Dodaj do ulubionych

Kościół walczy z pijanymi na drogach

26.04.09, 22:32
Inicjatywa dobra, ale po co ten pomnik.Czyżby okazja do kolejnego przekrętu
finansowego :(
Obserwuj wątek
    • Gość: pomnikGłupoty Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.chello.pl 26.04.09, 22:46
      a gdzie mam donieść jak zobaczę faceta w sukience pijącego wino??
      • Gość: Johny Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.as.kn.pl 26.04.09, 23:06
        Nie bój się. Z tego co napisałeś widać, że nie masz bladego pojęcia o
        sprawie. A tam gdzie mógłbyś zobaczyć coś co Ci się wydaje że jest
        takim jak piszesz - pewnie byłeś ostatnio z 10 lat temu. Życzę zatem
        dobrego samopoczucia podczas dalszego zapełniania forów w myśl zasady
        "Nie znam się, ale coś napiszę".
        Czy może sam należysz do grupy ludzi wychodzących z założenia "piwo
        to nie alkohol, bez pół litra nie da się bawić, na trzeźwo nie
        potrafię nic zrobić, po pijaku łatwiej się prowadzi samochód niż
        idzie"? Jeden z takich mądrych inaczej wczoraj zabił trójkę młodych
        ludzi (a czwarta w stanie ciężkim trafiła do szpitala). Nawet
        najcięższy wyrok nie przywróci im życia czy zdrowia. Póki nie zmieni
        się mentalności ludzi (a trzeba zaczynać od najmłodszych, bo starsi
        mają już swoją rewelacyjną argumentację - vide Twój post), takie
        wiadomości będą pojawiać się w mediach systematycznie.
        • Gość: krk Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.chello.pl 27.04.09, 08:03
          Nie przesadzaj gościu. Jak sobie wipiję piwo czy lampkę wina do
          obiadu to nic się nie dzieje. Po obfitym obiedzie 1 piwo daje
          minimalną ilość alkoholu, która jest w Polsce dozwolona. Nie
          popadajmy w skrajności.Co innego powroty samochodem po mprezach
          mocnozakrapianych alkoholem - to zdecydowanie trzeba tępić ( ale
          dzieci z reguły nie ma na takich balangach więc kto zabierze
          kluczyki :-)
          • cimpek Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 09:18
            Oj z jednym się mylisz, dzieci często są na takich zakrapianych imprezach...

            Dobre chęci kościoła... eee tym jest chyba piekło wybrukowane (czyż nie tak?)

            Taki dzieciak nie zabierze kluczyków np. ojcu gdy ten ma je w kieszeni...
            Dzieciak nie może jedynie oberwać od nachlanego ojca (i to porządnie) za takie
            zabranie kluczyków...

            W sumie dobrze, że dzieciom wpaja się takie wartości ale to na tych dorosłych
            ciąży odpowiedzialność i to ich należałoby edukować.
          • an_konta Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 10:24
            jeżeli wypijesz jedno piwo i to trzyprocentowe ( a o takie w Polsce trudno) to
            rzeczywiście będziesz miał poniżej 0,20 promille. Ale jeżeli wypijesz piwo
            pięcioprocentowe (0,5l)to już tą normę przekroczysz, Nie mówię, że od razu
            spowodujesz wypadek, ale przy kontroli będziesz miał nieprzyjemności... bo
            złamiesz przepisy i co prawda nie popełnisz przestępstwa ( bo na to trzeba
            pow.0,5 promille),ale za wykroczenie też karzą i to nie tylko mandatem...
          • j.an Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 22:28
            Kluczyki należy zdeponować u miejscowego proboszcza na terenie którego jest
            balanga,odbiór za drobną ofiarą na cele kultowe.
          • jaro_ss Eksperyment II 28.04.09, 06:06
            Puśćcie tą samą trasą moją żonę na trzeźwo i mnie po kielichu, zwykle nie piję
            bo nie lubię, ale się poświęcę, i zobaczymy, kto stanowi większe zagrożenie...
            :)
    • Gość: Antyklerykał No nareszcie cos pozytecznego IP: *.adsl.highway.telekom.at 26.04.09, 23:10
      No nareszcie cos pozytecznego z inicjatywy kleru. Zamiast straszenia dzieci
      aborcjami wreszcie przydatne w zyciu nauki.
    • Gość: Afekt Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.mynet.com.pl 26.04.09, 23:33
      Tak, już to widzę. Przecież rodzic będzie "wstawiony". W tym stanie, dziecko dostanie zazwyczaj "w pysk", oraz usłyszy "gdzieś schował te kluczyki gó...arzu?". Dziecko na lekcji dowie się jednego, praktyka w domu, to drugie.
      Tak to zadziała w złych rodzinach.
      W dobrych, nie wiem. Zobaczymy skutki.
      Swoją drogą dziecko jest tu namawiane do przeciwstawienia się własnego rodzicielowi, a to trochę ciężkie psychologiczne zadanie, zwłaszcza, gdy dziecko jest świadome "ciężkiej ręki" Taty, lub Mamy.
    • Gość: Nosferatu Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.ghnet.pl 27.04.09, 00:06
      No i na ten pomnik poójdzie gruba kasa (oczywiście na kościelna)- i tak to się dalej kręci ("chrześcijańska" okupacja Europy)
      • zgr-edo jak zapobiegać pijanym duchownym ? 27.04.09, 06:41
        którzy nie stosują się do tego co mówią na kościelnych ambonach
        www.wiadomosci24.pl/artykul/pijany_ksiadz_prowadzil_samochod_po_autostradzie_75562.html
    • Gość: es wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony KK IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 27.04.09, 07:22
      Kościół słynie z niedopasowania się do dzisiejszych czasów i wylewania dziecka z kąpielą. Wreszcie coś normalnego. Mimo że Boga nie ma i błądzicie drodzy i kosztowni pasterze, gratuluje pomysłu. ;-)
      • mielis Re: wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony 27.04.09, 07:46
        To tylko okazja do wydębienia kasy od parafian i nie tylko
        na nikomu niepotrzebny pomnik.
        W Niemczech na referendum powiedzieli NIE dla religii w szkołach !
        • an_konta Re: wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony 27.04.09, 10:28
          mielis napisał:

          > To tylko okazja do wydębienia kasy od parafian i nie tylko
          > na nikomu niepotrzebny pomnik.
          > W Niemczech na referendum powiedzieli NIE dla religii w szkołach !

          Nie w całych Niemczech ,jełopie tylko w Berlinie!
          • Gość: parafianin Re: wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony IP: *.152.153.225.dsl.dynamic.eranet.pl 27.04.09, 20:39
            an_konta napisał: > Nie w całych Niemczech ,jełopie tylko w Berlinie

            Bo po wsiach mieszkają takie same durnie jak u nas. W miastach w
            przeciwieństwie do Polski mieszka inteligencja, której głos coś
            znaczy.!
      • oliwuska Re: wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony 27.04.09, 07:49
        No ciekawe kto to wymyśłił. Żeby pijanemu rodzicowi dziecko
        zabierało kluczyki. Przecież nie wiadomo jak zareaguje "tatuś".
        A za kilka dni będziemy słyszeć w wiadomośćiach jak to "tatuś"
        skatował dziecko bo schowało kluczyli!!!!!!!!!!!
        Paranoja:):)
        Poza tym dziecko jest przez całe swoje życie uczone że ma słuchac
        rodziców a nie robić coś za ich plecami. (akurat pijany tatuś to zły
        wzór do naśladowania ale sam fakt)
        • an_konta Re: wreszcie jakaś normalna inicjatywa ze strony 27.04.09, 10:30
          Czemu "tatuś", a pijące mamusie nie biją?
    • Gość: Krociech Gnoju IP: *.sm-rozstaje.pl 27.04.09, 07:57
      urwa gnoju urwa. Gnoju gnoju urwa urwa.

      Mniej więcej tak zareaguje większość ojców, ja na szczęście już tego nie muszę słuchać.
    • Gość: kaśka Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.09, 09:00
      Inicjatywa pozornie dobra, popieram przeciwdziałanie alkoholizmowi w każdej formie i przez każdą oraganizację czy grupę, ale takie sformułowanie proiblemu to podtrzymywanie patologicznych mechanizmów w rodzinie alkoholowej, gdzie i tak zarówno wspólmałżonek jak i dzieci, gfłownie zajmują się zapobieganiem skutkom pijaństwa osoby uzależnionej, co nie przynosi efektów, bo jest jedynie wyrazem mechanizmów współuzależnienia od alkoholika. Jak niby dziecko ma zapobiec niejechaniu samochodem przez ojca? Przeci4eż efekt bedzie wiadomy, co najmniej awantura i "odejdź smarku", w najgorszym razie pobicie dziecka przez pijanego ojca. Jeżeli chcemy zapobiegać piciu przez kierowców zabierajmy im prawo jazdy na zawsze, bedzie ich na pewno mniej i poluźni się na zatłoczonych drogach, a koścół może sie angażować, ale bezpośrednio kierując działąnia w stronę tych osób (tworzenie ośrodków leczenia, pomoc rodzinie pijącego idt, a nie używając dzieci jako aniołów stróżów...
    • japolak Kościół walczy 27.04.09, 10:20
      Dobrze, że nie jestem złośliwy, bo miałbym przechlapane. Jak jakiś
      promil księży z promilami.
      Gdy dzieciak woła za wikarym: Oddaj kluczyki do limuzyny, tato, bo
      piłeś...
      Serio - szukać trzeba różnych form edukacji w szkole, w kościele,
      gdzie się da. Wolę edukację niż wyroki, choć często nie ma wyjścia,
      bo "Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi" - jak poeta pisał.
      Nie da się jednak tego robić, namawiając dzieci "schowaj tacie
      dowód /rejestracyjny/ i kluczyki".
      W ostatnie święta policja zatrzymała samochód prowadzony przez chyba
      13-latka, bo rodzice byli pijani.
      Choć Kościół od lat stara się promować bezalkoholowe np. I komunie i
      wesela - zgrozą wieje, iż rutynowo policja musi się na maksymalne
      pogotowie szykować, gdy jest Wielkanoc, Boże Narodzenie, Wszystkich
      Świętych, "sezon komunijny". Gdy z okazji takiego chrześcijańskiego
      święta, jest więcej ofiar smiertelnych, niż przez cały stan wojenny.
      Wczoraj byłem na jakimś rejsie - bez dzieci. Nikt nie upił się ani
      nie utopił. Ale był też moment, gdy właściciel jachtu pytał, kto z
      posiadających uprawnienia, chce posterować. I imponująco racjonalne
      zachowania: Mam uprawnienia, ale do obiadu piwo piłem. A ja
      myślałem, iż będę tylko pasażerem, więc po obiedzie drinka wypiłem i
      poczęstowałem, bo jutro mam urodziny...
      Alkohol sam w sobie nie jest /jeszcze?/ przestępczy, choć może
      prowadzić i do wypadków, i do przestępstw. Tym bardziej cieszy, iż
      moich kolegów nie tak duże spożycie dyscyplinowało, nie zaś do
      szaleństw zachęcało !
      Czego innym też życzę - czy to "cywil", policjant, ksiądz, poseł,
      mój sąsiad.
      • an_konta Re: Kościół walczy 27.04.09, 10:35
        Chociaż jeden pozytywny przykład. Ale gdzie to się tacy uchowali???
        • japolak Re: Kościół walczy 28.04.09, 13:11
          Są ludzie normalni, nawet jeśli piwo wypiją. Są ludzie za siebie
          odpowiedzialni. No i niekoniecznie - niezaleznie czy w czasie wolnym
          racjonalnie piją i palą.
          Chyba w zeszłym roku pokazywano mi knajpkę w Zabrzu, informując i to
          była "filia" kliniki prof. Religi.
          Jak był przemęczony - szedł tam na papierosa, drinka. Te
          lekkie "narkotyki" pozwalają odreagować stres, w sposób mało groźny.
          Czym innym jest sytuacja, gdy chirurg, ksiądz, polityk, kierowca
          musi "łyknąć" pół litra zanim da głos...
          Ponieważ jest to odpowiedź na odpowiedź na mój mail - organizując
          rejs szczerze mówiłem, by "prowiantu" za dużo nie zabierać, że ja
          sam moge tylko symbolicznie. Gdy rejs zakończyliśmy, przyjaciołom
          spodobało się, że ja teraz nie idę na wódkę, lecz wypiję przed snem
          herbatkę z sokiem malinowym, profilaktycznie łyknę aspirynę, bo mimo
          pieknej pogody wieczorem nas trochę przewiało. Inni odpowiedzieli -
          że tak samo zrobią.
          I dało się mimo braku sejmowej ustawy o zakazie palenia i picia w
          domu, na lądzie, w powietrzu etc...
          W samolotach na dłuższych dystansach proponowano mi drinki. Ze
          wstydem przyznaję się, iż te "małpeczki" zwykle wrzucalismy do
          podręcznego bagażu. Potem jedne rozdawałem, inne piłem sam lub w
          towarzystwie "na lądzie", w zależności od rodzaju i okazji.
          Nigdy nie krzyczałem "Niemcy mnie biją!"

    • Gość: mtblanc Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.lublin.mm.pl 27.04.09, 10:43
      {"Nie zabijaj" dotyczy nie tylko morderstw czy aborcji}, powiedział pan ksiądz
      Midura. A ja się pytam, co ma aborcja wspólnego z zabijaniem?
    • Gość: nikt Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.09, 10:51
      Cudowna metoda walki, jeżeli później ten pijany tatuś nie rzuci tym dzieckiem
      o ścianę. Z takimi radami to księża mogą dać sobie spokój, wiedząc o tym co
      się dzieje tyle co nic.
    • an_konta Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 12:01
      Nienawiść do księży wypływa z głupoty nabytej, czy wrodzonej!!!
      Miast patrzeć na człowieka patrzycie tylko na jego ubiór!!! O tempora, o mores!
      Ludzie opamiętajcie się , jesteście bardziej nietolerancyjni od ks. Rydzyka i
      jego moherów!!!Gdzie wasza tolerancyjność? Czy tego was uczy oparta na Talmudzie
      i pismach proroków (Marksa i Engelsa)wykładnia liberalizmu i tolerancji mistrza
      Adama Michnika??? Opamiętajcie się przecież ksiądz też człowiek, jak rabin,
      ciota, czy inny przedstawiciel homo sapiens... No chyba, że Wy jako ci
      bardziej światli do ww. gatunku się nie zaliczacie. W takim razie przepraszam i
      już nie będę wymagał od Was zrozumienia...
      • Gość: gosc Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.range86-142.btcentralplus.com 27.04.09, 20:56
        Nienawiść do księży wypływa z głupoty nabytej, czy wrodzonej!!!

        Nie ,wynika z obserwacji tych moralizatorów.
    • Gość: eledand Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.adsl.inetia.pl 27.04.09, 14:23
      Może to i dobra inicjatywa.Bo to rzeczywiście plaga.Ani Rząd,ani
      nikt inny nie umie stworzyć,takiego prawa,żeby tych Bandytów
      drogowych powsadzać do więzienia na 1O lat.Strach przed
      Kryminałem,to by był,jak kubeł zimnej wody.
      • an_konta Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 14:29
        ...i przepadek narzędzia przestępstwa , czyli samochodu. Bez względu na
        właściciela!!!
    • Gość: czarna mamba Kościół walczy z pijanymi na drogach IP: *.chello.pl 27.04.09, 15:13
      Ale wymyślili!Przeciez taki rodzić da dziecku w tyłek.
    • guru133 Czy z pijanymi księżmi też? Bo jak dotąd praktyka 27.04.09, 21:53
      wykazywała że byli oni pod szczególną ochroną a ich ofiary do
      dzisiaj nie mogą doczekać się sprawiedliwości.
    • alfa_beta1 Wali w dekielek równo 27.04.09, 22:02
      kolejna nieprzemyślana akcja która nic nie wniesie, skoro dzieci to i rodzice
      łażą do kościoła jak widać nic to nie daje, jam jest ateista a nie siadam za
      kółko po wypiciu com niestety robi często kler.
      • an_konta Re: Wali w dekielek równo 28.04.09, 07:45
        Częściej niż księża(bo samochodem kler nie jeździ, jako że kler to ogół
        kapłanów, czyli to tak jakbyś powiedział,że samochodem jeżdżą samorządy)po
        pijanemu jeżdżą twoi współwyznawcy... ateiści, aliści nie tylko
    • quisti Kościół walczy z pijanymi na drogach 27.04.09, 23:50
      "zabranie kluczyków pijanym rodzicom i schowanie ich to dobry uczynek"
      Szczególnie dzieci dowiedzą się, jaki to był dobry uczynek, jeżeli dostaną
      mocny wpierdziul od rodziców.
      Akcja rewelacja, gorzej być nie mogło
    • an_konta Re: Kościół walczy z pijanymi na drogach 28.04.09, 07:59
      Dziwię się wszystkim tym , którzy prorokują bicie dzieci przez rodziców w
      przypadku, gdy dziecko schowa kluczyki. Rozumiem,że podobne doświadczenia
      autorzy tych postów wynieśli z domu rodzinnego... bo ja uważam, że rodzic w
      takim przypadku zacznie myśleć i o to prawdopodobnie chodzi autorom pomysłu.
      Jest jeszcze taki przypadek, gdy rodzic będzie zbyt pijany aby myśleć, ale wtedy
      też nie będzie w stanie sprać dzieciaka...
      Ja tak naprawdę mam inną uwagę. W jakim to w miarę normalnym, domu zabiera się
      dzieci na popijawę? Bo inaczej, czyli po imprezie w domu ,raczej nie ma powodu
      do siadania za kierownicę!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka