Dodaj do ulubionych

Za ile solistka do kosciola?

25.07.06, 11:36
Hej,

Moi tesciowie zazyczyli sobie, zeby podczas mszy jakas solistka ladnie
spiewala Ave Maria i pare innych piesni. Zaczelam sie rozgladac w temacie i
znalazlam pana, ktory zajmuje sie takimi rzeczami. Zaproponowal mi solistke,
ktora zaspiewalaby za 200zl. Czy to nie jest przypadkiem przesada? Slyszalam,
ze za 400zl mozna miec kwartet smyczkowy. Moze macie jakies rozeznanie w
cenach jak chodzi o spiewaczki?
Obserwuj wątek
    • madi1 Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 12:07
      Ja mam skrzypaczkę za 100zł (a gra tylko dwa, trzy utwory), więc wokalistka za
      kilka pieśni w cenie 200zł to chyba nie tak dużo....
    • agnrek Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 12:15
      Oj, chyba 400 pln to za mało na kwartet smile Kto by Ci zagrał za takie pieniążki?
      Ja za jeden instrument płaciłam 250 pln, za solistkę też.
    • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 12:42
      Kwota, jaką zapłacimy za udział solistki/solisty (piszę głównie o wokalistach,
      ale dotyczy to też instrumentalistów) w ceremonii zależy:
      - od miejscowości (wiadomo, że Warszawka najdroższą jest wink ),
      - od stopnia wykształcenia wokalisty (studenci biorą mniej od czynnych zawodowo
      śpiewaków; a zdarzają sie tez niestety pożal sie Boże "utalentowane" panny z
      domów kultury... uncertain )
      - tego ile Młoda Para życzy sobie zaśpiewanych utworów: może być samo "Ave
      Maria", ale może być tego dużo więcej (wejście Młodych do kościoła,
      psalm, "Veni Creator Spiritus", Ofiarowanie, Komunia, moment podpisywania
      kontraktów ślubnych, antyfona do NMP po rozesłaniu wiernych, wyjście Młodych z
      kościoła - jak widać, dużo tego!!); muzykowi, który swój solowy udział w
      ceremonii ogranicza do "odbębnienia" "Ave Maria", należy po prostu podziękować
      za współpracę!!!!
      - jeśli muzyk musi pokonać spory dystans, by dotrzeć na ceremonię, dochodzą
      dodatkowo koszty podróży

      Reasumując - 200 zł nie jest kwotą zbyt wysoką, o ile śpiewaczka jest
      autentyczną profesjonalistką (conajmniej studentką Akademii Muzycznej),
      wykonującą przynajmniej 4-5 utworów w trakcie ceremonii. W razie wątpliwości
      proszę pytać - doradzę i podpowiem, służę także namiarami na PROFESJONALNYCH
      muzyków - kolegów i koleżanek po fachu.
      • noxaeterna Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 13:41
        Witam,
        czy ja mogabym prosic o kilka namiarow na maila gazetowego? Z gory dziekuje.
        Noxaeterna
      • malilo Re: Za ile solistka do kosciola? 26.07.06, 15:10
        Witam,
        Poproszę namiary na skrzypaczkę lub skrzypka czy tez harfistkę. Warszawa-
        Białołeka.Prosze o kontakt na maila gazetowego
    • karla82 Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 12:59
      W sumie to nie wiem ile kosztuje solistka.Nam będzie grała dziewczyna na flecie
      poprzecznym.Płacimy 50zl.Najlepiej jest wcześniej posłuchać jak taki ktoś
      gra.Raz byłam na ślubie gdzie dziewczyna brzdąkała na skrzypcach.Jak ktoś miał
      troszkę słuchu to nie mógł wytrzymać.Młodym polecił tą dziewczynę organista w
      kościele i zapłacili 100 zł.
      • joa221 Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 13:04
        a ta flecistka za 50 zł to Warszawa???
    • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 19:00
      Chętnie podam namiary, ale proszę "dookreślić" miasto/rejon wink Znam bowiem
      uzyków z różnych regionów Polski, ale trudno trafiać "w ciemno" wink

      Pozdrawiam!!
      • montony Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 19:12
        a moze znasz jakiegos godnego polecenia skrzypka z okolic Kielc lub Czestochowy?
      • noxaeterna Re: Za ile solistka do kosciola? 26.07.06, 14:54
        To ja poprosze namiary na kogos (solistka) z Warszawki smile.
    • dr_kaczusia Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 19:03
      W-wa:
      Harfistka za granie podczas mszy i zyczen 400zl.
      Solistka (studentka Akad Muz) ok 200zl
      Organista 150-200zl wink
      • anulka9919 Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 19:08
        Witam.Czy i ja mogłabym prosić o namiary na jakąś wokalistkę bądź kogoś kto
        ładnie zagra na jakimś instrumencie.Jestem z Chorzowa(śląskie).Pozdrawiamwink
        • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 19:19
          Sprawdźcie gazetowe smile
    • mynia0 Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 20:17
      wszystko zależy od regionu.

      u nas / podkarpacie/ organista bierze conajmniej 100zł., skrzypek od 50 do
      100, podobnie śpiewaczki, z tym, ze zwykle dochodzi jeszcze koszt
      akompaniatora, bo ograniści nie zawsze chcą akompaniować. kwartet to suma ok.
      500 zł, / wszystkie miejsca, w których śpiewa się pieśni oraz 2 utwory na
      życzeniach/. my zamówiliśmy kwartet na obiad, dodatkowo 300zł.
    • idealnyslub Re: Za ile solistka do kosciola? 25.07.06, 20:33
      Szanowni Państwo

      Jesteśmy pierwszym europejskim portalem ślubno-weselnym, który profesjonalnie
      przedstawia wszystko co potrzebne jest do zorganizowania idealnego ślubu. Oprócz
      tradycyjnego katalogu firm, wprowadzamy na rynek branży ślubnej usługę telewizji
      i radia internetowego. Nasza firma zamieszcza pełne informacje na temat firm
      branży ślubnej. Gwarantujemy rzetelne i profesjonalne prowadzenie naszego
      portalu, które wpływa na podjęcie trafnych decyzji. Sprawdźcie, co dla Was
      przygotowaliśmy! www.idealnyslub.eu
    • smiled2 Re: Za ile solistka do kosciola? 26.07.06, 15:16
      My płacimy 250 pln za 6 osób (2 gitary, skrzypce, itd) + jeszcze nie wiem ile
      dla organisty (50-100 pln)
      pozdrawiam
      • joannapoznan Re: Za ile solistka do kosciola? 28.07.06, 14:38
        czy ja tez mogę prosić Wasze namiary? mi kwartet zaśpiewał 1.600 zł za godzinną
        mszę i sobie odpuściłamsad
        • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 28.07.06, 15:03
          Namiary poszły na gazetowy smile)
    • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 28.07.06, 14:27
      Niestety, maile z namiarami, które wysyłam do jednej z proszących o namiary (na
      portalu "aluzyjna") stale wracają...
      • mala_kasia1 Do callja 31.07.06, 09:31
        Poproszę o namiary myzyków z Warszawy(ślub w Piasecznie)
        • angelika76 Re: Do callja 31.07.06, 10:34
          Mam namiary na super flecistkę z W-wy. Jest po AM w Warszawie, na pewno grywa na
          ślubach i robi to bardzo dobrze. U mnie grała i wszystkim bardzo się podobało.
          Wg mnie nie jest droga, ale to już indywidualna sprawa.
        • callja Re: Do callja 31.07.06, 19:09
          Namiary już poszły - polecam, profesjonalistka z prawdziwego zdarzenia!!
          • panceusz Re: Do callja 01.08.06, 11:44
            poprosze też namiary na skrzypaczke/skrzypka. Warszawa
            • alicja7-84 Poznań 01.08.06, 12:29
              ja poprosze o namiary na harfistkę, lub skrzypaczke i kurcze kogos kto
              przepieknie zaspiewa Ave Maria...bardzo mi zalezysmilejestem z poznania...a mój
              mail to alicja7-84@o2.pl...z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam
    • callja Re: Za ile solistka do kosciola? 01.08.06, 13:34
      Sprawdźcie gazetowe, dziewczyny smile) namiary poszły - i na Warszawę, i na
      Poznań smile)
      • riada Re: Za ile solistka do kosciola? 02.08.06, 08:56
        ja również proszę namiary w Poznaniu

        riada@gazeta.pl

        dziekuję

        Daria
      • mgrala Re: Za ile solistka do kosciola? 11.08.06, 23:35
        Ja też bardzo poproszę o namiary na Warszawę baaardzo dziękuję!
        • nataluk Re: Za ile solistka do kosciola? 18.09.06, 15:44
          chciałam Wam powiedzieć, że normalnie w kościele jak zapytacie organisty o
          śpiewaczkę, skrzypaczkę czy kogokolwiek innego to Wam pomoże wybrać i poleci
          kogoś kogo zna i z kim już grał - a to naprawde wiele znaczy - i nie weźmie za
          to dodatkowych pieniędzy przecież. Nie musicie same się zastanawiać nad takimi
          rzeczami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka