koraa2 12.04.07, 21:39 czy przebranie sie w mniej"strojna"i bardziej wygodna lekka suknie slubna np nie wiem po oczepinach czy poznym wieczorem na weselu to szczyt glupoty?Co o tym sadzicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gioseppe Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 21:48 jesli jest wygodna i ekstrawagancka to czemu nie? Odpowiedz Link Zgłoś
aniak1211 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 21:53 pamietam ze dawno temu po oczepinach mlode sie przebieraly,ale wtedy te tiulowe suknie ,,gryzly,,ja sie nie przebieram,te piekna suknie ma sie tylko raz Jak juz to po oczepinach,nie wczesniej. Odpowiedz Link Zgłoś
miwonka81 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 21:52 myślę ze to zalezy - jak masz ogromniasta suknie w ktorej raczej niewygodnie szalec na weselu to Ok, jak suknia jest lekka i wygodna to nie bardzo widze sens - w koncu to jedyna taka noc w zyciu, przynajmniej z zalozenia jesli chcesz cos na przebranie pamietaj tylko zeby pasowalo do okazji - kusa kolorowa kiecka raczej by nie pasowala, nawet nie bardzo bys sie wyrozniala sposrod innych gosci. ja nie bede sie przebierala Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 21:56 nie nie o to chodzi moze ja wyjasnie.Otoz mam 2 sukienki,obydwie sa slubne,jedna sporo koronek ogromny tren jednoczesciowa dosc ciezka,druga tez biala gorset i spodnica z rozcieciem spod ktorego wystaje tiul a na dole koronka.Obydwie sa jak najabardziej slubne Odpowiedz Link Zgłoś
gioseppe Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 22:09 pokaz suknie jesli jedna jest bardziej slubna niz druga to mozna sie przebrac - skoro juz kupilas Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 22:15 niestety nie mam ich fotek,jedna i druga jest slubna ta ktora chce przebrac to przerobiona elizabeth konin 931 na spodnice dopasowana i bez kola wyglada zupelnie inaczej,jest to pospolita oklepana suknia,dodam jednak ze jest wygodniutka i lekka czego nie mozna poiwedziec o tej mojej nr 1.Nie chcialabym wyjsc na "glupka"przebierajac sie,nie wiem tak naparwde co zrobic Odpowiedz Link Zgłoś
krzysia2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 22:18 Ja bym co prawda wolała mieć jedną suknię, która byłaby zarazem piękna i wygodna, ale jak już kupiłaś to się przebierz. Odpowiedz Link Zgłoś
rose01 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 22:34 ja sie nigdy nie przebiore eee to nie elegancko,bedzie wyglądało jakby ktoś Ci kazał włózyc tą pierwszą, a jakby była niwygodna i jakgdyby Ci sie nie podobała i czekałabys na odpowiednia porę kiedy bedziesz mogła ja zdjąć,a jakby tak jeszcze mezczyzna cos zmienił to juz snobizm,przepych... ------------ to tylko moje skoromne zdanie Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 12.04.07, 22:35 tak mi sie wlasnie troche wydaje ze to przepych,tego sie obawiam zeby glupio to nie wygladalo Odpowiedz Link Zgłoś
nancy2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 11:29 Ja tez mam dwie suknie slubne i zastanawiam sie jak "uzyc" te druga chyba zaloze ja podczas mszy sprawowanej za nas w niedziele w drugim kosciele (narzeczony jest innego wyznania) Odpowiedz Link Zgłoś
jola.pedagogspoleczny Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 12:51 A ukochany też ma dwa garnitury i sie będzie przebierał??? Odpowiedz Link Zgłoś
inkageo Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 09:44 No lepiej żeby zabrał ze sobą drugi awaryjny.. Obleje się czymś i będzie chodził w mokrych spodniach? Odpowiedz Link Zgłoś
mapi9 Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 16:27 a dlaczego ma się zaraz oblać,Byłam na tylu weselach i żadne z młodych nic sobie nie zrobiło.No jeśli pan młody na wszelki wypadek ma mieć 2 garnitury to żeczywiście panna młoda musi mieć dwie suknie. Odpowiedz Link Zgłoś
inkageo Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 16:55 Nie chodzi o kupienie drugiego, bo raczej każdy facet ma drugi garnitur i w czymś przed ślubem chodził Odpowiedz Link Zgłoś
magda7710 Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 12:54 Dla mnie głupota ale jeżeli już zakupiłaś to szkoda, żeby ta druga się zmarnowała. Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 13:28 tak to nigdy bym nie kupila jednak to byla okazja i sa dwie,jedna i druga bardzo mi sie podoba.Hm wiec tak myslalm ze to glupi pomysl sie przebierac.Wiec bede musila chyba wybrac jedna,eh ale ciezki wybor tym bardziej z eobie sa w domu.No chyba innego sposobu nie ma aby wykorzystac ta druga,prawda.Na cywilny chyba nie wypada w takiej typowoi slubnej,bialej? Odpowiedz Link Zgłoś
zosiaczek25 Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 13:45 Szok! Byla okazja, wiec sobie kupilam dwie suknie slubne... Wiec. Wiec. Wiec. Glupota, czysta glupota. Facetowi swojemu tez kupilas dwa garnitury? A jesli juz kupilas dwie, to czemu wlasnie nie moglabys jednej z nich zalozyc na slub cywilny? Nie rozumiem. Tu, gdzie mieszkam, wiele dziewczyn idzie do USC w sukni typowo slubnej. I co do tego ma kolor? W kosciele biel zaloze, ale w USC nie wypada? Chyba ze Ty osobiscie wolalabys isc w czyms skromniejszym. Na ludzi nie patrz. Ja jak bym miala 2 suknie, nie przebieralabym sie, bo po co robic pokaz mody (chyba ze gdyby moja suknia byla strasznie niewygodna i nadarzylaby sie okazja zmienic ja na cos bardziej wygodnego, ale na pewno nie na druga suknie slubna!), tylko jedna zalozylabym wlasnie na jeden slub, a druga na drugi. Problem w tym, ze nie mam 2 i ze moj slub cywilny bedzie bardzo skromny, wiec nie chce przesadzac ze strojem. Ale na pewno nie robie tego ze wzgledu na gadanie cioci, babci, czy sasiadki, ze nie wypada... Odpowiedz Link Zgłoś
veevaa Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 13:44 1. zalezy, czy wesele jest calonocne. Jak sie konczy o 1-2, to bez sensu. Wszystko jest kwestia tego, co sie chce i o czym sie marzy. ja chcialam miec jedna wielka suknie, krytykowana na forum, ale taka, o jakiej marzylam od dawna. wiec krytyka krytyką, ale marzenia też sa wazne - Twoje marzenia. Kazdy ma taki slub, i wesele, jaki chce miec. Jesli marza ci sie dwie suknie, ostre balowanie, to rob tak, jak uwazasz. Na pewno nie jest to glupie! Odpowiedz Link Zgłoś
inkageo Re: 2 sukienki czy to glupota? 13.04.07, 14:20 Ja się przyznam, że mam dwie. I jest to głupotą! Ale co poradzić...skusiła mnie okazja.. Suknie są zupełnie inne i obie mi się podobają. Drugą założę na obiad w niedzielę, jest skromna, nie ma trenu, halki, jest bardzo wygodna. Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 do inkageo 13.04.07, 20:53 a czy moglabys pokazac swoje suknie,moja ta nazwijmy ja druga tez nie ma trenu,spodnica jest dosc dopasowana no i gorset Odpowiedz Link Zgłoś
inkageo Re: do inkageo 13.04.07, 21:32 Musiałam odszukać wątek: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=55914536&a=55914536 Odpowiedz Link Zgłoś
kamelia04.08.2007 nie jest to głupota, ale ta druga sukienka to po 13.04.07, 21:39 prostu niepotrzebny zakup. kiedys uskuteczniało sie zaki zwyczaj na weselach, nie dotyczył on jednak panny młodej. Teraz, jak juz masz dwie suknie to troche po ptakach takie pytanie nas czy 2 suknie to szczyt czy nie szczyt głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: nie jest to głupota, ale ta druga sukienka to 13.04.07, 21:51 wiesz ja nie pytalam o samo posiadanie dwoch sukienek czy to jest glupota tylko o co innego,czytaj dokladnie post Odpowiedz Link Zgłoś
kamelia04.08.2007 Re: nie jest to głupota, ale ta druga sukienka to 13.04.07, 22:05 "czy przebranie sie w mniej"strojna"i bardziej wygodna lekka suknie slubna" zeby sie przebrac musisz chyba jednak "posiadac" te sukienke? z mojej odpowiedzi mogłas łatwo wywnioskowac co sadze o pomysle przebierania sie w druga sukienkę. otóz, nie jestem zwolenniczką takiego pomysłu. pytałas o opinie na forum, to ci odpowiadam g r z e c z n i e. życze dobrej nocy Odpowiedz Link Zgłoś
koraa2 Re: nie jest to głupota, ale ta druga sukienka to 13.04.07, 22:10 "Teraz, jak juz masz dwie suknie to troche po ptakach takie pytanie nas czy 2 suknie to szczyt czy nie szczyt głupoty." Przeciez nie pytalam o posiadanie prawda tylko o przebranie sie,zreszta nie wazne Odpowiedz Link Zgłoś
mapi9 Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 01:07 Ja się nie przebieram,to jedyny taki dzień więc chcę być w tej sukni jak najdłużej.Moja koleżanka na swoim ślubie po oczepinach się przebrała w suknię wieczorową koloru granatowego.Panna młoda zniknęła,nie wyróżniała się z tłumu. Odpowiedz Link Zgłoś
kocurki_dwa Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 16:54 no wiesz dla kazdego to inna sprawa dla mnie głupota bo jak jedna laska daje za suknie slubną 2000 np a za drugą 2500 to beznadzieja bo ja wypozyczam za 500 i bede w niej calą noc dla mnie taka suma to i tak strasznie duzo jakbym na tparę godzin ubrala i sio do szafy .. totalny brak myslenia . Z resztą szkoda mi czasu i stresu z sciąganiem NIestety dla wiekszosci damulek z tego forum slub to rewia mody Odpowiedz Link Zgłoś
czarodziejkakubusia Re: 2 sukienki czy to glupota? 14.04.07, 18:48 Ja jestem Wielkopolanką,i kiedyś był w Wielkopolsce zwyczaj przebierania się po oczepinach.Było to naturalne i obowiązkowe.Obecnie ten zwyczaj zaniknął.Ja nie zamierzam się przebierać,mam nadzieję dotrwać w sukni,której już nigdy nia założe do rana. Odpowiedz Link Zgłoś