Dodaj do ulubionych

Kompletnie nie wiem co zrobić...

24.06.07, 17:09
Do slubu 3 mce a ja ciagle nie mam sukni. Nie moge sie zdecydować. Bardzo podoba mi sie Rondalla San Patrick
www.suknie-slubne.pl/_files/_kolekcje/stpatrick/2007/rondalla_1.jpg
ale jej wypozyczenie to 2000zl cena kupna to juz wogóle kosmos. Znalazłam też ładna sukienke w rozsadnej cenie no ale ...to nie rondalla sad( Chociaż w rzeczywistosci jest bardziej efektowna
www.slubnysalon.pl/gala/lisa.jpg
Co byscie zrobiły na moim miejscu?? Tylko w Rondalli czuje ze to naprawde TA JEDYNA! Ale wyrzucac 2000zl na wypozyczenie sukienki?! Ostatecznie podobna do rondalli White One 242 moge kupic nową za ok 3000 HELP!!
www.suknie-slubne.pl/_files/_kolekcje/whiteone/2007/242_1.jpg
A moze uszyć podobną??
Jestem dosc szczupła i wysoka wiec sukienki leza na mnie idealnie mniej wiecej tak jak na tych zdjeciach niestety nie mam swoich zdjec bo w salonie nie pozwolili robic sad(
Obserwuj wątek
    • iosellin Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:12
      ta ostatnia, moim zdaniem, o niebo ladniejsza od tej pierwszej, ktora mi sie
      zreszta w ogole nie podoba ;p
      • mayagaramond Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:15
        Mi sie wlasnie ta z White One tez bardziej podoba. Rondalle tez przymierzalam,
        ale nie podobal mi sie ten pasek na biodrach.

        Nie wiem jaki masz budzet na wesele, ale ja na swoja sukienke (Rene St. Patrick)
        tez wydalam ponad 3000... Gdybym miala wybierac miedzy wypozyczeniem za 2000 a
        kupnem za 3000 to bym kupila. A moze poszukaj uzywanej?
    • jusia79 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:14
      To nie jest łatwa decyzja, z jednej strony, to ten JEDYNY RAZ, chcesz wyglądać
      olśniewająco i te koronkowe rzeczywiście są oszałamiająco piękne, ale 2 tysie
      to jak za wypożyczenie dużo (jak dla mnie), ja swoja kieckę kupiłam za taką
      cenę, ta druga suknia, firmy Gala jest ładna, taka klasyczna, oni w ogóle mają
      fajne kiecki...zastanów się, przelicz ślubno/weselny budżet..i jak masz kasę
      idź na całość..smile
    • zuzia_8 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:16
      ja bym wypożyczyla. Ja też wypożyczam sukienkę i uważam, że dobrze robię. Ew.
      poszukaj używanej.
      Gdybys chciala po Slubie sprzedac rondalle to i tak stracilabym ok 2000 zl.
      Poza tym jeżeli uważasz, ze to ta jedyna i nie możesz jej kupić to jest to
      najlepsze wyjście.
    • callaa Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:17
      Piekna jest ta Rondalla. Popytaj moze w salonach lub krawcowej czy by Ci nie
      uszyli takiej. Ja tez mam sukienke cala z koronki i jej koszt uszycia (w
      salonie) wyniesie 2000zl.
      • ladylike_a Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 30.07.07, 13:38
        Pewnie się powtórzę, ale sama się zastanawiałam, czy nie uszyć sukni na wzór
        Rondalli.
        Na szczęście krawcowa, której ufałam (bo już mi szyła sporo rzeczy) pokazała mi
        suknię uszytą na wzór Rondalli (??????????????) dla innej kobietki. I co? I się
        załamałam!!!!!!!!!!!! I się nie zdecydowałam na szycie, tylko zamówiłam w
        salonie.
        Krawcowa tłumaczyła, że różnice, które wskazałam to wynik życzeń klientki, ale
        nie do końca Jej uwierzyłam.........
        Jednym słowem: bałam się powierzyć szycie sukni krawcowej, mimo sporej różnicy
        w cenie. "Korzyść" byłaby, moim zdaniem, nieopłacalna.
    • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:49
      tak naprawde to pieniądze by sie znalazły tylko czy to czasem nie beznadziejna rozrzutnosc Juz na sama mysl o niej mam wyrzuty sumienia. Ale jest piekna to takie male dzieło sztuki. No i własnie ten pas na biodrach wyglada pieknie. Szukam w necie uzywanej ale albo ecrue albo za krótka Na poczatku kupna sukienki w ogole nie bralam pod uwage bo to klopot ale teraz ewentualnie mysle o tej white one bo z tej samej koronki co rondalla tylko gora inna. i lezy tak samo swietnie, ten sam krój.
    • inkageo Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 17:57
      Podoba mi się White One, ale jej nie mierzyłam. Mierzyłam za to Rondallę, jest
      piękna, ale specjalnie niczym się nie wyróżnia, a ja szukałam sukni
      charakterystycznej. Ta za bardzo przypominała mi Indię. Chyba mamy podobny
      gust, bo na drugi dzień kupiłam suknię bardzo podobną do Gali - Margarett
      Marche.
      Nie żałuj pieniędzy na suknię, jak szaleć to szalećwink Ja płacę 3650 zł i na
      razie nie żałuję ani złotówkiwink
      • felidaex tak myślisz? 24.06.07, 18:07
        Bałam sie ze ktos mnie uzna za kompletnego pustaka bo wogóle biore pod uwage taki wydatek ale faktycznie przez mysl mi przeszło ze tak naprawde nigdy nie bede juz miala okazji zeby ubrac wymarzona suknie slubna i bede załowac ze nie mialam takiej jaka mi sie podoba. W Rondalli wygladam elegancko i sexy a w white one elegancko i grzecznie ale fajnie w obydwu. do wypozyczenia w salonie byla white one ale kremowa (ta mierzylam) mysle ze biala byla by bardziej efektowna. Inkageo a daj jakis link do twojej sukni?
        • inkageo Re: tak myślisz? 24.06.07, 18:09
          Link jest w suwaczkusmile
          • felidaex Re: tak myślisz? 24.06.07, 18:18
            chyba sie troche pogubilam chcialam zobaczyc ta Margaret Marche bo napisałas ze ja kupiłas a w linku jest inna ech mniejsza z tym..
            • inkageo Re: tak myślisz? 24.06.07, 18:20
              Aaaaa...Marche jest tu:
              picasaweb.google.pl/Inkageo/NaszePrzygotowania/photo#5070789842179361410
              Moja jest ecru, tej beżowej nie upolowałam, ale bardziej mi się podoba..
        • mayagaramond Re: tak myślisz? 24.06.07, 18:11
          Pewnie, ze to wydatek. I to nie niezbedny. Ale ta sztuka wystawiana jest tylko
          raz, wiec lepiej sie przylozyc, zeby pozniej nie zalowac. Szczegolnie, ze jest
          to Twoja wymarzona sukienka.
    • lilia111 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 18:06
      Wiem jakie rozterki przechodzisz bo miałam podobne dylematy.Na pewno
      odradziłabym ci wypożyczenie sukni za 2000, to dla mnie bez sensu, tyle dawać za
      wypożyczene.Bardzo podoba mi się rondalli White One 242 i na twoim miejscu ją
      bym kupiła, na pewno będziesz pięknie wyglądać!Nabierz troszkę dystansu do
      wyboru sukni a będzie ok.
    • kataba79 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 21:31
      Witam, pisze tylko dla tego że mamy 2 cechy wspólne- ja też mam ślub 29
      września i też wybrałam Rondale San Patricka. Kosztuje kupę kasy ale zamówiłam
      i już nie mogę sie doczekać przymiarki. Mam nadzieję że uda Ci się znaleźć
      podobną lub uszyć tylko licz się z tym że to nie będzie to samo ale rozumiem
      względy finansowe. A o której macie ślub? a mogę spytać w jakim mieście- ja
      Częstochowa o 16.30.
    • eva_luna2 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 21:38
      ja rowniez wypozyczams uknie- 1700 zl. nie zaluje jednak tej kasy bo suknia
      jestem zachwycona. na kupno nie ma szansy bo kosztuje ok 4000 i na taki wydatek
      napewno sobie nie pozwole. mysle, ze warto wypozyczyc bo wprawdzie zaplacisz
      sporo, ale nie bedziesz musiala martwic sie pozniej sprzedaza
    • alchemia0000 zdecydowanie!!!! 24.06.07, 21:55
      ja tez taki mailam dylemat tylko ze z kupnem i na wsztkim innym postanowilam oszedzic ale nie na moi samopoczuciu ta ktora Ci sie podoba najbardziej jest najladniejsza ta ostatnia tez mi sie podoba bardzo tyle ze bym ramiaczek ie chcialam
      zaplac 2000smile
      i tak jak sie kupuje suknie to 2000 idzie w bloto bo pozniej malo ktora jeszcze do czegos sie nadaje smile
    • kasia_beb Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 22:08
      Na allegro można odkupić Rondallę za 1700-2000 zł, poszukaj w aukcjach
      zakończonych.
    • agnrek Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 22:11
      2000-3000 pln to średnia cena zachodnich sukni ślubnych. Jeśli możesz sobie na
      taki wydatek pozwolić, to wybierz tę, w której jest Ci najładniej. Nie bierz pod
      uwagę uszycia, bo nigdy takiego samego efektu nie osiągniesz.
      Jeśli musisz liczyć się z kosztami, to weź pod uwagę, że jeśli kupisz suknię na
      własność, to musisz ją na własny koszt uprać (100-200 pln), jak również, że
      odzyskasz tylko 30-50% ceny, więc wszystko jeszcze raz przekalkuluj.
    • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 22:17
      Kurcze naprawde myslałam ze spotkam sie z ostrym atakiem Ale widze ze generalnie wszystkie przyszłe panny młode przezywaja takie rozterki. Co do white One to fakt moja kolezanka jak przymierzalam sukienki stwierdziła ze bez ramiaczek lepiej dlatego tez stawiała na rondalle. Ta suknia ma coś w sobie.

      PS. Slub jest w Bydgoszczy 29.09 o 18 troche pozno ale i tak dobrze ze znalazł sie termin. Planujemy slub dopiero od miesiaca i cud ale udało nam sie znależć sale ale zespołu ciągle brak sad(
    • gabip1 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 22:27
      www.allegro.pl/item209397757_hiszpanska_suknia_st_patrick_pronovias_cymbelline.html
      znalazlam na allegro, moze to twoj rozmiar
      • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 24.06.07, 22:58
        Rany dzieki!!!!!! ta aukcja jest swiezutka bo allegro przegladalam wczoraj. Rozmiar za duzy ale zawsze mozna dopasowac wazne ze na wzrost dobra. 1000 buziakow. Do poznania troche daleko na przymiarki ale co tam!! moze sie uda
    • sisigma Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 25.06.07, 01:29
      A ja się cieszę, że nie mam takiego problemu :p wypożyczam z tysiaka, pierwsza
      sukienka jaką zmierzyłam i nawet wtedy jeszcze nie wiedziałam o istnieniu
      "marek" st patric, pronovias itp itd big_grin
      Nigdy też nie zrozumiem tego, że samopoczucie w dniu ślubu można uzależnić od
      posiadania markowej/drogiej sukni. Tak naprawdę można wybrać coś ładnego w
      każdym przedziale cenowym.
      Dla mnie tysiąc to też za dużo jeśli pomyślę o tym, że wkładam to na siebie
      tylko raz. Na allegro kupiłabym jeszcze taniej, ale to za dużo zachodu i stresu,
      bo nigdy nie wiadomo co będzie w środku paczki. kompletny bezsens żeby na kiecę
      wywalac tyle pieniędzy... gdybym miała do wydania kilka tysięcy ekstra kupiłabym
      sobie coś fajnego jkais sprzęt grający super wypasiony albo dobry laptop, albo
      podróż w nieznane...
      • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 25.06.07, 16:55
        Wiem ze sukienka w dniu slubu to najmniej istotna sprawa. Liczy sie sakrament. Ale.... apetyt rosnie w miare jedzenia. Ja niestety jako pierwsza przymierzyłam własnie rondalle i wierzcie lub nie nic juz nie bylo w stanie mnie zadowolic. Ciesz sie sisigma i oby cie nie podkusilo tak sobie wejsc jeszcze do salonu z markowymi sukniami i przymierzyc bo mozesz sie zdziwic jak z rozsadnej kobiety mozna sie zmienic w sukienkowego wampira. Tez na poczatku wysmiewalam laski ze tak sie sukienkami przejmuja. Chcialam tanio i skromnie i skonczylo sie wlasnie tak... ale co tam zwykle jestem do bolu rozsadna wiec milo saszalec chocby tylko w marzeniach.
      • kataba79 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić-do sisigma 25.06.07, 21:18
        Nie mog,ę sobie wyobrazić że w dniu ślubu wkładam sukienkę która jest
        przeciętna i tak na prawdę to mi się nie podoba a kupiłam ją tylko dlatego ze
        była tania. Oczywiście nie każdego stać na 4 tysiące ale to inna sprawa.
        Wszystkie czekamy na dzień ślubu jak na szpilkach i marzymy żeby był wyjątkowy
        i nie zapomniany więc nie krytykuj że mamy marzenia i chcemy mieć swoją
        upragnioną suknie i że pojawiają się tu dylematy zapłacić - nie zapłacić.
        Niestety to co piękne to kosztuje. Życzę cI żebyś w dniu ślubu stanęła przed
        lustrem i nie poczuła się zwyczajnie w sukience kupionej ot tak sobie.
        Ja kupiłam rondalle wiem że to kupę kasy ale wierzę że ten dzień będzie nie
        zapomniany m.in.z powodu sukienki. MOże jestem próżna ale choć raz chcę być
        księżniczką i chce "błyszczeć".
    • salsa.loca Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 25.06.07, 03:10
      JESLI CHCESZ SUKNIE w STYLU RONDALLI, TO POLECAM PRZEJRZEC KOMISY INTERNETOWE W
      POSZUKIWANIU SUKNI India Pronovias
      jest prawie identyczna!!!
      i jest dostepna w duzych liosciach bo jests zał na ten model ,w eic mozna kupic
      uzywana w swoich wymiarach, suknie maja zostawione zaszewki wiec jakby co to
      krawcowa da rade
      suknie sa user friendly-co oznacza ze bardzo łatwo ejst je skrocic czy
      przerobic-one rpzyhcodza w rozmiarze np 36 ale wsztskie w tej samej długosci i
      dopiero w salonie w prościutki sposob skraca sie koronki itp

      do modelu ostanego podobna jest Lorna Pornovias, tez model popularny
      kupisz suknie za 1500 zł do 2000 w komisie internetowym

      moze podaj na jaki wymiar szukasz??
      • kasia-k oferta na dwukropku :) 25.06.07, 12:42
        zobacz smile
        www.dwukropek.pl/2,74376,3100469,22754912,Warszawa_Slub_i_wesele___Suknie_slubne,4-33.html?lp=1
        • felidaex Re: oferta na dwukropku :) 25.06.07, 16:49
          Widzialam juz ja ale dzieki. Za krótka bedzie. Szukam wytrwale smile
    • martula_80 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 25.06.07, 18:56
      Jeśli masz możliwość uszycia to ja na twoim miejscu nie zastanawiałabym się
      tylko szła do krwcowej i kazała uszyć sobie suknię tę pierwszą- jest piękna,
      piękna i jeszcze raz piękna a przedewszystkim Tobie sie podoba !! (moja
      siostra bierze ślub w tym roku i spodobała jej się suknia w salonie za 3200 zł,
      ktoś polecił jej świetną krawcową i tę samą suknię będzie miała za 1300/1400
      zł, osobiśćie widzialam koronkę którą suknia bedzie ozdobiona powiedziałabym,
      że identyczna jak ta z salonu) Te dwie pozostałe suknie na zdjęciach kryja sie
      do tej pierwszej! pozdrawiam.
      • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 26.06.07, 00:01
        Masz racje. Zadna nie dorównuje kochanej rondalli. Znajoma polecila mi podobno dobra krawcowa ale troche sie boje ze suknia ostatecznie moze sporo odbiegac od oczekiwan. I co wtedy. Jakie macie doświadczenia jesli chodzi o szycie sukien (podróbek)? Czy to sie sprawdza?
        • kasia-k Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 26.06.07, 08:32
          nie zawsze się to sprawdza

          to zalezy jak bardo przywiązujesz uwagę do szczegółów

          większość osób nie widzi różnicy pomiędzy "orginałem" a "podróbką"

          ale jeżeli będziesz tą jedną z niewielu dla której różnica będzie widocxzna to
          będziesz niezadowolona sad
      • lurie Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 26.06.07, 14:56
        moim zdaniem trzecia jest najlepsza ale spróbowałabym jeszcze poszukać
        podobnej, a szycie zostawić jako ostateczność
    • felidaex kataba79 jak ja ci zazdroszcze 26.06.07, 14:12
      moze sproboje uszyc cos podobnego ale boje sie rozczarowania..
      • inkageo Re: kataba79 jak ja ci zazdroszcze 26.06.07, 14:59
        Czasem szycie się udaję, zarknij tu, wałkowałyśmy suknię suknię szytą na wzór
        Pronovias, a i zdjęcia ładne, przyjemnie pooglądaćsmile
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=63645471&a=64017376
        • inkageo Re: kataba79 jak ja ci zazdroszcze 26.06.07, 15:00
          O matko, jak ja piszę, literówki, powtórzone słowa.. Wybacz, ale tak to jest
          jak się człowiek od pracy odrywawink
        • felidaex inkageo 26.06.07, 15:06
          Czytalam i ogladalam juz wczesniej Fakt piekna suknia. I szczerze mowiac ladniejsza od oryginału bo w pronoviasie beznadziejny tyl miala. Własnie wałkuje allegro...
    • felidaex Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 26.06.07, 23:17
      Jezeli teraz zdecydowalabym sie zamowic suknie to zdazy dojsc przed slubem?? Jak dlugo sie czeka na taka sukienke?
      • kataba79 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 27.06.07, 21:32
        Straciłam wątek ale jeśli chodzi o zamówienie to ja złożyłam je ok 15 maja.
        Mają 4 miesiące na wyszykowanie mi San Patricka- sprowadzenie plus poprawki
        więc jeśli chcesz ją zamówić to nie wiem czy nie jest za późno ale dowiedz sie
        w sklepie. Ja chce sobie oszczędzić zbędnego stresu więc trochę sie
        pośpieszyłam i sukienka ok 15 września powinna być u mnie w szafie. Nie
        potrzebne mi atrakcje dojdzie- nie dojdzie. Ale jeśli myślisz o rondali to
        działaj a nuż widelec sie uda. Powodzenia
    • aniasa1 Re: Kompletnie nie wiem co zrobić... 28.06.07, 01:59
      Wyskrob ostatnie i kup. Inaczej przez cale wesele bedziesz myslała zeby tylko
      jej nie uszkodzic....... Chcesz zeby tym zaprzątnieta byla Twoja glowa???? Ja
      dzis wydalam 4 tys na swoją i jeszcze mnei boli głowa bo zakładałam tylko 2
      tys...........

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka