Gość: x Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 01.11.10, 06:34 wojcie ida wybory a mpk ja nie bylo tak nie ma Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.10, 18:23 Do osób z Justynowa, zgodnie z informacjami otrzymanymi od Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi z dniem 1 stycznia 2011 zostanie wydłużony przebieg relacji linii 98 na następującej trasie: NOWY JÓZEFÓW Maratońska Waltera-Janke Unii Lubelskiej Bandurskiego Mickiewicza Piłsudskiego Rokicińska Puszkina Przybyszewskiego Książąt Polskich Zakładowa Hetmańska Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra) LUDWIKÓW Zgodnie z informacjami otrzymanymi od skarbnika miasta oraz inżyniera miasta Łodzi nie jest możliwe na chwilę obecną uruchomienie obsługi komunikacyjnej Justynowa z uwagi na zbyt wysokie koszty obsługi a zbyt niskie zainteresowanie linią ponad to przewoźnik stwierdził brak technicznej możliwości płynnego zawracania autobusów. MPK-Łódź sp. z o.o. jest zainteresowane wyłącznie obsługą trasy do Stróży przez Andrespol czym podyktowany jest powyższy przebieg trasy linii 98. Ostateczne porozumienie ma zostać zawarte do dnia 20 listopada br. Na chwile obecną został parafowany list intencyjny podpisany przez wójta Gminy Andrespol oraz wiceprezydenta miasta Łodzi Dariusza Jońskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ten stąd Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.183.229.98.dsl.dynamic.eranet.pl 01.11.10, 21:34 Współczuję kierowcom autobusów... Już teraz mają długą trasę, a chcą im jeszcze dołożyć - pozdro... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: 81.219.114.* 01.11.10, 22:24 98 jest w dużej mierze do ucięcia (do relacji N. Józefów- Dw. Kaliski jako dowozówka do tramwaju dla mieszkańców Smulska i okolic Maratońskiej od Waltera Janke do Bandurskiego), w przyszłości wydłużona może do DT Centrum), więc to co jest planowane powinno lecieć w relacji Dw. Widzew, ew. Rokicińska i dalej wg planu do Ludwikowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 07:03 taa, do Ludwikowa, może jeszcze z obecną częstotliwością 15 minut? :) naprawdę daliscie się nabrać? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 02.11.10, 13:15 Hmm, dość pewna plotka głosi, że po budowie tramwaju na Olechów "98" zostanie skrócona do odcinka Nowy Józefów - Dw. Kaliski. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozostała w szczątkowej formie na Widzewie- np. między Ludwikowem a Dw. Widzew (oczywiście ze zmianą oznaczenia). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 13:25 1. tramwaj na Olechów to już chyba ze 20 lat powstaje a ostatnio znowu cisza w tym temacie, chociaż zapowiadało się, że już za moment coś ruszy, tak więc Andrespol chyba ni będzie chciał czekać nie wiadomo ile 2. jeżeli autobus do Ludwikowa to chyba nie częściej niż raz na godzinę, zatem mieszkańcy Andrespola na pewno by się ucieszyli z tego powodu, a nie sądzę żeby gmina Andrespol była tak bogata, zeby do Ludwikowa dawać coś częściej 3. w ogóle ten pomysł z Ludwikowem jest dość podejrzany 4. co do 98, to kilka razy do roku pojawia się nowy pomysł na tą linię, ostatnio miała jeździć tylko do Kaliskiego ale z Widzewa a nie z Retkini. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 02.11.10, 18:50 > 1. tramwaj na Olechów to już chyba ze 20 lat powstaje a ostatnio znowu cisza w > tym temacie, chociaż zapowiadało się, że już za moment coś ruszy, tak więc Andr > espol chyba ni będzie chciał czekać nie wiadomo ile Wersja oficjalna- w przyszłym roku początek prac. Wersja nieoficjalna- 2012 będzie sukcesem. A jak jeszcze rządzące miastem krasnoludki uprą się przy tunelu... > 2. jeżeli autobus do Ludwikowa to chyba nie częściej niż raz na godzinę, zatem > mieszkańcy Andrespola na pewno by się ucieszyli z tego powodu, a nie sądzę żeby > gmina Andrespol była tak bogata, zeby do Ludwikowa dawać coś częściej > 3. w ogóle ten pomysł z Ludwikowem jest dość podejrzany Po prostu ma to być też komunikacja wewnątrzgminna, czego nie zapewni krańcówka w Wiśniowej Górze, ani Stróży. Dla Andrespola oczywiście częstotliwość nie do przyjęcia, ale w Łodzi i okolicach komunikacja zbiorowa to element pomocy społecznej- ma "coś" jeździć. Sensowność tras i częstotliwości to rzecz trzeciorzędna. Większość wyborców i tak jeździ samochodem. Korek przy przejazdach w Andrzejowie nikogo nie wzrusza. > 4. co do 98, to kilka razy do roku pojawia się nowy pomysł na tą linię, ostatni > o miała jeździć tylko do Kaliskiego ale z Widzewa a nie z Retkini. Coś się informatorowi widać pomerdało. Do wycięcia od zawsze był odcinek między Puszkina a Dw. Kaliskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 02.11.10, 18:57 > Wersja oficjalna- w przyszłym roku początek prac. > Wersja nieoficjalna- 2012 będzie sukcesem. A jak jeszcze rządzące miastem krasn > oludki uprą się przy tunelu... O, przepraszam. wersja nieoficjalna od pół roku jest już oficjalna: www.zdit.uml.lodz.pl/index.php?str=119&id=814 II połowa AD 2012. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warcaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 19:18 > O, przepraszam. wersja nieoficjalna od pół roku jest już oficjalna: > rel="nofollow">www.zdit.uml.lodz.pl/index.php?str=119&id=814 > II połowa AD 2012 To jest wersja z maja, kiedy to Winsche zarzekal sie, ze do konca maja musza zlozyc wniosek i dlatego tunel tramwajowy (o ktorym zreszta mowa na strone zdit) musi byc, bo trzeba koniecznie zlozyc wniosek. Wniosek zlozono? Jakos TV-Jonski nie informowala... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: 163.244.62.* 02.11.10, 07:37 -zbyt niskie zainteresowanie linią - co za pierdoly,na jakiej podstawie takie stwierdzenie?moze jakies badania.wojcie andrespola ty klamczuszku ty...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 11:39 Po analizie kosztów okazuje się że linia do Justynowa obsługiwana przez MPK - Łódź sp. z o.o. kosztowała by 541 tysięcy złotych rocznie w wariancie kursów raz na godzine, koszt wozokilometra wynosi 6,950 w przypadku autobusu przegubowego (18m) autobus krótki (12m) to koszt wozokilometra 6,006, przy czym ZDiT w Łodzi zażądało dopłaty za odcinek nie tylko na terenie Gminy Andrespol ale także o wariant wydłużony w granicach miasta tj. odcinek ulicy Rokicińskiej od Al.Hetmańskiej do ulicy Kościelnej czyli granic miasta stąd tak wysoki koszt obsługi Justynowa czego budżet gminy nie udźwignie, w przypadku obsługi trasy do Stróży koszt jest relatywnie niższy ponieważ zgodnie z informacja zawartą w kosztorysie wynosi 378 tysięcy złotych w wariancie 52 kursów autobusu przegubowego linii 98. Odpowiadając na pytanie, linia 98 ma zostać podzielona na wariant miejski oznaczony 98A oraz wariant podmiejski 98, częstotliwość kursowania w wariancie podmiejskim wyniesie zgodnie z wytycznymi 30 minut w godzinach szczytu, miedzy szczytami takt będzie wynosił 60 minut, propozycja rozkładu nadesłana do urzędu gminy zakłada pierwszy kurs linii 98 o godzinie 4:51 z Ludwikowa, ostatni ma zostać zrealizowany o godzinie 23:07, w grudniu mają zostać przeprowadzone konsultacje społeczne odnośnie rozkładu linii i ewentualnych korekt. Takt linii 98/98A na dotychczasowej trasie pozostanie niezmieniony. Odpowiadając na kolejne wątpliwości owszem linia 98 została przewidziana do zmiany relacji tak aby nie dublowala linii tramwajowej. Zgodnie z założeniami podstawę transportu zbiorowego w Łodzi mają stanowić tramwaje, według planów sieć autobusowa ma zostać przebudowana w taki sposób aby trasy autobusów nie pokrywały się z tramwajami na odcinku dłuższym niż 3 przestanki magistrali tramwajowej. Wniosek o niskim zainteresowaniu linią został wysunięty na podstawie ilości sprzedanych biletów miesięcznych PKS w relacji Justynów-Central, dane pokazują iż ilość sprzedanych biletów miesięcznych na linię Stróża-Central jest ponad 2 krotnie wyższa, stąd wniosek o zbyt niskim zainteresowaniu linią w stosunku do kosztów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 02.11.10, 13:32 Mam kilka wątpliwości: 1. czy aby na pewno linia Łódź-Ludwików via Andrespol musi być obsługiwana autobusami przegubowymi? Czy nie będzie aby tak, że za al. Hetmańską będą one wozić powietrze? 2. czy aby na pewno kombinować przy linii "98", która jest jedną z dłuższych linii autobusowych w Łodzi (a zatem ma sporą szansę łapać opóźnienia na kilku wiecznie zakorkowanych skrzyżowaniach)? 3. takt 30/60 wydaje się wystarczający w przypadku Ludwikowa, ale chyba niewystarczający w przypadku Andrespola. 4. wnioskowanie o obłożeniu trasy na podstawie ilości sprzedanych biletów PKS jest obarczone sporym błędem- prawie na pewno ilość pasażerów wzrośnie po wprowadzeniu biletów ZDiT, umożliwiających przesiadkę na linie miejskie. Osobiście sprawę próbowałbym rozwiązać w ten sposób: 1. Linia Łódź- Widzew (lub Łódź-ul. Puszkina)-Ludwików w takcie 30/60, wzmocniona kursami Łódź- Andrespol (tak, aby takt między Łodzią a Andrespolem wynosił 15/30- z dopuszczeniem częstotliwości 60 min późno wieczorem). Obsługa autobusami 12-metrowymi. 2. Do rozważenia linia Łódź - Justynów (krańcówki w łodzi jak wyżej) z częstotliwością 30/60. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 19:58 Rozwiewając wątpliwości przedstawiam wszystkie na chwilę obecną dostępne warianty obsługi Gminy Andrespol przez MPK-Łódź sp. z o.o., przy czym żaden z wariantów z powodu braku pętli w Justynowie oraz zbyt wysokich kosztów obsługi nie zakłada obsługi tego sołectwa. Zaproponowane relacje przedstawiają się następująco: LINIA 92 DĄBROWA Gojawiczyńskiej Felińskiego Tatrzańska Dąbrowskiego Tomaszowska Kolumny Tuszyńska Ludwików Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Krzywa (Andrespol) ANDRESPOL KOŚCIÓŁ Krzywa Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Kolumny Tomaszwowska Dąbrowskiego Tatrzańska Felińskiego Gojawiczyńskiej DĄBROWA - obsługa wyłącznie autobusami 12 m, takt 40 minut w godzinach szczytu 70 minut poza szczytem, koszt obsługi rocznie 128 tysięcy PLN, podane koszty są to koszty ponoszone przez Gminę Andrespol w ujęciu rocznym; LINIA 82 WYDAWNICZA Tuwima Przędzalniana Piłsudskiego Widzewska Lodowa Przybyszewskiego Książąt Polskich Zakładowa Gajcego Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra) LUDWIKÓW, obsługa mieszana zarówno autobusami przegubowymi 18m, oraz autobusami krótkimi 12m, takt wyniesie 25 minut w godzinach szczytu 45 minut miedzy szczytami, 60 minut w godzinach wieczornych, koszt obsługi w/w linią wyniesie 321 tysięcy PLN; LINIA 98/98A NOWY JÓZEFÓW Maratońska Waltera Janke Unii Lubelskiej Bandurskiego Mickiewicza Piłsudskiego Rokicińska Puszkina Przybyszewskiego Książąt Polskich Zakładowa Hetmańska JANÓW(98A) Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Stróża LUDWIKÓW, obsługa wyłącznie autobusami przegubowymi 18m, takt 30 minut w szczycie, 60 minut miedzy szczytami oraz w godzinach wieczornych, koszt obsługi 378 tysięcy złotych PLN; LINIA 94 (Nowa linia) LUDWIKÓW Stróża Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Rokicińska (Andrespol) Rokicińska Augustów Służbowa Puszkina RONDO INWALIDÓW, propozycja linii 94 została wysunięta w dniu dzisiejszym, nie była przeprowadzana analiza kosztów ani obsady taborowej, linia nie została zaaprobowana przez Wójta Gminy Andrespol. Odpowiadając na kolejne wątpliwości, w pierwotnym wariancie rozmowy z ZDiT były prowadzone pod kątem linii 92 i 82, niestety sprzeciw kogos z mieszkańców podyktowany wycofaniem linii autobusowej z odcinka Alei Piłsudskiego na odcinku miedzy Wydawniczą a DH Central spowodował powstanie kolejnego rozwiązania w postaci linii 98 zaproponowanej zresztą przez samo ZDiT. Gdyby nie sprzeciw w odniesieniu do linii 82, obsluga komunikacyjna przez MPK-Łódź sp. z o.o. została by uruchomiona z dniem 1 listopada 2010. Na chwilę obecną realny i proponowany termin obsługi linii przez przewoznika miejskiego to 1 stycznia 2011, kiedy nie będzie już obowiązywać umowa przewozowa z PKS Łódź, przypominam że obecna umowa obowiązuje do 31 grudnia 2010. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 20:02 wątpliwości może budzić proponowany przebieg linii 82, otóż jest on podyktowany propozycja wycofania linii 82 z odcinka ulicy Niciarnianej na odcinku Przybyszewskiego-Piłsudskiego i skierowania jej przez osiedle Widzew Wschód w ciągu ulic Lodowa Widzewska, powyższa korekta ma na celu podniesienie rentowności linii 82 oraz likwidację wjazdów linii 75 pod CH TESCO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 02.11.10, 21:18 > Rozwiewając wątpliwości przedstawiam wszystkie na chwilę obecną dostępne warian > ty obsługi Gminy Andrespol przez MPK-Łódź sp. z o.o., przy czym żaden z wariant > ów z powodu braku pętli w Justynowie oraz zbyt wysokich kosztów obsługi nie zak > łada obsługi tego sołectwa. To ja mam pytanie- jak to się udawało PKS? www.pks.lodz.pl/lokalny_03v2.php?kurs_=9125023110 Jak widać na załączonym obrazku- jakoś autobus zakręcał i jakoś się cały pomysł opłacał. Zresztą problem krańcówki autobusowej można rozwiązać bardzo prosto. Wystarczy kawałek w miarę równego terenu. Problem finansów też nie jest nierozwiązywalny: www.pks.lodz.pl/lokalny_04v2.php?kod_prz_=9121788 Mamy tu jakieś 16 kursów na dobę czyli mniej więcej jeden kurs na godzinę. PKSowi się opłaca, mimo niekorzystnej dla pasażerów taryfy. Domyślam się, że prawdziwą przyczyną są raczej pustki w kasie gminy i niechęć do dofinansowywania więcej niż jednej linii. > LINIA 92 DĄBROWA Gojawiczyńskiej Felińskiego Tatrzańska Dąbrowskiego Tomaszowsk > a Kolumny Tuszyńska Ludwików Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Krzywa (Andrespol) ANDRE > SPOL KOŚCIÓŁ Krzywa Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Kolumny To > maszwowska Dąbrowskiego Tatrzańska Felińskiego Gojawiczyńskiej DĄBROWA - obsług > a wyłącznie autobusami 12 m, takt 40 minut w godzinach szczytu 70 minut poza sz > czytem, koszt obsługi rocznie 128 tysięcy PLN, podane koszty są to koszty ponos > zone przez Gminę Andrespol w ujęciu rocznym; Słusznie odrzucony. Sięganie lewą ręką do prawego ucha. Mały zysk a duży koszt. Okrężne połączenie z Dąbrową to żaden zysk dla Andrespola. > LINIA 82 WYDAWNICZA Tuwima Przędzalniana Piłsudskiego Widzewska Lodowa Przybysz > ewskiego Książąt Polskich Zakładowa Gajcego Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (W > iśniowa Góra) LUDWIKÓW, obsługa mieszana zarówno autobusami przegubowymi 18m, o > raz autobusami krótkimi 12m, takt wyniesie 25 minut w godzinach szczytu 45 minu > t miedzy szczytami, 60 minut w godzinach wieczornych, koszt obsługi w/w linią w > yniesie 321 tysięcy PLN; I jeden kłopot- linię parę lat temu wydłużano do ul. Szaniawskiego, by ułatwić dzieciom dojazd do szkół na Olechowie. Kierując linię do Andrespola znajdujemy się w punkcie wyjścia. > LINIA 98/98A NOWY JÓZEFÓW Maratońska Waltera Janke Unii Lubelskiej Bandurskiego > Mickiewicza Piłsudskiego Rokicińska Puszkina Przybyszewskiego Książąt Polskich > Zakładowa Hetmańska JANÓW(98A) Rokicińska (Andrespol) Tuszyńska (Wiśniowa Góra > ) Stróża LUDWIKÓW, obsługa wyłącznie autobusami przegubowymi 18m, takt 30 minut > w szczycie, 60 minut miedzy szczytami oraz w godzinach wieczornych, koszt obsł > ugi 378 tysięcy złotych PLN; Dalej pozostają wątpliwości- istnieje duże prawdopodobieństwo, że 18-metrowiec będzie wiózł powietrze za Andrespolem. Do tego "98" ma sporą szansę łapać opóźnienia przy Dw. Kaliskim i na Skrzyżowaniu Marszałków. Przy odrobinie pecha możecie mieć linię zawodną i niepunktualną. > LINIA 94 (Nowa linia) LUDWIKÓW Stróża Tuszyńska (Wiśniowa Góra) Rokicińska (And > respol) Rokicińska Augustów Służbowa Puszkina RONDO INWALIDÓW, propozycja linii > 94 została wysunięta w dniu dzisiejszym, nie była przeprowadzana analiza koszt > ów ani obsady taborowej, linia nie została zaaprobowana przez Wójta Gminy Andre > spol. > Odpowiadając na kolejne wątpliwości, w pierwotnym wariancie rozmowy z ZDi > T były prowadzone pod kątem linii 92 i 82, niestety sprzeciw kogos z mieszkańcó > w podyktowany wycofaniem linii autobusowej z odcinka Alei Piłsudskiego na odcin > ku miedzy Wydawniczą a DH Central spowodował powstanie kolejnego rozwiązania w > postaci linii 98 zaproponowanej zresztą przez samo ZDiT. Tu leży pies pogrzebany- zresztą to choroba, na którą cierpi cały łódzki układ komunikacyjny. Mało kogo interesuje efektywność i niezawodność linii, ważne, żeby połączenie było bezpośrednie. Faktycznie, jeśli Andrespol chce mieć bezpośrednie połączenie z Centralem, to pozostaje tylko kombinować z "98". A że przegubowiec w Ludwikowie będzie jechał pusty, albo że linia będzie łapać opóźnienia w godzinach szczytu? To sprawy trzeciorzędne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 23:25 odpowiadając na pytanie w jaki sposób PKSowi się to udało? otóż punkt do zawracania dla autobusów w Justynowie został wydzierżawiony przez PKS od PKP S.A., obecna pętla jest więc na terenie koleji, ponad to manewr zawracania jest dość skomplikowany, ponoć kierowcy są zmuszeni do zawracania "na trzy", o czym kierowcy MPK nie chcą nawet słyszeć... Poza tym PKSowi się nie do końca opłaca ponieważ przy każdym przetargu żąda coraz wyższych dopłat do komunikacji, z czego najwyższe dopłaty obowiązują dla linii Stróża z uwagi na największą ilość kursów (26 kursów w jednym kierunku), a na tę linię jest najwięcej skarg, jest najbardziej awaryjna i niepunktualna toteż również w interesie Gminy Andrespol jest pozbycie się w pierwszej kolejności tego połączenia. Ilość opóźnionych autobusów tej linii sięga 80%, ilość niewykonanych kursów sięga 30%. Nie mniej w dalszej perspektywie planowane jest całkowite zastąpienie w miare możliwości technicznych jak i finansowych komunikacji PKS Lokalnym Transportem Zbiorowym w Łodzi. Oczywiście nie da się tego zrobić odrazu z uwagi na ograniczone możliwosci przewoznika, ktory w pierwszej kolejnosci ma obowiazek zapewnic obsluge komunikacyjną miasta Łodzi. Reasumując w pierwszej kolejności z uwagi na największe możliwości techniczne jak i najniższy koszt obsługi oraz na podstawie posiadanych danych najwyższą rentowność ma zostać zastąpiona linia PKS Łódź relacji Stróża - Łódź"Central" jednym z przedstawionych wcześniej wariantów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 04.11.10, 17:55 > Poza tym PKSowi się nie do końca opłaca poniewa > ż przy każdym przetargu żąda coraz wyższych dopłat do komunikacji, z czego najw > yższe dopłaty obowiązują dla linii Stróża z uwagi na największą ilość kursów (2 > 6 kursów w jednym kierunku), a na tę linię jest najwięcej skarg, jest najbardzi > ej awaryjna i niepunktualna toteż również w interesie Gminy Andrespol jest pozb > ycie się w pierwszej kolejności tego połączenia. Ilość opóźnionych autobusów te > j linii sięga 80%, ilość niewykonanych kursów sięga 30%. Właśnie masz powód, dla którego krytykuję pomysł wydłużenia do Ludwikowa "98". PKS miał w porywach 80% kursów opóźnionych i 30% kursów które się nie odbyły. Autobus łapał opóźnienia w centrum Łodzi (i przy przejazdach kolejowych w Andrzejowie). "98" ma jeszcze dłuższą trasę, więc spodziewam się, że procent opóźnionych kursów dojdzie do 90. Odpowiedz Link Zgłoś
slavekk Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 03.11.10, 12:30 Gość portalu: barnaba napisał(a): > > LINIA 92 DĄBROWA ... > Słusznie odrzucony. Sięganie lewą ręką do prawego ucha. Mały zysk a duży koszt. > Okrężne połączenie z Dąbrową to żaden zysk dla Andrespola. No tak, generalnie jesteśmy za tym, by kręgosłupem komunikacji były tramwaje, ale w szczegółach to linia autobusowa kończąca sie na pętli tramwajowej jest be bo "peryferyjna" Po 1. Koszt jest najniższy z przedstawionych wariantów Po 2. Gmina Andrespol jest tak położona, że tereny "północne" obsługuje kolej. A część "południowa" ma właśnie najbliżej na Dąbrowę i tak własnie ludzie jeżdżą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.10, 14:43 Tym sposobem pks-y i busy z Andrespola powinny jeździć do Łodzi puste a tak nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 04.11.10, 17:52 > > > LINIA 92 DĄBROWA ... > > > Słusznie odrzucony. Sięganie lewą ręką do prawego ucha. Mały zysk a duży > koszt. > > Okrężne połączenie z Dąbrową to żaden zysk dla Andrespola. > > No tak, generalnie jesteśmy za tym, by kręgosłupem komunikacji były tramwaje, a > le w szczegółach to linia autobusowa kończąca sie na pętli tramwajowej jest be > bo "peryferyjna" Sławek, to cudo by jeździło donikąd, bo jedną krańcówkę miałoby w Andrespolu, a drugą na Dąbrowie. Między Andrespolem, a Widzewem zostałyby busiki. > Po 2. Gmina Andrespol jest tak położona, że tereny "północne" obsługuje kolej. Obsługiwać to będzie, jeśli nikt nie sknoci projektu ŁKA. Na razie PKP to tragedia i malaria. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 16:52 podpieranie sie iloscia sprzedanych biletow miesiecznych na kursy pks to czyste dopasowywanie (manipulowanie) danymi w celu udowodnienia nie rentowności polaczena do justynowa -skoro gmine stac na placenie odszkodowania dla dzierżawcy stawow w justynowie (3 mln )to oplacenie komunikacji mpk jest chyba smieszne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 10.12.10, 05:29 temat zasypało śniegiem jak gminę andrespol, syf tam totalny.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.adsl.inetia.pl 13.12.10, 23:46 Pokaż mi zatem miejsce gdzie nie zasypało i nie ma syfu? Wszędzie jest to samo. Fakt na głębokich peryferiach Andrespola jest fatalnie, ale tak samo jest pewnie w innych wiochach typu Natolin czy Kalonka... Odpowiedz Link Zgłoś
kszo.pany Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 11.01.11, 14:24 Urząd Gminy Andrespol informuje o wyniku przetargu na obsługę trzech linii autobusowych na terenie Gminy Andrespol i Miasta Łodzi w okresie od 01.01.2011 do 30.06.2011 r. Chodzi o trasy: 3.1 Łódź(D.H. CENTRAL)-Bedoń(Kościelna/Kościół) - Łódź(D.H. CENTRAL) - ilość ok. 95 880 wzkm; 3.2 Łódź(D.H. CENTRAL)-Stróża H. Sawickiej/Pętla Łódź(D.H. CENTRAL) - ilość ok. 185 864 wzkm; 3.3 Łódź(D.H. CENTRAL)-Kraszew-Justynów/Główna/PKP- Łódź(D.H. CENTRAL) - ilość ok. 111 566 wzkm. Kontrakt wygrała firma Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi. W przetargu złożono 1 ofertę, a umowę popisano 23.12.2010. www.infobus.com.pl/text.php?id=37269&from=main Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 11.01.11, 16:53 237 postów napisanych na próżno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.4web.pl 11.01.11, 17:46 No ale to tylko 6 miesięcy, może na przeczekanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator_ka Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.smrw.lodz.pl 11.01.11, 18:55 Zgadza się, Za pół roku definitywnie zniknie PKS z Bedonia i Justynowa. Natomiast już w lutym będą zmiany na Stróży. Niestety z oczywistych względów nie mogę podać szczegółów, jednak wrócimy do tematu za miesiąc i zobaczycie czy mówiłem prawdę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.11, 14:31 Tak właściwie to niekoniecznie... Od pierwszego lutego na trasie Stróża Sawickiej - Wydawnicza pojawi się regularna linia MPK Łódź - 82. Umowy są już podpisane - więcej szczegółów na forum Gminy Andrespol -> Aktualności, Komunikacja PKS. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 17.01.11, 16:58 Kolejne "A". Pięknie! :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 17.01.11, 17:01 Marudzisz :) Przynajmniej trasa sensowna, a nie wzięta z kosmosu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ghf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 17:20 naokoło do centrum - faktycznie sensowna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.lodz.msk.pl 17.01.11, 17:34 Wiesz, poważnie rozważano wydłużenie do Andrespola "92" (dookoła na Dąbrowę) lub "98" (notorycznie łapiące opóźnienia). Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 17.01.11, 17:46 Gość portalu: barnaba napisał(a): > Wiesz, poważnie rozważano wydłużenie do Andrespola "92" (dookoła na Dąbrowę) lu > b "98" (notorycznie łapiące opóźnienia). Wydłużenie 98 byłoby dopiero skandalem. Ideałem byłaby linia do starej pętli Rokicińska/Puszkina, ale na to wozów na pewno nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @geograf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 18:22 Tak, potrzeba dwóch wozów, aby 92 jeździło przez Andrespol do Rokicińskiej. Myślisz, że na 82 będą dodatkowe wozy? Może tak (Rzgów, Skotniki, Kalonke już obsługuje MPK i doszły kolejne autobusy na 50, 51 i 91), może nie. Jeśli dojdą na 82 to już nie rozumiem dlaczego nie mogłyby na 92... Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 18.01.11, 13:54 Gość portalu: @geograf napisał(a): > Tak, potrzeba dwóch wozów, aby 92 jeździło przez Andrespol do Rokicińskiej. Myś > lisz, że na 82 będą dodatkowe wozy? Może tak (Rzgów, Skotniki, Kalonke już obsł > uguje MPK i doszły kolejne autobusy na 50, 51 i 91), może nie. Jeśli dojdą na 8 > 2 to już nie rozumiem dlaczego nie mogłyby na 92... Tylko dwóch? I byłaby zachowana obecna częstotliwość? Z pewnością wyszłaby z tego ciekawa i dobra dowozówka do tramwajów i innych linii autobusowych w kierunku "miasta". Jeśli 82 miałoby zachować dotychczasową częstotliwość, to będzie konieczne dodanie wozów. Jak długi miałby być nowy odcinek 82 (jaki czas przejazdu)? Ile obecnie 82 ma postoju w Andrzejowie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barbapapa Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 18:17 92 wydłużone do ROKICIŃSKIEJ - najprostszą trasą do centrum pokrywającą się z obecną trasą PKS. Świetnie, mieszkańcy Andrespola zwiedzą sobie Olechów, Zarzew, a w rejon ronda Inwalidów nie dojadą. Naprawdę lepszy jest teraz PKS... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barbapapa Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.adsl.inetia.pl 17.01.11, 18:18 Ku ścisłości, bo niektórzy nie rozumieją: DĄBROWA - STRÓŻA - ANDRESPOL - ROKICIŃSKA - tak miało jeździć 92, w 100% lepsze i z częstotliwością, którą obecnie ma PKS na trasie do Stróży - wprost idealnie. Będzie za to 82/82A, może jeszcze 82B i pewnie bez dokładania brygad. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.retsat1.com.pl 17.01.11, 18:32 > Ku ścisłości, bo niektórzy nie rozumieją: DĄBROWA - STRÓŻA - ANDRESPOL - ROKICI > ŃSKA - tak miało jeździć 92, w 100% lepsze i z częstotliwością, którą obecnie m > a PKS na trasie do Stróży - wprost idealnie. Jeżeli tylko andrespolan zadowala dojazd do Rokicińskiej i przesiadka na inny autobus lub tramwaj do centrum to OK. Skierowanie 92 jeszcze pod dworzec Widzew ułatwiłoby dojazd choćby do Wa-wy. > Będzie za to 82/82A, może jeszcze 82B i pewnie bez dokładania brygad. 82 miało jeździć przez tory do ulicy Szelburg-Zarembiny, a tym samym umożliwić dojazd andrzejowskim dzieciom do szkół na Olechowie i Widzewie. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... 18.01.11, 14:10 Gość portalu: magik napisał(a): > Jeżeli tylko andrespolan zadowala dojazd do Rokicińskiej i przesiadka na inny a > utobus lub tramwaj do centrum to OK. Mieszkańcy podmiejskich miejscowości/przedmieść powinni być dowożeni do najbliższego węzła przesiadkowego. Pętla przy Rokicińskiej jest w sam raz. Gorzej, jeśli taka linia faktycznie miałaby służyć głównie uczniom dojeżdżającym do szkół na Olechowie, czy w okolicach Przybyszewskiego - wtedy lepszym rozwiązaniem byłoby wydłużone 82... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.11, 09:45 Została podjęta decyzja, by od 1 marca uruchomić linię 82 na trasie Wydawnicza - Stróża (Sawickiej). Linia będzie kursowała z częstotliwością co 30 min w godzinach szczytu, a co 45 min w pozostałych. Szkoda, że dopiero od marca, ale i tak jest się z czego cieszyć :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 10:04 co przy obecnym rozkładzie 82 oznacza uruchomienie 82A do Andrzejowa w dni robocze jedynie w godzinach szczytu albo trzymanie w międzyszczycie częstotliwości 15 minut co przy konieczności wprowadzania cięć wydaje się mało prawdopodobne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb sorry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.11, 10:10 zrozumiałem, że 45 minut w weekendy a nie poza szczytem, uznajmy że mojego posta nie było :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: sorry IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.11, 10:40 Uznajemy ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.11, 10:44 Ale zgadza się, że powstanie wariant 82A dojeżdżający tylko do Andrzejowa. Podobno, jeżeli linia 82 będzie bardzo obłożona, częstotliwość kursowania do Stróży zostanie zwiększona (obłożenie zwiększy się gdy zostanie wycofany PKS Stróża - Central, od 1 lipca). Pewnie to będzie oznaczało likwidację 82A i puszczenie wszystkich kursów na linii Wydawnicza - Stróża (Sawickiej). Odpowiedz Link Zgłoś
kszo.pany Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu 24.02.11, 20:52 Nie wiem czy widzieliście już nowe rozkłady 82/82A, więc wklejam linki z Forum Andrespola: Odjazd ze Stróży: picasaweb.google.com/lh/photo/-IRgKsY9JL2U1CR4BVMdTw?feat=directlink Odjazd z Wydawniczej picasaweb.google.com/2908mr/Linia82RozkAdZWydawniczej?feat=directlink Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a A rozklady w internecie... IP: *.toya.net.pl 24.02.11, 20:56 beda tradycyjnie jako ostatnie. Bo te jak wiadomo najtrudniej zamiescic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.02.11, 11:15 Klasyczna linia socjalna. Odjazdy raz - dwa razy na godzinę kompletnie niewytaktowane i trasa pogięta w paragraf. Kogo nie stać na samochód to skorzysta. P.S. Fajne są zwłaszcza dwa autobusy jadące do Stróży jeden za drugim po godz. 11. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.11, 11:44 > P.S. Fajne są zwłaszcza dwa autobusy jadące do Stróży jeden za drugim po godz. > 11. Ten o 11:17 to kurs zjazdowy, o 10:27 zresztą też. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.02.11, 14:58 A rzeczywiście. Słabo to było widać. Dzięki za poprawienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik jest już info na stronie mpk IP: *.retsat1.com.pl 26.02.11, 08:45 www.mpk.lodz.pl/rozklady/wholemessage.jsp?articleId=4418 > Klasyczna linia socjalna. Odjazdy raz - dwa razy na godzinę kompletnie niewytak > towane i trasa pogięta w paragraf. Kogo nie stać na samochód to skorzysta. PKS jeździ częściej? Przecież zawsze można skierować wszystkie kursy 82 do Stróży, ale ktoś za to musi zapłacić. Zapełnienie autobusów pokaże czy jest w ogóle taka potrzeba. Czy ktoś się orientuje jak gm.Andrespol i m.Łódź podzieliły się kosztami obsługi tej linii? Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_bed Re: jest już info na stronie mpk 26.02.11, 11:06 Wiadomo. Każda z gmin dała po 300 tys. czyli po 50 proc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: jest już info na stronie mpk IP: *.4web.pl 26.02.11, 11:10 Andrespol za "swój" odcinek ma zapłacić w tym roku 520tys. A od lipca 82 pojedzie do Ludwikowa zamiast 92 skróconego do Stróży. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: jest już info na stronie mpk IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.02.11, 14:18 > PKS jeździ częściej? A czy ktoś z własnej woli i z własnego wyboru jeździ PKSem? A poza tym - owszem. Z Andrespola do Łodzi potrafi jechać 8 kursów w ciągu godziny. Dla kupujących migawki to już dość istotna różnica. > Przecież zawsze można skierować wszystkie kursy 82 do Stróży Można, ale trasa wciąż będzie pogięta i koszmarnie długa. PKS do Wydawniczej jedzie o 15 minut szybciej i dojeżdża do Centralu. A z 82 nawet nie da się szybko przesiąść do tramwaju na WZ, tylko najpierw trzeba zwiedzić Andrzejów, Olechów, Widzew, Zarzew i Anilanę. Bardzo się cieszę, że "łódzkie" autobusy zdobywają kolejne trasy, ale jeśli będzie to robione tak jak teraz, czyli na zasadzie przeciągania w nieskończoność przypadkowych kursów na pojedynczych trasach z autobusami turlającymi się 30 km/h i zatrzymującymi na dziesiątkach przystanków na których nikt nie wsiada i nikt nie wysiada, to nic sensownego z tego nie wyjdzie poza tym, że gminy będą wydawać pieniądze na dopłaty (i nie będą musiały płacić za gimbusy). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: jest już info na stronie mpk IP: *.lodz.msk.pl 26.02.11, 18:09 > Z Andrespola do Łodzi potrafi jechać 8 kursów w ciągu godziny. Dla kupujących > migawki to już dość istotna różnica. A nie jest czasem tak, że umowa Andrespola z PKS kończy się dopiero w połowie roku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: jest już info na stronie mpk IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.11, 22:56 Tak, umowa wygasa 30 czerwca. Od 1 lipca do Stróży będzie jeździć tylko 82, a PKS zostanie (zapewne) na trasie do Justynowa i Bedonia. MPK podobno nie ma w planach uruchomienia linii do tych dwóch miejsc :/ Odpowiedz Link Zgłoś
kuba_bed Re: jest już info na stronie mpk 27.02.11, 23:18 Bo to nie zależy od MPK, a jedynie od samorządów i ZDiT-u ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: jest już info na stronie mpk IP: *.lodz.msk.pl 01.03.11, 13:14 > Tak, umowa wygasa 30 czerwca. Od 1 lipca do Stróży będzie jeździć tylko 82, Wzrośnie wtedy częstotliwość? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: jest już info na stronie mpk IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 19:55 Mam nadzieję, że tak, bo bez PKSu na tej linii częstotliwość była by zdecydowanie za mała. Pewnie w okresie wakacyjnym częstotliwość nie zmieni się lub w zmieni się w niewielkim stopniu. Moim zdaniem od 1 września linia będzie kursowała częściej. Czas pokaże :) Dziś obyłem kurs "nowym" 82 i nawrót na Szaniewskiego jest bezsensu, tym bardziej gdy autobus zatrzymuje się przystankach oddalonych o 5 metrów... Wiem też, że nie było innego wyjścia, więc tak musi być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a info jest, a rozkladow dalej nie ma IP: *.toya.net.pl 27.02.11, 12:37 XXI wiek, a łatwiej jest wywiesić rozkłady na mieście, niż wrzucić do internetu. Tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.lodz.msk.pl 26.02.11, 12:38 > Klasyczna linia socjalna. Odjazdy raz - dwa razy na godzinę kompletnie niewytak > towane i trasa pogięta w paragraf. Trasa jak trasa. Oczywiście przez Rokicińską byłoby trochę szybciej niż przez Zakładową, ale za to trasa prowadziłaby przez pola. Częstotliwość- zbyt mała na odcinku Łódź-Andrespol, ale raczej wystarczająca między Andrespolem a Stróżą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.02.11, 14:23 > Oczywiście przez Rokicińską byłoby trochę szybciej niż przez Zakładową, ale za to trasa prowadziłaby przez pola Bo na Zakładowej i wzdłuż Przybyszewskiego to jest łódzkie city :-> Mieszkańcy suburbiów pozbawionych usług będą masowo dojeżdżać do sypialni pozbawionej usług? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.lodz.msk.pl 26.02.11, 18:07 > Bo na Zakładowej i wzdłuż Przybyszewskiego to jest łódzkie city :-> Mieszka > ńcy suburbiów pozbawionych usług będą masowo dojeżdżać do sypialni pozbawionej > usług? Jaką więc trasę proponujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.toya.net.pl 26.02.11, 19:29 Na wprost Rokicinska, aby tylko jak najszybciej dowiezc do tramwaju - tak jak 90. Trasa moze sie konczyc przy Puszkina, albo nawet niech bedzie przy Tesco. Odpowiedz Link Zgłoś
slavekk Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu 26.02.11, 21:48 Gość portalu: a napisał(a): > Na wprost Rokicinska, aby tylko jak najszybciej dowiezc do tramwaju - tak jak 9 > 0. Trasa moze sie konczyc przy Puszkina, albo nawet niech bedzie przy Tesco Taka trasa już jest obsługiwana. Z prędkoscią lepszą niż rozwija jakikolwiek autobus. Przez pociagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buc bucowi Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.toya.net.pl 26.02.11, 23:09 > Taka trasa już jest obsługiwana. > Z prędkoscią lepszą niż rozwija jakikolwiek autobus. > Przez pociagi. A tak, zapomnialem. Rzecz jasna pociag dojezdza do Strozy i mozna przesiasc sie bez problemu na tramwaj i jechac na tym samym bilecie :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 09:33 I stało się, linia ruszyła! :) MPK przejęło Andrespol, prawie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 11:04 Ciekawe kiedy mieszkańcy zorientują się, że nie dość, że jedzie się o połowę dłużej, to jeszcze się trzeba przesiadać :-> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 12:30 O połowę dłużej? Na jakiej podstawie to wyliczyłeś? Teraz grzecznie sobie policz ile jedzie 90 z Andrzejowa do Puszkina i potem tramwaj do Korczaka wliczając czas na przesiadkę. Następnie porównaj ten czas do czasu przejazdu 82. Otrzymasz wynik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 13:37 O oszczędnościach na biletach to już zapomniałeś napisać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schulchewsky Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 13:51 By dojechać do Manufaktury musiałem przesiąść się raz i nie narzekam :) I fakt, na samym miesięcznym oszczędzam ok. 30 zł... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.retsat1.com.pl 01.03.11, 20:22 > I fakt, na samym miesięcznym oszczędzam ok. 30 zł... Wiele osób tego nie docenia. Dla nich liczy się tylko "najkrótsza trasa". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.4web.pl 01.03.11, 21:56 A co lepsze, większość z tych co krytykują wygiętą trasę to łodzianie, którzy i tak z tej linii korzystać nie będą :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.03.11, 23:16 > A co lepsze, większość z tych co krytykują wygiętą trasę to łodzianie, którzy i > tak z tej linii korzystać nie będą :) No tak, bo jak ktoś z czegoś nie korzysta, to oczywiscie nie ma prawa posiadania opinii na jakiś temat. To ile samochodów wleje się każdego dnia Rokicińską do miasta to już jest sprawa "łodzian którzy nie korzystają". A to czy autobusem dojedzie się szybko czy nie, decyduje o tym ile osób wybierze samochód a ile autobus. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.11, 08:04 > No tak, bo jak ktoś z czegoś nie korzysta, to oczywiscie nie ma prawa posiadania opinii na jakiś temat. Ma prawo mieć swoje zadnie, ale nie powinien wypowiadać się w imieniu mieszkańców, w tym przypadku Andrespola, skoro do nich nie należy. > To ile samochodów wleje się każdego dnia Rokicińską do miasta to już jest sprawa "łodzian którzy nie korzystają". To już sprawa polityki transportowej miasta, a właściwie samorządowców wybranych przez "łodzian którzy nie korzystają". Całkiem nie dawno u władzy był człowiek, który budował parkingi w centrum miasta i jednocześnie chciał uspokoić ruch w śródmieściu. Nie zdawał, i pewnie nadal nie zdaje sobie sprawy, że taki parking to generator ruchu kołowego, bo skoro jest to trzeba do niego jakoś dojechać. Swoimi nieopatrznymi posunięciami wręcz zachęcał do wjeżdżania do centrum samochodami. Efekty widzimy. > A to czy autobusem dojedzie się szybko czy nie, decyduje o tym ile osób wybierze samochód a ile autobus. Do tej pory jeździł PKS. Było szybko (krótsza trasa) ale drogo (bilety PKS+LTZ). I co? Mniej samochodów wjeżdża/wjeżdżało do miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.11, 11:18 > Ma prawo mieć swoje zadnie, ale nie powinien wypowiadać się w imieniu mieszkańc > ów, w tym przypadku Andrespola, A czy ktoś tu twierdził, ze wypowiada się w imieniu mieszkańców Andrespola? Nie. > Do tej pory jeździł PKS. Było szybko (krótsza trasa) ale drogo (bilety PKS+LTZ) > I co? Mniej samochodów wjeżdża/wjeżdżało do miasta? Sugerujesz, że po 2 dniach kursowania można ocenić czy samochodów jest więcej czy mniej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antypis Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 23:26 > A co lepsze, większość z tych co krytykują wygiętą trasę to łodzianie, którzy i > tak z tej linii korzystać nie będą :) Te osoby nie przejechały nawet raz połową tych linii, które krytykują, że o własnych obserwacjach i opiniach od pasażerów nie wspomnę. Krytykować można, tylko że od jakiegoś czasu to forum nie różni się niczym od pogawędek strudzonych życiem emerytów na rynku, bluźniących na wszystko co widzą dookoła (oczywiście pod osłoną PO - BP, NMSP). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grubas Kierowca Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.03.11, 00:21 > Te osoby nie przejechały nawet raz połową tych linii, które krytykują, że o wła > snych obserwacjach i opiniach od pasażerów nie wspomnę. O właśnie. I dlatego w kwestii komunikacji miejskiej powinni wypowiadać się tylko kierowcy MPK, którzy jak wiadomo przejechali każdą z linii po setki razy, więc najlepiej wiedzą co i jak. W ogóle to strasznie zabawne, że dla niektórych od argumentów ważniejsze jest to, ile razy kto jechał jaką linią. No ale jak ktoś argumentów nie rozumie, to nie pozostaje nic innego jak przyjść i się wyżalić, że: > od jakiegoś czasu to forum nie różni się niczym od pogawędek strudzonych życiem > emerytów na rynku Odpowiedz Link Zgłoś
pralat_na_wrotkach Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu 02.03.11, 08:19 > Krytykować można, tylko > że od jakiegoś czasu to forum nie różni się niczym od pogawędek strudzonych ży > ciem emerytów na rynku, bluźniących na wszystko co widzą dookoła Pomijanie twoich zasług na rzecz podniesienia poziomu jest z twojej strony fałszywą skromnością. Tak wiem - ty tylko się dostosowujesz do tego niskiego poziomu, jak ma w zwyczaju każdy wywyższający się forumowy sędzia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.11, 08:29 > Tak wiem - ty tylko się dostosowujesz do tego niskiego poziomu, jak ma w zwycza > ju każdy wywyższający się forumowy sędzia. Sędzia albo jaki inny admin. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.03.11, 23:12 > Dla nich liczy się tylko "najkrótsza trasa". To chyba dość zdrowy objaw, że ludziom bardziej zależy na czasie niż na kilku groszach. Jeśli komunikacja miejska ma być dla biedoty - to cena ma istotne znaczenie. Jeśli jednak ma być adresowana do tzw. szerokiego grona odbiorców, to czas przejazdu jest absolutnie podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności - reszta jest sprawą wtórną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magik Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.retsat1.com.pl 02.03.11, 22:30 To czemu PKS nie zdołał przekonać zmotoryzowanych do przesiadki na autobus? Jechał najkrótszą trasą i w dodatku aż do Centralu, a nie jak 82 tylko do Wydawniczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roki Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.11, 11:37 z jednej prostej przyczyny nie zdołał przekonać do przesiadki, autobusy były totalnie zasyfione zdezelowane i delikatnie mówiąc niepunktualne. Narzekaliście na MPK na to że albo coś nie przyjechało albo się spóźniło. Wierzcie mi linie PKSu są jeszcze gorsze i do tego o wiele droższe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daniel Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.11, 11:49 Czas być może uległ wydłużeniu ale nieznacznie to raz a dwa jeśli jak twierdzisz to szerokie grono odbiorców nie musi liczyć się z pieniędzmi to nie wiem jak ty ale skoro za coś płace to oczekuje też komfortu podróży, a jak wyglądają złomy jeżdżące na podmiejskich trasach PKS każdy widzi. Bilet miesięczny na PKS na trase do Andrespola kosztuje bez mała 80 złotych, wiele osób i tak się przesiadało później do pojazdów MPK co jeszcze podnosi koszty, a teraz jest możliwość wykupienia biletu miesięcznego za 88 złotych i jeździmy wszystkim. Chyba jednak rozwiązanie z autobusami MPK jest dużo lepsze dla potencjalnego pasażera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Jest decyzja! Od 1 marca 82 w Andrespolu IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.03.11, 22:47 > Czas być może uległ wydłużeniu ale nieznacznie Do Wydawniczej 45 minut zamiast 30. Niech żyje "nieznacznie". > to szerokie grono odbiorców nie musi liczyć się z pieniędzmi "Liczyć się z pieniędzmi" oznacza także "liczyć się z czasem". Powiedz komuś dojeżdżającemu samochodem, żeby wydłużył sobie podróż o 15 minut, aby zaoszczędzić w porywach 80 złociszy na miesiąc. Chyba jednak > rozwiązanie z autobusami MPK jest dużo lepsze dla potencjalnego pasażera. "Rozwiązanie z autobusami MPK" nie musi oznaczać linii socjalnej jeżdżącej naokoło i wlokącej się w tempie rowerzysty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 26.02.11, 20:05 kiedy justynów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lobo Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.11, 11:35 Narazie nie ma możliwości wysłania linii do Justynowa ponieważ ani ZDiT ani MPK nie sa zainteresowane tą trasą, mówiąc bardziej dobitnie nie chcą nawet słyszeć o uruchomieniu połączeń do Justynowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kia Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 06.03.11, 20:55 nie chce o tym slyszec wojt i rada gminy andrespol -dla mpk to dodatkowa kasa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lobo Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.11, 21:31 zdziwisz się ale właśnie nie, mpk i zdit wyraźnie powiedziało nie, ponieważ przy okazji negocjacji o linię do Stróży padło pytanie ze strony wójta o mozliwość połączeń do Justynowa, zarówno przedstawiciele mpk jak i zdit powiedzieli kategorycznie nie. Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły bo lista przeciwskazań dla połączeń do Justynowa była bardzo długa. Reasumując narazie nie ma takiej możliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
kszo.pany Bedoń i Justynów 25.03.11, 08:50 Na Forum Andrespola można m.in wyczytać, że: "toczą się prace projektowe nad zastąpieniem pozostałych dwóch linii ( tj. do Bedonia i Justynowa) innym przewoźnikiem niż PKS, niestety nie ma narazie możliwości aby pozostałe dwie linie zastąpiło MPK z powodu oporu zarówno miejskiego przewoźnika jak i organu nadzorującego mianowicie ZDiT,ale dobra wiadomość jest taka że zainteresowane obydwoma liniami jest Zgierskie KORO które obsługuje łódzką linię 58/58A, pojazdy tej spółki są niskopodłogowe i komfortowe. W przyszłą środę poznam dokładne szczegóły oferty tej spółki jak wyglądają stawki przewozowe oraz ceny i dystrybucja biletów, być może uda się wynegocjować wspólną taryfę biletową lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi innymi mi słowy bilety łódzkiego MPK. Dołożymy wszelkich starań aby również pasażerowie dwóch pozostałych linii jeździli w komforcie bezpiecznymi autobusami po niewygórowanej cenie biletów. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że plan Gminy jest taki żeby wyrzucić stąd PKS Łódź całkowicie a zastąpić go rzetelnymi przewoźnikami, optymalnie byłoby jednym ale jeśli tak jak wspomniałem MPK i ZDiT będą trwały przy swoim trzeba będzie poszukać innego rozwiązania." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ącki Re: Bedoń i Justynów IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 14:12 Nie po to miasto wysiudało Koro z linii 58, żeby teraz zlecać im przewozy na innej linii. Jak by to był tylko problem "wynegocjowania" to równie dobrze można by wspólny bilet wynegocjować z PKSem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Bedoń i Justynów IP: *.lodz.msk.pl 25.03.11, 18:31 Interesujące. Ciekawe czy linie obsługiwane przez KORO będą kończyć trasę w Andrespolu? Odpowiedz Link Zgłoś
kszo.pany Re: Bedoń i Justynów 25.03.11, 22:05 Dość ciekawe są też z tego Forum pogłoski o tym, że PKSy jadące od strony Andrespola, już od czerwca, czy lipca nie będą dojeżdżały do centrum, ale jedynie do Olechowa, czy też Widzewa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Bedoń i Justynów IP: *.4web.pl 25.03.11, 23:34 PKS na trasie Stróża-Central ma umowę do końca czerwca. Od lipca ta linia pewnie w ogóle nie pojedzie. A to dokąd dojadą autobusy z Justynowa czy Bedonia będzie zależało tylko od tego ile kasy da na to Andrespol. Na dobrą sprawę bardziej opłacalne będzie skrócenie Bedonia i Justynowa do Andrespola a dalej przesiadka na 82, które się bardziej Andrespolowi opłaca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Bedoń i Justynów IP: *.toya.net.pl 25.03.11, 22:20 wojtowi i radzie chodzi tylko o glosy wyborcow z andrespola ,mieszkancy justynowa i bedonia powinni pamietac o tym przed nastepnymi wyborami. jakies spotkanie miszkancow tych miejscowosci przed urzedem gminy w obecnosci kamer telewizyjnych w znaczacy sposob przypomnialby kto ich wybiera i po co? Odpowiedz Link Zgłoś
kszo.pany Prośba do "Artem" z Forum Andrespol 25.03.11, 22:42 Artem, aby nie przeklejać informacji z Forum Andrespola tutaj i odwrotnie, napisz nam proszę coś więcej o planach ZDiT wobec Gminy Andrespol, o KORO, o linii 100, 101, B, J itp. oraz o węzłach przesiadkowych wspólnych dla MPK i PKS na Janowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoś Re: Bedoń i Justynów IP: *.smrw.lodz.pl 25.03.11, 22:42 Chyba wybory przespałeś, więc nie gadaj głupot. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Bedoń i Justynów IP: *.toya.net.pl 30.03.11, 09:48 twierdzenie ze zdit i mpk nie sa zainteresowani kusami do justynowa jest mijaniem sie z prawda. tam mozna?-"Autobusy MPK do Brzezin na ostatniej prostej" www.brzeziny.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
slavekk Re: Bedoń i Justynów 30.03.11, 11:31 Gość portalu: x napisał(a): > twierdzenie ze zdit i mpk nie sa zainteresowani kusami do justynowa jest mijani > em sie z prawda. > tam mozna?-"Autobusy MPK do Brzezin na ostatniej prostej" > www.brzeziny.pl/ Ale po czym poznajesz, że "tam można"? Przecie zalinkowana notka nie podaje żadnych konkretów, a w szczególnosci co ustalono. A na razie ustalono, że ZDiT przedstawi swoje oczekiwania finansowe. Nikt nie powiedział, że Brzeziny je już zaakceptowały Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbb Re: Bedoń i Justynów IP: *.4web.pl 30.03.11, 20:50 Poza tym to nie tylko kwestia finansów. Nie wszędzie tam gdzie PKS wpycha swoje Autosany MPK może chcieć wypuszczać niskopodłogowce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lobo Re: Bedoń i Justynów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 22:52 Gdyby MPK i ZDiT rzeczywiście chciało zająć się obsługą Justynowa i Bedonia Gmina Andrespol nie kombinowała by z KORO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Bedoń i Justynów IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 20:44 jakies nowe info w temacie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator_ka Re: Bedoń i Justynów IP: *.smrw.lodz.pl 30.05.11, 22:17 Świadczenia usług w zakresie przewozów pasażerskich na terenie Gminy Andrespol i Miasta Łodzi w okresie od 01.07.2011 do 31.12.2011 roku andrespol.bip.cc/index.php?p=tender&det=267 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: Bedoń i Justynów IP: *.lodz.msk.pl 31.05.11, 17:31 Na pół roku. Świetnie. Ciekawe jakie szroty pojawią się na tych trasach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Od 1 października MPK przejmuje Andrespol... IP: *.toya.net.pl 31.05.11, 20:23 cena za bilet do justynowa zaporowa.ale co to obchodzi mieszkancow andrespola , oni maaja mpk lodz. Odpowiedz Link Zgłoś