Gość: obcy IP: *.multimo.pl 01.12.09, 20:28 haha! jak dobrze piszą to nie ma komentarzy?czemu teraz wszyscy milczą? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Schibler Barbara Kudrycka chwali AHE IP: 91.193.160.* 01.12.09, 21:08 Łodzianinie Musisz iść na referendum 17 stycznia w Łodzi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: neuroterapeuta Re: Barbara Kudrycka chwali AHE IP: 82.160.128.* 01.12.09, 22:02 Bo do szczekania o niczym to każdy chętny. A jak przydałby się sensowny komentarz to chętnych brak. Myślę, że AHE idzie w dobrym kierunku. W to, że nie byli czyści nie wątpię. W to, że rzekoma likwidacja to sprawa związana z szeroko pojętą polityką i układami również nie wątpię. --------------------------------------------------------- neuroterapeuta eeg biofeedback Odpowiedz Link Zgłoś
ewa_j86 "Chyba was zlikwidujemy" - Kudrycka 01.12.09, 22:49 "Słynne" nasze wyjazdy na 40% zajęć do Łodzi już trzeci raz są odwoływane i przekładane, a na innych kierunkach jest tak samo, tylko płacić a zajęć brak, czas uciekać z tej uczelni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: studentka Re: zjazdy w Łodzi IP: *.adsl.inetia.pl 02.12.09, 23:03 No to ciekawe,bo ja już miałam 2 zjazdy w Łodzi i szykują się kolejne, także nie wiem kolezanko o co Ci chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: _hahaha "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.centertel.pl 01.12.09, 23:43 No ciekawe. Czy AHE wywiąże się ze swojej obietnicy, pewnie jak zwykle sa to działania pozorne lub niepozorne. Praktycznie Uczelnia jest bez władz i panuje w niej totalna masakra kadry. ha ha ha. TO może teraz czas na Społeczną Pani Minister Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angela Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.48.rev.vline.pl 02.12.09, 00:23 to fakt, kadra jest zwalniana, nikt nie zna dnia i godziny, obok Stasiaka są tacy giganci intelektu jak niedoszła pani doktor Kłys, niejaki Basak a ostatni ludzie którzy mieli jako takie pojęcie o tym wszystkim zostali wylani na bruk (kuriozalne są zwolnienia dziekanów zarzadzania) Pani Kanclerz i Panie Prezydencie-jesteście otoczeni przez podszeptywaczy którzy prowadzą własną politykę, nie cofną siię przed świństwem i będą pierwsi do rzucenia sie wam do gardła. W czasie kryzysu puszczają wszelkie hamulce moralne, aby tylko utrzymać się za wszelką cenę na powierzchni kosztem innych. Justynko tylko wszystko notuj i nagrywaj! będzie jak znalazł jak cię prezydent wyleje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sceptyk "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.toya.net.pl 02.12.09, 00:17 Zal az czytac tych bzdur.. Czym sie rozni "okryty zla slawa" punkt rekrutacyjno - konsultacyjny od ZODu? NICZYM!!! Ale jest papier, wiec dla ministerstwa jest OK. Ponowie pytanie: Skoro jakosc ksztalcenia byla na AHE tak fatalna to dlaczego inne uczelnie zabijaly sie o tych "niedoksztalconych" studentow? Uniwerek specjalnie otwieral informatyke, zreszta mozna bylo sobie poczytac jak to ladnie wygladalo.. Z drugiej strony, jesli o Uniwerku Wyborcza pisala z takim samym poszanowaniem dla prawdy jak o AHE to 1/3 tych artykulow to klamstwo.. Dobrze ze Makary przestal kopac sie z koniem, z panstwowym bezprawiem sie nie wygra. Szkoda tylko studentow z ktorych nie wszyscy mogli kontynuowac nauke no i pracownikow ktorzy trafili na bruk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaxer "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.09, 08:59 Istnienie ZODu zapewnia kontrole z ministerstwa, stałą kadrę, bibliotekę, sale wykładowe. PIR to była samowolka - nie mówię że nauczanie tam było złe, ale nie było kontroli tego co się tam dzieje. Obecnie aby AHE przetrwało musi spełniać warunki ministerstwa. AHE miało bardzo dobre warunki do bycia uczelnią elitarną, lecz po tym roku ciężko będzie się pozbierać. Teraz powinni iść na jakość nie na ilość, a z tym docieraniem do zakamarków Polski to bez przesady...AGH nie musi docierać na "zadu..." aby mieć studentów. AHE powinno iść w tym właśnie kierunku, aby ściągnąć do Łodzi studenta...AHE nie ma czego się wstydzić w Łodzi, jest to najlepiej wyposażona uczelnia w Łodzi !!! życzę wszystkiego najlepszego Uczelni!!! Oby to była ostatnia wpadka, bo wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: _aheowiec ZOD a PIR IP: *.wshifm.edu.pl 02.12.09, 09:34 ZOD, działa zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym. Tak jak powiedział przedmówca. Kasa idzie do Uczelni. PIR-punkt informayjno-rekrutacyjny, jest miejsce gdzie studenci mieli zapisywać się na studia ale w Łodzi, niby w Łodzi. Studenci uczęszczali w nim na kursy, które nie różniły się zbytnio od studiów,poza ilością godzin-mniej o 1 zjazd. Ale kasa płynęła do kieszeni Makarego, a nie Uczelni. Po drugie PIR-y i osrodki IPT nie spełniały wymogów ustawy. Zatem jest to duża różnica. Nikt nie mówi, że studenci z AHE, to podstudenci. To tacy sami studenci jak wszyscy inni, tylko trochę wyrolowani przez Makarego. Makary miał możliwość przekształcić PIR-y w ZOD-y już dawno temu, ale tego nie zrobił. Dlaczego? 1. kasa, 2.ZOD musi mieć uprawnienia do prowadzenia studiów na danym kierunku itp. 3. w PIR-ze można prowadzić kursy z czego się chce bez kontroli. Spójrzcie zresztą na SPołeczną oni też mieli PIR-y, teraz mają ZOD-y ale nadal kształcą nieprawnie w nich na kierunkach, który nie został zatwiedzony przez MInisterstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktoś "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 194.42.116.* 02.12.09, 09:57 Reforma Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przyjęta przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uczelnia może istnieć i rozwijać się dalej! 1 grudnia 2009 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało władzom AHE pismo, z którego wynika, iż resort zaakceptował utworzenie 66 Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych, a przekazana do Ministerstwa dokumentacja spełnia wymogi prawne. Resort nie ma także zastrzeżeń do wykonanych przez Uczelnię zaleceń pokontrolnych. Zaakceptowano zmiany w programie i regulaminie studiów, obsadzie kadry dydaktycznej, dostępie do bibliotek i kształceniu na odległość. Oznacza to, że Ministerstwo przyjęło i zaakceptowało wdrożony przez Uczelnię program restrukturyzacji, Uczelnia istnieje, a studenci AHE kształcą się legalnie i nie grozi im utrata miejsca nauki. Wiadomości z Ministerstwa to także ulga dla pracowników Uczelni, którzy nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.09, 10:22 Koleżanko, nie wszędzie jednak odwolują wyjazdy. Liczna grupa była w ostatni weekend.... tak więc wszystko idzie w dobrym kierunku:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ES "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 94.254.161.* 02.12.09, 10:55 Ja studiuję w AHE dziennie - dziennikarstwo. Nigdy nie miałam problemów z tą uczelnią. Sprawdźcie na stronie ministerstwa jak wysoko było i jest oceniane dziennikarstwo w AHE. Znam osoby studiujące ten kierunek na UŁ i stwierdzam, że ich poziom jest o wiele niższy. Samą teorią studenci UŁ niczego nie zdziałają. Ja w AHE mam dużo zajęć praktycznych - nagrywam reportaże telewizyjne, słuchowiska radiowe. Uczę się pracy w redakcji tworząc gazetę oraz newsowy portal internetowy poświęcony dziennikarstwu. Zajęcia na tej uczelni prowadzą naprawdę najlepsi z najlepszych - Tomasz Patora, Jacek Grudzień, Wojciech Słodkowski, Monika Worsowicz, Marek Palczewski, Mirosław Żuławnik, Romana Mater i wielu, wielu innych specjalistów w dziedzinie dziennikarstwa. Naprawdę nie mogę powiedzieć złego słowa. Może faktycznie AHE odwalało jakieś numery dotyczące sfery finansowej - te dziwne zamiejscowe ośrodki itd., ale zupełnie nie wiem, dlaczego moja wiedza ma być oceniana względem jakichś problemów administracyjnych AHE. Przykre jest to, że najwięcej do powiedzenia w sprawie AHE mają osoby, które tam nie studiują, albo takie, które w ogóle nie studiują. No ale to już chyba taka nasza przypadłość narodowa - subiektywna ocena afer. Może warto było porozmawiać z dwiema stronami konfliktu? Ja ciągle czytam ataki na AHE. Nikt jednak nie wspomniał o zasługach tej uczelni, nikt nie porozmawiał ze studentami zadowolonymi z tego, że tam studiują. Gdzie się podział obiektywizm? Jestem prawie pewna, że prezydent AHE komuś bardzo przeszkadza. No odpowiedzcie sami: Czy to jest normalne, że najlepsza niepubliczna uczelnia w Łodzi uzyskująca status akademii, miesiąc później go traci? Przecież przed nadaniem tego statusu były przeprowadzane kontrole. Nagonka na AHE jaką zrobiła Gazeta Wyborcza nie mieści mi się w głowie. Teksty były pozbawione jakiegokolwiek obiektywizmu. A już sam fakt powoływania się na "źródło informacji" jakim jest Nasza- klasa, świadczy o poziomie całej redakcji i oczywiście redaktora naczelnego, który dopuścił takst z tak absurdalnym źródłem do druku. No ale ciemna masa wierzy w różne brednie. Zwłaszcza ci z niższym poziomem inteligencji. Co do prac magisterskich, o których też była mowa (były publikowane treści niektórych z nich) jestem ciekawa w jaki sposób gazeta miała wgląd w te prace. Jest to dla mnie wielka zagadka. Prace magisterskie i licencjackie są sprawdzane wyrywkowo przez program antyplagiatowy. Takie sprawdzanie jest prowadzone co jakiś czas. Jeśli ktoś popełnił plagiat i miał szczeście, że jego praca akurat nie została zbadana programem, nie powinien cieszyć się długo, gdyż jego praca może być skontrolowana np. za 5 lat. Wtedy zostaje wysłane zawiadomienie do prokuratury i zostaje wszczęte postępowanie przeciwko tej osobie. Uważam, że w sprawie AHE jest zbyt wiele uogólnień. Studentów z tej uczelni traktuje się teraz jak głupków. A przecież mamy o wiele wyższy poziom od innych uczelni. Dlaczego mam ponosić konsekwencje za błędy władz uczelni? Wiem co potrafię, jestem w pełni przygotowana do pracy dziennikarza, potrafię pisać teksty, obsługuję programy do montażu materiałów telewizyjnych i radiowych. Znam doskonale prawo prasowe, zasady etyki dziennikarskiej, etyki mediów. Jednak przez głupie publikacje prawdopodobnie niedouczonych pismaków mam teraz przypiętą łatkę "pustego studenta AHE". Odpowiedz Link Zgłoś
ponte_aronte właśnie sobie wystawiłaś świadectwo jako adeptka 02.12.09, 11:38 dziennikarstwa AHE subiektywizm i nierzetelność, ot co Ty studiujesz na AHE i stąd wiesz, że poziom UŁ jest o wiele niższy? poczytaj sobie raporty z kontroli PKA, będziesz wiedziała, o co chodzi z pracami Ministerstwo NIE NADAWAŁO Ahe statusu akademii, ministerstwo tylko przyjęło do wiadomości decyzję władz Ahe o zmianie nazwy (art.3 ust 5 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: właśnie sobie wystawiłaś świadectwo jako adep IP: *.chello.pl 14.12.09, 01:00 A znasz obiektywnych ludzi mądralo? Z pewnością nie należą do nich członkowie i eksperci PKA, którzy piastują dyrektorskie stanowiska na uczelniach publicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
madox44 AHE to nie pępek świata 02.12.09, 11:00 ilość wątków na temat AHE sztucznie dęta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robbal "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 94.254.161.* 02.12.09, 11:11 To, ze Makary oszukiwal ministerstwo nie powinno odbic sie na studentach. To, ze media tak zmanipulowaly odbiorcow, musi miec znaczenie. Uklady, ukladziki. Nie ma mediow obiektywnych. Wszystko zamienia sie w tabloid. Mysle, ze studenci AHE nie powinni sie wstydzic tego, ze tam studiuja. Sa najlepsza uczelnia w Lodzi. Ja tylko jestem ciekawy kiedy wyjda na jaw machloje innych wyzszych uczelni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hmm Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.xdsl.centertel.pl 02.12.09, 15:32 Nie wiem skąd ta zajadłość, jedni atakują władze, inni media a reszta konkurencję. Naprawdę chodzi o rzesze zdezorientowanych studentów, wiem co mówię bo jestem jedną z nich. To, że PIR to żart jest jasne jak również fakt, iż powołanie ZOD niczego nie zmieni; nadal będą uczyć - wykładać- Ci lepsi i Ci lepsi inaczej. Poziom wiedzy - nie oszukujmy się, nie zależy tylko i wyłącznie od tego; przy takim toku studiów jaki w tej chwili oferuje AHE dużo zależy od samodzielnej pracy studenta. Sedno sprawy tkwi w traktowaniu studentów; osobiście zdałam egzamin licencjacki na państwowej uczelni, a do AHE zapisałam się na studia II stopnia filologii angielskiej. Mój PIR w Tarnowie również przekształcono w ZOD tego pazdziernika; problem polega na tym, iż w wyniku wdrażania tego cudnego programu naprawczego, po 2 miesiącach nauki, podsuwa mi się pod nos gotowy druk porozumienia, z którego jasno wynika: zmiana miejsca zjazdów - z Tarnowa do Łodzi, zmiana ilości 'zajęć' na odległość i wytłuszcza się stwierdzenie, iż jest to na wniosek studenta. Generalnie nikt nie traktuje nas poważnie, jakiekolwiek pytania pozostają bez odpowiedzi, jest to jedyna alternatywa jaką nam dano i już, jak się nie podoba to do widzenia. Jeżeli ktoś atakuje studentów tej uczeni tylko przez jej pryzmat to jest w błędzie, ponieważ wszędzie są lepsi i gorsi (nikt mi nie wmówi, że po UJ ktoś będzie więcej umiał ode mnie tylko dlatego, że tam studiował - ale prawdą jest, że pracodawca skłonny jest zatrudnić absolwenta UJ prędzej niż AHE - szczególnie po ostanich rewelacjach). Na górze się biją a po tyłach niestety dostajemy tylko my. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.chello.pl 14.12.09, 01:08 Pracodawca „pustak” owszem. Tacy również zatrudniają osoby, które lepiej „ściemniają” w CV i listach motywacyjnych, a potem dziwią się, że takiego pracownika trzeba wszystkiego uczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: student "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.ahe.lodz.pl 02.12.09, 15:38 a może pora zakończyć ten temat i przejść do następnego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: julka Re: Barbara Kudrycka chwali AHE IP: *.tvkdiana.pl 10.12.09, 11:28 A jak dla mnie to dalej jedna wielka ściema. Makary po prostu dał w łapę gdzie trzeba i od razu Pani Kudrycka zmienia zdanie. Ta pseudo uczelnia dalej robi to co robiła. Ludzie nie dajcie się na te ich piękne słowa złapać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: julka "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.tvkdiana.pl 10.12.09, 11:30 A jak dla mnie to ta uczelnia dalej jest jedna wielka ściema. Makary po prostu dał w łapę gdzie trzeba i od razu Pani Kudrycka zmienia zdanie. Ta pseudo uczelnia dalej robi to co robiła. Ludzie nie dajcie się na te ich piękne słowa złapać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 4 świat "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.net.pulawy.pl 20.01.10, 23:39 że jeszcze tego dziadostwa nie zamkneli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hania "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.centertel.pl 26.01.10, 18:06 Ja właśnie przeniosłam się na inną uczelnię i teraz dopiero mogę powiedzieć i porónać mili czytelnicy na AHE z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić ze jest wysoki poziom kształcenia nie wiem i niechce słuchać już bzdur typu lipna uczelnia,popełnili sporo błędów napewno ale jednego nie można zarzucić kształcenie odbywa się na najwyższym poziomie,Największy błąd popełnilo by ministerstwo likwidując taką uczelnię, jest tak dużo uczelni może i "legalnych" a poziom nauczania pożal się Panie Boże.Zła sława AHE robi krzywdę tylko studentom. Odpowiedz Link Zgłoś