Dodaj do ulubionych

Barbara Kudrycka chwali AHE

IP: *.multimo.pl 01.12.09, 20:28
haha! jak dobrze piszą to nie ma komentarzy?czemu teraz wszyscy
milczą?
Obserwuj wątek
    • Gość: Schibler Barbara Kudrycka chwali AHE IP: 91.193.160.* 01.12.09, 21:08
      Łodzianinie Musisz iść na referendum 17 stycznia w Łodzi
    • Gość: neuroterapeuta Re: Barbara Kudrycka chwali AHE IP: 82.160.128.* 01.12.09, 22:02
      Bo do szczekania o niczym to każdy chętny.
      A jak przydałby się sensowny komentarz to chętnych brak.

      Myślę, że AHE idzie w dobrym kierunku.
      W to, że nie byli czyści nie wątpię.
      W to, że rzekoma likwidacja to sprawa związana z szeroko pojętą polityką i układami również nie wątpię.

      ---------------------------------------------------------
      neuroterapeuta eeg biofeedback
    • ewa_j86 "Chyba was zlikwidujemy" - Kudrycka 01.12.09, 22:49
      "Słynne" nasze wyjazdy na 40% zajęć do Łodzi już trzeci
      raz są odwoływane i przekładane, a na innych kierunkach jest
      tak samo, tylko płacić a zajęć brak, czas uciekać z tej uczelni.
      • Gość: studentka Re: zjazdy w Łodzi IP: *.adsl.inetia.pl 02.12.09, 23:03
        No to ciekawe,bo ja już miałam 2 zjazdy w Łodzi i szykują się kolejne, także nie
        wiem kolezanko o co Ci chodzi.
    • Gość: _hahaha "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.centertel.pl 01.12.09, 23:43
      No ciekawe. Czy AHE wywiąże się ze swojej obietnicy, pewnie jak zwykle sa to działania pozorne lub niepozorne. Praktycznie Uczelnia jest bez władz i panuje w niej totalna masakra kadry. ha ha ha. TO może teraz czas na Społeczną Pani Minister

      • Gość: angela Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.48.rev.vline.pl 02.12.09, 00:23
        to fakt, kadra jest zwalniana, nikt nie zna dnia i godziny, obok Stasiaka są
        tacy giganci intelektu jak niedoszła pani doktor Kłys, niejaki Basak a ostatni
        ludzie którzy mieli jako takie pojęcie o tym wszystkim zostali wylani na bruk
        (kuriozalne są zwolnienia dziekanów zarzadzania)
        Pani Kanclerz i Panie Prezydencie-jesteście otoczeni przez podszeptywaczy którzy
        prowadzą własną politykę, nie cofną siię przed świństwem i będą pierwsi do
        rzucenia sie wam do gardła. W czasie kryzysu puszczają wszelkie hamulce moralne,
        aby tylko utrzymać się za wszelką cenę na powierzchni kosztem innych. Justynko
        tylko wszystko notuj i nagrywaj! będzie jak znalazł jak cię prezydent wyleje.
    • Gość: Sceptyk "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.toya.net.pl 02.12.09, 00:17
      Zal az czytac tych bzdur.. Czym sie rozni "okryty zla slawa" punkt
      rekrutacyjno - konsultacyjny od ZODu? NICZYM!!! Ale jest papier, wiec dla
      ministerstwa jest OK.
      Ponowie pytanie: Skoro jakosc ksztalcenia byla na AHE tak fatalna to dlaczego
      inne uczelnie zabijaly sie o tych "niedoksztalconych" studentow? Uniwerek
      specjalnie otwieral informatyke, zreszta mozna bylo sobie poczytac jak to
      ladnie wygladalo.. Z drugiej strony, jesli o Uniwerku Wyborcza pisala z takim
      samym poszanowaniem dla prawdy jak o AHE to 1/3 tych artykulow to klamstwo..
      Dobrze ze Makary przestal kopac sie z koniem, z panstwowym bezprawiem sie nie
      wygra. Szkoda tylko studentow z ktorych nie wszyscy mogli kontynuowac nauke no
      i pracownikow ktorzy trafili na bruk.
    • Gość: zaxer "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.09, 08:59
      Istnienie ZODu zapewnia kontrole z ministerstwa, stałą kadrę, bibliotekę, sale
      wykładowe. PIR to była samowolka - nie mówię że nauczanie tam było złe, ale
      nie było kontroli tego co się tam dzieje.
      Obecnie aby AHE przetrwało musi spełniać warunki ministerstwa. AHE miało
      bardzo dobre warunki do bycia uczelnią elitarną, lecz po tym roku ciężko
      będzie się pozbierać. Teraz powinni iść na jakość nie na ilość, a z tym
      docieraniem do zakamarków Polski to bez przesady...AGH nie musi docierać na
      "zadu..." aby mieć studentów. AHE powinno iść w tym właśnie kierunku, aby
      ściągnąć do Łodzi studenta...AHE nie ma czego się wstydzić w Łodzi, jest to
      najlepiej wyposażona uczelnia w Łodzi !!!
      życzę wszystkiego najlepszego Uczelni!!!
      Oby to była ostatnia wpadka, bo wstyd.
    • Gość: _aheowiec ZOD a PIR IP: *.wshifm.edu.pl 02.12.09, 09:34
      ZOD, działa zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym. Tak jak powiedział
      przedmówca. Kasa idzie do Uczelni. PIR-punkt informayjno-rekrutacyjny, jest
      miejsce gdzie studenci mieli zapisywać się na studia ale w Łodzi, niby w
      Łodzi. Studenci uczęszczali w nim na kursy, które nie różniły się zbytnio od
      studiów,poza ilością godzin-mniej o 1 zjazd. Ale kasa płynęła do kieszeni
      Makarego, a nie Uczelni. Po drugie PIR-y i osrodki IPT nie spełniały wymogów
      ustawy.
      Zatem jest to duża różnica.
      Nikt nie mówi, że studenci z AHE, to podstudenci. To tacy sami studenci jak
      wszyscy inni, tylko trochę wyrolowani przez Makarego. Makary miał możliwość
      przekształcić PIR-y w ZOD-y już dawno temu, ale tego nie zrobił. Dlaczego? 1.
      kasa, 2.ZOD musi mieć uprawnienia do prowadzenia studiów na danym kierunku
      itp. 3. w PIR-ze można prowadzić kursy z czego się chce bez kontroli.
      Spójrzcie zresztą na SPołeczną oni też mieli PIR-y, teraz mają ZOD-y ale nadal
      kształcą nieprawnie w nich na kierunkach, który nie został zatwiedzony przez
      MInisterstwo.
    • Gość: ktoś "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 194.42.116.* 02.12.09, 09:57
      Reforma Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przyjęta przez
      Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! Uczelnia może istnieć i
      rozwijać się dalej!

      1 grudnia 2009 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało władzom
      AHE pismo, z którego wynika, iż resort zaakceptował utworzenie 66
      Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych, a przekazana do Ministerstwa
      dokumentacja spełnia wymogi prawne. Resort nie ma także zastrzeżeń do
      wykonanych przez Uczelnię zaleceń pokontrolnych. Zaakceptowano zmiany w
      programie i regulaminie studiów, obsadzie kadry dydaktycznej, dostępie do
      bibliotek
      i kształceniu na odległość. Oznacza to, że Ministerstwo przyjęło i
      zaakceptowało wdrożony przez Uczelnię program restrukturyzacji, Uczelnia
      istnieje, a studenci AHE kształcą się legalnie i nie grozi im utrata miejsca
      nauki. Wiadomości z Ministerstwa to także ulga dla pracowników
      Uczelni, którzy nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy.
    • Gość: gość "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.09, 10:22
      Koleżanko, nie wszędzie jednak odwolują wyjazdy. Liczna grupa była w
      ostatni weekend.... tak więc wszystko idzie w dobrym kierunku:))
    • Gość: ES "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 94.254.161.* 02.12.09, 10:55
      Ja studiuję w AHE dziennie - dziennikarstwo. Nigdy nie miałam
      problemów z tą uczelnią. Sprawdźcie na stronie ministerstwa jak
      wysoko było i jest oceniane dziennikarstwo w AHE. Znam osoby
      studiujące ten kierunek na UŁ i stwierdzam, że ich poziom jest o
      wiele niższy. Samą teorią studenci UŁ niczego nie zdziałają. Ja w
      AHE mam dużo zajęć praktycznych - nagrywam reportaże telewizyjne,
      słuchowiska radiowe. Uczę się pracy w redakcji tworząc gazetę oraz
      newsowy portal internetowy poświęcony dziennikarstwu. Zajęcia na tej
      uczelni prowadzą naprawdę najlepsi z najlepszych - Tomasz Patora,
      Jacek Grudzień, Wojciech Słodkowski, Monika Worsowicz, Marek
      Palczewski, Mirosław Żuławnik, Romana Mater i wielu, wielu innych
      specjalistów w dziedzinie dziennikarstwa.

      Naprawdę nie mogę powiedzieć złego słowa. Może faktycznie AHE
      odwalało jakieś numery dotyczące sfery finansowej - te dziwne
      zamiejscowe ośrodki itd., ale zupełnie nie wiem, dlaczego moja
      wiedza ma być oceniana względem jakichś problemów administracyjnych
      AHE.

      Przykre jest to, że najwięcej do powiedzenia w sprawie AHE mają
      osoby, które tam nie studiują, albo takie, które w ogóle nie
      studiują. No ale to już chyba taka nasza przypadłość narodowa -
      subiektywna ocena afer. Może warto było porozmawiać z dwiema
      stronami konfliktu? Ja ciągle czytam ataki na AHE. Nikt jednak nie
      wspomniał o zasługach tej uczelni, nikt nie porozmawiał ze
      studentami zadowolonymi z tego, że tam studiują. Gdzie się podział
      obiektywizm?

      Jestem prawie pewna, że prezydent AHE komuś bardzo przeszkadza. No
      odpowiedzcie sami: Czy to jest normalne, że najlepsza niepubliczna
      uczelnia w Łodzi uzyskująca status akademii, miesiąc później go
      traci? Przecież przed nadaniem tego statusu były przeprowadzane
      kontrole.

      Nagonka na AHE jaką zrobiła Gazeta Wyborcza nie mieści mi się w
      głowie. Teksty były pozbawione jakiegokolwiek obiektywizmu. A już
      sam fakt powoływania się na "źródło informacji" jakim jest Nasza-
      klasa, świadczy o poziomie całej redakcji i oczywiście redaktora
      naczelnego, który dopuścił takst z tak absurdalnym źródłem do druku.
      No ale ciemna masa wierzy w różne brednie. Zwłaszcza ci z niższym
      poziomem inteligencji.

      Co do prac magisterskich, o których też była mowa (były publikowane
      treści niektórych z nich) jestem ciekawa w jaki sposób gazeta miała
      wgląd w te prace. Jest to dla mnie wielka zagadka. Prace
      magisterskie i licencjackie są sprawdzane wyrywkowo przez program
      antyplagiatowy. Takie sprawdzanie jest prowadzone co jakiś czas.
      Jeśli ktoś popełnił plagiat i miał szczeście, że jego praca akurat
      nie została zbadana programem, nie powinien cieszyć się długo, gdyż
      jego praca może być skontrolowana np. za 5 lat. Wtedy zostaje
      wysłane zawiadomienie do prokuratury i zostaje wszczęte postępowanie
      przeciwko tej osobie.

      Uważam, że w sprawie AHE jest zbyt wiele uogólnień. Studentów z tej
      uczelni traktuje się teraz jak głupków. A przecież mamy o wiele
      wyższy poziom od innych uczelni. Dlaczego mam ponosić konsekwencje
      za błędy władz uczelni? Wiem co potrafię, jestem w pełni
      przygotowana do pracy dziennikarza, potrafię pisać teksty, obsługuję
      programy do montażu materiałów telewizyjnych i radiowych. Znam
      doskonale prawo prasowe, zasady etyki dziennikarskiej, etyki mediów.
      Jednak przez głupie publikacje prawdopodobnie niedouczonych pismaków
      mam teraz przypiętą łatkę "pustego studenta AHE".
      • ponte_aronte właśnie sobie wystawiłaś świadectwo jako adeptka 02.12.09, 11:38
        dziennikarstwa AHE
        subiektywizm i nierzetelność, ot co
        Ty studiujesz na AHE i stąd wiesz, że poziom UŁ jest o wiele niższy?
        poczytaj sobie raporty z kontroli PKA, będziesz wiedziała, o co chodzi z pracami
        Ministerstwo NIE NADAWAŁO Ahe statusu akademii, ministerstwo tylko przyjęło do wiadomości decyzję władz Ahe o zmianie nazwy (art.3 ust 5 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym)
        • Gość: aron Re: właśnie sobie wystawiłaś świadectwo jako adep IP: *.chello.pl 14.12.09, 01:00
          A znasz obiektywnych ludzi mądralo?
          Z pewnością nie należą do nich członkowie i eksperci PKA, którzy piastują dyrektorskie stanowiska na uczelniach publicznych.
    • madox44 AHE to nie pępek świata 02.12.09, 11:00
      ilość wątków na temat AHE sztucznie dęta
    • Gość: Robbal "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: 94.254.161.* 02.12.09, 11:11
      To, ze Makary oszukiwal ministerstwo nie powinno odbic sie na
      studentach. To, ze media tak zmanipulowaly odbiorcow, musi miec
      znaczenie. Uklady, ukladziki. Nie ma mediow obiektywnych. Wszystko
      zamienia sie w tabloid. Mysle, ze studenci AHE nie powinni sie
      wstydzic tego, ze tam studiuja. Sa najlepsza uczelnia w Lodzi. Ja
      tylko jestem ciekawy kiedy wyjda na jaw machloje innych wyzszych
      uczelni.
      • Gość: Hmm Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.xdsl.centertel.pl 02.12.09, 15:32
        Nie wiem skąd ta zajadłość, jedni atakują władze, inni media a
        reszta konkurencję. Naprawdę chodzi o rzesze zdezorientowanych
        studentów, wiem co mówię bo jestem jedną z nich. To, że PIR to żart
        jest jasne jak również fakt, iż powołanie ZOD niczego nie zmieni;
        nadal będą uczyć - wykładać- Ci lepsi i Ci lepsi inaczej. Poziom
        wiedzy - nie oszukujmy się, nie zależy tylko i wyłącznie od tego;
        przy takim toku studiów jaki w tej chwili oferuje AHE dużo zależy od
        samodzielnej pracy studenta. Sedno sprawy tkwi w traktowaniu
        studentów; osobiście zdałam egzamin licencjacki na państwowej
        uczelni, a do AHE zapisałam się na studia II stopnia filologii
        angielskiej. Mój PIR w Tarnowie również przekształcono w ZOD tego
        pazdziernika; problem polega na tym, iż w wyniku wdrażania tego
        cudnego programu naprawczego, po 2 miesiącach nauki, podsuwa mi się
        pod nos gotowy druk porozumienia, z którego jasno wynika: zmiana
        miejsca zjazdów - z Tarnowa do Łodzi, zmiana ilości 'zajęć' na
        odległość i wytłuszcza się stwierdzenie, iż jest to na wniosek
        studenta. Generalnie nikt nie traktuje nas poważnie, jakiekolwiek
        pytania pozostają bez odpowiedzi, jest to jedyna alternatywa jaką
        nam dano i już, jak się nie podoba to do widzenia. Jeżeli ktoś
        atakuje studentów tej uczeni tylko przez jej pryzmat to jest w
        błędzie, ponieważ wszędzie są lepsi i gorsi (nikt mi nie wmówi, że
        po UJ ktoś będzie więcej umiał ode mnie tylko dlatego, że tam
        studiował - ale prawdą jest, że pracodawca skłonny jest zatrudnić
        absolwenta UJ prędzej niż AHE - szczególnie po ostanich
        rewelacjach). Na górze się biją a po tyłach niestety dostajemy tylko
        my.
        • Gość: aron Re: "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze IP: *.chello.pl 14.12.09, 01:08
          Pracodawca „pustak” owszem. Tacy również zatrudniają osoby, które lepiej „ściemniają” w CV i listach motywacyjnych, a potem dziwią się, że takiego pracownika trzeba wszystkiego uczyć.
    • Gość: student "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.ahe.lodz.pl 02.12.09, 15:38
      a może pora zakończyć ten temat i przejść do następnego?
    • Gość: julka Re: Barbara Kudrycka chwali AHE IP: *.tvkdiana.pl 10.12.09, 11:28
      A jak dla mnie to dalej jedna wielka ściema. Makary po prostu dał w łapę gdzie
      trzeba i od razu Pani Kudrycka zmienia zdanie. Ta pseudo uczelnia dalej robi to
      co robiła. Ludzie nie dajcie się na te ich piękne słowa złapać.
    • Gość: julka "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.tvkdiana.pl 10.12.09, 11:30
      A jak dla mnie to ta uczelnia dalej jest jedna wielka ściema. Makary po prostu
      dał w łapę gdzie trzeba i od razu Pani Kudrycka zmienia zdanie. Ta pseudo
      uczelnia dalej robi to co robiła. Ludzie nie dajcie się na te ich piękne słowa
      złapać.
    • Gość: 4 świat "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.net.pulawy.pl 20.01.10, 23:39
      że jeszcze tego dziadostwa nie zamkneli
    • Gość: Hania "Chyba was nie zlikwidujemy" - Kudrycka pisze d... IP: *.centertel.pl 26.01.10, 18:06
      Ja właśnie przeniosłam się na inną uczelnię i teraz dopiero mogę
      powiedzieć i porónać mili czytelnicy na AHE z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić ze jest wysoki poziom kształcenia
      nie wiem i niechce słuchać już bzdur typu lipna uczelnia,popełnili sporo błędów napewno ale jednego nie można zarzucić kształcenie odbywa się na najwyższym poziomie,Największy błąd popełnilo by ministerstwo likwidując taką uczelnię, jest tak dużo uczelni może i "legalnych" a poziom nauczania pożal się Panie Boże.Zła sława AHE robi krzywdę tylko studentom.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka