Dodaj do ulubionych

Oznakowanie w busach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.04, 15:38
Co sądzicie o oznakowaniu naszych busów? Znajomy spoza Łodzi ostatnio z lekka
się pogubił z powodu braku przebiegu linii w Volvo (98). Nie działał też
system "głosowy" :) Czy kierowcy świadomie wyciszają informacje o kolejnych
przystankach?
Obserwuj wątek
    • geograf Re: Oznakowanie w busach 31.05.04, 20:01
      w Łodzi informacja o rpzebiegu trasy wewnątrz autobusu?
      a jest takowa?
      może i "coś tam na wzór" jest jeszcze w tramwajach i starych autobusach z plastikowymi tablicami..ale co to za informacja, z której dowiemy się o PRZYpADKOWO wybranych ulicach?nie mówiąc uż o nowych autobusach i tramwajach z wyświetlaczami:/

moim ideałem w sprawie oznakowania tras jest Warszawa..ale gdzie tam..w Łodzi to tylko marzenia:/
        • geograf Re: Oznakowanie w busach 31.05.04, 20:49
          tak,tak,tak..
          i w innych pojazdach wyposażonych w elektroniczny wyświeltacz, tudzież naklejkę w środku...
          tylko powiedz-do czego byłąby Ci ta naklejka/wyświetlacz (totalnie oderwana od rzeczywistości)-gdybyś był w TOTALNIe obcym mieście, a znał tylko nazwy?

choinka z Wawy-to jest to
            • kmst120 Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 10:52
              Co do choinki w Warszawie...fajne to może i to jest ale:
              -zanim zdążysz przeczytać co jest tam napisane to autobus napewno ci spierniczy
              -musisz mieć dobre okulary, bo jesli trasa jest długa (125,116) i przebiega
              przez wiele ulic to jest tam tak naściułbione tych nazw ulic, że nawet ja
              musiałem bryle załozyć
              -trochę to obciachowo wygląda, jak masz nowego busa z dechą po boku
              • koziny1 Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 11:37
                Lepsza decha z boku z literami wielkości mrówek brak jakiejkolwiek informacji o
                przebiegu trasy. W Warszawie są bardzo, bardzo czytelne. Zaskoczę Cię jeśli
                napiszę, że zrobili choinki w nocnych (ok 70 przystanków albo więcej)?
                I wszystko czytelne pomimo ciemnej nocy i czarnych tablic
                • kmst120 Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 11:46
                  I teraz cię zaskocze...jestem w Warszawie tak często, że byś się zdziwił i wiem
                  jak są opisane nocne choinki...ja osobiście uważam, że wykaz przystanków jest
                  dobry, ale zanim się zorientujesz, że to ten to autobus ci odjedzie z
                  przystanku...a z zewnątrz...na linii 608 jest tak nawciskane tych literek, że to
                  przesada...zdążysz się zorientować jaka trasą ten bus jedzie bo ja nie
                    • kmst120 Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 14:12
                      Bo bardzo nie lubie jak ktoś rząda zmian, które są nierealne, a jak ktoś się za
                      nie weźmie to i tak spieprzy. Powiem jedno: jeśli dasz kasę na przerobienie tylu
                      wagonów i autobusów, to ja się przyzwyczaję. Nie mam nic przeciwko, ale mówię ci
                      jak jest w W-wie. Wielka mi rewelacja
                      • zielak820 Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 17:02
                        Ja bym się podjął zrobić taką informację, tylko nie ma forsy, żeby za to
                        zapłacić. To po pierwsze. A po drugie w MPK na razie nie będzie zmian na
                        wielkości liter na tablicach przebiegu tras. Ustalone są takie i koniec. Tylko
                        te wielkości i tylko na 6 (sześć) nazw.
                      • geograf Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 20:04
                        co ma tył wagonów i autobusów do "choinek" ??
                        aha-zaletą wawskiego systemu jest coś jeszcze: minimum DWIE tablice w każdym pojeździe...
                        u nas bywa jedna.
                        albo ich brak. czemu tego nie dostrzegasz, Kmst120 ?
                  • geograf Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 20:02
                    chciałem tylko zauwazyć,że w Wawie "choinka" jest OID WEWNĄTRz-więc jeśli coś spierniczy z przystanku,to z Tobą w środku.
                    na zewnątrz jest widoczny wykaz ulic...

poza tym-w Łodzi nie ma tak ekstremalnie długich linii jak tam. przy tym samym formacie efekt byłby świetny.

obciach mówisz? Owszem,zabawnie to wygląda. Ale rpzypominam,że komunikacja miejska ma być PRAKTYCZNa i przyjazna pasazerowi, a nie "wypucowana i we wszystkim estetyczna" -oczywiście wygląd i schludność są ważne, ale bez przesady!
                    • kmst120 Re: Oznakowanie w busach 02.06.04, 06:50
                      Ja nie wypowiadałem się nad przydatnością tego w Łodzi, nawet jeszcze nie
                      myślałem nawet nad tego przydatnością i jak by się to mogło sprawdzić.A może by
                      tak wzorem Cityrunnera montowac choinki w środku, które nie są w żaden sposób
                      połączone z tablicami bocznymi...mówiłem jak jest w W-wie. Co do drugich tablic
                      bocznych w autobusie. Cholernie mi tego brakuje. A tak mało potrzeba, by
                      wyjmować ramki z kasowańców i montować w doczepach.
                      • geograf Re: Oznakowanie w busach 02.06.04, 16:53
                        wiesz-w takim razie chodzi mi o Twój ton wypowiedzi.
                        Rozumiem,że krytykowałeś system w przypadku Warszawy. Krytykowałeś, jednakże nie zaznaczyłeś,że nie tyczy się to Łodzi...
                        i tyle.
                        pozdrawiam
              • Gość: Tomas Re: Oznakowanie w busach IP: 212.191.74.* 02.06.04, 13:24
                kmst120 napisał:

> Co do choinki w Warszawie...fajne to może i to jest ale:
                > -zanim zdążysz przeczytać co jest tam napisane to autobus napewno ci
                spierniczy
                > -musisz mieć dobre okulary, bo jesli trasa jest długa (125,116) i przebiega
                > przez wiele ulic to jest tam tak naściułbione tych nazw ulic, że nawet ja
                > musiałem bryle załozyć
                > -trochę to obciachowo wygląda, jak masz nowego busa z dechą po boku
                ---------------------------------------------------------------------------
                W Paryżu też jeżdżą nowe busy i mają dechy po bokach. Powiem więcej mają tych
                dech po 2/4 (krótki/przegub) i jakoś to nie przeszkadza. Pragnę tyklo wspomnieć
                że system komunikacji w aglomeracji paryskiej jest wzorem dla wielu miast na
                świecie. Ale Lódź musi przecież po swojemu.
                Co do wielkości literek. Kiedyś przedstawiłem na forum projekt własnej tablicy
                dla najdłuższej linii w Łodzi czyli 96. I było w miarę czytelnie i ładnie, więc
                jeśli się chce to można.
            • geograf Re: Oznakowanie w busach 01.06.04, 19:57
              ech STUDI...
              jak Ty fajnie wywijasz argumentami i słodkimi słowami...
              moja krytyka dot. Twojej osoby ostatnimi czasy odnosiła się do NADMIERNEGO porównywania Łodziu do Warszawy i-dodatkowo-idealizowania tamtego systemu komunikacyjnego.
              To,że coś krytykuje się,nie znaczy,że we wszystkim musi być złe.
              Jeżeli o to chodzi,uważam,że warszawski system "choinek" jest naprawdę dobrze zorganizowaną informacją-ale w formie pomocy, a nie rozjaśniającej wszystko.
    • Gość: Ja Re: Oznakowanie w busach IP: *.lodz.dialog.net.pl 02.06.04, 20:18
      Kilka uwag. W Citkach SĄ choinki. Jedna na wagon, ale zawsze. Miały być także w
      niskopodłogowych autobusach, a z czasem także w pozostałych pojazdach.
      Zamontowano już ramki na choinki, nie starczyło kasy na ich wykonanie.
      A ja chciałem jeszcze raz zaapelować - nie psujmy krajobrazu i nie wchrzańmy
      dechy w środek szyby. Szyby są po to, by można przez nie wyglądać, a nie by
      zabijać je dechami. Choinka z zewnątrz i tak słabo się przydaje, więc można ją
      sobie darować, a wewnątrz jest wystarczająco dużo miejsca. A jak już musicie z
      zewnątrz, to zawsze jest jeszcze masa miejsca na burtach.
    • tarantula01 Re: Oznakowanie w busach 03.06.04, 16:17
      Mnie się bardzo podobają oznakowania w Warszawie. Jest to, moim zdaniem, jedno
      z lepszych, jesli nie najlepsze oznakowanie tras w kraju. Poza tym ostatnio
      widziałem nowe tablice zjazdowe. Na żółtym tle rozrysowana marszruta autobusu
      zjeżdżającego do zajezdni. W porównaniu z dotychczasowymi informacjami - spis
      ważniejszych ulic to prawdziwy krok naprzód. Nie każdy pasażer wie bowiem gdzie
      jest np. zajezdnia Redutowa.
    • geograf Re: Oznakowanie w busach 12.08.04, 14:50
      Znowu będzie czepianie się szczegółów,ale od takich drobnych kwestii zaczyna się budowanie wizerunku "marki".
      Plac Niepodległości. Z przystanku odjeżdża w drogę Ikarus z tablicą "Z5".
      Co wjeżdża na jego miejsce?
      Jelcz z napisem na wyżwietlaczu "Z Komunikacja zastępcza".
      Tak trudno zaprogramować na odpowiedni symbol i punkt docelowy?

Paderewskiego ok. 20,przede mną przejeżdża autobus, numer 69. Ikarus.
      Boczna tablica NA PEWNO była włożona do góry nogami.
      Dowcipniś właśnie na tym kursie zdązył odwrócić tablicę,czy jeździ ona dłużej?
      Jedyna informacja co do tracy w autobusie...

Hm...
    • Gość: Jypli A nie taniej... IP: *.tvsat364.lodz.pl 13.08.04, 02:06
      oznakować przystanki. Na każdym pryzstanku wywiesić duży schemat linii autobusowych i tramwajowych albo chociaz mapę miasta z liniami komunikacji miejskiej i byłoby po kłopocie... I taniej i bardziej praktycznie gdyż już na przystanku decydujesz gdzie chcesz wsiaść a nie dopiero gdy podjedzie autobus...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka