Dodaj do ulubionych

Nowe autobusy już w Łodzi

IP: *.toya.net.pl 30.05.06, 21:55
Jest niepowtarzalna okazja żeby zwiększyć częstotliwość linii peryferyjnych
(np. 88, 91, 92) lub utworzyć nowe w centrum gdzie nie mają szns wjechać
pełnowymiarowe autobusy. Czy starczy magistratowi odwagi? Wątpię.
Obserwuj wątek
    • Gość: Orzech Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.lodz.dialog.net.pl 30.05.06, 22:40
      szczególnie na liniach peryferyjnych by się to przydało, częstotliwość
      kursowania 92 urąga przyzwoitości, jednak już dawno straciłem nadzieję, że coś w
      tej kwestii się zmieni.
    • geograf Re: Nowe autobusy już w Łodzi 31.05.06, 00:39
      Tylko czy ZDiT (i ew. gminy ościenne) zechcą zapłacić za więcej kursów...?
    • paudys Re: Nowe autobusy już w Łodzi 31.05.06, 09:51
      Przede wszystkim niech wywalą stare trupy, ostatnio trafiłem na Ikarusa chyba
      2990 - miał problemy z ruszeniem z miejsca, silnik wył jak potępieniec a w
      środku było ciemno od spalin. Przerdzewiała podłoga to już mało istotny szczegół...
    • berger.m Klimatyzacja 31.05.06, 19:43
      Wg "DŁ", nowe krótkie jelcze mają klimatyzację! Jestem pod wrażeniem :)

      Pzdr!
    • Gość: barnaba Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.lodz.msk.pl 01.06.06, 14:30
      Na nowe kursy bym nie liczył.

      Skończy się na zastąpieniu połowy istniejęcych kursów, kursami minibusów, co
      zapewne spowoduje, że część pasażerów zostanie na przystankach, a reszta
      pojedzie w tłoku.

      Linie peryferyjne wbrew pozorom w godzinach szczytu nie jeżdżą puste.
    • Gość: J.S. Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 01.06.06, 15:24
      Dzis zaobserwowane: 2623, 2624 i 2625

      Nie wiem czy to nowosc czy nie, ale te jelczyki maja wytloczone logo MPK na
      srebrnych tych tych tych co nie pamietam nazwy (na kole)

      jote.pai.net.pl/km/vero.jpg
      • teufel Re: Nowe autobusy już w Łodzi 01.06.06, 15:28
        Kołpaki.

        Są na jelczach M121 tych z 2005
      • Gość: Aleksej Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.lodz.dialog.net.pl 01.06.06, 15:28
        > Nie wiem czy to nowosc czy nie, ale te jelczyki maja wytloczone logo MPK na
        > srebrnych tych tych tych co nie pamietam nazwy (na kole)

        To sa kolpaki. A ZTCW to Jelcze M121MB/3 tez maja takie z logo MPK.

        A tak przy okazji, to watpie aby te pojazdy mialy klime, wpadka dziennikarzy DL.

        Aleksej
        • ventlan Re: Nowe autobusy już w Łodzi 01.06.06, 16:48
          To pewnie na oparciach siedzen tez ma znaczki, choc w tej pstrokaciznie
          praktycznie niewidoczne.

          BTW: By mu ktory zrobil foto od tylu a nie same mordy... :)
    • Gość: luki Foto IP: *.toya.net.pl 01.06.06, 16:17
      Oto kilka fotek z dzisiejszej premiery mini:

      www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/Vero/2621.jpg

      www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/Vero/2622.jpg

      www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/Vero/2624.jpg

      www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/Vero/2625.jpg
      • Gość: Aleksej Re: Foto IP: *.lodz.dialog.net.pl 01.06.06, 16:27
        luki - wiesz moze jaka skrzynie biegow maja te jelczydelka? Automat czy manual?

        Aleksej
      • teufel Re: Foto 01.06.06, 18:00
        Lakier jak się błyszczy ;-)
    • Gość: kierowca Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.34.rev.vline.pl 01.06.06, 16:45
      > Jest niepowtarzalna okazja żeby zwiększyć częstotliwość linii peryferyjnych
      > (np. 88, 91, 92) lub utworzyć nowe w centrum gdzie nie mają szns wjechać
      > pełnowymiarowe autobusy. Czy starczy magistratowi odwagi? Wątpię.

      Jaką ulicę masz w centrum gdzie nie może wjechać normalny autobus ? A jak nawet
      znajdzies parę takich ulic to w jakim celu miałby tam jeździć autobus ? Po to
      tylko żeby komunikacja zaliczała każdą ulicę.

      Te autobusiki wyłącznie nadają się na linie peryferyjne a skierowanie ich do
      centrum spowodowałoby efekt sardynek w puszce. Zresztą już teraz na niektórych
      liniach peryferyjnych czasami normalne autobusy jeżdzą zatłoczone.

      Nie ma żadnej niepowatarzalne okazji na zwiększenie częstotliwości kursowania,
      bo te autobusy zostały kupione nie po to żeby ich więcej kursowało, tylko po to
      żeby było taniej.

      Szkoda, że nie kupiono prawdziwych autobusów midi np Solaris Urbion 10, który
      da sobie radę przy większym obciążeniu i nie zostawi pasażerów na przystanku
      (jestem ciekaw kiedy to się zdarzy u Jelczyków - chyba że jakoś zmienią
      rozkłądy jazdy)
      Zamiast tego mamy dostawczaka przerobionego na autobus. No ale liczą się koszty.

      Już niedługo tam gdzie kursowały normalne autobusy 12 metrowe będą kursowały 8
      metrowe a zamiast przegubów będą krótkie. Nie zawsze dążenie do miniaturyzacji
      jest dobre.
      • Gość: STUDI Spoko puszcza na 57. IP: *.prokom.pl 01.06.06, 18:45
        ... skoro juz teraz w godzinach szczytu jezdza na tej linii krotkie autobusy to
        i to cudo ktos wypusci na 57.
      • play_lodz Re: Nowe autobusy już w Łodzi 01.06.06, 19:12
        > Te autobusiki wyłącznie nadają się na linie peryferyjne a skierowanie ich do
        > centrum spowodowałoby efekt sardynek w puszce. Zresztą już teraz na
        niektórych
        > liniach peryferyjnych czasami normalne autobusy jeżdzą zatłoczone.

        Wydaje mi się że na 84 sprawdzą się znakomicie.
        Bardziej obawiałbym się puścić je na 89, którą mimo podobnej trasy jeździ
        jednak więcej ludzi. Jak się jednak okazuje na 89 na razie pozostaną Volvo ;)
        • Gość: kierowca Re: Nowe autobusy już w Łodzi IP: *.34.rev.vline.pl 01.06.06, 22:10
          Można dodać jeszcze problem rozlokowania taboru. Większość potencjalnych linii
          peryferyjnych to północny wschód i południowy wschód Łodzi.
          A Nowe Sady to zachód. Te autobusiki bardziej pasowałyby na Limanowskiego i
          Kilińskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka