Dodaj do ulubionych

Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!!

IP: *.lodz.dialog.net.pl 05.06.06, 19:38
W ostatni weekend ukazał się w Dzienniku Łódzkim, najbardziej poczytnej
gazecie w naszym mieście i regionie specjalny dodatek WAKACJE. Na kilkunastu
stronach nie było ANI jednej reklamy naszego lotniska, poza dwoma malymi
wzmiankami o charterach w niewielkiech rozmiarów reklamach biur podróży.
Lotnisko samo nie zareklamowało się WOGÓLE. Natomiast na ostatniej stronie
zobaczyć można było.... OGROMNĄ, DUMNIE PREZENTUJACĄ SIĘ REKLAMĘ PROGRAMU
LATAM Z KATOWIC wraz z wyrysowaną całą letnią i wiosenną siatką połączeń z
Pyrzowić oraz zaznaczonymi zniżkami! Bomba, po prostu super, niech Łodzianie
latają z Katowic, to może władze w Łodzi wreszcie znów będą miały święty
spokój...
Obserwuj wątek
    • krzykowal Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 05.06.06, 20:00
      bardzo poprosimy o jakiś skan - chętnie coś o tym napiszemy. Albo dostarczenie
      tej gazety pocztą lub osobiście do kogoś z nas. Proszę o kontakt
      k.kowalski@lotniskodlalodzi.org
      • yarro Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 05.06.06, 20:40
        Mam ten dodatek. Odezwij się na maila.
      • yarro Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 05.06.06, 21:09
        Fotki okładki:

        - pierwsza strona -> tinyurl.com/fjnz3

        - ostatnia strona z wielką reklamą "Lataj z Katowic!"-> tinyurl.com/ejta6
        • Gość: Adam Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.toya.net.pl 05.06.06, 21:44
          A pan Marzec jest dalej zadowolony z siebie, tego bara...a co jest tam od spraw
          reklamy należało by wywalić na pysk, szkoda, że nie płacą im od efektów jakie
          poczynią. Tak na marginesie to coś po tym numerze z lewym głosowaniem urzędasów
          stowarzyszenie zamilkło, czyżby ktoś nakazał wam milczeć?
    • Gość: Aleczko Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 22:53
      Zaraz zaraz Panowie! Jeżeli GTL wykupiło reklamę to skandalem byłoby gdyby
      gazeta odmówiła jej publikacji bo wtedy byłoby to działanie na szkodę spółki.
      Można jedynie mieć pretensje o to, że port łódzki nie promuje się w ten sposób
      w łódzkich mediach. Stanowimy ogromny rynek i nie ma się co dziwić GTL'owi, ze
      wykorzystuje marazm naszych włodarzy. Moim zdaniem strzał w 10!
      • krzykowal Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 05.06.06, 23:05
        Jak rozumiem (?) autorowi pytania również o to chodziło. Dlaczego Lublinek nie
        prezentuje takiego programu na lokalnym rynku. To jest godne krytyki, tym
        bardziej, że trąbimy o potrzebie stworzenia takiego programu już od dawna.
        • Gość: matej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 07:00
          na stronie lotniska jest taki program "lataj z Łodzi"
          www.lotnisko.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=431&Itemid=179&lang=iso-8859-2
          zobaczymy jak sie rozwinie
          może coś podpowiedzieć władzą miasta i lotniska będzie im łatwiej.
          • krzykowal Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 09:38
            > na stronie lotniska jest taki program "lataj z Łodzi"
            > <a
            href="www.lotnisko.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=431&Itemid=179&lang=iso-8859-2"
            target="_blank">www.lotnisko.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=431&Itemid=179〈=iso-8859-2</a>

            Rozumiem, że wiesz kto walczył o to, aby ta strona się tam w ogóle pojawiła?
            www2.lotniskodlalodzi.org/fil/stan/stanowisko-zal-40-1.pdf
            Już od zeszłego roku wielokrotnie przekazywaliśmy takie informacje by powstał
            program typu "Latam z Łodzi".
      • mat25 Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 05.06.06, 23:38
        Strxał w 10-tke albo innymi słowy "kop w du.ę dla Lublinka".
      • rosomak44 Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 21:07
        Mam takie wrażenie że brakuje managerów na tym naszym porciku. Ktorzy by
        wynegocjowali sensowne nakłady na reklamę czy to z przewoźnikiem czy
        udziałowcami itp.
        I tak zamiast reklam prasowych DUŻYCH i co najważniejsze REGULARNIE emitowanych,
        mamy działania maskowane. Czyli uloteczka która kosztuje niewiele ale i też
        skutecnzość ma niewielka bo sama do klienta nie wyjdzie, jakś reklamka raz na
        pół roku w prasie. Takie pojedyńcze działania to jak "pierdy w wannie" :D -
        gazowana woda się z tego nie robi. ;)A osoby odpowiedzialne mają spokój sumienia
        bo przecież "COŚ" robią.

        rosomak
    • Gość: matej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 06:50
      Siła z Katowic ma wiekszą kase i owiele bardziej zawansowny projekt
      Reklamy wykupują biura podruzy od nich zalezy jaka promocja będzie
      lotnisko istnieje niecały rok katowice kilka lat
      projekt w katowicach na samym poczatku nie był w takim stanie jak na dzisiaj jest to kturaś edycja ,tam takze sie uczyli.
      • Gość: małgosia z widzewa Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.p.lodz.pl 06.06.06, 09:57
        jełopy a może byście tak wbili tym ciemniakom z ratusza, że bez kasy na
        lotnisko i promocji przez bardzo duże P w mediach nic się samo nie
        zrobi????????????????????? a nie biadolicie jak stare baby na targu !!!! weźcie
        du... w troki i pogońcie kota magistratowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Andrzej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:50
          Witam. Brawo Małgosiu nareszcie naszym forumowiczom ktoś dobrze powiedział. Ale
          czy to do nich dotrze? Zapraszam Cię na 25 któregoś dnia chętnie z Tobą
          zamienię parę słów. Pozdrawiam Cię Małgola....
          • maxxman Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 16:27
            Gość portalu: Andrzej napisał(a):

            > Witam. Brawo Małgosiu nareszcie naszym forumowiczom ktoś dobrze powiedział.
            > Ale czy to do nich dotrze? Zapraszam Cię na 25 któregoś dnia chętnie z Tobą
            > zamienię parę słów. Pozdrawiam Cię Małgola....

            Andrzeju,

            A czy moglbys rozwinac swa mysl? Bo pozostawiajac tylko taki wpis powodujesz,
            ze forumowicze domyslaja sie nieprzychylnych komentarzy z Twojej strony pod
            swoim adresem, a to moze powodowac dysonans do Twojej osoby. Bardzo
            niedopowiedzianych komenatarzy. Co dokladnie miales na mysli "ale czy do nich
            dotrze?".

            Odpisz prosze publicznie na tym forum, napisz co myslisz a wszystkie
            niedopowiedzenia i ciemne uczucia forumowiczow ktore sie pojawily po
            przeczytaniu Twojego postu - znikna. Bez wzgledu na to co o forumowiczach
            myslisz bo masz prawo do swoich mysli jakiekolwiek by one byly. Zgodnie z
            zasada: nic o nas, bez nas.

            maxxman
            • Gość: matej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 20:36
              ja niemam zadnych ciemnych uczuć do tego posta
              niewiem jak sie ma sprawa u innych .
        • Gość: matej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 14:52
          pisałem emaile zero odpowiedzi...
          w tej sytuacji ma duzo do powiedzenia stowarzyszenie jedno czy drugie.
    • hubar Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 13:20
      Ale tu pretensje raczej do biur podróży, że nie informują, a potem z braku
      chetnych odwołują loty. Kto miał tę reklame dać? DŁ tak od siebie?
      • krzykowal Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 14:25
        > Kto miał tę reklame dać?

        L O T N I S K O L U B L I N E K
        • hubar Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 18:15
          Ale jaki interes ma w tym Lotnisko, aby dużo pasażerów wylatywało własnie stąd?
          Kto miałby zapłacic za tę reklamę, promującą ofertę jakichś prywatnych firm?
          • Gość: Wilczy Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 18:20
            hubar napisał:
            > Ale jaki interes ma w tym Lotnisko, aby dużo pasażerów wylatywało własnie stąd?

            Myślę, że idealnie zahaczyłeś o sedno problemu, Hubarze :)
          • Gość: MarcinK Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 19:19
            Jaki interes ma lotnisko? Otóż każdy odprawiony pasażer to pieniądze jakie
            płaci przewoźnik lotnisku. Więcej pasażerów to więcej samolotów i więcej kasy
            także dla lotniska. Dodatkowo każde NORMALNIE zarządzane lotnisko zarabia na
            parkingach (to pasażerowie zostawiają samochody, a nie przewoźnicy) dzierżawie
            powierzchni pod handel i usługi (im więcej pasażerów tym wyższe mogą być
            czynsze) itp.

            MK
            • maxxman Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 06.06.06, 20:09
              Rozwijajac wypowiedz Marcina K, zauwazmy, ze klientami lotniska sa 2 grupy:
              - linie lotnicze,
              - odprawiani pasazerowie.

              Kazda z powyzszych grup zostawia na lotnisku pieniadze w zamian za wykononane
              uslugi handlingowe (czyli linie lotnicze np. za ladowanie, a pasazerowie np. za
              check-in).

              I wlasnie dlatego lotnisko powinno skakac wokol kazdej z tych grup wyzej niz
              boeingi lataja.

              maxxman
            • hubar Pisz dalej! 06.06.06, 20:24
              Bo najwyraźniej trzeba jak krowie na granicy tłumaczyć.
              Jeśli Ci jest tak łatwiej, to pisz do mnie, jakbym nic nie wiedział.
              • Gość: MarcinK Re: Pisz dalej! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:20
                Do Ciebie to mogę pisać. Ale do zarządu lotniska wraz z UMŁ i dworem to już nie
                mam siły... do nich NIC nie dociera.

                MK
                • Gość: matej Re: Pisz dalej! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 18:43
                  i to prawda.
          • krzykowal Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! 07.06.06, 17:24
            > Ale jaki interes ma w tym Lotnisko, aby dużo pasażerów wylatywało własnie stąd?

            To tylko w krajach 3 świata (w tym w Polsce) komunikacja jest "dobrem narodowym"
            i czymś co nie jest poddane regułom wolnego rynku. W gospodarce wolnorynkowej
            lotniska są na ogół własnością prywatną. A skoro są prywatne - to ktoś musi
            jakoś na tym zarabiac, aby się to opłacało. A skąd lotnisko czerpie zyski to już
            Marcin napisał.

            Dlatego w interesie Lublinka jest promowanie połączeń z Łodzi. Tylko z tego
            powodu GTL umieszcza taką reklamę - i pewnie m.in. dzięki temu GTL jest
            lotniskiem, które _zarabia_ (przynosi zyski).

            A u nas? "Zarządzanie gminno-kumoterskie"...
            • Gość: matej Re: Dodatek Dziennika Ł: Skandal!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 18:45
              lotnisko w katowicach przynosi zyski dopiero od ostatniego roku
              wczesniej było fundowane
              nawet gdy odprawiało 300 tysiecy ludzi
    • Gość: Kola256 Angora IP: *.vline.pl / *.93.rev.vline.pl 07.06.06, 11:17
      W Angorze dopiero od tygodnia jest reklama wakacyjnych lotów z Lublinka. Może
      taka reklama pomoże, w końcu Angora ma nakład 425 000 sztuk na kraj.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka