Dodaj do ulubionych

swiateczna

IP: *.p.lodz.pl 02.03.03, 19:30
Ostatnie wydarzenia zwiazane z rywingejt sklaniaja nas do napisania milo o
Swiatecznej. W powazanym przez nas "Obywatelu" (to taki szmatlawiec
ekologiczny) napisano kiedys jako tak: Wyborcza codziennie to tuba polskiego
liberalizmu - za to w niedziele pochyla sie miloscia (zeby nie powiedziec z
litoscia) nad uposledzonymi bliznimi i z troska nad umeczona i zdegenerowana
PL, czyli sp. Rzeczypospolita. I rzeczywiscie - jest co czytac.

Taka Szczepkowska ("4-czegos-tam umarl komunizm"; "jestesmy wreszcie we
wlasnym domu..." - pamietacie?) jela sie drogi trudnej, bo dajacej asumpt do
podejrzen o stosunku baletnica i sukni. Ale byc moze tak jest - jak juz
czasem wlaczymy Polska Telewizje, to tez mamy wrazenie, ze nie dla flipow-ci
ona. Teatru co prawda nie ogladamy, ale chetnie wierzymy, ze spsial zupelnie.

Taki Smolar tez jal sie trudnego zwracania uwagi na postepki wybranej wladzy
w kwestii polityki zagranicznej, czyli wymachiwania szabelka. Bardzo ciekawe
te przemyslenia, dla Francji tez niezbyt mile chyba.

I wreszcie taki Skalski, Naczelna Tuba Liberalizmu w Wyborczej, z
przeniklywym tekstem o Rosji. Rzadko da sie pisma Skalskiego scierpiec, ale
tutaj toto bardzo smakowite. Dla nas ten tekst byl co prawda o Rosji, ale nie
mozglismy sie pozbyc wrazenia, ze takze o PL, czyli sp. Rzplitej. Nie ma
tutaj takiej degeneracji jak w Rosji, ale jakas jest - na tyle powazna, zeby
o Europie myslec sobie w kategoriach bajki o zelaznym wilku. Ciekawe, jak ta
Europa toto zniesie... Chyba, ze Unia, tak jak NATO, bedzie wspolna
organizacja tylko pozrnie, a naprawde bedzie miala kilka warstw, a
barbarzyncom wara bedzie od tych wewnetrznych - jak zreszta pisze Smolar.

Duzo w ogole ciekawego bylo. Nie spalismy, az do trzeciej chyba - przez ta
Swiateczna.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka