Gość: MarcinK IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 07.05.03, 17:53 Cieszy mnie wymienienie poprawy połączeń, w tym lotniczych. Tylko chciałbym wiedzieć jak. MK Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jasam Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 17:55 Jeden z akapitów: "Niedocenianym walorem Łodzi jest jej dziedzictwo kulturowe. Jego materialną krystalizację stanowią budynki mieszkalne i pałace przemysłowców z XIX i początków XX wieku. Ulica Piotrkowska jest unikalnym kompleksem architektonicznym w skali świata. I światu trzeba to pokazać. Do tegoż dziedzictwa należą kompleksy przemysłowe i świątynie oraz nekropolie. Nie może zabraknąć determinacji w poszukiwaniu łódzkich, krajowych i zagranicznych środków niezbędnych dla przywrócenia im dawnego blasku. Łódź może stać się atrakcyjnym etapem wszelkich wizyt w Polsce – zwłaszcza dla Żydów, Niemców i Rosjan. W naszych programach promocyjnych, edukacyjnych i turystycznych będziemy o to zabiegać. Turystyka powinna stać się nowym, znaczącym źródłem dochodów miasta." Czego Wam i jasam sobie życzę pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 20:53 tak, to mozna było usłyszeć np. na spotkaniu w WSHE. Tylko jak Prezydent zamierza to wykorzystać? Bo tego nie powiedział (a, przepraszam, chce odnowić Dworzec Łódź-Marysin, jakże stymulujący turystykę) i tu jest pies pogrzebany... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 18:08 "zatrzymanie inwazji hipermarketów w centrum miasta" Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA. Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do: 1. Manufaktury (Baluty) 2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta) 3. Ikea (Gorna) 4. Carrefour (Baluty) Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... Panie Kropiwnicki, jak to jest z panem? KT Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 18:55 Gość portalu: KT napisał(a): > 1. Manufaktury (Baluty) > Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... ???????????????????????????????????????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 20:03 jasam napisał: > Gość portalu: KT napisał(a): > > > 1. Manufaktury (Baluty) > > Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... > > ???????????????????????????????????????????????????????? tak tak napisz jeszcze wiecej znakow zapytania. A wystarczylo kupic plan Lodzi za 5.50... Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 20:54 w takim razie co jest dla Ciebie centreum Łodzi? Tylko Pietrkowska-podwórka i Mickiewicza/Piłsudskiego między Kościuszki, a Sienkiewicza?? czy gdzie jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 22:03 geograf napisał: > w takim razie co jest dla Ciebie centreum Łodzi? > Tylko Pietrkowska-podwórka i Mickiewicza/Piłsudskiego > między Kościuszki, a Sienkiewicza?? > > czy gdzie jeszcze? > centrum Lodzi to dzielnica zwana Srodmiesciem, wszystko poza to juz nie centrum... ps czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka... Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 22:11 granica dzielnicy Śródmieście przebiega prawie dokłądnie przed murami Manufaktury...:/ Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 22:29 Gość portalu: KT napisał(a): > czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko > inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dyskusja > na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka... Co to ma wspólnego z lokalizacją Manufaktury ? Masz jakies przewrażliwienia nie potrafiąc przytoczyć argumentów dotyczących meritum pytania Niezależnie czy będziemy to uznawać za dzielnicę Śródmieście czy Bałuty z pewnością Manufaktura nie leży na obrzeżach jak próbujesz zasugerować. Centrum miasta nie musi byc równoznaczne z nazwą dzielnicy Śródmieście. Zgodnie z tym co sugerujesz dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa, ale bynajmniej nie z powodu lubienia lub nie inwestycji handlowych w centrum miasta. i cieszę się że kupiłeś plan Łodzi - studiuj go dalej wytrwale. A na wszystkich planach (tych historycznych też), kompleks fabryczny I. Poznańskiego zawsze był blisko rzeczywistego centrum miasta, niezależnie od administracyjnych granic wyznaczanych dzielnic. Nic na to nie poradzimy. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KT Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 23:08 jasam napisał: > Gość portalu: KT napisał(a): > > > czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko > > > inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dysku > sja > > na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka... > > Co to ma wspólnego z lokalizacją Manufaktury ? > Masz jakies przewrażliwienia nie potrafiąc przytoczyć argumentów dotyczących > meritum pytania Oczywiscie, ze mam. Jestem uczulony na ludzka glupote i tepote. > > Niezależnie czy będziemy to uznawać za dzielnicę Śródmieście czy Bałuty z > pewnością Manufaktura nie leży na obrzeżach jak próbujesz zasugerować. Mam propozycje, najpierw przeczytaj dokladnie post ktory komentujesz, pozniej pisz, nie odwrotnie... Twierdzac, ze Baluty to obrzeza chwalisz sie kompletna niewiedza i nieznajomoscia tematu. > Centrum miasta nie musi byc równoznaczne z nazwą dzielnicy Śródmieście. > Zgodnie z tym co sugerujesz dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa, ale > bynajmniej nie z powodu lubienia lub nie inwestycji handlowych w centrum miasta Oczywiscie z powodu, ze nie zamierzam (i nie zamierzalem) wchodzic z toba w jakakolwiek polemike bo wiem kim jestes i jaki jestes. Wole sobie zaoszczedzic nerwow. Niestety nie mozna na tym forum ustawic sobie ignora wiec jestem zmuszony czytac twoje bezczelne i zarozumiale wypociny... > > i cieszę się że kupiłeś plan Łodzi - studiuj go dalej wytrwale. tak tak, studiuje wytrwale plan Lodzi. A tak na serio to tobie bym radzil, moze mialbys choc blade pojecie o czym piszesz! > A na wszystkich planach (tych historycznych też), kompleks fabryczny I. > Poznańskiego zawsze był blisko rzeczywistego centrum miasta, niezależnie od > administracyjnych granic wyznaczanych dzielnic. I znow brak zrozumienia tematu. Czy ktos mowi historycznych planach czy moze o deklaracjach Kropiwnickiego dotyczacych oprotestowania budowy centrow handlowych - w centrum Lodzi - DZIS? ps juz tylko czekam na bezczelny i zarozumialy komentarz a przede wszystkim na solidarnosc forumowego kolka wzajemnej adoracji hehe ZALOSNE Odpowiedz Link Zgłoś
yarro Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 23:15 A ja powiem tak... kolego uspokój się, bo poowłniłęs błąd i nie umiesz się do niego przyznać. Postudiuj plan i zobacz gdzie leży Fabryka Poznańskiego. ALbo najlepieś się tam przejedź. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
yarro Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 23:16 Tfu, po pisemnych :) Odpowiedz Link Zgłoś
hubar OT 07.05.03, 23:18 Po pierwsze cieszę się, że czytasz Forum. Po drugie uświadamiam Cię, że nie jest tak jak sądzisz, że większość Forumowiczów jest przeciwna inwestycjom handlowym Po trzecie, nie oczekuj aroganckich odpowiedzi, jakoś to nie w stylu Twoich kontrrozmówców. Ale jednocześnie zamiast merytoryczenie rozmawiać nie blokuj się, że wszyscu tu idioci i są tępi. Troszę szacunku dla innych. Odpowiedz Link Zgłoś
zamek Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 08.05.03, 00:45 Słuchaj, chłopczyku. Czy byłeś kiedyś w Łodzi? Czy przeszedłeś się z placu Wolności (tak, tak, to jest centrum) do Muzeum Historii Miasta? Czy policzyłeś, ile czasu Ci to zajęło? Czy masz w domciu linijkę? A jeżeli ją masz, to czy umiesz przeliczyć odległość w centymetrach od rzeczonego placu do rzeczonego muzeum na metry (może lata świetlne, bo ja wiem? - aha, przy okazji pewnie się dowiedziałeś, że rok świetlny to jednostka długości, a nie czasu)? Czy zamierzasz dalej głosić podobne pieprzone bzdety jak dotąd? Bo jeśli tak, to spadaj na drzewo i nie zawracaj głowy. PS. Hubar nie miał całkiem racji. Na chamstwo i ignorancję nie potrafię inaczej reagować. Przeprosiny dla wyczulonych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: flip Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? IP: *.p.lodz.pl 08.05.03, 00:56 W centrum - nie w centrum... To niezupelnie tak. Nam sie wydaje, ze lepiej zrobilby nowy zespol duzych sklepow przy samej Piotrkowskiej, niz polozony ni- tak, ni-siak. A to poprzez wzajemna wspolprace obu elementow: starego i nowego. Poznanski, niestety, to nie bylaby wspolpraca, ale konkurencja i nic ponad nia. W tym miescie - jak nam sie wydaje - jest juz dosc tych super- hiper, i nie powinno byc juz ani jednego wiecej. Ani jednego - chyba ze jakies zamierzenie byloby po prostu rozszerzeniem oferty samego centrum miasta - czyli niestety w Lodzi Piotrkowskiej. Wtedy jednak obowiazuja inne zasady planowania, na przyklad inaczej pojeta dostepnosc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mlody Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.03, 20:55 Czasem trzeba przyznac sie do pomylki. pozdr. Mlody Odpowiedz Link Zgłoś
teo_ Re: Program prezydenta Łodzi 08.05.03, 09:53 Ale was zakręciło wszystkich-powstał typowy głuchy telefon, taka zabawa z lat przeczkolnych gdzie jeden przekręca wypowiedź i tak dalej nabiera to u nas odrazu typowej sieczki. Kt napisał : Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA. Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do: 1. Manufaktury (Baluty) 2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta) 3. Ikea (Gorna) 4. Carrefour (Baluty) Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... Panie Kropiwnicki, jak to jest z panem? KT Kolega KT w ostatnim zdaniu zadał pytanie retoryczne ze znakiem zapytania co wynika z tego, że Manufaktura leży w centrum a ponieważ Kropiwnicki w swoim czytanym wczoraj programie określił, że jest przeciwko hipermarketom w centrum więc pytanie gościa KT jak to ma się do zgody którą Prezydent wydał wcześniej na budowę Manufaktury właśnie w Centrum. Ale Jasam źle odczytał i dalej jak lawina poleciała,że niby KT nie wie gdzie leży centrum a potem potoczyły się oszczerstwa w jak typowej waśni dwóch stron które się nie zrozumiały.Potem gość KT sam zwątpił że wmawiają mu coś tam zamiast przeczytać raz jeszcze to co sam napisał i zwrócić uwagę innym by czytali wyraźnie jego wypowiedź. Ogólnie bardzo dobre. Drugie poplątanie gościa KT który rzeczywiście podał dwa wątki w jednym co mogło być źle odczytane : Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do: 1. Manufaktury (Baluty) 2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta) 3. Ikea (Gorna) 4. Carrefour (Baluty) Tu chodzi o niechęć Kropiwnickiego do punku 2,3,4 który zgodnie z tym co powiedział jest przeciwko temu co w Centrum a te trzy wymienione nie leżą w centrum . Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Skoro zostałem przywołany .... 08.05.03, 14:17 teo_ napisał: > Ale Jasam źle odczytał Co tu można źle odczytać ? Teo - chyba złą interpretację utworu nam tu prezentujesz: >> Kt napisał : >> Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec >> do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA. Zauważ akcent >> Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do: >> >> 1. Manufaktury (Baluty) >> 2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta) >> 3. Ikea (Gorna) >> 4. Carrefour (Baluty) >> >> Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... (przypis jasama: żadna - czyli i Manufaktura) >>Panie Kropiwnicki, jak to jest z panem? naturalnym dokończeniem tego zdania jak i wynika to z wyżej zamieszczonej dyskusji - KT uznał, że Manufaktura nie leży w centrum - więc czemu Kropiwnicki jej sie czepia. A chyba Ciebie nie trzeba przekonywać o (dobrym i złym) powiązaniu lokalizacji Manufaktury z życiem centrum Łodzi. > a potem potoczyły się oszczerstwa w jak typowej waśni dwóch stron > które się nie zrozumiały. KT potwierdził czytanie forum od dłuższego czasu bo wytoczył jakże znane i lubiane określenie Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. I to jest sygnał - stop z dyskusją merytoryczną - będą tylko populistyczne slogany i inwektywy. pozdr. PS do Teo Czy coś wiesz o jakimś zapowiadanym wmurowaniu kamienia w Manufakturze ? Była mowa o początku maja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: teo Re: Skoro zostałem przywołany .... IP: *.toya.net.pl / 10.0.218.* 08.05.03, 19:59 jasam napisał: > Czy coś wiesz o jakimś zapowiadanym wmurowaniu kamienia w Manufakturze ? Była > mowa o początku maja. Czekam ze wstrzymanym oddechem nie komentując. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Re: Skoro zostałem przywołany .... 08.05.03, 22:19 Będę tam jutro - to dam znać. Podobno jakies stoliczki zrobili przy ośrodku informacji. bajery-rowery. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maggda Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.armada.pl / 10.10.10.* 08.05.03, 14:16 A świstak siedzi i zawija to w te sreberka! A poważnie - mierzi mnie ten święty aparatczyk! Używa metod z lat głębokiego socjalizmu - np. dyrektorzy z nadania. A program jest absolutnie o wszystkim i o niczym. Nie skupia sie na niczym - choćby sprawa połączeń z Warszawą - Panie Kropiwnicki może by się Pan na czymś skoncentrował, przecież nie stać nas na wszystko! Pozdrawiam (a raczej chyba Amen) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarosy Re: Program prezydenta Łodzi IP: 195.117.5.* 08.05.03, 15:44 Hura! Nareszcie bedzie pięknie. Wracam z imigracji z Warszawy i "kochana kolorowa Łódź" znów będzie mnie tulić do snu. Bez mafii, bez pożądliwie patrzących na me ciało lekarzy pogotowia, bez niebieskich beczek uszczelnianych silikonem ale za to z wartościami bliskimi każdemu Polakowi sączącymi się z ekranu lokalnej tv i desek teatrów. Może nawet Ich troje coś niecoś zaczerpnie z Arki Noego. A Piotrkowską proponuję przechrzcić na Piotrową. Łkam za bliższym kontaktem z duszą pana panie Prezydencie. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Dziennik Łódzki 10.05.03, 19:33 Tak skomentował to Dziennik: www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/268726.html osobiście chciałbym coś zacytować: "Punktualnie o godz. 13 Jerzy Kropiwnicki oświadczył, że skończył się jego czas i musi wyjść, bo ma ważne spotkanie z kombatantami." de ża wi ?? (czy jak to tam się po francusku pisze...) Odpowiedz Link Zgłoś
marjory_m Re: Dziennik Łódzki 10.05.03, 19:52 geograf napisał: > "Punktualnie o godz. 13 Jerzy Kropiwnicki oświadczył, że > skończył się jego czas i musi wyjść, bo ma ważne > spotkanie z kombatantami." > > de ża wi ?? > (czy jak to tam się po francusku pisze...) Patrz Panie jakiego zapracowanego i zabieganego prezydenta mamy...A powiedział znowu ze nie bedzie z nimi gadać i na niewygodne pytania odpowiadać? Może on sie tak śpieszy bo juz od zaraz ma zamiar zakasać rękawy i budować naszą nową piękną Łódź?? Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Re: Dziennik Łódzki 11.05.03, 21:49 "Myślę, że gdyby zabrać się profesjonalnie do promowania Łodzi, można z niej zrobić miasto, które przyciągnie mnóstwo zagranicznych turystów – mówił prezydent. " To, za co do tej pory brali pieniądze nowi superprofesjonaliści zatrudnieni w Promocji UMŁ. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
ob.serwator Program prezydenta Łodzi 10.05.03, 20:47 Pełny tekst programu prezydenta. Jak to czytam to nie wiem czy śmiać się czy płakać ... Co za język... Jedno wielki BLE BLE... www.uml.lodz.pl/news/jotpegi/1411_Inf.doc Odpowiedz Link Zgłoś