Gość: stefan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.07, 14:23 Gdzie mozna zobaczyc program obchodów ? Wychodze z roboty o 17-ej i nie mam pojecia gdzie mam jechać żeby coś zdąrzyć zobaczyć ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: redakcja Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: 10.9.36.* 16.04.07, 15:42 Uroczystosci rozpoczynają się o godz. 17 na stacji Radegast przy pomniku ofiar getta - to jest ul. Stalowa (przecięcie Zagajnikowej i Inflanckiej, ale nie da się podjechać bliżej. Ze względu na bezpieczeństwo - trzeba przy sobie mieć dokument - dowód, paszport, bo mogą legitymować. W programie Marsz Pamięci wzdłuz torów, a potem uroczystość - modlitwy, zapalanie zniczy, czytanie wiersza Abrama Koplowicza Marzenie po polsku i hebrajsku.... Odpowiedz Link Zgłoś
zzzkubus Re: Dzień Pamięci o Holokauście 16.04.07, 16:08 Droga redakcjo! Sami pisaliście: miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3138528.html?nltxx=1078293&nltdt=2006-01-31-02-05 Nie ul. Stalowa a Aleja Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto... Choc jedna posesja w drodze orzecznia (chyba tak to się nazywa) sądowego nadal ma adres na ulicy Stalowej... Pozdrawiam wesoła tworczość naszych 'kochanych' radnych... Acha i jeśli bedziecie pisac o Szpitalu im. Konopnickiej to piszcie, że na Spornej bo w tym wypadku zmiana nazwy na Pankiewicza też nie przejdzie/przeszła... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z pijanego gangu eeSBek Ryszard Grabski symbolem IV RP IP: 62.233.214.* 16.04.07, 22:26 ]]] Rozprawa z cyklu : Pan Prezes Niezależnego Obywatelskiego Centrum Badania i Monitoringu Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji Paweł Witkowski ( TEL. 0 602 318 302 ) Kontra UBekistan . ( Komenda Miejska Policji w Krakowie ) Rozprawa sygn. akt IC 1746 / 06 odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Krakowie Wydział I Cywilny 18 kwietnia o godz . 9 . 00 w sali E 614 . UBekistan przed Sądem reprezentuje ZOMO – wiec Wacek Orlicki . W sierpniu 2003 roku Pod ,, specjalnym nadzorem’’ Policji kierowanej przez eSBeka Andrzeja Skowrońskiego i ZOMO – wca Wacka Orlickiego spalono mieszkanie i zniszczono samochód Pana Prezesa . eSBek Andrzej Skowroński i Wacek www.pl.indymedia.org/pl/2007/04/27921.shtml Pod ,, specjalnym nadzorem’’ policji : www.pawelwitkowski.krakow.pl/prasa_09.htm Z pijanego gangu : www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z pijanego gangu eSBek Ryszard Grabski atrakcją 750 - lecia Krakowa IP: 62.233.214.* 16.04.07, 22:27 \/\/ Rozprawa z cyklu : Pan Prezes Niezależnego Obywatelskiego Centrum Badania i Monitoringu Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji Paweł Witkowski ( TEL. 0 602 318 302 ) Kontra UBekistan . ( Komenda Miejska Policji w Krakowie ) Rozprawa sygn. akt IC 1746 / 06 odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Krakowie Wydział I Cywilny 18 kwietnia o godz . 9 . 00 w sali E 614 . UBekistan przed Sądem reprezentuje ZOMO – wiec Wacek Orlicki . W sierpniu 2003 roku Pod ,, specjalnym nadzorem’’ Policji kierowanej przez eSBeka Andrzeja Skowrońskiego i ZOMO – wca Wacka Orlickiego spalono mieszkanie i zniszczono samochód Pana Prezesa . eSBek Andrzej Skowroński i Wacek www.pl.indymedia.org/pl/2007/04/27921.shtml Pod ,, specjalnym nadzorem’’ policji : www.pawelwitkowski.krakow.pl/prasa_09.htm Z pijanego gangu : www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 3x Paweł Witkowski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 18:05 Idźcie na te rozprawy rzekomo bitego i torturowanego. Przekonacie się kim był Paweł Witkowski. To już szczyt bezczelności. Na miejscu Witkowskiego siedziałaby, cicho. Bezczelny donosiciel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hans Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:08 mogś legitymować, trzeba mieć kenkartę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 20:49 w polskim Muzeum "Narodowym" w Krakowie wystawiono w ramach ustawy o kulturze izraelitów tzw. "instalację" zatytułowana LAS. Jest to wideoklip, na którym pojawia się typowy polski las, a po polskim mchu stąpa sobie naga kobitka (he, he w biuście niczego sobie, chociaż trochę szeroka w biodrach) w opisie tej instalacji można przeczytać, że las polski to było miejsce walki z najeźdźcą hitlerowskim, oraz miejsce śmierci tysięcy Polaków i żydów(? - ich do lasu nie wozili), no i autor ( czy też autorka) tej instalacji przez nią własnie chciała uczcić tą martyrologię narodu polskiego, Żydom dziękujemu za takie upamiętnianie męczeństwa narodu polskiego... Odpowiedz Link Zgłoś
panna_z_polskiego_dworku Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? 16.04.07, 21:02 Nie grymaś, liczy się intencja :) Naga kobieta może symbolizować "bezbronność ofiar", "zwycięstwo życia nad śmiercią", "prasłowianską rusałkę mordowaną przez prusackich najeźdźców", itd. A nawiasem mówiąc, to w Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie jest duża, stała instalacja poświęcona martyrologii polskiej. Rozkaz Himmlera (?) nakazujący mordować Polaków bez litości wymalowany wielkimi literami na całej ścianie robi wrażenie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:20 a to ty też biegasz naga po lesie? pannozpolskiegodworku? a jak tam sobie radzisz z komarami? nacierasz się cebulą czy czosnkiem? Odpowiedz Link Zgłoś
panna_z_polskiego_dworku Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? 16.04.07, 22:53 Oszczędź nam opisów swoich fantazjii erotycznych bo są dość dziwne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:02 sorry ale fantazje erotyczne są mi obce, wolę realność, a tak w ogóle to tego typu fantazje miała ta żydówka i przelała je na taśmę, tylko po co ten opis, że jest to uczczenie martyrologii narodu polskiego - to jest dla mnie najistotniejsze i symbolizuje moim zdaniem stosunek żydostwa do Polski i Polaków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hehehehehe Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.oracle.com 17.04.07, 06:27 "Naga kobieta może symbolizować 'bezbronność ofiar', 'zwycięstwo życia nad śmiercią', 'prasłowianską rusałkę mordowaną przez prusackich najeźdźców', itd." To tak jak w tym irladzkim dowcipe... W muzeum wisi obraz: trzech czarnych a jeden z bialym czlonkiem.Starsze malzenstwo staje przed obrazem i debatuje co ten obraz przedstawia. Podchodzi kustosz i zaczyna wzniosle wyjasnia: "to obrazuje walke czarnej rasy z biala", "walke murzynow o rownouprawnienie", itd, itp. Po odejsciu kustosza podchodzi do malzenstwa facet i mowi: "Prosze panstwa; namalowelem ten obraz i przedstawia on trzech gornikow. Jeden z nich przyszedly w czasie przrwy do domu na drugie sniadanie." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: parvata Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 08:11 Owszem, zarówno Polaków jak i Żydów wywożono do lasu i tam zabijano strzałem w tył głowy, bądź duszono w samochodach spalinami. Zakopywano od razu w masowych grobach. Potem okazało się to nieekonomiczne, wszak amunicja była droga, stworzono zatem system zabijania cyklonem B i kremacji ciał. Przeczytaj choćby "Medaliony" Nałkowskiej, niedawno była w TVP1 "Lista Schindlera", tak też ten wątek z II wojny światowej był poruszony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:06 że las polski to było miejsce walki z najeźdźcą hitlerowskim - Polaków owszem, ale nie Żydów, a poza tym, moze i jakiegoś żyda rozstrzelano w lesie, ale póżniej stało się to nieopłacalne... genaralnie w lesie mordowano Polaków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slowlybutlowly Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:01 nie ma się do czego śpieszyć, nie ma na co zdążać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m@teo Nie podobało mi się, że... IP: *.toya.net.pl 16.04.07, 22:09 na bramce przed wejściem na teren Radegast sprawdzana była tylko polska młodzież i to jej polecano otwierać plecaki i torby a liczne grupy, młodzieży żydowskiej i nie tylko wchodziła bez żadnej kontroli ( chyba, że tak traktuje się gospodarzy, którzy są u siebie ). Nie podobało mi się, że Kropwnicki wygłosił swoje przemówienie w języku angielskim co nie pozwoliło zrozumieć treści wielu obecnym Polakom. Można wnioskować, że przemówienie to było skierowane nie do Polaków. I ostatnia rzecz, która mi się nie podobała to fakt uwidocznienia działalności Polaków skierowanej przeciw Żydom, Polaków którzy milczeli, ale brak wzmianki na temat Żydów, którzy się zaprzedali najeźdzcom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tt Ciekawe co będzie siędziało 19 w Warszawie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 22:41 cały Muranów zamkną a mieszkańców wylegitymują i przeszukają wszystkie mieszkania. W obawie przed 'antysemitami'. No i oczywiście wszędzie się będzie podkreślać jacy to Polacy byli wredni w czasie wojny i że też są współwinni... A potem przyjedzie delegacja żeby domagać się od rządu polskiego zwrotu mienia które zniszczyli Niemcy, tfu, 'naziści' To mi się też nie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: me Getto do zwiedzania caly rok. IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.04.07, 23:24 Strefa Gazy. Zachodni Brzeg. Bardzo ladne zasieki, wierzyczki. Piekny mur i co tylko chcesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tt Re: Getto do zwiedzania caly rok. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 23:54 Tylko zamiast wrednych Polaków, są wredni Palestyńczycy Odpowiedz Link Zgłoś
babetle666 Re: Getto do zwiedzania caly rok. 17.04.07, 01:48 wlasciwie to wszyscy sa wredni procz tego jedynego narodu wybranego... Gość portalu: tt napisał(a): > Tylko zamiast wrednych Polaków, są wredni Palestyńczycy Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Getto do zwiedzania caly rok. 17.04.07, 08:22 Gość portalu: me napisał(a): > Strefa Gazy. Zachodni Brzeg. > Bardzo ladne zasieki, wierzyczki. > Piekny mur i co tylko chcesz. Spier... i naucz się ortografii "polaczku" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin czy ktoś o tym wie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:09 że jeszcze z 2-3 lata po dojści Hitlera do władzy, żydzi byli przekonani, że uda im się z nim dogadać i ułożyć, żeby dał im możliwość kolonizacji ziem słowiańskich podbitych w przeszłości przez niemców... czyli, ze zawsze byli śmiertelnymi wrogami Polski i Polaków... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tez lodzianin Re: czy ktoś o tym wie? IP: 10.9.36.* 17.04.07, 11:23 A wiesz o Polakach, ktorzy chcieli kolonizowac Madagaskar? To nie zart, ale prawda. I zamierzali wyslac tam wszystkich Zydow, zeby Polske oczyscic z tego problemu. Wszędzie, w kazdym narodzie sa bohaterowie i zbrodniarze. I wcale nie jest tak, ze wśród Polaków sa sami herosi i ludzie bez skazy. Ale także Żydzi mają sporo zlego na swoim koncie. Nie ma narodów bez grzechu. Ale każdy z nas może się starac być przyzwoitym człowiekiem. Tysiące takich ludzi mogą troszkę zmienic ten podły świat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czanselor refleksje z wizyty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.07, 17:13 Byłem - widziałem. Ledwo zdążyłem. I to była pierwsza rzecz, która jest lekko mówiąc upierdliwa. Po co w Łodzi organizuje się wydarzenia, na które Łodzianie nie mają szans dotrzeć ? Informacja w "GW" pojawiła się dopiero o 13:40 w poniedziałek, a tego samego dnia już o 17ej rozpoczynał się marsz. To chore. Czy to jakieś paranoiczne środki bezpieczeństwa rodem z Izraela ? Zasmuciło mnie to bo chętnie bym wział aparat i popstrykał zdjęcia, a takto jadąc jak wściekły byłem cudem o 17:20, a wtedy już było po marszu. Po co łódzki prezydent, przemawia w Łodzi (mieście w niepodległej Polsce) w jezyku angielskim na uroczystości polsko-izraeleskiej ? Mógł mówić po swojemu (jak gospodarz), albo po ichniemu w jidysz albo po hebrajsku (jak uprzejmy gospodarz). Perorując z żałosnym akcentem ("dir, onorabl myster czasneler of sity ...", w jezyku nie używanym przez żadną z zainteresowanych stron, wypadł w moich oczach komicznie. Nie zrozumiała go zapewne połowa z nielicznych Polaków, i pewno co poniektórzy goście. Druga sprawa - paranoja zabezpieczenia - na uroczystości było 1200 osób - to zapewne efekt wielkiej tajności i tego że nie warto informować nas Łodzian o takich ciekawych wydarzeniach. Pewnie przyszłoby z 2x tyle, gdyby tylko mieli szansę sie dowiedzieć. Ale lepiej o tak ciekawych wydarzeniach, szczególnie związanych z historią naszego miasta isotnie wpływających na jego obecny wygląd informować praktycznie po fakcie. Bo owszem, dziś gazety toną w nagłówkach o tej tematyce. Wcześniej nie było nic. Szkoda - zapewne wielu pasjonatów historii Łodzi by pewnie przyszło, choćby po to żeby zobaczyć i posłuchać potomków dawnych Łodzian, których kultura została starta z powierzchni ziemi w tym mieście w czasie okupacji. Zabezpieczenie imprezy też jakieś komiksowe. Po co na bramkach do wpuszczania dzieci stała policja AT ? Uzbrojona po zeby patrzyła na komórki, klucze itp. Zamiast czekać w razie czego z boku. Czy oni są od "cieciowania" ? Chyba nie. Do tego masa jakiś tajniaków nawijających po "hangielsku". Komedia. Po co w Łodzi jest straż miejska ? Od wpisywania mandatów ? Mogli się elegancko wykazać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nati Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 17:03 Heja byłam tam wczoraj to było na stacji Radegast było fajnie ale musimy pamietac o tych co tam zgineli to sieto jest bardzo fajne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Skrzypek na dachu Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 01:18 Heja!. To fajnie, że się fajnie bawiłaś. Wpadnij następnym razem. Odpowiedz Link Zgłoś