Dodaj do ulubionych

Dzień Pamięci o Holokauście

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.07, 14:23
Gdzie mozna zobaczyc program obchodów ? Wychodze z roboty o 17-ej i nie mam
pojecia gdzie mam jechać żeby coś zdąrzyć zobaczyć ...
Obserwuj wątek
    • Gość: redakcja Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: 10.9.36.* 16.04.07, 15:42
      Uroczystosci rozpoczynają się o godz. 17 na stacji Radegast przy pomniku ofiar
      getta - to jest ul. Stalowa (przecięcie Zagajnikowej i Inflanckiej, ale nie da
      się podjechać bliżej. Ze względu na bezpieczeństwo - trzeba przy sobie mieć
      dokument - dowód, paszport, bo mogą legitymować. W programie Marsz Pamięci
      wzdłuz torów, a potem uroczystość - modlitwy, zapalanie zniczy, czytanie
      wiersza Abrama Koplowicza Marzenie po polsku i hebrajsku....
      • zzzkubus Re: Dzień Pamięci o Holokauście 16.04.07, 16:08
        Droga redakcjo!

        Sami pisaliście:

        miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,3138528.html?nltxx=1078293&nltdt=2006-01-31-02-05
        Nie ul. Stalowa a Aleja Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto... Choc jedna posesja
        w drodze orzecznia (chyba tak to się nazywa) sądowego nadal ma adres na ulicy
        Stalowej... Pozdrawiam wesoła tworczość naszych 'kochanych' radnych... Acha i
        jeśli bedziecie pisac o Szpitalu im. Konopnickiej to piszcie, że na Spornej bo w
        tym wypadku zmiana nazwy na Pankiewicza też nie przejdzie/przeszła...
        • Gość: Z pijanego gangu eeSBek Ryszard Grabski symbolem IV RP IP: 62.233.214.* 16.04.07, 22:26
          ]]] Rozprawa z cyklu :
          Pan Prezes
          Niezależnego Obywatelskiego Centrum
          Badania i Monitoringu
          Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji
          Paweł Witkowski ( TEL. 0 602 318 302 )

          Kontra

          UBekistan . ( Komenda Miejska Policji w Krakowie )

          Rozprawa sygn. akt IC 1746 / 06
          odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Krakowie
          Wydział I Cywilny
          18 kwietnia o godz . 9 . 00
          w sali E 614 .

          UBekistan przed Sądem reprezentuje
          ZOMO – wiec Wacek Orlicki .


          W sierpniu 2003 roku
          Pod ,, specjalnym nadzorem’’ Policji
          kierowanej przez
          eSBeka Andrzeja Skowrońskiego
          i ZOMO – wca Wacka Orlickiego
          spalono mieszkanie i zniszczono samochód
          Pana Prezesa .

          eSBek Andrzej Skowroński i Wacek

          www.pl.indymedia.org/pl/2007/04/27921.shtml
          Pod ,, specjalnym nadzorem’’ policji :

          www.pawelwitkowski.krakow.pl/prasa_09.htm
          Z pijanego gangu :

          www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
          • Gość: Z pijanego gangu eSBek Ryszard Grabski atrakcją 750 - lecia Krakowa IP: 62.233.214.* 16.04.07, 22:27
            \/\/ Rozprawa z cyklu :
            Pan Prezes
            Niezależnego Obywatelskiego Centrum
            Badania i Monitoringu
            Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji
            Paweł Witkowski ( TEL. 0 602 318 302 )

            Kontra

            UBekistan . ( Komenda Miejska Policji w Krakowie )

            Rozprawa sygn. akt IC 1746 / 06
            odbędzie się przed Sądem Okręgowym w Krakowie
            Wydział I Cywilny
            18 kwietnia o godz . 9 . 00
            w sali E 614 .

            UBekistan przed Sądem reprezentuje
            ZOMO – wiec Wacek Orlicki .


            W sierpniu 2003 roku
            Pod ,, specjalnym nadzorem’’ Policji
            kierowanej przez
            eSBeka Andrzeja Skowrońskiego
            i ZOMO – wca Wacka Orlickiego
            spalono mieszkanie i zniszczono samochód
            Pana Prezesa .

            eSBek Andrzej Skowroński i Wacek

            www.pl.indymedia.org/pl/2007/04/27921.shtml
            Pod ,, specjalnym nadzorem’’ policji :

            www.pawelwitkowski.krakow.pl/prasa_09.htm
            Z pijanego gangu :

            www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
            • Gość: 3x Paweł Witkowski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 18:05
              Idźcie na te rozprawy rzekomo bitego i torturowanego. Przekonacie się kim był
              Paweł Witkowski. To już szczyt
              bezczelności. Na miejscu Witkowskiego siedziałaby, cicho. Bezczelny donosiciel
      • Gość: hans Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:08
        mogś legitymować, trzeba mieć kenkartę
    • Gość: Łodzianin A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 20:49
      w polskim Muzeum "Narodowym" w Krakowie wystawiono w ramach ustawy o kulturze
      izraelitów tzw. "instalację" zatytułowana LAS. Jest to wideoklip, na którym
      pojawia się typowy polski las, a po polskim mchu stąpa sobie naga kobitka (he,
      he w biuście niczego sobie, chociaż trochę szeroka w biodrach) w opisie tej
      instalacji można przeczytać, że las polski to było miejsce walki z najeźdźcą
      hitlerowskim, oraz miejsce śmierci tysięcy Polaków i żydów(? - ich do lasu nie
      wozili), no i autor ( czy też autorka) tej instalacji przez nią własnie
      chciała uczcić tą martyrologię narodu polskiego, Żydom dziękujemu za takie
      upamiętnianie męczeństwa narodu polskiego...
      • panna_z_polskiego_dworku Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? 16.04.07, 21:02
        Nie grymaś, liczy się intencja :) Naga kobieta może symbolizować "bezbronność
        ofiar", "zwycięstwo życia nad śmiercią", "prasłowianską rusałkę mordowaną przez
        prusackich najeźdźców", itd.

        A nawiasem mówiąc, to w Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie jest duża,
        stała instalacja poświęcona martyrologii polskiej. Rozkaz Himmlera (?)
        nakazujący mordować Polaków bez litości wymalowany wielkimi literami na całej
        ścianie robi wrażenie...
        • Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:20
          a to ty też biegasz naga po lesie? pannozpolskiegodworku? a jak tam sobie
          radzisz z komarami? nacierasz się cebulą czy czosnkiem?
          • panna_z_polskiego_dworku Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? 16.04.07, 22:53
            Oszczędź nam opisów swoich fantazjii erotycznych bo są dość dziwne...
            • Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:02
              sorry ale fantazje erotyczne są mi obce, wolę realność,
              a tak w ogóle to tego typu fantazje miała ta żydówka i przelała je na taśmę,
              tylko po co ten opis, że jest to uczczenie martyrologii narodu polskiego - to
              jest dla mnie najistotniejsze i symbolizuje moim zdaniem stosunek żydostwa do
              Polski i Polaków...
        • Gość: Hehehehehe Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.oracle.com 17.04.07, 06:27
          "Naga kobieta może symbolizować 'bezbronność ofiar', 'zwycięstwo życia nad
          śmiercią', 'prasłowianską rusałkę mordowaną przez prusackich najeźdźców', itd."
          To tak jak w tym irladzkim dowcipe...
          W muzeum wisi obraz: trzech czarnych a jeden z bialym czlonkiem.Starsze
          malzenstwo staje przed obrazem i debatuje co ten obraz przedstawia. Podchodzi
          kustosz i zaczyna wzniosle wyjasnia: "to obrazuje walke czarnej rasy z biala",
          "walke murzynow o rownouprawnienie", itd, itp.
          Po odejsciu kustosza podchodzi do malzenstwa facet i mowi: "Prosze panstwa;
          namalowelem ten obraz i przedstawia on trzech gornikow. Jeden z nich przyszedly
          w czasie przrwy do domu na drugie sniadanie."

      • Gość: parvata Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 08:11
        Owszem, zarówno Polaków jak i Żydów wywożono do lasu i tam zabijano strzałem w
        tył głowy, bądź duszono w samochodach spalinami. Zakopywano od razu w masowych
        grobach. Potem okazało się to nieekonomiczne, wszak amunicja była droga,
        stworzono zatem system zabijania cyklonem B i kremacji ciał.
        Przeczytaj choćby "Medaliony" Nałkowskiej, niedawno była w TVP1 "Lista
        Schindlera", tak też ten wątek z II wojny światowej był poruszony.
        • Gość: Ł. Re: A gdzie pamięć o Narodzie Polskim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:06
          że las polski to było miejsce walki z najeźdźcą hitlerowskim - Polaków owszem,
          ale nie Żydów, a poza tym, moze i jakiegoś żyda rozstrzelano w lesie, ale
          póżniej stało się to nieopłacalne... genaralnie w lesie mordowano Polaków...
    • Gość: slowlybutlowly Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 21:01
      nie ma się do czego śpieszyć, nie ma na co zdążać...
    • Gość: m@teo Nie podobało mi się, że... IP: *.toya.net.pl 16.04.07, 22:09
      na bramce przed wejściem na teren Radegast sprawdzana była tylko polska
      młodzież i to jej polecano otwierać plecaki i torby a liczne grupy, młodzieży
      żydowskiej i nie tylko wchodziła bez żadnej kontroli ( chyba, że tak traktuje
      się gospodarzy, którzy są u siebie ). Nie podobało mi się, że Kropwnicki
      wygłosił swoje przemówienie w języku angielskim co nie pozwoliło zrozumieć
      treści wielu obecnym Polakom. Można wnioskować, że przemówienie to było
      skierowane nie do Polaków. I ostatnia rzecz, która mi się nie podobała to fakt
      uwidocznienia działalności Polaków skierowanej przeciw Żydom, Polaków którzy
      milczeli, ale brak wzmianki na temat Żydów, którzy się zaprzedali najeźdzcom.
      • Gość: tt Ciekawe co będzie siędziało 19 w Warszawie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 22:41
        cały Muranów zamkną a mieszkańców wylegitymują i przeszukają wszystkie mieszkania.
        W obawie przed 'antysemitami'.

        No i oczywiście wszędzie się będzie podkreślać jacy to Polacy byli wredni w
        czasie wojny i że też są współwinni...

        A potem przyjedzie delegacja żeby domagać się od rządu polskiego zwrotu mienia
        które zniszczyli Niemcy, tfu, 'naziści'

        To mi się też nie podoba.
    • Gość: me Getto do zwiedzania caly rok. IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 16.04.07, 23:24
      Strefa Gazy. Zachodni Brzeg.
      Bardzo ladne zasieki, wierzyczki.
      Piekny mur i co tylko chcesz.
      • Gość: tt Re: Getto do zwiedzania caly rok. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 23:54
        Tylko zamiast wrednych Polaków, są wredni Palestyńczycy
        • babetle666 Re: Getto do zwiedzania caly rok. 17.04.07, 01:48
          wlasciwie to wszyscy sa wredni procz tego jedynego narodu wybranego...

          Gość portalu: tt napisał(a):

          > Tylko zamiast wrednych Polaków, są wredni Palestyńczycy
      • mark.parker Re: Getto do zwiedzania caly rok. 17.04.07, 08:22
        Gość portalu: me napisał(a):

        > Strefa Gazy. Zachodni Brzeg.
        > Bardzo ladne zasieki, wierzyczki.
        > Piekny mur i co tylko chcesz.

        Spier... i naucz się ortografii "polaczku"
    • Gość: Łodzianin czy ktoś o tym wie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 09:09
      że jeszcze z 2-3 lata po dojści Hitlera do władzy, żydzi byli przekonani, że
      uda im się z nim dogadać i ułożyć, żeby dał im możliwość kolonizacji ziem
      słowiańskich podbitych w przeszłości przez niemców... czyli, ze zawsze byli
      śmiertelnymi wrogami Polski i Polaków...
      • Gość: tez lodzianin Re: czy ktoś o tym wie? IP: 10.9.36.* 17.04.07, 11:23
        A wiesz o Polakach, ktorzy chcieli kolonizowac Madagaskar? To nie zart, ale
        prawda. I zamierzali wyslac tam wszystkich Zydow, zeby Polske oczyscic z tego
        problemu. Wszędzie, w kazdym narodzie sa bohaterowie i zbrodniarze. I wcale nie
        jest tak, ze wśród Polaków sa sami herosi i ludzie bez skazy. Ale także Żydzi
        mają sporo zlego na swoim koncie. Nie ma narodów bez grzechu. Ale każdy z nas
        może się starac być przyzwoitym człowiekiem. Tysiące takich ludzi mogą troszkę
        zmienic ten podły świat.
        • Gość: czanselor refleksje z wizyty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.07, 17:13
          Byłem - widziałem. Ledwo zdążyłem. I to była pierwsza rzecz, która jest lekko
          mówiąc upierdliwa. Po co w Łodzi organizuje się wydarzenia, na które Łodzianie
          nie mają szans dotrzeć ? Informacja w "GW" pojawiła się dopiero o 13:40 w
          poniedziałek, a tego samego dnia już o 17ej rozpoczynał się marsz. To chore. Czy
          to jakieś paranoiczne środki bezpieczeństwa rodem z Izraela ? Zasmuciło mnie to
          bo chętnie bym wział aparat i popstrykał zdjęcia, a takto jadąc jak wściekły
          byłem cudem o 17:20, a wtedy już było po marszu.

          Po co łódzki prezydent, przemawia w Łodzi (mieście w niepodległej Polsce) w
          jezyku angielskim na uroczystości polsko-izraeleskiej ? Mógł mówić po swojemu
          (jak gospodarz), albo po ichniemu w jidysz albo po hebrajsku (jak uprzejmy
          gospodarz). Perorując z żałosnym akcentem ("dir, onorabl myster czasneler of
          sity ...", w jezyku nie używanym przez żadną z zainteresowanych stron, wypadł w
          moich oczach komicznie. Nie zrozumiała go zapewne połowa z nielicznych Polaków,
          i pewno co poniektórzy goście.

          Druga sprawa - paranoja zabezpieczenia - na uroczystości było 1200 osób - to
          zapewne efekt wielkiej tajności i tego że nie warto informować nas Łodzian o
          takich ciekawych wydarzeniach. Pewnie przyszłoby z 2x tyle, gdyby tylko mieli
          szansę sie dowiedzieć. Ale lepiej o tak ciekawych wydarzeniach, szczególnie
          związanych z historią naszego miasta isotnie wpływających na jego obecny wygląd
          informować praktycznie po fakcie. Bo owszem, dziś gazety toną w nagłówkach o tej
          tematyce. Wcześniej nie było nic. Szkoda - zapewne wielu pasjonatów historii
          Łodzi by pewnie przyszło, choćby po to żeby zobaczyć i posłuchać potomków
          dawnych Łodzian, których kultura została starta z powierzchni ziemi w tym
          mieście w czasie okupacji.

          Zabezpieczenie imprezy też jakieś komiksowe. Po co na bramkach do wpuszczania
          dzieci stała policja AT ? Uzbrojona po zeby patrzyła na komórki, klucze itp.
          Zamiast czekać w razie czego z boku. Czy oni są od "cieciowania" ? Chyba nie. Do
          tego masa jakiś tajniaków nawijających po "hangielsku". Komedia. Po co w Łodzi
          jest straż miejska ? Od wpisywania mandatów ? Mogli się elegancko wykazać.
    • Gość: Nati Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.07, 17:03
      Heja byłam tam wczoraj to było na stacji Radegast było fajnie ale musimy
      pamietac o tych co tam zgineli to sieto jest bardzo fajne
      • Gość: Skrzypek na dachu Re: Dzień Pamięci o Holokauście IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 01:18
        Heja!.
        To fajnie, że się fajnie bawiłaś.
        Wpadnij następnym razem.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka