dzekil 03.06.03, 00:49 Brzmi bardzo ciekawie!!! Wybiorę się koniecznie! Jeśli to faktycznie jest zriobione jak to wynika z opisu, to ktoś musiał włożyc w tą Wystawę naprawdę duzo pracy i musi być ciekawa... ;-) Dżekil <>< Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: sceptyk Re: IP: *.venti.pl 03.06.03, 09:34 Oglądając zdjęcia z artykułu pomyślałem, że zabiorę swoje dzieci na tę wystawę. Niech zobaczą jak tata się męczył. Po chwili przyszła refleksja, że będę jak ojciec z jednej ze scen "Misia" (ta z teatru), który mówi synowi "zobacz synku, to jest baleron...). A poważnie - to jak wytłumaczyć dlaczego szklanka jest przywiązana łańcuchem? "Przyzwyczailiśmy" się w tamtych czasach do takich widoków, były prawie normalne (tylko czasami docierał do mnie ich nonsens)ale jak opowiedzieć o tym dzieciom. Gazeta powinna ogłosić konkurs na takie odpowiedzi !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: ZOBACZYC KRAJE MOZESZ ; ALE ZA CO BEDZIESZ żył ? IP: *.dip.t-dialin.net 03.06.03, 10:00 zobaczyć możesz Millera i Kwaśniewskiego ale co ci to dla , a za co ty chcesz jechać do Europy ? a do USA , to kolejka na Pięknej po wizy kombatanci zniżek nie mają, nawet jak brali udział w wojnie w Iraku bo świat się dzieli na tych ,co mają w głowie i na tych ,co bez butów chcą iść do Unii i referendum Kuba, bez butów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gary Re: Socland IP: *.widzew.net / 10.14.203.* 04.06.03, 00:13 Może to ciekawa wystawa i potrzebna aby przybliżyć młodym i przypomnieć starym jak żyło się np.20 lat temu. Ale chciałbym zwrócić uwagę szanownyej redakcji, że 20 lat wstecz nie czytałem w gazecie o coraz większej liczbie dzieci chorych na grużlicę. Nie widziałem ludzi grzebiących w śmietnikach (chyba, że ktoś miał takie hobby), nie widziałem pomazanych murów, nie bałem się chodzić po ulicach. W szkole miałem opiekę medyczną, nie spędzałem wakacji na betonowym podwórku tylko na koloniach, obozach i wczasach nad morzem !!! Jadłem szynkę i banany tylko dwa razy do roku? Owszem, teraz mam je na wyciągnięcie ręki, ale czy przez to jestem szczęśliwszy? Czy banany zapewniają mi bezpieczeństwo? Czy dzięki szynce i paszporcie w szufladzie mogę kupić każdy lek w aptece, czy tylko ten na który mnie stać? Cóż znaczy Stasia Gierek latająca raz w tygodniu do fryzjera w Paryżu, albo wille i jachty Szczepańskiego w porównaniu z aferami w III Rzeczpospolitej. Już nie chce mi się pisać, kicham na tych, którzy najwięcej "szczekają" na PRL a u jego schyłku dopiero się urodzili. Oni mają najwięcej do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: flip Re: Socland IP: *.p.lodz.pl 04.06.03, 00:45 Szklanka na smyczy byla moze w komedii, ale nie bylo jej w rzeczywistosci. Przesadzaja chlopaki, zeby efekt lepszy byl. Pozniej rozni napisza Prace Naukowe, jak to nawet szklanki w komunizmie wieziono :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brutal Mylisz się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.03, 08:47 Gość portalu: flip napisał(a): > Szklanka na smyczy byla moze w komedii, ale nie bylo jej w rzeczywistosci. > Przesadzaja chlopaki, zeby efekt lepszy byl. Pozniej rozni napisza Prace > Naukowe, jak to nawet szklanki w komunizmie wieziono :-) Oczywiście, że była. I wcale nie szklanki w komunizmie więziono, lecz ludzi. Myśl trochę. Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Socland 04.06.03, 08:00 Jasne, a teraz za te liczne przywileje i darmości musimy płacić do dziś...zwłaszcza płacą Ci, wspomniani przez Ciebie urodzeni. No cóż. Państwo opiekuńcze jest bardzo drogie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brutal Ech, szkoda gadać... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.03, 08:48 Gość portalu: Gary napisał(a): > Może to ciekawa wystawa i potrzebna aby przybliżyć młodym i > przypomnieć starym jak żyło się np.20 lat temu. Ale chciałbym > zwrócić uwagę szanownyej redakcji, że 20 lat wstecz nie czytałem > w gazecie o coraz większej liczbie dzieci chorych na grużlicę. > Nie widziałem ludzi grzebiących w śmietnikach (chyba, że ktoś > miał takie hobby), nie widziałem pomazanych murów, nie bałem się > chodzić po ulicach. W szkole miałem opiekę medyczną, nie > spędzałem wakacji na betonowym podwórku tylko na koloniach, > obozach i wczasach nad morzem !!! Jadłem szynkę i banany tylko > dwa razy do roku? Owszem, teraz mam je na wyciągnięcie ręki, ale > czy przez to jestem szczęśliwszy? Czy banany zapewniają mi > bezpieczeństwo? Czy dzięki szynce i paszporcie w szufladzie mogę > kupić każdy lek w aptece, czy tylko ten na który mnie stać? > Cóż znaczy Stasia Gierek latająca raz w tygodniu do fryzjera w > Paryżu, albo wille i jachty Szczepańskiego w porównaniu z aferami > w III Rzeczpospolitej. Już nie chce mi się pisać, kicham na > tych, którzy najwięcej "szczekają" na PRL a u jego schyłku > dopiero się urodzili. Oni mają najwięcej do powiedzenia. Wiesz na czym polega różnica? Że teraz możesz to napisać. Po prostu... Odpowiedz Link Zgłoś
yarro Re: 'Socland - Wystawa Komunizmu' w Łodzi 04.06.03, 00:46 Czytałem o niej juz dawno, ze była Krakowie, ale że i do nas zawita nie spodziewałem się... :) Pójdę z pewnością i przyjemnością! Odpowiedz Link Zgłoś