Dodaj do ulubionych

Ślisko na pasach - !!!!!!!!!!!!!!!

05.12.01, 09:59
Mam od dawna podejrzenia, które zaczynają się sprawdzać przy paskudnej pogodzie.
Białe pasy na jezdni są ŚLISKIE !!!!!!!!!!!!!!
Wymalowano solidne, szerokie białe pasy na przejściach dla pieszych. Ale chyba
nie dołożono starań aby zbadać, czy ta farba ma cechy antyposlizgowe.
Kierowcy uważajcie.
Dziś trochę śniegu na zamarzniętej po nocy jezdni i rano odczuwałem jekkie
slizganie się opon na pasach. Traci się przyczepność.
A pasy są wymalowane szeokie i o dużej gęstości. Trudno "brać je między koła" -
conajmniej jedno koło jedzie po takiej malowance. A jak poktryje je błoto, czy
śnieg to może być zupełne zaskoczenie !!!!!!!

pozdr.
Obserwuj wątek
    • .pepe. Re: Ślisko na pasach - !!!!!!!!!!!!!!! 05.12.01, 10:06
      temat był poruszany przez prasę (być może GŁ, nie jestem pewien, czytam
      wszystko, co mi wpadnie w łapy). Odpowiedź wydziału dróg: wiemy, ale nic na to
      nie możemy poradzić. :)
      • Gość: jasam Re: Ślisko na pasach - !!!!!!!!!!!!!!! IP: 192.168.134.* 05.12.01, 10:10
        .pepe. napisał(a):

        > Odpowiedź wydziału dróg: wiemy, ale nic na to nie możemy poradzić.

        :-(((((
        A kto tego nie dopilnował ??????
        Czy nie mozna np "podrapać" pasy tak jak robi sie z asfaltem. Tylko w poprzek,
        aby zwiększały przyczepność przy hamowaniu.
        pozdr.

        • .pepe. Re: Ślisko na pasach - !!!!!!!!!!!!!!! 05.12.01, 10:21
          reporterzy próbowali na różne sposoby, podobno Wydział zaoszczędził na farbie i
          stąd cała historia. Ale powiem Ci, że dzięki temu jeżdżę trochę ostrożniej i
          zawsze na światłach przed pasami wyhamuję :) choć zanim dowiedziałem się o tej
          cudownej farbie zdarzało mi się czasem wjeżdżać. Może to taki chwyt
          psychologiczny: nie czujemy się bezpiecznie, to jeździmy ostrożniej?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka