jasam
05.12.01, 09:59
Mam od dawna podejrzenia, które zaczynają się sprawdzać przy paskudnej pogodzie.
Białe pasy na jezdni są ŚLISKIE !!!!!!!!!!!!!!
Wymalowano solidne, szerokie białe pasy na przejściach dla pieszych. Ale chyba
nie dołożono starań aby zbadać, czy ta farba ma cechy antyposlizgowe.
Kierowcy uważajcie.
Dziś trochę śniegu na zamarzniętej po nocy jezdni i rano odczuwałem jekkie
slizganie się opon na pasach. Traci się przyczepność.
A pasy są wymalowane szeokie i o dużej gęstości. Trudno "brać je między koła" -
conajmniej jedno koło jedzie po takiej malowance. A jak poktryje je błoto, czy
śnieg to może być zupełne zaskoczenie !!!!!!!
pozdr.