Dodaj do ulubionych

Kilometry nowych szyn

16.07.03, 12:01
lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/285349.html
Tak więc na ten rok wielkie prace torowe to
Pabianicka
Zgierska/Dolna/Flisacka (tylko nie wiem czemu chcą tam
trzytor zlikwidowac..przecież tam strasznie dużo
miejsca jest wolnego i do torów daleko od jezdni
i |Włókniarzy od Długosza do Drewnowskiej

Poza tym zapowiadają miejscowe remontu (jak na
Kilińskiego).

" Na bieżące naprawy torowisk przeznaczono w tym roku
15 mln zł."
To dużo czy mało? ile było w zesżłym roku?
Obserwuj wątek
    • Gość: barnaba Re: Kilometry nowych szyn IP: *.lodz.msk.pl / 10.120.17.* 16.07.03, 15:21
      geograf napisał:

      > [...]Zgierska/Dolna/Flisacka (tylko nie wiem czemu chcą tam
      > trzytor zlikwidowac..przecież tam strasznie dużo
      > miejsca jest wolnego i do torów daleko od jezdni

      Gdzieś już ktoś o tym pisał.
      W skrócie- trzytor jest nieużywany i najprawdopodobniej potrzeba jego użycia
      prędko się nie pojawi. Potrzebne jest natomiast miejsce na parking przy
      targowisku- stąd konieczność przesunięcia jezdni.

      pozdrawiam
      • geograf Re: Kilometry nowych szyn 18.07.03, 15:06
        Tyle tylko, że:
        1. Miejsca między obecną jezdnią, a trzytorem jest na
        tyle dużo, ze po przesunięciu jezdni bez likwidacji-ilość
        miejsc parkingowych na me oko podwoiła by się
        2. Przykład Warszawy wskazuje, ze trzytor moze nie być
        teraz używany, ale w niedługiej przyszłości-owszem.
        Poza tym tam istnieją trzytory nawet w centrum miasta.,...
        • Gość: barnaba Re: Kilometry nowych szyn IP: *.lodz.msk.pl / 10.120.17.* 18.07.03, 16:25
          geograf napisał:

          > Tyle tylko, że:
          > 1. Miejsca między obecną jezdnią, a trzytorem jest na
          > tyle dużo, ze po przesunięciu jezdni bez likwidacji-ilość
          > miejsc parkingowych na me oko podwoiła by się

          Zgoda, ale i tak najprawdopodobniej byłoby ich zbyt mało. Obecnie samochody
          parkują gdzie popadnie- nawet na sąsiadującym osiedlu.
          Zresztą trzytor padnie ofiarą nawet nie tyle braku miejsc parkingowych co
          przesunięcia jezdni i torów tramwajowych w kierunku zachodnim. Trudno, żeby
          odtwarzać coś, co nie jest używane.

          > 2. Przykład Warszawy wskazuje, ze trzytor moze nie być
          > teraz używany, ale w niedługiej przyszłości-owszem.
          > Poza tym tam istnieją trzytory nawet w centrum miasta.,...

          Trudno mi znaleźć zastosowanie dla trzytoru właśnie w tym miejscu.
          Miał on sens, gdy istniały linie tramwajowe skręcające ze Zgierskiej w Dolną
          (czyli "8" i "16"). Obecnie "3" jedzie Zachodnią, a na puszczenie jej na stałe
          przez Pl. Wolności się nie zanosi (bo i sens takiego rozwiązania byłby
          niewielki).

          W przyszłości- skierowanie drugiej linii na Warszawską jest b. mało
          prawdopodobne. Po likwidacji krańcówki "16" na Łagiewnickiej przy moście,
          jedna linia całkowicie wystarcza. Rozwój tej trasy jest bardzo wątpliwy, nawet
          jeśli dojdzie do skutku inwestycja przy Strykowskiej.

          pozdrawiam
          • geograf Re: Kilometry nowych szyn 18.07.03, 16:40
            HuBar w wątku o skryzżowaniu Zgierskiej i zachodniej
            wrzucił link i zacytował tekst.
            Zrozumiałemz niego, ze torowiska w przeciwną stronę będą
            dodatkowo rozsuwane,a więc to może tez być przyczyna
            tejże likwidacji...skoro tak...teraz trzeba mieć nadzieję
            aby zrobiono peron do wysokości pierwszego stopnia.

            P.S. To co teraz jest nieużywane naprawde może się
            rpzydać w przyszłości...anóż niedługo wrócimy do
            systemu:rzadziej-więcej bezpośrednich?
    • hubar Re: Kilometry nowych szyn 16.07.03, 22:14
      geograf napisał:
      > (tylko nie wiem czemu chcą tam
      > trzytor zlikwidowac..przecież tam strasznie dużo
      > miejsca jest wolnego i do torów daleko od jezdni
      --
      Geo, już o tym rozmawialiśmy, a Ty znów swoje.
    • Gość: SzK Re: Kilometry nowych szyn IP: *.pabianice.pl / 192.168.8.* 16.07.03, 22:25
      Witam !

      Trzeci tor zniknie ze Zgierskiej.
      Torowisko wchodzące w Dolną zostanie rozsunięte, tak aby odległość między
      torami wynosiła 2,9 metra (odległość normatywna).
      • Gość: SzK Metry nowych szyn IP: *.pabianice.pl / 192.168.8.* 16.07.03, 22:26
        Zdaje mi się że nowych szyn w przyszłym roku nie będziemy liczyli w
        kilometrach...
        • teufel Re: Metry nowych szyn 16.07.03, 22:28
          ale może ruszy wielka budowa torów na Olechów:)
          • geograf Re: Metry nowych szyn 18.07.03, 15:08
            Przecież budujemy tunel pod Piotrkowską-nie stać nas na
            jakieś głupie fanaberie, takie jak tory na Olechów.
            Phi!
            • teufel Re: Metry nowych szyn 18.07.03, 16:56
              ZAPOMNIAŁEM. Sorru;) A kiedy powstanie kolejka podwieszana Łódź Fabrycza - Łódź
              KAliska:P
      • hubar Re: Kilometry nowych szyn 17.07.03, 00:31
        Gość portalu: SzK napisał(a):
        > Torowisko wchodzące w Dolną zostanie rozsunięte, tak aby odległość między
        > torami wynosiła 2,9 metra (odległość normatywna).
        --
        ?? To dziś jest jakoś nienormalnie?
        • Gość: STUDI Re: Kilometry nowych szyn IP: *.*.*.* 17.07.03, 08:40
          hubar - a czy nie jest tak ze na skretach jest czasem za ciasno. Ponoc nadal
          jest wiele w Lodzi rozjazdow na ktorych tramwaje nie moga sie mijac.

          Co smieszniejsze ze jak kiedys modernizowano skrzyzowanie Kilinskiego
          Przybyszewskiego powielono te utrudnienie. Mijac na pewno nie moga sie
          tramwaje na skretacj Rzgowska/Dabrowskiego.

          Kiedys pudla starych wagonow i N'ek byly wezsze dla rozstawu szyn 1000mm. Nie
          wiem jak przeguby, ale 805'tki maja identyczne pudlo co wersja normalnotorowa
          105.
          • Gość: M.E. Re: Kilometry nowych szyn IP: *.piotrkow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.03, 10:36
            Witam

            Gość portalu: STUDI napisał(a):


            > Kiedys pudla starych wagonow i N'ek byly wezsze dla rozstawu szyn 1000mm. Nie
            > wiem jak przeguby, ale 805'tki maja identyczne pudlo co wersja normalnotorowa
            > 105.

            Tramwaje typu N mają szerokość pudła 2170 mm niezależnie od tego czy są
            wąskotorowe czy normalnotorowe. Przeguby i 805N... mają szerokość 2400 mm też
            niezależnie od rozstawu szyn.

            Pozdrawiam
        • Gość: SzK Re: Kilometry nowych szyn IP: *.pabianice.pl / 192.168.8.* 18.07.03, 16:38
          Z tego co wiem, jest wężej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka