Dodaj do ulubionych

Miejska PseudoKomunikacja

IP: *.devs.futuro.pl 26.10.07, 08:22
Czy są tu osoby korzystające z lini 55 względnie 55A. Czy tak jak
mnie, denerwują Was codzienne spóźnienia autobusów i ich częste
wypadanie z rokładu? Trzeba coś z tym zrobić!
Obserwuj wątek
    • kasienkazgronia Re: Miejska PseudoKomunikacja 26.10.07, 20:40
      pomijajac fakt ze nie tylko 55 i 55 spoznia sie albo w ogole nie
      przyjezdza. Sa inne linie takie jak 57 czy 96. Jrdnym slowem jest
      coraz gorzej z komunikacja miejska dlatego od jakiegos czasu zasuwam
      pieszo na uczelnie czy do centrum(mam blisko 45 min spacerkiem).
      Wole to niz czekanie i marzniecie na przystanku czekajac na
      spozniony autobus.
      • Gość: Rafik linia 77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.10.07, 22:20
        linia 55 i 55A akurat jeździ tak jak trzeba. Proponuję przyjrzeć się raczej 77,
        gdzie to dzisiaj nie kursował wcale jeden autobus, a nie ma dnia, żeby autobus
        przyjechał tak jak trzeba;]
    • oliwija tramwaj numer 5 26.10.07, 20:57
      jezdze codziennie piatka z zabienca do Franciszkańskiej i z
      powrotem . powiem tak jeszcze sie nie zdarzyło aby piatka jezdziła
      punktulanie. czasmi zdarza sie ze nie przyjada dwa trzy pojazdy
      dodatkow dzicsiaj piatka jadaca w strone miasta rozwalila samochód.
      uwazam ze to była wina maszynisty bo na odcinku mokra klonowa na
      wysokości Padewskiego przyspieszył. jak sie komus ne chce pracowac
      niech sp..... naprawde wstyd na całą Polskę. dodatkowo coraz wiecej
      ulic jest wyłącznych z ruchy mpk=wsiego. i podobno ma byc podwyzka
      cen biletó ciekawe za co/ A bez biletyu nie moge jecghac bo sie
      kanary przywala. a w regulaminie jest ze jesli przewożnik jest
      winien to dalej jade za darmo i co? udwodij czlowieku kanarowi ze to
      wina mpk? Ciekawe czy prezes jezdził kiedys sprzetem swojej firmy?
      pewnie nie bo on ma Merca albo inne cudo
      • Gość: maszynista piątki Re: tramwaj numer 5 IP: *.lodz.dialog.net.pl 26.10.07, 21:51
        > jak sie komus ne chce pracowac
        > niech sp..... naprawde wstyd na całą Polskę. dodatkowo coraz wiecej
        > ulic jest wyłącznych z ruchy mpk=wsiego

        Ojej ojej pusto pod kloszem masz dziewczynko
      • Gość: Adrian Re: tramwaj numer 5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.07, 23:29
        @Oliwia. Jaki wstyd na całą Polskę? Zachowujesz się jak dziecko pisząc co Ci na język przyniesie. W każdym razie linia 5 przejeżdza przez całe miasto, długość jej trasy to prawie cała godzina. Nic dziwnego, że tramwaje łapią opóźnienia. Na samochody się wściekaj, a nie ich broń, bo to one opóźniają Twoją linię m.in. na ul. Kilińskiego. Ceny biletów nie ustala MPK, a ZDiT (Zarząd Dróg i Transportu). MPK świdczy jedynie usługi na określonym terenie, a jedyne pieniądze jakie dostaje to te za przejechany kilometr. Stawka za km jest niska to też niski jest poziom świadczonych usług przez MPK. Gdyby było to nieprawdą to już dawno w Łodzi mielibyśmy kilku nowych przewoźników. A co prezesa - spłacił 100 mln długów, kupił ok. 120 nowych autobusów. Nie jest idelany, ale znacznie lepszy niż poprzednicy.

        @Rafik. Tak się składa, że wszystkie brygady linii 77 były dzisiaj na linii. Oj kłamiesz, podobnie jak połowa zakładająca tu bezsensowne tematy, byle tylko wykrzyczeć swoje żale na MPK, nie znając przy okazji kilku faktów jak ten, kto ustala ceny biletów (to chyba najczęściej i nie oszczędzając prezesa przy okazji...).
        • Gość: ehh Re: 57 :/ IP: *.euro-net.pl 27.10.07, 02:29
          Ten autobus też jeżdzi jak chce !Czasem można czekać i czekać w
          nieskończoność!!!
          Jak inni to wytrzymują??
        • Gość: Aleksej Re: tramwaj numer 5 IP: *.lodz.dialog.net.pl 27.10.07, 08:45
          > Ceny biletów nie ustala MPK, a ZDiT (Zarząd Dróg i Transportu).

          Mylisz sie, ceny biletow ustala Rada Miejska a nie ZDiT.

          Aleksej
        • Gość: Rafik linia 77 IP: 81.168.185.* 27.10.07, 21:44
          Drogi Kolego, nie kwestionuję tego, iż na 77 jeździły wszystkie autobusy. Wiem
          tylko, że czekając na przystanku nie przyjechał autobus jeżdżący przed
          rozkładowym kursem niskopodłogowym - na przystanku pojawił się dopiero rzeczony
          kurs niskopodłogowy. To iż na zajezdni stan wozów, które wyjechały się zgadzał
          nie oznacza, iż było tak naprawdę.

          Dodam tylko, że ten autobus nie jeździł zarówno rano, jak i wieczorem.
      • Gość: xyz Re: tramwaj numer 5 IP: *.toya.net.pl 30.10.07, 18:25
        SAMA SP....
    • Gość: q 156 IP: 195.69.82.* 27.10.07, 03:44
      Czekalem wczoraj na ten autobus nocny ze dwie godziny
      • Gość: cisco Jełop IP: *.lodz.dialog.net.pl 27.10.07, 09:50
        Kretyn
        • Gość: q Re: Jełop IP: 195.69.82.* 27.10.07, 14:34
          "TWUJ STARY"
      • Gość: Michał M. Re: 156 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.07, 13:51
        I co? Przyjechał w końcu?
        • Gość: STUDI Re: 156 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.07, 13:42
          Pewnie nadal czeka az Rada Miejska przywroci danwy uklad linii nocnych...
          Podobno zliwidowano w Poslce analfabetyzm. Cztasja takie watki oraz patrzac co
          sie na ulicach dzieje watpie w to. Ba dzis to nawet matura nie gwarantuje ze nie
          jest sie analfabeta.
    • Gość: ST Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.gdynia.mm.pl 27.10.07, 13:06
      Do linii najbardziej niepunktualnych nalezaloby zaliczyc do niedawna
      w miare punktualne 73... Po wydluzeniu trasy i w zwiazku z remontem
      na Kasprzaka zdarza sie, ze nie przyjezdzaja po 2-3 kursy pod
      rzad... W dodatku dochodzi bardzo slaba czestotliwosc jak na linie,
      ktora po wydluzeniu musi spelniac podwojna role: linii dowozowej z
      Radogoszcza do Centrum oraz komunikacje zastepcza na odcinku
      wycofanych z ulicy Narutowicza tramwajow... Sam pomysl z wydluzeniem
      jest bardzo dobry (polaczenie polnocnej Lodzi z placem Barlickiego i
      Dabrowskiego oraz budynkami uniwersyteckimi), czego dowodem jest
      doskonala frekwencja... Bardzo powaznym minusem niedostosowanie
      rozkladu jazdy do rzeczywistych warunkow drogowych oraz wciaz
      wakacyjna czestotliwosc... Byc moze jakims pomyslem byloby wycofanie
      73 z Karskiego i puszczenie Wlokniarzy-Srebrzynska-Kasprzaka i dalej
      wlasciwa trasa do Konstytucyjnej na czas remontu. Zaoszczedziloby to
      czas przejazdy i zmniejszylo ryzyko ciaglego wypadania kursow...
      Pozdrawiam serdecznie.
      • play_lodz Re: Miejska PseudoKomunikacja 27.10.07, 13:11
        Zgadzam się. 8 brygad to zdecydowanie za mało na taką trasę. Przypomnijmy, że
        kilka lat temu na linii 73 w relacji Pl. Barlickiego - 11 listopada jeździło 9
        autobusów, a więc o 1 więcej niż teraz na tak długiej trasie. Natomiast przed
        wakacjami jeździło 6 autobusów, czyli na cały odcinek Pl. Barlickiego -
        Konstytucyjna dołożono tylko 2 brygady. Więc jak ma być często?

        Natomiast punktualność to inna sprawa. Szczerze mówiąc, czasami jeżdżę 73 i nie
        zdarzyło mi się by nie przyjechał (opóźnienia kilkuminutowe owszem). Z linii
        obsługujących Radogoszcz Zachód, jako najbardziej niepunktualną wskazałbym
        jednak 99.
    • Gość: Pasażer Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.retsat1.com.pl 27.10.07, 13:44
      Prawda jesttaka, że chyba żadna z linii nie jeździ tak jak powinna. Wszystko można oczywiście wytłumaczyć remontami dróg, budową ŁTR i innymi rzeczami. Prawdą jest też, że z taborem jest zdecydowanie lepiej niż było jeszcze kilka lat temu.
      Niedawno rozmawiałem jednak z kierowcą autobusu. Spytałem dlaczego jest jak jest. Dlaczego CODZIENNIE zdarza mi się czekać bardzo długo na przystanku, bo nie przyjechały np. 2 albo trzy autobusy/tramwaje? Potwierdził, że przyczyną są również remonty, ale przede wszystkim brak kierowców. Jeżeli MPK nie ma kierowców w wystarczającej ilości, to po co w rozkładzie tyle autobusów? Niech uczciwie skonstruują rozkład dostosowując go do możliwości kadrowych. Będę wtedy zły, ale nie na MPK tylko na sytuację w kraju, która jest tego przyczyną.
    • Gość: xxx Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.pienista.net 29.10.07, 17:43
      Z 55 jest inny problem - wariant "A" powinien zostać zlikwidowany.

      I wtedy (dla zachowania częstotliwości musi zostać dodana brygada) można
      wydłużyć postoje na krańcówkach o 1-2 min co zmniejszy o tyleż spóźnienia :)
      • Gość: Gosia Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.devs.futuro.pl 30.10.07, 07:48
        Dzięki za podchwycenie tematu wszystkim internautom. Teraz wiem, że
        nie jestem sama, choć to marna pociecha.
        Z rezygnacją z wariantu 55A zgadzam się w zupełności! To raptem 4
        przystanki a od razu rozkład wyglądałby inaczej.
        Zastanawia mnie czy próbowaliście interweniować w MPK lub ZDiT? Raz
        dzwoniłam do biura skarg w MPK jak w ciagu 7 dni 4 razy wypadł z
        rozkładu autobus. Pani owszem była bardzo miła, przyznała, że jest
        duża awaryjność taboru (o braku kierowców nic nie wspominała).
        Przyjęła wszystkie uwagi, ale powiedzia, że nic więcej nie może
        zrobić. I żeby interweniować w ZDiT (ale przyznała, że za rozkład
        odpowedzialny jest MPK). Dzisiaj chcę wysłać pismo. Ciekawa jestem
        czy wy też zgłaszaliście swoje uwagi i z jakim skutkiem. Bo nie
        bardzo interesuje mnie przyjęcie skargi/uwagi i ewentulane
        wytłumaczenie konkretnego porzypadku, ale faktyczna reakcja, np. w
        postaci korekty rozkładu. Pozdrawiam
        • Gość: Pasażer Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.retsat1.com.pl 30.10.07, 12:27
          > Zastanawia mnie czy próbowaliście interweniować w MPK lub ZDiT?

          Tak. Napisałem raz skargę przez formularz na stronie MPK. Opisałem tam jak to stałem jak wazon na Rzgowskiej czekając na 15 (nie przyjechały trzy). Odpisali mi, ze te 15tki jechały normalnie. Więc napisałem im, że gratuluję posiadania technilogii niewidzialnych tramwajów.
          Kpiny po prostu.
          • Gość: Gosia Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.mnc.pl 30.10.07, 20:41
            :( właśnie puściłam pisma do mpk i zdit. Nie spodziewam się efektów. To jednak
            jedyne co mogę zrobić, bo nie znoszę uczucia bezsilności.
            • Gość: ST Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.gdynia.mm.pl 30.10.07, 21:11
              Droga kolezanko korzystajaca podobnie jak i ja z komunikacji
              miejskiej... Byc moze pod wplywem skarg do MPK i ZDiT cos sie jednak
              ruszylo... Dzisiaj widzialem osoby ktore kontroluja zgodnosc
              przyjezdzajacych autobusow z rozkladem jazdy. Taka osoba pojawila
              sie miedzy innymi w 73 oraz w 65A. Notowala czas przyjazdu autobusu
              z rozkladem i spisywala numery autobusu. Czy to jest stala praktyka
              ktorejs z w/w instytucji czy praca w ramach wolontariatu na ich
              rzecz tego nie wiem... Ale moze cos sie ruszy. Dzisiaj 73 z
              przytanku Narutowicza/Sterlinga nie przyjechal w ciagu 45 minut...
              Trzeba bylo zobaczyc mord w oczach pasazerow... Bezcenny widok.
              Pozdrawiam.
              • nicram79 Re: Miejska PseudoKomunikacja 30.10.07, 22:49
                Dzisiaj widzialem osoby ktore kontroluja zgodnosc
                > przyjezdzajacych autobusow z rozkladem jazdy.

                A czy tym nie zajmuje się Nadzór Ruchu, gdy stoi przy przystankach (smutny pan we fiaciku)?
              • Gość: Gosia Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.devs.futuro.pl 31.10.07, 08:30
                Dzięki za informację! Bardzo się cieszę - coś się dzieje, może
                będzie lepiej :). Mnie osobiście, o dziwo, już 4 dzień pod rząd
                przyjechał mój autobus poranny. Niebywałe! ALe jeszcze jest nad czym
                pracować, bo np. wczorajszy popołudniowy się nie pojawił.
      • Gość: Gosia Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.devs.futuro.pl 30.10.07, 07:52
        XXX a może Wy z Pienistej też zacznijcie interweniować. Jest Was tam
        trochę, niedługo do tego powstanie osiedle. Niech zlikwidują 55A na
        rzecz 55. Podpiszę się pod takim wnioskiem i jeszcze zmobilizuję
        pracowników lotniska. Wspólnymi siłami uzbieramy trochę głosów!
    • Gość: Obserwator Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: 212.51.207.* 31.10.07, 12:52
      Korzystam codziennie (no, w dni robocze) z linii 55/55a. Od paru miesięcy nie
      miałem żadnego problemu - przyjeżdżają na czas.
      Jedyne, co trochę denerwuje, to obecny rozkład jazdy - zdarzają się autobusy co
      2-3 minuty, a potem/wcześniej dziura 15 minut.
      Nie jeżdżę na lotnisko/Pienistą, więc likwidacja 55a (z przekształceniem w 55)
      jest mi obojętna.
      Pozdrawiam.
      MP
      • Gość: Gość Re: Miejska PseudoKomunikacja IP: *.devs.futuro.pl 31.10.07, 13:49
        Ja jeżdżę codziennie do pracy. Od czw. 18.10 do czw. 26.10 (6 dni
        roboczych) 4 razy wypadł z rozkładu autobus poranny (po 7.00 na
        Piotrkowskiej). Nie licząc spóźnień, które uniemożliwiają
        przesiadkę. Być może zależy to od pory dnia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka