Dodaj do ulubionych

Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK

IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.08, 21:13
Uważam, ze Z3 nadal powinno dojeżdzac do Rynku Bałuckiego, puszczenie do Helenówka lini, które jadą ulicą Kilińskiego to paranoja.
Doły nadal nie maja połączenia z cetrum, po likwidacji linii 6 na ul. Północej, może uruchomić połączenie Strykowska - żabieniec.
Obserwuj wątek
    • Gość: cyklista Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 21:17
      czy Nowomiejska będzie dostępna dla rowerzystów? (jako naturalne przedłużenie
      'ścieżki rowerowej' - Piotrkowskiej)
      • Gość: k Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.toya.net.pl 12.03.08, 21:34
        Pewnie że będzie dostępna
      • Gość: m. Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.smrw.lodz.pl 12.03.08, 21:41
        hmm skoro piotrkowską mają jechać autobusy to chyba ten rower to nie jest
        najlepszy pomysł :>
    • Gość: m. i na co ten cały ŁTR IP: *.smrw.lodz.pl 12.03.08, 21:43
      tak mnie to zastanawia właściwie, nie czepiam sie objazdów bo oglądałam mapki i
      wygląda na to że nie jest tak źle, a mpk nigdy nie było punktualne więc w tej
      kwesti pewnie też nic sie nie zmieni :>
      czytalam któregoś razu że dzięki ŁTR podróż z łodzi do pabianic ma zostać
      skrócona o 20 minut ... nie wiem czy to jest warte tylu już byłych i tylu
      nadeszłych zakorkowanych miesięcy :/
      • Gość: alvin Re: i na co ten cały ŁTR IP: *.toya.net.pl 12.03.08, 21:50
        A czy ktoś może z grubsza wie, kiedy ten cyrk sie skończy? Kiedy zostanie w
        mieście przywrócona w miarę normalna komunikacja tramwajowa? To trwa juz prawie
        rok i caly czas mam wrażenie, że do końca daleeeko...
        • Gość: niezorientowany Re: i na co ten cały ŁTR IP: *.toya.net.pl 12.03.08, 22:11
          Wysiadając na przystanku kościuszki/mickiwicza jest możliwość
          przesiadki tak aby dojechać do narutowicza?tramwaj(12?)?autobus?
          Nie ma nowy rozkładów i nie bardzo wiem jak to sprawdzić.
          • Gość: Irek Re: i na co ten cały ŁTR IP: *.toya.net.pl 13.03.08, 06:20
            za kilka dni Narutowicza w okolicach pl. Dąbrowskiego ma zostać
            zamknięta więc 12-tka znowu bedzie jezdzic: Retkinia-Mickiewicza-
            Piłsudskiego-Kopcinskiego-Narutowicza-Pomorska.
            • Gość: magik Re: i na co ten cały ŁTR IP: *.retsat1.com.pl 13.03.08, 07:08
              > ... więc 12-tka znowu bedzie jezdzic: Retkinia-Mickiewicza-
              > Piłsudskiego-Kopcinskiego-Narutowicza-Pomorska.

              skąd taka pewność?
              to oznacza 8 linię ramwajową na Mickiewicza-Piłsudskiego
      • Gość: andy Re: i na co ten cały ŁTR IP: 212.191.195.* 13.03.08, 13:39
        Hej, człowieku ! Nie o 20 tylko o 12 (słownie : dwanaście) na
        odcinku Helenówek - Pabianice. Pytanie: ile milionów kosztuje
        skrócenie (hipotetyczne) czasu przejazdu o 1 minutę dla pojedyńczych
        osób jadących z ulicy Jabłoniowej na ulicę Zamkową ???
        • studi001 Re: i na co ten cały ŁTR 13.03.08, 13:45
          Lepiej było pozostawić zdezelowane torowisko i wtedy można by było powiedzieć że
          za darmo mamy coraz dłuższy dojazd z Radogoszcza i Julianowa do centrum.
    • Gość: Pawel B Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.gprs.plus.pl 12.03.08, 23:18
      Niestety, jest godzina 23.16, próbuję sprawdzić godziny odjazdu wg zmienionego
      rozkładu MPK. Trasy znajduję, ale rozkładów nowych nie bardzo. Wkurza mnie już
      brak informacji. Przewoźnik jest zobowiązany podać to z 7 dniowym wyprzedzeniem.
      Nie wymagam aż 7 dni. 4 dni - ok. 2 dni - minimum. 0 dni... cóż, jest gorzej niż
      w buszu!
      • Gość: magik Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.retsat1.com.pl 13.03.08, 07:14
        Tu są rozkłady jazdy.
        www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp

        Dziś sa już aktualne. Wczoraj "nowe" rozkłady trzeba było szukać
        wybierając nr linii w komunikacie o zmianach tras - ten tekst który
        był wczoraj na granatowo, a od dzisiejszego poranka jest na czerwono.

        Nowe rozkłady były na pewno po 21. Sam je przeglądałem
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=391&w=76912590
        • Gość: STUDI A na przystanakch brak infomracji. IP: *.prokom.pl 13.03.08, 13:08
          Ulica Wojska Polskiego. Zapomniano o informacji o tym że linii 1 już nie ma. No
          cóż 11 kartek to zbyt wysoki koszt dla ponoć zarabiającego MPK z rekordowym w
          Polsce dodatnim saldem.
        • Gość: andy Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: 212.191.195.* 13.03.08, 13:47
          Wczoraj mapy były NIEAKTUALNE !!! Pokazywały, że od 13.03.2008
          jeżdżą np. Z1 i Z2 po trasach, z tórych faktycznie je dziś
          wycofano !!!!!
    • Gość: jezuu idzie lato - zapier...ć do zmroku! IP: *.toya.net.pl 13.03.08, 00:04
      ...a nie jak do tej pory widzieliśmy na Kościuszki i Piotrkowskiej: panowie pracują do 15.00, a potem dupy w troki. Maszyny stały, całe długie letnie popołudnia się marnowały. Bo k... pier...radni i urzedasy miejscy nie umieli wymusić na wykonawcy, żeby robił dwiema ekipami na dwie zmiany!!! Trzeba było takie zastrzeżenie zrobić jeszcze przy przetargu. Dziadostwo, ignorancja i bezczelna beztroska. Rok mija, terminy mijają, ludzie zdychają w korkach, a tu k...w środku dnia pustki na placu budowy! Tak było minionego lata. Jeśli oni chcą w takim samym tempie rozgrzebywać całe centrum, a potem opier....się od 15, to dopiero nasze dzieci zobaczą koniec tego dzieła. A my latem wyzdychamy w korkach, leżąc na sobie godzinami w zetkach śmierdzących od potu. Do ciężkiej cholery, ruszać się na tych budowach!
      • studi001 Re: idzie lato - zapier...ć do zmroku! 13.03.08, 14:03
        To znajdź frajerów do takiej pracy za nędzne grosze (i jeszcze niech cokolwiek
        potrafią zrobić). Zrobiono kalkulacje kosztów w czasach gdy uważano ze 3 zeta za
        godzinę to wysokie wynagrodzenie.
    • Gość: wojtus Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.grs-k0.g1.pl 13.03.08, 00:20
      Czemu właściwie 15 tak zmienili??
      Nie mogli jej już zostawić?
      I jestem ciekaw czy jutro studenci Polibudy nie zlinczują motorniczych jak Ci ich nie zawiozą na uczelnie?? Kto w ogóle układa te rozkłady?
      • Gość: on Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.73.rev.vline.pl 13.03.08, 01:43
        jak ci 15 zostawia jak rondo lotnikow jest zamkniete?
      • Gość: magik Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.retsat1.com.pl 13.03.08, 07:15
        Na Politechniki pojawiła się linia zastępcza Z8.
        • Gość: niezorientowany Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.toya.net.pl 13.03.08, 08:41
          Ciekawe ile mi dziś zajmie dotarcie z krańcówki Karpacka na
          Narutowicza. Chyba wybiorę opcję Z8 + 70A choc wiadomo z jaką
          czestoltliwością jeździ ten autobus.
          • Gość: profes79 Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 09:21
            Bardziej mnie interesuje stopien zatloczenia w Z8...
            • Gość: krm Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 09:30
              na czas remontów ceny biletów MPK powinny zostać obcięte o co najmniej 50%. Bo
              podróż trwa zwykle 2x dłużej do tego kilka przesiadek, niepunktualność
              kierowców, ciągłe zmiany rozkładu jazdy.

              Wręcz po zmianie rozkładu przez przynajmniej 2 dni przejzdy powinny być darmowe!
    • tewie60 Czysty zysk dla MPK i o to chodzi z tym burdelem ! 13.03.08, 09:33
      Ponieważ MPK ma deficyt, bo utrzymanie prezesa i przydupasów musi kosztować,
      więc wydłużenie z premedytacją czasu przejazdu ma wymusić kasowanie droższych
      biletów. Kropa-dupa jeździ za friko, więc go to gó.. obchodzi. Bo obywatel jest
      po to, by płacić władzy i jej spółkom, a władza jest po to, żeby obywatel
      wiedział, na kogo pracuje.
      Ciekawe, czy kanary odważą się sprawdzać bilety na objazdowych trasach ?
      A na marginesie: Nowomiejska miała być zamknięta dla osobówek od Limanowskiego
      do Placu Wolności, tymczasem jadę sobie 78 i widzę tramwaj, potem ze 20 autek,
      potem tramwaj, znów ze 20 autek, znów tramwaj i 20 autek i na końcu mój autobus.
      I jeszcze jedno - jeżeli Zachodnia jest zamknięta dla ruchu, to po jaką cholerę
      zapala się czerwone światło na skrzyżowaniu z Limanowskiego, które tamuje ruch w
      kierunku Bałuckiego Rynku ? Czyżby zapowiedzi dla prasy rozmijały się z prawdą,
      bo paru ważniaków nadal musi mieć przejazd Zachodnią ?
      • Gość: T jak Tadek Re: Czysty zysk dla MPK i o to chodzi z tym burde IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.08, 09:43
        > I jeszcze jedno - jeżeli Zachodnia jest zamknięta dla ruchu, to po jaką cholerę
        > zapala się czerwone światło na skrzyżowaniu z Limanowskiego, które tamuje ruch
        > w
        > kierunku Bałuckiego Rynku ? Czyżby zapowiedzi dla prasy rozmijały się z prawdą,
        > bo paru ważniaków nadal musi mieć przejazd Zachodnią ?

        zauwaz ze skrzyzowanie ma teraz kształt litery T i nie ma wydzielonych lewoskretow
        • tewie60 Re: Czysty zysk dla MPK i o to chodzi z tym burde 13.03.08, 10:12
          Gość portalu: T jak Tadek napisał(a):

          > zauwaz ze skrzyzowanie ma teraz kształt litery T i nie ma wydzielonych lewoskretow

          Uwaga jak najbardziej słuszna, ale:
          1. to do ZDiT należy takie ustawienie świateł, aby ruch odbywał się
          bezkolizyjnie - wystarczy rozsynchronizować zielone w kierunkach wschód-zachód i
          dodać sygnalizator dla lewoskrętu z Limanowskiego w Zgierską połączony z
          zielonym dla prawoskrętu ze Zgierskiej. To chyba nie jest trudne w XXI wieku.
          Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden skręcający w lewo może zablokować cały ruch na
          wprost, włącznie z tramwajami, to chyba przyznasz, że decydenci jak zwykle mają
          spóźniony zapłon.

          2. czerwone światełko nadal zapala się na przejściu dla pieszych przez
          Zachodnią, po rzekomo zamkniętej stronie skrzyżowania, a droga nie jest
          zamknięta żadną barierką, co budzi uzasadnioną irytację pieszych.

      • Gość: andy Re: Czysty zysk dla MPK i o to chodzi z tym burde IP: 212.191.195.* 13.03.08, 14:06
        Spawdź w rozkładzie, ile wynosi czas przejazdu na danym odcinku i za
        tyle kasuj ! Przecież nie będziesz płacić za stanie w stojącym
        tramwaju lub A.
        Zawsze tak robię i jeszcze mi żaden kanarek nie podfrunął.
        • studi001 Re: Czysty zysk dla MPK i o to chodzi z tym burde 13.03.08, 14:12
          Innych szczególnie starsze osoby lub kobiety za to bezwzględnie karają mandatami.
    • Gość: Tomek do dyżurnych narzekających IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.08, 09:47
      ludzie! zachowujecie się jak stare baby na rynku - zawsze nie pasuje, źle,
      niedobrze, a po co? skandal, olaboga...
      nie było remontów - źle. są remonty - schwytać winnych!

      ochłońcie trochę...
      • Gość: xxx Re: do dyżurnych narzekających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.08, 10:06
        bo remont można robić odcinkami a nie rozkopywać naraz całe miasto i potem
        zostawiać nie ruszaną dziurę na pół roku

        w cywilizowanych państwach remont potrafi trwać 24 godziny na dobę, zmieniają
        się tylko robotnicy, a nie jak u nas 8 godzin z czego 3 to przerwy
      • Gość: app Re: do dyżurnych narzekających IP: 212.191.195.* 13.03.08, 14:07
        A Ty ruszasz sie z chaty ?
    • Gość: andy Ale jazdaaaaa !!!! IP: 212.191.195.* 13.03.08, 13:57
      Z własnego, dzisiejszego doświadczenia:
      Wsiadam do "4" Zgierska/Stefana jest 7:36.
      Wysiadam z "4" hotel Centrum jest 8:11.
      Pytanie zasadnicze do szanownego MPK: o której mam wsiąść j.w.
      aby max. być j.w. o 7:55 ?
      Odpowiedzi nie oczekuję, bo w całym MPK nie ma dostatecznie mądrego
      i odważnego do jej udzielenia... :(
      • studi001 Nie narzekaj 13.03.08, 14:00
        I tak miałeś farta. Tak krótko jechałeś. Ja 6-tka od Wojska Polskiego do
        Narutowicza jakieś 30 minut. Wiec nie narzekaj bo miałeś super szybki dojazd.
    • Gość: andy Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: 212.191.195.* 13.03.08, 14:00
      Napiszę najdelikatniej:
      Kto oszczędnie szafujący rozumem zadecydował o zwężeniu jezdni na
      ulicy Kilińskiego (między Północną a Narutowicza) ?
      • studi001 Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK 13.03.08, 14:10
        A co zlikwidowano jakiś pas ruchu istniejący wcześniej?
        Nadal są dwa tak jak było przed remontem.
        • Gość: swietnie Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.toya.net.pl 13.03.08, 15:08
          Podróż od galerii do karpackiej 1h !!! w tym 30 min czekania na 57:/
          Czy nie powinno się jakoś kierować ruchem na rondzie?jakieś światła?
          Kierowcy z wszystkich kierunków mogą stać i stać, aż się których
          zlituje albo do czasu gdy będzie jakaś stłuczka...
          • Gość: STUDI Re: Zachodnia zamknięta, sprawdź objazdy MPK IP: *.prokom.pl 13.03.08, 16:08
            Przecież ronda to takie ostatnio ulubione remedium na problemy ruchu
            drogowego. Wszędzie ronda..... Lepsze od sygnalizacji.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka