Dodaj do ulubionych

Przystanki

IP: *.toya.net.pl 27.08.08, 21:05
W Łodzi na tabliczkach przystankowych (autobusów i tramwajów) panuje wielki
chaos. Chodzi mi o naklejki z numerami linii zatrzymujących się na danym
przystanku. Dlaczego nie można by np. aktualizować numerów linii, jednocześnie
ze zmianą rozkładów? Taki system znacznie ułatwiałby życie turystom, którzy z
daleka widzieliby jakie autobusy/tramwaje odjeżdżają z danego punktu i nie
wprowadzało ludzi w błąd. Takie naklejki to nie powinien być wielki koszt,
ponieważ podobnych vlepek klubów sportowych jest w mieście mnóstwo.
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: Przystanki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 09:19
      > Takie naklejki to nie powinien być wielki koszt,
      > ponieważ podobnych vlepek klubów sportowych jest w mieście mnóstwo

      No swietne porownanie naprawde, takie "vlepki" to pierwsza lepsza
      ulewa zmyje.
      • Gość: BarthezzLodz Re: Przystanki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.08, 09:48
        No, ale np. powstała nowa linia - 16, ale na żadnej (chyba) tabliczce
        przystankowej nie ma tej linii zaznaczonej. A ma to być przecież stała linia...
      • Gość: pasażer Re: Przystanki IP: *.toya.net.pl 28.08.08, 10:18
        > No swietne porownanie naprawde, takie "vlepki" to pierwsza lepsza
        > ulewa zmyje.

        Można je zabezpieczyć np. folią wodoodporną. Na pewno jakiś sposób istnieje,
        żeby deszcz ich nie zmył. Przecież już teraz wiszą takie naklejki, ale w
        zdecydowanej większości nieaktualne. Chociażby naklejka z 57 na Paderewskiego.
      • Gość: STUDI Re: Przystanki IP: *.prokom.pl 10.09.08, 18:17
        Jakoś te codzinne ulewy nie zmywają tych vlepek....
    • Gość: 1888 Re: Przystanki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 12:15
      W pełni się zgadzam. Ileś lat temu jakoś to było oznaczone a teraz
      jest wolna amerykanka... Jak najbardziej każdy przystanek (a już na
      pewno wszystkie w centrum) powinny być oznaczone numerami linii,
      które się tam zatrzymują. To naprawdę nieduży koszt.
      • tomasz.bu Re: Przystanki 28.08.08, 18:34
        Warto dodać, że w wielu miejscach poznikały także nazwy przystanków. Nie ma też
        sensownych zasad co do pojawiania się bądź nie linii z indeksem literowym.
        Bałagan w tym wszystkim panuje nieziemski. Ponadto warto by skorzystać z
        doświadczeń Krakowa i Warszawy i na przystankach przy skrzyżowaniach oznaczać
        strzałkami linie jadące na wprost, skręcające w lewo, skręcające w prawo. To
        bardzo ułatwia poruszanie się po mieście.
        Warto by także oznaczyć np. piktogramem księżyca przystanki, z których
        odjeżdżają linie nocne.
      • Gość: magik Re: Przystanki IP: *.retsat1.com.pl 28.08.08, 18:49
        > Ileś lat temu jakoś to było oznaczone

        Iles lat temu MPK-Łódź miało certyfikat ISO

        > a teraz

        a teraz o tym jest cisza :(

        > To naprawdę nieduży koszt.

        Ale tylko zysk sie liczy, tylko zysk...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka