Dodaj do ulubionych

31-12-2003 i 01-01-2004

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.03, 14:57
31-12-2003 o godzinie 22:43 odjedzie z Pabianic z petli przy ulicy Laskiej w
kierunku do zajezdni Helenowek ostatni tramwaj MKT w Pabianicach. Bedzie to
tez ostatni kurs linii 41. Zakladam ze bedzie to rozklad sobotni.... a moze
31-12-2003 beda jezdzic jak w dni powszednie do konca wiec ostatni kurs
rozpocznie sie o 23:36.

Nastepnego dnia z ZKT-3 wyjedzie wagon ktory jako pierwszy regularny wagon
MPK pojawi sie w tym wieku w Pabianicach. Juz jako linia 11. Nie wiem czy
pierwszym wagone jaki sie pojawi w Pabianicach bedzie ten co wyjedzie z
Chocianowic w kierunku Pabianic czy tez ten co najpierw pojedzie do Helenowka
by tam zawrocic.

Troche to przypomina sylwestra tuz przed reforma komunikacyjna. Choc na
znacznie mniejsza skale. Ale dla Pabianic to pelna reforma komunikacyjna (tam
zniknie tez jedna z linii autobusowych - 7)

Ciekawe kiedy pojawia sie rozklady jazdy. Niestety nie mam dostepu do
internetu w domu. Wiec jesli to zrobia po poludniu to moge nie miec
mozliwosci napisania o tym tu na forum.

A moze ktos sie skusi o fotograficzne utrwalenie tych wydarzen. Moze Szymon
Klemba? Ja moze bede dysponowal co najwyzej aparatem wbudowanym w telefon,
wiec jakosc zdjec bedzie dyskusyjna ..... Sprobuje nie przegapic ostatniego
kursu 41 i pierwszego kursu 11 w Pabianicach.
Obserwuj wątek
    • Gość: J.S. ZKT-3 IP: *.pai.net.pl 20.12.03, 15:00
      > Nastepnego dnia z ZKT-3 wyjedzie wagon ktory jako pierwszy regularny wagon
      > MPK pojawi sie w tym wieku w Pabianicach

      No, to nie jest powiedziane, ze z ZKT-3...

      J.S.
      • Gość: STUDI Fuzja MKT i MPK? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.03, 15:02
        11 oblsuguje ZKT-3. Ponadto to najlpesza zajezdnia dla obslugi Pabianic.

        Chyba ze tejze nocy bedziemy miec fuzje MKT i MPK.
        • Gość: STUDI Re: Fuzja MKT i MPK? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.03, 15:05
          Jedna fuzje - tyle ze polskich platform cyforwych Cyfra+ i Wizja TV -
          obserwowalem "na zywo" na swoich d-box'ie.
          Patrzylem jak pewne kanaly znikaja i jakie sie pojawiala. Ponadto kiedy
          wystawiowno nowe listy kanalow dla temrinali.

          Bylo to ciekawe bowiem wtedy polaczona platfroma cyfrowa nadawala z dwoch
          pozycji satelitarnych, uzywano roznych pod wzgledem koncepcji terminali.

          Ale to nie jest forum o digital TV......
        • Gość: J.S. Re: Fuzja MKT i MPK? IP: *.pai.net.pl 20.12.03, 17:52
          Ze nie ZKT-3, to od razu fuzja? Przypomne, ze MPK ma oprocz ZKT-3 jeszcze 2
          zajezdnie tramwajowe. I na pewno jest z nich blizej niz z Helenowka, bo chyba
          ta zajezdnie miales na mysli mowiac o fuzji?

          J.S.
          • Gość: STUDI Re: Fuzja MKT i MPK? IP: *.lodz.dialog.net.pl 21.12.03, 17:04
            Fakt teraz jak nie bedzie wsparcia na trasie Helenowek - Chocianowice przez
            wyjazdy waognow MKT na linie 41, prawdpodobnie linie 11 wzmocni wczesnie rano
            ZKT-1.
            Ale poniewaz peirwsze kursy 41 z Pabianic sa minow wszystko oblegane (szwaczki
            dojezdzjace do Grawika) to zakladam ze pierwszy wagon jadacy do Pabianic
            pojedzie od ZKT-3 .....

            Zobaczymy.
    • teufel Re: 31-12-2003 i 01-01-2004 20.12.03, 19:46
      Po co powtarzasz wątki. Nie możesz tego zrobić na wątku o 11??
      • Gość: STUDI Re: 31-12-2003 i 01-01-2004 IP: *.lodz.dialog.net.pl 21.12.03, 16:59
        Tamten watek juz sie nico przejadl. Moze odzyje wraz z pierwszymi kurasami 11.
        Ale mi chodzilo o podkreslenie tejze daty i zmiany. Dodatkowy post na starym
        watku gdzies ginie ....
    • Gość: SzK Re: 31-12-2003 i 01-01-2004 IP: *.pabianice.pl / *.pabianice.pl 20.12.03, 23:16
      ᡗ-12-2003 o godzinie 22:43 odjedzie z Pabianic z petli przy ulicy Laskiej w
      >kierunku do zajezdni Helenowek ostatni tramwaj MKT w Pabianicach. Bedzie to
      >tez ostatni kurs linii 41. Zakladam ze bedzie to rozklad sobotni.... a moze
      ᡗ-12-2003 beda jezdzic jak w dni powszednie do konca wiec ostatni kurs
      >rozpocznie sie o 23:36.

      Myślę że ostatni kurs będzie dopiero o 23:35 wg rozkładu roboczego.

      >Nastepnego dnia z ZKT-3 wyjedzie wagon ktory jako pierwszy regularny wagon
      >MPK pojawi sie w tym wieku w Pabianicach. Juz jako linia 11. Nie wiem czy
      >pierwszym wagone jaki sie pojawi w Pabianicach bedzie ten co wyjedzie z
      >Chocianowic w kierunku Pabianic czy tez ten co najpierw pojedzie do Helenowka
      >by tam zawrocic.

      Ciekawe tylko o której będzie pierwszy kurs z Pabianic - obecnie jest po 4-ej ,
      ale znając rozkłady łodzkie można się spodziewać go nawet o 6-ej...

      >roche to przypomina sylwestra tuz przed reforma komunikacyjna. Choc na
      >nacznie mniejsza skale. Ale dla Pabianic to pelna reforma komunikacyjna (tam
      >zniknie tez jedna z linii autobusowych - 7)

      Linię 7 trzeba uwiecznić, dobrze że jest przerwa świątecznia, to jest kiedy
      dopaść autobus tej śmiesznie kursującej linii.

      >A moze ktos sie skusi o fotograficzne utrwalenie tych wydarzen. Moze Szymon
      >Klemba? Ja moze bede dysponowal co najwyzej

      Chodzi mi to po głowie od paru tygodni :)
      Tylko lepiej by było gdyby tramwaje kursowały wtedy wg soboty.
      Pozdrawiam

      Co do rozkładów to przy zamku zauwazyłem dziś tabliczkę zamontowaną przez MPK
      (tak to wyglądało) i "wysięgnik" (nie wiem jak to nazwać) do zamocowania
      tablicy "tramwaj".
      • Gość: STUDI Re: 31-12-2003 i 01-01-2004 IP: *.lodz.dialog.net.pl 21.12.03, 17:02
        MPK Lodz zaczelo wymieniac oznakowanie przystankow na te we wlasnego wzoru: tj
        z nazwa przystanku. Ponadto zalozyl juz nowe kasetki na rozklady jazdy.

        Wiadomosc od jednego z uczestnikow dzisiejszej parady, tez mieszkanca Pabianic.
      • Gość: STUDI Tramwaj o 4:20 w Pabianicach konieczny IP: *.lodz.dialog.net.pl 21.12.03, 17:07
        Niestety inaczej niz w Lodzi to kursy przed 5:00 sa oblegane. Powod np.
        fabryczka odziezy Grawik w Ksaerwoie. POczatek pracy 5:00. Nikt z prywatnych
        pracodawcow w tym rejonie nie mysli przesuwac poczatku pracy na godzine 6:00.

        Drugi kurs z Wiejksiej jedzie nabity szwaczkami dojezdzajacymi do pracy w
        Ksawerowie i na obrzezach Pabianic.

    • Gość: STUDI Nieformalna impreza? Czemu nie IP: *.prokom.pl 22.12.03, 10:20
      Na chacie padla propozycja zeby nieformalnei spotkac sie w ostatnim tramwaju 41.
      Wiec serdecznie zapraszam. Szczegolnie forumowiczow Pabianiczan. A moze ktos z Lodzi wybierze sie do Pabianic ostatnim kursem 41.

      A pierwsza 11, wiem ze raczej nikomu nie bedzie sie chcialo przyjsc....
      Ja bede probowal.

      Odliczamy.....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka