Dodaj do ulubionych

Łódź w kalendarzu :-)

26.12.03, 11:55
"Światłe umysły mężów kierujących sprawami kraju zbudziły nową, uśpioną dotąd
pomysłowość narodu, zbudziły przemysł, otwarły bramy rękodziełom i fabrykom,
a wynikłe rezultaty przewyższyły najśmielsze oczekiwania"
/Oskar Flatt, Opis miasta Łodzi pod względem historycznym, statystycznym i
przemysłowym, 1853 rok/


Takie oto wprowadzenie znajduje się w kalendarzu na miesiąc grudzień 2004
roku. Dodatkowo na każdej stronie jest data i historyczna wzmianka o naszym
mieście. Od pierwszej wzmianki, przez nadanie praw miejskich... na roku 1999
z tekstem o pomniku Tuwima kończąc.


Jak znajdę jeszcze jakiś ciekawy kalendarz z Łodzią (czy z obrazkami czy
tekstami) dam znać :)
Obserwuj wątek
    • hubar Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 16:47
      Lepiej powiedz co to za kalendarz, bo nie ukrywam, żem bym chętnie grudzień
      2004 z Łodzią spędził ;-)
      • ixtlilto Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 18:56
        Jak napiszesz do św.Mikołaja to może jeszcze pod choinkę Ci podrzuci... ;-)
        • hubar Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 19:24
          Serio sie pytam, jakiego rodzaju to jest kalendarz?
          Pytam, bo przypuszczam, że nie tylko ja byłbym zainteresowany takim kalendarzem.
          • ixtlilto Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 19:53
            Kalendarz jest projektu firmy Edica ( www.edica.pl )Ten konkretny typ
            nosi nazwę "polski". Można go zamówić, ale liczba sztuk nie może być mniejsza
            niż 50.
            • hubar Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 21:20
              Szkoda, że tak późno mówisz o tym kalendarzu, teraz to raczej późno aby
              jakąkolwiek firmę przekonać, bo sezon na robienie kalendarzy już monął.
              • ixtlilto Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 21:28
                Wiem, ale sama jestem w posiadaniu tego kalendarza niewiele więcej niż tydzień;
                a kilka dni temu dopiero usiadłam i zobaczyłam, że każdy miesiąc odpowiada
                jednemu miastu...
                • hubar Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 21:34
                  A jakie jeszcze inne miasta są poza Łodzią? Które nas "wyprzedziły"?
                  • ixtlilto Re: Łódź w kalendarzu :-) 26.12.03, 21:49
                    styczeń - Poznań (firma ma tam siedzibę)
                    luty - Częstochowa
                    marzec - Gdańsk
                    kwiecień - Rzeszów
                    maj - Warszawa
                    czerwiec - Białystok
                    lipiec - Wrocław
                    sierpień - Lublin
                    wrzesień - Toruń
                    październik - Kraków
                    listopad - Szczecin

                    Poza tym:
                    na końcu mapy Polski z początku XI wieku, 1333-1370, XVII, 1922-1939, 2001 na
                    początku poczet władców Polski od Mieszka I do Kwaśniewskiego
                    staropolskie miary i wagi
                    • yarro Re: Łódź w kalendarzu :-) 29.12.03, 16:17
                      ixtlilto napisała:

                      > styczeń - Poznań (firma ma tam siedzibę)
                      > luty - Częstochowa
                      > marzec - Gdańsk
                      > kwiecień - Rzeszów
                      > maj - Warszawa
                      > czerwiec - Białystok
                      > lipiec - Wrocław
                      > sierpień - Lublin
                      > wrzesień - Toruń
                      > październik - Kraków
                      > listopad - Szczecin
                      ==
                      Ciekawe co zadecydowało o kolejności...


                      > Poza tym:
                      > na końcu mapy Polski z początku XI wieku, 1333-1370, XVII, 1922-1939, 2001
                      > na początku poczet władców Polski od Mieszka I do Kwaśniewskiego
                      ==
                      Pfff no nie mogę, chyba padnę :) Kwaśniewski współczesnym władcą :D :P Pffff

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka