faroon 25.02.07, 14:50 Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza sie na ustepstwa. Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
grba Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 25.02.07, 16:56 faroon napisał: > Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza > sie na ustepstwa. > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka? Ślązacy-Polacy? Ślązacy-Niemcy? Ślązacy-Ślązacy? Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Do Grba 26.02.07, 11:32 Drogi Grba, zapomniales o Slazakach-Czechach. Czescia godla czeskiego jest herb Slaska. W polskim nie ma miejsca na niego. Wiec o co chodzi? :)) "> > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka?" Cos takiego moze sie wydarzyc. Glück auf! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Werwolf Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? IP: *.t.pppool.de 25.02.07, 16:56 Jaka ich Ziemia ich ziemia to moczary i błota Ukrainskie na wschodzie!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: metternich [...] IP: *.chello.pl 25.02.07, 16:58 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: chodzi ci o bagno, w którym utonął twój opa 26.02.07, 12:47 ...trudno mi sobie wyobrazic, zeby opa Wolfa sluzyl u Sowjetow... ;)) Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
grba Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 25.02.07, 16:59 Błota są na Polesiu... na Białorusi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.07, 18:54 a gorole nie spia serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,3216864.html a z listy kaj? na Sybir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: metternich [...] IP: *.chello.pl 25.02.07, 19:29 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: hahaha IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.07, 21:32 na lista z nim www.netopis.pl/zygmunt Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 26.02.07, 07:29 serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,3216864.html Z artykułu: <Na listę mają też trafić ci wszyscy, którzy kiedyś wyjechali z Polski do Niemiec, zrzekli się majątków, a teraz będą próbować je odzyskać. Dotyczy to bardzo wielu Ślązaków, których PRL-owskie władze zmusiły do wyjazdu i oddania polskiego majątku.> Z tej wypowiedzi wynika,że Polska dała te majątki Slązakom zmuszonym przez Polskę do wyjazdu,jest naprawdę fascynujące dowiadywać się - co wszystko Polska dała Sląskowi i Slązakom -,a pocieszające jest to - jak wynika z artykułu - ,że autor tego artykułu wierzy w to co pisze,jak tutaj: < Liga chce również przyglądać się wszystkim lokalnym mediom i sprawdzać, czy nie ma w nich tekstów, które jej działacze uznają za antypolskie. - Chodzi o wszystko, co się rozmija z prawdą historyczną. Nie do pomyślenia jest np. podważanie polskiego charakteru powstań śląskich - mówi. Jego zdaniem, były to zrywy narodowe, a nie - jak twierdzili często Niemcy - jedynie śląska wojna domowa.> Oczywiście polskiego terroryzmu i charakteru powstań polskich na Górnym Sląsku - nie wolno - podważać,w końcu Polska dostarczyła 50-40 000 karabinów ponad 200 różnego rodzaju pojazdów 7 dział 3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o 11,ale w to nie wierzę,bo skąd byłoby tyle stali w Polsce) nie zapomnijmy też armi polskiej,która dostarczyła żołnierzy,a przede wszystkim całkowite dowództwo III powstania polskiego na Górnym Sląsku,trzeba też docenić wysiłek finansowy Polski,a zwłacza wydatki na cywilne umundurowanie armi polskiej do przegranego polskiego powstania na Górnym Sląsku. Z poszanowaniem i nadzieją zajęcia jednego z pierwszych miejsc na liście tej "wspaniałej" partii LPR,czy jak się inaczej nazywają ci wszechpolacy, Rico-Chorzow Slonsok Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Do Rico 26.02.07, 12:40 Czyjsc Rico, "50-40 000 karabinów > ponad 200 różnego rodzaju pojazdów > 7 dział > 3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o 11,ale" Mysla, zy to ni wszistko...W to bouo, chyba ino rozpoznaniy wyposazune! :)) Glück auf! P.S. Ty zugi poncyrne (pazerne) "Lew", "Pieron" i "Korfanty" to bouy uone kaj produkowane? A ta ryszta (sztyry) boua z papendekla? ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Do Rico 26.02.07, 18:36 chrisraf napisał: > Czyjsc Rico, > > "50-40 000 karabinów > > ponad 200 różnego rodzaju pojazdów > > 7 dział > > 3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o > > 11,ale" > > Mysla, zy to ni wszistko...W to bouo, chyba ino rozpoznaniy wyposazune! :)) > > Glück auf! > > P.S. Ty zugi poncyrne (pazerne) "Lew", "Pieron" i "Korfanty" to bouy uone kaj > produkowane? A ta ryszta (sztyry) boua z papendekla? > > ;)) Ja,znom i te 4 ze "papyndekla",cuzamym 7 :),wzino'ch 3,bo tak naszkryflali we - Historia Sląska - 2002 Uni-Wrocław. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Kretynizm 26.02.07, 12:31 "Na listę mają też trafić ci wszyscy, którzy kiedyś wyjechali z Polski do Niemiec, zrzekli się majątków, a teraz będą próbować je odzyskać. Dotyczy to bardzo wielu Ślązaków, których PRL-owskie władze zmusiły do wyjazdu i oddania polskiego majątku." Ze ci panstwo naleza do urupowania, ktorego odpowiednikiem w Niemczech jest nazistowska NPD, chyba nie mucze tlumaczyc. Co mnie bardziej zastanawia to jest ostatnie zdanie: "oddania polskiego majątku." Co ma autor na mysli??? Czy moglby rowinac te mysl? Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
ruban Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 02:08 Dlatego nie ma to większego znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 12:45 Stany sa za Wielka Woda! Stany mozemy w Europie tez dostac: Stan goraczki, stan odwodnienia, stan niepoczytalnosci. Uchowac nas od Stanow - Paki-Stanow-Afgani- Stanow - Stanow Zjednoczonych. Niech bedzie wspolne panstwo federalne Uni Europejskiej! Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
999s Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 17:12 gdzie 25 państw ciągnie w 25 kierunkach? Europastan? Odpowiedz Link Zgłoś
ruban Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 27.02.07, 06:53 Oczywiście U.E. - napisałem St.Zj. jako przykład państwa o zdecentralizowanym sysemie zarządzania i finansowania. Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 26.02.07, 19:03 faroon napisał: > Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza > sie na ustepstwa. > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka? No chociaż raz Warszawiacy podjeli rozsadna decyzje. I dlatego Slask pozostaje w granicach RP. Zadnych zludzen szlyzjerzy. Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 06:44 pit-zeolit napisał: > No chociaż raz Warszawiacy podjeli rozsadna decyzje. I dlatego Slask pozostaje > w granicach RP. Zadnych zludzen szlyzjerzy. Sądzę,Pan nie jest pamuflem kulturalnym,powinien się Pan cieszyć odżywaniem starej,niepolskiej kultury,tradycji w granicach administracyjnych Polski,ja też jestem Szlysierem:) Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 08:08 Wszyscy Slazacy sa Schlesierami:) Odpowiedz Link Zgłoś
matthaeus_1 Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 28.02.07, 21:18 No niestety Oppelner po 1990 roku czyli podpisaniu ukladu o dobry sonsiedztwie deutsche Ostgebiete prawnie naleza do Polski. Od 1945 - 1990 byly tylko pod tymczasowom administracjom polskom. Ale de facto nalezaly do Polski i Polska prowadzila tu wypedzenia i agresywnom polonizacje. Ja apeluje o termin Oberschlesier bo Schlesier to w Bundesrepublice sie bardziej z Dolnoslazakami kojazy. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 08:07 Czy mozna utracic cos, czego sie tak naprawde nie ma? Gruß:) Oppelner Odpowiedz Link Zgłoś