Dodaj do ulubionych

Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm?

25.02.07, 14:50
Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza
sie na ustepstwa.
Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka?
Obserwuj wątek
    • grba Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 25.02.07, 16:56
      faroon napisał:

      > Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza
      > sie na ustepstwa.
      > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka?

      Ślązacy-Polacy? Ślązacy-Niemcy? Ślązacy-Ślązacy?
      • chrisraf Do Grba 26.02.07, 11:32
        Drogi Grba,

        zapomniales o Slazakach-Czechach. Czescia godla czeskiego jest herb Slaska. W
        polskim nie ma miejsca na niego. Wiec o co chodzi? :))

        "> > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka?"

        Cos takiego moze sie wydarzyc.

        Glück auf!
    • Gość: Werwolf Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? IP: *.t.pppool.de 25.02.07, 16:56
      Jaka ich Ziemia ich ziemia to moczary i błota Ukrainskie na wschodzie!!
      • Gość: metternich [...] IP: *.chello.pl 25.02.07, 16:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • chrisraf Re: chodzi ci o bagno, w którym utonął twój opa 26.02.07, 12:47
          ...trudno mi sobie wyobrazic, zeby opa Wolfa sluzyl u Sowjetow...

          ;))

          Pozdrowienia
      • grba Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 25.02.07, 16:59
        Błota są na Polesiu... na Białorusi...
        • Gość: Olo Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.07, 18:54
          a gorole nie spia
          serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,3216864.html
          a z listy kaj? na Sybir
          • Gość: metternich [...] IP: *.chello.pl 25.02.07, 19:29
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: Olo Re: hahaha IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.07, 21:32
              na lista z nim
              www.netopis.pl/zygmunt
          • rico-chorzow Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 26.02.07, 07:29
            serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,3216864.html
            Z artykułu:

            <Na listę mają też trafić ci wszyscy, którzy kiedyś wyjechali z Polski do
            Niemiec, zrzekli się majątków, a teraz będą próbować je odzyskać. Dotyczy to
            bardzo wielu Ślązaków, których PRL-owskie władze zmusiły do wyjazdu i oddania
            polskiego majątku.>

            Z tej wypowiedzi wynika,że Polska dała te majątki Slązakom zmuszonym przez
            Polskę do wyjazdu,jest naprawdę fascynujące dowiadywać się - co wszystko Polska
            dała Sląskowi i Slązakom -,a pocieszające jest to - jak wynika z artykułu - ,że
            autor tego artykułu wierzy w to co pisze,jak tutaj:

            <
            Liga chce również przyglądać się wszystkim lokalnym mediom i sprawdzać, czy nie
            ma w nich tekstów, które jej działacze uznają za antypolskie. - Chodzi o
            wszystko, co się rozmija z prawdą historyczną. Nie do pomyślenia jest np.
            podważanie polskiego charakteru powstań śląskich - mówi. Jego zdaniem, były to
            zrywy narodowe, a nie - jak twierdzili często Niemcy - jedynie śląska wojna domowa.>

            Oczywiście polskiego terroryzmu i charakteru powstań polskich na Górnym Sląsku -
            nie wolno - podważać,w końcu Polska dostarczyła

            50-40 000 karabinów
            ponad 200 różnego rodzaju pojazdów
            7 dział
            3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o 11,ale
            w to nie wierzę,bo skąd byłoby tyle stali w Polsce)

            nie zapomnijmy też armi polskiej,która dostarczyła żołnierzy,a przede wszystkim
            całkowite dowództwo III powstania polskiego na Górnym Sląsku,trzeba też docenić
            wysiłek finansowy Polski,a zwłacza wydatki na cywilne umundurowanie armi
            polskiej do przegranego polskiego powstania na Górnym Sląsku.

            Z poszanowaniem i nadzieją zajęcia jednego z pierwszych miejsc na liście tej
            "wspaniałej" partii LPR,czy jak się inaczej nazywają ci wszechpolacy,

            Rico-Chorzow Slonsok
            • chrisraf Do Rico 26.02.07, 12:40
              Czyjsc Rico,

              "50-40 000 karabinów
              > ponad 200 różnego rodzaju pojazdów
              > 7 dział
              > 3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o
              11,ale"

              Mysla, zy to ni wszistko...W to bouo, chyba ino rozpoznaniy wyposazune! :))

              Glück auf!

              P.S. Ty zugi poncyrne (pazerne) "Lew", "Pieron" i "Korfanty" to bouy uone kaj
              produkowane? A ta ryszta (sztyry) boua z papendekla?

              ;))


              • rico-chorzow Re: Do Rico 26.02.07, 18:36
                chrisraf napisał:

                > Czyjsc Rico,
                >
                > "50-40 000 karabinów
                > > ponad 200 różnego rodzaju pojazdów
                > > 7 dział
                > > 3 pociągi pancerne - jeden wąskotorowy -(wersje są różne,bo jest i mowa o
                >
                > 11,ale"
                >
                > Mysla, zy to ni wszistko...W to bouo, chyba ino rozpoznaniy wyposazune! :))
                >
                > Glück auf!
                >
                > P.S. Ty zugi poncyrne (pazerne) "Lew", "Pieron" i "Korfanty" to bouy uone kaj
                > produkowane? A ta ryszta (sztyry) boua z papendekla?
                >
                > ;))


                Ja,znom i te 4 ze "papyndekla",cuzamym 7 :),wzino'ch 3,bo tak naszkryflali we -
                Historia Sląska - 2002 Uni-Wrocław.
          • chrisraf Kretynizm 26.02.07, 12:31
            "Na listę mają też trafić ci wszyscy, którzy kiedyś wyjechali z Polski do
            Niemiec, zrzekli się majątków, a teraz będą próbować je odzyskać. Dotyczy to
            bardzo wielu Ślązaków, których PRL-owskie władze zmusiły do wyjazdu i oddania
            polskiego majątku."

            Ze ci panstwo naleza do urupowania, ktorego odpowiednikiem w Niemczech jest
            nazistowska NPD, chyba nie mucze tlumaczyc. Co mnie bardziej zastanawia to jest
            ostatnie zdanie: "oddania polskiego majątku."

            Co ma autor na mysli??? Czy moglby rowinac te mysl?

            Pozdrowienia
      • chrisraf Do Werwolf 26.02.07, 11:36
        Czejsc Wolf,

        rozwin mysl!

        Glück auf!
    • ruban Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 02:08
      Dlatego nie ma to większego znaczenia.
      • chrisraf Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 12:45
        Stany sa za Wielka Woda! Stany mozemy w Europie tez dostac: Stan goraczki, stan
        odwodnienia, stan niepoczytalnosci. Uchowac nas od Stanow - Paki-Stanow-Afgani-
        Stanow - Stanow Zjednoczonych.

        Niech bedzie wspolne panstwo federalne Uni Europejskiej!

        Pozdrowienia
        • 999s Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 26.02.07, 17:12
          gdzie 25 państw ciągnie w 25 kierunkach? Europastan?
        • ruban Re: Za 20 lat będzą St.Zj.Europy - 27.02.07, 06:53
          Oczywiście U.E. - napisałem St.Zj. jako przykład państwa o zdecentralizowanym
          sysemie zarządzania i finansowania.
    • pit-zeolit Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 26.02.07, 19:03
      faroon napisał:

      > Warszawa nie uznaje Sloonzakow jako mniejszosci na wlasnej ziemi,nie zgadza
      > sie na ustepstwa.
      > Za kilka lat "zaplaci" za swoja krotkowzroczna polityke utrata Sloonzka?

      No chociaż raz Warszawiacy podjeli rozsadna decyzje. I dlatego Slask pozostaje
      w granicach RP. Zadnych zludzen szlyzjerzy.
      • rico-chorzow Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 06:44
        pit-zeolit napisał:

        > No chociaż raz Warszawiacy podjeli rozsadna decyzje. I dlatego Slask pozostaje
        > w granicach RP. Zadnych zludzen szlyzjerzy.

        Sądzę,Pan nie jest pamuflem kulturalnym,powinien się Pan cieszyć odżywaniem
        starej,niepolskiej kultury,tradycji w granicach administracyjnych Polski,ja też
        jestem Szlysierem:)
        • oppelner_os Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 08:08
          Wszyscy Slazacy sa Schlesierami:)
        • matthaeus_1 Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 28.02.07, 21:18
          No niestety Oppelner po 1990 roku czyli podpisaniu ukladu o dobry sonsiedztwie
          deutsche Ostgebiete prawnie naleza do Polski. Od 1945 - 1990 byly tylko pod
          tymczasowom administracjom polskom. Ale de facto nalezaly do Polski i Polska
          prowadzila tu wypedzenia i agresywnom polonizacje.
          Ja apeluje o termin Oberschlesier bo Schlesier to w Bundesrepublice sie
          bardziej z Dolnoslazakami kojazy.
    • oppelner_os Re: Sloonzacy podnosza glowe,czy seperatyzm? 27.02.07, 08:07
      Czy mozna utracic cos, czego sie tak naprawde nie ma?

      Gruß:)

      Oppelner
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka