mnbvcx 23.06.10, 17:32 A tam mogą być przecież dzieci - oburza się Nowak. moga byc nawet dzieci poczete, o niepoczetych nie wspominam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: b.zły Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 17:46 A nie można po prostu nie iść i nie oglądać bluźnierstw?No, barany, pomyślcie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dong GW jak zwykle na czele postępu!!! IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.06.10, 18:00 A Doda taka wspaniała jest, inteligentna i postępowa, bilety na jej koncerty powinny być wręcz ROZDAWANE przez wyborczą. Świat od razu stałby się wspanialszy! Każdy, kto ma inne zdanie, niż komitet redakcyjny z Czerskiej, ten zaściankowiec, moher i wieśniak! Zbawieni będą tylko słuchający prawdy objawionej z Czerskiej!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Wybierz się może do lekarza... IP: *.adsl.inetia.pl 23.06.10, 18:43 Może jeszcze nie jest za późno. Może psychiatra coś zaradzi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dong Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.06.10, 18:51 Gość portalu: xyz napisał(a): > Może jeszcze nie jest za późno. > Może psychiatra coś zaradzi... > Do psychiatry to się powinni wybrać postępowcy. Widzą u wszystkich "nietolerancję" tylko nie u siebie. Bo czym innym, jak nie skrajną nietolerancją, jest brak szacunku dla poglądów ludzi nielubiących tej "artystki"? Odpowiedz Link Zgłoś
abigorre Re: Wybierz się może do lekarza... 23.06.10, 19:00 Gość portalu: Dong napisał(a): > Do psychiatry to się powinni wybrać postępowcy. Widzą u wszystkich > "nietolerancję" tylko nie u siebie. Bo czym innym, jak nie skrajną > nietolerancją, jest brak szacunku dla poglądów ludzi nielubiących tej "artystki > "? dla ciebie nielubienie p.Rabczewskiej sprowadza sie do popierania cenzury? , ja tez wielu wykonawcow polskiej sceny muzycznej nie lubie.. czy w zwiazku z tym powinienem zalozyc stowarzyszenie wystepujace przy kazdym koncercie o zakazanie takowego? nikt cie pod lufa kalacha nie pedzi na koncert metalowej kapeli czy do klubu z panienkami tanczacymi na rurze . Wolny wybor i wolna wola. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pixówa Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.cdma.centertel.pl 23.06.10, 20:01 Ależ sobie nie lub. Ja też (chyba, bo raczej nie znam jej "repertuaru", bardziej znam "image") jej nie lubię. Ale to nie powód, żeby takie bzdury wypisywać. Ja np. nie lubię też kościoła kat. Uważam, że szerzy ciemnotę i dramatyczne wstecznictwo. Mam protestować codziennie przeciw odprawianiu guseł zwanych "nabożeństwami"? Żyjemy w wolnym kraju (teoretycznie wszak, ale nie pogłębiajmy rozdźwięku między teorią i faktami). W tym (swoja drogą prowincjonalnym) kraju jest miejsce na kościelne bajki z mchu i paproci i na bezczelna gwiazdeczkę. Co kto lubi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.10, 22:48 Hej Pixówa Ale ciemnotę wciskasz wg ciebie jeśli czegoś nie zobacz to znaczy że niby nie istnieje? Naprawdę nie wiedziałem że takie matoły żyją w Polsce. O matko ZIEMIO ile jeszcze musisz wycierpieć??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Jakże po chrześcijansku i katolicku... IP: *.adsl.inetia.pl 23.06.10, 23:26 ...zabrzmiała twa wypowiedź. Zaprawdę, prawdziwie miłujesz bliźniego... Odpowiedz Link Zgłoś
retropercepcje Re: Wybierz się może do lekarza... 24.06.10, 01:38 ...słowa wyjęte wprost z moich ust. Odpowiedz Link Zgłoś
abalys ty chodzisz do psychiatry 23.06.10, 20:44 ale postępu w leczeniu nie widać, zmień na tego do którego chodzi kaczyński Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: le ming Re: Wybierz się może do lekarza... IP: 85.222.87.* 23.06.10, 21:33 > Bo czym innym, jak nie skrajną nietolerancją, jest brak szacunku > dla poglądów ludzi nielubiących tej "artystki"? Na szcunek, moj drogi, to trzeba sobie zasluzyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szpak01 Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 21:35 A czy ktokolwiek ZMUSZA cie do jej słuchania? tak jak mnie zmusza się do słuchania wyjców bożociałowych pod moimi oknami w czasie waszych cyrków bozociałowych???? RZygam tymi waszymi wyjcami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: foru Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.chello.pl 23.06.10, 21:43 zmusza mnie do płacenia na ten koncert wbrew mojej woli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 22:18 A ja ...płace na twoich pedofili i ich rozpustę jak również na przygłupie staruchy, co oddaja całą rentę/emeryturę kosciółkowym a po tym idą po zapomogi - z NASZYCH podatków!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Muhamad Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.10, 08:20 Gość portalu: szpak01 napisał(a): > A czy ktokolwiek ZMUSZA cie do jej słuchania? tak jak mnie zmusza > się do słuchania wyjców bożociałowych pod moimi oknami w czasie > waszych cyrków bozociałowych???? RZygam tymi waszymi wyjcami. Niebawem nie będziesz słuchał tych "wyjców". Pięć razy dziennie rozlegnie się nawoływanie do modlitwy z meczetu, hahahahaha:))) Odpowiedz Link Zgłoś
bun01 Re: Wybierz się może do lekarza... 23.06.10, 21:51 Też nie lubię Dody, w związku z czym nie chodzę na jej koncerty. Ale czarnolubni zawsze znajdą problem, żeby pokazać jak ważna jest dla nich czarna księga czarodziejskich przygód z finałem na krzyżu. Zwyczajnie żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: druz Re: Wybierz się może do lekarza... IP: *.chello.pl 24.06.10, 10:03 Pozwolę sobie zauważyć, że to nie ta "artystka " wytoczyła działa... A w ogóle co do tego co powiedziała ma Komitet do Walki z Sektami ??????? - co to ma współnego z sektą ????? Czyżby kościół katolicki spuścił ze smyczy swoje "psy " ? Odpowiedz Link Zgłoś
abigorre Re: GW jak zwykle na czele postępu!!! 23.06.10, 18:46 Gość portalu: Dong napisał(a): > A Doda taka wspaniała jest, inteligentna i postępowa, bilety na jej koncerty > powinny być wręcz ROZDAWANE przez wyborczą. Świat od razu stałby się > wspanialszy! Każdy, kto ma inne zdanie, niż komitet redakcyjny z Czerskiej, ten > zaściankowiec, moher i wieśniak! Zbawieni będą tylko słuchający prawdy > objawionej z Czerskiej!! gosciu..ale nikt ci qrwa nie kaze chodzic na koncerty p.Rabczewskiej kupowac jej płyty czy ogladac videoclipy!!! mnie ta laska kompletnie nie interesuje ale gusta sa rozne, jak ktos ma ochote ja "kupowac" to jego niezbywalne prawo i zaden katooszolom z porytym beretem nie ma prawa zabraniac innym tego co chca słuchac i ogladac!!! nie dociera do ciebie ze to proba wprowadzenia cenzury jak za prl i pzpru? jeste az takim pustakiem? ile ty masz lat smarkaczu... Odpowiedz Link Zgłoś
orcas Re: GW jak zwykle na czele postępu!!! 23.06.10, 19:56 Osle, jeden z drugim, wiesz co by bylo jak by ktos na koncercie obrazal "uczucia" innych wyznaniowcow? I prosze nie obrazaj ludzi na forum za inne od twoich opinie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: GW jak zwykle na czele postępu!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 21:13 A ty, jak zwykle ...w dalekim średniowieczu!!! Jak nie chcesz ogladać, to nie chodź na koncert. Ja nie chcę słuchać pedofili w czarnych sukienkach, to do kościółka nie chodze. Tak trudno TO pojąć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STARYBYK Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.xdsl.centertel.pl 23.06.10, 18:03 Dodunia bluźnij, mocno bluźnij. Na przekór tępemu coraz bardziej Nowakowi. Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Biblia - sporo materialu kabaretowego 23.06.10, 18:10 Biblia jest autonomiczna czescia literury jak Koran, Przypowiesci Ezopa czy Mity Greckie czy Rzymskie. Posiada wiele uroczych, wznioslych prawie poetyckich elementow (Piesn nad piesniami) ale sporo materialu kabaretowego jak np. historia stworzenia swiata, gadajace weze, zachodzace w ciaze dziewice, chodzenie po wodzie, zmartwychwstania i moj ulubiony zamiana wody w dobre wino. W przeciwienstwie do Zachodu w Polsce wszystko co dotyczy KK jest nietykalne, ponad wszelka krytyka. Nie zmienia tego ani koscielne sex-afery ani jego komercjalizacja, rosnace protesty spoleczenstwa przeciw nachalnej katolicyzacji zycia publicznego i politycznego. Nietykalnosc tych obludnych, skorumpowanych i seksualnie wyposzczonych klaunow powoli dobiega konca przynajmniej w USA i Europie Zachodniej gdzie wladze cywilne publicznie sie rozliczaja z instytucjami religijnymi nie czekajac az te zgnija od srodka. Wstrzasajace jest to, ze spolkowanie z naiwnymi parafiankami albo z tzw.“gospodyniami domowymi” i nawet seminarzystami tym seksualnie sfrustrowanym buhajkom w sutannach juz nie wystarcza-dobieraja sie oni do naszych dzieci. Nie potrzeba im niebianskiego mitu o 72 dziewicach skoro bez ograniczen i odpowiedzialnosci prawnej moga zaspokajac swoje instynkty biologiczne na “ziemskim padole”. Nawet papieskie przyzwolenie ksiezom na otwarte utrzymywanie stosunkow plciowych nie zatrzyma wewnetrznego moralnego rozkladu tej instytucji. Bezkarnosc tzw. “pasterzy”, wykorzystujacych swoje “stado baranow” do celow materialnych i seksualnych jest tylko jedna strona medalu. Menedzerowie Kosciola Katolickiego Pty Ltd (towarzystwo starszych panow z nieograniczonymi przywilejami ale z ograniczona odpowiedzialnoscia moralno-prawna) niczym mafia sa dobrze powiazani ze strukturami wladzy. Atakowani–panowie w sutannach uciekaja sie do tzw.“obrony uczuc religijnych” a zapedzeni w rog zaslaniaja sie portretami Wiecznej Dziewicy Maryji albo chowaja sie za plecami zdywocialych staruszek. Stworzyli mit o bohaterskiej walce z komunizmem sadzac, ze nikt tamtych czasow nie pamieta. Kler rowniez za komuny przed 1989 zyl jak u pana Boga za piecem. Tak jak i teraz nasza hierarchia koscielna mieszkala w palacach, rozbijala sie zachodnimi wozami i miala dostep do wyjazdow zagranicznych. Tempo budownictwa koscielnego na leb i szyje bilo tempo budownictwa mieszkaniowego. O tysiacach nieslubnych dzieci, o ktorych wladze koscielne dobrze wiedza i istnienie ktorych skrzetnie tuszuja - nie warto wspominac. Liczni ksieza i niektorzy luminarze opozycji z bardzo religijnym Walesa na czele przez lata zyli w perwersyjnej symbiozie z SB a pozniej - jak tow.Wielgus- lali krokodyle lzy na pogrzebach gornikow z “Wujka” czy meczennika mimo woli-Jerzego Popieluszki. Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu przerobiono w jeden wielki Catholic Show. Odnoslilem wrazenie, ze po Watykanie jestesmy jedynym panstwenm teokratycznym w Europie. Kosciol musi uznac swoja odrebnosc od zsekularyzowanego, demokratycznego i tolerancyjnego panstwa. Te nietykalne swiete krowy w sutannach, ktore spadaja zawsze na cztery kopyta w KAZDYM SYSTEMIE POLITYCZNYM postawily sie w naszym kraju ponad PRAWEM. Skostniale i archaiczne doktryny religijne nie dotrzymuja kroku wymogom wspolczesnego, nowoczesnego spoleczenstwa. Religia za posrednictwem swoich ideologicznych komisarzy od Teheranu do Watykanu uzurpuje sobie prawo nie tylko do manipulowania i nadzorowania naszego zycia tu teraz od przyslowiowej kolyski do grobowej deski ale rowniez i po naszej smierci? Zacofanie religii wobec postepu naukowego i cywilizacyjnego symbolizuja losy Sokratesa, Spinozy, Kopernika czy spalonego na stosie Giordano Bruno, ktorego Watykan z 400 letnim poslizgiem “wspanialomyslnie zrehabilitowal” uznajac to jako “epizod godny ubolewania” (sic!). Pojecie oswiecenia czy oswiaty w wydaniu koscielnym sprowadza sie do zniewalania umyslu i to od najmlodszych lat, ktore w rezultacie jest kontynuacja cywilizacyjnej infantylizacji naszego spoleczenstwa. W rzeczywistosci nie rozni sie to od indoktrynacji, ktora – jak widac z zachowania kleru w Polsce – nie pozostaje li tylko domena totalitarnych fundamentalnych ideologii Talibow, ortodoksyjnych zydow czy krypto-komunistow z Polnocnej Korei. Nie chce aby moje dzieci byly traumatyzowane schizifreniczna doktryna poczucia winy i nonsensownym religijnym folklorem o duchach, diablach, piekle, gadajacych wezach. Nie chce tez aby Nasz Kraj zamieniono na skomercjalizowany katolicki Dysnejland, gdzie bog to nic innego jak Swiety Mikolaj w wydaniu dla doroslych. Nie chce aby Polska byla dla swiata eksporterem niewykwalifikowanej, taniej sily roboczej oraz...pijaczkow, zlodziei samochodow i ksiezy pederastow. Nie chce abysmy na zawsze pozostali przedmiotem nie wybrednych dowcipow, w kraju slynacym z “Polish jokes” i naszym nowym “Wiekim Bracie”- USA. Czyzbysmy w 1989 zamienili jeden totalitaryzm na kolejny? W mediach po Okraglym Stole istnieje swoista samocenzura, wg ktorej o kosciele i klerze pisze sie dobrze albo sie milczy. Podobnie jak silne politycznie lobby zydowskie reprezentujace interesy Izraela w USA, pro-watykanski polski KK jakims niepisanym prawem oglosil sie organizacja zrzeszajaca i reprezentujaca “ludzi wybranych”. Z reakcji propagandy KK w Polsce i zwlaszcza tej w Watykanie zauwazam, ze nastroje spoleczne i opinie zsekularyzowanych mediow nie mowiac o lawinie pozwow sadowych o molestowanie seksualne powoli zaczynaja odnosic skutek. Te pierwsze od prawie 2000 lat publiczne przeprosiny i prosby o przebaczenie ze strony Kosciola nie sa wynikiem ewolucji moralnej KK ale pierwszymi symptomami strachu czy nawet paniki. Czyzby zaczeli sobie oni zdawac sprawe z tego, ze na dluzsza mete przegraja walke intelektualno-moralna z realiami Swiata 21-go wieku? Jak dlugo jeszcze bedziemy tolerowac w Polsce tych nadetych “naboznoscia” bufonow i sybarytow, ktorzy nie ziszczalnymi, pustymi obietnicami jak pasozyty wykorzystuja ludzka biede, bezradnosc, latwowiernosc, zacofanie i przede wszystkim brak wyksztalcenia? Kiedy skonczy sie to zastraszanie, oglupianie i TO POZBAWIONE WSZELKICH SKRUPULOW WYZYSKIWANIE prostych, dobrych ale naiwnych ludzi, ktorzy ciezka praca oszczedzaja kazdy grosz? Kiedy przestaniemy stawiac ponad prawem ta nadal doskonale zakonspirowana w naszym kraju instytucje? Czyzby KK w Polsce byl niczym innym jeno panstwem w panstwie? Arogancja, pozerskie uduchowienie, to slepe przekonanie o swojej moralnej i intelektrualnej wyzszosci wynikajacej z domniemanej wszechwiedzy, nieomylnosci i mesjanizmiu, manifestowanie falszywej skromnosci, pokory, ubostwa polaczone z demonstracyjna pogarda dla prawa i absolutnym poczuciem bezkarnosci budza we mnie uczucia najwiekszego obrzydzenia. Przeklinamy KK ale sila inercji, bezwolnie jak zaprogramowane automaty datkami i darowiznami sztucznie utrzymujemy przy zyciu ta perfidna instytucje, ktora jak kazda totalitarna utopia karmi nas klamliwymi obietnicami i zludzeniami. Czy bezwstydne wyludzanie pieniedzy za bilety wstepu do nieba od zagubionych i w wiekszosci starszych ludzi ma cokolwiek wspolnego z moralnoscia? img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/f8/f5/4bf28d6d530f5_o.jpg Panowie w sukienkach, w imie czego mamy calowac te wasze brudne i pazerne lapy, ktore nigdy nie paraly sie prawdziwa, uczciwa praca? Nie przekupicie nas waszymi wafelkami. Albo zaakceptujecie 21-wieczne UCZCIWE reguly gry - albo przestaniemy sie z wami bawic... Odpowiedz Link Zgłoś
1warren Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 18:10 Kiedy wreszcie katomatoły zrozumieją, że nie muszą oglądać, słuchać i czytać tego co im nie odpowiada. Mnie nie odpowiadają teksty wygłaszane w różnych świątyniach. Dlatego tam nie chodzę. Nie zamierzam jednak ogłaszać, że powinno to być zakazane, karane itp. Ale wyznawcy "najwyższej prawdy" mają obsesje na punkcie pouczania innych. Może warto przypomnieć, że od obsesji są psychiatrzy. A sądy i policja mają wystarczająco pracy bez walki o wartości. Odpowiedz Link Zgłoś
kazik.k Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 20:05 to taka katolicka koltunska polske chce nam zafundowac gnida zwana jarkiem nieudacznikiem!!kazdy koncert moze zablokowac jakas kupa koltunstwa bo to obraza ich uczucia!!szczyt wszystkigo!kupa gowna chce decydowac o kazdym koncercie w tym kraju??!slusznie doda nazwala tych swietych cpunami zapomniala dodac ze smierdzacymi jako ze mycie wlasnego ciala bylo ze wszech miar "gorszace"!!!!!kiedy ta polska stanie sie normalnym krajem???jak dlugo katomatoly beda terroryzowac kulture sztuke??rzygac sie chce!!jakos katomatoly nie organizuja wiecow w sprawie ksiezy gwalcacych dzieci!!!rzygowina ciagle maci!!!wybierz kurdupla na prezydenta a on co to zafunduje!!dalej bedzie lizal dupe czarnych i pozwalal na grabiez i rozkradanie tego kraju przez purpurowo-czarna mafie!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bebe Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.metrointernet.pl 23.06.10, 20:38 Czlowieku ale Doda moze obrazic uczycia religijne katolikow. Nie jestes wierzacy twoja sprawa ale... jesli ktos jest to nie oznacza ze mozna go obrazac. Niech by Doda sprobowala obrazic muzulmanow. Pewnie zalatwiliby ja za jednym zamachem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mateuszt14 Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: 212.87.25.* 23.06.10, 20:59 >Niech by > Doda sprobowala obrazic muzulmanow. Pewnie zalatwiliby ja za jednym >zamachem... Za jednym zamachem... Dosłownie i w przenośni ;) Obrazisz Żyda: międzynarodowy skandal Obrazisz Muzułmanina: możesz szykować sobie w domu pancerne pomieszczenie ochronne Obrazisz Katolika: napisze na Ciebie protest to władz miast/państwa Uważam iż katolik najmniej tu humanitarnie postępuje... Cóż za zacofanie!!! :PP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 21:25 Sam przyznałeś, że wy katole jestescie na tym samym poziomie co fanatyczni muzułmanie. Świeta prawda, Panie Dzieju, swieta prawda. Zamiast na koncert, idż do SWOJEGO kościółka, tam Doda nie poleci za tobą, zeby cię obrażac. Nie zapomnij dać czarnuchom pieniedzy na rozpustę i jeszcze ich w rękę pocałować - durniu. Odpowiedz Link Zgłoś
aldryg Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 24.06.10, 10:08 Czyli co, powinna zamilknąć, schować się ze wstydem w domu i być wdzięczna, że tylko chcą zabronić jej organizować koncerty, a nie posłać od razu do piachu? Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Dozwolone od lat 18 23.06.10, 18:22 Biblia posiada wiele materialu o tresci seksualnej...nie wspominajac o ekspoloatacji , dyskryminacji i przemocy w stosunku do kobiet, dzieci i ....tak...niewolnikow. Witajcie w 21 wieku, Rodacy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kociocha Re: Dozwolone od lat 18 IP: *.w92-128.abo.wanadoo.fr 23.06.10, 18:59 nie mowiac o erotycznej piesni nad piesniami, moze trzeba by ocenzurowac ? bo co na to powiedza te nienarodzone dzieci ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mateuszt14 Re: Dozwolone od lat 18 IP: 212.87.25.* 23.06.10, 21:06 Z interpretacją tekstu biblii można wszystko zrobić... Z przykrością muszę to stwierdzić, iż Ameryki nie odkryliście. Można cytować wersety i ludzi mordować... Tylko, że cała sztuka polega na tym by odkryć coś więcej niż co jest napisane dosłownie... Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: Dozwolone od lat 18 23.06.10, 21:22 Gość portalu: mateuszt14 napisał(a): > Tylko, że cała sztuka polega na tym by odkryć coś więcej niż co > jest napisane dosłownie... Odkryć więcej, niż się wydaje możliwe, czasami można. Dedykuję Ci fraszkę: Kolumb odkrył Amerykę. Historia wspomina go czule. Odkryłem więcej, podnosząc koszulę. Bo naraz obie półkule. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spoizna Doda-muzg po tacie na dopingu. IP: *.xdsl.centertel.pl 23.06.10, 18:22 A co to jest ta doda ,tata cienzarowiec nałykał sie pigółek i efekt widac moze lepiej jakby stosował epo to mniej szkód by zrobił tej dodzie .A tak zamiast muzgu ma dopalacz.! Odpowiedz Link Zgłoś
abigorre Re: Doda-muzg po tacie na dopingu. 23.06.10, 18:51 Gość portalu: spoizna napisał(a): > A co to jest ta doda ,tata cienzarowiec nałykał sie pigółek i efekt > widac moze lepiej jakby stosował epo to mniej szkód by zrobił tej > dodzie .A tak zamiast muzgu ma dopalacz.! drogie dziecko specjalnej troski...twoj IQ w okolicach 70 wyklucza jakakolwiek merytoryczna polemike ,ale zadam sobie trud a tobie 1 pytanie: co takiego stworzyłes (aś)zeby krytykowac Dode? napisales ksiazke? namalowales obraz? moze cos wyrzezbiles? albo jakies osiagniecia sportowe??? pochwal sie nam...chetnie posłuchamy i ocenimy.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Śmiech Re: Doda-muzg po tacie na dopingu. IP: *.globalconnect.pl 23.06.10, 20:43 Gościu szpanuje głupotą, a Ty się pytasz... Głupi jest i to jest jego osiągnięcie;) Odpowiedz Link Zgłoś
stangor Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 18:27 Kościół Katolicki ma bardzo mało wspólnego z Chrześcijaństwem i naukami Chrystusa. Wiele obrzędów oraz nakazów i zakazów zostało wymyślonych przez kolejnych papieży lub zapożyczonych z czasów tzw. pogańskich ( ostatnie namaszczenie, świece wotywne,posty, kadzidło,odpusty,przykazania kościelne, czyściec itd). Ta mafijna instytucja żeruje na zacofaniu i ciemnocie. Najlepszym rozwiązaniem jest realizacja zapisu w Konstytucji o rozdziale państwa od kościoła i wypowiedzenie konkordatu. Tylko do tego potrzebni są odważni politycy a nie cioty ( nie było do tej pory polityka który odważnie stawiał by sprawę całkowitego rozdziału państwa od kościoła). Jestem wierzącym ale jestem również za całkowitym odłączeniem kościoła. Nie chcę aby z moich podatków był dotowany kościół, opłacani klerycy dający wątpliwej jakości nauki itd. Nie jestem zwolennikiem zwalczania kościoła ale jestem przeciwny w jego ingerencje w życie publiczne, w jego uzurpowanie do monopolu na prawdę, za wszelką cenę wpajanie społeczeństwu bzdur i utrzymanie zacofania. Kościół obietnicami raju dla wiernych w niebie urządził sobie raj na ziemi dla siebie. Tak na zacofaniu robi się interesy. Pokażcie mi kleryka biedaka. Czy kościół kiedykolwiek udzielił pomocy z własnych funduszy? Zawsze najpierw na tacę a dopiero do puszki Caritas. Natura czy Bóg jak kto woli obdarzyła nas rozumem i tym różnimy się od zwierząt ale niewielu potrafi z niego korzystać i dlatego dają się tresować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: popelinka Nie Cacy O czym 90% katolików nie wie IP: *.punkt.opole.pl 23.06.10, 18:46 Odnośnik do oryginalnej publikacji: www.wlasnowierca.go.pl/ Wersja II - poprawiona merytorycznie i rozbudowana "Po czynach ich - poznasz ich" Jezus Chrystus 120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych. 156 (lub 167) r. - Po męczeńskiej śmierci biskupa Polikarpa i jedenastu wiernych z kościoła w Smyrnie (Turcja) zainicjowano praktykę czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii. II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą". II w. - Pod koniec II wieku wyznawcy chrystianizmu zaczynają głosić nauki o dziewictwie Maryi. Wcześniej nikt tego nie twierdził. 200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem. 312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim, w której Konstantyn zwyciężył i zabił Maksencjusza. Z powodu wizji sennej, którą ujrzał przed bitwą Konstanty (miał wygrać dzięki symbolowi krzyża), rok później wydał edykt zrówujący religię chrześcijańską z religiami pogańskimi. Odtąd, z roku na rok, dzięki prochrześcijańskim nastawieniom Konstantyna, pozycja chrześcijaństwa będzie się umacniać, a inne religie będą wypierane. Polityka ta w ostateczności doprowadziła do prześladowania i mordowania niechrześcijan przez fanatyków religijnych. Prześladowani stali się prześladowcami. 314 r. - Uchwalono ekskomunikę dla dezerterów. Dotąd Kościół zabraniał zabijania w obronie koniecznej. 321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę" (Codex Justinianus, III, 12). 325 r. - Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów sprowokowanego naukami Arrio, księdza heretyka z Aleksandrii, który głosił że Jezus nie jest Bogiem, tylko bóstwem niższej klasy, 248 biskupów głosowało za uznaniem, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu czyli, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach". 360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów. 364 r. - Na synodzie w Laodycei Kościół zabronił świętowania soboty. W Kanonie XXIX tegoż Soboru widnieje następujący zapis: "Chrześcijanie nie powinni judaizować i próżnować w sobotę, ale powinni pracować w tym dniu; powinni szczególnie uczcić Dzień Pański będąc chrześcijanami, i jeśli to możliwe, nie pracować w tym dniu. Jeśli jednak będą judaizować w tym dniu zostaną odłączeni od Chrystusa" (C. J. Hefele, History of the Councils of the Church). 382 r. - Synod w Rzymie zwołany przez Damazego ustanawia zwierzchnictwo Kościoła rzymskiego nad pozostałymi. Uchwała głosi: "Choć kościoły katolickie rozsiane na ziemi są jedną komnatą ślubną Chrystusa, święty kościół rzymski jednak został wywyższony ponad wszystkie kościoły nie uchwałami żadnych synodów, lecz otrzymał prymat słowami Pana i Zbawiciela naszego". Dotąd nie istniał jeden, wielki Kościół katolicki, tylko wiele pomniejszych i nieraz konkurujących ze sobą. 385 r. - Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Miało to miejsce w Trewirze. 390 i 393 r. - Synody w Hipponie i Kartaginie ratyfikują kanon "Pisma Świętego". IV w. - Pierwsza uroczystość Wszystkich Świętych Męczenników zainicjowana przez kościół w Antiochii. IV w. - Początek okresu mordowania pogan i plądrowania ich świątyń przez chrześcijan podjudzanych przez biskupów, opatów i mnichów. W 347 r. Ojciec Kościoła Firmicus Maternus zachęca władców: "Niechaj ogień mennicy albo płomień pieca hutniczego roztopi posągi owych bożków, obróćcie wszystkie dary wotywne na swój pożytek i przejmijcie je na własność. Po zniszczeniu świątyń zostaniecie przez Boga wywyższeni". 431 r. - Sobór w Efezie przyjmuje zasadę wiary w boską naturę Jezusa i uznaje Marię za "Bożą Rodzicielkę". 449 r. - Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu nad innymi biskupami i tym samym staje się pierwszym papieżem w dzisiejszym rozumieniu tego słowa. Dotąd istniało wiele rozproszonych tez o prymacie, a każdy biskup większego miasta nazywany był papieżem, czyli "papa". V w. - W połowie V wieku dzień 15 sierpnia staje się świętem M.B., a cesarz Maurycjusz ustanawia ten dzień świętem dla całego Cesarstwa. 539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej. VI w. - Za sprawą mnichów irlandzkich spowiedź "na ucho" rozprzestrzenia się w całej Europie. Do tego czasu spowiedź na ogół odbywano publicznie i to bardzo rzadko w ciągu całego życia. VI w. - Na mocy cesarskiego dekretu, wszyscy poganie zostali uznani za ludzi bez majątku i praw: "iżby ograbieni z mienia, popadli w nędzę". 600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacinę do liturgii. 638 r. - Szósty sobór w Toledo nakazuje przymusowe ochrzczenie wszystkich Żydów zamieszkałych w Hiszpanii. 694 r. - Siedemnasty sobór toledański uznaje wszystkich Żydów za niewolników. Ich kapitały ulegają konfiskacie, zostają im też odebrane dzieci od siódmego roku życia wzwyż. 715 r. - Wprowadzono modlitwy do świętych. 726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy. 783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża. 835 r. - Papież Jan XI ustanawia osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając na dzień im poświęcony 1 listopada. X w. - Odo z Cluny głosi: "Obejmować kobietę to tak, jak obejmować wór gnoju..." 993 r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych. 1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. Dotąd duchowni mieli żony i dzieci. 1054 r. - Michał Ceruliusz, patriarcha kościoła wschodniego i Leon IX (pośrednio) obrzucili się nawzajem klątwami. 1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił formalną "klątwę", czyli wyklęcie przez instytucję Kościoła (nie mylić ze zwykłą klątwą). 1095 r. - Papież Urban II krytykuje prześladowania pielgrzymów przez Turków. W efekcie rycerze Europy i prości ludzie ruszyli na Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwszą wyprawę krzyżową. 1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie (w tym ok. 70 000 Saracenów). Kronikarz Rajmund d'Aguilers pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych" ("Historia Francorum qui ceperunt Jeruzalem"). XII w. - Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie mają życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas". 1140 r. - Ułożono i przyjęto listę 7 sakramentów świętych. Do tego czasu udzielano sakramentów w sposób nieuporządkowany (np. słowiańscy księża za jeden z sakramentów uznawali postrzyżyny!). 1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. 1202-1204 r. - IV krucjata zainicjowana przez Innocentego III, by wesprzeć krzyżowców w Palestynie. Na skutek polityki Henryka Dandolo, żołnierze Chrystusa zwrócili się przeciwko Bizancjum i zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i wyrzynając mieszkańców. Na koniec spalili miasto. Zrabowano niesłychane ilości złota i srebra a skala przemocy przekroczyła wszelkie ówczesne normy wojenne. Na zdobytym terenie utworzono efemeryczne państewko nazwane Cesarstwem Łacińskim. Przypieczętowało to rozłam między chrześcijaństwem wschodnim a zachodnim. 1208 r. - Innocenty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.chello.pl 23.06.10, 18:46 Po raz pierwszy od dłuższego czasu ktoś chce zastosować cenzurę prewencyjną. Odpowiedz Link Zgłoś
cheffin Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 18:48 Nowak nawet nie zauwaza jak robi reklame Dodzie a ona tylko na to czeka i kpi sobie z niego.Za kazdym razem kiedy tylko w jakims miescie pojawia sie plakaty o koncertach Dody(mozna ja lubic albo nie) Nowak sie uaktywnia tacy ludzie musza byc zawsze wszedzie widocznie prasie itp....... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: popelinka Nie Cacy O czym 90 % cz. 2 IP: *.punkt.opole.pl 23.06.10, 18:54 1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków oraz ich sprzymierzeńców. Rozpoczęła się krucjata, której celem było wymordowanie Katarów. Szacuje się, iż krucjata pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko Katarów, ale dotknęła większą część populacji południowej Francji. 1229 r. - Z powodu potajemnych zebrań wiernych dla czytania Biblii i interpretowania jej w sposób godzący w nauczanie i praktykę kościelną, papież Grzegorz IX zakazał czytania "Biblii" pod sankcją kar inkwizycyjnych. 1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi. 1234 r. - Papież Grzegorz IX nakłania do krucjaty przeciw chłopom ze Steding, którzy odmawiają arcybiskupowi Bremy nadmiernej daniny. Pięć tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci ginie z rąk krzyżowców, a zagrody owych chłopów zajmują osadnicy obdarzeni nimi przez Kościół. 1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nikogo nie oszczędzano. Ani mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek. Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie". 1252 r. - W bulli "Ad extripanda" papież Innocenty IV przyrównał wszystkich chrześcijan-niekatolików do zbójców i zobowiązał władców do tego, by winnych heretyków zabijano w ciągu pięciu dni. 1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedną postacią. 1264 r. - Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała. 1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto - Florencję. XIV w. - Wybucha epidemia czarnej śmierci. Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich. 1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójną koroną władcy. 1313 r. - Sobór w Zamorze ponownie zarządza zniewolenie Żydów i pod groźbą ekskomuniki żąda wykonania postanowienia przez władze świeckie. Antysemickie dekrety kościelne będą pojawiać się aż do XIX w. 1349 r. - W ponad 350 niemieckich miastach i wsiach giną niemalże wszyscy Żydzi, na ogół paleni żywcem. W ciągu jednego roku chrześcijanie wymordowali więcej Żydów niż niegdyś, w ciągu dwustu lat prześladowań, poganie wymordowali chrześcijan. To tylko jeden z wielu epizodów pogromów Żydów, gdyż podobne zdarzenia miały miejsce przez cały okres panowania chrześcijaństwa. 1377 r. - Robert z Genewy wynajął bandę najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessnę. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamkniętych bramach miasta, żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378 roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął imię Klemensa VII. W tym samym roku papieżem Urbanem VI został Bartolomeo Prignano i Kościół miał dwóch zwalczających się papieży. Klemensa VII uznano później za antypapieża. 1450-1750 r. - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary. 1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice. 1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni. 1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30 milionów Indian. XV i XVI w. - Na soborze Florenckim i Trydenckim wprowadzono dogmat o czyścu. Kwitnie praktyka sprzedaży odpustów od kar czyśćcowych. 1542 r. - Papież Paweł III wzmacnia pozycję Inkwizycji. Inkwizycja otrzymuje nad całym katolickim terytorium taką samą władzę, jaką wcześniej cieszyła się w Hiszpanii. 1545-1563 r. - Na Soborze Trydenckim ogłoszono, że prawdę religijną wyraża w równym stopniu Biblia, co tradycja, a jedyne i wyłączne prawo interpretacji Pisma Świętego spoczywa w rękach Kościoła. Uznano, że sakramenty są niezbędne do uzyskania zbawienia. Utworzono indeks ksiąg zakazanych, który przez 400 lat będzie krępować wolność myśli, sumienia i naukę. 1568 r. - Hiszpański trybunał inkwizycji wydaje nakaz śmierci na trzy miliony Niderlandczyków, którzy - jak brzmi hasło wypisane na kapeluszach "gezów" - wolą być "raczej Turkami niż papistami". 1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków". 1584 r. - Papież Grzegorz XIII w bulii "In coena Domini" zrównuje protestantów na równi z piratami i zbrodniarzami. 1585-1590 r. - Krótka kadencja Sykstusa V zaowocowała zakazem wstępu do watykańskich archiwów dla świeckich uczonych. Na rozkaz papieża wyryto przed wejściem napis: "Kto tutaj wejdzie, będzie natychmiast ekskomunikowany". 1 czerwca 1846 r. zakaz ten zostanie rozszerzony nawet na kardynałów, a wstęp będzie możliwy tylko za specjalną zgodą papieża. 1600 r. - 17 lutego spalono na stosie Giordano Bruno, który głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny (z czego wynikał pogląd, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami w kosmosie). Religię uznawał za uproszczoną wersję filozofii a liturgię za wynik zabobonu. Kościół skazał go za herezję doketyzmu. 1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej. 1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na stos. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem Inkwizycji. 1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce ok. 200 000 Żydów. 1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne. 1789 r. - Papież Grzegorz XVI gani wolność sumienia jako "szaleństwo", "zaraźliwy błąd" i wypowiada się przeciwko wolności handlu książkami. 1836 r. - Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody Inkwizycji. Zakaz obowiązywał do 1897 r. 1846 r. - 1 czerwca wydano zakaz wstępu do watykańskiego archiwum nawet kardynałom, bez specjalnego zezwolenia papieża. 1852 r. - Wprowadzono nabożeństwo majowe do N.M.P. 1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczęciu N.M.P. 1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić. 1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża. 1897 r. - Papież Leon XIII d Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.ghnet.pl 23.06.10, 18:53 Doda jest ostra, ale nigdy nie mowiła, ze tworcy biblii są alkoholikami i narkomanami. To jest pomowienie p.Nowaka, ktory pewnie zapomniał, ze w biblii opisuje sie uczty, w ktorych leje sie wino, ze sam Jezus zamieniał wode w wino i kto wie moze tez cos popalali co tylko sugerowała, a nie twierdziła Doda. A moze jakis procesik o przekręcanie wypowiedzi?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: popelinka Nie Cacy O czym 90 5 cz.3 IP: *.punkt.opole.pl 23.06.10, 18:56 1897 r. - Papież Leon XIII dopisuje "Biblię" do "Indeksu ksišg zakazanych"!!! początek XX w. - Papież Leon XIII uzasadnia karę śmierci: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchową". początek XX w. - Pius X oświadczył dosłownie: "Religia żydowska była podstawą naszej religii, została jednak zastąpiona nauką Chrystusa i nie możemy uznać dalszej racji istnienia tamtej". 1910 r. - 1 września Pius X nakazał katolickim duchownym składać "Przysięgę modernistyczną", która każe wierzyć, że "Kościół (...) został bezpośrednio i wprost założony przez (...) Chrystusa", oraz nakazuje potępiać "tych, którzy twierdzą, że Wiara, przez Kościół podana, może stać w sprzeczności z historią" oraz "sposób rozumienia i wykładania Pisma św., który, pomijając tradycję Kościoła, analogię Wiary i wskazówki Stolicy Apostolskiej, polega na pomysłach racjonalistycznych". Przysięga miała zapobiec "zamętowi w umysłach wiernych co do istoty dogmatów" wynikającego z postępującej edukacji społeczeństwa. Przysięgę zniesiono w 1967 r. 1917 r. - Heretycy mogą odetchnąć ulgą. Po prawie 700 latach nowy "Codex Juris Canonici" znosi tortury! Duży wpływ na decyzję miało powstanie komunizmu w Rosji, którego Kościół się przestraszył. 1939 r. - Papież Pius XII w liście do hierarchii kościelnej USA dopatruje się przyczyny "dzisiejszych nieszczęść" nie w faszyzmie, lecz m.in. w krótkich spódnicach pań. Poparcie Piusa XII dla hitlerowskiej napaści na Polskę znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 r. Papież uznał ją za "walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość." 1941 r. - Tuż po agresji III Rzeszy na ZSRR z watykańskich drukarni wysłano do sztabu wojsk niemieckich duże transporty ukraińskich i rosyjskich modlitewników. Watykan podbite obszary ZSRR podporządkował nuncjaturze berlińskiej oficjalnie akceptując zagarnięcie tych ziem przez Hitlera. 1941 r. - Watykan akceptuje antysemickie poczynania rządu Vichy i wyraża zgodę na uchwalenie tzw. "Statutu Żydów". Wyrażono nadzieję, że nie ograniczy on prerogatyw Kościoła. 1945 r. - Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną. 1946 r. - Studenci wydziału prawa Uniwersytetu w Cardiff, rozważają, czy Pius XII powinien zasiąść na ławie oskarżonych przed Międzynarodowym Trybunałem w Norymberdze za całokształt prohitlerowskiej polityki Watykanu w okresie 2. wojny światowej. 1950 r. - W petycji do Watykanu, Katolicy proszą o dogmatyzację fizycznego wniebowzięcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu N.M.P., choć w Ewangeliach nie ma o tym słowa. 1954 r. - Pius XII poucza: "To, co nie jest zgodnie z prawdą czy z normą obyczajową nie ma prawa istnieć". Chodzi oczywiście o prawdy i moralność zgodne z nauczaniem Kościoła. 1966 r. - Watykan znosi indeks ksiąg zakazanych, bo nie spełnia już zadania i naraża Kościół na ostrą krytykę. 1975 r. - Papież Paweł VI wyjaśnia w liście do arcybiskupa Coggana, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, ponieważ "wykluczenie kobiet z kapłaństwa jest zgodne z zamysłem Boga wobec swego Kościoła", choć specjalnie powołana Papieska Komisja Biblijna (składająca się z wybitnych biblistów) orzekła wcześniej, że nie ma przeciwskazań. Zdanie papieża nadal jest ważniejsze od wniosków wypływających z lektury Biblii. Pawła VI poparł Jan Paweł II. 1980 r. - Beatyfikacja jezuity José de Anchieta, który twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Podczas beatyfikacji masowego mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego. Nie pierwszy to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze. 1992 r. - Papież Jan Paweł II ogłasza, że potępianie Galileusza za głoszenie heliocentrycznego poglądu, iż Ziemia krąży wokół Słońca (a nie na odwrót), było błędem. Rehabilitacja Galileusza trwała 359 lat. 1993 r. - Watykan uznaje istnienie państwa Izrael. 2000 r. - 13 marca Kościół przyznaje, że w ciągu wieków popełnił wiele grzechów w dziedzinie praw człowieka i wolności religijnej. O przebaczenie proszeni są m.in. Żydzi, kobiety i ludy tubylcze. Za przebaczeniem nie idą żadne czyny, które mogłyby naprawić lub upamiętnić wyrządzone krzywdy, ale za to wizerunek Kościoła poprawia się w oczach wiernych. 2006 r. - 2 lipca przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Rodziny kardynał Alfonso Lopez Trujillo mówi w wywiadzie dla dziennika "Il Tempo", że aborcja "to zbrodnia bardziej przerażająca niż wszystkie wojny światowe". Czyli, że usuwanie nieświadomych istnienia embrionów lub zapłodnionej komórki jajowej jest gorsze niż mordowanie świadomych dzieci przez żołnierzy i w obozach zagłady. Cytaty: "Kościół Rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy w żaden błąd nie popadnie". "Dictatus Papae" papieża Grzegorza VII (1073-1086). "Używajmy papiestwa teraz, gdy Bóg nam go dał". "Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła". Papież Leon X. "Kościół Rzymskokatolicki przelał więcej niewinnej krwi, niż jakakolwiek inna instytucja". W. E. H. Lecky. "Wszystko, co sprzyja osobistej godności człowieka, co podtrzymuje równouprawnienie obywateli, wszystko to powołał do życia, otaczał troską i zawsze chronił Kościół katolicki". Papież Leon III. Źródło: maryja.org Poprawki merytoryczne i rozbudowa: Redakcja "Własnowiercy" Od redakcji: Z powodu drobnych błędów merytorycznych dostrzeżonych w oryginalnym tekście, redakcja "Własnowiercy" na bieżąco usuwa je lub poprawia. Na dzień dzisiejszy tekst skorygowano o listy czytelników i następujące źródła: 1. "Eliksir i kamień", książka Michaela Baigenta i Richarda Leigha 2. www.hoping.org.pl/pytania/pytania11.html 3. zapytaj.wiara.pl/ index.php?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1148737527&dzi=1123365535&katg= 4. www.davinciodkodowany.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=65 5. www.davinciodkodowany.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=72 6. www.trinitarians.info/load.php?obronawiaryID=198 7. www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/sobory/dokumenty1soborow_02.html 8. www.trinitarians.info/load.php?obronawiaryID=197 9. pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawy_krzyżowe 10. encyklopedia.pwn.pl/35548_1.html 11. encyklopedia.pwn.pl/77803_1.html 12. forum.chrzescijanin.pl/ viewtopic.php?t=64&view=next&sid=a1b67f1584883f2cf8f539a0e7787144 13. www.grekat.stalwol.pl/prymat.html 14. encyklopedia.pwn.pl/19072_1.html 15. wiadomosci.onet.pl/jp2/5169,2963,1134057,text.html 16. pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz 17. portalwiedzy.onet.pl/3412,haslo.html 18. www.mateusz.pl/wdrodze/nr366/02-wdr.htm 19. rumburak.website.pl 20. www.racjonalista.pl/kk.php/s,2753 21. wiadomosci.onet.pl/1349575,12,item.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artpiut Re: O czym 90 5 cz.3 IP: *.hari.cable.virginmedia.com 23.06.10, 19:48 popelinka, dziękuje za te daty, wielu z nich nie znałem, fajna lekcja hitorii, dziękuje Odpowiedz Link Zgłoś
echfranka Re: O czym 90 5 cz.3 23.06.10, 21:02 @ popelinka. Dzięki za bardzo ciekawą lekcję historii. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytorstarszy Re: O czym 90 5 cz.3 24.06.10, 03:13 echfranka napisała: > @ popelinka. > > Dzięki za bardzo ciekawą lekcję historii. > > Pozdrawiam. Ja także pozdrawiam,choć wiem więcej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thobold Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sądami? IP: 150.254.73.* 23.06.10, 18:57 Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sądami? Cóż, to chyba bardziej adekwatna nazwa dla tej bandy pieniaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: q Re: Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sądami? IP: 217.17.37.* 23.06.10, 20:19 taaa bo sekta to takie brzydkie słowo :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.chello.pl 23.06.10, 18:59 Pan Nowak odmawia ludziom prawa wyboru (iść lub nie - na koncert). Przecież jest to akt wolnej woli człowieka, której nawet Bóg nie odmawia człowiekowi. Odpowiedz Link Zgłoś
dariuszczwa Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 19:05 Kiedy Polacy wreszcie się obudzą i zaczną bojkotować owe "Komitety" i ich mocodawców za szerzenie średniowiecznej ciemnoty? Odpowiedz Link Zgłoś
opinia_publiczna_online Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 20:04 > dariuszczwa napisał: > Kiedy Polacy wreszcie się obudzą i zaczną bojkotować owe "Komitety" > i ich mocodawców za szerzenie średniowiecznej ciemnoty? A skąd wiesz, że nie bojkotują? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anim Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.10, 09:43 Idiotka ta Doda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niespodziewany Re: Biblia - sporo materialu kabaretowego IP: *.chello.pl 23.06.10, 19:07 jak nic chlopie z tego zes nie zrozumial to niestety ,nic juz z ciebie nie bedzie ,nno chyba ze ksiadz cie skrzywdzil,heheh Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz62 Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 19:13 Przyzwyczajajcie się młodzieży tak będzie jak prezio Kaczyński będzie prezydentem,teraz parę oszołomów się budzi i próbuje mieszać a po wyborach będziecie skazani na radio i to te bardziej na zachód bo u Nas będzie jeno katolickie-miłej zabawy przy np.Barce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Max Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: 78.9.82.* 23.06.10, 21:03 Ilu jeszcze takich idiotów i nieuków będzie pisać takie brednie, dla was idolem jest doda o takim samym poziomie intelektu jak wasz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 22:27 Maxiu, ty nie rozumiesz sensu dyskusji. Tematem nie jest Doda, tylko terror katoli i ich zawłaszczanie przestrzeni publicznej: Doda, Nieznalska, parady - im wszystko nie w smak i każą tego ZABRONIĆ!!!!!. Oni, zawsze poprawni i znający JEDYNĄ prawdę - Vatykańskiego terroru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojciec Nowaka Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.n4u.abpl.pl 23.06.10, 19:35 Przepraszam za syna. Miał być naleśnik, ale patelnia nie była za bardzo rozgrzana... Odpowiedz Link Zgłoś
grregu Cycki Dody zmieniają na lepsze Polskę !!!! 23.06.10, 19:40 Błogosławionaś Ty miedzy śpiewającymi niewiastami:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxxxxxx Re: Cycki Dody zmieniają na lepsze Polskę !!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 21:43 jesteś blużniercą i nie ujdzie ci to płazem! Jezus nie pozwoli szydzić ze swej MATKI!!! Doda bza swoje blużnierstwa będzie ciężko konać, chyba że publicznie przeprosi BOGA. I tak czeka ją wózek inwalidzki...bo długo już nie będzie wyginać kręgosłupa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morf Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: 82.160.51.* 23.06.10, 19:41 Dobrze że chcą tylko zablokować . Muzłumanie po prostu obcięliby jej głowę ot co . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Śmiech Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.globalconnect.pl 23.06.10, 20:51 Jeszcze kilku takich oszołomów, PiS z Kaczyńskim u władzy i jak będziesz oddychał na ulicy, to utną ci głowę. Katolicy już niedługo będą jak Muzułmanie. Jedyna nadzieja, to że szybko będą umierać i nie zdążą zniszczyć Polski do reszty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aneta Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.subscribers.sferia.net 23.06.10, 19:45 Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sądami? Czyli "sąd sądem a sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie"? Każdy chce zdrowej, nowej, sprawiedliwej, wspaniałej itd itp Polski. Jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli w dalszym ciągu takie kołki mają prawo wstrzymywać biznes? Przecież każdy koncert to biznes. Czy Arki Noego (jest takie coś jeszcze?) Dody czy Madonny. Biznes is biznes. To jest napędzanie koniuktury. Ale nie - nie pozwolę by ktoś mógł uczciwie pracować i uczciwie zarabiać pieniążki. Ma leżeć do góry beretem jak ja i się pienić, że państwo daje mi za mało pieniędzy! Leżeć i cenzurować.... Odpowiedz Link Zgłoś
antropoid Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 19:53 Też jest się czym podniecać. Wtórnym kiczem... Odpowiedz Link Zgłoś
e.olsen Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sądami?????? 23.06.10, 20:04 No to się zapisuję :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 20:11 Ludzie ale was to już całkowicie pokręciło,co te mohery już nie wymyślą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mateuszt14 Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: 212.87.25.* 23.06.10, 20:38 Co nie?? Jestem tego samego zdania...Rządni krwi jaskiniowcy, tylko dziergają te mohery i z maczugą po ulicach gonią gejów i lesbijki... BuHaHa! TOLERANCJA?!! Wymaga się tolerancji wobec wszystkich ale mohery to najlepiej by w zakładach psychiatrycznych pozamykać. Te wszystko ,,nowe" stare posty o moherach staje się już WYBITNIE żenujące... Pozdrawiam Mohery i anty-Mohery. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Śmiech Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.globalconnect.pl 23.06.10, 20:54 To, że gonią "pedałów i pedałki", to dobrze. Szkoda tylko, że gonią też tych, co tyrają na ich emerytury. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan_termos Re: Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 21:38 "pedały i pedałki", dla twej wiadomości, też są podatnikami, też pracują i też tyrają na ich emerytury. Odpowiedz Link Zgłoś
djenn Chcą zablokować "bluźnierczy" koncert Dody 23.06.10, 20:12 Czarni do kruchty, mohery do kościoła oto moje zdanie. Odpowiedz Link Zgłoś