Dodaj do ulubionych

Skandalicznie wysokie odszkodowania

21.01.11, 16:14

Po 250 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z najbliższych ofiar katastrofy smoleńskiej - taka jest propozycja ugodowa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa dla członków rodzin - poinformował prezes Prokuratorii Generalnej Marcin Dziurda.

wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/250-tys-dla-rodzin-ofiar-katastrofy,1,4118720,wiadomosc.html
I kto za to zapłaci?
Obserwuj wątek
    • Gość: behemot Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 21.01.11, 17:27
      Drogi Ferdku!
      Znów, korzystając z mojej rady, zacząłeś się zastanawiać i kto za to zapłaci? Pragnę Ci przypomnieć, że rodziny ofiar katastrofy Casy w Mirosławcu zaproponowały po dużej bańce odszkodowania. Do tego dodaj jeszcze katastrofę Bryzy i Mi-8. A kwota, która przerasta Twoją wyobrażnię i tak Cię bulwersuje urastając do skandalu, jeszcze wzrośnie. Zapłaci Państwo z podatków swoich obywateli. Tak jak za swoją nieudolność płaci powodzianom, czy odwołującym się do Strasburga. Jak zapłaci, to będzie można powiedzieć, że troszczy się o swoich obywateli, pośmiertnie przynajmniej - choć nie wszystkich.
      • Gość: Anka Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: 87.207.60.* 21.01.11, 18:40
        Behemot bo ja się nie znam, ale za co oni im płacą?
        Oni dostali już odszkodowanie z ubepieczenia, rząd przyznał im renty rodzinne, pochówek był na koszt państwa, do tego dostali zasiłki pogrzebowe.
        To co to znowu za zadośćuczynienie?
        • Gość: nnn Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 19:00
          Choć rodzina prezydenta dostała odszkodowanie z ubezpieczenia, to teraz żąda następnego odszkodowania? I jeszcze p. D. stwierdza, że 250 tys. to suma żenująco niska?! Podatnik wychodzi na frajera.
          • Gość: qwerty Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.11, 21:59
            Tak właśnie PiS pojmuje pojęcie państwa.
            • Gość: behemot Ciemny jesteś qwerty IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 21.01.11, 22:28
              jak tabaka w rogu. Ale wolno ci. Ani PiS nie wystąpił o odszkodowania, ani rodziny ofiar. Prokuratura nie skończyła dochodzeń sąd nie wydał wyroku a Prokuratoria generalna wyrwała się niczym Filip z konopii z odszkodowaniami. Przecież to jakieś poperwollone.
              • Gość: feee Re: Ciemny jesteś qwerty IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.11, 23:05
                prokuratura sie wyrwała, ale mąż swojej żony od razu poleciał skamleć do mediów, że mało, żygać siechce jak sie widzi ich "ból" i "stratę"
                • Gość: behemot Re: Ciemny jesteś qwerty IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 21.01.11, 23:50
                  W takiej sytuacji to media latają do drugiej strony zapytać co ona na to. Zaś sam Dubieniecki zachował się jak porządny papuga, którego w takiej sytuacji rolą jest wyrwanie jak największej kasy dla swoich mandantów. O kwocie nie powinien się wypowiadać bo dżentelmeni o forsie nie gadają.
    • Gość: płacimy My podatni Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.com 22.01.11, 23:39
      "I kto za to zapłaci? "
      My, czyli podatnicy.
      • Gość: Płacimy My podatni Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.com 22.01.11, 23:44
        "I kto za to zapłaci? "
        Zapłacimy My podatnicy,tak samo jak zapłaciliśmy ponad 3 miliony,jeśli nie o wiele więcej,za bizantyjski pogrzeb Kaczyńskich,i wiele innych rzeczy,zapłaciliśmy i zapłacimy jeszcze.
        • Gość: Zapłacimy My podat Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.com 22.01.11, 23:51
          "prokuratura się wyrwała"
          Sama by się nie wyrwała,ktoś ją usilnie wbrew jej woli, do tego nakłonił,tak jak pilotów do lądowania wbrew ich woli.
          • Gość: mika Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.uddi.cable.virginmedia.com 23.01.11, 03:44
            PO zrobiło wrzutkę, by przykryć zły efekt raportu MAK i to , jak Tusk został wydymany przez Rosjan. A że temu sondażowemu premierkowi chodzi tylko o wizerunek a w dalszej kolejności o "wadze", to jego spece wymyślili odszkodowania, bo pieniądz najlepiej przemawia do gawiedzi a zazdrość towarzyszyła jej odwiecznie.Stąd też, jak filip z konopi, wyskoczono z odszkodowaniami a tylko bechemot trzeżwo zauważa fakty, choć nie należy się dziwić - wszak wyborców PełO jest w Polsce od groma, niestety...
            ...a po ile jabłka w Polsce?
      • przemo_opole Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania 23.01.11, 09:40
        Zapłacimy, bo organizator lotu czyli Kancelaria Prezydenta "zapomniał" go komercyjnie ubezpieczyć. Odszkodowania w liniach lotniczych mogą być wysykie, właśnie dlatego że katastrofy są rzadkością w stosunku do ilości przewiezionych pasażerów. A od każdego linia płaci coś tam na ubezpieczenie.
        Niezależnie od sympatii i antypatii politycznych, zginęło tam mnóstwo bardzo porządnych ludzi.
        I faktycznie - zapłacimy za nieudolność Państwa, nieważne czy w tym momencie reprezentowanego przez Kancelarię Prezydenta czy Premiera.
        • Gość: Gość Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 11:58
          Zbliża się nieuchronnie termin jesiennych, tegorocznych wyborów do sejmu to władza\P.O.\ośmieszona po Smoleńsku przez sowietów wije się jak piskorz w garncu byle tylko utrzymać się przy korycie.Mięło 3 lata a Irlandii jak nie było tak nie ma i to wszyscy wyborcy P.O. powinni im przypominać bo jak na razie od czasy wygranych wyborów w 2007r. P.O. olewa naród ile wleżie.
          Rząd zamiast zająć się min. szkolnictwem zawodowym w Polsce\jego odbudową\,nałożeniem podatku od odpraw dla zwalnianych pracowników z kierowniczych funkcji.\Węgrzy wprowadzili u siebie dla takich zwalnianych nieudaczników 98 % podatek\ itd. ma pomysły jak dziecko w piaskownicy a rzecznik rządu mówił w tamtym roku przed kamerami TV iż rząd dobrze radzi sobie z kryzysem.I jak tu nie myśleć iż elektorat P.O. to ludzie obłąkani.

          • przemo_opole Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania 23.01.11, 13:03
            No nie ma Irlandii, to prawda. Zresztą i sama Irlandia się "nieco" zmieniła.
            Ale jakby tak przyszedł Jarosław do władzy to będziemy mieli w krótkim czasie drugą... Białoruś. Czego ani sobie ani Tobie nie życzę.
            • Gość: Gość dp przemo opole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.11, 17:23
              Irlandii nie ma i nigdy nie będzie a tylko obłąkany wierzył w słowa człowieka który publicznie mówił ,że jest Kaszubem co jest kłamstwem ponieważ nazwisko Tusk przed 1900r na Kaszubach było nie znane a dziadek tego pana przyjechał na Kaszuby z innego regionu Polski.Kolego! tematem nie są wizje co by było gdyby Kaczyński itd. ,lecz idiotyczny \jak zwykle\ pomysł P.O. która chce lekką ręką z budżetu wyrzucić w błoto 26 mln 400 tyś zł.Ot gospodarność iście w stylu liberałów.I Ty coś piszesz o Białorusi? Nie myl nazwisk.
              Może wreszcie doczekam premiera i rządu który nie będzie się zachowywał jak wasal w stosunku do Zachodu i Moskwy.Niestety elektorat i sympatycy P.O. nigdy tego nie pojmą \a szkoda\tak samo jak kolaboranci podczas Powstania Wielkopolskiego w 1918r.nie wiedzieli jaką mają narodowość.To cecha wszystkich obłąkanych politycznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              P.S. Takim jak Ty sprzedali nasze stocznie, w tym roku pod młotek pójdą lasy państwowe\jesda ich trzecia\ a kiedy będą dalej przy korycie sprzedadzą za grosze Odrę na szym zachodnim sąsiadom a Ty dalej będziesz bredził o Białorusi jak właśnie obłąkany politycznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              • przemo_opole Re: dp przemo opole 23.01.11, 20:49
                No cóż, poobrażałeś trochę i już starczy. Mnie to nie rusza.

                Natomiast jeśli chodzi o jak to ująłęś pewną uległośc w stosunku do przyjaciół Moskali, to zapewne by nie musiała być aż taka gdyby nie pewne brzemienne w skutki posunięcie byłego premiera Millera.
              • Gość: franek Re: dp przemo opole IP: *.opole.pl 24.01.11, 07:33
                e tam marudzisz, Donek jest Kaszubem

                sam piszesz że na Kaszuby przyjechał jego dziadek
                więc idąc tą drogą jego dziadek nie był Kaszubem, jego ojciec jeśli sie urodził na Kaszubach i czuje Kaszubem to jest Kaszubem
                a Donek się urodził na Kaszubach i jest Kaszubem


                bo w innym rozumieniu jeśli odmawiasz mu bycia Kaszubem to zapytam - ile pokoleń rodzina musi mieszkać na Kaszubach żeby być Kaszubami?
                10? 20? 50?
        • Gość: behemot Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 23.01.11, 13:03
          Z wypowiedzi przema wyplywa jeden podstawowy wniosek dla nas wszystkich. Jak sami o siebie nie zadbamy, to nie ma co liczyć na innych, państwo i Bóg wi kogo. Takie czy inne katastrofy pokazują kruchość ludzkiego istnienia i ubezpieczenie sie na wypadek smierci nagłej czy "naturalnej" jest jak najbardziej wskazane. Wysokość ubezpieczenia jest zależna od naszego portfela ale warto to zrobić. Poza tym, życie to wartość za którą można odebrać kilka odszkodowań.
          • jureek Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania 23.01.11, 13:42
            Behemot, czy Ty sprzedajesz ubezpieczenia?
            Jura
            • Gość: behemot Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 23.01.11, 23:52
              Nie. Ale podziwiam tych wcoorvionych na wysokość odszkodowań, jak to są robieni w wała podatnicy pytajacy - i kto za to zapłaci - a gdy Donek zaperwalla im kasę z OFE, ich wlasną, to nie budzi to żadnych watpliwości, by nie powiedzieć zastrzeżeń.
              • przemo_opole Re: Skandalicznie wysokie odszkodowania 24.01.11, 07:16
                A widzisz Behemocie, nieprawda :) Jakiś czas temu jakiś Sąd stwierdził, że pieniądze w OFE nie są własnością danej osoby... Tak to niestety wygląda.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka