Dodaj do ulubionych

Vivat Slask

17.07.05, 20:38
Bylem dzisiaj u zrodla Maryjnego w Dabrowce Lubnianskiej(studzionka). Jestem
zaskoczony i zbudowany tym co zobaczylem. Kapliczka w lesie wokol czysto i
porzadek, wybrukowany placyk, laweczki nie polamane a pomalowane Figurki nie
pokradzione. Chociaz w studni nie bylo wody z powodu suszy ale bylo wiadro na
lancuchu i czynny kolowrotek. Obok kubki i lejki do napelniania butelek. To
wszystko zdala od ludzi i zabudowan. Az dziw bieze ze nikomu to nie
przeszkadza albo nie przydalo sie. Zastanawiam sie czy to juz inna Polska?
Poczulem sie dumny ze mieszkam na Slasku.
Obserwuj wątek
    • Gość: sympatyk Re: Vivat Slask IP: *.zaodrze.punkt.pl / *.zaodrze.punkt.pl 17.07.05, 20:53
      to prawda jest tam pięknie.czysto, widać że ludzie dbają o porządek i słusznie
      bo to miejsce kultu maryjnego więc należy się szacunek szczególnie że miało tam
      miejsce uzdrowienie bądź też uzdrowienia dokładnie nie wiem.w każdym razie z
      własnego doświadczenia również polecam.idealne miejsce na rodzinną wycieczkę
      autem lub rowerem.wszędzie lasy i świeże powietrze dookoła.z opola to jakieś 20
      km. pozdrawiam k100 dobrze gadasz!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka