Gość: behemot
IP: 217.153.196.*
01.02.06, 13:12
zbierze obfite żniwo ofiar.Piec lat ustawa nie może być wprowadzona w życie, a
głównie chodzi o procedury.Czy trzeba czekać na Warszawę, czy tu nie warto
zastosować obywatelskiego nieposłuszeństwa i robić swoje na poziomach,
województw,powiatów, gmin?Centrum powiadamiania ratunkowego jest
niezbedne.Sprawny telefon ratunkowy 112.No i rozwiazac problem, który
poszkodowanego nie obchodzi, kto ma płacić za ratownictwo.Teraz jest problem
zamykający sie kwotą 1 miliarda czy 1,2 miliarda, bo NFZ nie chce kontraktować
tego typu usług.Wydłubać z budżetu taka kwotę rokrocznie będzie trudno.Trza
ciąć wydatki istytucji państwa, sejmu, senatu, kancelarii prezydenta,
wojewodów.Nie zaspokoi to w całości potrzeb, ale przynajmniej w części.A w
senacie przegłosowano poprawkę przyznającą w/w to co sejm im obciął.By w
przypadku, odpukać, następnej katastrofy mogli się zrzucić po milionie na
poszkodowanych i zyskać uznanie.