Gość: zgredek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 14:20 więc może radni przegłosują, by jakąś ulicę nazwać jego imieniem, hmmm? A może np. pl. Daszyńskiego zamienić na pl. literata Kowalskiego albo lepiej - plac bojowników z PRON. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: stalinowiec z KZT nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 14:46 Popieram słuszne postulaty tow. Zgredka! Jednocześnie postuluję, by obecną ul. Powolnego lub Korfantego przemianować w przyszłości na ulicę pułkownika Urantówki, innego załużonego opolanina z lat 70-tych i 80-tych. Wszak ów wybitny stróż prawa wielce zasłużył się miastu łapiąc przez osiemnaście lat złodziei i zbierając z ulicy pijaków do izby wytrzeżwień. Zamykał też wprawdzie opozycjonistów i działaczy "Solidarności", a wcześniej kazał strzelać do stoczniowców w Szczecinie, ale to nic nie szkodzi, bo jak słusznie zauważył radny Gudaniec z opolskiego pseudo-PiS-u, nie należy patrzeć na całokształt drogi życiowej kandydata, tylko na wskazane przez wnioskodawców zasługi. Płk Urantówka i literat Kowalski siedzieli razem na trybunie 1-majowej w stanie wojennym, więc jest rzeczą słuszną, aby obaj zostali w podobny sposób uhonorowani przez miasto. Proponuję też wybudowanie pomnika pułkownika Urantówki, naturalnej wielkości, z pałą uniesioną do góry. Będzie się znakomicie komponował z pomnikiem urwanego wisielca pod Musiołówką. Niech widzi Polska, jak pseeudo-PiS opolski razem z SLD, PD, KZT i TPO robią w naszym mieście nastojaszczuju moralnuju riewolucju. Da zdrawstwujet moralnaja riewolucja w gorodie Opole! Ura, ura, ura! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prudniczanin Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 15:23 Tow. Zembaczyński też siedział na trybunie. Pamiętam. W Tygodniku Prudnickim było nawet zdjęcie rok temu - tow. Zembaczyński dzielnie maszerował wśród robotniczej braci z PZPR i pracowitych chłopów z ZSL-u. Nu sztosz.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lutek Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 15:47 Argumentacja w stylu - a u was Murzynów biją! Czy ktoś wnioskował o nadanie panu Z. jakiegoś tytułu honorowego? Co ma piernik do wiatraka?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juhas Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.zwm.punkt.pl 22.09.06, 16:13 Nic... ( ! ) ...ale idą wybory :-) he he he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: houk Zembaczyński walczył z komuną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 21:51 To kłamstwa! Nie wierze że prezydent Ryszard Zembaczyński chodził w pochodach pierwszomajowych. Przecież on prawicowy jest... Jak może cie takie bzdury pisać. On w latach 80. był działaczem Solidarności,prawda? Osobą więzioną, prześladowaną. Tak czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lutek Re: Zembaczyński walczył z komuną IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 22:27 Zembaczyński może i chodził na pochody, ale z literatem Kowalskim było dużo gorzej, bo nie tylko chodził, ale nawet siedział na trybunie wśród czerwonych notabli, bo widać zawsze był łasy na zaszczyty (tak jak teraz). To spora różnica. Nikt nie musi głosować na Zembaczyńskiego, jeżeli uważa tę postać za politycznie niewiarygodną. Tymczasem Kowalskiego narzucono nam odgórnie jako "zasłużonego miasta Opola", bo tak się zachciało paru jego kumplom z miejscowego Klubu Związków Tfu... rczych. Tfu, tfu, tfu...! Dla mnie gość, który tak natrętnie dopomina się o zaszczyty, jak K. Kowalski i jego kolesie z KZT, jest figurą żałosną i niegodną szacunku. Gdybym ja był na jego miejscu, to w obliczu tak głośnych protestów sam zrezygnowałbym z ubiegania się o tytuł. Ale literat Kowalski to gość bez odrobiny poczucia przyzwoitości. Ładny mi autorytet dla prszyszłych pokoleń mieszkańców Opola! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenonia Re: Zembaczyński walczył z komuną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:27 No tak,"Zembaczyński może i chodził na pochody..." to "może" lekko zdumiewa, chociaż? Bezkompromisowi członkowie wielce patriotycznego stowarzyszenia potrafią wciskać kit i atakować K. Kowalskiego.Pan Z.B. członek rady nadzorczej w ECO a obecnie Z-dzie Komunalnym.Panu K. też tylko przypadkiem udało się żonę w ratuszu ulokować....i co? czyż można się wobec tego czepiać komuszego aktywisty pana Z.? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: po nazwiskach? Re: Zembaczyński walczył IP: *.zwm.punkt.pl 22.09.06, 23:35 Za Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej: Zbigniew Bereszyński, Antoni Klusik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lutek dosyć demagogii! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:45 Czy ktoś z członków Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej wnioskował o nadanie jakiegoś tytułu honorowego Ryszardowi Zembaczyńskiemu? Pytam się?! Co ma przeszłość R. Zembaczyńskiego do sprawy nadania tytułu honorowego Kazimierzowi Kowalskiemu? Dosyć tej taniej demagogii! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KKK Zembaczyński musi podejść! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:52 Na kolanach na Kopę Biskupią, dlatego że przez całe lata 80. ubiegłego stulecia lizał dupy aktywistom PZPR. Aby zmazać swoje komusze grzechy! Tak do jasnej cholery było. Był czerwony jak flaga sowiecka... Że wtedy niby SD... A teraz katolik, prawicowiec. Gó.. prawda! Sam go widziałem na zdjęciach na trybunie pierwszomajowej obok generałów i aparatczyków. Co on tam robił. Myślał że to kółko różańcowe i przez pomyłkę tam wstąpił? Odpowiedz Link Zgłoś