Dodaj do ulubionych

literat Kowalski niebawem umrze bo stary jest

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 14:20
więc może radni przegłosują, by jakąś ulicę nazwać jego imieniem, hmmm? A może
np. pl. Daszyńskiego zamienić na pl. literata Kowalskiego albo lepiej - plac
bojowników z PRON.
Obserwuj wątek
    • Gość: stalinowiec z KZT nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 14:46
      Popieram słuszne postulaty tow. Zgredka! Jednocześnie postuluję, by obecną
      ul. Powolnego lub Korfantego przemianować w przyszłości na ulicę pułkownika
      Urantówki, innego załużonego opolanina z lat 70-tych i 80-tych. Wszak ów
      wybitny stróż prawa wielce zasłużył się miastu łapiąc przez osiemnaście lat
      złodziei i zbierając z ulicy pijaków do izby wytrzeżwień. Zamykał też wprawdzie
      opozycjonistów i działaczy "Solidarności", a wcześniej kazał strzelać do
      stoczniowców w Szczecinie, ale to nic nie szkodzi, bo jak słusznie zauważył
      radny Gudaniec z opolskiego pseudo-PiS-u, nie należy patrzeć na całokształt
      drogi życiowej kandydata, tylko na wskazane przez wnioskodawców zasługi. Płk
      Urantówka i literat Kowalski siedzieli razem na trybunie 1-majowej w stanie
      wojennym, więc jest rzeczą słuszną, aby obaj zostali w podobny sposób
      uhonorowani przez miasto. Proponuję też wybudowanie pomnika pułkownika
      Urantówki, naturalnej wielkości, z pałą uniesioną do góry. Będzie się
      znakomicie komponował z pomnikiem urwanego wisielca pod Musiołówką. Niech
      widzi Polska, jak pseeudo-PiS opolski razem z SLD, PD, KZT i TPO robią
      w naszym mieście nastojaszczuju moralnuju riewolucju. Da zdrawstwujet
      moralnaja riewolucja w gorodie Opole! Ura, ura, ura!
      • Gość: prudniczanin Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 15:23
        Tow. Zembaczyński też siedział na trybunie. Pamiętam. W Tygodniku Prudnickim
        było nawet zdjęcie rok temu - tow. Zembaczyński dzielnie maszerował wśród
        robotniczej braci z PZPR i pracowitych chłopów z ZSL-u. Nu sztosz....
        • Gość: lutek Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 15:47
          Argumentacja w stylu - a u was Murzynów biją! Czy ktoś wnioskował o nadanie panu
          Z. jakiegoś tytułu honorowego? Co ma piernik do wiatraka?!
          • Gość: juhas Re: nie zapominajcie o Urantówce! IP: *.zwm.punkt.pl 22.09.06, 16:13
            Nic... ( ! ) ...ale idą wybory :-) he he he
            • Gość: houk Zembaczyński walczył z komuną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 21:51
              To kłamstwa! Nie wierze że prezydent Ryszard Zembaczyński chodził w pochodach
              pierwszomajowych. Przecież on prawicowy jest... Jak może cie takie bzdury pisać.
              On w latach 80. był działaczem Solidarności,prawda? Osobą więzioną,
              prześladowaną. Tak czy nie?
              • Gość: lutek Re: Zembaczyński walczył z komuną IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 22:27
                Zembaczyński może i chodził na pochody, ale z literatem Kowalskim było dużo
                gorzej, bo nie tylko chodził, ale nawet siedział na trybunie wśród czerwonych
                notabli, bo widać zawsze był łasy na zaszczyty (tak jak teraz). To spora
                różnica. Nikt nie musi głosować na Zembaczyńskiego, jeżeli uważa tę postać za
                politycznie niewiarygodną. Tymczasem Kowalskiego narzucono nam odgórnie jako
                "zasłużonego miasta Opola", bo tak się zachciało paru jego kumplom z miejscowego
                Klubu Związków Tfu... rczych. Tfu, tfu, tfu...! Dla mnie gość, który tak
                natrętnie dopomina się o zaszczyty, jak K. Kowalski i jego kolesie z KZT, jest
                figurą żałosną i niegodną szacunku. Gdybym ja był na jego miejscu, to w obliczu
                tak głośnych protestów sam zrezygnowałbym z ubiegania się o tytuł. Ale literat
                Kowalski to gość bez odrobiny poczucia przyzwoitości. Ładny mi autorytet dla
                prszyszłych pokoleń mieszkańców Opola!
                • Gość: zenonia Re: Zembaczyński walczył z komuną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:27
                  No tak,"Zembaczyński może i chodził na pochody..." to "może" lekko zdumiewa,
                  chociaż? Bezkompromisowi członkowie wielce patriotycznego stowarzyszenia
                  potrafią wciskać kit i atakować K. Kowalskiego.Pan Z.B. członek rady nadzorczej
                  w ECO a obecnie Z-dzie Komunalnym.Panu K. też tylko przypadkiem udało się żonę
                  w ratuszu ulokować....i co? czyż można się wobec tego czepiać komuszego
                  aktywisty pana Z.?
                  • Gość: po nazwiskach? Re: Zembaczyński walczył IP: *.zwm.punkt.pl 22.09.06, 23:35
                    Za Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej: Zbigniew Bereszyński, Antoni
                    Klusik
                    • Gość: lutek dosyć demagogii! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:45
                      Czy ktoś z członków Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej wnioskował
                      o nadanie jakiegoś tytułu honorowego Ryszardowi Zembaczyńskiemu? Pytam się?!
                      Co ma przeszłość R. Zembaczyńskiego do sprawy nadania tytułu honorowego
                      Kazimierzowi Kowalskiemu? Dosyć tej taniej demagogii!
                      • Gość: KKK Zembaczyński musi podejść! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 23:52
                        Na kolanach na Kopę Biskupią, dlatego że przez całe lata 80. ubiegłego stulecia
                        lizał dupy aktywistom PZPR. Aby zmazać swoje komusze grzechy!
                        Tak do jasnej cholery było. Był czerwony jak flaga sowiecka... Że wtedy niby
                        SD... A teraz katolik, prawicowiec. Gó.. prawda! Sam go widziałem na zdjęciach
                        na trybunie pierwszomajowej obok generałów i aparatczyków. Co on tam robił.
                        Myślał że to kółko różańcowe i przez pomyłkę tam wstąpił?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka