Dodaj do ulubionych

Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie

IP: 77.223.224.* 04.12.07, 23:14
ale buc z tego właściciela, to dlaczego nie podniesie na 25 zł a
może 30 skoro i tak ludzie zapłacą ?
mam prośbe do miasta cofnijcie im pozwolenie na parking przy
kinopleksie i wyslijcie komisje czy maja parking a jak nie mają to
dac im mandat tak ze 100 tys a moze i wiecej
Obserwuj wątek
    • Gość: Rzywwy W piątek byłem w kinie w Opolu IP: 77.223.224.* 04.12.07, 23:26
      Sprawdziłem internetowo repertuar i patrzę a tu możliwość rezerwacji
      przez internet - myślę sobie "no proszę Unia Europejska"... Niestety
      zapłacić przez internet się już nie da za przyklepane miejsca,
      trzeba się pofatygować do kina pół godziny przed seansem. Ok, myślę
      sobie - trudno. Pojechałem więc do Kina no i pytam o miejsca
      zarezerwowane na mnie - są, uf zdążyłem. W kasie kładę na ladzie
      kartę kredytową, a tu zonk - cash only - Bogu ducha winna Pani
      patrzy na mnie trochę jak na kosmitę co to nie wie, że w portfelu
      pieniążki być mają, a trochę z zakłopotaniem. W portfelu nie ma
      grosza prócz kart, więc owe pół godziny które w zamierzeniu
      właścicieli powinienem był pewnie spędzić na wybieraniu wielkości
      pudełka z popcornem i innych rozkoszy podniebienia, spędzam na
      dotarciu do bankomatu i spowrotem po zabłoconych i nieodśnieżonych
      chodnikach w okolicy. Po wniesieniu błotka pośniegowego na teren X
      muzy i zapłaceniu kwoty, za którą np na śląsku ten sam film, o tej
      samej porze tygodnia, można obejrzeć w składzie o połowę większym,
      kończę tłumaczyć mojemu gościowi z Irlandii dlaczego przyszliśmy do
      najlepszego kina w mieście.
    • Gość: Monika Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 00:41
      Kiedy będzie można płacić karta za bilety???!!!!!
      • Gość: mix Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 01:08
        Płacz i płać a smak dobrego kina nawet nie osłodzi popcorn serwowany w Kinoplexie...
      • Gość: Simon Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.ramtel.pl 05.12.07, 13:07
        Komenatrz autorki artykulu jest po prostu zenujacy, jak mozna tak szybko zmienic zdanie o 180 stopni. Oczywistym jest, ze zanim sie cos pisze, najpierw weryfikuje sie informacje, a fakty mowia same za siebie - kino w Opolu jest drogie, bo jest jedynym, duzym kinem w miescie (wystarczy porownac ceny z Wrocławiem, Krakowem, Częstochowa etc). Szanowna Autorka najpierw slusznie wywoluje burze wsrod widzow, a potem po rozmowe z szefostwiem sieci Helios wypisuje peany na czesc wlascicieli kina. Cos mi sie tutaj nie podoba! A komentarz brzmi jak jakas samokrytyka. Boze bron nas przed takimi dziennikarzami!
        • mieszaniec-zopola Polacy to naród nie rozumiejący słowa pisanego 05.12.07, 17:13
          Należy Ci się facet pała z języka polskiego i pała dla twoich
          wszytskich nauczycielek od polskiego od 1 klasy podstawówki
          zaczynająć. I oczywiście pała z logiki, o ile miałeś do czynienia z
          taką dyscypliną.
          W komentarzu red. Dmitruczuk kpi z obłudy kierownictwa Kinoplexu, a
          nie ich chwali. Trzeba być bucem do kwadratu, żeby tego nie
          zrozumieć. Cofnij się facet do pierwszej klasy i zapisz się do
          biblioteki.
          Zbyt często chodzisz do kina, gdzie informacja dociera do ciebie
          przez obraz i dźwięk i nie zmusza do myślenia i uruchomienia
          wyobraźni.
          Jak poczytasz więcej książek, a mniej obejrzysz filmów w Kinoplexie,
          to będzie i z pożytkiem dla twojej ograniczoności i z pożytkiem dla
          potencjalnych widzów Kinoplexu.
          Właściwie twój wpis świadczy o tym, że będzie najlepiej, jak bilety
          będą po 60 zł, to może wtedy więcej osobników odkryje, że oprócz
          kina jest jeszcze książka.
          No to kto jest żenujący?
          Red. Dmitruczuk, czy ty?
    • Gość: Peter Mega okazja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 02:59
      W opolskim zdzierco-pleksie nie tylko bilety są wystawiane po
      sufitowych cenach, ale również słodycze i napoje. oni serwują ceny
      niczym w luksusowej restauracji hotelowej, a warunki przypominają
      raczej podrzędny pub.
      • Gość: gość Re: Mega okazja IP: *.chello.pl 05.12.07, 12:02
        rusz sie trochę w polskę, wszędzie w kinach jest drogo.
        żadna niespodzianka
        • Gość: P. Re: Mega okazja IP: *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie 05.12.07, 12:42
          trudno by się nie zgodzić - dla oszczędnych zostaje zimny popkorn z żabki :P
    • Gość: nie bywalec Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 07:10
      cała ta sprawa tylko mnie utwierdza w przekonaniu żeby dla zasady
      omijać opolski kinopleks łukiem bardzo szerokim. Jakby tak chłopaki
      dostali troche po frekwencji, to ich cyniczne usmieszki szybko by
      zgasły
      • Gość: kinomaniak Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: 212.244.68.* 05.12.07, 08:14
        ja również odpuszczam juz sobie Kinoplex. Dla zasady. Ten wywiad mnie utwierdził w tym przekonaniu.
        • Gość: docent Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: 77.223.230.* 05.12.07, 08:25
          No nie po to przecież wykańczali Kramera biletami po 10 zł żeby teraz nie
          zarabiać trzykrotnym przebiciem. Von Hayek sie kłania. Towar jest wart tyle, ile
          ktoś chce za niego zapłacić.
          Oczywiście można sobie wyobrażać próbę bojkotu Kinopleksu, ale szczerze mówiąc
          nie liczyłbym na to specjalnie. Zostaje Kino Studio, choć dla niektórych brak
          popcornu może być barierą psychiczną nie do przejścia.
          • Gość: gość Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.chello.pl 05.12.07, 12:05
            nigdy w kinoplexie nie było tak tanich biletów po 12 zł a kramer z
            takim starym kinem nigdy nie był zadną konkurencją dla multipleksu-
            tak się dzieje w całej polsce.

            co do popcornu, to kwestia gustu- przecież nie robią go dla siebie,
            ps.polcema kluk konesera w kinoplexie- tam wejsie z popcornem to
            obciach:)
        • Gość: opolanin Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 08:26
          z frekwencja to u nich beznadziejnie jest, mysle ze do MDK-u chodzi
          wiecej osob na filmy niz do kinoplexu
          bylem w kinie ostatnio i siedzialo na sali moze z 10 osob
          • Gość: gość Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.chello.pl 05.12.07, 11:52
            to chyba byłes na jakims dobrym filmie, skoro była taka frekwenecja,
            i teraz już wiesz dlaczego ten kinoplex nie gra tych ambitnych
            filmów- bo nie ma dla kogo-zostaje tylko klub konesera i mdk.
    • Gość: gh Kretyn i tyle... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 08:22
      sram na to kino i na pana sram też panie mondry.
      • Gość: BOJKOT BOJKOT IP: 136.173.162.* 05.12.07, 11:47
        jak obniza ceny i bede mogl placic karta to moze pojde wtedy!
    • Gość: lukasz Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: 81.15.171.* 05.12.07, 08:24
      Przychylam się. zlewam na ten ich kinopleks i jego nowych
      włascicieli.
      Zaoszczędze na porządne DVD. A do kina będe chodził do MDK-u.
    • Gość: jar A dlaczego benzyna też jest droższa? IP: 217.97.150.* 05.12.07, 08:31
      Kino nie ma tu konkurencji i to wystarczy na wysokie ceny.Z tego
      samego założenia co właściciel oraz dyrektorka kina wychodzą też
      właściciela stacji benzynowych w Opolu. Benzyna od lat jest tu
      droższa od sąsiedniego Wrocławia czy Slaska, obecnie jest to
      różnikca ok 20 groszy na takich samych stacjach firmowych. No ale
      ludzie i tak zapłacą, a wg mnie panuje tu zmowa cenowa stacji.
      A da się zrobić tak zeby ceny beznyny poleciały w Opolu w dół,
      wystarczy tylko trochę zaangażowania władz miasta. No ale oni mają
      teraz ważniejsze problemy, jak chociażby wybór przewodniczącego.
      W Gorzowie oraz RZeszowie władza poradziła sobie z wysokimi cenami
      benzyny, wiec nic tylko pozostaje skopiować ich pomysł. TYLKO
      SKOPIOWAĆ, nawet nie trzeba się wysilać na jakieś innowacyjne
      myślenie.Ja już zgłaszałem tą sprawę radnemu i dostałęm
      jakieś "okrągłe" pisemko z urzędu które można streścić jednym
      zdaniem: co wpływa i kształtuje ceny benzyny. Przejrzyjcie poniższy
      link:
      miasta.gazeta.pl/gorzow/1,35211,4007392.html?skad=rss
      • Gość: Lord Vader Re: A dlaczego benzyna też jest droższa? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 12:17
        a ja się zgodzę z właścicielem Kinopleksu i przyznam się Wam, że na
        jego miejscu robiłbym tak samo - jeżeli ktoś jest gotów zapłacić mi
        20 zł za bilet, to dlaczego mam obniżać do 10? Co nie zmienia faktu,
        że z tym kinem daję sobie spokój i zainwestuję chyba w projektor -
        wyjdzie za film taniej, a dodatkowo nikt mi nie będzie mlaskał nad
        uchem żrąc popcorn. I tutaj jest chyba problem - gdyby społeczeństwo
        potrafiło się zjednoczyć i zbojkotowało zdziercę, obniżyłby ceny, a
        tak, to....
    • Gość: zorro Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.opole.internetia.pl 05.12.07, 08:35
      1. Szef
      2. Kilka osób z Dyrekcji
      3. Dyrektorka
      4. Szefowa regionalna
      nic dodać nic ująć. Fajny kapitalizm!
      • mieszaniec-zopola Jak kapitalizm to kapitalizm 05.12.07, 17:22
        Na tym to właśnie polega.
        W dzisiejszych firmach największe koszty generują zarządy.
        Tam nie ma ograniczeń ani na ilość etatów (o ile chodzi o kolegów),
        ani na wynagrodzenia.
        Nawet nie macie pojęcia jaką astronomiczną kasę biorą wymienieni
        ludzie.
        Szacowny tygodnik "The Economist" już dawno w komentarzu
        redakcyjnym, że do d... z takim kapitalizmem.
        Gdyby zredukować ten cały zastęp do 2 osób, to można by zapewne
        obciąćceny biletów o 30% bez uszczebku na rentowności. Tyle, że
        zarządy firm zwykle szybko to znajdują tylko oszczędności na
        papierze toaletowym i długopisach.
    • Gość: jbravo Taki buc jak p. Jagiełło powinien mieć rzecznika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 08:37
      ...prasowego, który to, że Helios ma klientów w d... ubrał w ładniejsze słowa
      chociaż :)
    • Gość: fidżerald Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 08:37
      Z komentarza wzięte: "Opiniami na ten temat [wysokich cen biletów] wciąż jednak
      możemy się podzielić z szefostwem opolskiego kina. Ślijmy więc maile na adres:
      kontakt@heliosnet.pl." Po takich wypowiedziach szefostwa to brzmi co najmniej
      niepoważnie. Ludzie w czym tu kłopot. Kino, zwłaszcza ta nasza opolska chała bez
      sensownego repertuaru, do życia potrzebne na pewno nie jest. Olejmy je i przy
      okazji pokażmy tym cwaniakom jacy są głupi. Dla mnie to proste, a dla Was...?
      • Gość: Cube Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 09:24
        W pełni popieram.
        Kładę lagę na to kino. I innym radzę to samo. Zresztą repertuar i
        tak nędzny. Lepsze DVD lub Divix.
        A buraków którzy będą tam chodzili tam i tak zawsze się pełno
        znajdzie. Jak powstanie kino z innej sieci to będzie po sprawie. Nie
        ma co się szarpać.
    • cesta_praha Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie 05.12.07, 09:51
      Rachunek jest prosty: za 80 dych kupię 2 płyty dvd,
      które mogę obejrzeć wielokrotnie z całą rodziną. I tyle.

      Żegnaj, Kinoplexie. Bye, bye
      • Gość: mimi Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: 136.173.162.* 05.12.07, 11:44
        dokladnie ja juz dawno tam nie laze bo nic nie graja sensownego -
        kupie sobie film na plytce mam wlasna ladna kolekcje filmow do
        ktorej moge wrocic lub sprzedac lub sie wymienic.
        Na randke mozna isc do teatru albo na kawe :)
        W dodatku nie mozna tam placic karta normalnie XIX wiek
        SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • citizen_opole Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie 05.12.07, 21:50
          Uważam, ze opolski Kinoplex zachowje się jak zwyczajny monopolista.
          Monopol deprawuje i nie sprzyja rozwojowi firmy. Tylko konkurencja
          może uzdrowić sytuację kinową w Opolu.
          Na razie proponuję mały Boy_cott-ik.
          To powinno dać do myślenia Pani Annie Jaszczyk - szefowej Konoplexu.

          W zastępstwie proponuję świetne rozwiązanie:
          Zakup (nie podam gdzie, żeby nie robić kryptoreklamy) płyty DVD
          zawierającej 4 (słownie: cztery filmy za jedyne 19,90 zł!!!!).

          Na płycie (w formacie DivX & DVD oraz z dźwiękiem 7.1 - znajdziecie
          następujące hity kinowe:

          1. "Nirvana" - Christopher Lambert i Emanuelle Seigner w kultowym
          przeboju science fiction

          2. "Crash" - słynny triller Davida Cronenberga z Holly Hunter
          i Rosanną Arquette.

          3. "Zwycięski gol" - dla kiboli z Robertem Duvallem i Michaelem
          Keatonem

          4. "Happy Hour" - film o życiu z Anthonym Lapaglią i Caroleen Feeney

          Takie filmy można pooglądać w większym gronie a popcorn można
          przygotować samodzielnie. Znam kilka dziewcząt, które to potrafią...
          Smacznego:-) Podobnie jak mimi, mam też niezłą kolekcję filmowych
          hitów.
    • Gość: kinoman z opola Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.chello.pl 05.12.07, 11:58
      ludzie o co wam chodzi, bilety normalne na weekend są we wrocku po
      19 zł,a tygodniui po 16 i 17- czyli tylko 1 zł wiecej, a przeciez sa
      tam 4 kina- wiec powinny byc po 10 zł !!! a że są zniżki- ja w opolu
      mam karte- moge z nia kupic 4 bilety dziennie po 15 zł- drogo, chyba
      nie.
      a co do repertuaru, no cóz grają to na co przychodza ludzie, ambitne
      filmy ida słabo (po 10 osób na sali i dobre filmy szybko schodza
      albo nie sa grane w ogóle- czyja to wina ?
      chyba nie własiciceli- a ja uwielbiam dobry film zobaczyć na pustej
      sali.
      co do popcornu, przecież własicicele nie robią go dla siebie.
      no i we wrocławiu nie sprzedaja popcornu i nie graja reklam:)
    • Gość: Logicznie Myślący bilety nie są za drogie, tylko zarobki za małe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.07, 12:39
      taki z tego wniosek płynie
      • Gość: juhas bilety nie są za drogie, tylko zarobki właści IP: *.punkt.pl 05.12.07, 13:25
        cieli za małe
    • Gość: Nutria Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.aster.pl 05.12.07, 18:57
      Pablo:D Super pomysł:) Albo zbojkotować kino, po prostu przestać
      chodzić przez 2-3 tygodnie, może to by coś zmieniło? Chociaż nie
      sądzę, by udało się to na większą skale:(
    • Gość: maro Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.ken.airbites.pl 05.12.07, 19:10
      A czy ktoś wie dlaczego zwolnili kierownika kina i kto został nowym
      kierownikiem?
      • Gość: kinga Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.ken.airbites.pl 05.12.07, 19:12
        witam . a wie ktoś ile tam się zarabia? bo jest oferta pracy i nie
        wiem czy warto?
      • Gość: mm Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 22:48
        No wlasnie wczoraj bylem na rozmowie, bo szukali nowego kierownika do kinoplexu,
        ciekawe co sie stalo ze starym. Wiekszosc ludzi umowiona byla na godzine od
        12-14, opoznienia po 1,5 godziny, a gdy sie weszlo na rozmowe to szanowne
        towarzystwo jadlo przekaski. Pierwszy raz bylem na rozmowie gdzie przesluchujacy
        je, hhehehe dobre, tak to wyglada w Polsce rozmowa kwalifikacyjna. Szczyt
        absurdu i hamstwa...
    • Gość: michal Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.07, 10:17
      Kino jest prywatne i Gazeta W nie powinna w ten sposób naciskać na
      właściela. TO JEST BIZNES A NIE OSZUSTWO TO NIE SĄ PUBLICZNE
      PIENIĄDZE. Jeśli właściciel oceni iż frekwencja jest niska to sam
      zmieni ceny lub wprowadzi promocje. Ostatnio dość często Gazeta W
      chce sobie udowodnić że ma wpływ na prywatne pieniądze, chyba że ma
      takie ambicje aby w tym roku doprowadzić do upadku chociąż jedną
      prywatną firmę. Nie ładnie Panowie z Gazety W!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: aro77 Re: Właściciel Kinopleksu: bilety nie są za drogi IP: 89.100.154.* 06.12.07, 21:34
        Witam!
        Z tym biznesem to moze i racja, ale... Jest tez cos takiego jak
        praktyki monopolistyczne i w tym przypadku mozemy miec z czyms
        takiem do czynienia. Przyznam, ze ceny w Opolu do kina sa naprawde
        wysokie. Dla porownania w Dublinie cena na seans kosztuje 7 euro a
        jak wykupimy miesieczny karnet za cos kolo 29 euro to mozemy chodzic
        bez ograniczen. Nie musze chyba dodawac, ze zarobki tutaj sa
        nieporownywalnie wieksze. Pytanie wiec, dlaczego w Irlandii sie
        oplaca a w Polsce nie?
    • Gość: Gdynianin Mafia Kinowa <-> Mafia Paliwowa (Polska Potrafi) IP: *.gdynia.mm.pl 25.11.08, 00:35
      Mieszkam w trójmieście mam na swoim koncie prawie 200 wycieczek do kina , sam
      , ze znajomymi... przezylem zamiane starych kin na multiplexy, co spowodowało
      duży skok w cenach biletów.. Zarabiam 1700 zł miesięcznie, ale gdy za 2 bilety
      trzeba zapłacić 44 złote nie wliczając przekąsek to Teatr muzyczny mi o wiele
      bardziej pasuje.
      W samym trójmieście na stan dzisiejszy są 4 MULTIPLEKSY i 3 starsze kina ....
      do tego następny Multiplex buduje się w Gdynii ......
      Gdzie jest Konkurencja cenowa... mi to bardziej wygląda na zmowe jak przy
      mafii paliwowej. Jasne że ich stać na niższe bilety przez co na pewno by
      złapali więcej ludzi dla siebie .....
      Ale przykro mi .. na mnie niech nie liczą... Wole naprawde pójść do teatru
      albo ro dobrej restauracji z dziewczyną niżeli płacić takie kiczowate ceny za
      bilet ... Od zawsze chodziłem do kina ,,, I skończyłem ... DVD na 30 calowym
      ekranie o wiele bardziej kusi....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka