Dodaj do ulubionych

Jerzy Grotowski

IP: *.chello.pl 16.01.09, 09:56
Biedny ten Grotowski. Tyle zaszczytów, tytułów i katedr na całym
świecie, a sam pewnie nie czytał dr kościoła Św. Augustyna, który
słusznie wołał: "Stworzyłeś nas dla Siebie, o Boże". Nie wiedział,
że powinien żyć całkowicie dla Boga. Powiedziane bowiem jest: "Czyń
wszystko ku chwale Bożej!" (1 Kor 10, 31). Zadowalał się niestety
marnotą, takim nic - kadzidłem ludzkich pochwał.
Obserwuj wątek
    • Gość: owski Re: Jerzy Grotowski IP: *.chello.pl 16.01.09, 09:58
      Żal mi takich ludzi.
    • Gość: literat Jerzy Grotowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 16:54
      W kwestii Teatru 13 Rzędów-po przeczytaniu wywiadu z P.Lubowiecką zdumiewa fakt, iż jakimś trafem przypięła się do Grotowskiego.Przecież nie wystąpiła ani w Orfeuszu ani w Akropolis; no chyba, .....że jako statysta; tych tam było dużo.Główne role grała pani Rena Mirecka.Dlaczeo nie zadano pytania pani Lubowieckiej w jakich to sztukach występowała, jakież to role kreowała.Jaki był jej wkład w teatr.Na tym przykładzie widać jak można żyć pod cudzą pokrywką.Doda też, iż Pani Maja Komorowska też grała, a to nie ciąża ją wyeliminowała z Opola i teatru opolskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka