Dodaj do ulubionych

Ban for life

28.11.18, 03:17
Każdy z nas dostał kiedyś komunikat typu: w związku, bla, bla.... nie możesz pisać na tym forum do godziny... po upływie określonego czasu jesteś odblokowany, ale.. No właśnie, jesteś odblokowany, ale nie możesz zakładać wątków i tutaj nie jest określony limit czasowy. Kiedyś jeżeli dobrze pamietam było inaczej i bardziej przejrzyście. Najpierw dostawałeś czasowy zakaz na pisanie i dopiero po kilkakrotnej recydywie blokowano ci nick na zakładanie wątków. Komu to przeszkadzało panie! ;)
Całkowicie pomijam zasadność banowania, a o wytlumaczeniach moderatorów dlaczego zabanowano to wogóle wole nie wspominać :D

--
Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Ban for life 28.11.18, 08:24
      pies_na_czarnych napisała:
      > Kiedyś jeżeli dobrze pamietam było inaczej i bardziej przejrzyście.

Nigdy nie było.

Nie oprogramowano komunikacji z użytkownikami, przez co nie mają oni
      żadnego wglądu w swój status na forum, a o ewentualnych karach w rodzaju
      zakazu pisania lub zakładania wątków dowiadują się po naciśnięciu "WYŚLIJ".

Próba z komunikatami o czasowym zakazie pisania skończyła się niepowodzeniem
      zapewne przez błąd projektowy lub programistyczny, bo wszystko wskazuje na to,
      że nie powiązano tego z automatycznymi blokadami i te działają sobie nadal,
      a komunikat w sumie jest tylko dla picu. Picem była również ogłoszona swego
      czasu przez marrant amnestia.

W zasadzie każdy użytkownik z dłuższym stażem na forum może w każdej chwili
      spodziewać się zakazu pisania, bo skumulowały mu się skasowane posty
      z wielu lat działalności. Jest to swoista forma nagrody za lojalność.
      Najczęściej dzieje się tak w wyniku nadużywania przez moderatorów opcji działania
      na całej gałęzi wątku. Problemem także są ingerencje moderatorów w nieaktywnych
      już wątkach, bo mało kto sprawdza, czy jego posty sprzed tygodnia czy dwóch tygodni
      dalej są obecne na swoim miejscu.

W ramach RODO forum nie wywiązuje się z ustawowego obowiązku zapewnienia
      użytkownikowi dostępu do gromadzonych danych osobowych na jego temat.
      A do takich należą również dostęp do wszystkich napisanych przez siebie postów
      oraz dostęp do informacji o ingerencjach moderatorskich i statusie użytkownika.

Od zawsze było niedobrze i nie wygląda na to, by w przewidywalnej przyszłości
      komukolwiek z administracji chciało się podjąć działania w kierunku zmiany tej sytuacji.
      • marrant Re: Ban for life 28.11.18, 11:57
        Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Skasowane historycznie posty się nie sumują. Co najwyżej moderator może spojrzeć w historię i stwierdzić, że użytkownik narusza regulamin notorycznie i zasługuje na dłuższą blokadę pisania lub całkowitego bana.
        Amnestia jak najbardziej zadziałała. Użytkownicy po prostu nie wykorzystali szansy i z powrotem zaczęli wpadać w blokady. Podstawą jest zawsze nienaruszanie regulaminu. Jakoś użytkownicy f Kraj mają z tym wyjątkowe problemy. Głównie dlatego, że nie czytają forum tylko jak najszybciej zakładają masowo wątki dublując tematy. Forum służy dyskusji. Chcesz wypluwać z siebie newsy i nie czytać innych - załóż bloga.
        RODO niczego takiego nie wymaga. Treści postów i metadane w postaci "statusu", to nie są dane. Swoje dane użytkownicy mogą sprawdzić/zmienić w zakładce konta. Będę wdzięczna jeżeli przestaniesz się w sposób autorytarny wypowiadać w temacie o którym nie masz pojęcia.
        • wariant_b Re: Ban for life 28.11.18, 13:26
          marrant napisała:
          > Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Opisuję, to co widzę i co kiedyś sprawdzałem doświadczalnie.
          Jeśli masz jakieś dowody na to, że oprogramowanie działa inaczej - to je podaj.
          Jeśli uważasz, że oprogramowanie do administrowania forum jest świetne, moderacja doskonała,
          komunikacja bez zastrzeżeń, tylko użytkownicy jeszcze nie dorośli do tego, by z forum korzystać
          - to raczej zmień pracę, bo nie wróżę forum długiej przyszłości przy takim nastawieniu.
          Na razie mam wrażenie, że nikt już nie panuje nad administracją forów, za wyjątkiem Koreańczyka.

Więc lepiej przeproś i odblokuj konto zgłaszającej, która pisze na forum od 2005 roku,
          bo tacy użytkownicy więcej znaczą dla funkcjonowania forum niż ty i reszta moderatorów.
          Czy jasno się wyraziłem?
          • taniarada Re: Ban for life 28.11.18, 20:22
            wariant_b napisał:

> marrant napisała:
            > > 0i co kiedyś sprawdzałem doświadczalnie.
            > cja bez zastrzeżeń, tylko użytk00000zej zmień pracę,
            > Na razie mam wrażenie, że nikt już nie panuje nad administracją forów, za wyjąt
            > kiem Koreańczyka.
            >
            > Więc lepiej przeproś i odblokuj konto zgłaszającej, która pisze na forum od 200
            > 5 roku,
            > bo tacy użytkownicy więcej znaczą dla funkcjonowania forum niż ty i reszta mode
            > ratorów.
            > Czy jasno się wyraziłem?
            Niektórzy piszą wcześniej.Czarny produkował 100 wątków na minutę. I to takie chamskie ,że głowa mała Jak sprawiedliwość to sprawiedliwość.Niektórzy raz tu napiszą i mają bana na zakładanie .Co Czarny ma za znaczenie dla tego forum.Bo pisze obrzydliwe paszkiwile i wkleja linki z Facebooka ?
            • wariant_b Re: Ban for life 28.11.18, 21:14
              taniarada napisał(a):
              > Niektórzy piszą wcześniej.

Ponieważ sam piszę długo, a może nawet zbyt długo, znam wielu
              którzy pisali wcześniej i pisali naprawdę sensownie i mądrze,
              a których nieudolność administracji skłoniła do opuszczenia forum.
              Z przyzwyczajenia zaglądam na Kraj, ale po czystkach tego forum
              już prawie nie da się czytać. Zostało jeszcze kilka sensownych osób.
              Nie wiem na jak długo i czy będą mieli ochotę zmieniać nicki,
              jeśli znowu któremuś dyżurnemu wytnie się gałązka.

> Czarny produkował 100 wątków na minutę.

Koreańczyk produkował w porywach 30 wątków na minutę na jednym forum
              i był to najlepszy wynik jaki widziałem. Marrant wytłumaczy ci, jakie podobno
              są ograniczenia czasowe w ilości zakładanych wątków i że to działa.

> Niektórzy raz tu napiszą i mają bana na zakładanie

Tu też lepiej niech ci wytłumaczy marrant. Ja tego też nie rozumiem.
              Ale administracja ma jakieś zajęcie i może właśnie o to chodzi.

> Co Czarny ma za znaczenie dla tego forum.

A tego nie będę nawet próbował tłumaczyć, bo pewnie nie zrozumiesz.
        • inocom Zadałem pytanie o swoje dane bezskutecznie 28.11.18, 23:02
          marrant napisała:

> Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Skasowane historycznie posty się nie sumują. Co na
          > jwyżej moderator może spojrzeć w historię i stwierdzić, że użytkownik narusza r
          > egulamin notorycznie i zasługuje na dłuższą blokadę pisania lub całkowitego ban
          > a.
          > Amnestia jak najbardziej zadziałała. Użytkownicy po prostu nie wykorzystali sza
          > nsy i z powrotem zaczęli wpadać w blokady. Podstawą jest zawsze nienaruszanie r
          > egulaminu. Jakoś użytkownicy f Kraj mają z tym wyjątkowe problemy. Głównie dlat
          > ego, że nie czytają forum tylko jak najszybciej zakładają masowo wątki dublując
          > tematy. Forum służy dyskusji. Chcesz wypluwać z siebie newsy i nie czytać inny
          > ch - załóż bloga.
          > RODO niczego takiego nie wymaga. Treści postów i metadane w postaci "statusu",
          > to nie są dane. Swoje dane użytkownicy mogą sprawdzić/zmienić w zakładce konta.
          > Będę wdzięczna jeżeli przestaniesz się w sposób autorytarny wypowiadać w temac
          > ie o którym nie masz pojęcia.

Czekacie, na np. 20 mln € kary? Ludziki się dopiero uczą RODO, ale Agora tego nie przeżyje. :)

--
          Robert Biedroń: W dziadostwie i beznadziei PO niczym nie różni się od PiS. Chodzi im o stołki.
          • wariant_b Re: Zadałem pytanie o swoje dane bezskutecznie 28.11.18, 23:28
            inocom napisał:
            > Czekacie, na np. 20 mln € kary? Ludziki się dopiero uczą RODO,
            > ale Agora tego nie przeżyje. :)

Nie prędko - ktoś musiałby tego bardzo chcieć, a pokrzywdzeni
            naruszeniem praw osobowych musieliby się zorganizować.
            Administracja zrozumiała z idei RODO chyba tylko tyle, że należy
            zlikwidować profile użytkowników i wstawić nieusuwalne komunikaty.
            Chcieliście ochrony danych - to macie za swoje.

Niewiele da się zrobić, jeśli administratorzy czują się strażnikami więziennymi,
            a nie liderami tej bandy użytkowników. Philip Zimbardo kłania się nisko.
        • pies_na_czarnych Re: Ban for life 03.12.18, 21:19
          :))))
          Kiedys zabanowano mnie za naruszenie ciszy wyborczej. Takie wytlumaczenie dostalem mailem po zlozeniu reklamacji. Niesmialo chce zauwazyc, ze tego dnia FK bylo zamkniete od godziny 00:00 :D
          P.s. Na zyczenie moge wkleic mailke, ktora dostalem:)

--
    • marrant Re: Ban for life 28.11.18, 11:59
      Nie ma limitu czasowego. Osoby, które nie przestrzegają regulaminu na niektórych forach już nigdy nie mogą pisać lub zakładać wątków. Łamanie regulaminu niesie konsekwencje. Tak było zawsze i nic się w tej kwestii nie zmieniło.
      • towwieslaw To zmieńcie netykietę 28.11.18, 16:40
        pkt 1. Zanim założysz watek musisz poświęcić godzinę na dokładne przeczytanie forum!
        I tu należy dokładnie określić ile wątków wstecz, 50. 100, czy może 500?
        pkt 2 . Jeśli już dokładnie przeczytałeś założone wątki to nie masz już po co zakładać tego nowego wątku, bo zapewne zostałeś już o tym newsie uprzedzony przez kogoś innego!

Proste i logiczne jak konstrukcja cepa, niestety nie przez wszystkich.

Autor wątku ma całkowitą rację, kilkanaście lat temu to było dla wielu ulubione forum, a wątki miały nawet po kilkaset wpisów.
        Niestety teraz zeszło na psy.

--
        i.ytimg.com/vi/yLD4hjuSehY/hqdefault.jpg
      • inocom Dwa wykluczające się wątki Admina F28 02.12.18, 19:38
        marrant napisała:

> Nie ma limitu czasowego.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,167240217,167240217,PiS_rzadzi_ludzie_umieraja_z_chlodu.html
        i

forum.gazeta.pl/forum/w,28,167231989,167231989,Swiat_odchodzi_od_elektrowni_weglowych.html

--
        "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
      • pies_na_czarnych Re: Ban for life 03.12.18, 21:37
        marrant napisała:

> Nie ma limitu czasowego.
        > Łamanie regulaminu niesie konsekwencje. Tak było zawsze i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Widocznie macie jakis dodatkowy regulamin, o ktorym nikt nie wie. Jestem pewien, ze nie zlamalem regulaminu. I plea not guilty.
        Juz kilkakrotnie po roznych banach pisalem z prosba o odblokoanie, kiedys nawet zablokowaliscie moj IP, nie moglem pisac nawet na moderacji. Zawsze po napisaniu do moderacji nick byl odblokowany bez problemow i podawano jakis wziety z sufitu powod jego blokowania. Teraz zablokowano mnie w dniach bardzo niskiej mojej aktywnosci.
        Podejrzewam, ze macie jakiegos pisiego moderatora. Pierwszy na liscie jest lesiu1966. Albo on jest moderatorem spolecznym, albo jego kumpel. Lesia juz kilka razy podejrzewalem o kopanie dolkow pod urzytkownikami.

--
        • ojkofob TYlko podejrzewasz? 04.12.18, 15:44
          > Podejrzewam, ze macie jakiegos pisiego moderatora. Pierwszy na liscie jest lesi
          > u1966. Albo on jest moderatorem spolecznym, albo jego kumpel. Lesia juz kilka r
          > azy podejrzewalem o kopanie dolkow pod urzytkownikami.
          A jak myśłisz kto im płaci za osłowanie takich wątków:
          forum.gazeta.pl/forum/w,396,167251641,167251641,Schizofrenia_Matoluszka.html

--
          img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/BBPtzTL.img?h=768&w=1366&m=6&q=60&o=f&l=f&x=2459&y=973
        • wariant_b Re: Ban for life 04.12.18, 19:43
          > Widocznie macie jakis dodatkowy regulamin, o ktorym nikt nie wie.

Wydaje mi się, że nie.

Forum jest przede wszystkim oprogramowaniem, więc gdyby kiedykolwiek
          zostały stworzone i oprogramowane odpowiednio szczegółowe procedury,
          a wraz z nimi opis w formie Regulaminu Forum byłoby to widać w działaniu.
          Tymczasem mam wrażenie, że oprogramowanie swoje, a ludzie swoje.

> Juz kilkakrotnie po roznych banach pisalem z prosba o odblokowanie...

Co zapewne niewiele daje, bo przy okresowych kontrolach spójności
          ban wyliczany jest ponownie, a automat blokuje możliwość pisania
          i zakładania wątków według konfiguracji poszczególnych forów.
          Odblokowanie konta działa tylko chwilowo.

> ... i podawano jakis wziety z sufitu powod jego blokowania.

Ktoś musiał odgadnąć lub wymyślić na poczekaniu jakieś uzasadnienie
          w stylu "w związku z naruszeniem Regulaminu lub Netykiety".
          Wygląda na to, że moderatorzy stawiają jedynie ptaszka przy poście
          po wybraniu cenzury lub kasowania z ew. zaznaczeniem operacji na całej gałęzi,
          ale nie muszą i nie mają możliwości wprowadzenia uzasadnienia do systemu.
          Więc potem administrator musi zgadywać kto, kiedy i dlaczego skasował post.

> Teraz zablokowano mnie w dniach bardzo niskiej mojej aktywnosci.

To też nie budzi najmniejszego zdziwienia. Ludzie maile piszą, a administracja
          ma dwa tygodnie na odpowiedź, więc normalką jest kasowanie postów
          w dawno już nieaktywnych wątkach. To nawet dla nich lepiej, bo pewnie nikt
          nie zauważy i nie powiąże bana ze swoimi wypowiedziami sprzed paru tygodni.
          Przecież użytkownik nie jest w żaden sposób powiadamiany o ingerencjach
          moderatora i musi je sam zauważyć. Nie spotkałem się nigdy z przypadkiem,
          by komuś udało się wydobyć od administracji wykaz postów stanowiących
          postawę do zablokowania konta przez automat. Chyba tego nie mają
          i nawet nie wiedzą, jak szukać. W opcjach wyszukiwarki nie znalazłem niczego,
          co mogłoby pozwalać na znalezienie skasowanych/ocenzurowanych postów.
          Chyba, że ma jeszcze jakieś inne opcje, niż te, które udało mi się odnaleźć.

> Podejrzewam, ze macie jakiegos pisiego moderatora.

A ja podejrzewam dyżurnych-praktykantów, którzy nie znają danego forum
          i nie muszą niczego konsultować lub dawać do zaopiniowania opiekunowi forum.
          Ale pewnie się nie dowiemy, bo nie ma informacji, kto w danej chwili rządzi.
          • pies_na_czarnych Re: Ban for life 06.12.18, 02:09
            > A ja podejrzewam dyżurnych-praktykantów, którzy nie znają danego foru

Juz kilka razy po zapedzeniu lesia w kozi rog dostawalem bana. Nie bylo bluzgow czy czegos w tym rodzaju. Zimna argumentacja i bach ban :)

--
            • wariant_b Re: Ban for life 06.12.18, 11:11
              > Juz kilka razy po zapedzeniu lesia w kozi rog dostawalem bana. Nie bylo bluzgow
              > czy czegos w tym rodzaju. Zimna argumentacja i bach ban :)

Nie wiem, czy obecnie coś się nie zmieniło, ale dawniej uprawnienia do ręcznego
              banowania użytkowników miało szefostwo administracji i moderatorzy mogli tylko
              gonić za gościem po forach i kasować jego posty. Więc w weekendy bywał ubaw.
              Gdyby był to jakiś "lesiu", to pewnie mógłby co najwyżej wyciąć lub ocenzurować
              stare posty (żeby użytkownik tego nie zauważył) i czekać na pomoc automatu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka