Dodaj do ulubionych

Czy to jest zgodne z regulaminem forum

10.06.26, 19:32
Czy stalking, ciagle prześladowanie jednego użytkownika forum, rozprzestrzenianie o nim fałszywych, obraźliwych informacji jest zgodne z regulaminem forum?
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 10.06.26, 23:08
      pies.na.czarnych napisała:

      > Czy stalking, ciagle prześladowanie jednego użytkownika forum, rozprzestrzenianie
      > o nim fałszywych, obraźliwych informacji jest zgodne z regulaminem forum?

      Zapewne tak, ale rozpowszechnianie fałszywych informacji pojawiło się w Regulaminie
      dopiero od 25 maja tego roku i trudno wskazać jego obowiązującą interpretację,
      natomiast treści obraźliwe mogą być różnie interpretowane i w zasadzie wymagane
      jest zgłoszenie od osoby poszkodowanej, więc zgłoś problem mailowo na adres
      administracji forum (forum@grupagazeta,pl) która i tak podejmuje decyzje bądź (lepiej)
      na adres pomoc@grupagazeta.pl lub przy braku reakcji dyrekcja_portalu@grupagazeta.pl

      Oprogramowanie forum nie zawiera zabezpieczeń przeciwko stalkingowi, które
      mogłaby osobiście zastosować osoba prześladowana (np. zakaz odpowiedzi na nasze posty)
      można co najwyżej wygasić posty "nieprzyjaciela" w ustawieniach "nieprzyjaciół"
      • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 00:55
        Zgłaszałem wielokrotnie na adres pomoc@... Wykasowano kilka wpisów sprawcy i na tym się skończyło. Żaden ban dla niego, czy inne sankcje. Ostatnio nawet nie odpowiadają na moje skargi. Troll grasuje nadal i wypisuje bzdury pod prawie każdym moim wpisem.
        • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 09:30
          pies.na.czarnych napisała:

          > Ostatnio nawet nie odpowiadają na moje skargi.

          Piszesz nowe maile z nowym tematem, czy kontynuujesz poprzednią dyskusję?
          Często w interface webmaila występuje komasacja wątków i operatorowi konta
          pocztowego łatwo przegapić kontynuację dyskusji. Grupagazeta.pl to inny system
          pocztowy niż nasza gazeta.pl, więc nie wiem, co widzi operator konta.


          • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 10:22
            Masz rację, kontynuowałem temat. Jednak jestem pewien, ze ten upierdliwy troll ma jakiś parasol ochronny. Kilka razy pomoc@... pisała, ze gdzieś tam zareagowali i dane wpisy zostały usunięte, ale te posty nadal były widoczne. Dopiero po następnej mojej uwadze usunięto je. Co jest jeszcze ciekawe to to, ze jego posty usuwane są bezśladowo.
      • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 10:23
        Moim skromnym zdaniem nawet ślepy moderator powinien widzieć co troll storima wyprawia na forum Kraj.
        • negativum Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 11:59
          pies.na.czarnych napisała:

          > Moim skromnym zdaniem nawet ślepy moderator powinien widzieć co troll storima w
          > yprawia na forum Kraj.

          To fakt i mnie się to również nie podoba. Nie bym cię lubił, ale to sprzeczne moim zasadom. Nie muszę cię lubić. Jeszcze takiego obowiązku nie ma :) Ale żyj sobie swobodnie. To o co całe życie walczę to WOLNOŚĆ. Nie potrzeba podzielać czyichś poglądów. Każdy ma prawo do stanowienia w RP o sobie.
          Obojętnie czy mądrze, lub nie. Ma takie prawo.
          Ów prześladowca twój, na normalnego nie wygląda. Jednak Administracji nic do tego.
          Masz problem - załóż mu sprawę w polskim sądzie.
          100 zł i machina będzie się toczyć. Jestem upierdliwy, ale nienapastliwy.
          Powodzenia. Żurek potrafi…
          • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 12:42
            > Jednak Administracji nic do tego.

            Administracja powinna dbać o wizerunek forum i powinna banować za tego typu zachowanie. Oni niestety banują tych, którym w końcu puszczają nerwy i w odwecie atakują trolla/trolli.

            > Masz problem - załóż mu sprawę w polskim sądzie.

            Nie jestem pieniaczem. Uważam, że tego typu sprawy powinna załatwiać administracja forum, a poza tym nie mam zamiaru dokładać pracy już za bardzo obciążonych sądów.
            • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 14:00
              pies.na.czarnych napisała:

              > Administracja powinna dbać o wizerunek forum i powinna banować za tego typu zachowanie.

              W tym celu administrator powinien przeczytać i ocenić codziennie ok. 2500 postów
              na kilkudziesięciu forach i w kilkuset wątkach. Jest to niewykonalne z uwagi na skromny
              stan osobowy administracji i niebezpieczne dla zdrowia psychicznego osób moderujących.
              A ponieważ jest to nierealne, algorytmy i zgłoszenia użytkowników powinny znacznie ograniczyć
              liczbę postów (docelowo do jakichś 5-10%) dla których wskazana jest interwencja moderatora.
              Zatem moderator powinien analizować te posty, które stanowią główne zagrożenia dla forum.

              O wizerunek forum powinni również, a może przede wszystkim, dbać jego użytkownicy.
              Niestety forum dawno już straciło społecznościowy charakter i trzeba go budować od nowa.
              Do tego potrzebne jest nowe, odpowiednie oprogramowanie, bo pisanie postów to anachronizm.

              > Oni niestety banują tych, którym w końcu puszczają nerwy i w odwecie atakują trolla/trolli.

              Nie ma czegoś w rodzaju statusu użytkownika - oznaczenia nicków naruszających zasady
              i zagrożonych banem. Wtedy byłoby wiadomo, kto jest trollem którego nie należy karmić.
              Administracja powinna reagować na naruszenia wysyłając stosowne ostrzeżenia,
              bany krótkoterminowe powinny wystarczyć, a jeśli nie - rozwiązanie umowy.
              I to wszystko musi się znaleźć w oprogramowaniu i działać automatycznie.

              >> Masz problem - załóż mu sprawę w polskim sądzie.

              Sądy są zbyt przewlekłe, a pożytek z usunięcia/przywrócenia postu po kilku latach - żaden.
              Oczywiście powinien działać szybki i sprawny system administracyjny o znanych zasadach,
              na który podpisywaliśmy umową z Gazeta.pl Sp. z o.o. Wskazany jest również niezależny arbitraż.
              • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 17:23
                > W tym celu administrator powinien przeczytać i ocenić codziennie ok. 2500 postów

                Nie musi tego robić, ale powinien chociaż dogłębniej sprawdzić zgłoszenia. Podając administracji konkretne linki do konkretnych wątków zaznaczałem zawsze, ze to jest kropla w morzu i takie sytuacje dzieją się już od lat. Po takim zgłoszeniu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę forum hasło "storima" i masz wszystko jak na dłoni. 90% jego wpisów nie ma nic wspólnego z tematem wątku i jest to czysty hejt nie tylko w stosunku do mnie, ale do każdego kto ma inne zdanie niż on.
                • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 20:24
                  pies.na.czarnych napisała:

                  >> W tym celu administrator powinien przeczytać i ocenić codziennie ok. 2500 postów
                  > Nie musi tego robić, ale powinien chociaż dogłębniej sprawdzić zgłoszenia.

                  Dogłębne sprawdzanie zgłoszeń jest czynnością bardzo absorbującą.
                  Administrator nie jest w stanie sprawdzać "dogłębnie" każdego przypadku,
                  bo odbywałoby się to kosztem obsługi innych zgłoszeń/zagrożeń.
                  Forma mailowa jest dodatkowo przestarzała i również bardzo pracochłonna.
                  Wszystkie informacje i przyciski decyzyjne moderator powinien mieć na jednym ekranie,
                  dotychczasowy zmodyfikowany ekran użytkownika można pozostawić opiekunom.

                  W tym celu należałoby od nowa zaprojektować i oprogramować moduł, tak żeby:
                  - decyzje podejmowane były możliwie jak najszybciej. Uniknie to pyskówek.
                  - każde zgłoszenie wymaga decyzji moderatora (w tym akceptacji i ostrzeżeń)
                  - o każdej decyzji powiadamiane są zainteresowane strony, które mają również
                  dostęp do historii dotyczących ich decyzji moderatorskich
                  - wykorzystywana była większa liczba osób decyzyjnych (opiekunowie lub właściciele
                  forów prywatnych, społeczność, autorzy wątków itp.
                  - system dystrybuował zadania moderatorskie między aktualnie zalogowane osoby

                  a dodatkowo:
                  - każdy uczestnik forum powinien mieć status określający aktywność i poziom naruszeń regulaminu
                  - podobnie każdy zgłaszający powinien mieć status określający poziom odrzuconych zgłoszeń
                  - powinien istnieć system sankcji doraźnych (np. oznakowanie postu czy zakaz odpowiedzi)
                  do czasu podjęcia ostatecznej decyzji administracyjnej uwzględniający statusy osób.
                  - skasowane czy ocenzurowane posty powinny być widoczne dla ich autorów
                  - system powinien uwzględniać możliwości odwoławcze (np. przycisk "Reklamuj" zamiast "Zgłoś")

                  Odpowiednim rozwiązaniem byłby przycisk typu "Zgłoś" (dawniej kosz) uzupełniony
                  o formatkę z wyborem zgłaszanego naruszenia i ew. uwagami. Pełną treść zgłoszenia
                  można wygenerować automatycznie u zapisać do bazy danych moderacji.
                  Wymaga to zmian w regulaminie i wyliczenia naruszeń i ich wag w odrębnych podpunktach
                  Przy typowaniu zagrożeń można wykorzystać zarówno ręcznie tworzone reguły
                  jak i sztuczną inteligencję (np. "toksyczność" wpisów określaną lokalnie ) i oznaczać
                  podejrzane posty w odpowiedni sposób lub wręcz je blokować (np. naruszające KK.)
                  • astroblaster Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 01:12
                    Dlaczego eliminować pyskówki? To element życia. Uczy życia. Ludzie sobie dyskutują a nawet kłócą to w ich naturze. Ale to posuwa do przodu. Daje duży materiał. Poszukujący zyskują tylko bo nie ma monopolu na wiedzę. Jest wymiana doświadczeń. W różnej formie ekspresji, bo ludzie są różni. Jedni na bani płaczą a inni śpiewaja a jeszcze inny w długą walą
                    • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 11:51
                      astroblaster napisał(a):

                      > Dlaczego eliminować pyskówki?

                      Ponieważ są trudne do moderowania, a problemów należy unikać,
                      czyli najlepiej do nich nie dopuszczać. Jeśli dyskusja zamieni się w awanturę,
                      to większość postów w wątku w ten czy inny sposób będzie naruszała Regulamin
                      i Netykietę. Lepiej zablokować post trolla, który tę awanturę próbuje wywołać,
                      niż potem ustalać jaki post ewidentnie narusza Regulamin, a jaki tylko trochę
                      i można go pozostawić. W efekcie znikają całe wątki lub ich spore gałązki albo
                      pozostają wpisy zupełnie poza kontekstem, nie wiadomo do kogo adresowane
                      i do jakiej wypowiedzi się odnoszące.

                      > To element życia. Uczy życia. Ludzie sobie dyskutują a nawet kłócą to w ich naturze.

                      Owszem, ale fora otwarte są publiczne, więc powinny na nich obowiązywać takie
                      zachowania, jak w miejscach publicznych. Jeśli ktoś chce się zachowywać tak, jak
                      to robi prywatnie i w towarzystwie sobie podobnych - może założyć forum prywatne
                      na którym będzie dozwolony trolling, spam, hejt, porno, fejki i na co tam jeszcze
                      ludziom przyjdzie ochota (za wyjątkiem przestępstw ściganych z urzędu, na obecność
                      których Gazeta.pl nie może sobie pozwolić, gdyż będzie za nie współodpowiedzialna.
                      • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 11:54
                        Nie może, bo nie może założyć poczty 😆
                        • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 12:32
                          brightsun napisał:

                          > Nie może, bo nie może założyć poczty 😆

                          Kilkanaście lat temu, w okresie największego rozkwitu forów prywatnych
                          regułą było zakładanie forum na nowe, sztucznie utworzone konto użytkownika.
                          Jeśli forum zakładała grupa osób, zwykle wszyscy współzałożyciele mieli dostęp
                          do konta założyciela i znali jego hasło, a tym samym mieli prawo do moderacji forum.

                          Występowanie w funkcji moderatora pod własnym czerwonym nickiem administratora
                          jest trochę krępujące, więc wystarczy jeśli wtajemniczeni wiedzą, a nie przypadkowi
                          obserwatorzy, jeśli forum jest otwarte, a nawet zamknięte, ale nie jest ukryte.
                          Łatwiej również było przekazać forum (nick i hasło) innej osobie.
                          • wybitniemondry Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:07
                            wariant_b napisał:

                            > Występowanie w funkcji moderatora pod własnym czerwonym nickiem administratora
                            > jest trochę krępując

                            Mam prywatne forum.
                            Dlaczego nie mam czerwonego nicka?
                            • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:35
                              wybitniemondry napisał:

                              > Mam prywatne forum.
                              > Dlaczego nie mam czerwonego nicka?

                              Melduję, że nie wiem. Od dawna nie uczestniczę w forach prywatnych.
                              Kiedyś był przełącznik, czy chce się występować jako czerwony (administrator)
                              czy jako czarny (uczestnik) ale przy którejś modernizacji zniknął i został tylko czarny.
                          • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:27
                            A wiesz, uznałem że najpewniej nie mogę bo z tym samym nickiem nie da rady. Próbowałem z innym.

                            Dawanie komuś hasła? Wiesz w tej chwili to by było hasło do mojego maila, bo się loguję przez Google
                            • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 19:55
                              brightsun napisał:

                              > A wiesz, uznałem że najpewniej nie mogę bo z tym samym nickiem nie da rady. Próbowałem z innym.

                              I co? - udało ci się utworzyć konto z pocztą na gazeta.pl?

                              > Dawanie komuś hasła? Wiesz w tej chwili to by było hasło do mojego maila, bo się loguję przez Google

                              Nie wiem jak jest z logowaniem przez Google czy Facebook. Według mnie nie powinno się stwarzać
                              takiej możliwości mając własny serwer do autentyfikacji użytkowników z uwagi na wielonickowców.
                              Fakt, że dla posiadaczy konta Google czy Facebook taka opcja jest wygodna.
                              Na innym koncie gazetowym możesz założyć konto pocztowe, które będzie miało inne hasło.
                              A maile automatycznie przekierowywać na swoje konto w Googlach.
                              • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 19:58
                                Nie. Nie udało się, dlatego mniemam że to nie jest problem po mojej strony, bo też wszystkie instrukcje wykonałem i nic, ciągle to samo.
                                • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 22:25
                                  brightsun napisał:

                                  > Nie. Nie udało się, dlatego mniemam że to nie jest problem po mojej strony, bo
                                  > też wszystkie instrukcje wykonałem i nic, ciągle to samo.

                                  Spróbuj jeszcze raz na spokojnie.

                                  Zainstaluj nową przeglądarkę. Wyłącz wszystkie globalne programy, które mogą mieć
                                  jakiś wpływ na działanie w sieci: VPN, globalne blockery reklam, nietypowego antywirusa itp.
                                  W nowej przeglądarce przejdź na stronę forum, nie loguj się, ale wybierz opcję "Zarejestruj się".
                                  Wypełnij ekran nowego konta wybierając "Z pocztą". Jeśli powstanie nowe konto, sprawdź
                                  jego działanie i dostęp do poczty gazetowej. W razie jakichś komunikatów zrób zrzuty ekranu.
                                  Podaj wynik tutaj.
                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 09:12
                                    Wszystko dokonane, vpn wyłączony, adblocki też, antywirus też, proxy, ciastka wyczyszczone, pamięć podręczna wyczyszczona,dane przeglądania poszły. Przeglądarka odinstalowana, zainstalowana na nowo.

                                    Wynik jak zawsze
                                    • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 09:13
                                      Czyli taki
                                      • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 11:40
                                        brightsun napisał:

                                        > Czyli taki

                                        Owszem, taki. Utworzyło się, czy nie?

                                        Konto jak rozumiem zupełnie nowe i nie próbowane wcześniej.
                                        Z odinstalowywaniem przeglądarki zachowałeś ostrożność i sprawdziłeś, że nie ma pozostałości
                                        w AppData i rejestrach? Często instalator usuwa tylko to co sam zainstalował, późniejsze zostaje.

                                        Jeśli tak, to nie zostaje nic innego jak spróbować, bo może faktycznie znowu coś namieszali
                                        w oprogramowaniu. Tyle, że w razie czego założy się moje forum prywatne, a z przekazaniem
                                        forum też były zgłaszane problemy i musiała pomagać administracja.

                                        To co? - próbować?

                                        • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 11:42
                                          O raju, jakbyś mógł to super, bo się nie utworzyło 😆
                                          • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 11:47
                                            A było faktycznie na swiezutenki nick, było nawet pod awaryjnym mailem żonki do odzyskania hasła, ale oporne to to strasznie 😆 Appdata i rejestry pewnie zostały zachowane. Trochę szpejow mam i na każdym który mam niestety korzystałem z forum więc może dlatego takie jaja

                                            Gdybyś utworzył to plizzz, prześlij mi dane logowania na luk.onthebrightside@gmail.com
                                            • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 16:43
                                              brightsun napisał:

                                              > Gdybyś utworzył to plizzz, prześlij mi dane logowania...

                                              Jest jeszcze trochę inaczej - nie udało mi się utworzyć nowego konta użytkownika
                                              ani z pocztą, ani bez poczty. Ten sam komunikat, z którego nic konkretnego nie wynika.
                                              Natomiast bez problemów dało się założyć nowe forum z mojego zapasowego konta:
                                              forum.gazeta.pl/forum/f,278343,ForBrightSun.html
                                              choć na początek są pewne dziwne zachowania - może z czasem się ustabilizuje.
                                              Szykuje się dłuższa korespondencja z administracją.

                                              Może w poniedziałek sprawdzę inny komputer w innej lokalizacji, choć bardziej
                                              obstawiam jakiś ogólny błąd niż zabezpieczenia po IP czy odcisku komputera.

                                              Jako ciekawostka - przy zakładaniu konta trzeba zaakceptować nieaktualną wersję Regulaminu,
                                              a przy zakładaniu forum jeszcze dużo starszą.

                                              ---
                                              Przypomnij, jak wyglądała sytuacja przy próbie założenia forum dla nicku bez konta mailowego.
                                              Niestety nie dysponuję takim kontem w związku z brakiem możliwości założenia takowego.
                                              • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 17:25
                                                wariant_b napisał:

                                                > brightsun napisał:
                                                >
                                                > > Gdybyś utworzył to plizzz, prześlij mi dane logowania...
                                                >
                                                > Jest jeszcze trochę inaczej - nie udało mi się utworzyć nowego konta użytkownik
                                                > a
                                                > ani z pocztą, ani bez poczty. Ten sam komunikat, z którego nic konkretnego nie
                                                > wynika.

                                                No właśnie, to najgorsze.

                                                > Natomiast bez problemów dało się założyć nowe forum z mojego zapasowego konta:
                                                > forum.gazeta.pl/forum/f,278343,ForBrightSun.html

                                                O,ziomal, dzięki wielkie! Chociaż chyba wolałbym ukryte, 😆 ale to chyba się teraz nie da w takich warunkach.

                                                > choć na początek są pewne dziwne zachowania - może z czasem się ustabilizuje.
                                                > Szykuje się dłuższa korespondencja z administracją.
                                                >

                                                Ależ przecież wystarczy wykonać ich cztery kroki. I jeszcze raz. Ja od nich dwa identyczne maile dostałem i to zgłaszając że to nic nie dało.

                                                > Może w poniedziałek sprawdzę inny komputer w innej lokalizacji, choć bardziej
                                                > obstawiam jakiś ogólny błąd niż zabezpieczenia po IP czy odcisku komputera.
                                                >

                                                Dokładnie dlatego im zgłaszałem, ale nie, masz wykonać ich cztery kroki, dzwońce.

                                                > Jako ciekawostka - przy zakładaniu konta trzeba zaakceptować nieaktualną wersję
                                                > Regulaminu,
                                                > a przy zakładaniu forum jeszcze dużo starszą.
                                                >

                                                Hahahaha

                                                > ---
                                                > Przypomnij, jak wyglądała sytuacja przy próbie założenia forum dla nicku bez ko
                                                > nta mailowego.

                                                Zaraz Ci screena wlepię.

                                                Dzięki za pomoc!
                                                • taniarada Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 17:48
                                                  Bardziej zamknięte niż ukryte. Super, że ci się udało.
                                                  • eurytka Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 18:32
                                                    Nie rozumiem problemów tych internetowych facetów.
                                                    Dziś trzecie forum, sobie założyłam,

                                                    choć poprzednie, zlikwidowałam.
                                                  • eurytka Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 18:32
                                                    Pocztę od lat mam
                                                    i nie utyskuję
                                                  • eurytka Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:12
                                                    Nie rozumiem, tych namolnych, internetowych facetów.
                                                    którzy do wszystkich, pretensje maja,
                                                    tylko nie do siebie.
                                                  • astroblaster Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:17
                                                    I co pewnie przez to niemęscy są, co?
                                                  • eurytka Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:19
                                                    Szkoda mych sił, by z tłukami dyskutować!
                                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:21
                                                    Całe szczęście możesz odetchnąć, nikt na Twoje zrozumienie nie liczy tylko na konkret
                                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:13
                                                    Prawdopodobnie przez to że masz pocztę to nie utyskujesz, bo to z jej założeniem jest problem, 😆 a problem zalozenia forum to pokłosie
                                                • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:20
                                                  Tak przy próbie założenia bez poczty, tym razem screen z tel.
                                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:25
                                                    Aha dodam od razu że w ustawieniach takiej opcji nie ma 🤷‍♂️
                                                  • eurytka Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:28
                                                    Co za upierdliwiec, że tak powiem!
                                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 19:31
                                                    Tak powiedz, strasznie piorunujące na mnie wrażenie to zrobi. Aż się zarumienię ☺️
                                                  • eurytka [...] 13.06.26, 21:35
                                                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                                                  • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 22:01
                                                    Kobieto, to nie czytaj jak szkoda 😆

                                                    To proste 😆
                        • taniarada Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 14:12
                          Pisałeś na forum o poczcie i bagienny ci wytłumaczył. Nie wiem jaki popełniasz błąd, ale to nie jest skomplikowana sprawa. Fajnie by było byś sobie otworzył i przy okazji zaprosił kolesia co przy każdej okazji zaśmieca to forum moderacyjne. brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 11:54
                          Nie może, bo nie może założyć poczty 😆

                          • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 14:16
                            Tak, bagienny wytłumaczył 😆

                            A mnie kolesia siedzącego przy kompie kilka godzin dziennie i wcale nie na fejsbuczkach przerosło buahaha. No normalnie poległem i tylko ciasteczka wyczyściłem, wincyj ni umim 😆

                            Co się tego Astro tak boisz, co? Zupełnie jakby coś na Ciebie miał 😉
                      • astroblaster Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 12:39
                        Hmm. No to tak: zajrzyj sobie na forum psy.
                        Obczaj jedną z dyskusji i npd.
                        Gdyby nie dyskusja (ożywiona i dobra) na tym forum wisiałyby krytyka o tym, że narcyzm to nerwica a na wszystkie terapie ma wejść psychoanaliza w wydaniu Freuda! Czujesz?

                        Dyskutowano tam i arbitralnie wparpwał tam forumowy społecznik afq, by dyscyplinować dyskutantów. Niektórzy zbyt mocno przejmują się rolą i uważają, że mają patent na tatuśkowanie innym. Tak ma być?

                        Bzdurne i durne informacje w które ktoś może uwierzyć. Chcesz, by forum było tablicą do obwieszczania swoich przeteoretyzowanych teorii? W tym spiskowych?

                        Ludzie są różni, retorykani ekspresja różna a forum to nie garnizon wojska na regulaminie i rozkazach. Sięgnij do etymologii. Zawsze od tego warto zacząć.

                        A gazeta to i tak pielęgnuję i chroni przestępców.
                        Takie są fakty, hmm chyba takie jak netykieta?
                        • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:30
                          Heh, zbyt uprzejmi to dla siebie tam nie byliśmy z Krytykiem, ale ogólnie to tak, to była ciekawa dyskusja, zwłaszcza jak już było o psychoanalizie, wadach i zaletach, no ale.. no niezbyt uprzejmie 😁
                          • astroblaster Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:33
                            Normalna i cywilizowana dyskusja.
                            • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:36
                              Ostra, tak ujmę, mnie to już tam kosztowało dużo, żeby nie walnąć czegoś co będzie jednoznacznie pod noz i to by się w końcu stało
                              • brightsun Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:41
                                Zakładam że o prewencję w tej sprawie poszło chociaż szkoda że poszło sporo ciekawych i merytorycznych rzeczy i tego dużo było bo każdy miał długaśne posty kontrargumentyjace więc teraz poczucie szkody czasu na taką dyskusję skoro nikt z niej nic nie wyciągnie
                      • taniarada Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 13:28
                        wariant_b napisał:

                        > astroblaster napisał(a):
                        >
                        > > Dlaczego eliminować pyskówki?
                        >
                        > to robi prywatnie i w towarzystwie sobie podobnych - może założyć forum prywatn
                        > e
                        > na którym będzie dozwolony trolling, spam, hejt, porno, fejki i na co tam jeszc
                        > ze
                        > ludziom przyjdzie ochota (za wyjątkiem przestępstw ściganych z urzędu, na obecn
                        > ość
                        > których Gazeta.pl nie może sobie pozwolić, gdyż będzie za nie współodpowiedzial
                        > na.
                        Ty wiesz o czym mówisz. Na pewno nie hejt i obrażanie ludzi na prywatnym forum. Co za brednie.
            • negativum Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 14:17
              pies.na.czarnych napisała:

              > > Jednak Administracji nic do tego.
              >
              > Administracja powinna dbać o wizerunek forum i powinna banować za tego typu zac
              > howanie. Oni niestety banują tych, którym w końcu puszczają nerwy i w odwecie a
              > takują trolla/trolli.

              Mnie puściły nerwy 8 marca. Jak tylko było gadanie w mediach o macicach. Więc ciebie rozumiem. Nie jestem twym sympatykiem, ale nie jestem też ci wrogiem.

              > > Masz problem - załóż mu sprawę w polskim sądzie.
              >
              > Nie jestem pieniaczem. Uważam, że tego typu sprawy powinna załatwiać administra
              > cja forum, a poza tym nie mam zamiaru dokładać pracy już za bardzo obciążonych
              > sądów.

              Sądy od tego są. Mają za to płacone. Normalny kraj ma władzę ustawodawczą, sądowniczą, wykonawczą i media.
              Uważam, że twój prowokator przegina. Ale to od ciebie zależy, co z tym zrobisz. Można się na kogoś pogniewać chwilowo. Tu jest jednak cały czas nękanie. Nie przepadam za tobą, ale tak jak powiedziałem, nie chodzę za tobą i tylko nie czekam, na twe potknięcie. Nie łamiesz prawa, jesteś wolny/a. Ludzi, których nie darzę sympatią wyszarzam.
              Nie obchodzi mnie to jakiej jesteś narodowości. To twa prywatna sprawa.
              Jeśli mam z czymś problem, zwracam się z prośbą. Problem zostanie rozwiązany w 30 min. Tak się nauczyłem żyć. Ale jak sytuacja jest chroniczna, sąd. Jak powiedziałem, nie jestem twym/twą entuzjastą. Ale do ciebie nic nie mam.

              administracja może kogoś zablokować, ale taka osoba może założyć nowego nicka. Moja Żona nasłała na mnie komornika. Choć płacę więcej niż powinienem. Przelewami bankowymi. Miałem blokadę kont bankowych. Sprawę przegrała i musiała mi jeszcze zapłacić. Po co to zrobiła nie wiem. Niektórzy ludzie tak mają…
    • kasi.aa Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 14:42
      Podejrzenie popełnienia przestępstwa (stalking) należy zgłosić w najbliższej jednostce Policji. Odpowiedzialność za ściganie przestępstw spoczywa bowiem na organach państwowych (Policja/Prokuratura), w odpowiedzi na formalny wniosek osoby pokrzywdzonej. To nie są kompetencje administracji Forum.

      Wpisy obraźliwe/ataki personalne natomiast jak najbardziej Administracja usunie, a w przypadku podania stosownej argumentacji, niewykluczone są blokady pisania dla użytkownika. Dodam tylko, że zasady Regulaminu obowiązują każdego użytkownika jednakowo - w tym również Zgłaszającego - a zgłoszenia co do zasady są rozpatrywane indywidualnie.

      Proszę w tej sprawie pisać ze szczegółami na pomoc@grupagazeta.pl
      • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 16:23
        > Podejrzenie popełnienia przestępstwa (stalking) należy zgłosić w najbliższej jednostce Policji

        Jesteś współwinna niezgłoszenia tego przestępstwa.
        • negativum Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 16:53
          pies.na.czarnych napisała:

          > > Podejrzenie popełnienia przestępstwa (stalking) należy zgłosić w najbliżs
          > zej jednostce Policji
          >
          > Jesteś współwinna niezgłoszenia tego przestępstwa.

          Kasi.aa nie obowiązku zgłaszać, że coś cię nęka. W innym razie, by oszalała. Masz problem, zgłoś to.
          Dałem Agorze propozycję, ocenili ją i dwie strony są zadowolone.
          Odzyskałem dostęp do zakładania wątków, Agora uniknęła procesu. Co to za problem pójść z dokumentacją na Policję. Smród jednak, by się narodził.
          "wojujące macice" to nie moje hasło. "Moja macica, jest moja".
          OK. Nie jestem gwałcicielem. Ale takie hasła mam prawo komentować. Lepiej, lub gorzej. Ale mam prawo. Ty, też masz prawo do zgłoszenia zawiadomienia o przestępstwie. Ale Kasi.aa, czy ja za ciebie tego nie zrobimy.
          Za mną chodzi Ta i Hania. Nic do nich nie mam, ale mnie prowokują. Słowa Tej spływają po mnie, jak deszcz po kaczce. Niech sobie gada. Bronię tylko własnej wolności. Jak Ta/Hania udowodni przed Sądem, że nie ma macicy, posypię głowę popiołem.

          Trzym się… i walcz o swoje.
          • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 17:17
            Skoro jesteś powiadomiony o przestępstwie to powinienes je zgłosić tak samo jak ofiara, a zwłaszcza gdy ofiara szuka u ciebie pomocy.

            Szczerze mówiąc to podejrzewam, ze to Kasi.aa jest parasolem ochronnym storimy.
            • negativum Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 17:25
              Powaliłaś sobie na zakwalifikowanie polityczne.
              Dostawałem w ryj za sporne poglądy, ale potrafię być sobą. Nie wszystko mi się podoba.
              • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 17:55
                > Powaliłaś sobie na zakwalifikowanie polityczne.

                Co to znaczy?
                • negativum Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 18.06.26, 13:50
                  pies.na.czarnych napisała:

                  > > Powaliłaś sobie na zakwalifikowanie polityczne.
                  >
                  > Co to znaczy?

                  Belgia, ma doskonałe piwo.
          • ta Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 12.06.26, 11:00
            Szanowny negativum, piszesz nieprawdę.

            Ponieważ niejednokrotnie pisałeś, że masz poważne problemy zdrowotne,
            które mogą wpływać na realną ocenę rzeczywistości, mając to na uwadze mój kontakt z twoim pisaniem na forach jest skrajnie minimalny, co ew. zainteresowanym jest łatwo sprawdzić.

            Nigdy nie brałam udziału w dyskusjach o narządach człowieka, w żadnym kontekście społecznym czy politycznym.

            Stanowczo nie życzę sobie wplątywania mnie i pomawiania o rzekomy udział w takich dyskusjach, do których właśnie ty masz uporczywe, natrętne upodobanie.


      • call_me_loretta Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 13.06.26, 12:57
        kasi.aa napisała:

        > To nie są kompetencje administracji Forum.

        Pomijając fakt, że sami wpisaliście sobie w regulamin zakaz treści łamiących prawo, to ponosicie odpowiedzialność cywilną za nieusunięcie treści łamiących prawo i zgłoszonych wam do wiadomości.
        • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 16.06.26, 09:44
          call_me_loretta napisała:

          > kasi.aa napisała:
          >
          > > To nie są kompetencje administracji Forum.
          >
          > Pomijając fakt, że sami wpisaliście sobie w regulamin zakaz treści łamiących pr
          > awo, to ponosicie odpowiedzialność cywilną za nieusunięcie treści łamiących pra
          > wo i zgłoszonych wam do wiadomości.

          👍👍👍
      • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 17.06.26, 17:48
        Całkiem świeże, oczywiście dla moderacji nawet po zgłoszeniu ten wpis jest niewidoczny.
        W całym watki nie ma ani jednego merytorycznego wpisu storimy. Wszystkie to jest obraźliwy hejt i manipulacja skierowana do użytkownika pies.na.czarnych.
        forum.gazeta.pl/forum/w,28,180083131,180083131,Krytyk_fiutina_zastrzelony.html

        storima
        Re: Krytyk fiutina zastrzelony 17.06.26, 16:02

        pies.na.czarnych napisała:
        storima, który wszędzie widzi psa.na.czarnych

        Nieudolna i zakłamana próba dowartościowania.

        Tam gdzie kłamie, że jest wychowanym w naszym kraju Polakiem, a obecnie Belgiem wypisując brednie na temat życia codziennego w PRL, czy też w Belgii prostuję jego fałszywe informacje.

        Publikuje nieustannie fałszywe informacje korzystając ze źródeł międzynarodowej putinowskiej trollnii.

        pies.na.czarnych nieudolnie ukrywa swą rosyjską narodowość, swe miejsce urodzenia i wychowania, szkolenia w ZSRRw służbach specjalnych oraz miejsce stałego pobytu w Rosji. Nieudolnie przyjmuje fałszywą tożsamość aby uprawiać antypolską putinowską propagandę.

        Samemu, swymi wpisami wielokrotnie się zdekonspirował.
        Nieustannie publikując fałszywe informacje.


        • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 17.06.26, 19:54
          pies.na.czarnych zacytował wypowiedź storimy na temat psa.na czarnych:

          > Samemu, swymi wpisami wielokrotnie się zdekonspirował.
          > Nieustannie publikując fałszywe informacje.

          W sumie zabawne, bo w tych sporach którym się przyglądałem, to storima
          dekonspirował się częściej. Chyba się nie zadomowił w Belgii.
          • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 18.06.26, 08:25
            😅
            • wariant_b Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 18.06.26, 09:21
              Jednego tylko nie rozumiem - czemu nie odłożycie na chwilę dawne spory
              i nie umówicie się gdzieś na kawę lub piwo. Belgia jest małym krajem.
              • pies.na.czarnych [...] 18.06.26, 11:24
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • taniarada Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 18.06.26, 12:37
                  Już kiedyś zablokowałeś pewnego kolegę z tego forum. Więc sam nie jesteś w porządku. Znam gościa forów regionalnych. I pisał sporo o sobie i podawał dane, to wiesz dokładnie gdzie mieszka. Można to znaleźć w wyszukiwarce u góry. Jak by tak powiedzieć dokładnie to ty też zaśmiecasz to forum różnymi wklejkami. Może poproś moderację by ci odblokowali zakładanie wątków. Było by fajnie.
                  • pies.na.czarnych Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 18.06.26, 13:22
                    > Może poproś moderację by ci odblokowali zakładanie wątków. Było by fajnie.

                    Napisz w tej sprawie petycję do moderacji. :)
    • astroblaster Re: Czy to jest zgodne z regulaminem forum 11.06.26, 16:59
      Ani z regulaminem gorum ani polskim prawem.
      Nie musisz do sądu.
      Skataloguj wszystko (screeny) i grzej na pały. Zajmuje to w simie ok. 3h ale potem policja prowadzi postępowanie i tego typu sprawy (udokumentowane) trafiają do prokuratora i są podejmowane. Toczą się długo, ale w niczym to nie przeszkadza, gdyż nie są umarzane.

      Ja tak zrobiłem i na bank ten jeden troll i rozbójnik internetowy zostanie opanowany haha. Tak to ujmijmy.

      Oni potem lecą na grubo i wbijają nawet w chmurę. Prawdopodobieństwo, że taki stalker i ebandyta rozrabia też w realu wynosi 99%

      Dziwi mnie tylko, że nie zrobiły to tutejsze forumowiczki. One były poniewierane, manipulowane i narażane na utratę zdrowia, czy tam dobrostanu.

      Tu nie ma co agitować o reakcję. Taka postawa gazety (forum) tworzy z niej swoisty portal do rozrabiania.
    • negativum Regulamin 12.06.26, 08:48
      pies.na.czarnych napisała:

      > Czy stalking, ciagle prześladowanie jednego użytkownika forum, rozprzestrzenian
      > ie o nim fałszywych, obraźliwych informacji jest zgodne z regulaminem forum?

      Cenzurę rozumiem, ale przez jakiś czas, np. po gadaniu, że kobiety mają macice. To zbrodnia.
      Długa cenzura, to np. za zabicie człowieka i go zjedzenie. Wtedy ktoś dostaje dożywocie. Na szczęście nie ma już kary śmierci.
      Nie można już skazać na stryczek dyrektora Polmosu, który "fałszował" wódkę w ten sposób, że z jednego litra wody i jednego litra spirytusu, nie dostawał 2 litrów okowity. Kontrakcja.
      • taniarada Re: Regulamin 12.06.26, 11:46
        negativum po co zabierasz głos w nieswojej sprawie. Co cię to obchodzi. Możesz zakładać wątki i pisać. A ocenę zostaw to innym. Niech zgłosi to do prokuratury i wynajmie adwokata. Jak nie umie tego umotywować. Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem....
        • negativum Re: Regulamin 12.06.26, 17:41
          taniarada napisał:

          > negativum po co zabierasz głos w nieswojej sprawie. Co cię to obchodzi. Możesz
          > zakładać wątki i pisać. A ocenę zostaw to innym. Niech zgłosi to do prokuratury
          > i wynajmie adwokata. Jak nie umie tego umotywować. Kto jest bez winy niech rz
          > uci kamieniem....

          Tu chodzi o zasady. Nie lubię psa, ale pies też zwierzę.
          Nic do psa nie mam, poza tym że ujada. Ale to prawo psa.

          Można oczywiście udawać, "to mnie nie dotyczy". Chcę jednak by fora były otwarte dla wszystkich. Nie ważne, czy kokoś lubisz, czy nie. Na forum można nałożyć jakąś blokadę czasową. Coś, jak pójście do więzienia. Wyrok się kończy i delikwent/ka odzyskuje pełnię praw.

          Z Agorą serio poszedłbym do sądu. Skoro walczę o siebie, to i walczę o innych. Nieważne, czy podzielam ich myśli. Chodzi o zasady.

          Pies powinien wytoczyć oskarżycielowi proces. Tu w Polsce. Żurek jeszcze całości nie zaorał. Są i inne zupy, np. barszcz ukraiński. Szczawiowa… Kapuśniak.
        • negativum Pchła 13.06.26, 12:44


          Wiem, że nie przepadasz za Wrocławiem. Ale się tu urodziłem. Inny humor, inna komunikacja międzyludzka.
          Zwracasz się z prośbą o jakąś przysługę. 30 minut i ją masz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka