Dodaj do ulubionych

Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właściciel

17.10.11, 10:26
Witam,

ponad pół roku temu kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym. Niestety jedna z agencji ciągle odnawia w internecie ofertę sprzedaży, teraz już mojego mieszkania. Nie mam pojęcia czy poprzedni właściciel miał podpisaną umowę z tym agentem, aczkolwiek teraz to już moje mieszkanie i nie chcę żeby zdjęcia i informacje na jego temat były ciągle wyświetlane. Jak mogę zmusić agencję do zaprzestania odnawiania tego ogłoszenia?

Mieszkanie jest niebrzydkie, cena atrakcyjna, więc agencja ma przynętę...
Co robić?

Obserwuj wątek
        • gracuszek Re: Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właścici 17.10.11, 11:11
          Napisz do nich oficjalne pismo listem poleconym. Zawsze wtedy zostaje ślad na poczcie i w twoim ręku w postaci potwerdzenia że coś takiego wysyłałeś. Możesz nawet zrobić to z potwierdzeniem notarialnym.

Takiego czegoś już nie zignorują. A jak nie przestaną to idź z tym do sądu. Dlaczego mają wykorzystywać Ciebie i twoje mieszkanie? Jest to bezprawne.
        • bezpocztyonline Re: Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właścici 17.10.11, 15:16
          W ogłoszeniu powinien być podany numer licencji pośrednika odpowiedzialnego za ofertę.

Można tutaj:

www.mi.gov.pl/2-482c0defdb3dc.htm
          znaleźć nazwisko odpowiedzialnego pośrednika (jeśli nie było podane w ogłoszeniu) i zażądać rozmowy z nim bezpośrednio lub napisać do niego. Pogrozić nawet KOZą (Komisja Odpowiedzialności Zawodowej). Powinno poskutkować. Jeśli nie poskutkuje, wysłać wezwanie listem poleconym, jeśli nie poskutkuje, można naprawdę złożyć skargę do KOZy (przy Ministerstwie Infrastruktury).
          www.mi.gov.pl/2-48231ae2eb262.htm
    • gracuszek Re: Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właścici 17.10.11, 10:59
      I właśnie takie są skutki współpracy z agencjami.

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania to agencja robi to bezprawnie, jeżeli nie ma podpisanej z Tobą umowy. Napisz do nich lub zadzwoń i powiedz że jeżeli nie zaprzestaną robienia tego to pozwiesz ich do sądu lub KOZy.

Powinno poskutkować.
    • Gość: zenek Re: Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właścici IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.11, 17:29
      zamawiajacym usługę pośrednictwa jest inna osoba niż nowy właściciel, najprosciej byłoby poprosic poprzedniego własciciela aby wycofał ofertę z agencji .
      biorąc pod uwagę, ze na wpis nowego właściciela do księgi wieczystej trzeba czekac nawet kilka miesięcy to skąd agencja ma miec pewność że osoba podająca się za aktualnego właściciela jest nim rzeczywiście ?
      • mariusz_za Re: Oferta sprzedaży M. - agencja a nowy właścici 18.10.11, 18:14
        Gość portalu: zenek napisał(a):

> zamawiajacym usługę pośrednictwa jest inna osoba niż nowy właściciel, najprosci
        > ej byłoby poprosic poprzedniego własciciela aby wycofał ofertę z agencji .
        > biorąc pod uwagę, ze na wpis nowego właściciela do księgi wieczystej trzeba cze
        > kac nawet kilka miesięcy to skąd agencja ma miec pewność że osoba podająca się
        > za aktualnego właściciela jest nim rzeczywiście ?

Witam,
        Wpis do księgi wieczystej ma, co do zasady, charakter deklaratoryjny. W razie wątpliwości zawsze można przedstawić agencji kopie aktu notarialnego obejmującego sprzedaż takiego mieszkania (np. z zamazaną ceną).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka