basic2 12.01.05, 10:56 Kupiłam mieszkanie w Warszawie. Czy moge szukać tańszego notariusza w innej miejscowości? Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam. Basia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bebiak Re: notariusz 16.01.05, 16:00 Witaj Basiu, basic2 napisała: > Kupiłam mieszkanie w Warszawie. Czy moge szukać tańszego notariusza w innej > miejscowości? Czy znajdziesz notariusza tańszego tego oczywiście nie wiem, ale prawem stron umowy wybór notariusza i możecie umowę zawrzeć u tego, u którego chcecie, choćby w innym mieście (nie ma tu żadnej rejonizacji). Pozdrawiam Cię serdecznie. B. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona K. Re: notariusz IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 00:07 Masz wybór notariusza, to oczywiste. Jest miły, młody i kompetentny notariusz na Żoliborzu. Mam nadzieję, że nie przekręcę nazwiska: Marcin Solanowski. Byłam wcześniej u innych notariuszy i tylko on znalazł wyjście, jak ominąć podatek od darowizny dla III grupy podatkowej. Okazało się, że są inne umowy - inne niż darowizna czy sprzedaż - żeby przekazać mieszkanie bez kosmicznego podatku. Inni notariusze podawali kosmiczne kwoty za darowiznę z podatkiem - nawet 50 tysięcy złotych. Zrobiliśmy akt bez podatku - zamiast darowizny była umowa renty i umowa o opiekę. Wcześniej zadzwoniłam do skarbówki, żeby się upewnić, czy tak można. I w sumie byłam zdziwiona, bo pani ze skarbówki potwierdziła - rzeczywiście od takiej umowy nie było podatku, a wszystko było w pełni legalne i dozwolone prawnie. Notariusz miał rację!!! Za akt zapłaciłam 1500zł, a nie 50000 zł... Mam mieszkanie i spore oszczędności :) Odpowiadał na każde pytanie, widać, że facet lubi swój zawód, że tym żyje. Bezpłatne porady od początku do końca!!! Byłam w szoku, bez wcześniej odwiedziłam adwokata, który niewiele powiedział, a wziął 300zł za poradę... W poniedziałek rozmowa, a we czwartek podpisany akt. Odpowiedz Link Zgłoś