22.09.04, 23:33
i znowu ten sam 3 miesieczny maluch.dzisiaj pediatra kazała mi odstawic
całkowicie vigantol ponieważ stwierdziła, że ciemiączko jest już na 1
palec.Odstawić do odwołania. Czy to nie za wcześnie.Podawałm małemu 1 kroplę
dziennie.
Obserwuj wątek
    • evita33 Re: Vigantol 23.09.04, 23:13
      podrzucam
    • evita33 Re: Vigantol 26.09.04, 20:09
    • krystyna.piskorz Re: Vigantol 26.09.04, 21:35
      Najnowsze zalecenia zespołu ekspertów i konsultantów krajowych w zakresie
      profilaktyki krzywicy mówią o dawkach witaminy D:
      1. Kobiety ciężarne w diecie powinny dostarczać 400j wit D od drugiego trymestru
      2. Noworodki donoszone łączne spozycie wit. D z diety i preparatów
      farmaceutycznych 400 j na dobe. Moment rozpoczecia podazy witaminy nalezy
      dobierac indywidualnie w zalezności od tego czy matak otrzymywała w ciąży
      witaminę D czy nie oraz od sposobu zywienia noworodka
      - noworodek karmiony piersią, którego matka nie otrzymywala wit D, 400j na dobę
      od pierwszych dni zycia, jesli matka otrzymywała w ciąży wit D, podaz zaczynamy
      od 3 tygodnia życia noworodka
      - noworodki nie karmione piersiątylko mlekiem modyfikowanym, nie wymagają
      dodatkowej podazy wit D gdyż zapewnia to mieszanka mleczna
      - przy karmieniu mieszanym indywidualnie ustala lekarz dawke biorąc pod uwage
      zawartość wit. w mleku modyfikowanym.
      3. Niemowlęta karmione piersią : podaje się 400 j na dobe niezaleznie od tego
      czy matka otrzymywała wit. D w czasie ciąży
      4. Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowej podazy
      wit. jesli ilośc spozywanego mleka pokrywa dzienne zapotrzebowanie.

      Uwaga: Mieszanki mleczne początkowe zawierają 40-60 j. wit. D w 100 ml.
      Mieszanki mleczne następne zawierają 56-76 j. wit. D w 100 ml (sprawdzic na
      opakowaniu). Natomiast pokarm kobiecy zawiera 1,5 - 8 j. wit. D w 100 ml

      Eksperci zalecją tez aby dzieciom w wieku 1-18 r.ż. podawać również wit D w
      dawce 400j na dobę z żywności lub preparatów farmaceutycznych.
      Nie ma zatem odniesienia w zaleceniach do zwiększania lub zaprzestania
      podawania witaminy w zaleznosci od pogody. Działanie witaminy D bedzie
      skuteczne pod warunkiem stosowania diety urozmaiconej, zawierajacej odpowiednie
      ilości wapnia oraz przestrzegania wypoczynku na świezym powietrzu. Zwiększenie
      dawki witaminy D powinno być poprzedzone badaniami w zakresie gospodarki
      wapniowo- fosforowej.


      Takie są najnowsze zalecenia. Nie chcę dyskutowac z zaleceniem lekarza
      pediatry, ale jeśli dziecko jest karmione tylko piersią i nie otrzymuje
      witaminy D, to chyba miałabym wątpliwości. Jesli karmione jest mieszanką, to
      zawiera ona wymaganą dawkę witaminy. Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka