Dodaj do ulubionych

Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poznania

09.11.12, 09:37
jakże mi bliska opinia red. wybieralskiego.

ps. solaris na zdjęciu jest chyba na CNG, a nie trolejbusem :) czemu nie zwracacie na takie drobne rzeczy, które jednak burzą obraz wiedzących o czym piszą?
Obserwuj wątek
    • tsuranni ach co przenikliwy umysł pana redaktora! 09.11.12, 09:44
      rozumiem jego oburzenie! Przecież wszystkie te pieniądze można było przeznaczyć na zakup rowerów dla najbiedniejszych, w tym lokatorów kontenerów socjalnych! Co tam rowery - może zostałoby jeszcze na laptopy i internet dla nich!
      • andpel Re: ach co przenikliwy umysł pana redaktora! 09.11.12, 10:09
        tsuranni napisał:

        > rozumiem jego oburzenie! Przecież wszystkie te pieniądze można było przeznaczyć
        > na zakup rowerów dla najbiedniejszych, w tym lokatorów kontenerów socjalnych!
        > Co tam rowery - może zostałoby jeszcze na laptopy i internet dla nich!

        Nic mądrzejszego nie potrafiłeś napisać?
        • kosmat3usz Re: ach co przenikliwy umysł pana redaktora! 09.11.12, 13:23
          pytanie raczej powinno brzmieć: nic głupszego nie dało się już napisać?
    • Gość: RobuR Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.171.13.50.static.cdpnetia.pl 09.11.12, 10:46
      Na zdjeciu do poprzedniego artykułu jest trolejbus, nie Solaris CNG (zmylila Cię obudowa na dachu podobnego kształtu).

      Oto dowód:
      phototrans.pl/14,500575,0,Solaris_Trollino_12M_3839.html
      • Gość: lubuszanin Tymczasem w Zielonej Górze... IP: *.icpnet.pl 25.04.13, 13:57

        tinyurl.com/c4uv9st
    • woytolo Wolę trojlejbusy niż nic. 09.11.12, 10:58
      Rozpaczliwe biadolenie redaktora nie do końca jest logiczne. Rozumiem, że jego "obowiązuje konieczna" krytyka obecnych władz miasta, a przecież jednocześnie opisuje właściwy (?) sposób na pozyskiwanie środków z UE. Więc w końcu jak?
      Zatem środki na III ramę można pozyskiwać, tylko trzeba wiedzieć jak.
      • jottsp Re: Wolę trojlejbusy niż nic. 09.11.12, 12:04
        pozyskiwanie srodkow jest dobrym dzialaniem, uzywanie trickow by przepisy podejsc jest juz mniej dobre - oceniajacy wnioski i ich wykorzystanie tez je znaja i pamietaja, a dysponowanie srodkami - ktore powinny sluzyc miastu i mieszkancom - jest zle. "Ci z UE" nie dlatego takie warunki konkursow ustalil ze sa dla nas niedobrzy czy zlosliwi, ale dlatego, ze wiedza cos wiecej niz naciagacze co to sie cesza ze zwineli srebrna lyzeczke na proszonym obiedzie (zamiast np. pogadac z goscmi przy stole i sobie zalatwic robote) - ucz sie logicznego myslenia
    • re_tro Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poznania 09.11.12, 11:18
      Wygląda na to, że teksty poznańskiej GW ograniczają się do tego, że jeden albo drugi "dziennikarz" napisze co mu się widzi, a zwłaszcza, co mu się widzi i dlaczego to miasto jest takie złe, a wszystko co się tu dzieje jest niedobre i wszędzie indziej jest lepiej. Zero jakiegokolwiek, JAKIEGOKOLWIEK, poziomu merytorycznego. Po prostu maskara. Gdyby był to jeden tekst raz do czasu, to można zrozumieć, że jest to zwykła zapchaj dziura. Tyle, że takie teksty pojawiają się non stop. Czytanie tego jest po prostu żenujące.
      • Gość: ti Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.xdsl.centertel.pl 09.11.12, 13:27
        tekst był jak najbardziej merytoryczny, omawia sposób dofinansowań z UE, delikatnie (bo to powinno być grubymi literami) przedstawia finansowe operacje władz miasta przy poprzednich inwestycjach

        natomiast powyższa wypowiedź... chyba wysłana z urzędu miasta...
        • re_tro Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz 09.11.12, 14:43
          Z urzędem miasta nie mam nic wspólnego. Ale najwyraźniej komentarz był trafny. Może to sam autor się odezwał? Czy kolega z redakcji?
          • Gość: pieszy Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.maverick.com.pl 09.11.12, 22:52
            o to chodzi ze nie był trafny, przeczytaj raz jeszcze, tym razem ze zrozumieniem :)
      • Gość: pieszy Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.maverick.com.pl 09.11.12, 22:50
        żenujące jest to że istnieją tacy komentatorzy jak ty, jak ci nie pasuje to nie czytaj, a to że marzeniem twoim jest autostrada przez miasto (a najlepiej dwie albo trzy autostrady), zachowaj dla siebie!
        • Gość: m Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.icpnet.pl 12.02.13, 13:57
          OK pieszy. Biegaj sobie z np. Smochowic do Antoninka pieszo (bez drożnych ulic zwanych przez ciebie autostradami w sensownym czasie). Gdzie ty żyjesz? W jakim świecie? Masz do pracy 10 minut pieszo to idź i nie utrudniaj innym życia takimi tekstami.
    • bimota Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poznania 09.11.12, 11:26
      No unia juz tak ma, ze finansuje najglupsze rozwiazania. Tylko troche nie rozumiem, bo jezdnia przeciez sluzy autobusom, czyli inwestycja wspierala by transport publiczny...
    • lukask73 cng 09.11.12, 11:30
      > ps. solaris na zdjęciu jest chyba na CNG, a nie trolejbusem

      Prawda, wszak kolorem żółtym oznacza się przewody gazowe :-)
    • Gość: RAUBER Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.12, 11:50
      No proszę nawet panu Wybieralskiemu zdarza się napisać coś mądrzejszego i nawet nie dodał "walka trwa".

      Ok. Złośliwości na bok.
      Trudno o bardziej kretyński pomysł na komunikację miejską niż trolejbusy które mają tak samo małą pojemność jak autobusy. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym konkretnym przypadku jest linia tramwajowa, plus rowerostrada oraz droga o przekroju 2x1 (dwie jezdnie po jednym pasie).
      Trudno też o bardziej prymitywną bezczelność na wyciągnięcie kasy z UE na asfalty. Ciekawe czy te osły mają asfalt w łóżkach i śpią na asfaltowanych poduszkach.
      • jottsp Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz 09.11.12, 12:10
        inne niz tramwaj mozliwosci to bus passy ale tak oddzielone od reszty ruchu ze nie niedostepne dla innych samochodow = np. podwyzszenie jezdni bus passa o 20-30 cm. Sam tramwaj niewiele daje jesli nie jest wydzielony z reszty ruchu - w Poznaniu widac to dobrze bowiem sa miejsca gdzie wladze miasta wrecz wprowadzily ruch samochodowy na torowisko tramawajowe malujac pas dla samochodow na torowisku !!!
        • Gość: RAUBER Re: Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poz IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.12, 12:13
          Mamy po prostu głupców w ZDM i jeszcze większego w urzędzie miejskim.

          Zakładam jednak że nowe torowisko byłoby budowane od razu jako wydzielone inaczej będą spóźnienia, korki itd. No chyba że to jest narzędzie dla Grobelnego żeby wyciągnąć więcej za bilety czasowe. Jeśli tak to współczuje prymitywizmu.
        • Gość: Gość1 Analiza zysków i strat jest najważniejsza. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 17:34
          Swego czasu wydano na przebudowę ul.Winogrady ponad 100mln złp. I nikt nie zajmuje się dociekaniem, skąd taka rozrzutność na peryferyjną, bądź co bądź, ulicę. Czy to był też FORTEL władz Poznania? Na ul. Winogrady złamano zasadę wydzielonego torowiska, więc nie dziwmy się, że malują pasy na torowiskach. Przykładem jest ul.Dąbrowskiego z np. lewoskrętem w ul.Kościelną.
    • bimota Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poznania 09.11.12, 12:17
      Czyli nie tyle chodzi o to, by wspierac publiczny, a o to by eliminowac prywatny...
    • Gość: Kozak Sama prawda IP: *.ue.poznan.pl 09.11.12, 12:25
      Czyli dokładnie jak w artykule. Polityka miasta w odniesieniu do komunikacji zbiorowej jest zła. O czym najlepiej wiedzą ludzie nie posiadający samochodów i zmuszeni do korzystania z autobusów i tamwajów. Nie tędy droga. A propos trolejbusów zaś, jasne, że to zły pomysł. Na naramowice nalezy się tramwaj.
    • fanbor Skansen Poznania 09.11.12, 14:23
      Moze zamiast wyklocac sie o wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy, nalezaloby postulowac o rownomierny rozwoj infrastruktury dla komunikacji indywidualnej jak i zbiorowej. W Poznaniu trwa jakas dzika walka nieposiadaczy z posiadaczami samochodow. Sugerujaca ze podlozem jest zawisc tych nieposiadajacych. Nie uciekniemy od zwiekszajacej sie ilosci aut. Rowery nie sa rozwiazaniem. Mamy inny klimat. Mozemy jedynie poprawiac dostepnosc i przepustowosc komunikacji miejskiej. Nie spotkalem sie w innych miastach, a jestem b.czesto m.in. w stolicy z takimi kuriozalnymi pomyslami jak zawezanie przelotowych arterii. Poznan jest jednym z nabardziej zakorkowanych miast. Brak widocznych postepow w zakresie rozladowywania tych problemow oraz skapa polityka rozwoju bedzie zapewne sklaniac do wyprowadzania sie z tego miasta. Moze to jedyny pomysl na poprawienie sobie komfortu i przeniesienie sie tam gdzie lepiej oczywiscie wraz z placonymi podatkami.
      • Gość: poznaniak skansen w Twojej głowie IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.12, 16:34
        Wysiądź czasem z samochodu i przejdź się po mieście. Może zmądrzejesz
        • Gość: fanbor Re: skansen w Twojej głowie IP: *.icpnet.pl 09.11.12, 17:20
          Czy ja się odnosze do Twojego marnego ilorazu inteligencji. Ad rem, nie personam, ale pewnie nie wiesz nawet co to znaczy.
          • Gość: pieszy Re: skansen w Twojej głowie IP: *.maverick.com.pl 09.11.12, 22:54
            to się odnosisz, czy nie? bo widzę sprzeczność w wypowiedzi
    • anders76 Czemu służy trolejbus, czyli fortel władz Poznania 04.02.13, 23:33
      A co za roznica co mi pupe wozi byle bylo szybko i wygodnie ? A bus czy trolej pasy powinny byc mechanicznie oddzielone od reszty bo tylko wtedy nie beda korkowane i w pelni wykorzystane.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka