Dodaj do ulubionych

GlaxoSmithKline zmniejsza zatrudnienie

IP: *.icpnet.pl 15.10.04, 23:37
akurat rynek farmaceutyczny ma sie bardzo dobrze, od zawsze rozwija sie
dynamicznie i niewiele mogą tu popsuć decyzje na szczeblu rządowym.
Takie wypowiedzi to próba wywarcia presji w konflikcie z rządem o zwrot
rzekomo nie zaplaconych podatków.
To, że Glaxo nie inwestuje to raczej polityka centrali firmy, niz problemy
finansowe.
Obserwuj wątek
    • Gość: (...) co oni takiego wielkiego tu produkują.....? IP: *.icpnet.pl 16.10.04, 13:57
      jakie to super know-how wprowadziło tu Glaxo, jaki nowoczesny medykament oni tu
      produkują...? przewiduje to samo dla tej fabryki jaki spotał Goplane
      • Gość: łuki Re: co oni takiego wielkiego tu produkują.....? IP: *.icpnet.pl 16.10.04, 14:45
        napewno zainwestowali w linię kapsułek (powstały nowe budynki),gdzie robią
        miedzy innymi witamnę E w żelatynowych kapsułakach .
        • Gość: (...) witamina E w kapsułkach IP: *.icpnet.pl 24.10.04, 13:34
          no tak witamina E w kapsułkach to z pewnoscią medykament spowodujący w wręcz
          rewolucje w dzisiejszej medycynie, efekt kilkuletniej pracy naukowców w
          laboratoriach na całym świecie. Toż to fabryka nie lepsza od pierwszej lepszej
          cukierni. Zapewne za tę witaminę E to pewnie Nobla skasują.
    • Gość: tur Re: GlaxoSmithKline zmniejsza zatrudnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.04, 11:06
      A ja jestem ciekaw kto jest autorem tego eufemizmu , nazywnia planowanej
      redukcji zatrudnienia jako program dobrowolnych odejśc. Kto sieje i kto
      rozpowszechnia zamęt w naszych głowach. To podobnie jak z ową kradzieżą
      samochodów określanej później w sądach jako czasowe użyczenie .
      Dziwi mnie więc fakt że dziennikarz na to nie zwrócił uwagi , tym samym
      robi więc nam zamęt głowach , i jest to więc zamierzone.

      Pewne problemy pojawiają się natomiast w temacie tych odpraw. Są one
      bowiem nie tylko obciążone normalnymi składkami na ZUS ale będą
      też obciążone podatkiem dochodowym w wysokości 40%.

      Pojawią się też dwie grupy osób:

      1) Osoby które nie znajdą zatrudnienia i będą bezrobotne . Będą więc
      przez pół roku pobierac zasiłek dla bezrobotnych w wysokości około
      600 zł brutto obciążony podatkiem 40%. Dany więc delikwent zapłaci
      więc z chwilą odejścia kilkanaście tysięcy podatku a później państwo
      a wyrzutami że jest mało przedsiębiorczy wypłaci mu 6-cioma ratami
      efektywnie około 2000.

      2)Osoby które chciałyby uruchomic własną lub w grupie działalnośc
      gospodarczą nie mogą wykorzystac całości tej odprawy muszą odprowadzic od tego zusy i podatki.
      Nie ma tu możliwości jakiś zwolnień podatkowych.
    • haande Re: GlaxoSmithKline zmniejsza zatrudnienie 21.10.04, 18:37
      Koncerny farmaceutyczne mialy sie dobrze i beda sie miec dobrze.Ludzie
      chorowali i chorowac beda.Przyczyne redukcji trzeba szukac gdzie indziej.Lepiej
      inwestowac w krajach , gdzie jest tansza sila robocza (tzn. pracownik zarabia 1
      dol. na godz.)i nie ma ZUS-u.
      Hanna
    • nowy.oszolom.z.radia.maryja Re: GlaxoSmithKline zmniejsza zatrudnienie 23.10.04, 22:54
      oto namacalny dowód na to ze prywatyzacja wcale nie jest czymś dobrym zwłaszca dla zatrudnionych dla pracujacych tam zwykłuych pracowników
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka