Dodaj do ulubionych

Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami

17.03.08, 23:36
nareszcie! mieszkam w wiezowcu na os. WW, i codziennie widze dobre
samochody podjezdzajace pod smietnik i gosc z bagaznika (sic!)
wyciaga dwie wyladowane plastorby ze smieciami...jak tak bedzie
musial za wywoz placic,to bedzie wyrzucal do swojego kontenerka
przed domem, bo w koncu "place to wymagam" ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: Evander Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 01:15
      Popieram akcję w 100% Na ulicy Łowmiańskiego codziennie podjeżdża minimum jeden
      samochód i co kierowcy robią? Niektórzy czają się czy oby nikt na nich nie
      patrzy, albo metoda na zepsute auto...podjeżdża perfidnie koleś pod sam
      kontener, otwiera maskę silnika i niby naprawia, a drugi koleś otwiera bagażnik
      i wyciąga kilka/naście dużych worków ze śmieciami i od razu do kontenera. Tak
      jest od lat… To nie jedyny problem… Remondis może za pośrednictwem tego forum
      dotrze do Was że na tej ulicy NIE MA KONTENERA NA MAKULATURĘ!
      • Gość: seroo1 PJA, PN, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.08, 10:20
        PWA, PSL, PK, PPL - auta o takich rejestracjach (beemki, mazdy,
        audice, golfy i polaje)
        proszę lepiej sprawdzać wyjeżdżające w godzinach popołudniowych z
        podpoznańskich budów. Bo dziwnym trafem wyjezdżając spod budowanego
        domku oprócz czterech uczciwie spracowanych robotników auto takie
        zawierają w sobie śmieci z bieżącego dnia (worki po gipsie, wiaderka
        po farbach, butelki po coli), a po przejechaniu najbliższego
        zagajnika, Puszczy Zielonki czy innego zakrzewienia, zbędnego
        balastu
        już w nich nie ma...
        • kazek100 Re: PJA, PN, 19.03.08, 10:36
          Słuszna uwaga - błagam, by za to też wreszcie ktoś się wziął.

          Całe Morasko, lasy w okolicach Różanego Potoku, skądinąd ładne, są zaśmiecone
          pozostałościami po budowach. Gdzieniegdzie w lesie zbiera się na wymioty...Nie
          wiem, jakim trzeba być burakiemn, by budując dom, a więc i mając na to kasę,
          zaśmiecać jednocześnie swą najbliższa okolicę, ale widocznie mieszkańcy
          podpoznaskich okolic potafia...
    • Gość: kuballa Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.patmedia.net 18.03.08, 01:29
      rewelacja !!! Walic mandaty ile wlezie. To ma byc europejski
      Poznan ??? Wystarczy przejechac sie popodmiejskich lasach. Masakra -
      smieci wszedzie. za wyrzucenie smieci w lesie przyzlapaniu karalbym
      konfisakata narzedzia przestepstwa - samochodu. Dosyc brudu !!!
      Wspaniale. Taktrzymac !!!
      • Gość: Poznania Re: Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.gprs.plus.pl 18.03.08, 02:12
        Też popieram. Mieszkam od niedawna na Magnackiej. Niby bogaci ludzie. Fakt, że
        też sporo studentów, ale kultura żadna. Nie chce się nikomu wywozić tzw. gratów.
        Na śmietanikach po kilka miesięcy lezą stare kanapy. Brak pojemników na
        makulaturę, plastik i inne surowce. Muszę zawozić na os. Sobieskiego. A co do
        lasów. Kompletna żenada. Jak można w ogóle na taki pomysł wpaść. A taki jeden z
        drugim będzie narzekał, że lasy zaśmiecone.
    • Gość: mawi a co z kontrolą obiektów w trakcie budowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.08, 07:54
      to z nich śmieci lądują w lasach i na nieużytkach np.: nad Wartą
    • Gość: Wroclawianin Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.08, 08:47
      Gó.. zrobią. Trzeba dzialać a nie gadać !!! Calym sercem popieram
      taką inicjatywę. Mieszkam w centrum i do tej pory razem z sąsaiadami
      nie mogliśmy sie doprosic zarządcy o pojemnik do segregacji odpadów.
      TYLE TYLKO ŻE POZNAŃSCY URZĘDNICY SĄ TYLKO MOCNI W GĘBIE. Ile to już
      razy zapowiadano zrobienie porządku z calą psiarnią zasrywającą cale
      miasto. Mialy być wysokie kary dla niesprzątających po
      swoich "pupilach" wlascicieli i co ? Gdzie ta straż dbająca o
      porządek. Nadal starówka to jedna wielka toaleta kejtrów.
    • Gość: Segregacja? Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: 150.254.84.* 18.03.08, 09:17
      "Niebawem żaden poznaniak nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, co trzeba
      robić z odpadami. Jeszcze w tym roku do każdego mieszkania w naszym mieście
      trafi książeczka - kompendium wiedzy o śmieciach, zaletach segregacji."
      Ja wiem co zrobić ze śmieciami Problem ma miasto. Właśnie zlikwidowano pojemniki
      niedaleko mnie a nie będę chodził i szukał pojemników po całej okolicy.
    • Gość: janek Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.sec.fi 18.03.08, 09:23
      No nareszcie sie urzednicy obudzili.
      Ten problem byl od lat. Proponuje ostrzezenie i po miesiacu kare ito taka
      ok.5000 zl.
    • Gość: RAUBER Nareszcie koniec gimeli w mieście IP: *.acn.waw.pl 18.03.08, 10:12
      Teraz szuszfole i penery dostaną po kieszeni za gimele wokół siebie, tak się
      przyzwyczaili że jak są w Poznaniu to mogą sobie bezkarnie śmiecić bo tu i tak
      jest porządek i i tak jesteśmy najlepsi w kraju.

      Porządek czasem trzeba wymusić karami. Skoro po dobroci się nie da.
    • fotosmak te, gałganie z Wyborczej 18.03.08, 10:22
      te, nieuku z wyborczej Łuczaku. pokaż art z ustawy prawo ochrony środowiska,
      który mówi o tym, ze trzeba przechowywać rachunki za wywóz odpadów przez okres 3
      lat. Ludzi w błąd nie wprowadzaj, bo takiego zapisu ie ma. tym bardziej ze
      ustawa prawo ochrony środowiska odnosi się z podstawy do podmiotów
      gospodarczych, a czystością na posesji zajmuje sie ustawa o utrzymaniu i
      czystości i porządku w gminie. Żeby o czymś pisać trzeba się znać, a nie pisać
      głupoty. To jest modelowy przykład z z pozytywnego założenia tekstu zrobić
      gałgaństwo dziennikarskie
    • Gość: baszko Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.wszib.poznan.pl 18.03.08, 10:42
      Tak, tez widuje tych gosci, ktorzy z samochodow wyladowuja worki ze smieciami,
      zlomem, odpadkami do osoedlowych pojemnikow. NO, ALE ZE ZUZYTYMI BATERIAMI NADAL
      JEST PROBLEM. CO Z NIMI ROBIC?
      • Gość: Karolina Re: Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: 150.254.124.* 18.03.08, 12:26
        Z bateriami też nie ma problemu, choć czasem trzeba troszkę fatygi ;-
        ) Na stronie zakładu zagospodarowania odpadów masz podane miejsca
        zbiórki w całym mieście:

        www.odpady.poznan.pl/index.php?rsl=1&&pid=11111251
        A ja mieszkam na Umultowie i zawsze wyrzucam do pojemniczka na
        zużyte bateria na Wydziale Geografii UAM, przy szatni.

        Pozdrawiam
      • Gość: Karolina Re: Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: 150.254.124.* 18.03.08, 12:37
        a, i proponuję jeszcze odwiedzić stronkę www.reba.com.pl/ i
        po zapoznaniu się zachęcić szkołę lub firmę (własną albo pociechy),
        żeby ustawić nieodpłatnie wywożony pojemniczek...
      • lukask73 Re: Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami 18.03.08, 14:22
        Nie przesadzaj. Jeśli zużywasz dużo tzw. baterii*, to kup
        akumulatorki. Jeden kosztuje tylko co około 3 tzw. baterii
        alkalicznych, a można go użyć około 1000 razy. Wtedy możesz mówić o
        oszczędzaniu środowiska.

        A te, które teraz masz, możesz wyrzucić w pojemniku w Tesco na
        Serbskiej, przy informacji.

        * słowo bateria jest używane nieprawidłowo; pochodzi z czasów, kiedy
        każde urządzenie elektryczne potrzebowało napięcia od kilku do
        kilkudziesięciu woltów; była potrzeba używania całych baterii ogniw
        elektrycznych; teraz 1 lub 2 wolty wystarczają dla większości
        przenośnych urządzeń - słowo bateria powinno odchodzić w niepamięć
    • 1goodman Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami 18.03.08, 11:01
      Pani Przewoźna zapomniała. Nie jeden pojemnik, ale tyle ile wynika z potrzeb
      segregacji odpadów. Bo chyba w tym kierunku idziemy?!!
      Polscy urzędnicy to jedna wielka tragedia niekompetencji
    • Gość: Zainteresowany... Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.08, 11:26
      Cyt. "Każdy musi mieć w domu umowę i rachunki za wywóz śmieci."
      Bzdura! A w blokach? A np. dom prywatny, w któym mieszkają np. 3
      rodziny? A dwa domy na jednej posesji i jeden właściciel? Musi mieć
      dwie umowy? A nie mogę mieć wspólnej umowy z sąsiadem?
      U nas (w Złotowie) narzuca się min. 2 pojemniki miesięcznie, więc
      wywożę śmieci wspólnie z sąsiadem, gdyż nie generuję tyle śmieci.
      Nie wolno?! Jestem nawet w stanie udowodnić to w sądzie!
    • Gość: TheFisherKing A już myłsałem, że Poznan idzie na wojne z firmą IP: 83.238.244.* 18.03.08, 12:27
      Remondis, czy jak tam się ona nazywa. Codziennie rano jestem zmuszony w drodze
      do pracy, przejechać przez ścisłe centrum miasta. Zwykle jest ok. godziny 8. I
      codziennie, w godzinie największego ruchu, wesołe śmieciarki blokują wąskie
      ulice w okolicy starego rynku.
    • Gość: Tobiasz Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: 87.205.19.* 18.03.08, 12:27
      I dobrze!!! Porządek musi być...bo to Poznań :)
      • Gość: ghost Re: Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: *.poczta.poznan.pl 18.03.08, 13:07
        Ta, segregacja, ekologia. Pieprzenie, nic się nie zmieni.
        Ktoś z UM miał do wydania z konta pieniądze na broszurki, to
        drukują. Tylko ciekawe jaki zaprzyjaźniony zakład z urzędnikiem to
        robi?
        Śmieci jak były wyrzucane nie posegregowane dalej będą. Lasy wokół
        Poznania i droga do Suchego Lasu dalej będiz usłana wypadającymi ze
        smieciarek smieciami.
        Mieszkam w PTBS, w którym udziału ma.. rzeczony wyżej UM, tam to
        jest stosowana ekologia praktyczna. Pojemniki do segregacji są po
        jednym na każdy rodzaj śmieci, ale na 600 mieszkań, to trochę ich za
        mało, albo wypróżnianie są rzadko. Zapełniane ich trwa w tydzień,
        półtora. W praktyce mało kto zwraca uwagę co gdzie do nich wrzucać.
        Puszki leżą razem z butelkami, PETami i gazetami. A jak pojemniki są
        pełne co jest nagminne, to trzeba wcześniej podzielone śmieci
        wyrzucać do wspólnego kibla bo nie ma gdzie.
        Więc szkoda słów.

        Ale w PTBS nikt problemu nie dostrzega, choć firma błysk codzienie
        potyka się o leżace obok papiery i butelki.
        Szkoda słów
    • annamariaj Nareszcie! Proponuję zajrzeć na Łacinę... 18.03.08, 12:47
      ...ten teren to jedno wielkie nielegalne wysypisko śmieci.
    • Gość: hj Poznań idzie na wojnę ze śmieciarzami IP: 217.168.133.* 18.03.08, 20:19
      Poza Polską oplata za wywóz śmieci jest wliczana w podatek od nieruchomości. Nie
      ma cyrku z podrzucaniem śmieci sąsiadom. Policja/straż miejska ściga tam
      bandytów. W Polsce tracą czas na chodzenie po domach sprawdzic kto ma kwity, lub
      na poszukiwanie sprawcow nielegalnych wysypisk.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka