Dodaj do ulubionych

W skrócie

IP: *.ats.pl / *.radom.pilickanet.pl 22.06.04, 09:22
OGÓLNIE UWAŻAM ŻE KOBIETY NIE UMIEJĄ GRAĆ W PIŁKE
Obserwuj wątek
    • Gość: BRONI@RZE Re: W skrócie IP: 80.249.4.* 22.06.04, 12:48
      PODSUMOWANIE OSTATNIEJ KOLEJKI- PIŁKARSKI POKER, CZY PIŁKARSKIE JAJA?
      2004-06-21 07:12:10 - Autor: FC_Mszczonow - Drukuj - Wyślij e-mailem

      Obserwując przez tydzień mecze Euro, niemal zapomniałem o tym ,że jeszcze gra
      liga.. Rozegrano ostatnią kolejkę- ważną dla drużyn walczących o utrzymanie.
      Nawet nie przypuszczałem, ze ostatnia kolejka ligi będzie nie mniej
      emocjonująca co mecz Szwecji z Włochami ,czy Czech z Holandią . tylko niestety,
      były to emocje z kategorii piłkarskich jaj.
      Przed tą kolejką cztery drużyny walczyły o utrzymanie mając na nie realne
      szanse przy własnych zwycięstwach i porażkach rywali. Do tego pojawiła się
      szansa, ze spadnie jedna drużyna mniej- przy pozostaniu w IV lidze Nadarzyna,
      możliwe było, że nie 13, lecz czternasta drużyna rozgrywać będzie baraż , a
      trzynasta zostanie w lidze.
      W najlepszej sytuacji były rezerwy Okęcia- na trzynastym miejscu, a rywale
      grali z silnymi przeciwnikami. I one zaczęły najwcześniej- już w środę, bedąc
      gospodarzem meczu, który odbył się w ...Mszczonowie (stadion Okęcia w
      remoncie). Pewni swego i ufni w uczciwość przeciwników swoich bezpośrednich
      rywali, nie wzmocnili składu trzecioligowcami. Efekt- remis 1:1, spadek z
      trzynastego na ostanie miejsce i spadek z ligi..

      Broń odegrała jedna z ról w tej rywalizacji, grając z walcząca o utrzymanie
      Błonianką, zajmującą po tej kolejce przedostatnie miejsce. Broń wystąpiła w
      rezerwowym , odmłodzonym składzie, Blonianka zawalczyłą bardzo ambitnie i
      pokonała radomian 5:4 (2:2). Broń w tym jednym meczu straciła niemal tyle
      bramek co w 14 pozostałych tej rundy ( sześć). Ten mecz był chyba odpowiedzią,
      jak dalej budować drużynę. Nie można opierać tylko na młodzieży- potrzeba
      doświadczonych piłkarzy, a dla młodzieży stworzyć drużynę rezerw. Mecz życia
      rozegrał Bartłomiej Kujawa z Błonianki, który strzelił cztery gole. Rozumiem
      chęć dania pogrania młodzieży, ale honorowym byłoby wystawienie silnego składu-
      z szacunku dla innych drużyn z dołu, oraz dla oddalenia podejrzeń o handlowanie
      meczami. Niestety, to wszystko nie pomogło Błoniance , choć po poznaniu wyników
      z innych boisk w Błoniu cieszono się z możliwości gry w barażach...ale na
      wyjasnienie puzzli przyjdzie jeszcze czas...
      Zryw, aby mieć cień nadziei na pozostanie w V lidze musiał wygrać mecz- tę
      nadzieję dawał lepszy bilans w bezpośrednich meczach z Okęciem. Nie trudno
      domyślać się , ze skoro miał wygrać w Bierwcach- oczywiście wygrał (4:2),
      mimo , ze wcześniej Mirax radził sobie na swoim boisku z o wiele silniejszymi
      drużynami. Wyniki z boisk dawały cień nadziei na baraże dzięki wyprzedzeniu
      jedną bramką Okęcia
      W Karczewie- jak na lidera przystało, Mazur uczciwie i honorowo wygrał na
      boisku z Żyrardowianką 3:1, nie wykorzystując wielu okazji do strzelenia
      kolejnych goli. Brawa dla lidera za zwycięstwo i uczciwość. A ten wynik
      zepchnłą Żyrardowiankę na ostatnie miejsce.
      I oto stało się coś , co przewróciło tabelę i zdumiało wszystkich. Wynik meczu
      zostal zweryfikowany jako walkower dla Żyrardowianki , gdyż w drużynie z
      Karczewa zagrał nieuprawniony zawodnik!! Efekt- przy zielonym stoliku
      Żyrardowianka awansowała na trzynaste miejsce i albo jest pewna utrzyamania,
      albo zagra w barażu, 14- Błonianka (spadek lub baraż), 15- Zryw- spadek, 16-
      Okęcie.
      I trzeba być idealistą , lub mocno upośledzonym umysłowo, by uwierzyć, że
      działacze zwycięzcy ligi nagle dostali zaćmienia umyslu i nie zauważyli , że
      gra nieuprawniony zawodnik. Można przyjąc tez inna teorię – oto wredni
      działacze Żyrardowianki porwali jednegoi z graczy Mazura, podsatwili swojego
      człowieka w stroju Karzcewa, a później zgłosili protest.
      Obserwuję mecze piłkarskie od 25 lat- widziałem ewidentnie sprzedane mecze,
      mecze wyraziście drukowane przez sędziów, specjalnie przerwane przez kibiców,
      ale takiego majstersztyku- jeszcze nie. Od razu można przypuszczać, że
      współautorem scenariusza słynnego „Piłkarskiego pokera” musiał być Wit Żelazko-
      brat prezesa Mazura. Zapewne podpowiedział teraz braciszkowi, jak „ honorowo”
      uratować Żyrardowiankę.
      Zdegradowane kluby powinny złożyć protest. A może MZPN powinien powtórzyć
      wariant Szczakowianki- zabrać 10 punktów? Najlepiej 11- wtedy awansowałaby Broń-
      ale to tylko kategoria żartu.
      Mazur był zdecydowanym zwycięzcą ligi wzbudzającym szacunek za styl i wyniki.
      Żegna się z ligą w hańbie sprzedawczyków- ale by czuć hańbę, trzeba mieć
      honor...
      W ostatnim meczu w sezonie Start uratował honor , wygrywając z Wilgą 4:0. W
      pozostałych meczach: Zwolenianka: Pogoń 2:4, Wicher – Powiślanka 1:1, Warka-
      Marcovia 3:0.
      Generalnie- szkoda słów...
      Odbyły się także baraże o awans do MLS. W środę Plon Garbatka pokonał na
      wyjeździe Rpomnika Łaskarzew 3:0, w sobotę kibice Plonu dostali zimny prysznic,
      ich drużyna przegrała u siebie z Naprzodem Zielonki 2:3. Ostatni mecz Naprzód-
      Promnik odbędzie się w środę.
      RK

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka