IP: *.chemia.pk.edu.pl 13.05.02, 12:06
Proponuje zalozyc pakt do walki z oszolomstwem na forum RADOM. Znajdzie sie tu jeszcze
parenascie osob ktore nas popra. Zagladalem przed chwila na forum WROCLAW. Zupelnie inny
klimat. To jest jakosc do ktorej warto dazyc.
Obserwuj wątek
    • Gość: NITKA Re: do JDK IP: 217.153.15.* 13.05.02, 12:36
      Ja postuję na forum Warszawa - też przyjemnie - duzy wybór tematów :)
      Baaaaaardzo duż wybór.
    • Gość: jdk Re: do JDK IP: *.ipartners.pl / *.bcf.pl 13.05.02, 14:25
      Osobiscie widze tylko dwa wyjscia na uporzadkowanie forum:

      - administracyjne - poprzez zablokowanie dostepu do forum osobom lamiacym
      elementarne zasady kultury (ale jest to trudne, bo zawsze mozna przeciez wejsc
      z innego komputera lub z nowego konta)

      - samoistne - kiedy tym ludziom po prostu odechce sie wchodzenia tu i
      wypisywania glupot, tudziez obrazania ludzi. Najlepsza droga jest chyba ich
      ignorowanie takich postow i robienie swojego.

      Uzupelnieniem pierwszego rozwiazania powinna byc aktywna postawa admina, ale
      polegajaca nie na kasowaniu watkow, a przenoszeniu ich mozliwie szybko na osla
      lawke.

      Pozdrawiam!
      • dely Re: do JDK 13.05.02, 15:50
        > - administracyjne - poprzez zablokowanie dostepu do forum osobom lamiacym
        > elementarne zasady kultury (ale jest to trudne, bo zawsze mozna przeciez wejsc
        > z innego komputera lub z nowego konta)

        Proponuje wiec podbijanie do gory watku OD ADMINA, gdzie wraz z Kaboomem
        zaproponowalismy kilka wyjsc z tej sytuacji.

        A nuz admin zajrzy i przeczyta ? :)

        Pozdrawiam

        dely
      • Gość: wuen Re: do JDK IP: *.ha3.agh.edu.pl 14.05.02, 00:53
        Gość portalu: jdk napisał(a):

        > Osobiscie widze tylko dwa wyjscia na uporzadkowanie forum:
        >
        > - administracyjne - poprzez zablokowanie dostepu do forum osobom lamiacym
        > elementarne zasady kultury (ale jest to trudne, bo zawsze mozna przeciez wejsc
        > z innego komputera lub z nowego konta)
        >
        > - samoistne - kiedy tym ludziom po prostu odechce sie wchodzenia tu i
        > wypisywania glupot, tudziez obrazania ludzi. Najlepsza droga jest chyba ich
        > ignorowanie takich postow i robienie swojego.
        >
        > Uzupelnieniem pierwszego rozwiazania powinna byc aktywna postawa admina, ale
        > polegajaca nie na kasowaniu watkow, a przenoszeniu ich mozliwie szybko na osla
        > lawke.
        >
        > Pozdrawiam!
        To mi przypomina dowcip z początku lat 90-tych ub. wieku:
        Jak Polska może wyjść z kryzysu?
        Na dwa sposoby.
        Sposób pierwszy - normalny:
        Anieli zejdą z nieba i wyciągną nas z bagna.
        Sposób drugi - przy pomocy cudu:
        Sami weźmiemy się do uporczywej pracy.
        Czyżby jakiś cud nam się przytrafił?

        Ale do rzeczy. Nie wydaje mi się by dało się administracyjnie
        powstrzymać potok frustracji, insynuacji i zwykłego chamstwa.
        Admin zapewne ma wystarczająco dużo swojej roboty, zajęcie
        cenzora to byłoby już nieco nadto.
        Zresztą! Chyba lepiej by frustraci wyładowywali się tutaj, gdzie
        można ich spokojnie ignorować, niżby mieli to robić na ulicy?
        Natłok wątków rozpoczynająch się od nazwisk a kończących się
        inwektywami rzeczywiście może odstręczać, ale to samo dzieje się
        na innych forach miejskich. Popatrzcie co wyprawiają Separy
        w Krakowie.
        No to co robić?! Posłużę się krótkim (bo więcej nie pamiętam ;-))
        cytatem z piwnicznej pieśni:
        "Musimy siać, choć grunta nasze marne
        Choć w ślad za siewcą kroczą stada wron...."
        Trochę to pachnie siłaczką i pracą u podstaw, ale myślę sobie,
        że jeśli zbierze się zacne grono, które będzie trzymało pewien
        poziom to może reszta zechce równać w górę.
        I jeszcze jeden cytat, tylko nie wiem z kogo:
        "Dobrze wychowanym jest się mimo wszystko"
        Pozdrawiam.
        wuen
    • Gość: KibicWL Re: do JDK IP: *.244.210.129.Dial1.Washington2.Level3.net 13.05.02, 15:10
      1. Przygotowac liste uczestnikow odpowiedzialnych za wlasne slowa, czyli tych
      co traktuja powaznie to forum.
      2. Kazdy odpowiedzialny deklaruje sie byc takim.
      3. Ingorowac wypowiedzi innych
      4. Postawic wreszcie problemy do dyskusji bez uzywania "fakow oczywistych" a
      wiec stwierdzen kategorycznych takich jak "SLD, AWS, UW, ... i kazdy kto
      rzadzi to kradnie", wielu ludziom w Polsce cos sie na ten temat w glowach
      poprzestawialo, jak dlugo zlodziej kradnie i nikt go nie moze zlapac tak dlugo
      na ten temat nie gadamy. A poza tym, jak sie prawo zle ustawia to moga byc
      takie luki, ze dla jednych pewien postepowanie jest kradzieza a dla innych
      zdolnoscia, sukcesem, powodzeniem.

      Proponuje sie wiec na ten temat wypowiedziec!
      • Gość: GammaRay Re: do JDK IP: *.chemia.pk.edu.pl 13.05.02, 15:13
        Kibic, kope lat .... Gdzie byles jak cie nie bylo ?
        • Gość: KibicWL Re: do JDK IP: *.157.58.200.Dial1.Washington1.Level3.net 13.05.02, 17:09
          Gość portalu: GammaRay napisał(a):

          > Kibic, kope lat .... Gdzie byles jak cie nie bylo ?

          Na stare lata ucze sie komputerow. Do 10 maja bylem zawalony. Teraz przygotowuje
          sie do egzaminu ale sam. Wyglada na to, ze w lipcu albo w sierpniu zjawie sie,
          aby was poznac no i zamieszac przed wyborami. Niedlugo cos tam przygotuje i
          bede sie wypowiadal...

          Z serdecznym pozdrowieniem

    • kaboom Re: do JDK 13.05.02, 20:26
      Wg mnie wzorowanie sie na innym forum do niczego nas nie doprowadzi, musimy sie
      starac wytworzyc wlasny specyficzny klimat w ktorym bedziemy sie dobrze czuli.
      Jaki? przeciwny do tego jaki tu panowal przez ostatnie dni..

      A i jeszcze jedno powiedzonko mojej mamuski: Z chamstwem nie warto walczyc, ono
      samo zdechnie jak nie bedzie mialo pozywki :)
      • Gość: KibicWL Re: do JDK IP: *.157.61.249.Dial1.Washington1.Level3.net 13.05.02, 21:27
        kaboom napisał(a):

        > Wg mnie wzorowanie sie na innym forum do niczego nas nie doprowadzi, musimy sie
        >
        > starac wytworzyc wlasny specyficzny klimat w ktorym bedziemy sie dobrze czuli.
        > Jaki? przeciwny do tego jaki tu panowal przez ostatnie dni..
        >
        > A i jeszcze jedno powiedzonko mojej mamuski: Z chamstwem nie warto walczyc, ono
        >
        > samo zdechnie jak nie bedzie mialo pozywki :)

        Ale ta Twoja mama jest madra, czy czasem ona nie jest w moim wieku, z mojego
        pokolenia, mojej szkoly, mojego uniwersytetu,... czy to tylko taki "chlopski
        rozum" ktorego wielu ludziom brakuje. A wiec nie odpowiadamy chamom.
        • kaboom Re: do JDK 13.05.02, 21:31
          Moja mamuska ma 46 lat, jest bardzo madra i wyksztalcona osoba :)
          I jest strasznie fajna, tyle ze ma jedna wade, potrafi mnie szybko wyprowadzic
          z rownowagi :)
    • Gość: KibicWL Re: do JDK IP: *.215.157.174.Dial1.Washington1.Level3.net 14.05.02, 14:36
      Z tego wynika, ze jestes bardzo mlody. Napewno widzisz Swiat w ostrych
      kolorach. Z gory zakaladam, ze ona ma racje, ale to nie znaczy, ze ten kto ma
      racje jest przy wladzy dlatego lepiej jej sluchaj gdy jestescie razem, co ci
      szkodzi. Przytakuj jej i sie nie wyrowadzaj z rownowagi, bo my starzy widzimy
      Swiat w szarych kolorach i dziwimi sie, ze dlaczego ci mlodzi tego nie
      pojmuja. Zastosuj zasade "Ona moze miec racje ja moge sie mylyc" a nie "ona
      napewno sie myli a ja mam napewno racje".


      Zalaczm pozdrowienia


      • kaboom Re: do JDK 14.05.02, 14:44
        O dziekuje za tego bardzo mlodego, ja tam sie juz staro czuje..
        A co do owej zasady to nie da rady, zawsze musze sie sam sparzyc ;)
        Pozdrawiam
    • Gość: GammaRay Re: do JDK IP: *.pk.edu.pl 17.05.02, 20:59
      Obawiam sie, ze po chwili spokoju problem dyskusji na poziomie nie dajacym sie
      opisac jezykiem ludzi cywilizowanych powrocil. Osobiscie licze na szybka
      interwencje admina. To miedzy innymi wzmozona aktywnosc admina sprawila ze
      mielismy ostatnio troche odpoczynku od steku bzdur i inwektyw.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka