Gość: MGR IP: *.internet.radom.pl / *.internet.radom.pl 12.01.06, 19:43 Z tego co wiem to nie ma możliwości pozbawienia tytułu. Gdyby tak było to 99% jest pisanych nizzgodnie z prawem, przypisy, cytaty umnieszczane w pracy jako nie swoje itp itd Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: pupka Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.internet.radom.pl 12.01.06, 20:16 A może pan rektor przyjrzałby się działalności pana Wólczyńskiego i przetargom ,które rozstrzyga? Ciekaw jestem czy wszystko jest w porządku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: student Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 21:02 ostatnio myslalem na temat prac lincencjackich i magisterskich. powidziec moge jedno. zly jest system!!! tylko prace badawcze, o odkryciach nie sa plagiatami. teoretycznie piszac "ziemia kreci sie wokol slonca" tez popelniamy plagiat bo to napisal kopernik w swojej pracy! nie mozna opisywac czegos co juz zostalo zbadane i opisane!!! a przeciez w pracach magisterskich wszystko sie powtarza! wiec chcac, czy nie chcac plagiat i tak popelniamy... Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack 13.01.06, 10:19 Praca magisterska z założenia nie ma być odkrywcza - ma jedynie pokazać, że student opanował właściwy dla jego dziedziny warsztat badawczy. To, że bardzo często nie spełnia tego wymogu - to już inna sprawa. System jak system, można dyskutować, ale słaby jest przede wszystkim poziom prac (oczywiście nie wszystkich, chodzi raczej o część), a to już wina nie tylko syudentów, wśród których coraz bardziej widać skutki masowego naboru, ale rónież uczelni (przyjmują każdego, byle płacił) i kadry, która często nie potrafi tego poziomu dopilnować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bylystudent Luft:) IP: *.dsl.renocs.nvbell.net 13.01.06, 08:11 Panie Luft a nie pamieta pan jak pan chcial lapowke za zalatwienie egzaminu z matematyki?wszyscy jestescie tacy sami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.01.06, 08:42 już za czasów WSI większość dawała w łape ! Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack 13.01.06, 10:14 No to malutko wiesz - bo jest możliwe pozbawienie tytułu. A to, że akurat twój "mgr" (o ile w ogóle masz prawo do tych literek) jest kupiony/przepisany/niezgodny z prawem, to nie oznacza, że dotyczy to wszystkich. A twój post świadczy przede wszystkim o braku logiki - "cytaty umieszczane w pracy jako nie swoje" - tzn. wg ciebie cytaty powinny być umieszczane w pracy jako "swoje"? Zanim zaczniesz pukać w klawiaturę, puknij się w główkę. Mocno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: 213.199.199.* 13.01.06, 11:18 Jedno jest pewne. Rektor ma ciężki orzech do zgryzienia. Ktoś rozpętał wojnę, pewnie zrobił to z jakichśgórnolotnych pobudek (taa napewno tak było). Osoby decydujące się na to, by ktoś napisał im pracę magisterską śwadomie decydują się na przestępstwo. Tak samo z użytkownikami nielegalnych kopii oprogramowania. Skoro policja używa lewych windowsów, to co im grozi? Społeczne przyzwolenie na tego typu postępowanie i to, że "wszyscy" tak robią, a dodatkowo jest to bezkarne - powodują, że nic się nie zmienia od lat i problem narasta. Albo decudujemy się zrobić porządek, albo NIC się nie zmieni. Ta decyzja musi być podjęta przez kazdego indywidualnie. Serdeczne pozdrowienia dla Rektora Lufta. Uczelnia i studenci, także ci byli studenci - są z Panem i liczą na Pana! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LR Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.28.udn.pl 13.01.06, 11:05 Zabieranie tytulow, powtarzanie egzaminow OK... ale trzeba miec tez troche samokrytyki (odsylam do nie tak dawnego wywiadu w Echu Dnia). Jak to mowia "kruk krukowi oka nie wydziobie". Jak sie ktos z zewnatrz wezmie za sprawe to robia wielkie halo. A co do cholery robia wladze, zeby tak nie bylo? Nic. A jak juz tak jest i sie wyda to najczesciej nauczyciel wcale nie jest winien. Bo jak przeczytalem kiedys w Echu rowniez, ze wszyscy nauczyciele, ktorzy zostali "zlapani" dalej figuruja na liscie pracownikow i pobieraja pensje (oprocz jednej osoby, ktora sie podobno sama zwolnila) to mi rece opadaja. Zawsze widzi sie u nas tylko jedna strone problemu. Wypadalo by, zeby ci ludzie pomysleli sami nad soba najpierw bo takie "zmienianie" do kamery to nikogo nie przekonuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domik Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.algo.radom.pl / *.radman.pl 13.01.06, 16:12 Bzdurą jest odbieranie tytułów za napisana pracę. Przeceiż tytuł to wynik trzy czy pięcio letniej pracy ludzi, którzy chodzili na zajęcia, zdawali egzaminy itp. Taka praca to tylko uwieńczenie, które tak naprawdę niczego nie zmienia i nie wnosi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clock Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 14.01.06, 09:22 Bzdura? Tytułu magistra nie daje się za chodzenie na wykłady czy zdawanie poszczególnych egzaminów. Praca magisterska ma pokazać czy to co ktoś nauczył się w trakcie studiów jest na właściwym poziomie zrozumienia. Dlatego uważam, że praca magisterska winna być samodzielnie napisana. Można cytować różnych autorów, ale to nie może być 100% pracy. W pracy magisterskiej należy dodać swój komentarz, wyjaśnić jak rozumie się to, co się człowiek uczył przez te kilka lat studiów, dodać własne spostrzeżenia i uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kot Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.algo.radom.pl / *.radman.pl 13.01.06, 16:13 A co w sytuacji, kiedy 80% prac z prawa pisanych jest o tym samym i na podstawie tych samych materiałów (akty prawne, ustawy, uchwały, orzecznictwo). Czy tam też zabierać tytułu za plagiaty? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: światło Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 16:25 Prokuratura ustalła, ze Olena B.ogłaszała się na tablicy Politechniki. Takie informacje do nas nie docierały-przekonuje Rektor Politechniki...... Panie Rektorze-chyba nikt nie uwierzy że jest Pan nie umie czytać, był Pan Prorektorem ds rozwoju kadry naukowej w tym czasie, no ale brak czasu,skromny dodatek prorektorski należało uzupełnić w wyższych szkołach prywatnych a jest ich ponad 10 w Radomiu zamiast pilnować porzadku na Uczelni, a Senatorowie również więkzościowo u konkurencji dorabiający i tak wybiorą Rektora ze swoich, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: §§§ p Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.udn.pl 13.01.06, 17:33 Panie Rektorze powinien pan bronić tych ludzi, a jakim prawem odbierać tytuły na postawie jakiego prawa. To jest problem ogromny dzisiejszych czasów ale to przecież pisała prace pracownik naukowy tej uczelni - wiec moze najpierw należy wymagać uczciwości od pracowników, jako oni będą przykładem i autorytetem to żaden student nie pozwoli sobie na żadne kombinacje. Bo tak naprawde napisać pracę jaką kolwiek i na jaki kolwiek temat to nie jest wielka filozofia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm... Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 20:30 Należy prace odebrać. .... i nie ma nad czym się zastanawiać. "Kupienie" pracy to tk jak kupienie "papierów", że się skończyo jakąś uczelnie. ... a Rektor nie powinien bronić "studentów', którzy łąmali obowiązujące prawo - tak samo jak i nie powinien bronić pracowników , którzy łamali prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.183.udn.pl 13.01.06, 22:02 I konsekwentnym być. Zgodnie z zapowiedzią KONIECZNIE powtórzyć egzaminy zdane za łapówki. Wreszcie jasny sygnał od władz uczelni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @@@ Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 22:22 Napisać trzy zdania bez "ortów" - to dopiero problem:))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clok Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 14.01.06, 09:38 Co za siła argumentu. Koń by się uśmiał. Jeżeli ktoś uzyskał jakieś uprawnienia w wyniuku oszustwa lub innego przestępstwa to nie moze liczyć iż po odkryciu tego nie zostaną one unieważnione. Zgodnie z prawem polskim nie zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności karnej (czyli nie dostanie wyroku za łapówkarstwo), natomiast zgodnie z naszym prawem musi zostać pozbawiony niesłusznie uzyskanych świadczeń czy uprawnień. Jeśli ktoś zdobył prawo jazdy za łapówkę to oznacza, iż nie spełnił on wymogów określonych przepisami o ruchu drogowym. Z tytułem magisterski jest dokładnie identyczna sytuacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mi*77 Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 23:14 Większość prac to co najmniej plagiaty.Ale promotorzy przy tej ilości studentów nie są w stanie tego sprawdzić.Sama znam kilka osób którym pisanie pracy zajęło kilka dni, dosłowne przepisanie innych prac.Zmianie uległy tylko daty i nazwy.Uwagi te nie dotyczą prac z ekonomi u Piotra T Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.104.udn.pl 13.01.06, 23:22 jak chce odebrac to niech pierw podstawę prawna poda...to ze na lewych papierach ludzie maja licencjaty(i uczą w szkołach na ich podstawie)to juz problem nas wszystkich!jak sie dowiem że mój dzieciak chodzi do szkoły gdzie go uczy ktoś(oszust,=gnida) kto uzyskał podstawę do nauczania(licencjat)w sposób nieuczciwy(tzn.jest.pierd... nieukiem i oszustem),to sobie z nim porozmawiam na osobności.Bezrobocie niczego nie usprawiedliwia,chcesz sie utrzymać na powierzchni to OK,ale nie kosztem dzieci(naszych,w tym moich).Na pochybel oszustom!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jkhj Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.algo.radom.pl / *.radman.pl 14.01.06, 00:39 Co Ty gadasz człowieku? Czy widziałeś kiedyś pracę licencjacką z nauczucielskiego? Klepanie kotka za pomocą młotka - moralne czy etyczne - tak w dużym skrócie można oddać tematykę tych prac. I po co one komu? Co wnoszą nowego? Czemu ma słyżyć to co jest tam napisane? A z doskonaleniem warsztatu, to mnie nawet nie rozbawiajcie. Po co komu ten warsztat. Prace swoją pisałem 8 lat temu i od tego czasu ani razu (!!!) nie wróciłem do tego i nie korzystałem z tego co tam napisałem. A warsztat badawczy do niczego mi się nie przydał. Taka jest prawda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.104.udn.pl 14.01.06, 01:13 MaOk, 1. Czy widziałeś kiedyś pracę licencjacką z nauczucielskiego? odp.Nie widziałem.O czym to swiadzczy?Gorsza od mojej magisterskiej? 2.Klepanie kotka za pomocą młotka - moralne czy etyczne - tak w dużym skrócie można oddać tematykę tych prac. odp.Nie mierz wszystkich swoja miarą(przepisałeś czy ktoś ci napisał?). 3.I po co one komu? odp.żeby po conajmniej 8 latach wiedzieć że się ją samemu napisało,(zawsze moze wyjść szydło z worka). 4.Co wnoszą nowego? odp.to zależy od tematyki i ambicjii autora 5.Czemu ma słyżyć to co jest tam napisane? odp.Twoim zstępnym 6.A z doskonaleniem warsztatu, to mnie nawet nie rozbawiajcie. Po co komu ten warsztat. odp.??? 7.Prace swoją pisałem 8 lat temu i od tego czasu ani razu (!!!) nie wróciłem do tego i nie korzystałem z tego co tam napisałem. A warsztat badawczy do niczego mi się nie przydał. Taka jest prawda! odp.pracujesz w zawodzie nie zwiazanym z pracą licencjatką a warsztat naukowy pewnie przepisałeś słowo w słowo. Pozdro...l.....u Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dfhdsjf Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.algo.radom.pl / *.radman.pl 15.01.06, 20:46 Zdziwiłbyś się. A dla porządku powiem,że samodzielnie pisałem pracę, miałem przy tym ambicje, do dziś pracuję w zawodzie. Nadal podtrzymuję to co napisałem wyżej!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AS Re: do jkhj IP: 193.111.144.* 18.01.06, 19:03 zatem tylko należy współczuć uczniom przez Ciebie uczonym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AS Re: do jkhj !!!!!!!!!!!!!!!! IP: 193.111.144.* 18.01.06, 19:01 Nie ma zatem czym się chwalić! To, że od 8 lat nie skorzystał Pan ze swojej pracy mgr świadczyć może tylko i wyłącznie o jej wartości i Pana wartości jako MGR! Praca magisterska/dyplomowa jeśt niejako świadectwem dojrzałości psychicznej, intelektualnej danej osoby. Zazwyczaj przynosi autorowi zadowolenie. U Pana widać, że jest Pan zwykłym przeciętniakiem w życiu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ABC Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 11:31 Jeżeli prokuratura usaliła,że Olena B.ogłaszała swoje usługi na tablicy ogłszeń w budynku Politechniki i wszyscy o tym wiedzieli to przełożeni począwszy od kierownika zakładu, Katedry,Dziekana i prorektorów i rektora są za to odpowiedzialni w stopniu proporcjonalnym do dodatków kierowniczych, jeżeli nie z tytułu prawa to z prezentowanych zasad etycznych,wiedzieli o przestępstwie i nie zapobiegli więc są współodpowiedzialni.Ryba psuje się od głowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-) Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.radnet.pl 15.01.06, 08:36 Panowie Rektorze, Panie dziekanie, Kierownicy Katedr, wykładowcy ......... bieerzmy sie do pracy!!!!!!!!!!!!!! Czytajmy wszystkie ogłoszenia, sprawdżmy kto pokoje wynajmuje, kto prace pezepisuje, kto jaka ksiazke chce sprzedac. Aha zacznijmy kożystać z tych usług!! Przecież po to przyszliśmy tu do pracy. Zamiast publikacji, doktoratów, habilitacji itd. Na scianach i tablicach jest ciekawsza lektura. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: żeglarze Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 14:29 Praca to głównie 10 prywatnych uczelni i nasze prywatne firmy(niech żyje zdrowa konkurencja!),publikacje to nasze Zeszyty Naukowe i konferencje krajowe,doktoraty i habilitacje to Rosja,Ukraina, Słowacja/jaka szkoda że brak NRD/ Niech GŁUPOLE pracują tylko na Politechnice i dla nauki,angielski przeszkadza w karierze. Im dłużej Politechnika będzie najsłabszą uczelnią tym taniej można ją kupić zgromadziliśmy już kapitał a prawo jeszcze jest po Naszej stronie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 15.01.06, 15:21 W NRD też robili np Nita. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Rektor zapowiada odebranie tytułów licencjack IP: 82.139.48.* 18.11.06, 14:27 Tylko zapowiadał... Odpowiedz Link Zgłoś