Dodaj do ulubionych

Wojna o nowy podział administracyjny?

06.02.06, 19:28
Wydarzenia (Polsat) informują, że powstanie województwa środkowopomorskiego
jest przedmiotem "paktu" stabilizacyjnego pomiędzy PIS a Samoobroną. Podobno
mimo to PIS jest przeciw, ale Lepper nie odpuszcza. Zaznaczono że Radom ma
podobne ambicje. Także widać z powyższego woj. może nam załatwić Samoobronna
i Łyżwińscy;)
Obserwuj wątek
    • Gość: so Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.06, 19:30
      Nie ważne kto, byle skutecznie.
      • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.06, 19:44
        Jeżeli są zakusy na środkowopomorskie to trzeba wykorzystac okazje i walczyc o
        swoje. Albo teraz albo nigdy. Jeżeli Koszlin ze Słupskiem były by stolicami i
        miały by swoje woj. to i Radom na to stać.
    • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 06.02.06, 20:05
      Powyższa wiadomość, z dzisiejszych "Wydarzeń" Polsatu. Przed Radomiem otwiera
      się szansa.
      wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wid,8178978,wiadomosc.html
      • szybka.osa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 06.02.06, 20:12
        Tylko kto o to zawalczy? Nasi posłowie? W życiu.
        miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,3150414.html
        Skończy się na wywieszeniu transparentu na dworcu PKP "Radom musi być miastem
        wojewódzkim" Radom ma po prostu pecha do polityków i tyle. Ja w to nie wierzę.
        • Gość: KIBIC Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.dc.dc.cox.net 06.02.06, 23:33
          nie rezygnuj i przeczytaj sobie jeszcze raz

          www.wojewodztwo.radom.pl/
          www.radomianie.prv.pl/
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=68&w=30579277
          miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,3146814.html
          www.slowo.com.pl/radom/?id=4848
          ,w balaganie mozna czasami cos zyskac czego sie nawet nie spodziewasz

          PS
          czekam na organizacje Radomian w Radomiu, jdk pokazal jak nalezy postepowac, ja
          od 3 lat "trabie" o tym i jak nic to nic!

          • Gość: LP Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 07.02.06, 00:57
            Spytajcie prezydenta Marcinkowskiego kiedy ostatnio był w Warszawie, kiedy
            zorganizował naradę z radomskimi parlamentarzystami, czy radnymi do sejmiku
            mazowieckiego. Przecież ten człowiek nie zareagował nawet na skandaliczny budże
            t Mazowsza, a wy pytacie kto pomyśli o upominanie się o pozycję Radomia w razie
            zmiany podziału administracyjnego. Ale moi drodzy nie opuszczajmy rąk. Możemy
            pisać listy do redakcji gazet, Dami, posłów i senatorów, odwiedzać ich biura.
            grozić,że opublikujemy listy pasożytów Radomia przed wyborami samorządowymi czy
            parlamentarnymi, aby mieć reprezentację dbającą o Radom, a nie interesy partii
            politycznych. Bo to jest zaprzeczeniem demokracji.Zgoda, że to jest praca od
            podstaw, ale obawiam się, że innej drogi nie ma. Dopiero wtedy znajdzie się
            człowiek, który spowoduje, że sprawa Radomia stanie na forum krajowym i zmieni
            istniejący stan rzeczy.
            • isoxazolidine Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 08:21
              zgadzam sie w 100% z przedmówcą.
              Prezydent Radomia powinien już dziś wydać oswiadczenie w w/w sprawie i umawiać
              sie na pilne spotkanie z Prezydentem Koszalina (jutro); pojutrze spotkac sie z
              parlamentarzystami ...

              korzystając z okazji wypada zapytac niejakiego Pana Fałka: co z tym
              stowarzyszniem na rzecz województwa? miało byc ponad roku temu. mial byc
              projekt ustawy, zbieranie podpisow. ile juz zebraliscie???
              • tempus_fugit Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 24.02.06, 11:17
                Zgadzam sie z Tobą w 100%. Ten wyjątkowy okres, kiedy rozpoczęła się dyskusja o
                weryfikacji podziału administarcyjnego nie moze być dla Radomia bezczynny.
                Teraz Szanowne Władze, Parlamentarzysci, Działacze Społeczni macie szansę sie
                wykazać. Polecam Wam kalendarz działań zaproponowany przez Isoxa :). Może warto
                w e-mailach przypomnieć Im, że obywaltelom Radomia na tym zalezy!.
                Pozdr. Tempus
            • Gość: KIBIC Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.dc.dc.cox.net 07.02.06, 14:05
              <Zgoda, że to jest praca od podstaw, ale obawiam się, że innej drogi nie ma.
              Dopiero wtedy znajdzie się człowiek, który spowoduje, że sprawa Radomia stanie
              na forum krajowym i zmieni
              istniejący stan rzeczy.>

              Jestes Nowy na tym Forum albo zaczales uzywac nowego nika. Twoja teza zostala
              juz sformulowana chyba trzy lata temu, pisze o tym przy kazdej okazji. Nie
              powstala zadna akcja obywatelska na terenie miasta Radomia, wyglada na to ze
              poza Radomiem sa ludzie z ta swiadomowcia i wola dzialania, patrz Radomianie w
              Warszawie, a w Radomiu tego brak. Moze sa jednostki, ale boja sie jak ognia
              podac sobie rece ponad partyjnymi podzialami. Sporzadzilem liste aktywnych na
              tym Forum:

              (1)najaktywniejsi sa dzisiaj poza Radomiem
              isoxazolidine@gazeta.pl (1999)
              KR! (1533)
              jdk@gazeta.pl (882)
              Yoda (831)(nie wiem czy mieszka w Radomiu)
              kibic_radomski@gazeta.pl (760)

              O reszcie nie wiem, domyslam sie, ktorzy sa w Radomiu a ktorzy nie,
              wesoła (617)
              pitagor@gazeta.pl (481)
              Marcin (296)
              j-25 (292)
              iuslex@gazeta.pl (287)
              gregory_z_radomia@gazeta.pl (258)
              Barbara (246)
              szybka.osa@gazeta.pl (221)
              wyborca (218)
              gosc (197)
              zarloczek23@gazeta.pl (185)
              heniek_z_lasu (175)
              wichajsterr@gazeta.pl (146)
              konsument drobiu (129)
              rem (124)
              string_tony@gazeta.pl (107)
              Gerwazy_Radomski (96)
              sonoAndrzej (89)
              72pp@gazeta.pl (87)
              temida (78)
              wariag@gazeta.pl (39)
              over@gazeta.pl (32)

              a ktorzy powinni ta prace od podstaw zaczac. Niepotrzeba wielu bo wielu spoza
              Radomia poparloby te akcje. Z mojego rozeznania, moge sie mylec, pitagor,
              iuslex, gregory_z_radomia, szybka.osa, czy wyborca przystapiliby do organizacji.
              Mozesz zaczac inicjatywe w wyzej wymieninymi oraz nowoaktywnymi jak zarloczek,
              heniek_z_lasu, wichajsterr, konsument drobiu, czy wariag, jezeli sa w Radomiu.

              Oczekuje Twoich i innych wymienionych komentarzy.

              KIBIC
      • Gość: tak tak Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.udn.pl 07.02.06, 08:42
        Powyższa wiadomość, z dzisiejszych "Wydarzeń" Polsatu. Przed Radomiem otwiera
        > się szansa.

        Nie przed Radomiem tylko przed Koszalinem. Radomscy politycy śpią snem zimowym.
        • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 08:56
          Jeżeli dokładnie obejrzałes i wysłuchałeś ten materiał to na pewno usłyszałeś
          zdanie że wojewódzkie zapędy także ma Radom. Koszalin zaczyna sie upominac o
          swoje i to jest własnie szansa także dla Radomia aby przypomnieć innym o
          Radomiu i nie sprawiedliwym podziale. Pisząc te słowa chodziło mi własnie o
          czas w kórym należałoby ropocząć działania na rzecz powołania województwa.
          Zresztą do akcji powinna przyłaczyć się tez Częstochowa.
          • Gość: mentor Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 07.02.06, 10:26
            Najwieksza szansa o powstaniu wspolnego wojewodztwa , - na wzor Torun -
            Bydgoszcz, Gorzow- Zielona Gora, byla przy podziale administracyjnym kraju w
            1999r. i to bez wiekszego wysilku.
            Propozycie powolania wspolnego wojewodztwa - " staropolskiego " - Radom -
            Kielce, to wlasnie Radom odrzucil, liczac na ogromny rozwoj w wybranym
            dobrowolnie woj. Mazowieckim.
            Jak zludne to byly nadzieje widac dzisiaj, Radom stracil, przegral , zle wybral.
            Jest coraz bardziej zapomnianym i zle postrzeganym przez wladze centralne
            miastem ktore znajduje sie na pograniczu woj. Swietokrzyskiego i mazowieckiego.
            Czy teraz jest łatwiej walczyc o status miasta wojewodzkego, mysle , że o wiele
            trudniej, nowy podzial administracyjny kraju okrzepl i nikt juz nie chce nowego
            podzialu, obecne wojewodztwa nie pozbeda sie perspektywy lepszego rozwoju i
            pieniedzy z Uni europejskiej, szczegolnie te ze sciany wschodniej.

            Przytaczana tu na forum sprawa powstania woj srodkowo -pomorskiego jest
            zupelnie iina sprawą, ale jak najbardziej sluszna dla skrzydzonego regionu
            koszalinskiego.
            • malopolanin2 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 13:02
              Walczmy wspólnie o nowe województwo Częstochowa i Radom może przyłączy się
              Piotrków bo wtedy sprawa komunikacji obu ośrodków decyzyjnych zostanie
              rozwiazana.Do tego powiat Radomsko i Opoczno i sprawa wyglądałaby na mapie
              nawet ładnie.Zakładam ,że do takiej inicjatywy dołączy się powiat Pajęczno ,a
              może nawet Wieluń z Ziemią Częstochowską(powiaty
              kłobucki,częstochowski,myszkowski) powstanie całkiem duży region dobrze
              skomunikowany i mający szanse na rozwój.Można jeszcze przekonać powiat
              Włoszczowa z Świętokrzyskiego do zmiany województwa)))Pozdro z Częstochowy)))
              • Gość: Dex Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 13:25
                Ale mi was żal,tu myśli się o poważnej reformie polegającej na zmniejszeniu do jak najmnjejszej liczby województw a tu biedny Radom wyrywa się z niespełnionymi aspiracjami powiatowego miasta.Radom ma swoje miejsce w szerego takie jakie jest teraz i trzeba się z tym pogodzić.
                • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 13:39
                  Chwilunie. W zapowiedzianych pracach nad reforma obecnego podziału
                  administracyjnego kraju nie jest ustalone na czym ta reforma będzie polegała i
                  w cale nie jest na 100 % pewne czy będzie dążenie do likwidacji i zmniejszeniu
                  przez to liczby województw. Być może reforma pójdzie w inną stronę i zostaną
                  powołane nowe wojówdztwa lub nastąpi dzielenie i wydzielanie miast z obecnych
                  województw np, Warszawy z Mazowsza. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Napewno
                  projekty nie zostaną ołoszone przed wyborami samorzadowymi. W Twojej wypowiedzi
                  wyraźnie "dzwięczy" mi nutka kielecka. Dam ci dobrą radę. Swój żal zamień
                  lepiej na obawę o swoje województwo świetokrzyskie, bo nie jest pewne czy
                  utrzyma sie w obecnym kształcie.
                  • Gość: mixer Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 13:44
                    Słuszna uwaga. Martwcie się o swoje świętokrzyskie a nie będziecie wtryniać tam
                    gdzie nie potrzeba!
                  • Gość: dex Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 13:59

                    W Twojej wypowiedzi
                    >
                    > wyraźnie "dzwięczy" mi nutka kielecka. Dam ci dobrą radę. Swój żal zamień
                    > lepiej na obawę o swoje województwo świetokrzyskie, bo nie jest pewne czy
                    > utrzyma sie w obecnym kształcie.

                    A jaki kształt Ty przewidujesz? Pewnie wasze bzdetne założenie że największe miasta swiętokrzyskiego położone w połnocnej części bedą należeć do przyszłego województwa radomskiego jeśli wogóle takie powstanie.
                    • Gość: REX Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 14:07
                      A kto tu mówi p łączeniu się z obecnym świętokrzyskim?? Cieszcie się nim a od
                      naszego miasta trzymajcie się 75km na południe stąd!!!
                    • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 14:11
                      To nie jest bzdetne gadanie, bo właśnie miasta z północy świętokrzyskiego mają
                      najwyrażniej dosyć zaborczych Kielc i mówią o tym głośno. A jeżeli by chciały
                      nawet się przyłączyć do Radomia, to co?? Zabronisz im??
                      • Gość: darek Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 212.182.117.* 07.02.06, 14:26
                        Żadnego nowego podziału,ani powstania nowych regionow nie będzie.To
                        propaganda.Nikogo na to obecnie nie stać,poza tym chodzi o przydział pieniędzy
                        z funduszy unijnych,które rozdzielane są na podstawie obecnego podziału na
                        regiony statystyczne.
                        Jedynym rozwiązaniem,ale mało realnym jest połączenie Radomia z Kielcami,ale
                        nie sądzę ,aby Kielce w chwili obecnej chciały sie pozbyć wielu ciężko
                        wywalczonych instytucji jak OTVP,Sąd Administracyjny,Izba Celna itp.Badziej
                        realne jest podejście Częstochowy.A co do Włoszczowy to nie widzę powodów dla
                        których miałaby wejsć do hipotetycznego Radomsko-Częstochowskiego,zawsze była w
                        kieleckiem,nawet diecezja kielecka ją obejmuje.Ale to najmniej istotny powód.
                      • Gość: darek Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 212.182.117.* 07.02.06, 14:27
                        A jak Radom by miał Skarzysko-Starachowice-Ostrowiec to by im wszystko dał
                        zapewene i nie byłby zaborczy.Już to widzę.
                        • Gość: dd Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 14:52
                          Już im Kielce nadawały!
                          • Gość: ck Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.pkp.kielce.msk.pl 07.02.06, 17:20
                            co im Kielce moga dać jak same nie umieją zdobywać:

                            "Ponad pół miliarda złotych wykorzysta województwo świętokrzyskie w ramach
                            unijnego ZPORR na lata 2004-2006. Dziesięć gmin nie złożyło jednak żadnego
                            wniosku i nie dostanie nawet złotówki. Są wśród nich nie tylko małe wiejskie
                            gminy, ale także Skarżysko-Kamienna i Starachowice"

                            serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3112920.html
                      • Gość: dex Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 14:57
                        Rad te miasta są teraz tak związane z Radomiem jak Puławy z Suwałkami,i z tego co wiem tam ludzie też za Radomiem nie przepadają.
                        • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 16:41
                          A po co walczycie o duże województwa?Przecież one nie mają sensu.To poroniony
                          pomysł.
                          Walczmy o małe województwa,o to żeby władza była bliżej nas.Po cholerę takie
                          woj.mazowieckie?Jaki pożytek macie w Radomiu z tego,że Warszawa Wami rządzi?
                          Ja też mam dość obecnego woj.lubelskiego.
                          Natomiast możemy być w regionie od Pilicy do Bugu,ale tylko koordynacja
                          dużych,właśnie regionalnych inwestycji.Władza ma być na rozsądną odległość.
                          • maniek.27 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 14.02.06, 09:19
                            Małe woj. to chory pomysł. Jest to niepotrzebny wzrosy wydatków na
                            zatrudnienie. Wiem że Andrzej jesteś z Chełma ale czasem trzeba myśleć o dobru
                            obopulnym. Małe woj. nic nie zdziałają. Należy zlikwidować powiaty bo ich
                            funkcja jest żadna a kasę którą Skarb Państwa zaoszczędzi przekazać głownie na
                            gminy. To gminy wiedzą najlepiej co jest potrzebne mieszkańcom i to one powinny
                            decydować na co kasę wydać. Małe województwa oprócz zwiększenia wydatków nic
                            nie dadzą a tworzenie jakiś regionów to jest kolejny bezsensowny podział bo
                            pełniłyby funkcję taką jak wielkie województwa. Wracając na chwilę do gmin to
                            należy wspomnieć o ludziach wybieranych na burmistrza i do rady. Tu jest rola
                            społeczeństwa aby wybierać najlepiej. Ale z tym jest słabo. Przykładem niech
                            będą moje rodzinne Pionki (22tys) gdzie od wielu lat są te same osoby które nic
                            nowego nie wnoszą. Ludzie narzekają a ja się pytam: Po co znowu wybraliście
                            tych samych którzy nic nie zdziałali? Teraz znowu będą wybory i jestem
                            przekonany że sytuacja się powtórzy.
                            • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 14.02.06, 12:04
                              Maniek najpierw zastanów się czy obecne województwa są potrzebne.Oczywiście przy
                              słabych,małych powiatach są konieczne,i na tym polega problem.Ja to już parę
                              razy na kilku forach pisałem,ale powtórzę:
                              1,gmina - chyba z obecnymi uprawnieniami
                              2,obecny powiat jako związek gmin,bo na szczeblu lokalnym chyba jest
                              potrzebny,ale nie martwiłbym się,gdyby z koncepcji wyszła likwidacja obecnych
                              powiatów
                              3,związek powiatów,o wielkości zbliżonej do małych województw i z prawie
                              wszystkimi kompetencjami obecnych województw.
                              4,regiony,z niewielkimi kompetencjami,głównie w zakresie koordynacji działań na
                              dużym obszarze.
                              Co taka koncepcja daje.
                              1,50-70 dość dużych jednostek,które są na tyle duże,że mogą się zająć
                              podstawowymi sprawami,a jednocześnie ponieważ są elementami władzy są wygodne
                              cla obywateli,bo są dość blisko.
                              2,6-7 regionów,może nawet tylko rządowych,które w terenie zapewniają koordynację
                              działań bez uczestnictwa Warszawy.
                              Teraz nie mamy naprawdę tylko. 16 województ,bo są jeszcze delegatury,a jak
                              słychć są projekty powiększenia delegatur,bo chyba jednak duże województwa jako
                              element władzy są za duże i za daleko do ich "stolic".
                              Potrzeba zmiany wynika też z chorego układu dwuwładzy na szczeblu wojewódzki.To
                              kompletna bzdura.
                              Popatrz teraz,czy biorąc pod uwagę kompetencje,a więc co za tym idzie ilość
                              etatów to rozbuduje administrację.Przecież teraz powstają ogramne budynki władz
                              wojewódzkich.Popatrz na forum Rzeszowa na wątek o budynku Urzędu Marszałkowskiego.
                              Na koniec powiedz mi czy władza ma się zajmować tym,czym się teraz zajmuje.Po
                              co.Ale im dalej jest obywatela tym mniej podlega jego kontroli i tym bardziej
                              sama sobie wystarcza.Poczytaj o cyrku w Sejmiku lubelskim.
                            • Gość: @ Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 26.02.06, 10:11
                        • Gość: dd Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 16:53
                          No oczywiście, Kielce są takie lubiane w całej Polsce, a szczególnie w Krakowie.
                    • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 14:27
                      Widzisz i znowu Twoja kielecka madrośc i pewność siebie Cie zawiodła.
                      Zdanie "bo nie jest pewne czy utrzyma sie w obecnym kształcie" nie odnosi sie
                      tylko do możliwości powołania województwa radomskiego z przyłaczonymi
                      północnymi terenami obecnego województwa świętokrzyskiego. Wystarczy pomyśleć
                      że przeciez moze nastapić połączenie województwa świetokrzyskie z dawnym
                      radomskim i już mamy całkiem inny region o innym kształcie. Pozatym trójmiasto
                      na północy wcale nie jest takie szcześliwe z przynalezności do Kielc.
                      Potwierdzeniem tego może być wypowiedzieć prezydentów tych miast z listopada
                      2005.
                      • marcmal Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 14:34
                        Wam to się wszystko w radomiu kojarzy z Kielcami, a każdy głos krytyki to głos
                        z Kielc. Żałosne :)
                        Do projektowanego województwa możecie dołączyć księżyć .. ten z żółtego sera :)
                        • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 14:42
                          To samo można powiedzieć o kielcach w stosunku do Radomia. Też żałosne!
                      • Gość: ck Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.pkp.kielce.msk.pl 07.02.06, 17:23
                        przeczytaj a zrozumiesz dlaczego tak te miasta z trojmiasta psioczą

                        serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3112920.html
                      • Gość: życzliwy kielczani Uspokójcie się IP: 80.51.223.* 10.02.06, 23:56
                        Wam tak na prawdę to nie zależy na własnym województwie ale tylko na tym by
                        zlikwidować świętokrzyskie. Ale przez to przegracie, bo nie jesteście
                        wystarczająco zdeterminowani - znam wielu ludzi z Radomia mam tam przyjaciół i
                        widzę, że spletli swoje losy z Warszawą i wcale nie narzekają. W Radomiu NIE MA
                        rzeczywistej chęci na "wybicie się na niepodległość" Elity wyjechały do stolicy
                        (w Kielcach niestety też choć w znacznie mniejszym stopniu). Internetowi
                        krzykacze nie zastąpią działaczy samorządowych. Mam znajomych w Iłży, pod
                        Przysuchą w Wierzbicy tam ludzie chcieliby aby ich wlączyli do "szkieletczyzny"
                        bo mają nadzieję na unijne profity. Panowie i Panie więcej rozwagi i pokory,
                        mniej wścieklizny w wypowiedziach bo sprowadzacie poziom wątku do kłotni w
                        piaskownicy. Pewnie zaraz usłyszę od któregoś z "radomskich brytanów", żebym
                        spadał z tego forum itp. itd. Ale ja na prawdę nic do was nie mam. Szkoda, ze
                        nie przyłączyliście się do nas w chwili tworzenia województw ale po
                        zastanowieniu, będąc w zespole miejskim stolicy, też wybrałbym chyba rozwój
                        jako wielkie miasto podstołeczne. Przecież jak zbudujecie szybką kolej to
                        będziecie prawie mieszkać jak w Warszawie
                        • Gość: ble ble Re: Uspokójcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.06, 00:07
                          Już z Kielc miały profity i Starachowice i Ostrowiec i inne, że aż się oblizały
                          te miasta z tych wielkich unijnych dotacji. Wy Kielczanie chyba naprawde macie
                          jeszcze jakieś nadzieje na to że wchłoniecie Radom. Macie swoje świętokrzyskie
                          to sie nim cieszcie. Radom za wami nie teskni, wiec dajcie nam spokój, bo juz
                          dosyc krzywd Radom od was zaznał.
                          • Gość: życzliwy kielczani Re: Uspokójcie się IP: 80.51.223.* 11.02.06, 00:17
                            Uwierz mi nikt w Kielcach nie tęskni za żadnym wchłonięciem Radomia. Od
                            trzydziestu lat żyjemy rozdzieleni i nikomu do głowy nie przyjdzie aby
                            wchłaniać Radom - po co ?!!. Dlaczego ludzie traktują podziły administracyjne
                            imperialnie. Świętokrzyskie to Góry Świętokrzyskie (baby w zapaskach, stoki
                            narciarskie, Ponidzie, wspaniały Sandomierz o który za mało dbamy) Kieleckie
                            scyzoryki, wiatr na dworcu (co to.piźdz...) ale to coś zupełnie innego niż
                            przemysłowy Radom. I wcale nie taki biedny - ja np. dobrze zarabiam na
                            współpracy z waszymi firmami i choćby dlatego was na prawdę lubię
                            • Gość: ble ble Re: Uspokójcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.06, 00:32
                              No nie wiem czy tak nikomu nie przychodzi to do głowy. Co rusz to pojawiają sie
                              różne głosy z Kielc (ale nie tylko), że Radom zaprzepaścił szanse, bo nie chcial
                              byc w jednym województwie z Kielcami. Ja osobiście nie wierze, że bycie w tym
                              czy innym województwie kolosalnie zmienilo by rozwoj miasta. Wazne jest to jak
                              włodarze rzadza miestem. Historii sie nie zmieni i zaszlosci które kiedys tam
                              byly miedzy miastami dlugo sie odbijaja i jeszcze będą się odbijac czkawką.
                              Jezeli sie pojawila szansa na utworzenie wojewodztwa to logiczne jest ze
                              radomianie chcieli by miec swoje.
                              • Gość: życzliwy kielczani Re: Uspokójcie się IP: 80.51.223.* 11.02.06, 00:44
                                I ja Was rozumiem i wcale mi nie przeszkadza, zeby Wam się to udało (oczywiście
                                nie kosztem świętokrzyskiego). Myślę że są teraz dwie drogi do dojścia do
                                nowego podziału utworzenie kilku-kilkunastu nowych województw (w tym oczywiście
                                radomskiego) potem likwidacja powiatów. Potem utworzenie 6-8 makroreginów a
                                potem prekazanie kompetencji powiatów województwom a kompetencji województw
                                nowym makroregionom. Wśród makroregionów oczywiście nie może być Rzeszowa i
                                Olsztyna bo to znowu wzbudzi walkę mniejszych ośrodków o siedzibę makroregionu.
                                Ale w Waszym wypadku chyba lepiej trzymać się Warszazwy - tam są naprawdę
                                niesamowite pieniądze dużo wieksze niż ludzie sobie to wyobrażają a w końcu
                                musi powstać duży zespół miejski. Pozdrawiam
                                • andrzej.sawa Re: Uspokójcie się 11.02.06, 02:25
                                  W efekcie prawie to samo,co ja myślę,z jednym wyjątkiem kompetencje
                                  makroregionów jak to Ty nazywasz znacznie mniejsze,bo i po co.Tak jakbyś czytał
                                  moje słowa.Cieszę się,że inni mają podobne zdanie
                                  • Gość: były radomianin Re: Uspokójcie się IP: *.pgi.waw.pl 11.02.06, 20:26
                                    No wreszcie trochę rozsądku na tym forum. Uwaga - jestem teraz w Warszawie i
                                    wiem, że już z w pewnych kregach nówi się o wyłączeniu stolicy z woj.
                                    mazowieckiego i stworzenie nowych instytucji stołecznych (wojewoda, sejmik
                                    itp.) ale oczywiście jego siedziba ma się mieścić w WARSZAWIE - tu jest dalej
                                    sporo osób które szukają dobrej pracy. Nie dajcie się omamić perspektywa
                                    wyłaczenia i nadziejami na "współrządzenie" z Płockiem, to ma być tylko ruch
                                    pozorny i łatwy do wytłumaczenia. Czy myslicie, ze obywatel z Ciechanowa
                                    jechałby załatwiać sprawy w Radomiu, przebijając się po drodze przez zatłoczoną
                                    Warszawę!!!. - Jeśli już województowo (choć ja jestem przeciwny) to tylko
                                    samodzielne w obrębie dawnego radomskiego i części łodzkiego. Potwierdzam także
                                    rozważania przesunięcia kilku powiatów z mazowieckiego do biedniejszych
                                    województw wynikające z oddolnych nacisków.
                                    • andrzej.sawa Re: Uspokójcie się 11.02.06, 23:21
                                      A ja jednak namawiam do zastanowienia,nie tylko o liczbie województw,Ale o tym
                                      czy obecny podział ma sens?
                                      • Gość: były radomianin Re: Uspokójcie się IP: *.pgi.waw.pl 12.02.06, 16:13
                                        Oczywiście,że nie ma. Trzeba było nie ruszać 49 województw. Co najwyżej nieco
                                        powiększyć ich ilość i zgrupować w 6-8 makroregionów najlepiej oddolnie tzn.
                                        mieszkańcy województwa w jakimś referendum wybrali by sobie makroregion w
                                        którym chcą być. Ale ja dalej uważam, że nasze miejsce jest w silnym zespole
                                        miejskim stolicy. Tylko trzeba poprawić komunikację i POWALCZYĆ bardziej o
                                        nasze interesy tu w Warszawie.
                                        • andrzej.sawa Re: Uspokójcie się 12.02.06, 16:38
                                          No widzisz,jest drobna różnica.Być w zespole,czy podlegać.Ja powiem Ci szczerze
                                          bałbym się być w zespole 2,5 mln molocha.Pomyśl,co wygra metro czy nowe autobusy
                                          dla Radomia.Władza oddaliła się od obywatela,po co?
                                          Tzw.duże województwa urządzane są pod miasta wojewódzkie,wejdź na stronę
                                          Rzeszowa i popatrz na budyneczek dla Urzędu Marszałkowskiego.Szlag trafia ile
                                          pieniędzy idzie w błoto.Przecież w większości województw przed 1999 nie było
                                          wielkich problemów z siedzibami.Wprowadzono dodatkowy marnotrawny szczebel.
                                          Ludzie nie lubią zmian,bo one kosztują,ale więcej kosztuje głupi podział
                                          obecny.Marnotrawstwo jest bardzo drogie.
                                          Niestety nie mam pieniędzy/albo czasu-co na jedno wychodzi/ na zajmowanie się
                                          polityką,ale szlag trafia,że wszystkie politykierki jak barany boją się
                                          powiedzieć- dość z marnotrastwem i uleganiem kretynom z dojściami.Przecież jak
                                          tak dalej pójdzie,to idioci zrobią woj.koszalińskie i może jeszcze jakieś.
                                          • Gość: kacporanny Re: Uspokójcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.06, 13:25
                                            Poważnie? Ale byłe województwo radomskie z kompetencjami powiatu (wiesz jakie
                                            one są?) w ramach makroregionu z dotychczasowymi kompetencjami regionu (lub
                                            trochę mniejszymi) -uważasz za zbawienie? -Śmieszny jesteś, stary:) Ale
                                            kombinuj dalej -pisanie głupot nie boli.
                                            • andrzej.sawa Re: Uspokójcie się 15.02.06, 17:49
                                              Gdzie przeczytałeś o dotychczasowych kompetencjach regionu?Naucz się czytać,a
                                              dopiero potem pisz głupoty.
                                              • Gość: kacporanny Re: Uspokójcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.06, 10:53
                                                U ciebie przeczytałem, pajacu:

                                                >zyczliwy kielczanin: "Potem utworzenie 6-8 makroreginów a
                                                potem prekazanie kompetencji powiatów województwom a kompetencji województw
                                                nowym makroregionom."

                                                >andrzej sawa: "W efekcie prawie to samo,co ja myślę,z jednym wyjątkiem
                                                kompetencje
                                                makroregionów jak to Ty nazywasz znacznie mniejsze,bo i po co.Tak jakbyś czytał
                                                moje słowa.Cieszę się,że inni mają podobne zdanie"

                                                Znaczy: kompetencje powiatów dla regionów, a reionów (okrojone wg ciebie) dla
                                                makroregionów. Skoro sam nie rozumiesz tego, co piszesz - to może zacznij
                                                rysować - jak wichajsterr:)))
                                                Zebrała sie banda ignorantów i wydaje się jej, że ma coś do powiedzenia:)
                          • Gość: GUS Re: Uspokójcie się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 16:01
                            Ble Ble Starachowice i Ostrowiec są w lepszej sytacji gospodarzczej od Radomia,powstaje tam więcej nowych firm i podmiotów gospodarczych.Jeszcze dojdą pieniążki na województwa ściany wschodniej to Świętokrzyskie jeszcze bardziej stanie na nogi.
                            • Gość: GUS Re: Uspokójcie się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.06, 16:05
                              HA HA HA HA.
                              Nawet sie nie ośmieszaj takimi stwierdzeniami!
                • Gość: Adas-WR Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.chodakow.sdi.tpnet.pl 11.02.06, 13:12
                  Zgadzam sie. Choc sam jestem z WR, to uwazam, ze nie powinno sie zmieniac i tak
                  kompromisowego podzialu administracyjnego. Jeszcze sie taki nie narodzil, aby
                  kazdemu dogodzil. Sluchajcie, zachowujemy sie tak, jakbysmy wcale nie walczyli
                  o miejsce Radomia na mapie, ale tak jakby dla oslabienia Kielc. Radomianie w
                  wiekszosci patrza z zazdroscia na kielczan i maja z tego powodu kompleks.
                  Mielismy szanse nalezec do Swietokrzyskiego gdy tworzyla sie reforma wojewodztw
                  w 1998? Ale wszyscy nie chcieli miec nic wspolnego z Kielcami. Zachowujemy sie
                  jak piesek ogrodnika. Musimy sie niestety pogodzic, ze dla Wawy czy Krakowa
                  zawsze pozostaniemy prowincja. W Swietokrzyskiem na pewno nie byloby nam
                  dobrze. Bylyby ciagle klotnie o wplywy z Kielcami. Natomiast nie ma co tworzyc
                  sztucznego potworka z Czestochowa, Piotrkowem itd. Gdzie Rzym a gdzie Krym!!!
                  Uwazam, ze najbardziej rozsadnym rozwiazaniem byloby wydzielenie stolicy z
                  Mazowsza (Wawa bylaby miastem-regionem, tak jak np. Berlin czy Wieden), a Radom
                  moglby byc stolica Mazowieckiego, nawet wspolnie z Plockiem ( jak Zielona Gora
                  i Gorzow). Natomiast tworzenie Radomskiego byloby bekartem. To bylby region
                  bardzo slaby. Gdy bylo radomskie, lepiej sie zylo???Chyba nie!I pomijam fakt,
                  ze kolejna zmiana powoduje wielkie obciazenia i tak biednego budzetu
                  Panstwa.Tylko Pan Lepper czy Giertych maja coraz to nowe populistyczno-
                  demagogiczne haselka pod publiczke! Oni wszyscy nas olewaja! Nie wierzcie im!!!
                  To obludnicy!!! Wazne, zeby dobrze zarzadzac miastem, a nie ciagle zmieniac
                  administracje, granice itd. i dokladac tylko do tego. Nie badzmy wsciekli na
                  kielczan, warszawiakow, zacznijmy od siebie. A niestety wiele nie mamy do
                  zaoferowania w skali calej Polski.
                  Pozdrawiam wszystkich radomian, kielczan, warszawiakow!!!
                  • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 11.02.06, 14:20
                    Człowieku nie widzidz głupoty tego podziału.Owszem jest on kompromisowy,ale ten
                    kompromis gó..any.Popatrz na mapę,to kretyństwo,bo niby gdzie
                    logika-woj.mazowieckie i małe woj.świętokrzyskie i opolskie.Chyba to logika
                    pijanego idioty.Podobno był jakiś klucz tworzenia województw,chyba to był łom
                    włamywacza,bo po prostu targowano się o ilość i kształt województw.
                    Po raz kolejny pytam-jakie są korzyści z obecnego podziału.Ale proszę o
                    konkrety.A jeszcze teraz pomysł wzmocnienia delegatur kosztem urzędów
                    wojewódzkich.No to nie 16 województw a trzydzieści parę.To nie lepiej było małe
                    województwa usamorządowić,a regiony utworzyć z kilku województw tylko na
                    szczeblu rządowym.Prosto i tanio,i widać byłoby jakąś logikę.Jak powstały,to nie
                    istotne,ale do małych województw ludzie przyzwyczaili się,a tera tym bardziej
                    kłótnie,boprzez 24 lata Kielce i Radom były równe,a teraz znowu Kielce są wyżej.
                    Oj napieprzono i nie widać chętnych do odkręcenia
                    • Gość: maniek.27 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.lublin.mm.pl 14.02.06, 09:26
                      Nie masz racji. Z przykrością muszę stwierdzić że Kielce zawsze były o krok
                      przed Radomiem. Najprawdopodobneij na tamten czas była to wina władz.
    • michel2 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 14:36
      A może zrobimy województwo Kielecko-Radomskie? Albo Radomsko-Kieleckie? :-)
      Na to była by większa szansa.

      Kielce pozdrawiają.
      • Gość: Ze Skarżyska Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 195.116.245.* 07.02.06, 14:54
        Wy w Radomiu trzymajcie łapy z daleka od naszego miasta. Może się zajmijcie
        radomskiem!
        • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 16:46
          Człowieku nie gorączkuj się tak z tymi łapami! A czy ktoś chce zabrać to twoje
          miasto. Nie bój się statusu powiatu wam nie zabierzemy :DDD
        • michel2 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 21:49
          Fajnie, tylko ze ja mieszkam pod Kielcami. :-)

          Pozdrawiam Michał.
      • Gość: bam Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.06, 18:03
        juz mielismy WSI radomsko-kielecka,tetr radomsko-kielecki(w Radomiu remontowany
        przez 25 lat w Kielcach postawino nowy budynek).obecnie mamy Zeork(radomsko-
        kielecki)
        • Gość: joz Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 213.199.233.* 10.02.06, 01:57
          Najlepszy układ istniał do roku 1975.Woj.kieleckie w widłach Wisły i Pilicy ze
          stolicą w Kielcach a Radom niestety powiat.Stary dobry układ,istniejący od
          1919roku.Radom owszem miał pretensje ale pretensje nieuzasadnione.Wyobrażacie
          sobie duże województwo ze stolica w Radomiu,który przecież lezał na obrzeżach
          tego woj?.Często czepiacie się Kielc jakoby nie nadawało się na stolicę
          województwa a chcecie aby Radom nim został.Radom był stolicą województwa w xx
          w.23 lata i nie widziałem aby się czymkolwiek wyróżnił.Istniała szansa na
          odrodzenie naszego woj.w starych granicach i wtym wypadku Radom miałby sejmik
          woj.ale Wy woleliście być peryferiami Mazowsza niż równożędnym partnerem dla
          Kielc.Trwająca wiele dziesiątków lat niechęć do Kielc przesłoniła Wam zdrowy
          rozsądek.Myśleliście,że Warszawa was będze chołubić gdyż jesteście drugim co do
          wielkości miastem w województwie a oni mają Was gdzieś.Poza tym nie bardzo
          rozumiem dlaczego tak często pojawia się wątek kielecki w Waszych dyskusjach na
          forum.Odnoszę często wrażenie jakby Kielce byly przyczyną wszystkich
          niepowodzeń Radomia.Może Wy niechęć do Kielc wysysacie z mlekiem matki?
          Przypominam Wam,że już od ponad 30 lat Kielce nie mają żadnych mozliwości aby
          Was " gnębić" i do tej pory Radom powinien już kwitnąć a jeśli nie kwitnie to
          może problemem Waszym nigdy nie była zależność od Kielc ale Wy sami.Nie
          potraficie się niczym wyróżnić i potrzebujecie kogoś kogo możecie obwinniać za
          całą swoją nieudolność.Nie chcę Was urazić tym bardzej,że w Kielcach wcale tak
          różowo nie jest ale nie słyszałem aby ktoś w Kielcach za kieleckie
          niepowodzenia winił Radom czy jakiekolwiek inne miasto.Na koniec chcę
          powiedzieć,że nie ma żadnego sensownego powodu aby istniło odrębne
          woj.radomskie.Niestety.
          • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 03:03
            joz wytłumacz mi po co są obecne województwa,czym są lepsze od tzw.małych
            województw.Popatrz na woj.świetokrzyskie i woj.mazowieckie.Znaczna różnica
            wielkości i to ma być logiczny podział kraju.Jakie jest uzasadnienie tego,że
            Warszawa dzieli pieniądze dla Radomia,a podobnej wielkości Kielce są
            samodzielne?Po jaką cholerę na szczeblu woj.są władze rządowe i
            samorządowe?Chyba tylko po to,żeby wyrywać sobie kompetencje,albo je
            dublować.Ile to kosztuje?
            • Gość: KIBIC Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.dc.dc.cox.net 10.02.06, 07:11
              bo system administracyjny w Polsce jest ani samorzadowy ani ferderalny, jest to
              hybryda o socjalistycznym sposobie dzialania, dlatego podzial jest polityczny a
              nie gospodarczy czy nawet regionalny, czyli bu... na kolkach, ktory duzo
              kosztuje, latwo korumpowalny, niewydajny i nielubiany, itp. albo lubiany przez
              tych co maja posady
          • isoxazolidine Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 08:10
            Gość portalu: joz napisał(a):

            > Najlepszy układ istniał do roku 1975.Woj.kieleckie w widłach Wisły i Pilicy
            ze
            > stolicą w Kielcach a Radom niestety powiat.Stary dobry układ,istniejący od
            > 1919roku.Radom owszem miał pretensje ale pretensje nieuzasadnione.Wyobrażacie
            > sobie duże województwo ze stolica w Radomiu,który przecież lezał na obrzeżach
            > tego woj?.

            kielce z to centralnie ;-) ??

            C> zęsto czepiacie się Kielc jakoby nie nadawało się na stolicę
            > województwa a chcecie aby Radom nim został.

            a przeciez stolica wojewodztwa powinno byc najwieksz miasto. radom byl po
            wojnie 2 razy wiekszy pd kielc ...

            > Radom był stolicą województwa w xx
            > w.23 lata i nie widziałem aby się czymkolwiek wyróżnił.

            tylko odtworzylismy samodzielny teatr zamkniety przez kielce; odtworzylismy
            samodzielne szkolnictwo wyzsze zlikwidowane przez kielce ... itd itd itd
            bredzisz synu ... poa tym poczytaj historie to zobaczysz ile lat radom pełnil
            funkcje stoleczne. duzo dluzej niz kielce, ktore dopiero po rozbiorach, pod
            obca okupacja weszly do grona osrodkow administracji panstowej.

            > Istniała szansa na
            > odrodzenie naszego woj.w starych granicach i wtym wypadku Radom miałby sejmik
            > woj.

            ta atrakcyjna propozycja brzmiala: sejmik w kielcach, wojewoda w czestochowie,
            wicewojewodowie w radomiu i sandomierzu. smiech na sali. ale nawet tego byscie
            nie dotrzymali - gdzie jest wicwojewoda w sandomierzu he?

            > ale Wy woleliście być peryferiami Mazowsza niż równożędnym partnerem dla
            > Kielc.

            raczej niz dojna krowa i chlopcem do bicia dla zakomleksionych sasiadow z
            poludnia.

            > Poza tym nie bardzo
            > rozumiem dlaczego tak często pojawia się wątek kielecki w Waszych dyskusjach
            na
            >
            > forum.

            tylko i wylacznie dlatego ze sami kielczanie wala tu tlumnie. jak do mekki. my
            sie na kieleckim forum praktycznie nie pojawiamy. nas kielce niweiele obchodza.

            > może problemem Waszym nigdy nie była zależność od Kielc ale Wy sami.

            jasne. srodkow inwestycyjnych i przenoszenie wszelkich instytucji do kielc to
            pestka ...

            > Nie
            > potraficie się niczym wyróżnić

            potrafimy. wystarczy jak nie bedziecie pod nami ryc (vide s46)

            > powiedzieć,że nie ma żadnego sensownego powodu aby istniło odrębne
            > woj.radomskie.Niestety.

            to znaczy ze tym bardziej nie ma sensownego powodu aby istnialo odrebne wpj
            kieleckie. niestety.
            • marcmal Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 08:18
              isoxazolidine napisał:

              > Gość portalu: joz napisał(a):
              >
              > > Najlepszy układ istniał do roku 1975.Woj.kieleckie w widłach Wisły i Pili
              > cy
              > ze
              > > stolicą w Kielcach a Radom niestety powiat.Stary dobry układ,istniejący o
              > d
              > > 1919roku.Radom owszem miał pretensje ale pretensje nieuzasadnione.Wyobraż
              > acie
              > > sobie duże województwo ze stolica w Radomiu,który przecież lezał na obrze
              > żach
              > > tego woj?.
              >
              > kielce z to centralnie ;-) ??
              >

              ?????


              > C> zęsto czepiacie się Kielc jakoby nie nadawało się na stolicę
              > > województwa a chcecie aby Radom nim został.
              >
              > a przeciez stolica wojewodztwa powinno byc najwieksz miasto. radom byl po
              > wojnie 2 razy wiekszy pd kielc ...

              Ale się to wyrownało, no prawie dzięki wspaniałej polityce Polski Ludowej :)

              > > Radom był stolicą województwa w xx
              > > w.23 lata i nie widziałem aby się czymkolwiek wyróżnił.
              >
              > tylko odtworzylismy samodzielny teatr zamkniety przez kielce; odtworzylismy
              > samodzielne szkolnictwo wyzsze zlikwidowane przez kielce ... itd itd itd
              > bredzisz synu ... poa tym poczytaj historie to zobaczysz ile lat radom pełnil
              > funkcje stoleczne. duzo dluzej niz kielce, ktore dopiero po rozbiorach, pod
              > obca okupacja weszly do grona osrodkow administracji panstowej.

              Podobno do grona tych ośrodków administracji państwowej weszliśmy dzięki
              lobbingowi Radmia, ktoś kiedyś puści takiego dowcipa, czy autora postu nie zna
              tego kogoś ?:)

              > > Istniała szansa na
              > > odrodzenie naszego woj.w starych granicach i wtym wypadku Radom miałby se
              > jmik
              > > woj.
              >
              > ta atrakcyjna propozycja brzmiala: sejmik w kielcach, wojewoda w
              czestochowie,
              > wicewojewodowie w radomiu i sandomierzu. smiech na sali. ale nawet tego
              byscie
              > nie dotrzymali - gdzie jest wicwojewoda w sandomierzu he?
              >
              > > ale Wy woleliście być peryferiami Mazowsza niż równożędnym partnerem dla
              > > Kielc.
              >
              > raczej niz dojna krowa i chlopcem do bicia dla zakomleksionych sasiadow z
              > poludnia.
              >

              Z pustego i Salomon nie naleje, pamiętaj o tym umieszczając żarty w
              internecie :)

              > > Poza tym nie bardzo
              > > rozumiem dlaczego tak często pojawia się wątek kielecki w Waszych dyskusj
              > ach
              > na
              > >
              > > forum.
              >
              > tylko i wylacznie dlatego ze sami kielczanie wala tu tlumnie. jak do mekki.
              my
              > sie na kieleckim forum praktycznie nie pojawiamy. nas kielce niweiele
              obchodza.

              Skoro wam się wszystko kojarzy z Kielcami, to co się dziwisz :)

              > > może problemem Waszym nigdy nie była zależność od Kielc ale Wy sami.
              >
              > jasne. srodkow inwestycyjnych i przenoszenie wszelkich instytucji do kielc to
              > pestka ...
              >
              > > Nie
              > > potraficie się niczym wyróżnić
              >
              > potrafimy. wystarczy jak nie bedziecie pod nami ryc (vide s46)

              Jak coś się nie udaje to znowu ktos ryje, dorośnij :)

              > > powiedzieć,że nie ma żadnego sensownego powodu aby istniło odrębne
              > > woj.radomskie.Niestety.
              >
              > to znaczy ze tym bardziej nie ma sensownego powodu aby istnialo odrebne wpj
              > kieleckie. niestety.
              >
              A widzisz sens dla takich dyskusji w stylu co było pierwsze jakjko czy kura, bo
              wyraźnie cię rajcują :)
            • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 10:52
              Dlaczego niby stolicą województtwa ma być największe miasto.Co za głupota.
              • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 17:11
                A w Częstochowie dalej dyskusja,i w Lublinie,i w Rzeszowie.
          • Gość: J-25 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 10.02.06, 17:36
            Najlepszy układ istniał do roku 1975.Woj.kieleckie w widłach Wisły i Pilicy ze
            > stolicą w Kielcach a Radom niestety powiat.Stary dobry układ,istniejący od
            > 1919roku
            No to pewnie w tymże roku 1919 można było powiedzieć - stary dobry uklad to był
            w 1819 kiedy wojewodztwo sandomierskie było zarządzane dość sprawnie z Radomia
            i to pomimo braku interenetu wyobraz sobie. Ajeszcze wcześnie - jak to bylo
            fajnie w tej kasztelanii Chęcińskiej albo w Tarczku. To co licytujemy się dalej?
    • Gość: olo Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.zgora.dialog.net.pl 07.02.06, 17:01
      województwo ??? Radom nawet nie poszerza swoich granic administracyjnych w
      kierunku wschodnim i zachodnim !!!
      • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.06, 17:03
        A cóż to ma do rzeczy??
      • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 07.02.06, 17:04
        Co Wam padło na mózg z poszerzaniem granic administracyjnych,to momentami
        kompletna głupota.
      • Gość: J-25 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 10.02.06, 17:52
        A podaj mi RACJONALNE trzy powody dlaczego miałby poszerzać swoje granice i co
        ważniejsze w jaki sposób ?
        • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 10.02.06, 18:25
          Jak czytam na innych forach,to tam nawiedzeni piszą o terenach inwestycyjnych
          dla miasta,tak jakby ziemia zmieniała się po zmianie przynależności
          administracyjnej.Ale istotnym powodem jest zakorzeniony w głowach centralizm i
          imperializm.I na to nie ma lekarstwa,tak jak i na inne głupoty.
          Przy okazji po raz kolejny pytam jaki jest pożytek z większych
          województw,oczywiście po za ich "stolicami"?
          Ale mania wielkości to albo choroba albo komedia/pamiętacie L.de Finesa/.
      • Gość: KIBIC Moze moja idea czy propozycja? IP: *.dc.dc.cox.net 11.02.06, 14:14
        Polske nalezy podzielic na 8 regionow/wojewodztw po ok. 5 mln kazdy, a regiony
        na 5 powiatow po 1 mln kazdy. Z jednej strony ujednolici sie, uprosci
        administracje, obnizy koszty i wyrowna mniej wiecej szanse na rozwoj regionow
        dajac im duzy stopien swobody gospodarczej nawet zezwalajac na wprowadzenie
        podatkow stanowych/regionalnych, a z drugiej strony zmniejszy role panstwa do
        federalnej roli, arbitrazowej czy zajmujacej sie obronnoscia i bezpieczenstwem
        kraju jako calego, budowa autostrad i modernizacja kolei, publiczna sluzba
        zdrowia, czy opieka nad ludzmi starymi czy biednymi, itp.

        Wtedy to samorzadnosc zakwitnie a konkurencja miedzy regionami pozwoli na ich
        przyspieszony rozwoj. Wszyscy wiec zastartowaliby mniej wiecej rowno i potem
        okazaloby sie kto jest dobrym gospodarzem.
    • wichajsterr Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 11.02.06, 00:58
      Znowu Kielce o matko...
      Więc proponuje wspólne województwo z Kielcami. Radom wtedy będzie powiatem
      będzie bity i poniewierany tak samo jak Ostrowiec, Skarżysko i Starachowice...
      Po czasie się wku***my i zrobimy powstanie „czwórmiasta” które liczy razem
      wzięte ponad dwa razy więcej mieszkańców niż Kielce. Zrobimy nalot na „zaborcę”
      rozpierdzielimy na kawałeczki i będziemy szczęśliwi. Po rozwaleniu Kielc
      pokłócimy się nawzajem o władze i wszystkie miasta Ostrowiec, Skarżysko,
      Starachowice i Radom zniszczą się doszczętnie.
      I BĘDZIE SPOKÓJ Z PODZIAŁEM ADMINISTRACYJNYM W TEJ CZĘŚCI KRAJU.

      Ps. Woj. Radomskie RLZ!!!
    • Gość: l Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 20:02
      www.itvp.pl/konfrontacja/odcinek/i.tvp/cat/84/lp/1575
      • Gość: Radomianin Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 21:41
        wg. mnie największe szanse i z pożytkiem dla Radomia ma mazowieckie bez
        Warszawy zarządzane z Radomia i Płocka. Sam Radom nie da rady - jest za daleko
        od północnej części województwa.
        • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 12.02.06, 21:42
          A powiedz mi jedno,a dawne województwo radomskie?
          • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 12.02.06, 21:55
            Jak najbardziej samodzielne wojeództwo radomskie ale obejmujące swym terytorium
            ziemie radomską czyli dziesiejszą diecezję radomską. Szansa na powołanie
            wojeówdztwa radomskiego byłaby tylko wtedy kiedy powróciłaby idea 25
            województw. Jednak na takie zmiany nie mamy co liczyć. A wydzielenie Warszawy z
            Mazowsza i podział władzy należy zrobić jak najszybciej, ze względu zawyżanie
            wskaźników. Przy okazji tego należałoby podzielić władze miedzy dwa miasta
            Radom i Płock
            • miskorabol Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 08:25
              marzenia te duze i te malutkie
            • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 09:44
              Na powrót logiki i rozpoczęcie myślenia trzeba zawsze mieć nadzieję.I trzeba
              głupkom przypominać,że są myślący na tym świecie.
            • Gość: kontra Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 80.51.223.* 13.02.06, 19:39
              I tu Cię mam "WŁADZA" - "podzielić WŁADZĘ", odebrać Kielcom "WŁADZĘ" - mam
              nadzieję, że jesteś jakimś nieakceptowanym przez kolegów nieodpowiedzialnym 14-
              latkiem skazanym na siedzenie przy komputerze, bo inaczej kompromitujesz ideę
              i dajesz argumenty przeciwnikiem woj. radomskiego.
              • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 19:52
                Do kogo to pisałeś,bo z drzewka nie mogę złapać
                • Gość: kontra Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 80.51.223.* 13.02.06, 21:53
                  Do Gregorego co to z Płockiem WŁADZĄ dzielić się zamierza
                  • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 21:54
                    Dzięki,bo naprawdę z drzewka nie było widać.
                  • wichajsterr Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 23.02.06, 16:00
                    Gregory 14-latkiem a to dobre <lol>
    • maniek.27 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 20:32
      Lepper ma ciekawe pomysły. Uważam że należy trzy województwa zlikwidować
      (świętokrzyskie, opolskie i lubuskie) a nie tworzyć nastepne.
      • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 13.02.06, 20:43
        Z wyjątkiem koszalińskiego
    • Gość: larry Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.06, 13:47
      Gdyby Radom w 1999 polaczyl sie z Kielcami byloby o wiele lepiej, a tak to
      stolyca rzadzi i trzeba sie jej sluchac.. przykre..
      • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.06, 13:51
        Dla kogo by było lepiej? Przestań z tymi Kielcami! Nic by to nie zmianiło dla
        samego Radomia.
    • Gość: sdrp Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.mia.bellsouth.net 19.02.06, 02:26
      Rad o m ir czy isoxacostam , Tobie koszerna placi za udzielanie sie na tym
      forum ?
    • Gość: 1nik1 Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.chello.pl 19.02.06, 16:49
      Czy gdyby mialo dojsc do powstania nowego regionu ze stolica w Radomiu, to
      okoliczne powiaty mialyby cos do powiedzenia? Ja osobiscie i wiekszosc
      znajomych nie chcialaby byc w takim zasciankowym i biednym wojewodztwie. Juz to
      przerabialismy.
      • Gość: RAD Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.06, 16:54
        A czy teraz okoliczne powiaty maja coś do powiedzenia? Darujmy sobie takie
        stwierdzenia!
        • andrzej.sawa Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 19.02.06, 19:39
          A gdzie powiaty mają cokolwiek do powiedzenia?Przeciętnie są za małe i za słabe.
      • isoxazolidine Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 19.02.06, 20:00
        Gość portalu: 1nik1 napisał(a):

        > Czy gdyby mialo dojsc do powstania nowego regionu ze stolica w Radomiu, to
        > okoliczne powiaty mialyby cos do powiedzenia? Ja osobiscie i wiekszosc
        > znajomych nie chcialaby byc w takim zasciankowym i biednym wojewodztwie. Juz
        to
        >
        > przerabialismy.

        jasne. lepiej jest kiedy województwo mazowieckie dostaje mase pieniedzy z
        tytulu tego ze istnieja w nim biedne powiaty ale konsumuje te pieniadze prawie
        wylacznie warszawa ;-)
      • gregory_z_radomia Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 23.02.06, 14:29
        Ale jesteś żałosny. Teraz za to żyjesz w bardzo bogatym województwie, z którego
        zamożności nic nie korzystasz. Smiem twierdzić ze nawet tracisz. Nie ma
        pięniedzy na drogi w Twoim powiecie, na oświate, na wodociągi na kanalizacje
        nie ma pieniędzy na nic bo dzięki inwestycją w stolicy tego bogatego regionu
        rośnie wskaźnik zamożności całego województwa, powodując że nie należą się
        fundusze unijne. Więc zastanów sie jeszcze raz zanim coś powiesz co jest dla
        Ciebie lepsze. Czy dalej żyć w tym swoim zapyziałym powiecie w "bogatym"
        województwie Mazowieckim czy powołac biedne województwo radomskie i dzięki temu
        korzystać z funduszy przeznaczonych na jego rozwój i wyrównywanie różnic.
    • Gość: JoJo Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 14:47
      Temat wraca zobaczymy czy skutecznie. Maże na tym ugramy stolicę woj.
      mazowieckiego po wydzieleniu Warszawy jako stolicy Państwa. Trzymam kciuki za
      każdą inicjatywę dla Radomia.
      • Gość: KIBIC Niezupelnie, Nie podniecaj sie! IP: *.dc.dc.cox.net 23.02.06, 15:53
        Niewielu zajmuja sie ta sprawa, zobacz miejsce sprawy w Postulatach ulozonych na
        podstawie wypowiedzi kilkunastu osob.
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=68&w=30579277

        jak rowniez wypowiedzi w tym watku wskazuja na to, ze "idea" nie jest "goraca".

        ...
        - Multikino, nowe kino wieloekranowe (37)
        - Organizacji Pozytku Publicznego, aktywnosci obywateli na rzecz miasta (37)
        - Park Wodny, kompleksu basenow (37)
        - Filharmonii (36)
        - UNIWERSYTETU RADOMSKIEGO (33)
        - Wylaczenia Warszawy z Mazowsza, scislejsza wspolpraca z Plockiem, Siedlcami i
        innymi osrodkami(33)
        - Alternatywnego teatru (32)
        - ODDZIALU TVP (32)
        - Centrum logistycznego warzyw i owocow (30)

        - Przystanku kolejowego na Golebiowie (29)
        - Wszystkiego co jest zwiazane z rozwojem duchowym i artystycznym (29)
        - Koszy na smiecie (28)
        - Muzeum sztuki wspolczesnej (28)
        - Szkoly z wykladowym jezykiem angielskim (28)
        - Województwa Radomskiego (28)
        - Domu dziecka (27)
        - Konserwatora zabytków (27)
        - Lawek (na Ustroniu) (26)
        - Ogrodu botanicznego (26)
        - SZKOLY MUZYCZNEJ (22)
        - Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego i Sadu Apelacyjnego (odzialow} (20)

        Radomiowi moze nie byc potrzebne wojewodztwo ale wielu dobrych ludzi we wladzach
        panstwa, poslow, senatorow, czy "poslow" w sejmiku mazowieckim, radnych i
        Prezydentow w Radomiu, ktorzy beda potrafili problemy (patrz Postulaty)
        "zalatwiac", na tym powinniscie sie najpierw skoncentrowac. Zmiana
        administracyjna jest czynnoscia mechaniczna i moze, ale nie musi sytuacje
        naprawic, a robienie administracji dla funduszy z UE jest KOMICZNE i chyba bez
        sensu!!!

        PS
        Ludzie budujcie komitety tak jak Tadeusz Derlatka, Marzena Wróbel, Zygmunt
        Zimowski dla realizacji Postulatow, a jest ich ponad 70, a nie tylko
        wojewodztwo, ktore ma wasze bolaczki zlikwidowac!
        • Gość: LP Re: Niezupelnie, Nie podniecaj sie! IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 24.02.06, 00:35
          Oj, Kibic kibic! rzeczywiście prezentujesz poziom szalikowca. Zobacz, że
          obecnie rozwija się tylko 18 miast wojewódzkich. Reforma z 1999r. została
          zrobiona przez mafię dużych miast w ich interesie. To maluczkim wmawia się
          tylko, że to nie ma żadnego znaczenia (a niektórzy nawet w to wierzą).
        • Gość: kacporanny Re: Niezupelnie, Nie podniecaj sie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.06, 10:41
          Pod fundusze unijne zrobiły podział administracyjny takie kraje jak W.
          Brytania, a nam ma się to nie opłacać?!!
          KIBIC, daj sobie już spokój z polityką, bo żenua ci wychodzi. Zdaje się, że
          aktualnie siedzisz w d... u jakiegoś kandydata, co ma debilne poglądy w
          temacie, a ty mu robisz wstęp do kampanii. Nie masz żadnego pojęcia o tym, o
          czym chcesz pisać. Nie zauważyłeś nawet, że multikino już stoi i dalej je
          postulujesz.
          Szkoda gadać.
          • Gość: KIBIC Do kacporanny oraz LP IP: *.dc.dc.cox.net 24.02.06, 15:13
            Ja "Szlikowiec"? Widze, ze nieuwaznie czytacie moje posty i watki!

            Re: emaile do Parlamentarzystów. Piszcie do nich
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=68&w=37369899&a=37435542
            Autor: KIBIC Data: 02.02.06, 12:52

            A jednak powoli dochodzi do obywateli w Radomiu, ze nie nalezy "spac". To
            dopiero maly poczatek. Aby byla to sila to musi byc grupa a nie tylko
            pojedyncze listy chociaz one tez maja wplyw na bieg wydarzen. Namwiam juz od
            dawien dawna do powolania roznych grup tu na miejscu w Radomiu. Internauci
            powinni byc tym "zaczynem". Narazie powstaly, w/g mnie trzy: isox, jdk, kaja
            jedna grupa - S12 i druga Derlatka, Wrobel, Zimowski -Uniwersystet, oraz Pitagor
            - Sciezki rowerowe.

            Takich grup popwinno byc okolo 70, tyle mniej wiecej ile jest postulatow.
            Z Waszej tresci wynika, ze nastepna grupa powinna by na rzecz powolania
            wojewodztwa Radomskiego. Wyglada na to, ze sa do tego powazne argumenty, ale ja
            bym nie wnioskowal tak, ze potrzebne wojewodztwo aby dostac pieniadze z UE, to
            nie sa powazne argumenty. Argumentami moga natomiast byc Samorzadnosc Regionu.
            Z przykladow Kielc, Opola, czy Rzeszowa wynika, ze nawet mniejsze jednostki
            lepiej gospodarza niz taki moloch jak woj. Mazowieckie. Niech Radom bedzie
            przykladem, ze duze wojewodztwo nie wychodzi "na dobre", dlatego ludzie chca
            wziasc sprawy we wlasne rece a nie ogladac sie na urzednikow z Warszawy.
            Nastepnie nalezy przeprowadzic rozmowy z z przyleglymi do Radomia gminami i
            miastami czy sa podobnego zdania i co Radom wzamian im da wiecej niz obecna
            sytuacja? Projekt wojewodztwo jest rowniez kompleksowy jak Uniwerystet za tym
            musza isc porzadne starania i sensowne argumenty oraz poparcie nie tylko w
            Radomiu ale i w okolicach.

            PS
            Przygotowuje wyslanie Zebranych na Forum postulatow, z ktorymi napewno
            zapoznaliscie sie, do wszystkich poslow, senatorow, prezydentow zwiazanych z
            Radomiem i mam takie pytanie, czy sa tacy to wyrazaja poparcie, ktore chcialbym
            zamiescic pod listem abym nie byl tylko jeden? Podam nicki wspolautorow, moze
            tez z adresami gazety, ale dobrze byloby tez aby NOWI z tego forum tez "poparli"
            te postulaty bo lista ludzi zwracajaca uwage na problemy Radomia powinna byc DUZA!
    • wichajsterr Re: Wojna o nowy podział administracyjny? 23.02.06, 16:07
      Proponuje dogadać się z trójmiastem świętokrzyskim i razem stworzyć województwo.
      Co Wy na to??
      Razem może byśmy się dogadali i każdy wyszedł by cacy na tym połączeniu :-)
      • ziemia.czestochowska Re: Częstochowa & Kielce & Radom 24.02.06, 01:21
        Taki region ma szanse na powstanie po Środkowopomorskim!Co na to bracia z
        Radomia?
    • Gość: Crux Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.kom / *.os1.kn.pl 24.02.06, 13:27
      Pytanie do osób zorientowanych, bo ja do takich w tej kwestii nie należę. Jakie
      znaczenie ma posiadanie własnego województwa (oprócz kilkudziesięciu miejsc dla
      urzędników oraz sprawy ambicjonalnej)? Czy np. takie miasto, jak Radom (nie
      podaję przykładu Kielc, bo nie zaistniała historycznie taka sytuacja, aby Kielce
      po roku 1945 były w innym województwie) otrzymuje faktycznie obecnie mniej
      pieniędzy niż otrzymywało przed rokiem 1997r? Na co przeznaczane są pieniądze z
      funduszy centralnych oprócz pensji pracowników z tzw. budżetówki , utrzymanie
      szpitali itp.?

      Prawdę mówiąc, to moim zdaniem w 1997 roku został popełniony poważny błąd.
      Jeżeli faktycznie reforma administracyjna była tak konieczna (pytanie - czy
      faktycznie była?), to zamiast likwidować podział administracyjny, który zdążył
      już okrzepnąć i znów tworzyć coś na nowo, należało pozostawić 49 województw i
      utworzyć z 4 wielkie, częściowo samodzielne makroregiony (np. Warszawa, Kraków,
      Wrocław, Poznań) na zasadzie konfederacji tych województw. Można byłoby się
      jeszcze zastanowić nad Trójmiastem, jako ośrodkiem zarządzającym częścią
      "przymorską" ;) Wówczas ani Częstochowa, ani Koszalin, ani Radom, ani Słupsk nie
      byłyby pokrzywdzone (bo w sumie nic by nie straciły na znaczeniu). W ogóle nie
      tworzyć powiatów, bo one zamiast zmniejszyć biurokrację, tylko ją powiększyły, a
      część zadań z województw przenieść na te nowe wielkie regiony. Sprawy urzędowe
      zwykli obywatele nadal załatwialiby w urzędach wojewódzkich, natomiast siedziby
      makroregionów koordynowałyby większe projekty, zadania wymagające współpracy
      kilku województw itp.

      A teraz mamy niekończące się spory, kto z kim i dlaczego. I jeżeli faktycznie
      powstanie województwo środkowo-pomorskie, to nie widzę powodów, dla których nie
      miałoby powstać np. radomskie. A to, że obecny podział administracyjny jest
      niemądry, to już było wielokrotnie przerabiane. Tylko, że tak musiało się
      skończyć, gdy status miasta wojewódzkiego miały otrzymać Białystok, Lublin,
      Rzeszów - bo wówczas faktycznie nasuwa się pytanie, a dlaczego nie Bydgoszcz,
      Gorzów Wlk., Kielce, Opole, Toruń, czy Zielona Góra.

      No i teraz będzie podobnie. Jeżeli powstanie chociaż jedno nowe województwo, to
      upadnie argument, że takich zmian nie należy przeprowadzać, bo jest to
      kosztowne, bo podziału administracyjnego nie powinno się tak często zmieniać
      itp. Wówczas siłą rzeczy pojawią się nowe żądania i w świetle takiej
      precedensowej decyzji, będą one w pełni uzasadnione.

      Pozdrawiam
      • malopolanin2 Re: Radomianie walczmy razem o swoją przyszłość!!! 24.02.06, 19:24
        Podczas dyskusji telefonicznej z Prezesem J. Kaczyńskim w Dzienniku Zachodnim
        Częstochowianie zadali pytania dotyczace mozliwych zmian w podziale
        administracyjnym kraju.Prezes do sprawy podchodzi przychylnie ale jako
        odpowiedzialny polityk z pewnym dystansem)))
        katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/572952.html
        • Gość: ada Płock ma Jasińskiego i bedzie stolicą województwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.06, 13:57
          wszystko, nie mam pytań
    • Gość: . Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.06, 15:24




      • Gość: darek Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 83.238.121.* 26.02.06, 13:51
        Kaczyński mówi tak ,aby nikogo sobie nie zrazić.Osobiście uważam,że mimo ,że
        reforma z 1999 nie jest doskonała,to ąadne nowe województwo na razie nie
        powstanie bo zakłóciło by to budżet Polski oraz budżety unijne nie mówiąc o
        kosztach zmian.Są rzeczy ważniejsze w chwili obecnej i trzeba być szalonym ,aby
        na to porwać.
    • Gość: KIBIC Wojna o nowe wojewodztwo -czekacie na co? IP: *.dc.dc.cox.net 26.02.06, 15:07
      Taka sobie wstepna rada

      "Jak macie mocne uzasadnienie na wojewodztwo Radomskie to powolac komitet a nie
      czekac az wladza podzieli mazowieckie i wtedy cos tam kapnie Radomiowi lub nie.
      Nawet Wspolnota Samorzadowa sie budzi, klimat jest, podstawy sa, wiec zbierzcie
      wszystkich "krzykaczy" w Radomiu co sa za wojewodztwem tu na forum i na miescie
      i spotkajcie sie na przyklad w Restauracji EUROPA i zjedzcie obiad powolujac
      nowa strukture."

      Re: warto to przeczytać Autor: Gość: KIBIC Data: 26.02.06, 06:03

      LP dobrze sie Cie czyta, masz wiele racji jezeli nie "cala racje". Brak Ci
      jednak jak i wielu na tym forum wiary w siebie. Otoz patrzysz na wladze
      (rozumiem wszystkich wybranych w jakis tam wyborach) aby ona zalatwila
      wojewodztwo, przygotowala wnioski na rozwoj regionu, czy glosowala
      w sejmiku aby przenaczyc pieniadze na Radom, itp. A ta wladza nie portafi, nie
      chce albo nie jest zainteresowana poswiecic sie dla tych najtrudnieszych spraw.
      Nie musze wiec przytaczac chyba juz tysiace postow o tym na tym forum.

      Co wtedy swiatli obywatele jak Ty powinni zrobic? Wziasc sprawe we wlasne rece.
      Jak? Zorganizowac sie w kilkadziesiat nawet komitetow do kazdej waznej sprawy,
      aby poznac blizej mechanizm rzadzenia, wylowic ludzi, ktorzy najlepiej by sie
      nadawali na Waszych wybrancow, zbadac mozliwosci realizacji postulatu, jego
      koszt i horyzonyt czasowy do realizacji. Nikt za Was i Ciebie tego nie zrobi,
      pisze to juz chyba setny raz, a tu posel, ksiadz i radny tworza sobie komitet a
      Ty gdzie?

      Szkoda wiec pisac w kolko to samo i czekac az z nieba cos spadnie, malo Wam/Ci
      przykladu jdk, isoxa, Kaji czy kolarza Pitagora ja nalezy to robic?
    • kibic_radomski Powracajaca "melodyjka" kto ZA? 31.05.06, 04:17
      Ja nie wiem.
    • Gość: woj Re: Wojna o nowy podział administracyjny? IP: 82.139.48.* 19.07.06, 09:20
      Parlametrzarzysci walczcie o Radom wojewódzki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka