Dodaj do ulubionych

Co się powinno zmienić w Radomiu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.06, 23:00
Tak-w Radomiu brakuje parków i zieleni wiec władze wydały wyrok śmierci na wszystkie topole i zaczęto je wycinać nad zalewem Borki, tymczasem w innych miastach podcina się gałęzie i korzonki niszczące kostkę brukową,brak wiedzy przyrodniczej i wyobrażni czy po prostu zwykła tępota?
Obserwuj wątek
    • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 09.05.06, 23:21
      No wlasnie-brak wiedzy przyrodniczej, ale z twojej strony. Na dodatek
      zapomniales dodac zdanka o wierzbach.
    • Gość: ip Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 10.05.06, 06:14
      Szczególnie brakuje wodnych atrakcji!!!!Myślę że w nowym projekcie przy
      Chrobrego będą.Aqapark to warunek do budowy całego kompleksu.
      • Gość: stop Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.06, 12:19
        wycinaja drzewa dla zysku, a korzenie zostawiaja bo wyrwanie korzenia wiąrze
        sie z kosztami.
        W radomiu powinni się zmienić przedewszystkim urzędnicy, ci starzy co trzymaja
        się stołków i uprzykrzaja życie ludziom.

        STOP DZIECIOM NEOSTRADY
        dziecineostrady.prv.pl
        • wichajsterr Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 10.05.06, 12:39
          Sorry ale chyba lepiej wyciąć drzewo które może runąć Ci na głowę albo zagraża
          np., stojącemu obok budynkowi, albo siecią elektrycznym, niż czekać na tragedie.
          A jeżeli mieszkańcy nie widzą że gałęzie w zdrowych drzewach, bądź nie
          zagrażającym w w/w sytuacjach, są tylko podcinane to ja już nic nie poradzę.
          Poza tym w Radomiu brakuje zieleni... Ciekawe zawsze było że Radom najbardziej
          zielone miasto....
    • Gość: hugo47 Zmiana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.06, 14:24
      przydałby się większy stadion Radomiaka...
      • domel_radom Zmiana 10.05.06, 15:09
        Denerwuja mnie opinie, ze brakuje u Nas zieleni! Mozna by bylo oczywiscie zastosowac tachniki sadzenia drzew jak na Pilsudskiego - popieram. Ale ludzie, na milosc Boska, jak chcecie zielenie wyjezdza sie za miasto!!!! Pomyslec, ze zamiast M1 byloby nadal pole, albo zamiast nowego osiedla sad!! Dajcie spokoj. W miescie sie buduje a nie gospodaruje ogromnych powierzchni na glupio posadzone kilka drzewek! Oczywiscie jestem za tym, by bylo kilka parkow (4), ale nie wiecej. Niech sie Radom wznosi w gore, a nie poszerza przez rozlegle pola!

        W Radomiu nalezy zmienic mentalnosc jego mieszkancow. Niewolno myslec, ze sie nie da. Bo sie da!!!! Ci ktorzy mowia takie glupoty o niemozliwosci zrobienia czegos, sa przegrani.

        Co mnie jeszcze denerwuje? Bardzo, ale to bardzo, brak miejsca spotkan mieszkancow. Nie ma u Nas czegos takiego jak ryneczek z prawdziwego zdarzenia. Opowiem Wam historie: kolega mojej siostry przyjechal do Nas, do Radomia, z Tarnowa. Po tym jak posiedzial w domu, chcial zobaczyc miasto. Pierwsze co przyszlo mu na mysl, wedlug niego najwazniejsze miesce spotkan mieszkancow kazdej miejscowosci - i slusznie, byl Rynek. Wiec poszlismy na rynek. (bylo to jakies 4lata temu. Gdy na juz na nim bylismy, stanal jak wryty i powiedzial, ze robimy sobie zarty, ze cos takiego to niemoze byc rynek!! Kilka tygodni pozniej, pojechalismy do Tarnowa. Na rynek weszlismy okolo godziny 17. Wyszlismy po 02:00 w nocy. Cudowne miejsce. Choc Tarnow ma 2razy mniej mieszkancow od Radomia, zycie tam kwitnie! Wszedzie widac ludzi, ne ma podzialki na dzien, wieczor i noc! Tam chodzisz ulicami i jest ekstra!

        To taka mala rzecz, ilustrujaca nieco to, jak inni postrzegaja Nasze miasto, a takze to jak powinno, wygladac. Niech niebuduja sie same tepe dyskoteki, multikina (choc potrzeba ich takze). Niech Radom stanie sie miastem wieczorowym, niech bedzie to miasto z klasa, a nie tylko szarzyzny i beznadziei! Marzy mi sie ten Radom, a wiem, ze marzyc to znaczy ZROBIC!

        Pozdrawiam serdecznie! :)
        • Gość: KIBIC Re: Zmiana IP: *.dc.dc.cox.net 10.05.06, 17:20
          W Twojej wypowiedzi jest cos bardzo interesujacego, bo odzwierciedla jeden
          wielki chyba mankament Radomia, braku wizjii czy wyobrazni rzadzacych tym
          miastem. Mieszkancy Radomia jak do tej pory chyba nie zadali (podczas wyborow)
          tej cechy czy zdolnosci u kandydatow. Ale aby ta wizje miec nalezy jednak
          najpierw byc z Radomia jak ciagle pisze KR! i miec wiele sentymentu jezeli nie
          milosci do tego miasta. Ale miasto to nie budynki i drzewa ale LUDZIE. Najpierw
          nalezy zebrac Nowa ELITE Radomia, musi sie ona gdzies spotykac, rozmawiac,
          klocic ale robic to na poziomie bo to jest ELITA. To wlasnie Nowa ELITA bedzie
          miala wyobraznie i ona zmieni miasto z sensem i polotem.

          Stara ELITA zrobila co mogla i juz wiecej niczego specjalnego nie zrobi dla tego
          miasta, szczegolnie jak pisze znow KR! ona nie jest z Radomia. Dlaczego tylu we
          wladzach miejskich jest spoza Radomia? A dlaczego tylu najbardziej aktywnych na
          tym Forum jest z Radomia i okolic ale nie przebywa na stale w Radomiu, ma prace,
          szkole, czy mieszka gdzie indziej?

          Radom bez Nowej ELITY bedzie robil tak jak robi, wnioski o srodki z UE beda na
          drobiazgi (ISOX) a ludzie, i wielu z Was czekaja i marza, ze pojawia sie NOWI
          Radni i Prezydenci miasta, ktorzy to wszystko zmienia i naprawia. Ciagale te
          oczekiwanie, ze ktos cos za Ciebie zrobi. Tak malo jest chetnych do wspolnego
          dzialania nie ogladajcych sie na przynaleznosc partyjna czy bezposrednie korzysci.

          Nadzieja sie pojawia, ze nowe organizacje i Klub Dyskusyjny, to jest zaczyn na
          Nowa ELITE, ale to proces chyba na nastepne cztery lata.

          Chetnie przygotowalbym liste tych ludzi co sa w Radomiu i pochodza z Radomia i
          dokonal ich oceny (z Wasza pomoca) pod wzgledem wyobrazni czy tez wizji co do
          przyszlosci Radomia i jego korzystnego rozwoju dla mieszkancow i jego okolic.
          • domel_radom Re: Zmiana 10.05.06, 20:36
            Bo czemu nie? Dawaj KIBIC... moze pomozemy wielu osoba w wyborze! Wszystko mam nadzieje bedzie jak najbardziej obiektywne!

            Pozdrawiam ludzi z wizja i zapalem!
            • Gość: KIBIC Ustalmy kryteria IP: *.dc.dc.cox.net 11.05.06, 00:25
              Wiec podaj nicki albo nazwiska ludzi, ktorzy spelniaja kryteria KR! - pochodzi z
              Radomia oraz dodatkowe kryteria z okolic (z historcznej Ziemi Radomskiej) i
              obecnie mieszka w Radomiu ORAZ nie moze byc we wladzach tego miasta, pelni lub
              nie funkcje kierownicza w organizacjach poza "rzadowych" i nie jest oplacany z
              budzetu miasta Radomia bedac na kierowniczym stanowisku.
              • wichajsterr Re: Ustalmy kryteria 11.05.06, 00:34
                Oj Kibic szacunek mam do Ciebie, że też Ci się chce te wszystkie słupki,
                wykresy i jak by to tam nie zwał, robić.
                Po co Ci te nicki? Co zmieni ich podanie ?
                Pozdrawiam
                • Gość: KIBIC Re: Ustalmy kryteria IP: *.dc.dc.cox.net 11.05.06, 02:56
                  Dziekuje za uznanie. Robie co potrafie i uwazam za sensowne z wielkiej
                  odleglosci. Widziales Ankiete Gazety, taka podobna do moich (naszych) Postulatow
                  wiec nic w przyrodzie nie ginie. A teraz najwaznejszy jest Radomski Klub
                  Dyskusyjny, mam nadzieje, ze wstapisz.

                  Nicki nie sa mi do niczego wiecej potrzebne jak do identyfikacji wypowiadajacego
                  "zlote mysli" za ktore zawsze nalezy wziasc odpowiedzialnosc gdy sie publicznie
                  ktos wypowiada.

                  Rowniez pozdrawiam, serdecznie
                  • wichajsterr Re: Ustalmy kryteria 12.05.06, 02:24
                    Robie co potrafie i uwazam za sensowne z wielkiej
                    > odleglosci. Widziales Ankiete Gazety, taka podobna do moich (naszych)
                    Postulato
                    > w
                    > wiec nic w przyrodzie nie ginie.

                    Zgadzam się

                    > A teraz najwaznejszy jest Radomski Klub
                    > Dyskusyjny, mam nadzieje, ze wstapisz.

                    Jak będę miał tylko możliwość i czas to postaram się odwiedzić.
                    Pozdrawiam serdecznie.
        • redoxygene Re: Zmiana 11.05.06, 02:08
          Ja bardzo kolege przepraszam, ale pozwole sie nie zgodzic z jedna czescia
          wypowiedzi kolegi. Otoz chodzi o fragment:

          > Denerwuja mnie opinie, ze brakuje u Nas zieleni! Mozna by bylo oczywiscie
          zasto
          > sowac tachniki sadzenia drzew jak na Pilsudskiego - popieram. Ale ludzie, na
          mi
          > losc Boska, jak chcecie zielenie wyjezdza sie za miasto!!!! Pomyslec, ze
          zamias
          > t M1 byloby nadal pole, albo zamiast nowego osiedla sad!! Dajcie spokoj. W
          mies
          > cie sie buduje a nie gospodaruje ogromnych powierzchni na glupio posadzone
          kilk
          > a drzewek! Oczywiscie jestem za tym, by bylo kilka parkow (4), ale nie
          wiecej.
          > Niech sie Radom wznosi w gore, a nie poszerza przez rozlegle pola!

          Otoz domelu, miasto, to nie tylko budynki i ulice. Twoje podejscie kazdy
          urbanista nazwalby herezja! Miasto jest terenem zintegrowanym wielu czynnikow i
          funkcji, ktory musi ludziom m. in. zapewnic tereny do wypoczynku i rekreacji.
          Parki sa jednym z najwazniejszych czynnikow tego typu. Jako przyklad podam
          najwieksze miasto Europy-Moskwe, gdzie na terenie zaledwie okolo 2 razy
          wiekszym od Warszawy mieszka ponad 5 razy wiecej ludzi. Kazdy skrawek terenu
          jest wykorzystany optymalnie. Uklad przestrzenny Moskwy jest swego rodzaju
          majstersztykiem na skale swiatowa. Mimo tego wszystkiego tereny zielone Moskwy
          zajmuja ok 20% powierzchni! Najwiekszy park Moskwy (Izmaylovskiy park) liczy
          1170 ha, czyli ponad 11 km2! Przyklady rownie intensywnej zabudowy wraz z
          zachowaniem ok. 20% powierzchni dla terenow zielonych sa takze Londyn, Paryz i
          inne aglomeracje, ktore musza dbac o zapewnienie warunkow bytowych dla
          wielomilionowych rzeszy mieszkncow na jak najwyzszym poziomie.

          Nie chodzi tu o to, aby nie budowac M1 i zostawiac pola, tylko o zachowanie
          pewnego udzialu terenow zielonych w tkance miejskiej (i chodzi tu o zielen
          miejska a nie pola).

          4 parki? Park Kosciuszki, Stary Ogrod, Lesniczowka, Planty. Ot i 4 parki! I to
          wg Ciebie wszystko? A gdzie chcesz aby chodzili mieszkancy blokowisk? Miedzy
          bloki? Czy na pola, ktore wg ciebie powinny zostac zabudowane? Proponuje
          wycieczke do kompleksowo projektowanych miast, w ktorych nie ma tylko 4 malych
          parkow na 60 tys mieszkancow kazdy (z oczywistego rachunku) oraz kilku
          pseudoparkow w budowie.

          W Radomiu brakuje kompleksu parkowego z prawdziwego znaczenia. Ja chcialbym u
          nas parku 4-5 hektarowego.

          Jeszcze bardziej chcialbym ogrodu botanicznego utworzonego w zaciszu i na
          podbudowie Lasu Kapturskiego.

          Komentujac wycinanie topoli i wierzb, jesli sie posiada podstawowe informacje z
          tej dziedziny, nie powinno sie byc przeciwko ich usuwaniu z miast. Takze
          przydrozne wycinki mnie nie martwia w swietle planowanych nasadzen itd.

          Co do zblazowanych mieszkancow i ich prowincjonalno-malomiasteczkowej
          mentalnosci popieram w calej rozciaglosci:D
          • pitagor Re: Zmiana 11.05.06, 11:21
            Dodam, że 50% powierzchni Radomia to pola i nieużytki, a więc w jakiś sposób
            tereny zielone, niestety źle zagospodarowane.
            Duże parki to pomyłka, zajmują ogromny teren, są trudne w utrzymaniu
            bezpieczeństwa, poza tym spotkałem się z opinią że nie są... ekologiczne. Aby je
            objechać samochodem i dostać się na ich druga stronę trzeba zużyć mnóstwo
            paliwa. Były takie wyliczenia robione dla Central Parku w NY.
            Idealna zieleń w mieście to zielone ciągi wzdłuż ulic i chodników projektowane
            na zasadzie skoku wiewiórki czyli tak aby była zachowana ich ciągłość. Stanowią
            zarówno zieleń jak i umilają spacery, można w nich ulokować nie tylko chodniki
            ale i drogi rowerowe.
            • redoxygene Re: Zmiana 11.05.06, 14:30
              Ale ja nie mowie o mega-parku. Central Park ma kilkadziesiat o ile nie kilkaset
              hektarow. Przyklad Parku Izmajlowskiego w Moskwie mial tylko odwzwierciedlac
              podejscie do zieleni. Park 4-5 hektarow to nic wielkiego. W porownaniu-cala
              powierzchnia handlowo-magazynowa M1 (bez parkingow).
        • waszkawaszka Re: Zmiana 11.05.06, 10:02
          zgadzam sie calkowicie z tym , ze nasz rynek jest zaniedbany i cale centrum
          kulturalne z biegiem czasu przenioslo sie w strone ulicy Zeromskiego. Wizytowka
          naszego miasta przestala byc tak naprawde wizytowka a stala sie swiadectwem
          zaniedbania i biedy wiekszosci mieszkancow Rynku i okolic. Wieze glegoko w to,
          ze dzialajaca na terenie Miasta Kazimierzowskiego Rewitalizacja doskonale
          rozwiaze w niedlugiej przyszlosci ten problem i nasz Rynek stanie sie na nowo
          wizytowka miasta,gdzie kazdy bedzie mogl przyjsc na spacer nie bojac sie ze
          zostanie np. okradziony. Pozdrawiam Wszystkich pracownikow Rewitalizacji i
          zycze powodzenia w realizacji wszystkich planow, ktore sprawia ze nasze
          historyczne miasto bedzie zauwazalne przez turystow...
        • isoxazolidine Re: Zmiana 14.05.06, 11:39
          domel_radom napisał:

          > Niech sie Radom wznosi w gore, a nie poszerza przez rozlegle pola!
          >
          > W Radomiu nalezy zmienic mentalnosc jego mieszkancow. Niewolno myslec, ze sie
          n
          > ie da. Bo sie da!!!! Ci ktorzy mowia takie glupoty o niemozliwosci zrobienia
          cz
          > egos, sa przegrani.
          >

          DOKŁADNIE!!!!


          > Co mnie jeszcze denerwuje? Bardzo, ale to bardzo, brak miejsca spotkan
          mieszkan
          > cow. Nie ma u Nas czegos takiego jak ryneczek z prawdziwego zdarzenia.
          Opowiem
          > Wam historie: kolega mojej siostry przyjechal do Nas, do Radomia, z Tarnowa.
          Po
          > tym jak posiedzial w domu, chcial zobaczyc miasto. Pierwsze co przyszlo mu
          na
          > mysl, wedlug niego najwazniejsze miesce spotkan mieszkancow kazdej
          miejscowosci
          > - i slusznie, byl Rynek. Wiec poszlismy na rynek. (bylo to jakies 4lata
          temu.
          > Gdy na juz na nim bylismy, stanal jak wryty i powiedzial, ze robimy sobie
          zarty
          > , ze cos takiego to niemoze byc rynek!! Kilka tygodni pozniej, pojechalismy
          do
          > Tarnowa. Na rynek weszlismy okolo godziny 17. Wyszlismy po 02:00 w nocy.
          Cudown
          > e miejsce. Choc Tarnow ma 2razy mniej mieszkancow od Radomia, zycie tam
          kwitnie

          bez przesady ... bywam w Tarnowie regularnie. az ak różowo to nie jest ... moze
          trafiłes na jakiś wyjątkowy dzien. ale fakt - w Radomiu pod tym względem dużo
          do zrobienia.

          > To taka mala rzecz, ilustrujaca nieco to, jak inni postrzegaja Nasze miasto,
          a
          > takze to jak powinno, wygladac. Niech niebuduja sie same tepe dyskoteki,
          multik
          > ina (choc potrzeba ich takze). Niech Radom stanie sie miastem wieczorowym,
          niec
          > h bedzie to miasto z klasa, a nie tylko szarzyzny i beznadziei! Marzy mi sie
          te
          > n Radom, a wiem, ze marzyc to znaczy ZROBIC!

          chcieć to MÓC. lotnisko w Raodmiu nie działa bo ci od których wszystko zalezy
          nie mają krzty wiary w powodzenie przedsięwzięcia. takich ludzi nalezałoby
          zapakować w rakiete i wysłać na marsa żeby szukali tam kobaltu.
          wstań rano, powiedz sobie "kocham Radom" i zastanów się co dziś możesz zrobic
          dla miasta. często "dla miasta" może byc róznoznacze z "dla siebie". to się nie
          wyklucza wbrew pozorom. jesli tak pomysli choć połowa radomian to jesteśmy
          wygrani.
          pozdr!
    • Gość: AnnaB Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.06, 11:59
      Uważam ,że w Radomiu powiino zadbać się o porządek, czystość. Stan chodników
      przy dworcu kolejowym jest fatalny.Wyłamane płyty , bród. Tragiczne są chodniki
      przy ulicy Jaracza obok szkoły Nr 28. Brudny i zaniedbany park Planty. Wycięto
      połamane drzewa po wichurze ale w to miejsce nie posadzono ani jednego.Na
      miejscu gdzie jest plac zabaw obok dawnej łaźni połane ławki ,hustawki.
      Na dodatek naprzeciwko Apteki przy Traugutta obok dworca ustawiono kilka dni
      temu na TRAWNIKU ogródek piwny.Jakby nie było miejsc utwardzonych i oddalonych
      od budynku mieszkalnego. Skandal, ten co wydał takie pozwolenie powinien sobie
      pod domem postawić taki ogródek i słuchać wrzasków podpitych osobników.
      • Gość: KIBIC Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.dc.dc.cox.net 11.05.06, 13:11
        Za ten stan rzeczy ponosza odpowiedzialnosc wladze miasta i dawno juz pisalem,
        ze Prezydent powinien byc wlasnie za stan ulic, chodnikow i smiecie odwolany.

        A ja mam troche inne spojrzenie na miasto. Miasto Kazimierzowskie powinno byc
        odrestaurowane od "tylu" czyli podworek. One powinny byc piekne,
        zagospodarowane, omalowane, pachnace, pelne drzew i kwiatow oraz malych
        sklepikow, kawiarenek, zakladow drobnej uslugi, malych biur, itp.
        A to powinni robic takze sami mieszkancy i woluntariusze ze wszystkich
        radomskich organizacji, ktore powinny umieszczac tam i dzielic powierzchnie
        uslugowa.

        Wtedy powstalby "klimat" tego miasta.
        • domel_radom Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 11.05.06, 20:37
          Niezrozumielem wypowiedzi, bodajze Redozygen'a, o drzewach przy drogach. One wszystkie powinny byc wyciete! I nie powinny byc sadzone nowe! Ile ludzi przez nie ginie. Spojrzmy na kraj, majacy ogromne doswiadcze w tej sprawie, Finlandie. Najbezpieczniejsze drogi w Europie. Wiele nowych technologii itp.

          Co do tej wielkomiejskiej zieleni, to jestem za takimi terenami jak staw, troche przestrzeni i drzewa - prawie jak przy Jana Pawla za kosciolem, troszke tylko inaczej. Jestem przeciwny gospodarowaniu ogromnych powierzchni pod niefunkcjonalne parki. Jezeli maja to byc tereny na ktorych znajda sie: bezpieczne, nowoczesne place zabaw dla dzieci, fontanny, rozwiazany zostanie problem "kupczacych" ptakow, gdy bedzie silownia na wolnym powietrzu (widzialem takie w warszawie), jezeli beda tereny do aktywnego ich uzycia a nie przesiadywania na lawce to jestem za.

          Co do tej zabudowny, to ja nie chce budowac: byle jak i byle gdzie. Tereny zielona, jak za kazdym blokie, powinny byc uporzadkowane i powinny tam zostac. Drzewka przy ulicach takze byc powinny, miedzy ulicami powinny byc kwiaty... tylko jakies odporne na spaliny, i dajace najwiecej tlenu.

          Chcialbym zobaczyc to miasto ozywione, pelne radosci i niekonczocej sie zabawy! Chce widziec to miasto ludzi aktywnych, mlodych ale niezapominajacych o innych, tolerancyjne i nadewszystko bogate i bezpieczne! To jest to czego oczekuje. Chce wielu kawiarenek, kamer na ulicach, klimatu, alternatywy na wieczorne siedzenie przed telewizorem - dla wszystkich: od maluchow po najstarszych! Miasto pachnace z rana swiezymi buleczkami, a na wieczor roznaczacymi sie zapachami restauracyjek. Miasto ludzi usmiechniety, na kazdym kroku widzacych cos pieknego!

          Czekam na to miasto z utesknieniem, i wierze, ze bedzie ono moim miastem!

          Pozdrawiam serdecznie! :)
          • waszkawaszka Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 11.05.06, 21:01
            domel podpisuje sie pod Twoimi slowami w calej okazalosci!!! to niesamowite ze
            gdy wyjdzie sie wieczorem na ul. Żeromskiego chocby na spacer to straszy ona
            pustkami... znikoma ilosc kawiarenek i innych miejsc gdzie mlodzi ludzie, oraz
            starsi mieli by mozliwosc spedzenia wolnego czasu.. tez chce miasto takie o
            jakim Ty pisales i wieze ze kiedys ono takie wlasnie bedzie!
          • wichajsterr Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 11.05.06, 21:08
            > Niezrozumielem wypowiedzi, bodajze Redozygen'a

            redoxygene

            > o drzewach przy drogach. One ws
            > zystkie powinny byc wyciete! I nie powinny byc sadzone nowe! Ile ludzi przez
            ni
            > e ginie. Spojrzmy na kraj, majacy ogromne doswiadcze w tej sprawie,
            Finlandie.
            > Najbezpieczniejsze drogi w Europie. Wiele nowych technologii itp.

            Z tego co wyczytałem, chodzi o drzewa na terenie zabudowanym, czyli w mieście.
            Nie przy trasach, szosach bo tam faktycznie trzeba to wyciąć w cholerę, nawet
            już to robią.

            > Co do tej wielkomiejskiej zieleni, to jestem za takimi terenami jak staw,
            troch
            > e przestrzeni i drzewa - prawie jak przy Jana Pawla za kosciolem, troszke
            tylko
            > inaczej.

            Zasadzili drzewka i tam :^)

            >Jestem przeciwny gospodarowaniu ogromnych powierzchni pod niefunkcjon
            > alne parki

            Zagospodarowywania ogromnych powierzchni też nie jestem zwolennikiem, ale
            budowie parku np. na osiedlu mieszkaniowym, tam gdzie na pewno nie staną bloki,
            to jestem ZA!

            >Jezeli maja to byc tereny na ktorych znajda sie: bezpieczne, nowocz
            > esne place zabaw dla dzieci, fontanny, rozwiazany zostanie
            problem "kupczacych"
            > ptakow, gdy bedzie silownia na wolnym powietrzu (widzialem takie w warszawie),
            > jezeli beda tereny do aktywnego ich uzycia a nie przesiadywania na lawce to je
            > stem za.

            Place zabaw są w każdym parku w Radomiu, fontanny są w jednym, za to w
            leśniczówce są mostki i jest jeziorko i rzeczka (nie wiem nie pamiętam
            dokładnie dawno nie byłem). „Kupczących” ptaków raczej się nie da wysiedlić z
            nikąd :-P, Co do siłowni to zaraz zleca się dresy i.... za to w parkach są
            jeszcze i to w Radomiu: stoły do ping ponga, stoły do szachów i jeszcze jakieś
            pierdoły.
            Poza tym terenów do pozytywnego użycia się nie zagospodarowuje parkiem :)

            > Co do tej zabudowny, to ja nie chce budowac: byle jak i byle gdzie.

            Każdy, chyba tak chce.....

            >Tereny ziel
            > ona, jak za kazdym blokie, powinny byc uporzadkowane i powinny tam zostac.

            Nie za każdym blokiem da sie zrobić teren zielony.A jeśli są to owszem powinny
            być posprzątane.

            >Drze
            > wka przy ulicach takze byc powinny, miedzy ulicami powinny byc kwiaty...
            tylko
            > jakies odporne na spaliny, i dajace najwiecej tlenu.

            Drzewka krzewy gdzie się da są sadzone. Jakie wymagania co do kwiatków he he :)

            > Chcialbym zobaczyc to miasto ozywione, pelne radosci i niekonczocej sie
            > zabawy!Chce widziec to miasto ludzi aktywnych, mlodych ale
            niezapominajacych o innych
            > , tolerancyjne i nadewszystko bogate i bezpieczne! To jest to czego oczekuje.

            Ja też... :(

            C
            > hce wielu kawiarenek, kamer na ulicach, klimatu, alternatywy na wieczorne
            siedz
            > enie przed telewizorem - dla wszystkich: od maluchow po najstarszych! Miasto
            pa
            > chnace z rana swiezymi buleczkami, a na wieczor roznaczacymi sie zapachami
            rest
            > auracyjek. Miasto ludzi usmiechniety, na kazdym kroku widzacych cos pieknego!

            Nie odfruń nam tu.... Marzenia piękna rzecz trzeba dążyć do ich realizacji.

            > Czekam na to miasto z utesknieniem, i wierze, ze bedzie ono moim miastem!

            Trzeba działać :). A miasto zawsze będzie „twoje” :)

            >Pozdrawiam serdecznie! :)

            Pozdrawiam :^)
          • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 11.05.06, 21:54
            > Niezrozumielem wypowiedzi, bodajze Redozygen'a, o drzewach przy drogach.

            Pitagora

            >One ws
            > zystkie powinny byc wyciete! I nie powinny byc sadzone nowe! Ile ludzi przez
            ni
            > e ginie. Spojrzmy na kraj, majacy ogromne doswiadcze w tej sprawie,
            Finlandie.
            > Najbezpieczniejsze drogi w Europie. Wiele nowych technologii itp.

            Co innego jesli mowimy o trasach szybkiego ruchu, a co innego jesli mowimy o
            miescie. Trzeba wiedziec co to jest ograniczenie predkosci i jej dostosowywanie
            do panujacych warunkow. Nie rozumiem zatem twojego toku rozumowania typu "skoro
            ludzie gina na drzewach tracac panowanie nad kierownica, to wyciac drzewa".
            Moze sparafrazujemy "skoro ludzie nie kasuja biletow w autobusach to zniesc
            bilety". Bez przesady.

            > Co do tej wielkomiejskiej zieleni, to jestem za takimi terenami jak staw,
            troch
            > e przestrzeni i drzewa - prawie jak przy Jana Pawla za kosciolem, troszke
            tylko
            > inaczej. Jestem przeciwny gospodarowaniu ogromnych powierzchni pod
            niefunkcjon
            > alne parki.

            Warszawa jest przykladem realizacji koncepcji urbanistycznych najwyzszych
            lotow. Mysle, ze tamtejsi urbanisci reprezentowali podejscie wlasnie podobne do
            twojego. Bez urazy, ale czy ty byles w jakimkolwiek miescie europejskim,
            ktorego zabudowa jest uznawana za wzorcowy przyklad dorobku urbanistyki?
            Rozumiem, ze krakowskie Planty tez nie sa potrzebne. Nie dosc, ze bezuzyteczny
            park, to jeszcze obok drogi.

            > Jezeli maja to byc tereny na ktorych znajda sie: bezpieczne, nowocz
            > esne place zabaw dla dzieci, fontanny

            A po co fontanny? Przeciez to tez strata terenu i to tylko po to, aby mozna
            bylo sobie popatrzec. Poza tym dzieci sie tam kapia i ptaki z nich wode pija.
            Dzieci to sie powinny w domu bawic a nie na placach, na ktorych przeciez mozna
            sklep wybudowac. Ten sam tok myslenia...

            >, rozwiazany zostanie problem "kupczacych"
            > ptakow, gdy bedzie silownia na wolnym powietrzu (widzialem takie w
            warszawie),
            > jezeli beda tereny do aktywnego ich uzycia a nie przesiadywania na lawce to
            je
            > stem za.

            Problem "Kupczacych ptakow" mozna rozwiazac na wiele sposobow. Najlepiej
            zastosowac sposob Zyrinowskiego-postawic wosjko i niech strzela do wszystkich
            przelatujacych ptakow.

            > Co do tej zabudowny, to ja nie chce budowac: byle jak i byle gdzie. Tereny
            ziel
            > ona, jak za kazdym blokie, powinny byc uporzadkowane i powinny tam zostac.
            Drze
            > wka przy ulicach takze byc powinny, miedzy ulicami powinny byc kwiaty...
            tylko
            > jakies odporne na spaliny, i dajace najwiecej tlenu.
            >
            > Chcialbym zobaczyc to miasto ozywione, pelne radosci i niekonczocej sie
            zabawy!
            > Chce widziec to miasto ludzi aktywnych, mlodych ale niezapominajacych o
            innych
            > , tolerancyjne i nadewszystko bogate i bezpieczne! To jest to czego oczekuje.
            C
            > hce wielu kawiarenek, kamer na ulicach, klimatu, alternatywy na wieczorne
            siedz
            > enie przed telewizorem - dla wszystkich: od maluchow po najstarszych! Miasto
            pa
            > chnace z rana swiezymi buleczkami, a na wieczor roznaczacymi sie zapachami
            rest
            > auracyjek. Miasto ludzi usmiechniety, na kazdym kroku widzacych cos pieknego!
            >
            > Czekam na to miasto z utesknieniem, i wierze, ze bedzie ono moim miastem!
            >
            > Pozdrawiam serdecznie! :)
            >

            Tutaj akurat sie zgadzam.
            • pitagor Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 12.05.06, 09:15
              >One wszystkie powinny byc wyciete! I nie powinny
              >byc sadzone nowe! Ile ludzi przez nie ginie.

              Rozbawiłeś mnie :) Mam rozumieć że wg. Ciebie drzewa same wychodzą na ulicę i
              rzucają się na biednych kierowców. Sądzisz że tak samo jest ze słupami, rowami,
              deszczem, śniegiem, koleinami, pieszymi? Ciekawe.
              • domel_radom Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 12.05.06, 16:51
                Zaje** mnie zrozumieliscie. Czy wy niewdzicie, ze ludzie sie rozwalaja przez te drzewa? Jakby ich nie bylo, pyloby np: pole, to ludzie by w nie wjechali i bylby spokoj. Oczywiscie najlepiej byloby zamontowac jakies siatki czy cos... ja mowie o drogach poza miejskich. Zeby nie bylo...

                Pozdrawiam rozbawionego Pitagora!
                • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 12.05.06, 20:23
                  Tez jestem rozbawiony. Jak zapewne zauwazyles rozmawiamy o miescie i parkach
                  oraz o pasach zieleni ulicznej. A nie o wsi i przydroznych drzewach stojacych
                  wzdluz szosy. Albo mowisz o jednym i nie wplatasz drugiego, albo, jesli nie
                  wiesz, to nie mow. Twoje podejscie jedzie daleko posunietym subiektywizmem.
                  --

                  ZLIWKIDOWAC LATARNIE I SLUPY TRAKCYJNE!!! KOSZE NA SMIECI ZAGRAZAJA
                  BEZPIECZENSTWU PRZECHODNIOW!!
                  • Gość: zonk Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 12.05.06, 20:33
                    radomianie w 80%. wymienic 3/4 mieszkancow, wydalic meneli nierobow pijakow i
                    bedzie sie wreszcie zylo znacznie znacznie lepiej
                    • Gość: LP Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 12.05.06, 21:20
                      Drodzy szanowni Radomianie. Odnoszę wrażenie, że odkrywamy Amerykę na nowo.
                      Wystarczy wyjechać do Kielc, Krakowa, Warszawy, Poznania, by stwierdzić, że
                      stopień zacofania Radomia jest PRZERAŻAJĄCY. Nie widać tu śladu pracy
                      urbanistów, arcitektów. Wszystko idzie na żywioł. Czym zajmują się władze
                      miasta, architekci Kornatka, Derlatka, że do tak skandalicznego stanu miasta
                      dopuścili. A co do wyglądu rynku, to w innych miastach doprowadzenie do stanu z
                      którego można byc dumnym trwało 4-5 lat. U nas rewitalizacja (jakież piękne
                      słowo) rynku rozłożona jest na kilkadziesiąt lat. Rozpacz. Miasto jest
                      zaniedbane w każdej dziedzinie. Połamane chodniki, prymitywny układ
                      komunikacyjny, budowlane szkarady, braki w obiektach sportowych i kulturalnych,
                      itp. Taki stan rzeczy powoduje emigrację najbardziej wartościowej młodzieży do
                      innych miast. Radom kształci, ponosi koszty a korzystają inni. W mieście tym
                      należy przeprowadzić pracę od postaw, ale kto to zrobi? Władze złożone z takich
                      ludzi jak Marcinkowski, Nita-lekarz, Nita-pseudo-profesor,Banasiewicz, Fałek,
                      Rejczaki, Wlazło, Langowski i wielu, wielu innych nieudaczników? Jest bardzo
                      źle i żadne nawoływania ze strony internautów do zakasania rękawów i
                      szturmowszczyzny tego stanu nie zmienią. Potrzebne są rozwiązania systemowe.
                      Niewielu Radomian pamięta czas kiedy w 1976 roku Radom został awansowany do
                      rangi wojewódzkiej to niemal całą kadrę zarządzającą miastem trzeba było
                      zaimportować z zewnątrz, bo miejscowa była zbyt prymitywna i zepsuta.
                      Musi zdarzyć się cud abyśmy mieli Radom jako powód do dumy. Ale podobno w cuda
                      trzeba wierzyć.
                      • pitagor Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 12.05.06, 22:27
                        > Wystarczy wyjechać do Kielc, Krakowa, Warszawy, Poznania, by stwierdzić, że
                        > stopień zacofania Radomia jest PRZERAŻAJĄCY. Nie widać tu śladu pracy
                        > urbanistów, arcitektów.

                        Przepraszam, ale bredzisz tym bardziej jeśli podajesz przykład W-wy jako
                        prawidłowo ukształtowanego miasta. Polska to jeden wielki bałagan przestrzenny i
                        Radom wcale nie odbiega w tym względzie od innych miast. Oczywiście nie jest to
                        powód do dumy.
                        • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 12.05.06, 23:19
                          Przyklad Kielc takze nie jest trafiony do konca. Studiuje w tym miescie i
                          czasami mi rece opadaja. Zgadzam sie z przedmowca-cala Polska nie ma szczescia
                          do racjonalnego myslenia i planowania.
                          • Gość: zonk Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 13.05.06, 00:00
                            przeniesc Polske do Niemiec! albo do Szwajcarii najlepiej
                            • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 13.05.06, 23:06
                              Najlepiej to do Holandii:P Hehe
                              • Gość: KR! Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.06, 11:04
                                A ja uważam ,że w Radomiu będzie normalnie kiedy do władzy dojdą ludzie urodzeni w Radomiu a nie spadochroniarze z prowincji i innych miast!
                                Najbardziej w Radomiu brakuje mi:
                                Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego
                                Filharmonii Radosmkiej na 700 miejsc wraz znowym budynkiem szkoły muzycznej
                                Dużej Hali Sportowej na 5000 miejsc
                                drugiego po multipleksie Helios multipleksu
                                stadionu Radomiaka nowego na minimum 15000 miejsc
                                tramwajów
                                remontu placu przed dworcem PKP
                                dalszego remontu depatak
                                rewitalizacji starówki radomskiej
                                powiększenia liczby mieszkańców Radomia
                                powrotu radomian z innych miast do Radomia, powrotu rodowitych radomian głównie ze stolycy
                                porządnego klubu muzycznego z fajnymi koncertami
                                remontu kamienic
                                nowych lepszych dróg
                                zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców
                                • isoxazolidine Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 14.05.06, 11:49
                                  Gość portalu: KR! napisał(a):

                                  > Dużej Hali Sportowej na 5000 miejsc

                                  budowa hali w widownią na 5tys miejsc to nieporozumienie. jesli Radom ma
                                  aspirowac do roli organizatora imprez wiekszego kalibru, to 5tys nie daje nam
                                  nic. jeli budowac (a trzeba!) to 10-15tys.

                                  > drugiego po multipleksie Helios multipleksu

                                  przydałby się w ramach poprawy konkurencyjnosci, ale na liscie moich
                                  priorytetów wyżej jest wiele innych spraw - np wymieniany przez ciebie stadion
                                  czy duża hala sportowa.

                                  > stadionu Radomiaka nowego na minimum 15000 miejsc

                                  minimum

                                  > tramwajów

                                  ale czemu miałyby słuzyć? zaspokojeniu frustracji?

                                  > powiększenia liczby mieszkańców Radomia

                                  cóż stary - masz pole do popisu - do boju :-)

                                  > porządnego klubu muzycznego z fajnymi koncertami

                                  ba ...
                                  • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 14.05.06, 13:40
                                    > > tramwajów
                                    >
                                    > ale czemu miałyby słuzyć? zaspokojeniu frustracji?

                                    Zaspokojeniu potrzeb transportowych. Zaspokojeniu frustracji np. moglaby sluzyc
                                    filharmonia, czy hala sportowa, aby mozna bylo organizowac imprezy
                                    miedzynarodowe. Jest to dokladnie ta sama pileczka, ktora mozna odbic w strone
                                    innych pomyslow na zdrowy Radom. Ja rozumiem, ze nie uwazasz tramwaje uwazasz
                                    za zbyteczne, ale w takim razie jakim sposobem masz zamiar rozwiazywac problemy
                                    transportowe Radomia? Tramwaje sa rozwiazaniem radykalnym, choc nie ukrywam, ze
                                    ja bym sie przychylal do czegos troche tanszego i prostszego.
                                    • isoxazolidine Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 14.05.06, 17:52
                                      kolejka miejska przy wykorzystaniu istniejacego torowiska.
                                      plus optymalizacja systemu przewozow autobusowych.
                                      • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 15.05.06, 02:22
                                        No i wiedzialem, ze to powiesz:P Wg mnie-absolutnie nie! Dlatego rozszerzono
                                        poczatkowy pomysl SKM i teraz egzystuje on jako SKR, bo dla komunikacji
                                        miejskiej odgrywalby on marginalna role. SKR moze funkcjonowac jako jeden ze
                                        srodkow komunikacji miejskiej, ale najmniejszych szans nie ma na to, aby stal
                                        sie trzonem komunikacji. A w przypadku tramwajow, chodzi o elektryfikacje oraz
                                        przyspieszenie predkosci na glownych szlakach. Takze chodzi o analize
                                        ekonomiczna, ktora uzasadnialaby byt tramwajow. Watpie, aby naklady poniesione
                                        na przystosowanie linii kolejowej do potrzeb SKM przy spodziewanych potokach
                                        pasazerow sie kiedykolwiek zwrocily. Jesli zas chodzi o SKR i nakladanie sie
                                        poszczegolnych linii w granicach miasta w celu uzyskania efektu podobnego do
                                        SKM, budowa bylaby o wiele bardziej i ekonomicznie i funkcjonalnie uzasadniona.
                                        Jednak tak czy inaczej, w naszych warunkach, SKR bedzie pelnil (m. in. przez
                                        zasieg oddzialywania oraz umiejscowienie przystankow) marginalna role dla
                                        regularnej KM. Powtorze-w ten sam sposob mozna kwitowac kazda inwestycje w
                                        Radomiu. Nad tramwajami byly prowadzone rozne analizy, ktore NIGDY nie
                                        podwazyly zasadnosci budowy linii tramwajowej w Radomiu. Dla przykladu dla
                                        utworzenia lotniska cywilnego nie byly. Mozna to interpretowac tak, ze to
                                        wlasnie lotnisko jest przejawem megalomanii itd. Jesli kolega sie wypowiada p-
                                        ko tramwajom jednoczesnie lansujac idee lotniska, to kolega sie nie powinien
                                        dziwic, ze ktos jest przeciwny temu lotnisku, wskazujac inna lokalizacje
                                        (oczywiscie wg niego korzystniejsza i bardziej uzasadniona, a nam zarzuci
                                        megalomanie). Uwazam, ze nie powinienes w ten sposob podchodzic do problemu.
                                        Zwlaszcza, ze chcesz zastapic tramwaje zoptymalizowanymi autobusami i
                                        niepotrzebna SKM, lub SKR majaca marginalny udzial w przewozach. Lotniska nie
                                        zastapisz pociagiem, a pociagu autobusem.
                      • isoxazolidine Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 14.05.06, 11:45
                        Gość portalu: LP napisał(a):

                        > Nie widać tu śladu pracy
                        > urbanistów, arcitektów. Wszystko idzie na żywioł. Czym zajmują się władze
                        > miasta, architekci Kornatka, Derlatka, że do tak skandalicznego stanu miasta
                        > dopuścili.

                        od kilkunastu lat nie było ani jednego konkursu architektonicznego ogłoszonego
                        przez miasto. wszystko robi jedyna słuszna instytucja. dalsze pytania potrzebne?


                        > Radom kształci, ponosi koszty a korzystają inni. W mieście tym
                        > należy przeprowadzić pracę od postaw, ale kto to zrobi? Władze złożone z
                        takich
                        >
                        > ludzi jak Marcinkowski, Nita-lekarz, Nita-pseudo-profesor,Banasiewicz, Fałek,
                        > Rejczaki, Wlazło, Langowski i wielu, wielu innych nieudaczników?

                        w rakiete i na marsa - niech szukają kobaltu albo unnilpentium ;-)

                        > Niewielu Radomian pamięta czas kiedy w 1976 roku Radom został awansowany do
                        > rangi wojewódzkiej to niemal całą kadrę zarządzającą miastem trzeba było
                        > zaimportować z zewnątrz, bo miejscowa była zbyt prymitywna i zepsuta.

                        1975 chyba ;-)
                        ale co do kadry - sporo racji. inna sprawa, że przywieziono tu sporo
                        wyprztykańców z innych miast, którzy mieli Radom w nosie ...

                        > Musi zdarzyć się cud abyśmy mieli Radom jako powód do dumy. Ale podobno w
                        cuda
                        > trzeba wierzyć.

                        nie cud. to się nazywa PRACA ORGANICZNA. każdy ma jedną szabelkę. podniesmy ją
                        w przemyślany sposób jesienią. tylko tyle. podziekujmy tym wymienionym przez
                        Ciebie i jeszcze parudziesięciu kolejnym, równie "zasłużonym".
                        pozdrawiam!
    • Gość: Crux Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.kom / *.os1.kn.pl 14.05.06, 14:23
      Ale fajny wątek - tylko szkoda, że z niego nic nie wyniknie...

      Nie wyniknie, bo wyniknać nie może. Co zmienić? Ależ to "proste"... "Wystarczy"
      ściągnąć inwestorów, którzy dadzą pracę radomianom i zapłacą za nią powyżej
      średniej krajowej. Wówczas pojawią się i parki, i kawiarnie, i życie nocne, i
      filharmonia, i hala sportowa itd.

      Zapominacie, że kawiarnie są skutkiem rozwoju miasta, a nie jego przyczyną.

      Ale jak to zrobić? Jak ściągnąć tych inwestorów? No to już dużo trudniejsze
      pytanie ;) Przy czym należy rozróżnić inwestorów i "inwestorów". Chociaż tych
      drugich też nie można bagatelizować, ale, wybaczcie, żaden kolejny multipleks
      (których osobiście nie znoszę), ani kolejne centrum handlowe (nawet, gdyby było
      na bardzo euopejskim poziomie), ani żaden basen, czy kręgielnia, nie zapewnią
      rozwoju temu miastu.

      Ja proponowałbym zacząć od poprawy kształcenia na Politechnice Radomskiej (+
      poszerzenie kształcenia o bardziej perspektywiczne kierunki), położenia nacisku
      na dobre skomunikowanie z resztą kraju (drogi, kolej i lotnisko), maksymalnych
      ulg dla inwestorów (czy przypadkowo w Radomiu nie działa podstrefa
      tarnobrzeska?). No jest jeszcze jedno rozwiązanie - ktoś z Was zainwestuje w
      Radomiu i da pracę ludziom na godziwym europejskim poziomie (wówczas patriotyzm
      lokalny zwycięży względy merytoryczne).

      Gwarantuję, że wówczas w rozwoju miasta nie przeszkodzi żaden prezydent, nawet
      gdyby był z Kielc :))) Wszystko inne przyjdzie samo, także nowi "inwestorzy"
      (choć o kolejnych inwestorów nadal trzeba będzie się starać) i być może Radomiak
      w I lidze...

      Tradycyjne pozdrawienia z zaprzyjaźnionych Kielc, którym również przydałyby się
      moje dobre "rady" ;-)
      Wujek Dobra Rada :)))
      • Gość: KR! Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.06, 15:39
        Wybierzmy do władz Radomia tylko rodowitych radomian , prezydent rodowity radomianin , 28 radnych rodowitych radomian , 9 posłów rodowitych radomian i 2 senatorów rodowitych radomian.Dośc już w Radomiu spadochroniarzy z prowincji czy innych miast!A i MARCINKOWSKI MUSI ODEJSĆ wraz ze swymi kumplami z pseudo partyjek anty radomskich RSO I Radomian Razem!
        • Gość: iga Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: *.internet.radom.pl 14.05.06, 17:21
          KR! ja bym poszła dalej z tymi "rodowitymi" i postawiłabym warunek : rodowity
          radomianin to spłodzony i urodzony w Radomiu. OK ? I tak trzymać!
          • isoxazolidine Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 14.05.06, 17:55
            może jeszcze sprawdzajmy życiorysy do 4 pokolen wstecz - czy aby jakis
            pradziadek nie urodził sie koło Kielc albo czy nie walczył w Reichsmarine ;-)
      • Gość: kama Re: Co się powinno zmienić w Radomiu IP: 82.139.45.* 14.05.06, 22:11
        www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/wielki;biznes;przenosi;sie;do;pe
        tersburga,57,0,155449.html

        może ktoś z władz przeczyta i pomysli o Radomiu

        • redoxygene Re: Co się powinno zmienić w Radomiu 15.05.06, 02:31
          Hehe. Bylem, widzialem. Tzn nie strone inernetowa tylko miasto a w nim rozmach
          i inwestycje. Nie zestawiaj Petersburga z Radomiem. Nawet zestawienie z
          Warszawa i Krakowem razem wzietymi tez jest smieszne. Wiele wody w Wisle
          uplynie nim Polska bedzie w stanie porownac cokolwiek z Petersburgiem czy
          Moskwa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka