bennyblanco 14.01.07, 10:06 Nie da się po niej jeździć. Kiedy wreszcie ją wyremontują ? No pytam się:kiedy ?! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: czech Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.07, 10:12 Co z ul. 1905 roku ? MPU robi projekt..........uff ufff uffff Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Co z ul. 1905 roku ? 14.01.07, 11:00 I to jaki projekt!. Będzie przebudowywany ciąg ulic Maratońśka-1905 r- Poniatowskiego. Projekt przewiduje takze budowe wiaduktu nad skrzyżowaniem Limanowskiego-Maratońska-1905 r., oraz tunelu pod 1905 roku w ciągu ulicy Młodzianowskiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czech Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.07, 11:17 Wydaje mie się to nierealne i jyuż. Było w tym mieście wiele projektów tuneli (np. projekt wykonawczy przejścia ul Okulickiego pod Kielecką), wiaduktów i linii tramwajowych. Z tego co mogę sobie przypomnieć w ostatnich latach powstał w zasadzie jeden - tunel na al.Wojska Polskiego przy lotnisku. A przecież miały być jeszcze wiadukty np na skrzyżowaniu Maratońskie i Kieleckiej. wg mnie wqażniejszy byłby tunel pod torami na Wjazdowej zamiast wiaduktu nad skrzyżowaniem Limanowskiego-Maratońska-1905 r. Uwierzę w to jak zobaczę efekt finalny. Nie wierzyłbym tak za bardzo MPU Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kierowca bombowca Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.07, 14:36 Wiadukt? Tunel ?! Niech chociaż asfalt wymienią bo na tych koleinach i garbach to się można zabić nawet przy przepisowej jeździe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macadam Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.07, 19:12 MPU wykonuje wyłącznie koncepcję przebudowy. Na projekt techniczny będzie rozpisany przetarg ogólnopolski. Zobaczymy kto go wygra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turbo_fan Kto by nie wygrał i tak AS spartaczy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.07, 20:02 Ty, macadam z tego co pamiętam ty jakiś z ASem powiązany jesteś, więc oświeć mnie złociutki ty mój i z łaski swojej powiedz mi co się stało z tą chlubą as- transpec, czyli swego czasu ultra-nowoczesną otaczarka marin która stała na kozienickiej. Dzisiaj oczy ze zdumienia przecierałem! hę?????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macadam Re: Kto by nie wygrał i tak AS spartaczy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.07, 20:16 Słuchaj, związany to ja jestem ze swoją małżonką a nie z asem. Moja wypowiedzi staram się formować w sposób przystępny dla ogółu forumowiczów, niekoniecznie znających sprawy od podszewki i o ile wydaje mi się bestronnie. Jeżeli odnosisz inne wrażenie to znaczy, że jesteś przeciwnikiem prawdy. ąle to Twój problem. O ile wie As zafundował sobie jeszcze lepszą otaczarkę i o większej wydajności. A otaczarka była firmy MARINI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turbo_fan marin a marini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.07, 07:57 Wychodzi na to, żę asfalt będzie lepszy o to "i" - niby niewiele, ale w tym przypadku to na prawde dużo! A co do nazwy to na prawde duża różnica. "...zafundował sobie jeszcze lepszą....." to tamta była taka dobra? Powiedz mi mój miły, jaka ona dobra była skoro Żółkiewskiego połnocna nitka była frezowana, Jana Pawła - całość, bardacha się robi na Kieleckiej, koleiny po pół roku na Żółkiewskiego a co poza Radomiem trudno powiedzieć. Jak zwykle odpiszesz, że projekt, technologia przez projektanta przewidziana itp, itd.... Tylko że ZYKO, Interbud, Drog-Pol (RODRO) nie mają tych problemów co AS. Dla nich jest inna technologia? DROGPOL wyremontował E7 Radom-Szydłowiec i nie ma tam kolein chociaż jest dużo większe natężenie ruchu- patrz liczba tzw. osi przeliczeniowych- a na waszych bitumach nie za halo jest po kwartale. P.S. Staromiejska wkrótce zacznie się sypać, ale co tam gwarancja już minęła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macadam Re: marin a marini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.07, 21:10 Widzisz słodziutki, nawet z najlepszego mięsa można zrobić przypalony kotlet. Sam też sobie odpowiedziałeś na pytanie o innych błędach np. projektowych. Dla ścisłości masy asfaltowe na ul. Jana Pawła II dla Asa produkowało Rodro (było tak dobre, że splajtowało). Interbud wogóle nie produkuje mas, ale wykonywał pierwszy odcinek ul. Starokrakowskiej. A Drogpol ? Jego "sztandarową" inwestycją jest np. droga Szydłowiec - Przysucha, ul. Piłsudskiego w Sakarżysku- Kamiennej, ul. Starokrakowska i ul. Krychnowicka w Radomiu. Jak widzisz ten nie robi błedów kto nic nie robi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turbo_fan Re: marin a marini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 07:32 Interbud nie robi mas to wiem, Co do RODRO to można się ich czepiać że splajtowali tak samo jak BIT-BETu z ul.Kozienickiej 70, no nie? Wiadomo znającym temat, że DROGPOL przejął RODRO. A co do Starokrakowskiej- Krychnowickiej i trasy Przysucha-Szydłowiec to chyba nie masz zastrzeżeń. Wiesz, tak na prawde nie miam nic przeciwko temu żeby AS robił drogi, tylko pod takim warunkiem że będzie to tak jak w motto reklamowym Transpec -solidność. Gdyby za prywatne pieniądze robili drogi, to niechby nawet z g.ówna nawierzchnie była ale skoro idą na to pieniądze publiczne to ma być to dobrej jakości. Nie po to płace miesięcznie podatki, ty pewnie także. Oby się okazało że nowa otaczarka będzie nie tylko 2x wydajniejsza ale i 2 x lepsza. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macadam Re: marin a marini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 20:08 Ja też nie mam nic przeciwko temu żeby drogi budowały firmy dobre. Dlatego wszystkie przetargi na wykonastwo są ogólnopolskie. Każdy może w nich startować. Jeżeli jest tak źle, to czemu startują tylko radomskie firmy? Co do przytoczonych dróg "drogpolowskich" to tak samo nie mam pretesji jak np. za Jana Pawła itd. Co do jakości Rodro (pracowałem w nim 13 lat) o jakości firmy niech świadczy, że prywatny nabywca kupił ją prawie za przysłowiową złotównkę (niedrogo) a z całej rzeszy pracowników do dziś pracuje chybe z pięć osób fizycznych i ok. 5 może 6 umysłowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kerowca Błędy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 07:35 Skoro są błędy w projekcie to po co firma się bierze za taki przetarg po którym może mieć problemy. Skoro są takimi doskonałymi fachowcami to czemu nie zawnioskują poprawek, czemu się podejmują czegoś co od początku jest bublem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: macadam Re: Błędy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 20:15 Dlatego, że dokumentację projektową wykonyje fachowiec ze specjalnymi uprawnieniami do projektowania w zakresie np. dróg. Taki projekt jest sprawdzany przez innego uprawnionego projektanta. Ale w wykonastwie pracownicy z uprawnieniami do projektowania nie pracują (lub pracuję sporadycznie)i ten bez uprawnień projektowych nie ma prawa negować tego co wymyślił uprawniony projektant. Są prawa autorskie dla wykonanych projektów i projektanci bronią swoich racji (czasami być może nie zawsze najlepszych). Odpowiedz Link Zgłoś
isoxazolidine Re: Co z ul. 1905 roku ? 14.01.07, 23:05 MPU? AS? Nita wielotorowiec? Swistak co zawija w sreberka? Odpowiedz Link Zgłoś
dkt1984 Re: Co z ul. 1905 roku ? 14.01.07, 22:58 A trzy pasy w jednym kierunku będą? Bo dwa to tam nie wystarczają!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: benek Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.tkdami.net 14.01.07, 23:10 a ścieżki rowerowe?!!! Odpowiedz Link Zgłoś
isoxazolidine Re: Co z ul. 1905 roku ? 14.01.07, 23:11 bedą ........... realizowane wielotorowo ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk zlewy Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.07, 00:15 cztery, dwa górą dwa dołem. I rondo dla lini tramwajowej Odpowiedz Link Zgłoś
isoxazolidine Re: Co z ul. 1905 roku ? 14.01.07, 23:03 gregory_z_radomia napisał: > I to jaki projekt!. Będzie przebudowywany ciąg ulic Maratońśka-1905 r- > Poniatowskiego. Projekt przewiduje takze budowe wiaduktu nad skrzyżowaniem > Limanowskiego-Maratońska-1905 r., oraz tunelu pod 1905 roku w ciągu ulicy > Młodzianowskiej to był projekt ogłoszony przez generała w roku wyborczym. generał ogłaszał wiele na prawo i lewo. miala byc serwerownia Ery (o ktorejEra nic nie wie), fabryka z 500-miejscami pracy i wiele inych rzeczy. obiecywal najczesciej nierealnie i bez sensu. byle wygrac. nie wygrał bo radomianie to nie idioci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazik Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.07, 08:41 Ej, nie przesadzaj, kolega generała, ten ze Skaryszewa otworzył całkiem ładną fabryczkę i troszke ludzików już pracuje tam. A wliczając zbierających baty siatkarzy to ho ho! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emeryt Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.133.unknown.vectranet.pl 15.01.07, 11:19 Ale na obiecanej inwestycji hali sportowej przy ul. struga to oszukal - wszystkich w Radomiu. W Radomiu nic nie powstanie. to miasto skazane na porazke i obiecanki cwaniakow , ktorzy co kilka lat obejmuja w nim wladze. Mlodzi , energiczni i wyksztalceni ludzie wyjechali dawno z tego miasta i dalej uciekaja , a pozostajacy w Radomiu emeryci i rencisci machneli juz reka na ten radomski balagan , zreszta co Oni moga zrobic?, - chca poprostu w zdrowiu i spokoju - dozyc jesieni swojego zycia. Odpowiedz Link Zgłoś
tomus2221 Re: Co z ul. 1905 roku ? 15.01.07, 11:30 gregory_z_radomia napisał: > I to jaki projekt!. Będzie przebudowywany ciąg ulic Maratońśka-1905 r- > Poniatowskiego. Projekt przewiduje takze budowe wiaduktu nad skrzyżowaniem > Limanowskiego-Maratońska-1905 r., oraz tunelu pod 1905 roku w ciągu ulicy > Młodzianowskiej Tak tak i co jeszcze?Moze zjazdy będą jak z autostrady:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntyTomuś Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: 82.139.38.* 18.01.07, 21:16 > Tak tak i co jeszcze?Moze zjazdy będą jak z autostrady:) Tak Tomuś Odpowiedz Link Zgłoś
tomus2221 Re: Co z ul. 1905 roku ? 18.01.07, 22:07 Gość portalu: AntyTomuś napisał(a): > > Tak tak i co jeszcze?Moze zjazdy będą jak z autostrady:) > > Tak Tomuś No jak sobie narysujesz kredkami to moze i będa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntyTomuś Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: 82.139.38.* 01.02.07, 18:36 > No jak sobie narysujesz kredkami to moze i będa. Swiecowymi specjalnie dla Ciebie. i będą w koloże czarnym bo na tak widzisz swoją małą ojczyznę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AntyTomuś Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: 82.139.38.* 01.02.07, 18:37 kolor przez "RZ" pomyłeczka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fx Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.07, 08:14 MZDIK ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Wg załączonej koncepcji nie ma tu żadnego tunelu. Szukajcie na samym dole tej strony, plik spakowany, załączniki są w pdf ogłoszenie 6/2007 bip.mzdik.pl/index.php?id=23 Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Re: Co z ul. 1905 roku ? 01.02.07, 14:33 Ściągnąłem ten plik i po rozpakowaniu i przejrzeniu poszczególnych zdjęć i dokumentów w ostanim z pdf'ów dotyczących planów sytuacyjnych (jest ich 3), jest wyraźnie zazanczony tunel pod ulicą 1905 roku w ciągu ulicy Młodzianowskiej. W dokumencie nie ma niestety zapowiadanaej estakdy na Borkach. Czekamy na dalszy rozwój sytaucji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fx Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.07, 14:44 faktycznie jest, ale przy tym rozwiązaniu powstaje pytanie: po co jest ten tunel, czy za te pieniądze nie lepiej zrobić maratońską czy słowackiego. Tunel dołem a na górze i tak skrzyżowanie zw światłami? Powinno być jak jest na Szarych szeregów z Warszawską. Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Re: Co z ul. 1905 roku ? 01.02.07, 15:52 Światła są zaprojektowane dlatego że na ulicy 1905 roku jest o wiele większy ruch niż na ulicy Warszawskiej. Mają one umożliwić wjazd z planowanej obwodnicy wewnętrznej w ciąg ulicy 1905 roku w stronę dworca lub Borek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swieda Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.07, 18:49 Wg mnie to jest bez sensu. Powinni tak to rozwiązać aby było całkowicie bezkolizyjne a nie jakieś drogie półśrodki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 01.02.07, 19:55 Szkoda grosza na te futuryzmy, jeśli od trzydziestu lat Radom czeka na bezkolizyjne przecięcie torów w ul. Młodzianowskiej i na wysokości Południa, czas nadrobić te zaległości a nie pakowac się w rozwiązania na które po prostu nas nie stać. Co w tym wypadku da jedno bardzo drogie bezkolizyjne skrzyżowanie? Popatrzmy czy w miastach tej wielkości co Radom można doszukać się takich wstydliwych pod względem komunikacji miejsc jak Młodzianowska i Wjazdowa krzyżująca się z torami. To poziom 19 wieku i Radom powinien jak najszybciej się z tym uporać! Spodziewałem się większego realizmu po obecnej władzy... Odpowiedz Link Zgłoś
gregory_z_radomia Re: Co z ul. 1905 roku ? 02.02.07, 08:20 Ale inwestycja w postaci tunelu pod 1905 roku jest pierwszym etapem budowy wewnętrznej obwodnicy śródmieścia i związanym z tym palnem uporządkowania przejazdu na Młodzianowskiej. Wraz z jego budową wyremontowana zostanie ulica Młodzianowska do ulicy Gdyńskiej. Kolejnym etapem będzie budowa wiaduktu w ciagu ulicy Młodzianowskiej i bezkolizyjnego skrzyżowania które połączy obwodnice wewnętrzną z ulicą biegnącą w śladzie dzisiejszej ulicy Czarnej w kierunku Południa. Trzecim etapem jest poprowadznie obwodnicy skrajem Ustronia (jednostką "B"), przecięcie ulicy Jana Pawła II i poprowadzenie aż do planowanej miejskiej obwodnicy południowej. Natomiast jesli chodzi o ulice Południową, Gajową i Wjazdową, nie ma w planach ich przebudowy i kosztownego inwestowania w bezkolizyjne połączenia z torami ze względu na planowane przejście południowej obwodnicy miejskiej nie daleko osiedla Południe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 02.02.07, 21:11 O.K. Tylko nie ta kolejność etapów, bo wiadukt nad torami czeka od lat Ttrzydziestu. Trochę historii dla najmłodszych Radomian. Na przełomie lat 70/80 kolejki oczekjących na Młodzianowskiej sięgały 40min. I to było przczyną zmiany przebiegu linii 3 lub 23, numeru nie pamiętan dokładnie. Potem zapaść kolei spowodowała większe luzy na przejeżdzie. Odkąd kolej sie prywatyzuje przewozy rosną, a za tym i kolejki na przejeżdzie. Osobiście stałem w takiej (ok. 20min.),że pojazdy od Ustronia sięgają do Gazowej, a od miasta daleko za Tartaczną. Zaobserwowałem,że w tym czasie dwukierunkowy ruch na kierunku miasto-Tartaczna odbuwa się w ten sposób,że pojazdy muszą zjeżdząć na pas zieleni, aby się wyminąć. To napradę 19-ty wiek na naszych radomskich drogach, i dlatego w pierwszej kolejności trzeba robić wiadukt nad torami, bo to kompromitacja, aby istniały jeszcze takie wąskie gardła. A swoją drogą to piszę dlatego,że to moje miasto nie może doczekac się prostych, kolejnych rozwiązań. Chociażby dlaczego brak kontynuacji węzła Słowackiego/Prażmowskiego? Wiadukt przygotowany, tereny kolejowe wyczyszczone od strony dworca i pięć lat zastój. A przecież 25czerwca jest zakorkowana. Trzeba raz skonczyć zaniedbania wielu lat i dopiero brać się za tunele pod 1905r( jak się to nie właściwie nazywa). Odpowiedz Link Zgłoś
jgawriolek Re: Co z ul. 1905 roku ? 18.01.07, 21:37 Mogliby też skończyć ulicę Suchą bo inaczej na dokończenie jej remontu będzie trzeba czekać do wizyty kolejnego papieża. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.07, 07:38 No właśnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zartie Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: 193.111.144.* 01.02.07, 13:25 Na razie mogliby, nie czekając na jakiś większy remont, wybudować betonową wysepkę na środku, bo liczba idiotów skręcających w lewo na podwójnej ciągłej w najzupełniej dowolnych miejscach jest porażająca. Widziałem nawet TIRa, który w ten sposób wjeżdżał na parking przy Lidlu - nie przeszkadzało mu bynajmniej, że wjazd jest tak wyprofilowany, żeby to było niemożliwe. Zakaz skrętu w lewo w Chopina też nikogo nie obchodzi :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vater Re: Co z ul. 1905 roku ? IP: *.133.unknown.vectranet.pl 02.02.07, 21:24 Tu nie ma co spierac sie o detale, generalnie trzeba sie wziazc za porzadkowanie radomskich ulic a jak widac w tej materii nic sie w Radomiu nie zmienia na lepsze od ponad 20 lat. Radom zatrzymal sie w rozwoju nie tylko budowy czy modernizacji drog ale w innych dziedzin zycia gdzies na poziomie lat siedemdiesiatych ubieglego stulecia, i jakos nie moze ruszyc do przodu i odbic sie od dna. Napewno zalezy to od ludzi rzadzacych tym miastem ,a niestety Radom na przestrzeni ostatnich 17 lat nie mial szczescia do dobrych gospodarzy. Wracajac do " fachowcow " zajmujacych sie drogami w miescie , to moim zdaniem nalezaloby generalnie przewietrzyc to towarzystwo, wymienic zasiedziale i nieumiejace nic kadry i zatrudnic nowych ludzi nie z klucza politycznego ale prawdziwych fachowcow znajacych sie na budowie i modernizacji i i wlasciwej inzynierii ruchu drogowego w miescie tej wielkosci co Radom. Gdy nie zrobimy tego teraz , to staniemy sie chyba jedynym miastem tej wielkosci w Polsce o tak anachronicznych nie nadazajacym za wzrostem ilosci samochodow rozwiazaniach komunikacyjnych. Miasto Kielce o podobnej liczbie mieszkancow co Radom - bije Nas na glowe rozmachem i nowoczesnoscia rozwiazan komunikacyjnych, znamionujacym wielkomiejskosc tego miasta, niestety Radom w tej dziedzinie ich nie dogoni , bo wyprzedzili nas o 20 lat. Odpowiedz Link Zgłoś