Dodaj do ulubionych

Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie

12.12.08, 11:55
Ręce precz od Lasu Kapturskiego!
Niech chociaż ten kawałek zieleni zostanie taki jaki jest. Leśnicy bardzo dobrze dbają o ten zakątek naszego miasta i niech tak zostanie...
album.radom.pl/index.php?n=Tekst.LasKapturski
A teren typowo parkowy, z boiskami itd może powstać na Koniówce w miejscu niedoszłego stadionu.
Obserwuj wątek
    • l_echec Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 12:47
      Coś mi tutaj nie gra. Jeśli obecnym dyrektorem RDLP jest Adam
      Wasiak, to chyba nie musi zapoznawać się z terenem, bo był już raz
      dyrektorem w Radomiu za prezydentury Marcinkowskiego. Chyba, że już
      go zmienili, czas tak szybko płynie...
    • Gość: Pis-da Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.gprs.plus.pl 12.12.08, 13:17
      Jak widać to jedna z zapłat dla radnych SLD za poparcie budżetu. Ciekawe, czy ktoś ma w tym jakiś interes? Żeby tylko niczego przy tym nie sp...yli.
    • ninabac Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 14:46
      Bardzo zły pomysł.Las niech zostanie lasem.Park rekreacyjny potrzebny jest w
      samym Radomiu, szczególnie przy dużych osiedlach.Przecież mieszkańcy nie będą
      wyjeżdzać do lasu kapturskiego żeby odpocząć lub z dzieckiem na spacer.
      Lokalizacja na park nie nadaje się .
      Władze jak chcą poprawić swój wizerunek niech stworzą miejsca do spaceru na
      Gołębiowie.Południu, Ustroniu
    • kartashov Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 15:14
      las zostawcie lasem. żadnych eksperymentów proszę mi chociaż tu nie
      robić gamonie od siedmiu boleści!
      • axel-1033 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 15:35
        >>>>>przecież tam jest jeden z największych śmietników z pośród okalających
        Radom lasów.
      • Gość: mela Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.08, 15:37
        Chory pomysł chorej Pszczoły. Odwal sie od tego lasu popaprańcu.
        Kiedy tam byłeś? Ścieszki rowerowe są dobre, biega się w doskonałych
        terenowych warunkach. Zwolennicy tego głupiego pomysłu wyasfaltujcie
        sobie mózgi. A co ze stadami saren, zającami, wieloma gatunkami
        ptaków. Są tam kuny, lisy, wiewiórki i rodzina borsuków. Widzialem
        jenota. Panie Wasiak niech się Pan nie daje takim co maja g..no
        zamiast mózgu.
    • ketjowant Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 15:57
      Moim zdaniem bardzo dobry pomysł tylko gorzej będzie z realizacją. Jeszcze nie dawno było głośno o ścieżce turystyczno-rowerowej wzdłuż rzeki Mlecznej zaczynającej się od Muzeum Wsi Radomskiej. Nic w tym kierunku nie zrobiono w już są wysuwane nowe pomysły. Przecież do wyborów jeszcze trochę czasu pozostało ???????
      radomianin
    • janiken Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 16:33
      Dużo lepiej by bylo aby park powstal tam gdzie mialo powstac Centrum Sloneczne
      (ktore jakos powstac jeszcze nie moze:).
      W Lesie Kapturskim malo kto bedzie chodzil na spacery...co wiecej mysle, ze
      ludzie beda sie bali tam chodzic wieczorami.

      Pomsyl dobry ale miejscowka nie ta.
      • bohdankaras Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 17:57
        Jasne, pomysł jest zły, bo pochodzi od Lewicy... Z góry zakładałem,
        że na Forum znajdzie się grupa zazdrośników i defetystów, którzy ten
        pomysł skrytykują. Jak wszystko inne w naszym mieście. Fajna też
        jest wizja niektórych - park to dla nich jakieś asfalty i inne.
        Ludzie, o czym wy mówicie? Nikt nie chce niszczyć lasu! A ja byłbym
        ostatnim, który do tego przykłada rękę! Chodzi o to, aby ten las nie
        był śmietnikiem pełnym lumpów. Na razie to tam można tylko w głowę
        dostać! I oczywiście koncepcja parku powstałaby według naszych
        założeń z udziałem samych mieszkańców czyli Was właśnie!!!
        • abacab1 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 18:24
          bohdankaras napisał:
          >>>Chodzi o to, aby ten las nie był śmietnikiem pełnym lumpów. Na razie to tam
          można tylko w głowę dostać!

          Jeśli Las Kapturski jest śmietnikiem, to na pewno nie z winy śmiecących
          leśników. Skąd się tam wzięły śmieci? Może to efekt braku dobrych rozwiązań w
          gospodarce odpadami, dzięki którym najbardziej opłaca się wywozić je do lasu?

          Kwestia obrywania w głowę. Spacer przez Las Kapturski napawa wiele osób
          mniejszym lękiem, niż przebycie wieczorem pieszo np. ul. Rwańskiej, czy Żeromskiego.

          I jeszcze problem "lumpów". Proponuję zamiast parkowych fantazji zająć się
          likwidacją bezrobocia w mieście. Nie widywałby Pan tylu "lumpów".

          P.S. Te i inne problemy można sobie przemyśleć spacerując po perfekcyjnie
          zagospodarowanych parkach, istniejących już w naszym mieście.
        • ketjowant Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 18:55
          Panie Bogdanie jeżeli tak mogę się zwrócić jak sobie organizatorzy tego pomysłu wyobrażają walkę z RDLP czyt. prawnie przekazanie tego terenu miastu. Ja wiem, że park może powstać nie naruszając w większym stopniu środowiska naturalnego tego terenu ale znając realia naszej rzeczywistości zaraz się znajdą osobnicy chroniący jakiegoś motylka czy chrabąszcza nie wspominając o ptaszkach. Ja uważam, że nie ważne skąd pomysł wyszedł z prawicy czy lewicy każdy jest dobry jak coś nowego wnosi do naszego miasta, a ten moim zdaniem wnosi. Natomiast ciekawi mnie na jakim etapie jest realizacja, szlaku pieszego i rowerowego od Muzeum Wsi Radomskiej w kierunku miasta wzdłuż rzeki Mlecznej a kończyła by się w lesie Kapturskim. Jeszcze nie dawno było bardzo głośno w prasie w tym temacie i szybko ucichło. O ile mnie pamięć nie myli to niektórzy radni naszego miasta przespacerowali się ta drogą i byli zachwyceni.
          I jeszcze jedno, prośba aby Pan nie reagował na chamskie docinki, tych ludzi należy lekceważyć najlepiej nic nie odpisując ja zacząłem to już stosować rejestrując się z nowym loginem.
          Praktycznie na forum jestem codziennie i zauważyłem, że my radomianie najlepiej potrafimy tylko krytykować, a już jesteśmy mistrzami w krytyce naszego miasta - wstyd
          radomianin
        • phodopus Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 19:40
          Ja akurat nic do lewicy nie mam, a pisząc swego posta to już raczej obecnych
          rządzących miałem na uwadze, nawet nie bardzo zwsróciłem uwagę na to, skąd
          pomysł wypłynął. Co do lumpów: bywam w Lesie Kapturskim dość często i żadnego
          jeszcze nie spotkałem. Podobnie jak ktoś nieco wyżej, jestem zdania, że dostać w
          łeb można łatwiej w centrum miasta niz tam. Dopiero popularyzacja tego miejsca,
          oprócz większej liczby normalnych mieszkańców, może ściagnąć również tych mniej
          porządanych.
          Apeluję raz jeszcze: niech Las Kapturski pozostanie taki jaki jest, ze swoimi
          leśnymi drogami, które doskonale spełniają swoją rolę, służąc pieszym i
          rowerzystom.
          • bohdankaras Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 20:01
            Dziękuję Państwu za wszystkie głosy! Napisałem trochę prowokacyjną
            notkę, ale dyskusja dzięki niej zrobiła się naprawdę bardzo
            interesująca. I o to mi chodziło. Nie chcemy nic na siłę, także ten
            artykuł w Gazecie stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z
            Państwa zdaniem. Zależy nam jednak na głosach nawet krytycznych, ale
            podpartych merytorycznymi argumentami, nie zaś wrzutami różnego typu
            i słynnym już radomskim malkontenctwem i krytykanctwem. Pozdrawiam.
            PS: A na te wrzuty, zgodnie z Państwa radami, zwyczajnie przestałem
            reagować..
    • mento2 Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 19:01
      Uważam, że w pierwszej kolejkności należy się skoncentrować na parku
      archeologicznym "Piotrówka". Park ten załatwia dwie sprawy. Wpisuje
      się w ścieżkę historyczno-urbanistyczną, a jednoczesnie
      ekologiczną. Atrakcyjność i pozyteczność tego przedsięwzięcia jest
      oczywista.
      W drugiej kolejności można myślec o adaptacji Lasu Kapturskiego.
      Należy jedno wziąć pod uwagę - czy te tereny rekreacyjne wypełnimy
      ludzmi. Czy to Park Archeologiczny, czy Las Kapturski jako park, czy
      Muzeum Wsi Radomskiej - to wszystko będzie żyło, jeśli powstanie
      insfrastrutura usługowo-gastronomiczna. Tę instrastrukturę stworzy
      kapitał prywatny, ale radomianie muszą z niej korzystać, tak by to
      wszystko kręciło się finansowo. Kilka imprez w MSW chwyciło. Ale na
      co dzień nie jest tam rojno i gwarno. Jeśli my ludzi rozproszymy od
      Lasu Kapturskiego po MSW, to wszystko zamrze w bezruchu.
    • l.i.l.a.b.a.j.ona Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 19:25
      Przygotowań do nadchodzących wyborów samorządowych ciąg dalszy. :)
      • Gość: pz Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.08, 20:18
        Panie Bohdanie , może lepiej byście się wzięli za zrobienie
        kanalizacji z wodociągiem przy Janiszewskiej i innych ulicach w
        okolicach Lasu Kapturskiego ?????
        Wstyd , mamy 21 wiek a jest taka dzielnica w Radomiu w której wodę
        trzeba czerpać wiaderkami ze studni.
        • Gość: J-23 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.radom.vectranet.pl 12.12.08, 21:08
          DO UPORZĄDKOWANIA NA TERENIE RADOMIA JEST BARDZO WIELE MIEJSC I
          POLE DO POPISU, NIE TYLKO DLA RADNYCH, JEST BARDZO DUŻE- NP. ZBYT
          WILE BŁOTNISTYCH NAWIERZCHNI W MIEJSCACH DZIAŁANIA OBIEKTÓW SŁUZBY
          ZDROWIA CZY ADMINISTRACJI. NAJPIERW OD "A" DO "Z" NALEŻAŁOBY
          UPORZĄDKOWAĆ SPRAWY JUZ ROZBABRANE,A NIE PROWADZIĆ RYWALIZACJI W
          POMYSŁACH NIE MAJĄC NIEZBĘDNYCH DO TEGO ŚRODKÓW ANI WYTRWAŁOŚCI (I
          NIEZBĘDNEJ WIEDZY FACHOWEJ) W DOPROWADZANIU WSZELKICH PRZEDSIĘWZIĘĆ
          SOLIDNIE DO KOŃCA. POPATRZCIE NA PORZĄDKI, ZAPROWADZONE PODCZAS
          WYKONYWANYCH ROBÓT REMONTOWYCH POD MOSTEM W ULICY MARATOŃSKIEJ.
          KAŻDY MOŻE POOGLĄDAĆ SPAPRANE, POD OKIEM WŁADZ MIEJSKICH!!,
          ZABRUKI PRZED WEJŚCIEM DO BUDYNKU DAWNEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO.
          POWODZENIA W DALSZYM WYMYŚLANIU !!!!!!ALE OD LASU KAPTURSKIEGO
          PRECZ. NIE POPRAWIAĆ NATURY, KTÓRA NA RAZIE PRZED RADNYMI JAKOŚ SIĘ
          BRONI.
          CO DO ROZBUDOWY MIASTA, TO INTENSYWNOŚĆ ZABUDOWY JEST BARDZO
          NIEDOSTATECZNA W STOSUNKU DO PONIESIONYCH DOTYCHCZAS KOSZTÓW
          UZBROJENIA (PRZYKŁADOWO WYKORZYSTANIE DRÓG SZEROKICHCH,DWUPASMOWYCH
          DLA KILKU MAŁYCH BUDEK uL.WARSZAWSKA) ZABUDOWA ZA MAŁO ZWARTA I
          POROZRZUCANA. UZUPEŁNIENIE TEJ ZABUDOWY TO MIEJSCE NA MIESZKANIA
          JEDNORODZINNE I WIELORODZINNE NA PONAD STO LAT!!!
          A ARCHITEKT MIEJSKI W RADOMIU, TAKI Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA
          (UCZCIWY ZAWODOWO I Z NIEZBEDNĄ WIEDZĄ) TO KIEDYŚ BĘDZIE???????
        • bohdankaras Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 12.12.08, 22:13
          Dziękuję za ten sygnał. Nie wszystko człowiek wie, a problem
          rzeczywiście dużego kalibru.
    • Gość: Hover Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.xdsl.centertel.pl 12.12.08, 21:15
      RDLP która jest jednostką polityczną zawsze będzie po stronie rządu a jak wiemy
      Platforma nienawidzi Radomia bo... rządzi tu PiS. I dlatego nie możemy liczyć na
      jakąkolwiek pomoc leśników-polityków.
      • Gość: Yogi Babu Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.00a.radom.pilicka.pl 12.12.08, 22:28
        Gość portalu: Hover napisał(a):
        ...bo... rządzi tu PiS. I dlatego nie możemy liczyć na jakąkolwiek pomoc
        leśników-polityków.

        Pomoc? W czym? W zrobieniu z Radomia betonowej i asfaltowej pustyni, bo ktoś ma
        kaprys zamienić zielone płuca miasta w kolejny zaniedbany park.
    • redoxygene Przeciwny:P 13.12.08, 04:01
      A ja jestem Bogdanie przeciwny:P I to nie dlatego, ze projekt pochodzi od
      lewicy:P To chyba zreszta oczywiste, bo mnie znasz:P
      Sama idea ucywilizowania chociazby dostepu do Lasu Kapturskiego-jak najbardziej
      ok:) Tutaj sie nie zgodze z phodopusem, gdyż Las Kapturski to nie park
      krajobrazowy, to takze nie rezerwat, znajduje sie w granicach miasta i jesli nie
      posiada zadnych walorow podlegajacych ochronie-jak najbardziej powinien sluzyc
      mieszkancom. Dlaczego jestem przeciwny idei jako takiej? Bo to nie moze byc
      park-to jest i powinien byc las. Las o naturalnym charakterze. A teorie radnego
      Pszczoly o oswietlaniu czy wytyczaniu alejek sa rownie uzasadnione jak budowa
      stadionu na Koniowce. Oczywiscie, mozemy pomyslec nad tym, aby zrobic tam
      sciezki dydaktyczne w wiekszej ilosci, czy wyposazyc las w urzadzenia takie jak
      w Krolewskich Zrodlach. No i glowny punkt:absolutny sprzeciw do przejmowania
      zarzadzania lasem przez miasto! Przeciez widzisz Bohdan, ze miasto nie radzi
      sobie kompletnie z utrzymaniem istniejacych parkow, nie jest w stanie porzadnie
      nawet zakonczyc rozpoczetych inwestycji-typu park Poludnie, park Golebiow (gdzie
      do tej pory pol parku zajmuja ogrodki dzialkowe) czy chociazby ustanowic
      postulowany park Ustronie. RDLP z gospodarka lesna radzi sobie znakomicie, a
      kwestia smieci-to kwestia miejska braku podatku smieciowego, dzieki ktoremu
      oplaca sie wyrzucac smieci do lasu. Wystarczy naprawde pare zabiegow-aby Las
      Kapturski oczyscic i ucywilizowac bez zadnej potrzeby tworzenia parku, budowy
      oswietlenia, wytyczania alejek. I co najwazniejsze-ZUK nie bedzie sie znowu
      rozrastal:) Bo juz niedlugo bedzie firma robiaca wszystko-od pielegnacji lasow i
      sprzatania pscih kup, po ukladanie nawierzchni drog i remont obiektow zabytkowych:P
      • isoxazolidine Re: Przeciwny:P - ja też (!) 13.12.08, 12:37
        w pełni zgadzam się z krasnym kisłorodem :)
      • pitagor Re: Przeciwny:P 13.12.08, 13:57
        Zdecydowany sprzeciw. Pomysł asfaltowania lasu jest po prostu chory.
        Może w końcu radni razem z zarządem miasta wezmą się za "Drogę Mleczną". W
        temacie nic nie słychać a ta inicjatywa jest o wiele cenniejsza.

        • teta1985 Re: 13.12.08, 14:09
          Co w tym chorego? Co szkodzi w podziwianiu lasu to, że będziesz
          szedł po równej nawierzchni a nie po ziemi? Można zrobić też dwie
          równoległe dróżki: jedna z SMA druga bez zmian, czyli naturalna
          ziemia ze żwirem. Zobacz TU. Kretyni, tak? No
          położyli dywanik przez łąki, lasy, koło jeziora, czyli... są
          chorzy :/
          • phodopus Re: 13.12.08, 14:27
            Wiesz, jedni chcą mieć raj dla rolkarzy, inni dla rowerzystów, mam z wózkami
            itd, a jeszcze inni najlepiej się czują mogąc obcować choć z namiastką dzikiej
            przyrody, jak np. Las Kapturski. Jakikolwiek kawałek asfaltu (nie tak dawno ktoś
            chciał tam nawet kostkę kłaść), latarnie czy inne wynalazki w polu widzenia
            całkowicie psują wrażenie. Nie róbmy tam jeszcze jednego parku. Niech każdy ma
            coś dla siebie. Wielbiciele rolek niech walczą o Drogę Mleczną z tymi wszystkimi
            ścieżkami i torami, a ci, którzy chcą choć przez chwilę mieć wrażenie
            przebywania z dala od zdobyczy cywilizacji niech nie muszą udawać się poza Radom :)
            • teta1985 Re: 13.12.08, 14:55
              Ok, przekonałeś mnie. Kaptur zostawiamy w spokoju. Gdzie indziej
              urbanizujemy teren (czytaj: my chcemy asfalt a i tak zrobią kocie
              łby albo żwir)...
              Przynajmniej tyle, że wypacowaliśmy wspólne zdanie.
    • teta1985 Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 13.12.08, 11:16
      A ja nie widzę nic złego by obok istniejących gruntowych traktów
      zrobić asfaltowy dywanik. Dla chętnych. Nie zgadzam się ze
      stwierdzeniem, że jak będzie trawnik to nikt nie będzie śmiecił.
      Można poustawiać śmietniki, bo obecnie ich tam prawie nie ma.
      Parking. Innego niż leśny tam być nie może. Nawet bym był przeciw
      takiemu. Niech to będzie strefa jedynie dla pieszych i eko-
      zmotoryzowanych ;) Nie ingerujmy w tkankę leśną tylko w
      infrastrukturę towarzyszącą.
      Ale to tylko plany planów. Głośno było o Parku Mleczna i co? Jedyne,
      co tam zostało zrobione to wysprzątanie kawałeczka przy Piotrówce i
      to w wykonaniu ochotników. Ile się mówiło o Leśniczówce a konkretnie
      o Potoku. Też nic nie wyszło. Planty wyglądają jak po tornado. Park
      Kościuszki może najprędzej doczeka się konkretnych działań.
      Zobaczymy…
    • Gość: gucioo Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.08, 14:27
      jestem calkowicie przeciwny temu przedsiewzieciu, las to cisza i spokoj, miejsce
      na spacer wsrod spiewu ptakow a nie gwaru ludzi >.<
      mieszkam na ulicy janiszewskiej, i odkad wybudowali sam plac zabaw, jest tu o
      wiele mniej spokoju, ludzie w nocy robia imprezy, a skoro to las to nie szczedza
      sobie w krzyczeniu na cale gardlo.
      teraz pomyslcie sobie, spicie sobie slodko w nocy wtulajac sie w misia, a tu
      nagle jakas grupa lysoli spiewa jak glosno sie tylko da.
      wole nie myslec co bedzie jak powieksza park.
    • michal1401 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 16.12.08, 12:20
      z kilku powodów pomysł nie jest dobry.
      1. teren Lasów Państwowych jest terenem Lasów Państwowych- dobrze gospodarujące
      przedsiębiorstwo produkujące drewno, a czego efektem ubocznym jest tlen,
      urozmaicone środowisko przyrodnicze, wolny wstęp do lasu(w odróżnieniu do lasów
      na zachodzie Europy gdzie do prywatnych lasów, zresztą z reguły nieciekawych
      monokultur wstęp jest wzbroniony)
      2. Ilość parków i przestrzeni zielonej w Radomiu jest duża, po co tworzyć
      kolejny, skoro nie udało się jeszcze wyremontować Parku Kościuszki, Parku
      Leśniczówka, Parku Mleczna, strefy chronionej Doliny Kosówki...
      3. Od jakiegoś czasu staram się lansować ideę "Drogi Mlecznej" czyli szlaku
      pieszo- rowerowo- rolkowego od Muzeum Wsi Radomskiej, wzdłuż doliny Kosówki,
      Zalewu na Borkach, Parku Mleczna www.parkmleczna.pl, (z odejściem przy Piotrówce
      w kierunku szlaku historycznego- kładka łącząca ulice Staromiejską z Żytnią)
      Starego Ogrodu, wzdłuż Mlecznej do ul Rybnej(korekta zielonego szlaku
      turystycznego, tak aby nie przebiegał przez tereny przemysłowe i gęsto
      zabudowane)i dalej obok Selgrosa do łąk na Koniówce(obrzeża Lasu Kapturskiego)
      Kilku internautów odnosiło się do tego pomysłu- czemu nikt się jego realizacją
      nie zajmie, tylko sięga się po nowe, acz niefortunne(moim zdaniem)
      4. Las Kapturski wbrew obiegowej opinii śmietnikiem nie jest(przemierzam go
      bardzo regularnie), owszem odwiedzający go są bezmyślni, jednak las ma
      pracowników którzy go sprzątają.

      Śmietnikiem za to są tereny miejskie na obrzeżach Lasu Kapturskiego czyli łąki
      na Koniówce, co widział chyba każdy kto uczestniczył w Akcji Droga Mleczna,
      polegającej na sprzątaniu między innymi tych terenów.
      5. Gdybym mógł zasugerować- skoro miasto chce przejąć własność jakiejś firmy to
      zamiast Lasów Państwowych lepiej by zrobiło wykupując halę Selgrosu- mogło by
      tam powstać centrum sportów ekstremalnych, parking i zaplecze dla ciągu
      rekreacyjnego "Droga Mleczna", wypożyczalnia sprzętu rowerowego... etc etc etc
      • michal1401 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 16.12.08, 13:23
        6. Warto zastanowić się również nad współpracą Władz Miasta Radomia z
        Nadleśnictwem Radom, czy szerzej z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w
        Radomiu nad tworzeniem szlaków turystycznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych,
        ale poprzez ich dofinansowanie, współtworzenie i obsługę, na terenie lasów, a
        nie przejmowanie terenów lasów.
        7. Od mniej więcej roku nie jestem w stanie dowiedzieć się kiedy powstał
        doskonale czytelny zespół okopów ciągnący się na brzegu lasu i Koniówki i dalej
        kilometrami w głębi lasu Kapturskiego. Przecież wystarczyłoby postawić tam kilka
        plansz i oznaczeń i byłaby to ciekawa atrakcja turystyczna.
        Ale zapewne wymagam za dużo, bo przecież nawet Piotrówka nie jest oznaczona
        żadnym drogowskazem...
        • Gość: Lenno Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.xdsl.centertel.pl 16.12.08, 16:58
          Takiej współpracy nie będzie.Wiem że każdy urząd, placówka, stowarzyszenie
          mające powiązania z PO dostało zakaz współpracy z wszystkim co pisowskie.
          • michal1401 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 16.12.08, 19:25
            Gość portalu: Lenno napisał(a):

            > Takiej współpracy nie będzie.Wiem że każdy urząd, placówka, stowarzyszenie
            > mające powiązania z PO dostało zakaz współpracy z wszystkim co pisowskie.

            Myślałem że lasy są leśne, a nie powiązane z PO, PiS... Pewnie dzięki tej wiedzy
            nikt powiązany z PiS nie będzie nawet próbował współpracować z nikim kto nie
            jest PiSowski, bo potencjalnie mógłby być powiązany...

            Myślę że dzięki takiemu systemowi myślenia w ciągu kilku lat Rumunia przegoni
            nas cywilizacyjnie i nie mówię tego żartem, tylko jak najbardziej poważnie, zaś
            my Polacy będziemy na złość tkwić w stagnacji w imię wyższych politycznych racji.
          • abacab1 Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie 16.12.08, 20:06
            Gość portalu: Lenno napisał(a):
            > Takiej współpracy nie będzie.Wiem że każdy urząd, placówka, stowarzyszenie
            mające powiązania z PO dostało zakaz współpracy z wszystkim co pisowskie.

            Podobno skołatane nerwy najlepiej koi spacer na świeżym powietrzu. Może po Lesie
            Kapturskim?
          • Gość: Ciekawejakniewiem Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.00a.radom.pilicka.pl 16.12.08, 20:13
            Ciekawe skąd Lenno wiesz o braku chęci współpracy, skoro nikt takowej nawet nie
            zaproponował, snując plany o parku bez powiadomienia leśników.

            Między współpracą a postawieniem przed faktem dokonanym widzisz chyba różnicę...
    • Gość: temat zamarł Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.eranet.pl 29.12.08, 19:19
      temat zamarł, może i dobrze:)
      Poroniony pomysł
      • Gość: abc Re: Las Kapturski jak park, a leśnik nic nie wie IP: *.176.udn.pl 03.01.09, 19:31
        Dobrze by władze miasta zapomniały o Lesie Kapturskim. Natomiast
        niech przypomną sobie o mieszkańcach ulic Janiszewskiej,
        Puszczańskiej, Cichawy i innych w tej okolicy.Przez lata chyba
        uznawano, że to nie jest dzielnica Radomia. Brak utwardzonych ulic,
        chodników, kanalizacji, wodociągów i oświetlenia. Tak jak wcześniej
        napisano-po wodę biega się z wiaderkiem. W XXI wieku! W mieście
        Radomiu! Dzieci do szkół, które są po drugiej stronie ulicy
        Warszawskiej lub w "mieście" dla ich bezpieczeństwa tylko się odwozi
        i przywozi, gdyż przejście przez ul. Warszawską przy Janiszewskiej
        jest ryzykowne. Do szkoły na Firleju mogą iść tylko poboczem drogi
        miejskiej - ul. Warszawskiej. Czekajmy tylko na kolejny sygnał o
        śmiertelnym wypadku w tych okolicach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka