Gość: Szakal IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 20:13 I jeszcze cmentarz musicie zaplanować bo drobni handlowcy z Rzeszowa albo padną z głodu albo was .... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: luke Re: do Szakala IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 20:44 bedą kupować w hipermarkecie to nie zdechną. Odpowiedz Link Zgłoś
slavres Re: do Szakala 29.03.04, 20:53 Nic się nikomu nie stanie jak wybudują Hipermarket. Jakoś są do tej pory same korzyści z dotychczas wybudowanych Hiperów. Zobaczcie jak się Społem wzięło za robienie promocji. Jeszcze przed 3 laty było to nie dopmyślenia. A Radny Ramski z Radnym Kultysem jak zwykle będą mieszać... A jakoś do tej pory sklepiki nie upadły i nie upadną... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Osjan Re: do Slavresa IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 29.03.04, 21:48 Nic dodać, nic ująć - masz całkowitą rację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Berger Re:Również do Slavresa IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 31.03.04, 02:07 To, że jesteś lekkomyślny (użyłem bardzo delikatnego sformułowania) zauważyłem już dawno temu. Nic się nikomu nie stanie jeśli wybuduje się kolejny hipermarket, powiadasz? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Już dawno zostało stwierdzone, że hipermarkety ( pisane z małej litery, to tylko sklep, przynajmniej dla mnie) zabierają więcej miejsc pracy niż dają, często sprzedają przeterminowany towar, nie rozliczają się na czas z dostawcami płacąc im w wielu przypadkach mniejsze kwoty niż ustalono, wykorzystują pracowników ( i nie chodzi mi tu tylko o minimalne płace) itd. Przykłady mógłbym mnożyć. Kupiectwo w tym mieście pada. Sklepiki, o których piszesz, ledwo przędą. Hipermarkety niech będą konkurencją ale uczciwą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Osjan Re:Również do Slavresa IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.03.04, 11:26 I o tym, o czym piszesz powinno się głośno mówić, pisać, informować. Tak, aby klienci o tym wiedzieli i od nich zależało, gdzie chcą kupować, a nie narzucać im sklepów ograniczeniami prawnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: JESTEM ZA IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 29.03.04, 23:46 Tyle lat mieli kupcy rzeszowscy na to aby się zjednoczyć, ale jak z wykle popaprańcy nie mogli sie dogadać. Więc teraz niech nie płaczą bo miasto nie może dłużej sie bronić(i bardzo dobrze)przed takimi inwestycjami. Cała Polska się śmieje jak toporna jest rada miasta !!!Ramski to niech się zakręci na budowie to może będzie mógł sprzedawać swoje wyroby (pieczywo trwałe). Ciekaw jestem kto i za co wybuduje ten kolektor dla miasta i nowych osiedli jak się nie zgodzą??? Odpowiedz Link Zgłoś
bigboy2 Re: JESTEM ZA 31.03.04, 00:14 Radny Ramski udaje prawicowego polityka, a jeszcze 3 lata temu jego syn rozwieszał plakaty SLD i kandydatów na parlamentarzystów z SLD, należąc do ówczesnej młodzieżówki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiktor Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 23:47 Kolejny blaszak - 15 tys m2 - koszmar. Czy w tym mieście nie może powstać jakieś Centrum Handlowe na miarę XXI wieku ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gżdyl Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 00:21 łot igzektli du ju min? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werner Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 00:57 Jak to PODKULSKI przeciez juz zrobił dwa i buduje następne na mairę XXI wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swój W Rzeszowie potrzeba jeszcze co najmniej dwóch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 01:20 hipermarketów RÓŻNYCH sieci. Przecież jest oczywiste, że ludzie lubią i chcą tam kupować, a na siłę nikt nikogo nie ciągnie. Dobra lokalizacja i konkurencja na pewno mieszkańcom, ani miastu nie zaszkodzi. A więc do roboty z tą budową!! Podwykonawcami muszą być firmy rzeszowskie, co chyba też jest oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: endgame Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.04, 07:14 I tak ludzie z tej części miasta jeżdżą do hipermarketów na Nowym Mieście - więc zmiana nie będzie aż tak dramatyczna. Raczej wzrośnie konkurencja dla Tesco i Leclerca. Jak nie powstanie nowy hipermarket to za jakiś czas powstanie grupa marketów do 2000 m2 (bez koniecznych pozwoleń) i tak odbierze klientów małym sklepom. Tak stało się m.in w Tarnobrzegu (mam tam rodzine i opowiadali mi o tym) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dominik JESTEM ZA !!! IP: 81.15.189.* 30.03.04, 09:09 Rzeszów jako prawie 200 tys. miasto wojewódzkie, stolica ponad 2-milionowego regionu powinen mieć jeszcze co najmniej dwa hipermarkety!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Re: JESTEM ZA !!! IP: *.dami / 213.76.164.* 30.03.04, 11:02 "Prezydent miasta postawił warunek: Skanska wybuduje kolektor sanitarny i kanalizację deszczową za 11 milionów, a w zamian będzie mogła wznieść hipermarket. Formalnie Skanska nie musi już pytać radnych o zgodę, ale prezydent uważa, że rada miasta powinna się w tej kwestii wypowiedzieć." Nie mogę tu pojąć dwóch rzeczy: -skoro Skanska nie musi się pytać o zgodę to po co się pyta - wtedy również mogłaby zaoszczędzić 11 mln...bo żadnych warunków nie musi spełniać -stanowska radnych;przecież bez ich zgody hipermarket również może powstać, a swoimi bzdurnymi dywagacjami mogą dobrowadzić do tego że Skanska i tak go wybuduje ale już bez kolekora i kanalizacji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuchwa Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.krak.tke.pl 30.03.04, 13:31 Budowac mi tu hipermarket ino zaraz,mieszkancy osiedla krakowska poludnie sa tak naprawde za,tylko paru sprzedawcow protestuje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolektor a co to jest kolektor sanit. ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 13:44 czy moglby ktos wytlumaczyc...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mondry Nie ma co tłumaczyć, przecież wszyscy to wiedzą. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 14:06 Kolektor sanitarny służy do budowy hipermarketów. Jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Nie ma co tłumaczyć, przecież wszyscy to wied IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 18:04 Kolektor sanitarny to zbiornik w ziemi do którego podłączone są kanały sanitarne z osiedli lub jakiejś cześci miasta. W naszym parzypadku dokładnie chodzi o osiedla nowe takie jak wzgórza staroniwskie i osiedle na zachód od miejsca budowy. Nie jestem pewien czy czasem nie będzie podłączone osiedle krakowska południe. :)BUDOWAĆ HIPER.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wow kto komu IP: 81.15.189.* 30.03.04, 18:08 Nie rozumie Pan Szlachta usytuowaB dwa hipermarkety obok siebie, nie zwa|ajc na kBopoty komunikacyjne.Leclerc dla miasta nie zrobil nic,a teraz jak Skanska chce wybudowac kolektor, na ktory miasto niestac ktos protestuje Ludzie czy w tym kraju trzeba dac lapowke, aby cos zrobic?? Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elekon Kolektor IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.04, 19:21 Kolektor (jak np. kolektyw, kolegium, czyli zbiór :) ) to po prostu ogromny, główny przewód kanalizacyjny, do którego odprowadzane są ścieki sanitarne lub woda deszczowa z innych, mniejszych przewodów kanalizacyjnych z jakiejś okolicy. Kolektor zbiera to i biegnie do oczyszczalni (kanalizacja sanitarna) lub podziemnego urządzenia oczyszczającego nad rzeką np. (kanalizacja deszczowa). TESCO też taki kolektor deszczowy miastu (i sobie) zbudowało: nie pamiętacie juz rozkopanej al.Powstańców Warszawy pomiędzy LeClerckiem i zaporą? A co do tematu: niech żyje konkurencja i osobiście czekam na Carrafoura przy Armii Krajowej. A sklepikarzom życzę, żeby np. prowadzący rodzinny sklepik nabiałowy: technik mechanik i jego żona księgowa, miast dawać na mszę, żeby im nie brakło klientów, dostali porządnie płatną pracę, zgodną ze swoimi kwalifikacjami i dającą byt ich rodzinie. Odpowiedz Link Zgłoś
slavres I nie będzie hipermarketu? 31.03.04, 00:12 No i mamy decyzję Rady Miasta. Nie pozowlono. Znów kilku politykujących radnych, którzy nic dobrego nie zrobili dla miasta zablokowało budowę. Ale to fakt, po co się pytać radnych skoro nie musi być ich zgody? Co to za paranoja? Czyzby kolejny bubel prawny wypuścili? (podwyżka opłat dla ogórdków piwnych, którą unieważniło RIO) Nie znam szczegółów podjętej uchwały, ale skoro bez decyzji radnych Prezydent może wydać pozowlenie na budowę, to może unieważni ją Wojewoda? A w innym przypadku Skańska może zskarżyć miasto do sądu, gdyż wszelkie przepisy łacznie z planem zagospodarowania (jeżeli jeszcze takowy tam obowiązuje) pozowalają na budowę i będzie trzeba zapłacić wysokie odszkodowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jabadabadu Re: I nie będzie hipermarketu? IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 01.04.04, 08:57 ano i nie będzie. ramski przyramszczył i kultys dokultusił, a inni też sfoje mondre rzeczy powiedzieli, zapewne w trosce o dobro miejscowego elektoratu i o jakis tam rozwój miasta, a na pewno ze szczerym zamiarem wypromowania miasta rzeszowa jako miejsca przyjaznego inwestorom. a tak z drugiej strony, jesli ktoś sądzi, że szp. radni będą reprezentować interesy szeroko pojętego szp. elektoratu no to się ciut x 2 przeliczył. szp radnym chodzi jedynie o ich własny interes i inne geszefty, a zapewne dostają niezłego haju jak uda im się coś schrzanić, łeb ukręcić i wykazać się ętelygęcją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan A czytał interesował sie ktoś z Was kiedyś .... IP: 82.177.97.* 31.03.04, 00:20 ... tym, jakie dochody dają miastu i kasie panstwowej hipermarkety? Czytal ktoś z was opracowania niezaleznnych biur a takze intytucji rządowych o tym czy na rownych warunkach funkcjonują małe i wielkie sklepy? Was interesuje tylko neon, jeden wystarczy, wozek który mozna sobie popchac i wątpliwej jakosci towary. Bo juz napweno nie tańsze. Owszem, mozna kupic taniej, ale gros rzeczy jest droższa, a naiwni ludzi i tak tam idą. Idą i biorą sledzie, bo pisze promocja, potem ida dalej i widzą z napisem promocja płyn do naczyń za 1.50/5 litrów. nikt sie nie zastanawia ze nbie robia tego spontanicznie, ze wraz z nimi idzie tak mnóstwo ludzi, bo jakaiś spec od reklamy, marketingu, psychologi zaplanował dla nich sam ta sciezke po jakiej beda sie poruszać. Na koncu ustawia sie w kolejkę po kurczaka (widziałem jak jednym dwie dziewczyny grały sobie w noge, jak piłką - niedowiary prawda?) Wiec jak Pan Slawres pisze i obraza ludzi myslących, ze hipermarkety nie wyrządzaja innym krzywdy to niech wczesniej zmusi sie do odrobiny wysiłku i pomysli, ze hipermarkety nie tylko wyrządzają krzywdę małym sklepom, państwu (bo nie płaca podadków), przyrodzie, ale takze i własnym klientom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zza Re: A czytał interesował sie ktoś z Was kiedyś .. IP: 67.175.76.* 31.03.04, 06:41 Prosze jesli mozesz wskaz mi opracowania o ktorych piszesz - ale naprawde opracowania NIEZALEZNYCH biur a nie jakichs 'zielonych' czy innych kupieckich lub spokrewnionych z nimi. Natomiast pozostala czesc Twojego wywodu jest dla mnie niezrozumiala. Przeciez to proste - podoba mi sie i chce to ide i kupuje. Nie podoba mi sie - wybieram sie do pani Basi za rogiem. Co prawda nie kupie u niej wszystkiego i bede musial podejsc jeszcze do pana Krzysia dwie ulice dalej, ale jak u niego nie bedzie to juz napewno kupie w Spolem na osiedlu obok. Pochodze sobie ale co mi tam - wazne ze olewam hipermarkety (to takie modne), a ze mam pare kilometrow na butach zrobionych - sama przyjemnosc w taka pogode. No chyba ze samochodem pojezdze - paliwo tanie jak barszcz przeciez - a i parkingi u Basi, Krzysia i ten spolemowski czekaja na mnie. No a dzieki mnie Zatrudnienie u Krzysia i Basi maja ich sprzedawczynie zasilajac swoje budzety rodzinne oszlamiajaca suma 600 zl. I one tez napewno beda kupowaly u pana Krzysia bo przeciez tam taniej ;) No a poza tym Pan Krzysio z pania Basia wspomagaja rodzimy przemysl miesny - kupujac co tydzien u hurtownikow az 50 kilo miesa!!! I oczywiscie przeterminowane mieso jest wyrzucane... A tak na powaznie kazdy powinien miec wolny wybor. I chora jest sytuacja kiedy Ty lub oszolomy z LPR-u chca ludzi 'uszczesliwiac' na sile. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SALAS Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.man.rsk.pl 31.03.04, 01:20 Budowa hipermarketu w tym miejscu jest jak najbardziej na miejscu. Wymienic mozna kilka korzysci np. budowa kolektora do ktorego w przyszlosci podlaczy sie nowo budowane osiedle. Poza tym hipermarket polozony blizej drugiego, po Nowym Miescie, pod wzgledem ludnosci, osiedla Baranowka spowoduje odciazenie ruchu w okolicach Rejtana, bowiem wiele osob z Baranowki udaje sie na zakupy wlasnie w te rejony. A co do tanich produktow w hipermarketach po promocyjnych cenach to jest to bardzo wygodne dla mniej zamoznych klientow i o tym tez warto pomyslec, a nie krytykowac ze sprzedaje sie tam byle jaki towar. Mysle, ze wiekszosc o tym doskonale wie, ale po prostu nie stac ich na wysokiej jakosci produkty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Jestem za nowym Hipciem w tym miejscu. IP: *.prz-rzeszow.pl 31.03.04, 13:52 Większość dużych sklepów usytuowana jest na Nowym Mieście. Będę miał bliżej na zakupy. A drobni sklepikarze i tak się utrzymają, jeśli będą oferować produkty dobrej jakości. Poza tym nie będzie mi się chciało robić drobnych zakupów w hipciu i pójdę do sklepiku po chleb czy mleko. A tak nawiasem mówiąc, to wkurza mnie Rada Osiedla Krakowska Południe wypowiadając się w imieniu mieszkańców przeciwko hipciowi. Moim zdaniem dla większości mieszkańców osiedla jego lokalizacja jest korzystna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lara co wy za bzdury piszecie. pracuje w malym gown... IP: *.rzeszow.mm.pl 31.03.04, 14:18 co wy za bzdury piszecie. pracuje wlasnie w malym gownianym sklepiku bez umowy, wlasciciel co rusz smierdzi wódą i robi mi dwuznaczne propozycje. pracuje za pol darmo, placi kiedy chce... i przeklina na nieuczciwe hieprmarkety Odpowiedz Link Zgłoś