Dodaj do ulubionych

Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie

IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 20:13
I jeszcze cmentarz musicie zaplanować bo drobni handlowcy z Rzeszowa albo
padną z głodu albo was ....
Obserwuj wątek
    • Gość: luke Re: do Szakala IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 20:44
      bedą kupować w hipermarkecie to nie zdechną.
      • slavres Re: do Szakala 29.03.04, 20:53
        Nic się nikomu nie stanie jak wybudują Hipermarket. Jakoś są do tej pory same
        korzyści z dotychczas wybudowanych Hiperów. Zobaczcie jak się Społem wzięło za
        robienie promocji. Jeszcze przed 3 laty było to nie dopmyślenia. A Radny Ramski
        z Radnym Kultysem jak zwykle będą mieszać... A jakoś do tej pory sklepiki nie
        upadły i nie upadną...
        • Gość: Osjan Re: do Slavresa IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 29.03.04, 21:48
          Nic dodać, nic ująć - masz całkowitą rację.
          • Gość: Berger Re:Również do Slavresa IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 31.03.04, 02:07
            To, że jesteś lekkomyślny (użyłem bardzo delikatnego sformułowania) zauważyłem
            już dawno temu. Nic się nikomu nie stanie jeśli wybuduje się kolejny
            hipermarket, powiadasz? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Już dawno zostało
            stwierdzone, że hipermarkety ( pisane z małej litery, to tylko sklep,
            przynajmniej dla mnie) zabierają więcej miejsc pracy niż dają, często sprzedają
            przeterminowany towar, nie rozliczają się na czas z dostawcami płacąc im w
            wielu przypadkach mniejsze kwoty niż ustalono, wykorzystują pracowników ( i nie
            chodzi mi tu tylko o minimalne płace) itd. Przykłady mógłbym mnożyć. Kupiectwo
            w tym mieście pada. Sklepiki, o których piszesz, ledwo przędą.
            Hipermarkety niech będą konkurencją ale uczciwą!
            • Gość: Osjan Re:Również do Slavresa IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 31.03.04, 11:26
              I o tym, o czym piszesz powinno się głośno mówić, pisać, informować.
              Tak, aby klienci o tym wiedzieli i od nich zależało, gdzie chcą kupować, a nie
              narzucać im sklepów ograniczeniami prawnymi.
    • Gość: Czarek JESTEM ZA, NIECH BUDUJĄ... IP: 82.177.97.* 29.03.04, 23:16
      • Gość: gość Re: JESTEM ZA IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 29.03.04, 23:46
        Tyle lat mieli kupcy rzeszowscy na to aby się zjednoczyć, ale jak z wykle
        popaprańcy nie mogli sie dogadać. Więc teraz niech nie płaczą bo miasto nie
        może dłużej sie bronić(i bardzo dobrze)przed takimi inwestycjami. Cała Polska
        się śmieje jak toporna jest rada miasta !!!Ramski to niech się zakręci na
        budowie to może będzie mógł sprzedawać swoje wyroby (pieczywo trwałe). Ciekaw
        jestem kto i za co wybuduje ten kolektor dla miasta i nowych osiedli jak się
        nie zgodzą???
        • bigboy2 Re: JESTEM ZA 31.03.04, 00:14
          Radny Ramski udaje prawicowego polityka, a jeszcze 3 lata temu jego syn
          rozwieszał plakaty SLD i kandydatów na parlamentarzystów z SLD, należąc do
          ówczesnej młodzieżówki...
    • Gość: wiktor Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.mm.pl 29.03.04, 23:47
      Kolejny blaszak - 15 tys m2 - koszmar.
      Czy w tym mieście nie może powstać jakieś Centrum Handlowe na miarę XXI wieku ??
      • Gość: gżdyl Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 00:21
        łot igzektli du ju min?
      • Gość: werner Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 00:57
        Jak to PODKULSKI przeciez juz zrobił dwa i buduje następne na mairę XXI wieku.
    • Gość: swój W Rzeszowie potrzeba jeszcze co najmniej dwóch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 01:20
      hipermarketów RÓŻNYCH sieci. Przecież jest oczywiste, że ludzie lubią i chcą
      tam kupować, a na siłę nikt nikogo nie ciągnie. Dobra lokalizacja i konkurencja
      na pewno mieszkańcom, ani miastu nie zaszkodzi. A więc do roboty z tą budową!!
      Podwykonawcami muszą być firmy rzeszowskie, co chyba też jest oczywiste.
    • Gość: endgame Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.04, 07:14
      I tak ludzie z tej części miasta jeżdżą do hipermarketów na Nowym Mieście -
      więc zmiana nie będzie aż tak dramatyczna. Raczej wzrośnie konkurencja dla
      Tesco i Leclerca. Jak nie powstanie nowy hipermarket to za jakiś czas powstanie
      grupa marketów do 2000 m2 (bez koniecznych pozwoleń) i tak odbierze klientów
      małym sklepom. Tak stało się m.in w Tarnobrzegu (mam tam rodzine i opowiadali
      mi o tym)
    • Gość: Dominik JESTEM ZA !!! IP: 81.15.189.* 30.03.04, 09:09
      Rzeszów jako prawie 200 tys. miasto wojewódzkie, stolica ponad 2-milionowego
      regionu powinen mieć jeszcze co najmniej dwa hipermarkety!!
      • Gość: zzz Re: JESTEM ZA !!! IP: *.dami / 213.76.164.* 30.03.04, 11:02
        "Prezydent miasta postawił warunek: Skanska wybuduje kolektor sanitarny i
        kanalizację deszczową za 11 milionów, a w zamian będzie mogła wznieść
        hipermarket. Formalnie Skanska nie musi już pytać radnych o zgodę, ale
        prezydent uważa, że rada miasta powinna się w tej kwestii wypowiedzieć."

        Nie mogę tu pojąć dwóch rzeczy:
        -skoro Skanska nie musi się pytać o zgodę to po co się pyta - wtedy również
        mogłaby zaoszczędzić 11 mln...bo żadnych warunków nie musi spełniać
        -stanowska radnych;przecież bez ich zgody hipermarket również może powstać, a
        swoimi bzdurnymi dywagacjami mogą dobrowadzić do tego że Skanska i tak go
        wybuduje ale już bez kolekora i kanalizacji...
    • Gość: Zuchwa Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.krak.tke.pl 30.03.04, 13:31
      Budowac mi tu hipermarket ino zaraz,mieszkancy osiedla krakowska poludnie sa
      tak naprawde za,tylko paru sprzedawcow protestuje!
    • Gość: kolektor a co to jest kolektor sanit. ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 13:44
      czy moglby ktos wytlumaczyc...?
      • Gość: mondry Nie ma co tłumaczyć, przecież wszyscy to wiedzą. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.04, 14:06
        Kolektor sanitarny służy do budowy hipermarketów. Jasne?
        • Gość: gość Re: Nie ma co tłumaczyć, przecież wszyscy to wied IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.03.04, 18:04
          Kolektor sanitarny to zbiornik w ziemi do którego podłączone są kanały
          sanitarne z osiedli lub jakiejś cześci miasta. W naszym parzypadku dokładnie
          chodzi o osiedla nowe takie jak wzgórza staroniwskie i osiedle na zachód od
          miejsca budowy. Nie jestem pewien czy czasem nie będzie podłączone osiedle
          krakowska południe. :)BUDOWAĆ HIPER....
    • Gość: wow kto komu IP: 81.15.189.* 30.03.04, 18:08
      Nie rozumie
      Pan Szlachta usytuowaB dwa hipermarkety obok siebie, nie zwa|ajc na kBopoty
      komunikacyjne.Leclerc dla miasta nie zrobil nic,a teraz jak Skanska chce
      wybudowac kolektor, na ktory miasto niestac ktos protestuje
      Ludzie czy w tym kraju trzeba dac lapowke, aby cos zrobic??
      Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi
      • Gość: Elekon Kolektor IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 30.03.04, 19:21
        Kolektor (jak np. kolektyw, kolegium, czyli zbiór :) ) to po prostu ogromny,
        główny przewód kanalizacyjny, do którego odprowadzane są ścieki sanitarne lub
        woda deszczowa z innych, mniejszych przewodów kanalizacyjnych z jakiejś okolicy.
        Kolektor zbiera to i biegnie do oczyszczalni (kanalizacja sanitarna) lub
        podziemnego urządzenia oczyszczającego nad rzeką np. (kanalizacja deszczowa).
        TESCO też taki kolektor deszczowy miastu (i sobie) zbudowało: nie pamiętacie
        juz rozkopanej al.Powstańców Warszawy pomiędzy LeClerckiem i zaporą?

        A co do tematu: niech żyje konkurencja i osobiście czekam na Carrafoura przy
        Armii Krajowej. A sklepikarzom życzę, żeby np. prowadzący rodzinny sklepik
        nabiałowy: technik mechanik i jego żona księgowa, miast dawać na mszę, żeby im
        nie brakło klientów, dostali porządnie płatną pracę, zgodną ze swoimi
        kwalifikacjami i dającą byt ich rodzinie.
        • slavres I nie będzie hipermarketu? 31.03.04, 00:12
          No i mamy decyzję Rady Miasta. Nie pozowlono. Znów kilku politykujących
          radnych, którzy nic dobrego nie zrobili dla miasta zablokowało budowę. Ale to
          fakt, po co się pytać radnych skoro nie musi być ich zgody? Co to za paranoja?
          Czyzby kolejny bubel prawny wypuścili? (podwyżka opłat dla ogórdków piwnych,
          którą unieważniło RIO) Nie znam szczegółów podjętej uchwały, ale skoro bez
          decyzji radnych Prezydent może wydać pozowlenie na budowę, to może unieważni ją
          Wojewoda? A w innym przypadku Skańska może zskarżyć miasto do sądu, gdyż
          wszelkie przepisy łacznie z planem zagospodarowania (jeżeli jeszcze takowy tam
          obowiązuje) pozowalają na budowę i będzie trzeba zapłacić wysokie
          odszkodowanie.
          • Gość: jabadabadu Re: I nie będzie hipermarketu? IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 01.04.04, 08:57
            ano i nie będzie. ramski przyramszczył i kultys dokultusił, a inni też sfoje
            mondre rzeczy powiedzieli, zapewne w trosce o dobro miejscowego elektoratu i o
            jakis tam rozwój miasta, a na pewno ze szczerym zamiarem wypromowania miasta
            rzeszowa jako miejsca przyjaznego inwestorom. a tak z drugiej strony, jesli
            ktoś sądzi, że szp. radni będą reprezentować interesy szeroko pojętego szp.
            elektoratu no to się ciut x 2 przeliczył. szp radnym chodzi jedynie o ich
            własny interes i inne geszefty, a zapewne dostają niezłego haju jak uda im się
            coś schrzanić, łeb ukręcić i wykazać się ętelygęcją.
    • Gość: Stefan A czytał interesował sie ktoś z Was kiedyś .... IP: 82.177.97.* 31.03.04, 00:20
      ... tym, jakie dochody dają miastu i kasie panstwowej hipermarkety? Czytal ktoś
      z was opracowania niezaleznnych biur a takze intytucji rządowych o tym czy na
      rownych warunkach funkcjonują małe i wielkie sklepy? Was interesuje tylko neon,
      jeden wystarczy, wozek który mozna sobie popchac i wątpliwej jakosci towary. Bo
      juz napweno nie tańsze. Owszem, mozna kupic taniej, ale gros rzeczy jest
      droższa, a naiwni ludzi i tak tam idą. Idą i biorą sledzie, bo pisze promocja,
      potem ida dalej i widzą z napisem promocja płyn do naczyń za 1.50/5 litrów.
      nikt sie nie zastanawia ze nbie robia tego spontanicznie, ze wraz z nimi idzie
      tak mnóstwo ludzi, bo jakaiś spec od reklamy, marketingu, psychologi zaplanował
      dla nich sam ta sciezke po jakiej beda sie poruszać. Na koncu ustawia sie w
      kolejkę po kurczaka (widziałem jak jednym dwie dziewczyny grały sobie w noge,
      jak piłką - niedowiary prawda?) Wiec jak Pan Slawres pisze i obraza ludzi
      myslących, ze hipermarkety nie wyrządzaja innym krzywdy to niech wczesniej
      zmusi sie do odrobiny wysiłku i pomysli, ze hipermarkety nie tylko wyrządzają
      krzywdę małym sklepom, państwu (bo nie płaca podadków), przyrodzie, ale takze i
      własnym klientom.
      • Gość: zza Re: A czytał interesował sie ktoś z Was kiedyś .. IP: 67.175.76.* 31.03.04, 06:41
        Prosze jesli mozesz wskaz mi opracowania o ktorych piszesz - ale naprawde
        opracowania NIEZALEZNYCH biur a nie jakichs 'zielonych' czy innych kupieckich
        lub spokrewnionych z nimi.
        Natomiast pozostala czesc Twojego wywodu jest dla mnie niezrozumiala.
        Przeciez to proste - podoba mi sie i chce to ide i kupuje.
        Nie podoba mi sie - wybieram sie do pani Basi za rogiem. Co prawda nie kupie u
        niej wszystkiego i bede musial podejsc jeszcze do pana Krzysia dwie ulice
        dalej, ale jak u niego nie bedzie to juz napewno kupie w Spolem na osiedlu
        obok. Pochodze sobie ale co mi tam - wazne ze olewam hipermarkety (to takie
        modne), a ze mam pare kilometrow na butach zrobionych - sama przyjemnosc w taka
        pogode. No chyba ze samochodem pojezdze - paliwo tanie jak barszcz przeciez - a
        i parkingi u Basi, Krzysia i ten spolemowski czekaja na mnie. No a dzieki mnie
        Zatrudnienie u Krzysia i Basi maja ich sprzedawczynie zasilajac swoje budzety
        rodzinne oszlamiajaca suma 600 zl. I one tez napewno beda kupowaly u pana
        Krzysia bo przeciez tam taniej ;) No a poza tym Pan Krzysio z pania Basia
        wspomagaja rodzimy przemysl miesny - kupujac co tydzien u hurtownikow az 50
        kilo miesa!!! I oczywiscie przeterminowane mieso jest wyrzucane...

        A tak na powaznie kazdy powinien miec wolny wybor. I chora jest sytuacja kiedy
        Ty lub oszolomy z LPR-u chca ludzi 'uszczesliwiac' na sile.

        Pozdrawiam

    • Gość: SALAS Re: Walka o kolejny hipermarket w Rzeszowie IP: *.man.rsk.pl 31.03.04, 01:20
      Budowa hipermarketu w tym miejscu jest jak najbardziej na miejscu. Wymienic
      mozna kilka korzysci np. budowa kolektora do ktorego w przyszlosci podlaczy sie
      nowo budowane osiedle. Poza tym hipermarket polozony blizej drugiego, po Nowym
      Miescie, pod wzgledem ludnosci, osiedla Baranowka spowoduje odciazenie ruchu w
      okolicach Rejtana, bowiem wiele osob z Baranowki udaje sie na zakupy wlasnie w
      te rejony. A co do tanich produktow w hipermarketach po promocyjnych cenach to
      jest to bardzo wygodne dla mniej zamoznych klientow i o tym tez warto pomyslec,
      a nie krytykowac ze sprzedaje sie tam byle jaki towar. Mysle, ze wiekszosc o
      tym doskonale wie, ale po prostu nie stac ich na wysokiej jakosci produkty.
    • Gość: X Jestem za nowym Hipciem w tym miejscu. IP: *.prz-rzeszow.pl 31.03.04, 13:52
      Większość dużych sklepów usytuowana jest na Nowym Mieście. Będę miał bliżej na
      zakupy. A drobni sklepikarze i tak się utrzymają, jeśli będą oferować produkty
      dobrej jakości. Poza tym nie będzie mi się chciało robić drobnych zakupów w
      hipciu i pójdę do sklepiku po chleb czy mleko.
      A tak nawiasem mówiąc, to wkurza mnie Rada Osiedla Krakowska Południe
      wypowiadając się w imieniu mieszkańców przeciwko hipciowi. Moim zdaniem dla
      większości mieszkańców osiedla jego lokalizacja jest korzystna.
      • Gość: lara co wy za bzdury piszecie. pracuje w malym gown... IP: *.rzeszow.mm.pl 31.03.04, 14:18
        co wy za bzdury piszecie. pracuje wlasnie w malym gownianym sklepiku bez umowy,
        wlasciciel co rusz smierdzi wódą i robi mi dwuznaczne propozycje. pracuje za
        pol darmo, placi kiedy chce... i przeklina na nieuczciwe hieprmarkety
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka