Dodaj do ulubionych

Finansowe problemy na podkarpackiej autostradzie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.11, 18:55
:( brak słów! a co z łącznikiem od Kuronia ile będzie opóźniony? Może "miasto" zerknie na budowę?! bo jak otworzą rz centralny do rz wschód to będzie szydera na cały kraj że na Podkarpaciu otworzyli autostradę znikąd donikąd!
Obserwuj wątek
    • Gość: antek Re: Finansowe problemy na podkarpackiej autostrad IP: *.adsl.inetia.pl 20.07.11, 21:18
      Miasto wybrało wykonawcę który nie poradził sobie z obwodnicą Ropczyc, tak to jest jak za robotę biorą się mało sprawdzone firmy budowlane, które nikt nie sprawdził.W innych krajach budują autostrady czy to Hiszpanii czy w Chorwacji i nie maja takich problemów z budową terminami jak jest w Polsce a przecież tam są góry i teren bardziej zurbanizowany.Nie zawsze najniższa cena przetargowa jest ważnym argumentem, niekiedy co tanie to drogie bo terminy przesuwane i firmy żądają dodatkowych pieniędzy a umowy są niejasne niekiedy dochodzi do korupcji przy tych przetargach, liczy się kasa ale pod stołem.
    • Gość: Saturator Re: Finansowe problemy na podkarpackiej autostrad IP: 195.72.132.* 20.07.11, 22:41
      "Zdarza się, że pieniądze spływają dopiero po 90 dniach" I dziwicie sie, ze nagle Chinczykom z COVECU powinela sie noga!
      • Gość: ups Re: Finansowe problemy na podkarpackiej autostrad IP: *.ostnet.pl 21.07.11, 10:54
        Ale te 90 dni to jest termin dokładnie zapisany w umowie. I wykonawca powinien taki termin otrzymywania pieniędzy uwzględnić w kalkulacjach. Już widzę jaki krzyk byłby gdyby GDDKIA przelewała pieniądze dużo wcześniej. Natychmiast padałyby pytania ile tracimy np na potencjalnych odsetkach od tych pieniędzy i ile ktoś wziął łapówki za wcześniejsze przelewy.
    • Gość: gombit GDDKiA IP: *.krak.tke.pl 21.07.11, 10:29
      Powninno się brac konsorcja które mają jakiś majatek i wrazie nie płacenia przez dyrekcje pokrywac ze swoich środków i nie byłoby rzadnych opóxnień.
      • Gość: Tom Finansowanie autostrad IP: *.tktelekom.pl 21.07.11, 13:37
        Odcinki autostrad realizują koncerny zagraniczne (czyli firmy finansowe) powiązane ściśle z bankami krajów z których pochodzą, a "realizacja" w takich firmach jest dopiero na kolejnym miejscu. Nie można przypuszczać że "firma finansowa" biorąc taki kontakt nie wiedziała jakie są warunki płatności robót i stanowi to dla niej jakikolwiek problem. Poza tym warunki finansowania ta firma przenosi "żywcem" do swoich umów z podwykonawcami tak więc to nie ona kredytuje budowę a jej podwykonawcy i dostawcy; Już widzę jak GDDKiA dopilnuje żeby "firmy finansujące" skróciły terminy płatności swoim dostawcom i podwykonawcom. De facto chodzi o wyprowadzenie szybciej pieniędzy publicznych do zagranicznych koncernów i banków je finansujących.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka