Dodaj do ulubionych

Wolontariat

05.07.14, 18:31
Witam. :)
Chętnie zostałabym wolontariuszką na czas wakacji, jestem osobą pełnoletnią..
Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Jakieś placówki?.. Jak to jest z tym w Rzeszowie/okolicach? ;)
Obserwuj wątek
    • rz2014 Re: Wolontariat 05.07.14, 18:55
      I do tego doprowadziły w Polce rządy oszołomów, że dziewczyna szuka zajęcia jako wolontariuszka zamiast iść i zarobić kasę w normalnej pracy.
      Dziewczyno szkoda Twojego czasu, chyba, że tak bardzo chcesz pomagać to może Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie ul. Lwowska (myślę, że praca z dziećmi była by dla Ciebie najlepszą).
      Nie wiem jednak jak wygląda sprawa z punktu widzenia prawa - bo to pewnie ZOZ lub NZOZ i czy nie trzeba mieć różnorakich papierów, książeczki senepidowskiej. Wiesz jak jest w Polsce.
      Próbuj ale szukaj miedzy czasie pracy płatnej bo przecież praca jest po to aby zarabiać.
      Tyle już lat - a sytuacja ta sama. NARODZIE ZRÓBMY COŚ Z TYM
      • duud Re: Wolontariat 05.07.14, 19:54
        Szczerze to nawet nie szukałam jakiegoś zajęcia typowo do zarobienia. Nastawiłam się raczej na zwykłą pomoc/kontakt z osobami czy nawet zwierzętami potrzebującymi.. a jeśli chciałabym na tym zarobić to na pewno musiałabym posiadać jakiekolwiek doświadczenie, szkolenia czy po prostu być osobą wykwalifikowaną edukacyjnie.. A to mnie na chwilę obecną dyskwalifikuje.
        Dziękuję za trop, no i będę musiała się doinformować jak faktycznie jest z tymi papierami. :)
        • rz2014 Re: Wolontariat 05.07.14, 20:04
          To Hospicjum jest ciekawym miejscem dla pomocy chorym dzieciom.
          Książeczka sanepidowska Ci się zawsze przyda (jest do końca życia ważna - w badaniach na nosicielstwo) a wyrobić ją to moment w Sanepidzie Rzeszów.
          Zadzwoń i zapytaj czy jest konieczna ta książeczka i czy Cie przyjmą.
          Powodzenia
    • ela.kostka Re: Wolontariat 13.10.20, 14:43
      Jeżeli ktoś chce opiekować się zwierzętami to gorąco polecam organizację Felineus, zajmującą się bezdomnymi kotami. Zrób coś dobrego i zostań wolontariuszem. Jednocześnie spędzisz czas wśród świetnych ludzi i poczujesz niezrównaną wdzięczność zwierząt. Można wspomóc organizację opieką nad kotami, datkami, zbiórkami lub darowiznami. Możliwe jest także adoptowanie zwierzęcia tymczasowo bądź najlepiej na stałe 😊
    • judytakolbusz Re: Wolontariat 14.10.20, 11:46
      Witam,

Widzę, że ta propozycja już padła, ale myślę, że rzeczywiście warto ten wątek pociągnąć. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci to miejsce, gdzie z pewnością przyda się każda para rąk, a wolontariusze o dobrym sercu i wrażliwości na cierpienie innych z pewnością pomogą choć odrobinę ulżyć w cierpieniu tych najsłabszych. Jeżeli ktoś chce pomóc, ale nie może pracować jako wolontariusz, warto przekazać chociaż minimalny datek na Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która zajmuje się własnie zbieraniem funduszy na pomoc dla tej placówki i jej pacjentów. Liczy się każdy grosz, każda para rąk, każde dobre serce, które w jakiś sposób pomoże w walce o lepsze dni dla małych podopiecznych fundacji podkarpackiego hospicjum dla dzieci. W tych trudnych dla nas wszystkich czasach, okażmy serce tym najbardziej pokrzywdzonym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka