Dodaj do ulubionych

Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści

04.04.08, 08:31
Według specjalistów niezależnych od prezydenta Zaleskiego, most przy
Wschodniej jest bez sensu. Mimo to Zaleski upiera się przy tej lokalizacji,
choć trzeba do niej wybudować więcej estakad, tuneli i tras dojazdowych.
Wszystko po to, żeby połączyć Rubinkowo z Rudakiem, bo do tego by się to
sprowadzało. Analizy speców (niezależnych od Zaleskiego) mówią, że w
niewielkim stopniu przeniesie on ruch tranzytowy z mostu Piłsudskiego.
Do mostu zbudowanego w Płocku, który nie był podłączony do żadnej drogi
trochę mu brakuje. Dobrze, że prokuratura zbada sprawę mostu, a szczególnie
wykupu gruntów.
Obserwuj wątek
    • no_c_o_m_m_e_n_t Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 09:04
      Wszystko fajnie, ale... trochę późno się obudził Pan poseł.
      Toruń potzrebuje mostu gdziekolwiek! Wystarczy żeby zdarzył się wypadek na moście, a miasto stoi.
      • realista333 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 09:19
        Toruń potrzebuje mostu od 30 lat, ale nie byle gdzie i byle drogo. Na pewno nie
        potrzebuje kosztownego mostu przy Wschodniej, który nie rozładuje korków w centrum.

        Taka "udana inwestycja" na długo zablokuje możliwość zrobienia czegoś bardziej
        efektywnego - np. mostu przy Waryńskiego.
        • torunczyk2 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 10:25
          A jak niby ma się koncepcja Waryńskiego połączyć z obeznym układem drogowym?
          Wszyscy manipulują danymi i tyle. Toruń potrzebuje tak na prawdę obu mostów. Ale
          koncepcja na wschodniej bardziej równomiernie rozłoży ruch w mieście. Poza tym
          to w tamtym kierunku rozwija się obecnie Toruń.

          Tak z innej beczki

          Most Piłsudskiego ma być remontowany w 2012 roku. Jeżeli do tego czasu nie
          powstanie drugi most to mamy paraliż miasta. Tymczasowy most pontonowy w 200tys
          mieście=tragedia. Most na Waryńskiego nie ma szans być wybudowany do tego czasu.
          Jeżeli nie powstanie most na Wschodniej, to w ciągu 10 lat nie powstanie żaden!
          A Toruń zostanie zaściankiem.
          • karolp13 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 13:31
            Zaleski i jego ekipa nie mają ręki do większych inwestycji. W
            Toruniu przez wiele ostatnich lat niczego wielkiego nie zbudowano ,
            a ostatnim niewypałem jest stadion żużlowy.
            Prezydent Zaleski obstawił się kolesiami , którzy nie mają sposobu
            na życie , są nieudacznikami. To oni ciągną go na dno.
        • jkpztorunia Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 05.04.08, 07:42
          Dyskusji było całe mnóstwo. Dyskutowano również kwestię wielkości
          ruchu przeniesionego na nowy most. I raczej nikt nie zakładał
          docelowo, że tranzyt ma iść przez Toruń. Dla tranzytu to jest most
          autostradowy który poza Toruniem ma poprowadzić ruch. A mosty w
          Toruniu mają być dla ruchu lokalnego. I w tym kontekście należy
          pamiętać, że obecna kncepcja jest zdecydowanie bliżej największej
          toruńskiej sypialni. A i przyszłe inwestycje na lewym brzegu Wisły
          zmienią ruch, podobnie jak administracyjne uregulowanie ruchu na
          moście Piłsudskiego.
          Tak czy siak zablokowanie budowy mostu to bieg w kierunku
          politycznego samobójstwa w Toruniu. Posłą M. i jego partię (teraz
          niestety PO) będę omijał szerokim łukiem - nie chcę takich
          przedstawicieli w Sejmie RP.
    • grubasjo Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 13:26
      Nie wiem dla jakiego miasta pracuje Mężydło ,ale z całą pewnością nie jest to
      Toruń.Taki numer jak ten to tylko jakaś bydgoska szelma mogła nam zrobić.I tak
      już musieliśmy przetrwać bzdurne kłótnie o most na górze, a teraz dzięki tej
      zdradzie poczekamy jeszcze dłużej brawo panie pośle brawo.To są osobiste fazy
      pana Mężydło i mam już ich dość.Z całą pewnością dalsze kłótnie na górze
      oddalają budowę mostu w nieznane czasy,a jest to zasługa obu panów,zarówno
      prezydenta jak i mężydły.Może lepiej by było spotkać się gdzieś w parku koło
      południa i zażądać od siebie satysfakcji,można by na taką plenerową imprezę
      sprzedać parę biletów a panowie uwolnili by nasze miasto od siebie.Stare konie a
      g... jak dzieci.
      • garncarz1 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 15:11
        Most jest potrzebny Toruniowi jak powietrze, to fakt, ale jak się patrzy na
        sposób włączenia
        dojazdów do mostu z ul. Łódzkiej, jakieś dodatkowe slalomy, wiadukty itd. byle
        tylko pewna
        pani znajoma Kwiatkowskiego dostała olbrzymie odszkodowanie!!! to fakt -
        prokuratura to najlepsza instancja do rozwiązania tego problemu. Panie pośle,
        Zaleski niedługo przestanie być prezydentem , to fakt; fakt drugi Zaleski oprócz
        remontów dróg NIC nie zrobił, gdzie parkingi, gdzie os. Jar , stadion żużlowy,
        hala sportowa itd. - jakimi ludźmi się otacza, kolesie i nic więcej.
        Dlatego do czasu kiedy Zaleski nie odejdzie wraz z " ekipą" , nie łudźmy się ,
        że coś w Toruniu drgnie.
        Zaleski i "ekipa" na KSIĘŻYC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • grubasjo Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 16:34
          To ciekawe co piszesz czyli dwa ruchy kierownicą są dla ciebie ogromnym
          wyzwaniem.Dla mnie natomiast większym wyzwaniem byłoby prowadzenie mostu przez
          rezerwat kępa bazarowa (pewnie nigdy tam nie bywałeś a warto) oraz ułaskawianie
          rodzin pochowanych na cmentarzu na Antczaka.Nie bez znaczenia jest też fakt
          kilkunastu tysięcy mieszkańców bloków przy grudziądzkiej i warneńczyka ,którym
          zafundowało by się wzmożony ruch na ulicy na której już teraz nie słyszy się
          własnych myśli.No i bez sensowne skupianie miasta przy centrum skoro większość
          mieszkańców żyje na obrzeżach. Ogólnie biedne owieczki tak bardzo się nienawidzą
          że teraz za moje pieniądze będą się ciągać po sądach a jeszcze znajdują sie
          ludzie ,którym to odpowiada.Może zamiast igrzysk raz dali by nam chleb nie sądzicie.
          • kdesw Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 16:43
            Zastanawiające jest to,że przeprawa "Waryńskiego",biegła by przez tereny ,gdzie
            są bogate złoża iłów przeznaczone od lat do eksploatacji??
            Teraz zapadła decyzja,aby je zagospodarować.
            • kdesw Re:Złoże gliny ceramicznej "Rudak I" 04.04.08, 21:18
              baza.pgi.gov.pl/igs/zloze.asp?ID=2422&mode=dokumentyInfogeoskarb
              Powierzchnia złoża -około 16ha.

              wikimapia.org/#lat=52.995467&lon=18.633821&z=16&l=28&m=a&v=2
              WikiMapia: Poland / Kujawsko-Pomorskie / Torun, 3 km

              Dokumentacja złóz iłów ceramicznych Rudak I i Rudak II jest znana od
              dziesięcioleci,czyżby poseł o tym nie wiedział?
    • uszaty25 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 04.04.08, 17:46
      Los Zaleskiego jest przesadzony po tym jak zlikwidowal
      najpopularniejsza dyscypline w tym miescie tj. zuzuel. Mam nadzieje
      ze jest jeszcze mozliwosc zablokowania decyzji o kopalni ilow bo
      inaczej do 2015 drugiego mostu nie bedzie!!!
      • jmm6 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 07.04.08, 07:31
        Nie uwazales chyba ostatnio? Zuzel to wlasnie dostal od Zalewskiego
        prezent w postaci nowego stadionu na ktory nie zasluguje. Zalewski
        stanowczo za duzo wydal na ten cel z pieniedzy WSZYSTKICH
        mieszkancow.
    • martens7 Tiry i tranzyt pod Starówkę ??? koncepcja Mężydły 04.04.08, 19:04
      Poseł M. wbrew wszystkim i zdrowemu rozsądkowi chciał przeforsować
      siłą SWOJĄ KONCEPCJE WPROWADZENIA TIRÓW I RUCHU TRANZYTOWEGO NIEMAL
      NA TORUŃSKĄ STARÓWKĘ I W "WĄSKIE GARDŁO" UL. GRUDZIĄDZKIEJ POD OKNA
      MIESZKAŃCÓW - kompletna głupota.
      DONOS posła RP - to już jego akt ostatecznej desperacji i wyraz
      osobistej zemsty za porażkę w grze toczonej kosztem mieszkańców
      Torunia od kilku lat - po co???. PRAWDZIWY EFEKTK DZIAŁAŃ MĘŻYDŁY -
      TO STAGNACJA I OPÓŹNIENIE, BARDZO POWAŻNE.
      O rozmiarze zaciętości Mężydły świadczy chociażby to, że do swojej
      marnej gry próbuje wplątać poprzez prokuraturę, Ministerstwo -
      zaczyna miotać na oślep, gdzie tylko popadnie.
      • jojujacy W 2012 szykujcie sie na katastrofe 04.04.08, 22:11
        Wg najnowszego projektu Dk1 w Czerniewicach bedzie CAŁKOWICIE odłączona od
        A1/S10 , a przejazd obwodnicą bedzie płatny (bramki na środku S10 po zachodniej
        stronie wezła Czerniewice), to wszysko przy remoncie generalnym jedynego starego
        mostu.Przy cenach A1 ,jak w Gdańsku 6,5 zł /25km ,co najmniej 60% tego ruchu
        (jak tam) wróci na DK1 ,dodatkowo przy płatnej obwodnicy do miasta wróci też
        tranzyt z DK10 i Dk15
        • garncarz1 Re: W 2012 szykujcie sie na katastrofe 04.04.08, 23:19
          Topowiedz oco chodzi z tym slalomem. Jedziesz od Czerniewic w stronę miasta,
          przejeżdżasz wiaduktem nad torami, jedziesz potem 200-300m i skręcarz w prawo w
          stronę nowego mostu, znowu wiaduktem nad tymi samymi torami i w prawo dopiero na
          most. Chyba nikt nie powie, ze to normalne. Jednak w tym przypadku slalomu
          zarabia pewna pani bliska znajoma p. Kwiatkowskiego kolegi Zaleskiego. To
          nazwijmy po imieniu : ile się za takie coś płaci !!!!!!!!!!!!
          • garncarz1 Re: W 2012 szykujcie sie na katastrofe 05.04.08, 00:14
            oczywiście za drugim wiaduktem w l e w o :-)
          • jojujacy Wygięcie musi być, przegięcie niekoniecznie 05.04.08, 11:07
            Wygiecie jest tańsze niż wariant na wprost . W wariancie na wprost muszą być
            cztery wiadukty : skręty : Most - Łodzka , Łodzka - Czerniewice , a obecny
            wiadukt nie dość nowy musi być dwujezdniowy to musi być też co najmniej 3x
            dłuzszy niz obecny bo przebiega nie tylko nad torami na Łodz ale też
            dwujezdniową Trasą Wschodnią na Most.
            Nie da sie po prostu inaczej zrobić mając nawet cześc czy całośc terenów Parku
            Technologicznego bo droga idzie przy torach wznosząc sie nasypem po łuku a po
            drugiej stronie jest jezioro.
            W wariancie lipnowskiej mamy jeden nowy dwujezdniowy wiadukt.Remont obecnego nie
            jest konieczny do funkcjonowania wezła. Nawet z remontem i przebudową do
            dwujezdniowego jest taniej bo przebiega on tylko nad
            torami (jest krótszy) jak obecny
    • ziuta39 Re:Bociek o moście 05.04.08, 00:00
      http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/fotografia.tpl?article=97362&foto=Wariant_Nowomostowy.jpg&back=%2Flook%2Fnowosci%2Farticle.tpl%3FIdLanguage%3D17%26IdPublication%3D6%26NrIssue%3D773%26NrSection%3D80%26NrArticle%3D97362%26IdTag%3D832


      www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=773&NrSection=80&NrArticle=97362&IdTag=832
      • kdesw Re:Bociek o moście 05.04.08, 00:55
        wikimapia.org/#lat=53.013673&lon=18.62725&z=16&l=28&m=a&v=2
        WikiMapia: Poland / Kujawsko-Pomorskie / Torun, 1 km

        Tu ma wpiąć się most w ulicę Lubicką,skarpa Wiślana ma w tym miejscu dobrych
        kilkanascie metrów wysokości nad poziom Wisły,znaczy to,że most będzie bardzo
        wysoki 20 parę metrów nad lustrem wody,może nawet i 30metrów,a napewno 10,15
        metrów nad ulicą Lubicką-będzie widać z niego całe Stare Miasto,ciekawe co na to
        Konserwator Zabytków,broniący powstawania wysokiej zabudowy wokół Starego
        Miasta???,co dalej?? prosto na północ???,no to trzeba wyburzyć osiedle
        Podchorązych chyba i do tego eschumować pewnie kilkaset grobów na cmentarzu??,a
        może skrecimy trochę na płn zach i wytniemy Park Glazja???
        Jest tu także fort do wyburzenia-archiwum Pom.Okr.Wojskowego,można też wyburzyć
        Fort Św. Jakuba,aby wyprostowac i lepiej skorygować trasę??

        A Plac Pokoju Toruńskiego???,czy stary kolejowy tunel pod Placem wytrzyma
        obciązenie???,chyba nie??,wieć trzeba też wyburzyć i zbudować nowy kolejowy
        Tunel??,Mozna też wybudować estakadę na Placem Pokoju Toruńskiego ze zjazdami,a
        co na to Konserwator,kiedy nad Placem będzie estakada;)))
        a ten Tunel to nie zabytek?,na pewno trzeba będzie go całkowicie przebudować,tak
        aby powstało nowoczesne rondo mogące wytrzymać wzmożony ruch samochodowy.



        wikimapia.org/#lat=53.005359&lon=18.630259&z=15&l=28&m=a&v=2
        WikiMapia: Poland / Kujawsko-Pomorskie / Torun, 2 km
        Trasa ,jesli by powstała,będzie cięła Rezerwat Kępa Bazarowa.
        Napewno przy tak wysokim moście,powstanie na Kepie Bazarowej podpora mostu,a
        więc będzie tam wjeżdżał cięzki sprzęt budowlany,a pod podporę trzeba będzie
        zrobic potęzny wykop,nie ulega watpilwości,że Kępa Bazarowa w tym miejscu
        ulegnie dewastacji
        wikimapia.org/#lat=53.005359&lon=18.630259&z=15&l=28&m=a&v=2
        WikiMapia: Poland / Kujawsko-Pomorskie / Torun, 2 km

        Dalej na pułudnie trasa wchodzi na teren dawnej JW-brygady Art.która tu
        stacjonowała.
        Nie ulega watpliwości,że sa to potencjalnie najlepsze tereny budowlane w Toruniu
        po drugiej stronie Wisły.

        wikimapia.org/#lat=53.000245&lon=18.63028&z=15&l=28&m=a&v=2
        WikiMapia: Poland / Kujawsko-Pomorskie / Torun, 3 km
        Tereny te były już wystawiane przez MON parokrotnie na sprzedaz,jadnak jak do
        tej pory bez skutku,
        Przeznaczenie tych po wojskowych terenów bardzo atrakcyjnych pod budownictwo
        wielorodzinne byłoby jak najbardziej słuszne i celowe.
        Nasuwa się od razu pytanie po co tu trasa Mostowa???,jesli pójdzie ten teren pod
        budownictwo,kompletny bezsens.Przecięcie dawnej JW na dwie częsci spowoduje
        wielopasmową drogą,hałas,spaliny i.t.d.

        Ciekawe jakie rozwiązanie wpięcia w ulicę Lubicką / przy tak wysokiej wiślanej
        skarpie/ mają zwolennicy tej przeprawy,jak oni to widzą?
        Może szykują super wykopki w tym rejonie i binżą Lubicką miej więcej do jej
        poziomu wyskości pod mostem kolejowym?,a może fundną nam ekstra wyską Estakadę
        na Szosą Lubicką z ekstra zjazdami i wspaniałą panoramę z niej na Stare
        Miast??,coś Konserwator zabytków milczy w tej mierze??,ba pewnie wizualnie
        jeszcze nie widział tego wspaniałego projektu,a jest już w ogóle jakaś
        wizualizacja tego super wysokiego mostu???







        • 24bitblaster Re: Ludzie opamietajcie sie.... 05.04.08, 12:32
          Ludzie opamietajcie sie.... chcialoby sie zakrzyknac! Jestem
          rodowitym torunczykiem, ktory od wielu lat mieszka na Zachodzie,
          jednak moje serce jest i pozostanie w Toruniu. I wybaczcie mi ale
          nie rozumiem co sieu Was dzieje??? Most jest potrzebny jak
          powietrze, ile razy jestem w Toruniu to nie poruszam sie samochodem
          w pewnych godzinach aby uniknac korkow, wyprawy za most jesli juz to
          tylko przed poludniem, kiedy ruch najmniejszy... itd. Jestem
          szczesciarzem bo nie musze byc nigdzie na godzine ale naprawde nie
          moge sobie wyobrazic co by bylo jakbym tu mieszkal i pracowal...
          Wezcie sie kochani w koncu do roboty, przestancie bic piane i tracic
          czas!!! Mam nadzieje, ze zdazycie wybudowac ten nieszczesny most
          zanim przejde na emeryture i na stale wroce do Torunia- miasta ktore
          kocham i do ktorego powracam z olbrzymim sentymentem.
          I prosze Was wybudujcie przed moim powrotem takze inne obiekty
          uzytecznosci publicznej, koniecznie parkingi, zainstalujcie
          PARKOMETRY jak w calym cywilizowanym swiecie, wlaczcie do miasta
          Torunia przylegle gminy i obejmijcie to jednym planem
          zagospodarowania, prosze Was wezcie sie w koncu do roboty bo jak nie
          to chyba ja bede musial wrocic i zostac Prezydentem mojego
          ukochanego miasta zeby cos w nim zmienic. Good luck!
        • vauban Re:Bociek o moście 07.04.08, 09:15
          kdesw, piszesz o moście na wysokości Waryńskiego. Masz rację, to koncepcja z lat
          trzydziestych, ustawiona pod ruch uliczny na miarę tamtych czasów.
          Cały ten hałas się bierze z powodu przerażenia wysokością skarpy na Wschodniej !
          To się da rozwiązać, tylko trzeba pokombinować. Różnica między skarpą na
          Waryńskiego i Wschodnią wynosi jakieś 20 metrów max. Dowiązanie ulic do mostu
          jest trudne, przyznaję. Ale nie trudniejsze. I tak trzeba budować estakady w obu
          wariantach, ale wariant Wschodniej psuje mniej. I tyle.
          Ulepsz drogi w mieście zet
          • kdesw Re:Bociek o moście 07.04.08, 10:16
            Nuuu.

            Zwolennicy Waryńskiego nie biora pod uwagę przewidywalnego i rzeczywistego
            natęzenia ruchu na właczeniach z Lubicką i Placu Pokoju Tor.
            Układ komunik. jaki tam jest obecnie pasowałby na wpięcie w most 30 lat temu.
            Dzis aby była tam płynność potrzeba by była wykonania ptęznych robót ziemnych
            ,jak obnizenie ulicy Sz Lubickiej przynajmniej o połowę jej wysokosci na wlocie
            Waryńskiego,aby tego dokonać trzeba by było przebudować Lubicka na całej
            długości od Gołebiej do mostu Kolejowego,tam nie ma na to miejsca po jest
            zabudowa po obydwu stronach drogi i jest cholernie wąska-powstały by skarpy z
            potęznym murem oporowym od strony miasta wzdłuż Lubickiej,to raz trzeba by było
            wyprofilowac całą waryńskiego z tego powodu aż do Placu Pokoju Toruńskiego,a
            więc doszłoby to potęznej niwelacji przedpola Fortu Jakuba/zniszczenie Parku/ i
            sąsiadujących fortów ja Archiwum Okr.Wojsk Pom.,a być moż i Fortu Jakuba.Do tego
            Kompletna przebudowa Placu Pokuju Toruńskiego,tak własciwie to szopsa Lubcka i
            Plac Pokoju Tor. musiałby być wyłączone z ruchu,czym to grozi?,widomo.
            To wersja gdyby nie budowano estakad przy Sz.Lubickiej,a oparto się na
            podjazdach i wjazdach na most system naziemnym!!
            Oni o tym widza,że jest to fizycznie niewykonalne bez ogromnych robót ziemnych .
            Ich wersja to betonowe estakady!!!,ba Lubicka,będzie nad mostem!!,czyli na
            estakadzie!!,a w tej wersji bedziemy mieli jak ktoś pisał podniebny most i
            wiszace estakady jak ogrody Babilonu!!!
            Śmiem twierdzić,że to proponowane rozwiązanie tego odcinka pokryje koszty Mostu
            na Wschodniej na odcinku od Lubickiej do Curie Skłodowskie łacznie z budową
            wiaduktu nad linią kolejową Toruń Olsztyn!!
            Powiem dlaczego,bo tak wyski most na Wyryńskiego,będzie droższy od niższego
            mostu na Wschodniej!!!,proste!!,mniej stali,mniej betonu!!!,mniej montażu i
            robocizny!!!

            Eatakady na Warynskiego i koszt ich budowy sa napewno droższe od budowy
            łagodnych podjazdów i wpięcia w Sz.Lubicką,nawet nie ma co rozważać tego,po
            prostu na Wschodniej jest miejsce na łagodne podjazdy od ul.Winnicy do góry.
            Te w.w. oszczędnosci w stosunku do Waryńskiego /tak na mój nos/ pokryją lub
            przybliżenie zbilansują koszty budowy tunelu do ul Curie Sklodowskiej,a być
            może zostałoby jeszcze na pół wiaduktu nad linią kolejową.

            • vauban Jeszscze o moście 07.04.08, 10:44
              Teoretycznie, to tam jest miejsce na ulicę. Mam na myśli odcinek pomiędzy
              Lubicką a Placem Pokoju Toruńskiego. Zostawiono tam specjalnie pas pomiędzy
              Koszarami Jakuba a Parkiem. Co z tego. Pas jest wąski i wystarczałby jedynie na
              dwunitkową jezdnię, niczym nie różniącą się od dotychczasowej ulicy Waryńskiego.
              Na dodatek, wpada ten ciąg prosto w rondo - Plac Pokoju T, wspomniany - i
              powiększa chaos, jaki już teraz tam panuje. Przecież ten wiadukt tego nie
              wytrzyma ! A przebudowa nie wchodzi w rachubę, to zabytkowa Brama Kolejowa, i
              pierwszy będę krzyczeć: nie ! na każde hasło do przeróbek. To bardzo dobry
              wiadukt, tyle że na nieco mniejszy ruch niż dziś.
              Pomysły typu puszczenie tranzytu w ulicę Przy Kaszowniku - Warneńczyka -
              Grudziądzką, pominę litościwie milczeniem. Można, owszem. Ale po co ? Żeby
              zakorkować jeden kawałek miasta, odkorkowując częściowo inny ? Wynik będzie ten
              sam. Sens ma budowa mostu na osi Wschodniej, ale tylko wraz z drogami
              wyjazdowymi. Co zdaje się jest właśnie brane pod uwagę.
              • kdesw Re: Jeszscze o moście 07.04.08, 12:22

                Dodam jeszcze,że tak bardzo wysoki most z estakadami zjazdowymi na Warynskiego
                /dominujący wysokościowo na Mostem Kolejowym/ zeszpeci panoramę Torunia,a no to
                z pewności nie zgodzą sie konserwatorzy miasta dbający o wysokość nowej
                zabudowy wokół starówki.
                Aby nie psuł otoczenia taki most na Waryńskiego powinien być usytowany na
                poziomie wysokosciowym mostu kolejowego,więc niech sobie zrobią wizję lokalną
                zwolennicy takiego mostu i okreslą zakres robót budowlanych i ziemnych od skarpy
                wiślanej do Pl.Pokoju Torunskiegoi od mostu kolejowego do ul Gołębiej.


                Nie ma mozliwości wybudowania tak wosokiego mostu na Waryńskiego z prostej
                przyczyny nie zgodzą się na to konserwatorzy zabytków dbający o krajobrazowe
                otoczenie Starówki,tak samo jak nie ma mozliwości niskiego mostu na poziomie
                wysok. mostu kolejowego z powodu zniszczenia skarp wislanych okolicznej
                zabudowy,fortów,parków i ogromu prac z tym związanych.

                To jest moje zdanie jako forumowicza,zawodowo jestem geodetą od paru dobrych
                lat,a nie drogowcem i uczelniamym projektantem,ale geodeci mają pewna zasadę
                dot. swoich pomiarów geodezyjnych jaką nam się wpaja od wieków,ta zasada to: "Od
                ogółu do szczegółu",jeśli jej geodeta nie przestrzega,to każdą inwestycję przez
                niego obsługiwaną szlag trafia,hala się zawali,suwnica runie,droga będzie
                przypominała klepisko i.t.d.
    • fredek65 Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 05.04.08, 11:12
      Ten facet działa mi na nerwy i powinien nazywać się nie Mężydło, a
      menda.
    • fredek65 Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 05.04.08, 11:26
      Panie Prezydencie,to menda,a ne Mężydło.
      Teraz widać po co przeszedł do PO.
    • piter_torun Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 05.04.08, 12:52
      mi też działa na nerwy, chociaż osobiście nazwałbym go Męczydło. Jak tak bardzo chce swojego mostu, to niech sobie połączy półkule mózgowe (ewentualnie niech zwiąże sznurek, bo w końcu uszy mu odpadną)
    • slavik222 Zaleski, a za co Mężydło ma się mścić? 05.04.08, 15:46
      Co za brednie.Za co Mężydło ma sie mścić?
      Lepszy jest z matematyki i tak mu wychodzi.
      Na pocieszenie Zaleskiemu i innym jego kibicom - głupków jest więcej
      niż mądrych.Dlatego demokracja wygrywa:)
      • historykii Re: Zaleski, a za co Mężydło ma się mścić? 05.04.08, 17:39
        Slaviku..., dokładnie to jest tak:
        ..." Jeśli w każdym człowieku tkwi mędrzec i idiota, ten , kto
        schlebia idiocie -zwycięża".
        Ale konkluzja- jest identyczna!
        Mam nadzieję, ze w tej rozgrywce-będzie ( wyjdzie) na nasze...
        gdyż aby poznać fałsz( zygzakóki...), musimy poznać pierwej -
        prawdę!
        • jmm6 Re: Zaleski, a za co Mężydło ma się mścić? 07.04.08, 08:11
          historykii napisał:
          > Mam nadzieję, ze w tej rozgrywce-będzie ( wyjdzie) na nasze...
          > gdyż aby poznać fałsz( zygzakóki...), musimy poznać pierwej -
          > prawdę!

          Na nasze to znaczy co? Bo mi sie wydawalo ze chodzi o to zeby
          wybudowac nowy most. Obie koncepcje maja swoje plusy jedna jest
          tansza a druga lepiej umiejscowiona z perspektywy czasu. Juz teraz
          zreszta widac jakie korki sa z rubinkowa jesli chociaz czesc tych
          ludzi chce jechac na druga strone wisly to lepiej ich puscic
          wczesniej niz pozniej.

          Tylko ze najwazniejsze to wybudowanie jakiegokolwiek mostu. Jesli
          nawet prokuratura uzanze mezydlo ma racje to co z tego? Trudne do
          udowodnienia wiec nikt za to nie odpowie a most odsowa sie na
          kolejne 5-6 lat? To jest to nasz? to jest to naco macie nadzije?
          Masz w d&*^e kto ma racje chce jakiegokolwiek mostu teraz, most na
          wschodniej mialby szanse powstac szybciej, to jako argument mi
          wystarczy.
    • badacz.teorii.spisku Re: Męzydło. 05.04.08, 16:54
      Toruniofob,bydgoski dywersant,płatny zdrajca.
      • badacz.teorii.spisku Re: Męzydło. 05.04.08, 17:03
        Rodzina Męzydła nie ma pomorskiego rodowodu,sam Męzydło ur. się jak podaje
        Lubawie,ale Lubawa to nie ich matecznik.Męzydłowie pochodza z Pałuk,a najwiecej
        mieszka ich w Bydgoszczy po około 60.
        • badacz.teorii.spisku Re:Niebianski most i estakady Męzydły 05.04.08, 17:26
          Męzydlo pływa w chmurach.
          Wizualizacja mostu Męzydły.

          miasta.gazeta.pl/torun/51,35576,4663055.html?i=0
          Chyba ich popi....ło,nie dość,że most bbędzie wysoki,bo jest wysoka skarpa
          wiślana ,to Lubicka podnosa jeszcze wyżej pod chmury,a potem nałeb na szyję w
          dół pod most kolejowy.
          A te etsakady jak wiszace ogrody Babilonu spływajace z podniebnego mostu i
          Lubckiej na okoliczne ulice.

          • badacz.teorii.spisku Re:Niebianski most i estakady Męzydły 05.04.08, 17:33
            badacz.teorii.spisku napisał:

            > Męzydlo pływa w chmurach.

            >
            > miasta.gazeta.pl/torun/51,35576,4663055.html?i=0

            Wizualizacji mostu dokonał chyba wynalazca patentowy,dywersnat
            bydgoski,toruniofob Bociek,wyglada to na jego dzieło lub mocodawców z
            Bydgoszczy na których z luboscia obydwaj się powoływują.
      • badacz.teorii.spisku Re:Bociek 05.04.08, 17:06
        Toruniofob,dywersant bydgoski,płatny zdrajca,ur w Bydgoszczy,wynalazca i
        racjonalizator jak kiedys o sobie mowił,jego opatentowany wynalazek to jakas
        kombinacja kostki Rubika.
        pl.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Bociek
        Zdzisław Bociek - Wikipedia, wolna encyklopedia
        • nemo_reaktywacja Re:Bociek 05.04.08, 18:05
          www.um.torun.pl/torun/miasto/Bociek.php
          Tu jest trochę więcej o Boćku.
          Chciałbym by Dombrowicz (dywersant z powiatu toruńskiego) zrobił tyle dla Bydgoszczy co Bociek dla Torunia.
          • kizhook Re:Bociek 05.04.08, 19:29
            Badaczu!
            po 1. WEź LEKI!!!
            PO 2. Wędzidło!
            i na ra
    • slavik222 Prezydent Zaleski i inne matematyczne matołki 06.04.08, 10:38
      Jesli nie umieta liczyć to odpuśćta sobie budowanie mostu, bo nawet
      grobli czy kładki bez Bachę nie zbudujeta:)
    • uszaty25 Re: Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 06.04.08, 11:28
      Prezydent jako czlowiek honoru (swietlana przeszlosc w zspm)
      powienien sobie teraz palnac w leb. DOSC KOLESIOSTWA I UKLADZIKOW W
      TYM MIESCIE, ZALESKI WRACAJ DO KAMIENIA !!!!
    • amdrzej11 Prezydent Zaleski: poseł Mężydło się mści 07.04.08, 11:02
      Mezydlo z powodu mostu, gdy nie dostal poparcia swojej koncepcji,
      opuscil PiS. Aktualnie jest w PO. Ciekawe, gdzie ten biedaczek teraz
      pojdzie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka