Dodaj do ulubionych

Straszliwy hałas na Rynku

28.09.09, 16:51
Podczas imprezy sprzyjającej sercu w dniu 27.09.2008 zaserwowano
mieszkańcom Rynku emisję potwornego hałasu. Stan zdrowia ludzi
chorych na serce na pewno się nie poprawił. Szczególnie dokuczliwy
był niby-koncert o godzinie 19.
Obserwuj wątek
    • nastyyy Re: Straszliwy hałas na Rynku 28.09.09, 17:46
      Radzę zaserwować sobie zatyczki do uszu.. lepiej stracić słuch, niż zdrowie
      psychiczne..
    • Gość: meloman Re: Straszliwy hałas na Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 17:49
      Wczoraj właśnie o 19 przejeżdżałem rowerem przez Rynek (od Solnego w
      kier. Oławskiej) - chcąc zobaczyć o co kaman jadę w kierunku sceny -
      dojechałem tylko w okolice Spiża, dalej wypękałem w trosce o
      zdrowie. To chyba startujące F16 nie wydają aż takiego rumoru.

      Wy pseudoorganizatorzy - pieprznijcie się w puste łby. "W trosce o
      serce" - to chyba miała być ironia...


      • Gość: meloman Proponuję pozew o odszkodowanie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 17:51
        Jeżeli któryś z mieszkańców Rynku doznał w tym czasie jakichś
        problemów np. układu krążenia - to śmiało można
        pozwać "organizatorów" o odszkodowanie. Niech się nauczą, że Rynek
        to nie stalownia ani stocznia.

        • Gość: alarm Re: Proponuję pozew o odszkodowanie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 19:46
          a gdzie można zgłaszać i badać przekroczenie norm hałasu? Jest jakaś instytucja,
          która się tym zajmuje i jakie przepisy to normują? Przecież to skandal z tym
          hałasowaniem w różnych miejscach miasta. Koło mnie jakiś pałogłów używa
          szlifierki - koszmar.Może by się jakoś przeciw hałasowi zjednoczyć?
          • Gość: Pimo Meloman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 19:50
            Nie pisz na forum że jechałeś rowerem przez Rynek bo CBA albo jakieś inne ABW i
            SM dadzą Ci mandat.
            Po rynku jest zakaz ruchu wszelkich pojazdów - dotyczy również rowerów.
            :D:D
            • Gość: meloman Politechnika Wrocławska wykonuje takie badania. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 22:23
              Powyżej to nie ja pisałem, łączy nas tylko dostawca internetu.

              Jeżeli chodzi o badania natężenia dźwięku, to fachowcy od tego
              znajdują się w Instytucie Telekomunikacji i Akustyki Politechniki
              Wrocławskiej, bud. C-5, ul. Janiszewskiego 7/9. Tylko nie bardzo
              widzę, jak zrealizować prywatnie takie badanie, jak rumor odbywa się
              np. w dzień wolny od pracy. Ale nie powinniśmy się tym martwić -
              przecież prawem mieszkańców i przechodniów jest możliwość
              przebywania w miejscach publicznych bez narażania zdrowia. Czyli
              mamy prawo to zgłosić do najbliższego komisariatu Straży Miejskiej
              lub na policję. Zgłoszenia są nagrywane, a oni mają PSI OBOWIĄZEK
              zająć się taką sprawą. Bo jak nie to przecież są wyższe instancje ze
              Strasbourgiem na czele, czyż nie?

              Tydzień temu, będąc w Trzebnicy trafiłem na tamtejszy festyn z
              okazji Święta Sadów. Fajne miejsce, fajna pogoda i klimat. Ławeczki
              ustawione po łuku wokół placu przed sceną. Na scenie chyba jakaś
              próba - rytmiczne walenie perkusisty pałą w talerz - wszystko
              wzmocnione do poziomu wspomnianego F16. Na ławeczkach ludzie qrwiący
              na czym świat stoi - starzy i MŁODZI. Piwa pić w mieście nie wolno,
              ale doprowadzać do szewskiej pasji tysiące ludzi naraz - już tak.
              Chyba czas na modyfikację kodeksów o temat zanieczyszczania
              środowiska akustycznego. To nie jest błahy problem - nie chodzi
              tylko o ludzi z chorobami układu krążenia, ale np. zwierzęta domowe.

              • Gość: alarm Re: Politechnika Wrocławska wykonuje takie badani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.09, 22:55
                i co z tego, że są fachowcy od badania (zresztą wystarczy decybelomierz) jak
                paragrafów na to nie ma? Jak w dyskotece huk taki, że w okolicznych budynkach
                tynk odpada, to policja przyjeżdża i na chwilę ucisza. Sanepid musi zawiadomić o
                kontroli!!! W innych krajach samo posiadanie sprzętu o zbyt wysokiej mocy jest
                podstawą do nałożenia mandatu - u nas hulaj dusza. Piekło! W sklepach,
                restauracjach, hotelach nieustanny łomot...Może by załozyć jakieś towarzystwo
                dbajace o higienę ucha i ciszę?
    • Gość: ms Re: Straszliwy hałas na Rynku IP: *.magma-net.pl 28.09.09, 21:54
      Ależ tak jest przy okazji WSZYSTKICH imprez w rynku. Dźwiękowcy obarczeni
      chorobą zawodową- stępieniem słuchu nagłaśniają tak, że słychać na pl.
      Grunwaldzkim. Za to w rynku- nie bardzo tj. tylko łomot.

      • Gość: głuchy Re: Straszliwy hałas na Rynku IP: *.wroclaw.vectranet.pl 29.09.09, 02:04
        Z tym placem Grunwaldzkim to wcale nie przesada. Niedzielne "walenie " w Rynku słychać było na Trzebnickiej. A swoją drogą, czy my mieszkańcy i nasze małe dzieci muszą o godzinie 24.10 zrywać się na równe nogi, bo po pustej jezdni jedzie sobie pomału karetka pogotowia, ale sygnał włączony na full.
        • kzet69 Re: Straszliwy hałas na Rynku 30.09.09, 01:04
          bo pojazd jest tylko wtedy pojazdem uprzywilejowanym gdy używa
          sygnałów świetlnych i dźwiękowych, napisz do sejmu niech zmienią
          kodeks ruchu drogowego
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka