pssz 27.02.10, 07:46 Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w mieście? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 27.02.10, 07:59 A dlaczego niby ? BO tak sobie napisałeś jak tysiące innych internetowych malkontentów co mają tylko odwagę pisać w internecie i pluć się o byle co ? Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma uzasadnienie. Co do samego placu to dopóki bloczki nie zostaną wyburzone, a ruch kołowy na nim zamknięty (jedynie tramwaje mogłyby zostać) to dalej będzie tam martwo. Jeszcze te paskudne fiuto-lampy jak na Wyspie Piaskowej, które wogóle nie pasują charakterem do Starego Miasta ... no ale jaki plac, takie lampy ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zuzia Ciekawe ile by to kosztowało? IP: 77.252.240.* 27.02.10, 08:51 Ciekawe ile by to kosztowało? Wyburzenie blokowiska i odbudowa Nowego Targu w starym lub nowoczesnym wystroju. Pewnie taniej niż wielki stadion który będzie stał pusty. Odpowiedz Link Zgłoś
krem23 Targ targiem na przebudowę... 27.02.10, 09:08 Jak się pozbyć tych PRL-owskich kamienic? Są na to dwa sposoby: 1. zrobić tam typowo PRLowski klimat (artyści, architekci i urzędnicy potrafią to); 2. 1/3 terenu pod kamienice na Nowym Targu oddać inwestorowi, którey na pozsotałych 2/3 byłby zobowiązany do zbudowania kamienic z przeznaczeniem na mieszkania tych, którzy mieszkają obecnie na tym placu. Zaręczam, że przy tym drugim pomyśle, który byłby sprzedany na przetargu (projekt zabudowy oczywiście musiałby spełniać wytyczne urzędnicze) nie byłoby niezadowolonych a i w kasi miasta byłoby więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chlopaki spoza Gratulujemy Wroclawowi wyboru projektu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.10, 13:15 Wprawdzie powstanie placu Nowy Targ w obecnym ksztalcie datuje sie na druga polowe XIII wieku, ale w tym miescu czas sie jakby zatrzymal... Gratulujemy wyboru. Odpowiedz Link Zgłoś
renifer77 Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 09:13 Gość portalu: ddd napisał(a): > Co do samego placu to dopóki bloczki nie zostaną wyburzone, a ruch > kołowy na nim zamknięty (jedynie tramwaje mogłyby zostać) to dalej > będzie tam martwo. Również uważam, że to co chce zrobić UM to tylko półśrodki. Zamiast bujać się z pacykowaniem placu należałoby doprowadzić do końca to co tylko czasami i tylko niektórzy mówią – tzn. przebudować otoczenie a nie tylko sam plac. Plusem natomiast jest to, że z jego powierzchni miałby zniknąć parking. Odpowiedz Link Zgłoś
pssz Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 14:46 Gość portalu: ddd napisał(a): > A dlaczego niby ? BO tak sobie napisałeś jak tysiące innych > internetowych malkontentów co mają tylko odwagę pisać w internecie i pluć się o byle co ? > Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma > uzasadnienie. Napisałem na tym forum swoją opinię, ponieważ forum jest do tego przeznaczone. Nie pluję się o byle co, ale się wypowiadam o sprawach miasta, które są ważne. Dowodem jest artykuł który komentujemy. Po co miastu potrzebne są fontanny? Miasto ma obecnie bardzo kosztowne inwestycjr: stadion, linie tramwajowe. Do tego sprawy bieżące, jak np: 8000 dziur w drogach. Więc może się wstrzymać, nawet na kilka lat z takimi inwestycjami jak pomniki, fontanny czy krasnale. Tym bardziej, że takie inwestcje budzą dużo kontrowersji. Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 19:14 Można się powstrzymać. Ale we Wrocławiu brakuje miejsc, gdzie można się ochłodzić w upalne dni. Zresztą, wstrzymywanie tego typu inwestycji z powodu tych przykładowych dziur w drogach to zwyczajna demagogia. Nie samymi drogami człowiek żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 27.02.10, 19:46 Tak tak. Tymbardziej, że remont jest planowany najwcześniej w 2015 roku, ale już dizś na to kasy zabraknie w związku z inwestycjami na rok ... 2012. Odpowiedz Link Zgłoś
radeberger Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 28.02.10, 10:48 > Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma > uzasadnienie. uzasadnij twierdzenie. bo kiedyś była? bo ludzie umierają z pragnienia na nowym targu jak muchy? poza tym mając na uwadze nieszczelność sikawy Dutkiewicza przy Hali Stulecia, oraz fakt, że nadal planuje się tam budować parking podziemny - uważam, że jest to "pomysł wysokiego ryzyka".. Odpowiedz Link Zgłoś
klinikka Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 09:05 pssz napisał: > Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w > mieście? niedawno przecież była dyskusja w mieście i w sieci na temat pomników. I po co była?? I znowu urzędnicy coś ustalają??! Projektują?! Od tego są artyści, architekci, itd. a nie urzędnicza miazga, która jest od organizowania pieniędzy i noszenia palt za artystami a nie od decydowania o formach estetycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dramat A drogi nasze najlepsze w europie IP: 81.219.93.* 27.02.10, 09:11 świecą przykładem.Kto im tam płaci ide odebrać swoje pieniądze płacone na podatki!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jasiek.pl Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 09:26 chcialbym się dowiedzieć czy stary Nowy Targ [z lat 60-70tych] powstał w główkach architektów dawnego Wydziału Architektury czy łepetynach mechanizatorów rolnictwa z Komitetu Wojewódzkiego PZPR Wrocław .... Odpowiedz Link Zgłoś
madeingermany Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 12:11 jasiek.pl napisał: > chcialbym się dowiedzieć czy stary Nowy Targ [z lat 60-70tych] > powstał w główkach architektów dawnego Wydziału Architektury czy > łepetynach mechanizatorów rolnictwa z Komitetu Wojewódzkiego PZPR > Wrocław .... bardzo celna uwaga :) natomiast ta propozycja jest tego typu myślenia kontynuacją Odpowiedz Link Zgłoś
mckwack koniecznie Neptun! 27.02.10, 09:55 Koniecznie na placu musi stanąć Neptun, może nie barokowy tylko bardziej współczesny, ale musimy mieć z powrotem Neptuna. Wrocław był miastem hanzatyckim i Neptun się mu należy! Choćby po to żeby turyści się zastanawiali co robi Neptun tak daleko od morza ;) Co do wyburzania bloczków, nie uważam żeby to było konieczne. To wcale nie jest taka zła architektura, tylko jakość wykonania jest fatalna. Myślę, że remont połączony z pewnym "face liftingiem" by w zupełności wystarczył. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jfk Re: koniecznie Neptun! IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.02.10, 20:43 Neptun jak najbardziej, ale oryginał:) Bloczki natomiast zrównać z ziemią! wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/5,35767,5617812,Wroclawskie_fontanny___historyczne__istniejace_i_wirtualne.html?i=17 serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2966913.html Odpowiedz Link Zgłoś
pazza.eu Piekna fontanna na Nowym Targu 27.02.10, 10:21 pssz napisał: > Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w > mieście? A CO CI PRZESZKADZA FONTANNA??? Mamy piekne fontanny we Wroclawiu, fakt. Ale to nie znaczy, ze juz ich nie trzeba wiecej. Co za dziwaczne limity proponujesz? Fontanny to piekne, charakterystyczne i niedrogie w utrzymaniu elementy architektury miejskiej. Im wiecej pieknych, oryginalnych miejsc - tym lepiej dla naszego coraz ladniejszego Wroclawia, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
camparis Re: Piekna fontanna na Nowym Targu 27.02.10, 10:50 Piękne fontanny? Polemizowałabym, szczególnie patrząc na ostatnie zdobycze. Bardziej martwię się, że zabetonują ten plan i powstanie taki samo potworek jak przy Wita Stwosza! ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Egghead Re: Piekna fontanna na Nowym Targu IP: 212.127.95.* 27.02.10, 12:01 Dla mnie większość jest atrakcyjna i nie mam nic przeciwko nowym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lux Re: Piekna fontanna na Nowym Targu IP: 80.50.54.* 28.02.10, 11:06 "piękny" jest np system rur w pękniętej niecce obok hali ludowej to jest "piękno" na wzór i podobieństwo włsdzy Odpowiedz Link Zgłoś
hela_z_gazowni Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 10:25 Moim zdaniem powinien na Nowym Targu powstać nowy targ. Taki gdzie można było by kupić przeróżne produkty z całego świata. Poczynając od włoskich szynek, kończąc na brazylijskich bananach. Taki slow food. Oczywiście miasto powinno zadbać o to aby plac nie zmienił się w targowisko jak na społecznym czy Zieliński. Co do szkaradek z otoczenia to zostawił bym sprawę rynkowi. Jak zacznie rosnąć znaczenie tego miejsca, może znajdzie się ktoś kto to wykupi i zainwestuje w coś nowego/zyskownego. Jak rynek nie zadziała to na pewno zadziała czas, nieubłagane kończy się czas użytkowania dzieł sztuki budowlanej z lat 60-70. Okiem laika widać jak te budynki są wykonane. Jeszcze kilka zim i kłopot sam się rozwiąże. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gorczyca Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.os2.kn.pl 27.02.10, 11:20 to bardzo fajny pomysł, jeno czy nie byłaby to konkurencja dla Hali Targowej? Bo ja własnie Halę interpretuję jako takie centrum slow-food... chociaż nie mam pojęcia, czy da sie tam kupić szynkę parmeńską :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halorobert Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.10, 10:57 Jeżeli potraktować parking podziemny i sposób zagospodarowania nawierzchni placu jako centrum usługowo-handlowe oraz dodać do siebie pozostałe centra tj. halę targową, galerię i może UM to wynikać z tego niezłe oddziaływanie na mieszkańców, którzy tu zamieszkali dla spokoju kilkadziesiąt lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FrE Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 11:22 Zaraz! Czy to nie przypadkiem red. Saraczyńska jest tą specjalistką od pisania o kubłach na psie kupy To ona doskonale rozeznała temat psich kup, a wcześnie chwastów w [przydomowych ogródkach. A jeśli uważa że projektowanie jest takie łatwe w porównaniu z jej pisaniem w GW, to do dzieła ! Trzeba też startować w tym banalnie łatwym konkursie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 11:48 Zabrać z pl. Nowy Targ Urząd Miasta i na pewno zmniejszy się liczba samochodów. Co do samej przebudowy to myślę że tak szybko inwestora nie znajdą. Najlepsze rozwiązanie to sprzedać pl. Nowy Targ w prywatne ręce. Oczywiście zadbać o mieszkańców żeby prywaty przedsiębiorca nagle nie powywalał ich na bruk albo nie podniósł czynszów 1000razy. Nikt nie będzie inwestował swoich pieniędzy a za 20 czy 30 lat odda teren miastu ot tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dx Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 16:03 DOŚĆ AROGANCJI dziennikarki Saraczyńskiej!! Ton artykułu jest nie do przyjęcia !!! obraża architektów ! podważa sens robienia konkursów, wyśmiewa zdolności projektantów choć Saraczyńska projektów jeszcze nie widziała bo jeszcze nie powstały REDAKCJO - zróbcie coś z tym bo ja już wiem że przyszły artykół Saraczyńskiej ( ten jeszcze nie napisany ) będzie na takim samym poziomie arogancji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anabela Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: 92.12.9.* 27.02.10, 12:40 tak tak tak BRAKUJE TARGOW we Wro Takie miejsce z wielki targiem byloby swietne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matt Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 20:03 Popieram, jako wzorzec z niedaleka polecam Viktualienmarkt w Monachium, jest ryneczek, miasto żyje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halorobert Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 12:36 "Plac otaczają rozpadające się budynki z lat 60. i 70. Właściciele ciasnych mieszkanek o wygląd budynków nie dbają, bo nie muszą. Miasto bloków nie wyburzy, ani nie przebuduje, bo nie są komunalne". Budynki do 2002r. były pod zarządem ZZK. Miasto niejednokrotnie obiecało przeprowadzić remont elewacji. Od 2004r. jest prowadzona kampania medialna naciskająca na wyburzenie zabudowy. Z drugiej strony bez zgody mieszkańców przekazano podwórka i drogi dojazdowe pod inny zarząd , albo wydzierżawiono je. Toczą się postępowania o zmianę sposobu ich użytkowania tj. przekształcenia na działki budowlane. Drogą konieczną dla tych budynków nagle stały się drogi główne, mimo że faktyczny dojazd i wejścia są od dróg wewnętrznych. Niebawem mieszkańcy będą zmuszeni wlatywać awionetkami do swoich mieszkań? Odpowiedz Link Zgłoś
impostor Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 13:18 podpis pod 2. zdjeciem: "tak wygladac nowy targ obecnie". a kali byc twoja przyjaciel. Odpowiedz Link Zgłoś
kingusia711 Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 13:56 lepiej wydac iles na fontanne niz na wazniejsze cele :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klos Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: 79.110.197.* 27.02.10, 15:46 bez remontu elewacji bloczków nic z tego nie będzie! Odpowiedz Link Zgłoś
elektryczny.klecznik ZAORAĆ 27.02.10, 15:50 Niech oni już broń boże niczego nie wymyślają... parking podziemny... mały pawilon... kurna, lądowisko dla helikopterów zróbcie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pimo Re: ZAORAĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 16:10 Bloki które stoją przy pl. Nowy Targ są tzw zabytkami PRL. Niezła heca. Można je wyremontować ale nie można zmienić koloru elewacji. Wydaje mi się że sam remont tych bloków z zewnątrz nic nie zmieni !!! Co do parkingu to wydaje się to dobrym pomysłem. Czy znajdzie się inwestor który zrobi tam parking a za 30lat odda miastu ??? Wątpliwa sprawa. Mieszkańcy mają przerąbane z zaparkowaniem swojego auta. Niech zabiorą z Nowego Targu UM i będzie tutaj spokojniej i zaparkować będzie łatwiej. A tak na marginesie ciekawy jestem czemu Klienci Galerii Dominikańskiej nie parkują na jej parkingu ??? Ludzie wydają tam sporo kasy a na parking (3h=8zł) nie stać ich ??? Śmieszne czy żałosne ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 32twr Re: ZAORAĆ IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.10, 22:57 A robcie robcie - moim skromnym zdaniem wspaniale komponowalby sie kolo wspanialej fontanny kolejny wspanialy wroclawski "tower". A co... jak isc po calosci, to po calosci. i koniecznie w kazdym narozniku towera pojemnik na psie kupy i jakis pomnik, ktory to pomysl ostatnio robi sie w tym miescie co raz to bardziej popularny. Zal sie robi tego miasta powoli. Przykre to niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wytryski głupoty Więcej fontann - reszta jest masło ważna. IP: *.wroclaw.vectranet.pl 27.02.10, 17:44 Dlaczego tylko jedna fontanna - proponuje po jednej dla prezydenta i każdego wiceprezydenta. Na fontannach nie wolno oszczędzać ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konrad Bardzo dobra okazja na niezły przekręt !!!!!!!!!!! IP: 109.199.1.* 27.02.10, 19:02 Trzeba uważnie przyjrzeć się projektantowi, który wygra. Czy czasami nie będzie przez "przypadek" znajomym kogoś z jury czy kogokolwiek kto będzie wyłaniał zwycięzców. Bo trzeba przyznać, że okazja do przekrętu jest WYŚMIENITA!!!! Czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
jaro88 Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 19:49 Lepiej będzie, jakby stanęła tam fontanna w starym stylu niż nowoczesna. Nowoczesne nie mają w sobie tyle klimatu i uroku co stare konstrukcje. Świetnie, że miałby być tam parking, bo jest on bardzo potrzebny w centrum, szczególnie jak zamknięty zostanie dla ruchu ostrów tumski. Tylko, żeby były jakies rozsądne stawki za parkowanie na nim :]. Koncepcja fajna, troche więcej drzew, ławek i zieleni, i nawet jakby fajnie zrewitalizować te postkomunistyczne budyneczki to byłoby fajnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 28.02.10, 09:50 No rzeczywiście jak powstanie tam parking ... rewelacja ... w końcu po to mamy Stare Miasto, żeby jeździć tam samochodem i spraszać tam cały ruch. U nas to już taka tradycja. Biurowiec na Szewskiej, Galeria Dominikańska, Justin Center itd. Z jednej strony niby wywalamy auta z centrum, a z drugiej dowalamy po cichu inwestycje spraszające jeszcze więcej blachosmrodów do centrum. Czysty geniusz urbanistyczny lat 45-89. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rj Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.10, 08:17 co oznacza "w starym stylu". Tak w ogóle to pewnie sądzisz, ze całe miasta trzeba budowac barokowo, renesansowo i kościoły też. I cofnijmy sie do prehistorii i zamieszkajmy z grotach a zamias fontanny niech tryska źródełko... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jfk Miasto ma już gotowy projekt. Pokazujemy go jako p IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.02.10, 20:39 Historia kołem się toczy:) Link do artykułu GW z 03.2006r. serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3221822.html Tu jeszcze 2005r: serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2967037.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lux Re: Miasto ma już gotowy projekt. Pokazujemy go j IP: 80.50.54.* 28.02.10, 10:57 Na tych samych hasłach co kilka lat lokalni politycy zbijałą swój kapitał polityczny. Ludzie zapominają o obietnicach, o terminach. Proszę przypomnieć sobie jakie terminy były deklarowane odnośnie realizacji AOW czy obwodnicy śródmiejskiej przez Zdrojewskiego. Tramwaje wodne, mariny, kępa mieszczańska, drugi most grunwaldzki itd (a obecnie np tunel pod placem społecznym) Politycy gadają o bzdurach a ciemny lud nic nie rozumie i w wyborach wybiera ich ponownie Odpowiedz Link Zgłoś
arturpio nieodpowiedzialni urzednicy... 27.02.10, 21:15 Władze Wrocławia to niekompetentni, nieodpowiedzialni za swoje poczynania urzednicy... Co to jest, co to znaczy "Nowy Targ"? Co w tym wyrazeniu jest? Jest, i przede wszystkim - "Targ". A wiec - tam powinno byc - targowisko... Nowe, urzadzone tak aby kupcy, straganiarze, handlarze mogli sobie tanio i wydajnie pracowac i - zarabiac pieniadze. Robic "forse", kase... a na wydawanie pieniedzy tak zarobionych w "knajpkach i na laweczkach", zawsze potem bedzie czas... Rola tzw. "wladzy" powinna byc wlasnie taka: pomagac, tworzyc mozliwosci, urzadzac okolicznosci, "kontekst", "srodowisko" po to aby ci ktorzy pracuja mogli pracowac i zarabiac pieniadze. A wiec, trzeba urzadzic "nowe targowisko" : ustawic stragany, zamontowac oswietlenie, zorganizowac sprzatanie, postawic straznika z kasa.... Za niewielka oplata "za miejsce", odpowiadajaca kosztom utrzymania porzadku, 10 zl np;, KAZDY kto by tego chcial mogly wynajac na 1 dzien stragan i na nim moglby sprzedawac, handlowac TYM CO MU SIE CHCE, robic takie interesy i w taki sposob jak to jest mozliwe. Nie z "ukazu" urzedniczego... Po co komu "lawki i knajpki"? Czy to "lawki i knajpki" spowoduja ze ludzie zaczna przychodzic wydawac pieniadze? Ci dozywotni urzednicy zapominaja ze aby wydawac pieniadze, najpierw je trzeba zarobic! Prawda jest, ze oni nigdy zadnych pieniedzy nie zarobili. Tych urzednikow utrzymuja podatnicy (tj., my...), pod przymusem policyjnym, a wiec SKAD ONI MOGA WIEDZIEC co to znaczy ZARABIAC PIENIADZE? a to jest takie proste... Odpowiedz Link Zgłoś
elektryczny.klecznik Re: nieodpowiedzialni urzednicy... 28.02.10, 15:36 Nie będzie żadnego targowiska, bo zaraz larum podniosą handlary z Hali Targowej i z Galerii Dominikańskiej, z Feniksu, kiosku na rogu, Jacka i Agatki i innych :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CHR Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.range86-179.btcentralplus.com 28.02.10, 01:03 Akurat w tym miejscu pasowało by zrekonstruować fontannę Neptuna w jej oryginalnej formie. W końcu Wrocław był kiedyś miastem hanzeatyckim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pimo Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.10, 09:58 Fontanna neptuna i te bloki ??? Zły pomysł Odpowiedz Link Zgłoś
pssz A może zostawić ten plac w spokoju? 28.02.10, 13:13 Nie ożywiać go tylko trochę pdnowić i niech sobie będzie? Odpowiedz Link Zgłoś
twardokesek Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 02.03.10, 22:32 A moznaby umiescic ktores muzeum w podziemiach placu. Kto wyburzy bez uszkodzenia okolicy te kilka(nascie?) pieter zelbetonu, by wybudowac parking podziemny? A muzeum w bunkrze, to atrakcja na skale Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
map4 obiecanki cacanki a lemingom radość. 28.04.10, 14:06 W artykule dostępnym pod adresem serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3221822.html a wyprodukowanym przez Beatę Maciejewską dnia 19 marca 2006 roku przeczytać można między innymi wypowiedź Grzegorza Romana, dyrektora departamentu architektury i rozwoju urzędu miejskiego Wrocławia: "Jeśli nikogo nie znajdziemy, to sami go wybudujemy." Chodzi w tej wypowiedzi o budowę podziemnego parkingu na Nowym Targu oraz poszukiwanie prywatnego inwestora, który zgodziłby się ten parking wybudować. Grzegorz Roman w imieniu władz Wrocławia zapowiedział wybudowanie parkingu podziemnego na placu Nowy Targ przez miasto na własną rękę w przypadku niepowodzenia w poszukiwaniu inwestora prywatnego. Na swoje szczęście nie powiedział do kiedy parking miasto zamierza wybudować, więc temat można eksploatować bez końca. Zwracam uwagę szanownych lemingów na zadziwiający zbieg okoliczności: artykuł napisany w czasie przyszłym (typowa przypadłość dworskich pismaków we Wrocławiu, wciskającym gawiedzi wróbla wygodnie sobie siedzącego na dachu) opublikowano 19 marca 2006 roku. 26 listopada 2006 roku lemingi zauroczone wizją Grzegorza Romana wybrały Dutkiewicza prezydentem Wrocławia na drugą kadencję. Cztery lata później temat powraca bumerangiem: 27 lutego 2010 roku GW odgrzewa temat parkingu na Nowym Targu i zupełnym przypadkiem jest, że temat wraca na pół roku przed kolejnymi wyborami samorządowymi, które choć jeszcze nie ogłoszone zapewne odbędą się jesienią 2010 roku. W roku 2006 parking miał mieć pojemność 320 pojazdów. Potem pojemość parkingu urosła do 800 samochodów, chętnych do sfinansowania tego pomysłu nie było, więc pojemność parkingu po raz trzeci zmieniono, ponownie ją zmniejszając. Wstawiający kit w oknach doskonale wiedzą, że kit nieustannie trzeba miętosić, bo inaczej stężeje. Władze Wrocławia na czele z kandydatem na trzecią kadencję Rafałem Dutkiewiczem wydają się miętosić temat parkingu w czteroletnim rytmie w nadziei na kolejną reelekcję. Przypomnijmy co ciekawsze kłamstwa: północna OŚ do 2006 roku, obwodnica Leśnicy do 2010 roku, tunele w centrum dla tramwaju plus, tramwaj plus do Leśnicy, oś inkubacji, AOW do 2008 roku ... dynamizm traktuje lemingi jak inteligentne inaczej istoty cierpiące dodatkowo na zaawansowanego Parkinsona. Ciekawe na jakiej podstawie dynamizm sobie tak z lemingami pogrywa ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halorobert Re: obiecanki cacanki a lemingom radość. IP: *.static.tvk.wroc.pl 16.07.10, 10:21 Dzisiaj zostanie podpisana umowa na oddanie wiadomej firmie , tej co zawsze Placu Nowy Targ pod budowę parkingu o przepustowości 200 samochodów wjeżdżjacych na godzinę . Co tam mieszkańcy. Ważniejsze sondaże. Trzeba się śpieszyć. www.gazetawroclawska.pl/fakty24/282614,jest-umowa-na-parking-pod-placem-nowy-targ,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chemix Re: obiecanki cacanki a lemingom radość. IP: *.ch.pwr.wroc.pl 16.07.10, 10:45 "Miasto nie musi płacić za budowę ani złotówki" - zapłacą bezpośrednio lemingi :) Odpowiedz Link Zgłoś