Dodaj do ulubionych

Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p...

27.02.10, 07:46
Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w
mieście?
Obserwuj wątek
    • Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 27.02.10, 07:59
      A dlaczego niby ? BO tak sobie napisałeś jak tysiące innych
      internetowych malkontentów co mają tylko odwagę pisać w internecie i
      pluć się o byle co ?

      Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma
      uzasadnienie.

      Co do samego placu to dopóki bloczki nie zostaną wyburzone, a ruch
      kołowy na nim zamknięty (jedynie tramwaje mogłyby zostać) to dalej
      będzie tam martwo.

      Jeszcze te paskudne fiuto-lampy jak na Wyspie Piaskowej, które
      wogóle nie pasują charakterem do Starego Miasta ...

      no ale jaki plac, takie lampy ...
      • Gość: Zuzia Ciekawe ile by to kosztowało? IP: 77.252.240.* 27.02.10, 08:51
        Ciekawe ile by to kosztowało? Wyburzenie blokowiska i odbudowa Nowego Targu w
        starym lub nowoczesnym wystroju. Pewnie taniej niż wielki stadion który będzie
        stał pusty.
        • krem23 Targ targiem na przebudowę... 27.02.10, 09:08
          Jak się pozbyć tych PRL-owskich kamienic?
          Są na to dwa sposoby:
          1. zrobić tam typowo PRLowski klimat (artyści, architekci i urzędnicy potrafią to);
          2. 1/3 terenu pod kamienice na Nowym Targu oddać inwestorowi, którey na
          pozsotałych 2/3 byłby zobowiązany do zbudowania kamienic z przeznaczeniem na
          mieszkania tych, którzy mieszkają obecnie na tym placu.
          Zaręczam, że przy tym drugim pomyśle, który byłby sprzedany na przetargu
          (projekt zabudowy oczywiście musiałby spełniać wytyczne urzędnicze) nie byłoby
          niezadowolonych a i w kasi miasta byłoby więcej.
          • Gość: Chlopaki spoza Gratulujemy Wroclawowi wyboru projektu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.10, 13:15
            Wprawdzie powstanie placu Nowy Targ w obecnym ksztalcie datuje sie na druga
            polowe XIII wieku, ale w tym miescu czas sie jakby zatrzymal...
            Gratulujemy wyboru.
      • renifer77 Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 09:13
        Gość portalu: ddd napisał(a):


        > Co do samego placu to dopóki bloczki nie zostaną wyburzone, a ruch
        > kołowy na nim zamknięty (jedynie tramwaje mogłyby zostać) to dalej
        > będzie tam martwo.

        Również uważam, że to co chce zrobić UM to tylko półśrodki. Zamiast bujać się z pacykowaniem placu należałoby doprowadzić do końca to co tylko czasami i tylko niektórzy mówią – tzn. przebudować otoczenie a nie tylko sam plac. Plusem natomiast jest to, że z jego powierzchni miałby zniknąć parking.
      • pssz Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 14:46
        Gość portalu: ddd napisał(a):

        > A dlaczego niby ? BO tak sobie napisałeś jak tysiące innych
        > internetowych malkontentów co mają tylko odwagę pisać w internecie
        i pluć się o byle co ?
        > Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma
        > uzasadnienie.

        Napisałem na tym forum swoją opinię, ponieważ forum jest do tego
        przeznaczone. Nie pluję się o byle co, ale się wypowiadam o sprawach
        miasta, które są ważne. Dowodem jest artykuł który komentujemy.
        Po co miastu potrzebne są fontanny? Miasto ma obecnie bardzo
        kosztowne inwestycjr: stadion, linie tramwajowe. Do tego sprawy
        bieżące, jak np: 8000 dziur w drogach. Więc może się wstrzymać,
        nawet na kilka lat z takimi inwestycjami jak pomniki, fontanny czy
        krasnale. Tym bardziej, że takie inwestcje budzą dużo kontrowersji.
        • sverir Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 19:14
          Można się powstrzymać. Ale we Wrocławiu brakuje miejsc, gdzie można się
          ochłodzić w upalne dni. Zresztą, wstrzymywanie tego typu inwestycji z powodu
          tych przykładowych dziur w drogach to zwyczajna demagogia. Nie samymi drogami
          człowiek żyje.
        • Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 27.02.10, 19:46
          Tak tak. Tymbardziej, że remont jest planowany najwcześniej w 2015
          roku, ale już dizś na to kasy zabraknie w związku z inwestycjami na
          rok ... 2012.
      • radeberger Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 28.02.10, 10:48
        > Fontanny są temu miastu potrzebne. Poza tym ta akurat ma
        > uzasadnienie.

        uzasadnij twierdzenie. bo kiedyś była? bo ludzie umierają z pragnienia na nowym targu jak muchy?

        poza tym mając na uwadze nieszczelność sikawy Dutkiewicza przy Hali Stulecia, oraz fakt, że nadal planuje się tam budować parking podziemny - uważam, że jest to "pomysł wysokiego ryzyka"..
    • klinikka Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 09:05
      pssz napisał:

      > Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w
      > mieście?



      niedawno przecież była dyskusja w mieście i w sieci na temat pomników. I po co
      była?? I znowu urzędnicy coś ustalają??! Projektują?! Od tego są artyści,
      architekci, itd. a nie urzędnicza miazga, która jest od organizowania pieniędzy
      i noszenia palt za artystami a nie od decydowania o formach estetycznych.
      • Gość: dramat A drogi nasze najlepsze w europie IP: 81.219.93.* 27.02.10, 09:11
        świecą przykładem.Kto im tam płaci ide odebrać swoje pieniądze
        płacone na podatki!!!!!!!!!
    • jasiek.pl Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 09:26
      chcialbym się dowiedzieć czy stary Nowy Targ [z lat 60-70tych]
      powstał w główkach architektów dawnego Wydziału Architektury czy
      łepetynach mechanizatorów rolnictwa z Komitetu Wojewódzkiego PZPR
      Wrocław ....
      • madeingermany Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 12:11
        jasiek.pl napisał:

        > chcialbym się dowiedzieć czy stary Nowy Targ [z lat 60-70tych]
        > powstał w główkach architektów dawnego Wydziału Architektury czy
        > łepetynach mechanizatorów rolnictwa z Komitetu Wojewódzkiego PZPR
        > Wrocław ....
        bardzo celna uwaga :)
        natomiast ta propozycja jest tego typu myślenia kontynuacją
    • mckwack koniecznie Neptun! 27.02.10, 09:55
      Koniecznie na placu musi stanąć Neptun, może nie barokowy tylko bardziej
      współczesny, ale musimy mieć z powrotem Neptuna. Wrocław był miastem
      hanzatyckim i Neptun się mu należy! Choćby po to żeby turyści się zastanawiali
      co robi Neptun tak daleko od morza ;)
      Co do wyburzania bloczków, nie uważam żeby to było konieczne. To wcale nie
      jest taka zła architektura, tylko jakość wykonania jest fatalna. Myślę, że
      remont połączony z pewnym "face liftingiem" by w zupełności wystarczył.
      • Gość: jfk Re: koniecznie Neptun! IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.02.10, 20:43

        Neptun jak najbardziej, ale oryginał:) Bloczki natomiast zrównać z ziemią!

        wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/5,35767,5617812,Wroclawskie_fontanny___historyczne__istniejace_i_wirtualne.html?i=17

        serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2966913.html
    • pazza.eu Piekna fontanna na Nowym Targu 27.02.10, 10:21
      pssz napisał:

      > Czy konieczna jest fontanna na tym placu? Może dosyć fontann w
      > mieście?

      A CO CI PRZESZKADZA FONTANNA???
      Mamy piekne fontanny we Wroclawiu, fakt. Ale to nie znaczy, ze juz ich nie trzeba wiecej. Co za dziwaczne limity proponujesz?
      Fontanny to piekne, charakterystyczne i niedrogie w utrzymaniu elementy architektury miejskiej.
      Im wiecej pieknych, oryginalnych miejsc - tym lepiej dla naszego coraz ladniejszego Wroclawia, prawda?

      • camparis Re: Piekna fontanna na Nowym Targu 27.02.10, 10:50
        Piękne fontanny? Polemizowałabym, szczególnie patrząc na ostatnie
        zdobycze. Bardziej martwię się, że zabetonują ten plan i powstanie
        taki samo potworek jak przy Wita Stwosza! ;/
        • Gość: Egghead Re: Piekna fontanna na Nowym Targu IP: 212.127.95.* 27.02.10, 12:01
          Dla mnie większość jest atrakcyjna i nie mam nic przeciwko nowym.
      • Gość: lux Re: Piekna fontanna na Nowym Targu IP: 80.50.54.* 28.02.10, 11:06
        "piękny" jest np system rur w pękniętej niecce obok hali ludowej
        to jest "piękno" na wzór i podobieństwo włsdzy
    • hela_z_gazowni Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 10:25
      Moim zdaniem powinien na Nowym Targu powstać nowy targ. Taki gdzie można było
      by kupić przeróżne produkty z całego świata. Poczynając od włoskich szynek,
      kończąc na brazylijskich bananach. Taki slow food. Oczywiście miasto powinno
      zadbać o to aby plac nie zmienił się w targowisko jak na społecznym czy
      Zieliński.
      Co do szkaradek z otoczenia to zostawił bym sprawę rynkowi. Jak zacznie rosnąć
      znaczenie tego miejsca, może znajdzie się ktoś kto to wykupi i zainwestuje w
      coś nowego/zyskownego. Jak rynek nie zadziała to na pewno zadziała czas,
      nieubłagane kończy się czas użytkowania dzieł sztuki budowlanej z lat 60-70.
      Okiem laika widać jak te budynki są wykonane. Jeszcze kilka zim i kłopot sam
      się rozwiąże.
      • Gość: gorczyca Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.os2.kn.pl 27.02.10, 11:20
        to bardzo fajny pomysł, jeno czy nie byłaby to konkurencja dla Hali Targowej? Bo ja własnie Halę interpretuję jako takie centrum slow-food... chociaż nie mam pojęcia, czy da sie tam kupić szynkę parmeńską :)
        • Gość: halorobert Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.10, 10:57
          Jeżeli potraktować parking podziemny i sposób zagospodarowania nawierzchni placu
          jako centrum usługowo-handlowe oraz dodać do siebie
          pozostałe centra tj. halę targową, galerię i może UM to wynikać z tego niezłe
          oddziaływanie na mieszkańców, którzy tu zamieszkali dla spokoju kilkadziesiąt
          lat temu.
      • Gość: FrE Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 11:22
        Zaraz!
        Czy to nie przypadkiem red. Saraczyńska jest tą specjalistką od
        pisania o kubłach na psie kupy
        To ona doskonale rozeznała temat psich kup,
        a wcześnie chwastów w [przydomowych ogródkach.
        A jeśli uważa że projektowanie jest takie łatwe
        w porównaniu z jej pisaniem w GW, to do dzieła !
        Trzeba też startować w tym banalnie łatwym konkursie
        • Gość: Jan Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 11:48
          Zabrać z pl. Nowy Targ Urząd Miasta i na pewno zmniejszy się liczba samochodów.
          Co do samej przebudowy to myślę że tak szybko inwestora nie znajdą.
          Najlepsze rozwiązanie to sprzedać pl. Nowy Targ w prywatne ręce.
          Oczywiście zadbać o mieszkańców żeby prywaty przedsiębiorca nagle nie powywalał
          ich na bruk albo nie podniósł czynszów 1000razy.
          Nikt nie będzie inwestował swoich pieniędzy a za 20 czy 30 lat odda teren miastu
          ot tak.
        • Gość: dx Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 16:03
          DOŚĆ AROGANCJI dziennikarki Saraczyńskiej!!
          Ton artykułu jest nie do przyjęcia !!!
          obraża architektów !
          podważa sens robienia konkursów,
          wyśmiewa zdolności projektantów choć Saraczyńska projektów jeszcze
          nie widziała bo jeszcze nie powstały
          REDAKCJO - zróbcie coś z tym
          bo ja już wiem że przyszły artykół Saraczyńskiej ( ten jeszcze nie
          napisany )
          będzie na takim samym poziomie arogancji
      • Gość: anabela Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: 92.12.9.* 27.02.10, 12:40
        tak tak tak BRAKUJE TARGOW we Wro Takie miejsce z wielki targiem byloby swietne!
      • Gość: matt Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 20:03
        Popieram, jako wzorzec z niedaleka polecam Viktualienmarkt w
        Monachium, jest ryneczek, miasto żyje...
    • Gość: halorobert Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 12:36
      "Plac otaczają rozpadające się budynki z lat 60. i 70. Właściciele ciasnych
      mieszkanek o wygląd budynków nie dbają, bo nie muszą. Miasto bloków nie wyburzy,
      ani nie przebuduje, bo nie są komunalne".


      Budynki do 2002r. były pod zarządem ZZK. Miasto niejednokrotnie obiecało
      przeprowadzić remont elewacji. Od 2004r. jest prowadzona kampania medialna
      naciskająca na wyburzenie zabudowy.

      Z drugiej strony bez zgody mieszkańców przekazano podwórka i drogi dojazdowe pod
      inny zarząd , albo wydzierżawiono je. Toczą się postępowania o zmianę sposobu
      ich użytkowania tj. przekształcenia na działki budowlane.

      Drogą konieczną dla tych budynków nagle stały się drogi główne, mimo że
      faktyczny dojazd i wejścia są od dróg wewnętrznych.
      Niebawem mieszkańcy będą zmuszeni wlatywać awionetkami do swoich mieszkań?






    • impostor Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 13:18
      podpis pod 2. zdjeciem: "tak wygladac nowy targ obecnie".

      a kali byc twoja przyjaciel.
    • kingusia711 Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym 27.02.10, 13:56
      lepiej wydac iles na fontanne niz na wazniejsze cele :)
    • Gość: klos Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: 79.110.197.* 27.02.10, 15:46
      bez remontu elewacji bloczków nic z tego nie będzie!
    • elektryczny.klecznik ZAORAĆ 27.02.10, 15:50
      Niech oni już broń boże niczego nie wymyślają... parking podziemny... mały
      pawilon... kurna, lądowisko dla helikopterów zróbcie!
      • Gość: Pimo Re: ZAORAĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.10, 16:10
        Bloki które stoją przy pl. Nowy Targ są tzw zabytkami PRL. Niezła heca.
        Można je wyremontować ale nie można zmienić koloru elewacji.
        Wydaje mi się że sam remont tych bloków z zewnątrz nic nie zmieni !!!
        Co do parkingu to wydaje się to dobrym pomysłem. Czy znajdzie się inwestor który
        zrobi tam parking a za 30lat odda miastu ???
        Wątpliwa sprawa.
        Mieszkańcy mają przerąbane z zaparkowaniem swojego auta. Niech zabiorą z Nowego
        Targu UM i będzie tutaj spokojniej i zaparkować będzie łatwiej.
        A tak na marginesie ciekawy jestem czemu Klienci Galerii Dominikańskiej nie
        parkują na jej parkingu ???
        Ludzie wydają tam sporo kasy a na parking (3h=8zł) nie stać ich ???
        Śmieszne czy żałosne ???
      • Gość: 32twr Re: ZAORAĆ IP: *.dip.t-dialin.net 27.02.10, 22:57
        A robcie robcie - moim skromnym zdaniem wspaniale komponowalby sie kolo
        wspanialej fontanny kolejny wspanialy wroclawski "tower". A co... jak isc po
        calosci, to po calosci. i koniecznie w kazdym narozniku towera pojemnik na psie
        kupy i jakis pomnik, ktory to pomysl ostatnio robi sie w tym miescie co raz to
        bardziej popularny.
        Zal sie robi tego miasta powoli. Przykre to niestety.
    • Gość: wytryski głupoty Więcej fontann - reszta jest masło ważna. IP: *.wroclaw.vectranet.pl 27.02.10, 17:44
      Dlaczego tylko jedna fontanna - proponuje po jednej dla prezydenta i każdego
      wiceprezydenta. Na fontannach nie wolno oszczędzać !
    • Gość: Konrad Bardzo dobra okazja na niezły przekręt !!!!!!!!!!! IP: 109.199.1.* 27.02.10, 19:02
      Trzeba uważnie przyjrzeć się projektantowi, który wygra. Czy czasami nie będzie
      przez "przypadek" znajomym kogoś z jury czy kogokolwiek kto będzie wyłaniał
      zwycięzców. Bo trzeba przyznać, że okazja do przekrętu jest WYŚMIENITA!!!!

      Czyż nie?
    • jaro88 Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 27.02.10, 19:49
      Lepiej będzie, jakby stanęła tam fontanna w starym stylu niż
      nowoczesna. Nowoczesne nie mają w sobie tyle klimatu i uroku co
      stare konstrukcje. Świetnie, że miałby być tam parking, bo jest on
      bardzo potrzebny w centrum, szczególnie jak zamknięty zostanie dla
      ruchu ostrów tumski. Tylko, żeby były jakies rozsądne stawki za
      parkowanie na nim :]. Koncepcja fajna, troche więcej drzew, ławek i
      zieleni, i nawet jakby fajnie zrewitalizować te postkomunistyczne
      budyneczki to byłoby fajnie
      • Gość: ddd Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.as.kn.pl 28.02.10, 09:50
        No rzeczywiście jak powstanie tam parking ... rewelacja ...

        w końcu po to mamy Stare Miasto, żeby jeździć tam samochodem i
        spraszać tam cały ruch.

        U nas to już taka tradycja.

        Biurowiec na Szewskiej, Galeria Dominikańska, Justin Center itd.

        Z jednej strony niby wywalamy auta z centrum, a z drugiej dowalamy
        po cichu inwestycje spraszające jeszcze więcej blachosmrodów do
        centrum.

        Czysty geniusz urbanistyczny lat 45-89.
      • Gość: rj Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.10, 08:17
        co oznacza "w starym stylu". Tak w ogóle to pewnie sądzisz, ze całe
        miasta trzeba budowac barokowo, renesansowo i kościoły też. I
        cofnijmy sie do prehistorii i zamieszkajmy z grotach a zamias
        fontanny niech tryska źródełko...
    • Gość: jfk Miasto ma już gotowy projekt. Pokazujemy go jako p IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.02.10, 20:39
      Historia kołem się toczy:) Link do artykułu GW z 03.2006r.

      serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3221822.html
      Tu jeszcze 2005r:
      serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2967037.html
      • Gość: lux Re: Miasto ma już gotowy projekt. Pokazujemy go j IP: 80.50.54.* 28.02.10, 10:57
        Na tych samych hasłach co kilka lat lokalni politycy zbijałą swój
        kapitał polityczny. Ludzie zapominają o obietnicach, o terminach.
        Proszę przypomnieć sobie jakie terminy były deklarowane odnośnie
        realizacji AOW czy obwodnicy śródmiejskiej przez Zdrojewskiego.
        Tramwaje wodne, mariny, kępa mieszczańska, drugi most grunwaldzki
        itd (a obecnie np tunel pod placem społecznym) Politycy gadają o
        bzdurach a ciemny lud nic nie rozumie i w wyborach wybiera ich
        ponownie
    • arturpio nieodpowiedzialni urzednicy... 27.02.10, 21:15
      Władze Wrocławia to niekompetentni, nieodpowiedzialni za swoje
      poczynania urzednicy...

      Co to jest, co to znaczy "Nowy Targ"? Co w tym wyrazeniu jest? Jest,
      i przede wszystkim - "Targ". A wiec - tam powinno byc - targowisko...
      Nowe, urzadzone tak aby kupcy, straganiarze, handlarze mogli sobie
      tanio i wydajnie pracowac i - zarabiac pieniadze. Robic "forse",
      kase... a na wydawanie pieniedzy tak zarobionych w "knajpkach i na
      laweczkach", zawsze potem bedzie czas...

      Rola tzw. "wladzy" powinna byc wlasnie taka: pomagac, tworzyc
      mozliwosci, urzadzac okolicznosci, "kontekst", "srodowisko" po to aby
      ci ktorzy pracuja mogli pracowac i zarabiac pieniadze.

      A wiec, trzeba urzadzic "nowe targowisko" : ustawic stragany,
      zamontowac oswietlenie, zorganizowac sprzatanie, postawic straznika z
      kasa.... Za niewielka oplata "za miejsce", odpowiadajaca kosztom
      utrzymania porzadku, 10 zl np;, KAZDY kto by tego chcial mogly
      wynajac na 1 dzien stragan i na nim moglby sprzedawac, handlowac TYM
      CO MU SIE CHCE, robic takie interesy i w taki sposob jak to jest
      mozliwe. Nie z "ukazu" urzedniczego...

      Po co komu "lawki i knajpki"? Czy to "lawki i knajpki" spowoduja ze
      ludzie zaczna przychodzic wydawac pieniadze? Ci dozywotni urzednicy
      zapominaja ze aby wydawac pieniadze, najpierw je trzeba zarobic!

      Prawda jest, ze oni nigdy zadnych pieniedzy nie zarobili. Tych
      urzednikow utrzymuja podatnicy (tj., my...), pod przymusem
      policyjnym, a wiec SKAD ONI MOGA WIEDZIEC co to znaczy ZARABIAC
      PIENIADZE?

      a to jest takie proste...
      • elektryczny.klecznik Re: nieodpowiedzialni urzednicy... 28.02.10, 15:36
        Nie będzie żadnego targowiska, bo zaraz larum podniosą handlary z Hali Targowej
        i z Galerii Dominikańskiej, z Feniksu, kiosku na rogu, Jacka i Agatki i innych :D
    • Gość: CHR Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.range86-179.btcentralplus.com 28.02.10, 01:03
      Akurat w tym miejscu pasowało by zrekonstruować fontannę Neptuna w jej oryginalnej formie. W końcu Wrocław był kiedyś miastem hanzeatyckim.
      • Gość: Pimo Re: Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.10, 09:58
        Fontanna neptuna i te bloki ???
        Zły pomysł
    • pssz A może zostawić ten plac w spokoju? 28.02.10, 13:13
      Nie ożywiać go tylko trochę pdnowić i niech sobie będzie?
    • twardokesek Władze Wrocławia chcą Nowego Targu na starym p... 02.03.10, 22:32
      A moznaby umiescic ktores muzeum w podziemiach placu. Kto wyburzy bez uszkodzenia okolicy te kilka(nascie?) pieter zelbetonu, by wybudowac parking podziemny? A muzeum w bunkrze, to atrakcja na skale Europy.
    • map4 obiecanki cacanki a lemingom radość. 28.04.10, 14:06
      W artykule dostępnym pod adresem
      serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3221822.html
      a wyprodukowanym przez Beatę Maciejewską dnia 19 marca 2006 roku
      przeczytać można między innymi wypowiedź Grzegorza Romana, dyrektora
      departamentu architektury i rozwoju urzędu miejskiego Wrocławia:

      "Jeśli nikogo nie znajdziemy, to sami go wybudujemy."
      Chodzi w tej wypowiedzi o budowę podziemnego parkingu na Nowym Targu oraz
      poszukiwanie prywatnego inwestora, który zgodziłby się ten parking wybudować.
      Grzegorz Roman w imieniu władz Wrocławia zapowiedział wybudowanie parkingu
      podziemnego na placu Nowy Targ przez miasto na własną rękę w przypadku
      niepowodzenia w poszukiwaniu inwestora prywatnego. Na swoje szczęście nie
      powiedział do kiedy parking miasto zamierza wybudować, więc temat można
      eksploatować bez końca.

      Zwracam uwagę szanownych lemingów na zadziwiający zbieg okoliczności: artykuł
      napisany w czasie przyszłym (typowa przypadłość dworskich pismaków we Wrocławiu,
      wciskającym gawiedzi wróbla wygodnie sobie siedzącego na dachu) opublikowano 19
      marca 2006 roku. 26 listopada 2006 roku lemingi zauroczone wizją Grzegorza
      Romana wybrały Dutkiewicza prezydentem Wrocławia na drugą kadencję.

      Cztery lata później temat powraca bumerangiem: 27 lutego 2010 roku GW odgrzewa
      temat parkingu na Nowym Targu i zupełnym przypadkiem jest, że temat wraca na pół
      roku przed kolejnymi wyborami samorządowymi, które choć jeszcze nie ogłoszone
      zapewne odbędą się jesienią 2010 roku.

      W roku 2006 parking miał mieć pojemność 320 pojazdów. Potem pojemość parkingu
      urosła do 800 samochodów, chętnych do sfinansowania tego pomysłu nie było, więc
      pojemność parkingu po raz trzeci zmieniono, ponownie ją zmniejszając.

      Wstawiający kit w oknach doskonale wiedzą, że kit nieustannie trzeba miętosić,
      bo inaczej stężeje.

      Władze Wrocławia na czele z kandydatem na trzecią kadencję Rafałem Dutkiewiczem
      wydają się miętosić temat parkingu w czteroletnim rytmie w nadziei na kolejną
      reelekcję.

      Przypomnijmy co ciekawsze kłamstwa: północna OŚ do 2006 roku, obwodnica Leśnicy
      do 2010 roku, tunele w centrum dla tramwaju plus, tramwaj plus do Leśnicy, oś
      inkubacji, AOW do 2008 roku ... dynamizm traktuje lemingi jak inteligentne
      inaczej istoty cierpiące dodatkowo na zaawansowanego Parkinsona.

      Ciekawe na jakiej podstawie dynamizm
      sobie tak z lemingami pogrywa ...
      • Gość: halorobert Re: obiecanki cacanki a lemingom radość. IP: *.static.tvk.wroc.pl 16.07.10, 10:21
        Dzisiaj zostanie podpisana umowa na oddanie wiadomej firmie , tej co zawsze
        Placu Nowy Targ pod budowę parkingu o przepustowości 200 samochodów
        wjeżdżjacych na godzinę . Co tam mieszkańcy. Ważniejsze sondaże. Trzeba się
        śpieszyć.
        www.gazetawroclawska.pl/fakty24/282614,jest-umowa-na-parking-pod-placem-nowy-targ,id,t.html
        • Gość: chemix Re: obiecanki cacanki a lemingom radość. IP: *.ch.pwr.wroc.pl 16.07.10, 10:45
          "Miasto nie musi płacić za budowę ani złotówki" - zapłacą bezpośrednio lemingi :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka