Dodaj do ulubionych

Plac Jana Pawła II

24.10.06, 21:47
Ciekawy jestem jak długo jeszcze dziennikarze (i nie tylko) będą się mylić
pisząc starą nazwę placu 1 Maja zamiast Jana Pawła II.
miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3701707.html
Od 10 miesięcy jest nowa nazwa a ciągle spotykamy stare nazewnictwo - nawet
na stronach KM Policji (już pomijam, że myli się ulice z alejami).
www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=rd_r_wroclaw&numer=16&menu=4

Pozdr.
Obserwuj wątek
    • koloko2 Re: Plac Jana Pawła II 24.10.06, 22:27
      Mam nadzieje, że nigdy, 1-go maja to 1-go maja i już, przynajmniej ja tak będe
      ten plac nazywać :)
      • Gość: Dywagantka Rycerze zabobonu IP: *.indymedia.org 24.10.06, 22:47
        Jak mozna czcic jakiegos bozka? Halo! Czy leci z nami pilot?!
    • Gość: asdfgh Re: Plac Jana Pawła II IP: *.lanet.net.pl 24.10.06, 23:10
      Na pl. Grunwaldzki i tak się będzie mówić Grunwaldzki, a nie jakiś regan. To tak
      jakbyś od jutra na chleb miał zacząć mówić szynka!
      • Gość: as Re: Plac Jana Pawła II IP: *.os1.kn.pl 24.10.06, 23:11
        dla mnie zawsze 1 Maja
        • Gość: Neo[EZN] Re: Plac Jana Pawła II IP: *.dialog.net.pl 24.10.06, 23:33
          > dla mnie zawsze 1 Maja

          Dla mnie też. Mówię i będę mówił na ten plac "Plac 1 Maja" (z całym szacunkiem
          dla Papieża).
          • vilkas Re: Plac Jana Pawła II 25.10.06, 00:20
            1 Maja teraz i na wieki
            Święci na tablicach diabły na ulicach ;)
      • Gość: placowa Re: Plac Jana Pawła II IP: *.core.lanet.net.pl 25.10.06, 13:43
        pl.Grunwaldzki będzie dalej placem a rondo bedzie nazywało się Regana
    • Gość: 1majowiec Re: Plac Jana Pawła II IP: 193.109.212.* 25.10.06, 07:47
      ciekawe w jakiej pustej głowie pojawił się pomysł zmiany nazwy tego placu? a
      rondo reagana to już kretynizm do potęgi!!!
      • feminasapiens Rondo Reagana 25.10.06, 09:23
        Co prawda, do Reagana nic nie mam, ale możnaby nazwać jego imieniem jakiś nowy
        plac/ulicę, a nie zmieniać fajną nazwę, z tradycją.
        To samo proponuję w przyp. JPII.

        Swoją drogą, szkoda że wokół naszego papieża narosła taka histeria i kult
        jednostki - podobno fajny był z niego gość.
    • Gość: ccc Re: Plac Jana Pawła II IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.10.06, 13:06
      tak długo, jak nazwa "plac JP2" nie będzie się ludziom we Wrocławiu z niczym
      kojarzyła. A to może potrwać i trudno się dziwić.
    • Gość: Bajer Koincydencja IP: *.serverkompetenz.net 25.10.06, 14:23
      Ciekawe, ze dwaj podli aktorzy dostali po placyku :)

      Ronald R i Karol W - smiechu warte...
      • guarana83 Re: Koincydencja 25.10.06, 19:06
        dla mnie zawsze maja będzie maja a grunwald to grunwald. o takie rzeczy jak zmiana nazwy ulicy powinni się pytać mieszkańców miejscowości, w końcu my tu żyjemy...
        • mr_pope Re: Koincydencja 25.10.06, 20:07
          Tak, tylko w przypadku placu zmieniono całkowicie nazwę, a grunwaldu nie
          zmieniają, nazywają tylko nowe rondo.
    • Gość: s. Re: Plac Jana Pawła II IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.10.06, 19:23
      Ja cie a ja myślałem, że tylko ja nazywam dalej 1 maja 1 maja, grunwald też
      będzie grunwaldem a i od placu PKWN(ten no- legionów) nie mogę się odzwyczaić
      chociaż nawet nie pamiętam co ten skrót oznaczał.
      • Gość: O Re: Plac Jana Pawła II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.06, 00:25
        Na zalesiu jest Paderewskiego dawniej Olimpijska ,uzywane zamiennie, natomiast
        Finder wylecial nam natychmist z glowy i jest Lipinski,Mlodej Gwardii tez.
        Dla mnie I maja to nazwa szeroka ,niegrozna.A papieza za duzo wszedzie.
      • szarykot Re: Plac Jana Pawła II 27.10.06, 00:55
        dobrze że na Katowice nie mówisz Stalinogród :)
        • tomek854 Re: Plac Jana Pawła II 27.10.06, 01:18
          To jest kolejny przyklad na bezsensownosc zmiany czegos, co dawno jest juz
          utarte. Nawet komuchy nie byly glupie i przywrocily oryginalna nazwe.
    • Gość: Paweł Z. Re: Plac Jana Pawła II IP: *.dint.wroc.pl 27.10.06, 08:53
      Jeśli o mnie chodzi, dla mnie nadal istnieje plac PKWN. Wiem, że teraz ma jakąś
      piłsudczykowską nazwę, ale nigdy nie chciało mi się jej zapamiętać (może
      dlatego, że nie lubię Piłsudskiego - to w końcu był tylko taki mały, polski
      dyktatorek). Czasem mówię też o placu Dzierżyńskiego i ulicy Świerczewskiego.
      Bynajmniej nie dlatego, że jestem zwolennikiem tych panów, ale tymi nazwami
      posługiwałem się przez większą część swojego życia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka